Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17851) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Az N8 kamerájáról csak annyit, hogy karácsonykor egymás mellett fotóztunk egy Samsung 10MP-es alap gépel. A fényviszonyok nem voltak a legjobbak. Az N8-cal hülyére vertem a Samsung kompakt gépet. Érdekes látvány volt.

Pixel 8 Hazel

(#17852) MC Pite válasza Tomsec86 (#17850) üzenetére


MC Pite
veterán

Előzményeket elsőre nem láttam, annyira nem is érdekel hogy keressem.
Nemrég nekem is volt rá lehetőségem, természetesen összehasonlítottam a két készüléket.
Elkérhetem a képeket és videókat, bár gondolom senkit nem ér meglepetés. 1-2 helyen sötétben (karácsonyi vásáron voltunk) talán szebb (nem valósághűbb, csak kellemesebb) képet exponált a szifon, átlag usernek elég.

Nekem eleve a rendszer és az elvek miatt nem jön be, ezt is ugyanúgy hackelni kell hogy használhasd, a nagy felhasználóbarátság itt nálam borul. Furcsán szögletes, expo gomb is hiányzik nekem (mire kiveszem az N8at zsebből, oldom a zárat és nyomom a gombot, mire szem magasságba ér exponálhatok) illetve a használatát is szokni kell, semmi korábbi készülékhez nem hasonló a logikája - vagy 10 videót csináltam vele véletlen. Amúgy meg izé, szép a képe, nem lassú... nem tudom mit kellene zabálnom rajta. Akinek tetszik vegye, de az a kényelmetlen műanyag izé nekem az N8 helyett nem kellene - ahogy valószínű az ájfon tulajok nagyja szintén nem cserélne N8-ra. Különböző igényeik vannak, ennyi.

szerk: Most karácsonykor szülőknél is rommá vertem az anno 50000be kerülő samu kompaktot. Telefonhoz képest ez remek és saját kategóriájában király.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#17853) busman válasza Tomsec86 (#17850) üzenetére


busman
addikt

Ez most hogy jön ide?Senki nem köpödte a ájfónt... :U
Amúgy a videón jobb az N8.

[ Szerkesztve ]

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#17854) Pikkolo^^ válasza Tomsec86 (#17850) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

A videón egyértelmű a különbség az N8 javára. Senki sem kötött bele a szifonba, tényleg csak ezért jöttél ide vagy más is húzott?

(#17855) Termi16


Termi16
őstag

Sziasztok!

Pár napja vettem egy N8-at használtan.

Nem rossz, eddig tetszik, viszont már kétszer sikerült "lefagyasztanom".
Először akkor, amikor rádugtam az usb-t és próbáltam átváltani egyik módról a másikra. Megmerevedett a teló és bár ki tudtam lépni a menübe, de ha visszaléptem az usb-s módot kiválasztó menübe, ott megint nem reagált.
Most ugyanez történt a folderplay nevű programmal. Keresővel találtam, ha jól olvastam csak ez játszik le flac-et, ezért nekem létfontosságú. 10 perce se ment még a zenelejátszás, mikor egy másik számot akartam választani, onnantól szintén nem reagál semmire a program. Menü gombbal ki tudok lépni, de aztán megint semmi, ha pedig vissza lépek a lejátszóba megint nem reagál. Kilőni sem tudom a most futó programok közül.

Valakinek lenne ötlete, hogy mitől lehet ez, hogyan orvosolhatnám?

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#17856) peugeotmate válasza Termi16 (#17855) üzenetére


peugeotmate
őstag

Told újra a szoftvert Phoenixszel.

meg

(#17857) Tomsec86 válasza busman (#17853) üzenetére


Tomsec86
tag

egy ismerős arcoskodott a szifonnal...hogy mennyire jó meg stb, de amikor betettem neki a fent említett videót akkor elszaladt vele a ló...és a fenti csodás iromány az ő nevéhez fűződik

Huawei Mate 10 Pro

(#17858) Sarlon


Sarlon
aktív tag

SymDVR-el készítettem videót, hogy tudom kimenteni a programból, hova menti? Sehol nem találom.. :S

[ Szerkesztve ]

N82- N8- Lumia 920

(#17859) attisx válasza Sarlon (#17858) üzenetére


attisx
addikt

#16569

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#17860) TommyX_ válasza Sarlon (#17858) üzenetére


TommyX_
őstag

Ha jól emlékszem, akkor vagy a memóriaegység videos, vagy a memóriakártya videos mappájába menti alapból.

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#17861) SpongyaBob válasza Tomsec86 (#17857) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Akkor mond meg neki hogy tényleg ne foglalkozzon az ilyesfajta videókkal. Ha szereti az Iphone-ját akkor használja, nem kell itt a tűzet szítani.

Mostanában akkora divat oltani a Nokiát, mint amekkora hype az Iphone.

