Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) M@cika válasza Wesder (#345) üzenetére


M@cika
őstag

Na,én meg rögtön közölném Bélával, hogy ez bizony egy kircsi Sziamiau, nem pedig egy aranyárban mért agyonhypolt fostalicska Ippon :-)

Nasit a kis fehér medvének!

(#402) pusszycat válasza M@cika (#401) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem meg Béla bek@phatja. :))

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#403) lexter00 válasza Ren Hoek (#397) üzenetére


lexter00
őstag

Lehet,a P20 Pro-nál is nagyon faszán megoldották,mintha ott se lenne a notch,én se értem ezt a sok tizenéves felháborodását.

https://www.youtube.com/watch?v=Jbm44Q6u8QE Mxthon alatt nem tudom beilleszteni a linket! Bocsi!

[ Szerkesztve ]

(#404) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Az Explorer Edition nekem nagyon high tech, bejön.

Illetve én személy szerint a Mi 8 SE-t tartom befutónak, viszont szerintem ott a kamerán nincs akkora hangsúly.

Ez utóbbi inkább egy Mi Mix2S Lite lett notch-csal

A Xiaomi adós egy kamerás mobillal

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#405) Graphics válasza .Szaki. (#337) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szerintem itt is ocsmány, ez van.

Viszont nem 300-ert takarja ki a kijelzőt, hanem feleannyiért ;]

Viccet félretéve, sok értelme egyiknél sincs, az X-en raktak oda pár ikont felülre, és annyi... Remélhetőleg idővel kikopik ez a hülyeség.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#406) zseko válasza lexter00 (#403) üzenetére


zseko
veterán

Na, erre mondtam én, hogy lehet értelmesen is csinálni nem röhelyesen, ha jól látom ott rendszerszinten el lehet rejteni ami minden appnál működik, szemben az X-el, ahol kvázi meg van tiltva (legalábbis nem támogatott, ha jól értelmeztem) az elrejtése. Ráadásul a P20-on még értesítés is elfér ott...

HR24.hu

(#407) Johnny70


Johnny70
tag

Vicces ahogy fröcsögtök a másolás vs. individualizmus témával kapcsolatban... Ha egy kicsit is művelődnétek az IT szektoron túl is megértenétek az ázsiaiak mozgatórúgóit. Ázsiában már évezredek óta a társadalom nem az egyénieskedésre és a sorból kilógásra épül fel, ezért fontosabbak a hagyományok és a bevált dolgok használata. Ugyanakkor a technológiai fejlődés lázában is égnek, igyekeznek mindent jobban csinálni, mint a nyugati társadalmak. Ezért nem szégyen a másolás, mert minek találjunk fel valamire más megoldást, mint amit más már feltalált és jól működik. Ehelyett az energiáinkat ennek átvételére és tökéletesítésére fordítsuk. Ezért van az, hogy a kínaiak büszkék arra, hogy ők is tudnak olyat alkotni, mint a nagy Apple, sőt jóval költséghatékonyabban. Ugyanezt csinálták a japók is nagyon sokáig, minden autókiállításon még most is az utolsó csavarig fényképezik az újdonságokat. Ráadásul, mivel a Xiaomi fő piaca Kína és India, el tudom képzelni, hogy a piackutatásokon az ottani mentalitás alapján az jött ki, hogy szép-szép az új Xiaomi (mondjuk Mix2), de de mennyivel jobb lenne, ha olyan szépek lennének, mint az Iphone. Szóval akkor lesz megint egyedi készülékük, amikor kimondottan az európai piacra is fognak tervezni, ami jóval kisebb, mint a mostani 2 fő piacuk....

(#408) Wesder válasza pusszycat (#402) üzenetére


Wesder
félisten

Pont ezt mondom èn is. :))

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#409) #16820480 válasza Johnny70 (#407) üzenetére


#16820480
törölt tag

Huhh, elég érdekes elképzeléseid vannak Kínáról és az ottani emberekről. Az meg, hogy egy kalap alá veszed az egész régiót Japánnal és a többi országgal :N No comment :B

(#410) Graphics válasza #16820480 (#409) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem vette egy kalap alá, mindössze azt írta le, hogy mit csináltak a Japánok, és csinálnak a mai napig :)

"Ugyanezt csinálták a japók is nagyon sokáig, minden autókiállításon még most is az utolsó csavarig fényképezik az újdonságokat."

