Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) vampire17 válasza technoboi (#1200) üzenetére


vampire17
addikt

Hivatalos ROM-ot szeretnenk, Global stable-t, mindenkepp.

Elv ugy tudom, Banki appok (google pay, pl) nem mennek Global stable-el, ha nyitva a bootloader.

(#1202) technoboi válasza vampire17 (#1201) üzenetére


technoboi
tag

Ja értem, oké :K

Iphone 14 Pro Max / Apple Watch 7 45mm / Airpods 3

(#1203) TheProb válasza vampire17 (#1199) üzenetére


TheProb
veterán

Simán megy nyitott BL mellett az OTP app és a simple NFC fizetés is.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#1204) vampire17 válasza TheProb (#1203) üzenetére


vampire17
addikt

Fura en mindenhol azt olvasom forumokon, hogy pl a google pay, meg a bankos appok nem mennek...

De akkor ezek szerint nincs semmi hatranya a nyitott Bootloadernek?

(#1205) doc válasza vampire17 (#1204) üzenetére


doc
nagyúr

azok a rootolast nem szoktak szeretni

(#1206) TheProb válasza vampire17 (#1204) üzenetére


TheProb
veterán

Szerintem is a root-tal kevered.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#1207) vampire17


vampire17
addikt

Mi Mix 2S en egy megoldas, China-rol Globalra valtashoz:

http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=2943351&page=2#pid27478883

Gondolom, senki sem akarja tesztelni egy Mi8-on...:)

[ Szerkesztve ]

(#1208) kazsmerlaca


kazsmerlaca
senior tag

UP!

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#1209) vampire17 válasza kazsmerlaca (#1208) üzenetére


vampire17
addikt

Mire UP? :)

(#1210) TheProb válasza vampire17 (#1209) üzenetére


TheProb
veterán

Ha tippelnem kéne, a kolléga nem ismeri a kedvencekhez adós gombot és "idetalálos" hsz-t olvashatunk... :B

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#1211) Zaji


Zaji
őstag

Sziasztok,

A lekerekített kijelző a mindennapi használatban nem okoz gondot? Gondolok itt arra, hogy a megmarkolt mobilon nem kívánt alkalmazások indulnak el.

(#1212) technoboi válasza Zaji (#1211) üzenetére


technoboi
tag

Nálam még nem fordult elő ilyen "gond" a lekerekített kijelzővel.

Iphone 14 Pro Max / Apple Watch 7 45mm / Airpods 3

(#1213) TheProb válasza Zaji (#1211) üzenetére


TheProb
veterán

Lekerekített kijelző? Miről maradtam le? ;] :F
Direkt ránéztem a telefonra, de ez nem kerekített. Mármint nem jobban, mint más telefonon.

De amúgy se indulhatna el szerintem semmi random módon. Ami viszont nekem idegesítő, hogy a "vissza" gesture sokszor triggerelődik, ha a billentyűzeten a legszélső betűkről kezdenék el "rajzolni" egy szó.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#1214) Zaji válasza TheProb (#1213) üzenetére


Zaji
őstag

Én még élőben nem láttam ezt a mobilt. Viszont amit láttam róla videót abban nekem úgy tűnt, hogy lekerekített kijelzője van.
A jelenlegi telefonommal többször jártam úgy, hogy kézben tartása közben a tartó ujjamat úgy érzékelte, mintha direkt érintés lenne.

(#1215) Theseus válasza Zaji (#1214) üzenetére


Theseus
csendes tag

Ez egyáltalán nem az. De a lekerekítettel sincs ilyen gond amit említettél.