Pont, és tovább Japánról nem volt szó.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#411) janeszgol válasza Johnny70 (#407) üzenetére


janeszgol
félisten

Nagyon szép írás, csak egy bibi van az elméletedben: mi nem Kína, sőt még csak Ázsia sem vagyunk. (Eurázsia na, bár hogy ennek mennyi értelme van, passz. Vagy annak, hogy külön van elnevezve Európa és Ázsia.) És ha ide nyit, itt másolás. De felmentést kap most a Xiaomi, mert a Samsungon kívül mindenki majmolta most az Apple-t. Az igaz, hogy a japánok is mennek, fotóznak, ellesnek fortélyokat. Lásd a koreai téli bajnokság. De ez a Notch-os téma, ez nem az.

[ Szerkesztve ]

(#412) Graphics válasza janeszgol (#411) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

NEm kell magadra venni, ennyi a lényege :)

Hát mondjuk 3ikonért, az iPhone-on sincs sok értelme a notchnak. Se itt , se máshol

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#413) #16820480 válasza Graphics (#410) üzenetére


#16820480
törölt tag

"megértenétek az ázsiaiak mozgatórúgóit"
Ezt én egy kalapnak látom :)
Amúgy igen, olyan 40-50 éve így indult Japán is, csak ők túl tudtak lépni a másoláson, és rengeteget tettek hozzá a jelenleg használt technológiákhoz. Kínában nem ez a jellemző eddig, de meglátjuk már 1-2 évtized múlva. Egyelőre a Xiaomi nem sokat tett hozzá semmihez, igazából egy összeszerelő üzem, ahol már meglevő dolgokat pakolnak össze, minimális R&D mellett. Ha már Kína és fejlesztés, akkor a Huawei jár leginkább elöl, de még a BBK is a Xiaomi előtt lenne szerintem.

(#414) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

Nocs miatt felejtős számomra. Marad a mi mix2s

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#415) janeszgol válasza Graphics (#412) üzenetére


janeszgol
félisten

Igen, közben javítottam. Bocsánat :R

Még annyival kiegészítem, hogy 2007-ben az Apple a hétköznapokba hozta az okostelefonokat. Ezt kezdetben másolták, majd variálták. Bizonyos szempont szerint jobbak már, mint az úttörő. Erre teljesen igaz az, amiről a fórumtársunk írt. Megvizsgálták, itt-ott újítottak, más technológiát alkalmaztak, növelték a képméretet, más anyaghasználat stb. De ez a notch-történet, ez nem az.

[ Szerkesztve ]

(#416) Graphics válasza #16820480 (#413) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Értem én... Csak engem valahogy nem motivál ez a nagy innováció elvárás...

Gyártanak valamit, jó is, én tudom is használni, másik 100 millió ember is... Innentől kezdve őszintén szólva nem vágyok arra, hogy "ott lihegjek a kínai nyakában" , hogy tessék fejlesszél már valami innovatívat, mert ez így kevés a mindennapi igényeimhez...

Ennyire jelenleg nem érek rá, hogy ilyenen járassam az agyam... És ha konkrétumokat nem tudunk ezzel kapcsolatosan megfogalmazni, akkor biztos szükség is van rá?

Mit kéne nekik feltalálniuk... Alap csípőből rá van vágva, hogy a kínai az másol, és kész... Ezzel a sztereotípiával élünk a fejben...

Ha valakiről elkönyvelem, hogy g.ci.... Akkor elég nehezen változtatható meg ez a vélemény.

Felesleges a notch, ez van.. Ekézés, sározás, lehordás mellett sem fog az onnan eltűnni, az az igazság... Semelyik mobilról se.

Szép dolog a Huawei-t emlegetni, anyagilag más témakörről van szó viszont. Ja kínai, ez tény.

De amúgy erre is van egy tök egyszerű megoldás. Ha valakinek nem tetszik, nem kell kínozni magát a gondolattal, nem szabad ilyet venni. No mobile, no problem.

Annyi gyártó van, lehet venni, meg válogatni is.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#417) Wesder válasza Johnny70 (#407) üzenetére


Wesder
félisten

Rengeteg díjat nyertek már design miatt különböző eszközökkel, itt is tudtak volna egyedit alkotni, csak egyszerűen nem akartak, lusták voltak. Biztonsági játèkot játszanak, mert ázsiai tèrsègbe ez is jó lesz.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#418) HarleyCustom válasza #16820480 (#409) üzenetére


HarleyCustom
veterán

+1
:K

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#419) #16820480 válasza Graphics (#416) üzenetére