A teló viszont nagy, azaz már 2 kezes. Egy kézben tartva nem lehet biztonságosan fogni és elérni minden területet, pedig nincs kicsi kezem

Olyan sok pénzem van hogy így hirtelen nem is elég semmire

(#1216) doc válasza Theseus (#1215) üzenetére


doc
nagyúr

de legalabb van egykezes modja :D (amit egyszer kiprobaltam poenbol, azota nem hasznaltam)

(#1217) Zaji válasza Theseus (#1215) üzenetére


Zaji
őstag

Közben néztem a méreteket, valóban nagy. Most Honor 9-em van, ahhoz képest.

(#1218) Viper26


Viper26
nagyúr

Throttling és melegedés mennyire probléma?

iPhone 14 | FR955

(#1219) TheProb


TheProb
veterán

Ha mást is érdekelne, hol helyezkedik el az NFC antenna:

(#1218) Viper26: Throttling sajna van, ha nincs direktbe hűtve a telefon, akkor antutuban csak 220k körül teljesít. Hűtéssel tudja csak a várható 270-280k-t.
Említésre méltó melegedést eddig nem tapasztaltam. Bár annyira nem is izzasztottam még meg.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#1220) Viper26 válasza TheProb (#1219) üzenetére


Viper26
nagyúr

Nem érdekelnek a pontok egyáltalán, csak az egyik tesztben említették... felesleges leb@szni.... :DDD

Bár lehet nem annak szántad. :)

Itthon kapni a Global-t megbízható helyen?

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 | FR955

(#1221) Graphics válasza Viper26 (#1220) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Még nem, de lesz.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1222) TheProb válasza Viper26 (#1220) üzenetére


TheProb
veterán

Lebaszni? Sztem nem ugyan azt a műsort néztük... ;]

Amúgy engem se érdekelnek a szintetikus tesztek. De leginkább ott lehet észrevenni, hogy throttingol a teló.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#1223) Viper26 válasza TheProb (#1222) üzenetére


Viper26
nagyúr

:R

iPhone 14 | FR955

(#1224) kazsmerlaca válasza vampire17 (#1209) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

Mire mire? Rád te kis huncut :DD

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#1225) cheerokko06t


cheerokko06t
csendes tag

Alin (Goldway) a 128as + szállítás (elvileg vámbiztos) 480$ - nál eddig úgy nézem nincs jobb ajánlat..

[ Szerkesztve ]

(#1226) szmyky válasza cheerokko06t (#1225) üzenetére


szmyky
aktív tag

Azért azt Ali-nál vedd figyelembe, hogy
- vevői védelem miután megérkezett a termék szinte nulla!
- csak az eladó jóindulatában bízhatsz, ha esetleg valami gondod van.
- ha vissza kell küldeni, akkor az a te bukszádat könnyíti majd 6-9ezer forinttal.
- ha garanciális dolog miatt visszaküldöd, mi fog téged védeni, hogy egyszer újra megkapd a telefonod?

Ha egy webshopból veszed PayPal-el:
- fél évig vásárlói védelem
- ha vissza kel postázni, akkor a PayPal visszatéríti a postaköltséget (max. 9.000 Ft-ig)

Szerintem ilyen drága dolgot nem szabad PayPal nélkül vásárolni.
:K

[ Szerkesztve ]

(#1227) Zaji válasza szmyky (#1226) üzenetére


Zaji
őstag

Honnan érdemes venni ezeket figyelembe véve?

(#1228) doc válasza Zaji (#1227) üzenetére


doc
nagyúr

megbizhato webshopbol ahol elfogadnak PayPalt :D
en pl. Geekbuyingrol rendeltem, de onnan ritkan szoktam, altalaban Gearbestrol jonnek a muszaki cuccaim

(#1229) Kecsotam válasza cheerokko06t (#1225) üzenetére


Kecsotam
tag

Igen én is Goldway-től vettem anno az Mi5-ömet. Akkor is a legjobb ár volt a neten. Ahogy elnézem most is az.
A garanciával úgy voltam, hogy ha esetlegesen baj van vele majd saját költségen megjavíttatom. Eszembe se jutna visszaküldeni Kínába egy Alis eladónak. Hála istennek nem volt még gond egy telóval se.

2 éve még kiv olt emelve a szállítási infónál, hogy vámbiztos a dolog. Most már nem találtam. De ráírtam és azt mondta most is az. Hát kérdés, hogy valóban az-e még.

Ha Kínából venném, akkor én lehet innen próbálkoznék, mert lehet, hogy Gearbest, vagy Geekbuying egy nagy cég és több minden védi a vásárlót, de ha gond lenne a telóval, akkor sem küldeném vissza garanciáztatni. Mert lehet, hogy már egy bevált módszerük van, de a hibájukon kívül is bármi történhet az oda-vissza szállítás során. nem is beszélve arról, hogy ez időben is egy hónap legalább!

(#1230) FuRiONight


FuRiONight
őstag

Jó kis telefon ez a mi 8, de a garancia ès a global rom rèsze miatt inkàbb kihagyom ès itthon garis telefont veszek. Azért nem 2 fillèrről beszèlünk, bármi gond lehet a keszulèkkel.

[ Szerkesztve ]

(#1231) doc válasza FuRiONight (#1230) üzenetére


doc
nagyúr

ezt nyilvan mindenkinek el kell dontenie, mennyit er meg a biztonsag, vagy mennyire akar rizikozni
en ugy voltam vele hogy (mivel a regi telefon kijelzoje osszetort) mindenkepp kell masik, az A2-re vartam sokaig, de aztan jott egy kis akcio a Mi8-ra es elcsabultam :D Kinabol 50ezerrel olcsobban jott meg mint itthonrol lenne (raadasul amilyet akartam, nem is volt itthon kaphato). ha gond van vele, es 50ezerbe belefer az itthoni javitas akkor meg mindig penzemnel vagyok, ha nem lesz vele gariidon belul baj akkor jol jartam

asszony telefonjat (szinten Xiaomi) itthonrol vettem, ott fontosabb volt a biztos garis hatter :)

(#1232) Eszti10


Eszti10
csendes tag

Van olyan megbízható oldal, ahol van raktáron global ROM-os készülék és hamar ki is szállítják? Gearbestről rendeltem, de augusztus végét írja csak szállításnak.

(#1233) Knife.McL válasza Eszti10 (#1232) üzenetére


Knife.McL
tag

Szia!

Én úgy tudom még nem szállítanak sehol global romos verziót, mert hó végén jelenik meg.
Mint ahogy a budapesti mi store is. Véletlen?

https://mobilarena.hu/hir/mi_store_nyilik_budapesten.html

Az élet olyan mint az ásás. Néha hátráltat egy-két gyökér, de annak jól odab***ol az ásóval, aztán haladsz tovább.

(#1234) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Tényleg szivat az élet

2 hete nem ért ide a telefon, és másnap feladták hogy megrendeltem
Spanyolból jön múlthét szombat óta

Megkapom ki se bontom, már nem is kell

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1235) Graphics válasza enginev3.0 (#1234) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Adok címet, küldd át nekem.

Ez ilyen impulzus vásárlás volt, csak a várakozás megölte ... :D igazából vásárolni szeretsz

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1236) enginev3.0 válasza Graphics (#1235) üzenetére


enginev3.0
félisten

Köszi az elemzést, egyébként tudom, sajnos elég pénzköltő ember vagyok :(((

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1237) Graphics válasza enginev3.0 (#1236) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az nem baj, mert jó dolgokat veszel, az a cél :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1238) enginev3.0 válasza Graphics (#1237) üzenetére


enginev3.0
félisten

Sajna néha inkább úgy érzem hogy szórom a pénzt :D

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1239) Napfénysüti válasza enginev3.0 (#1234) üzenetére

Nekem az UPS keverte el egy 2500 eurós csomagomat két hétig. :( Kissé kiidegeltek de a végén szerencsére egyben megjött a rendelésem.

Més que un club!