#16820480
törölt tag

Azt hiszem most kicsit te pörögted túl a dolgot :R

Én nem konkrét termékeket nézek, amikor innovációt várok el, hanem tendenciákat, fejlődési irányt. Ha egy cég csak másol, akkor örök második lesz, még akkor is, ha esetleg többet ad el darabra. Ha kigolyózza a piacról azokat, akik fejlesztésekre is költenek rendesen, akkor egy idő után nem lesz előrelépés, mert nem lesz kit másolni, önállóan meg nincs kapacitás (vagy ha bővítenek, akkor meg árban nem ott lesznek nyilván).
Sokszor előjött az anyagköltséges példa, hogy bezzeg egy szifon vagy Samsung az csak 200+$ anyagköltségen, mégis 800-ért adják, mekkora lehúzás. Ja, csak ők fejlesztik bele a chipsetet, a memóriát, a kijelzőt, stb. A legtöbb kínai cég ilyet nem tud vagy nem akar. Ez egy darabig oké, de hosszabb távon sajnos nem. És jelenleg ott tartunk, hogy van a piacon kb két (és fél) olyan cég, aki fejleszt is, a többiek leginkább csak élősködnek, ami nem tesz jót a piacnak egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

(#420) Graphics válasza #16820480 (#419) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A Huawei-féle notch rendben van? Mint R&D...

De szuper lenne, ha az 2,5 piaci szereplő maradna csak... Lehetne tolni az árakat az egekbe.... Reméljük ez nem jön be.

Na ugorjunk vissza a telefonokhoz, mert ez kezd off lenni :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#421) #16820480 válasza Graphics (#420) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nincs.
Azért csak két és fél gyártót írtam, aki fejleszt, mert a Huawei tudna, de idén eddig nem sokat csináltak. Ja, de: színváltós hátlapokat :D

Ha pedig az a két és fél szereplő visszaszorulna, akkor meg nulla fejlődés lenne, hiszen nem lenne kitől átvenni dolgokat. Ja, lenne évről évre erősebb SoC, mert az a Qualcommtól van, meg több RAM.

[ Szerkesztve ]

(#422) Wesder válasza #16820480 (#421) üzenetére


Wesder
félisten

Az legalább egyedi :))

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#423) Johnny70 válasza #16820480 (#409) üzenetére


Johnny70
tag

Nem mosom egybe, de a nagy ázsiai kultúrák az erős hagyományokra épülnek mind, a vallások is ezt segítik elő, nagy különbségek vannak, de az közös volt mindegyikben, hogy erős hierarchikus és patriarchális rendszer volt nagyon sokáig. Az meg hogy nem szégyen másolni, sőt ügyes vagy ha meg tudod csinálni az a mai napig él, nem véletlen, hogy a hamis áruk többségét Ázsiában készítik, még a kínai autógyártás fele is piszok másolat.

(#424) Johnny70 válasza Wesder (#417) üzenetére


Johnny70
tag

Nem biztos, hogy lusták, az indiai és kínai piackutatásokon gondolom az jött ki, hogy ez a menő, ezt szeretnék. Kína meg India pedig 1 milliárd előfizető....

(#425) Johnny70 válasza janeszgol (#411) üzenetére


Johnny70
tag

Te melyik piac igényeit vennéd elsősorban figyelembe?

https://www.gsma.com/mobileeconomy/

(#426) szaszapi


szaszapi
őstag

Szerintem jó lenne már a témát lezárni, nagyon elkanyarodott mindenki, és a csak a fujjogás megy!

Végszó:

Nagyon sok jó mobil van a piacon, de az nem Xiaomi baaaaaaz+ !!!

(#427) #16820480 válasza Johnny70 (#423) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ebbe nem mennék jobban bele, maradjunk annyiban, hogy nem értünk egyet :R

(#428) Johnny70 válasza #16820480 (#427) üzenetére


Johnny70
tag

Rendben :) . Viszont másolás vs. fejlesztés: kíváncsi vagyok, hogy melyik modellek lesznek az európai terjeszkedés zászlóshajói, illetve mennyire fogja komolyan venni Európát, mekkora infrastruktúrát építenek ki.

(#429) Johnny70


Johnny70
tag

Még egy dolog kikívánkozik utoljára (nem akarok vele senkit megbántani, bocs előre is :) ) De olyanok vagytok, mint a kamaszok, akik a strandon minden csajt megkritizálnak, mert ennek egy centivel szélesebb a csípője, ennek nagyobb az orra, ennek picit lógósabbak a mellei, aztán meg pislogtok amikor valaki, aki nem ennyire "finnyás" ágyba viszi az összeset 2 nap alatt. 40 évesen meg csak sóhajtoztok majd, hogy ha ezt tudtátok volna 16 évesen, akkor mennyivel többet szórakozhattatok volna :)
Kicsit idősebben (és marketingesként a kollégáknak nem bedőlve) már az elsődleges sorrend a szűrésnél a hardver (Oled, kamera, NFC, QI, RAM, Proci stb.) majd az anyaghasználat végül a kinézet. Ezért van meg még a Lumiám, mert a kameráját csak a 200 feletti telefonok tudják megközelíteni vagy überelni. Viszont ha ebben tényleg olyan jó a MI8 akkor erre váltok és teszek rá, hogy mire hasonlít, amíg belül rendben van és igényes az anyaghasználata és a megjelenése.

[ Szerkesztve ]

(#430) szaszapi válasza Johnny70 (#429) üzenetére


szaszapi
őstag

Ez a Lumia 950, amiről nagyon dxomark sem csinált tesztet, pedig lealázza a legtöbb mai telefont fényképező tudásban! :)

(#431) Wesder válasza szaszapi (#426) üzenetére


Wesder
félisten

Gratulálok b+ :C :U

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#432) Johnny70 válasza szaszapi (#430) üzenetére


Johnny70
tag

No ez most olyan volt, mint a békemenetbe piros pulóverben szegfűvel a kezedben beállni :DD

[ Szerkesztve ]

(#433) TomPack


TomPack
őstag

Miért kellett a Xiaominak lemásolnia Motorolát ezzel a noccs megoldással? :U

[ Szerkesztve ]

(#434) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Eustockon mikor lesz kaphato a 8-as?

B20-al nyilván... kell az, aki sokat kirándulgat és pl kell GPS és Google, annak kell a B20...

(#435) Graphics válasza Ren Hoek (#434) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ezt tőlük kérdezd.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#436) Wesder válasza Ren Hoek (#434) üzenetére


Wesder
félisten

Csak az SE nem B20-as.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#437) Graphics válasza Wesder (#436) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

8-ast kérdezte :) Nem az SE-t

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#438) doooo válasza szaszapi (#426) üzenetére


doooo
veterán

Ja, igazad van... ha már túl sok a kisebbségnek nem tetsző vélemény valamiről, akkor ideje abbahagyni a beszélgetést. Inkább Origon kéne fórumoznod.

[ Szerkesztve ]

(#439) Wesder válasza Graphics (#437) üzenetére


Wesder
félisten

Pont azèrt írtam, így tudni fogja hogy a többi B20-as.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#440) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Tiszta szégyen

(#441) vinczetibor


vinczetibor
aktív tag

Lei Jun, a Xiaomi CEO-ja, ma bejelentette, hogy a Mix 2s megkapja a Mi 8 kamera firmware-jét, mivel a két telefon kamerája hardveresen teljesen megegyezik. Csak a kamera miatt nem érdemes a Mi 8-at megvenni. Aki a notch-ot szereti az vegyen Mi 8-at, aki meg ki nem állhatja, az vegyen Mix 2s-t!

(#442) Markec


Markec
csendes tag

Biztos jó a kamera, biztos jó gyors a rendszer, engem meg még mindig az üzemídő akaszt ki.
LG G2 óta beugró nálam a 3000-es akksi. Azóta viszont eltelt pár év és még mindig itt tartunk?
Egy kényelmes naphoz az androiddal ugyanúgy elengedhetetlen egy 4000 mAh körüli akku, mint a 4 GB ram a fluid működéhez. Szerintem persze.

(#443) South Velen válasza Markec (#442) üzenetére


South Velen
addikt

Szerintem a SE-vel kényelmesen meglesz az 1 nap.

(#444) neoforce válasza Markec (#442) üzenetére


neoforce
aktív tag

A 4000mah csak az alsó középkategória kiváltsága azt kell venni😁 Redmi 5 plusz, Redmi note 5 stb.😁

[ Szerkesztve ]

(#445) dlaj válasza vinczetibor (#441) üzenetére


dlaj
őstag

Jól megmondtad! :) Mintha más különbség nem lenne.

(#446) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Noccs. Pfejjj... Miui szintén. Ergo ilyenjeim sem lesznek.

[ Szerkesztve ]

(#447) Graphics válasza SkyLine3000 (#446) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Amúgy se előtt volna, vagy ez most egy sima trollkodás volt ? :( Akkor tényleg épül lefelé a PH...

Ha se a Notch, se a MIUI nem szimpatikus, mi vezérelt, hogy írj ide?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#448) vinczetibor válasza dlaj (#445) üzenetére


vinczetibor
aktív tag

Megláttam a notch-ot és a kis akku kapacitást és már nem érdekelt a többi.

(#449) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Vajon ezzel már lehet RAW-ban fotózni gyári kameránál?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.