(#1240) norbert0 válasza Napfénysüti (#1239) üzenetére


norbert0
csendes tag

Én a Gerbesttől rendeltem, múlt héten feladták, akkor azt írta a tracking, hogy Németországban van DHL-nél, de azóta semmi változás, a tracking már nem is találta, a DHL-nél rákeresve pedig csak annyit ír, hogy Electronic information received a múlt heti dátummal...

(#1241) Napfénysüti válasza norbert0 (#1240) üzenetére

Nekem is beletelt pár emailbe meg ügyfélszolgálatos telefonba mire elértem hogy megtalálják ez a "kis" értékű csomagot. És nem is kérhettem az UPS-t hanem a feladónak kellett írnom hogy ők vegyék fel a kapcsolatot velük és indíttassanak keresési eljárást. :U

Més que un club!

(#1242) ThorsHUN válasza norbert0 (#1240) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Mult het csutortok ota nalam is pontosan ugyanez

(#1243) GuruZone válasza norbert0 (#1240) üzenetére


GuruZone
őstag

Valószínüleg ti is csak a Német-Magyar trackinget kaptátok meg, a telók még úton vannak a németekhez. lehet, épp Dubaiban járnak.
Amint átcsomagolják a vám miatt , elindul a német trackingetek , nyugi :D

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#1244) ZlochG


ZlochG
csendes tag

Üdv.
Szeretném megkérdezni, hogy a Kínából rendelt telefonok hogyan kerülik el a vámot?
Nekem most egy 50$os csomagot fogtak meg, és vámolják.
Engem az Se verzió érdekel,most láttam a Xiaomi Shop oldalán arany és fekete van már náluk. Ezek vajon Global Rom verziók?
[link]

(#1245) Kecsotam válasza ZlochG (#1244) üzenetére


Kecsotam
tag

Sztem még ezekre sincs global ROM. A magyar Xiaomi shopposok lehet tesznek rá valamit, hogy legalább legyen rajta magyar nyelv, de ez még sztem nem a gyári global ROM:

[ Szerkesztve ]

(#1246) GuruZone válasza ZlochG (#1244) üzenetére


GuruZone
őstag

Aliexpressről adok linket ha érdekel, cakumpakk 87 ezerből megvan a fehér,
91 ezerből a fekete. nem tudom milyen ROM van rajta, de sanszos hogy MIUI 9.5, magyar nyelv biztosan van benne.
Ezerszer elmondtuk már, ebben az árban benne van a 26 dolláros (!) EU Express szolgáltatás,
4-6 nap alatt UPS-szel Kínából Angliába, 2 nap alatt DHL-lel Angliából Hozzád szállítják. Közben vámolják, átcsomagolják.

Azért a B20 hiányát mérlegeld ha nem vodás vagy.

Jövő héten én is megnézem, melyik sávot használom vidéken, de leginkább én is városon belül mozgok. Ha 80-ra lemegy az ára, én is lecserélem a Redmi 5 Plus-t. :R

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#1247) vampire17 válasza Kecsotam (#1245) üzenetére


vampire17
addikt

Van gyari Global ROM, sima Mi8-Ra, SE-re valoban nincs.

(#1248) norbert0 válasza vampire17 (#1247) üzenetére


norbert0
csendes tag

Arról még mindig nincs tapasztalat, telepíthető e a gyári Global ROM Mi 8-ra bootloader nyitás nélkül?

(#1249) beriv válasza norbert0 (#1248) üzenetére


beriv
tag

Elvileg igen csak senki nem meri megcsinálni.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#1250) norbert0 válasza beriv (#1249) üzenetére


norbert0
csendes tag

A nemzetközi fórumokon sem merte senki feltenni? Annyian kísérletező kedvű ember szokott lenni a különböző ROM-okkal, nagy kár, ha Mi 8 esetén nem gyűlnek ilyen tapasztalatok még.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.