Egyébként meg amikor kiderül, hogy a Nokia jobb valamiben (igen-igen ilyen is van) akkor hirtelen az összes alma júzer megjelenik és döngetik a mellüket hogy ez biza lehetetlen...
Nos, ezt a részét nem értem. Használni kell, ennyi. Nem pedig rögtön támadni ;)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#17862) donceleger8 válasza Sarlon (#17858) üzenetére


donceleger8
őstag

Van egy Symdvr és egy Symdvr-favoritok mappa az E meghajtón, de telefonon nem látható, mert rejtett mappa. Gépre kötve a mappa beállításoknál engedélyezni kell a rejtett mappák megjelenítését, és utána már látható lesz. Én ezek után a mappán jobb klikk tulajdonságok és kiszedtem a pipát a rejtett mappa elől, így már nem rejtett és a telefon is látja a mappákat.

[ Szerkesztve ]

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#17863) kacsa7


kacsa7
őstag

Épp újabb egyéni üzemidő rekord felé tart az N8-am. Taylor féle V2-vel 4,5 napnál járok, kb. 1-1,5 óra wifivel, meg fél óra telefonálással. Mondom én h. kevésbé merül :))

(#17864) CS_D válasza kacsa7 (#17863) üzenetére


CS_D
senior tag

Ez azért távol van az aktív használattól...

(#17865) kacsa7 válasza CS_D (#17864) üzenetére


kacsa7
őstag

Az előző bármilyen fw-vel 4 nap volt a vége, ennél kevesebb használattal.

(#17866) szabimaci22


szabimaci22
tag

Sziasztok
N8 Anna 025.007-re fel lehet rakni ezt ---> Belle RC 111.030.0609 ??
Előre is köszönöm a válaszaitokat !! :R :R

(#17867) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Egy kérdés: Ha nincs nyitva egyetlen egy alkalmazás sem akkor normális, hogy 66% foglalt a RAM-ból? Jelenleg 89MB van szabadon úgy, hogy csak a MemInfo van nyitva..

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#17868) CS_D válasza SpongyaBob (#17867) üzenetére


CS_D
senior tag

Ha nem fut semmilyen shell (pl. SPB), nincs Sleeping screen, akkor nem normális. Nekem kb 50% szokott szabad lenni.
Azért nem ártana megnézni valamilyen task menedzser progival, hogy mi foglal ennyit.

Reboot után rögtön ennyi lefoglalódik?

(#17866) szabimaci22: természetesen fel lehet tenni. Phoenix-szel gyerekjáték.

[ Szerkesztve ]

(#17869) szabimaci22


szabimaci22
tag

Sziaa
De nem úgy volt hogy a 25.007-re nem lehet fel rakni ?

(#17870) SpongyaBob válasza CS_D (#17868) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Sleeping Screen az van.. meg Nokia bubbles :DDD Akkor ez a kettő az oka. Egyébként nem lassú még így sem csak gondoltam utánajárok.. :)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#17871) peugeotmate


peugeotmate
őstag

C6-01 Belléje NaviFirmen: [link]

meg

(#17872) SpongyaBob válasza SpongyaBob (#17870) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Végül is egyik sem a probléma "forrása". Ha ki-be kapcsolgattam az alkalmazást nem lett több Ram. Egyszerűen csak újra kellett indítani a telót. És most 48% a buborékokkal és a Sleeping screen-nel együtt. :)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#17873) szabimaci22 válasza CS_D (#17868) üzenetére


szabimaci22
tag

Sziaa
De nem úgy volt hogy a 25.007-re nem lehet fel rakni ?

(#17874) baradi


baradi
senior tag

Kollegak,

Ma tervezem megvenni a telot. A lilulos problemaval kapcsban: ha mondjuk a lezart kepernyot nezem meg, akkor ott is elvileg eszreveheto a hiba, nemde? (mert ugye ott is van szurke gomb, pl a "Felold"). Amugy ez "csak" a kijelzot erinti, az elkeszitett kepeket nem, ugye? Vagy mi egyebre kene szerintetek meg figyelni?
Koszi elore is !

(#17875) CS_D válasza szabimaci22 (#17873) üzenetére


CS_D
senior tag

Szerintem nincs akadálya.

(#17876) imi290 válasza baradi (#17874) üzenetére


imi290
aktív tag

csak a kijelzőt érinti,a fényképeket nem.
imádkozz hogy ne legyen lilás :) bár cserélik szervízben legtöbbször

(#17877) Cool Hand válasza imi290 (#17876) üzenetére


Cool Hand
tag

épp arra várok :D

(#17878) baradi válasza imi290 (#17876) üzenetére


baradi
senior tag

koszi, de amugy ez utolag is elojohet, nemde?

(#17879) SpongyaBob válasza baradi (#17878) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Nem, utólag állítólag nem lilul..

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#17880) baradi válasza SpongyaBob (#17879) üzenetére


baradi
senior tag

koszi a valaszt !

(#17881) imi290 válasza baradi (#17878) üzenetére


imi290
aktív tag

Utólag tényleg nem lilul szerencsére,nekem már lassan 1 éve van meg és épp olyan jó a kijelző mint új korában,persze a HDMI takaró meg,a ház itt-ott nem mondható el :D
Tokból is már 3 db van,azok sem hosszú életűek nálam.

(#17882) donceleger8


donceleger8
őstag

Hali!

Régóta érdekel a dolog, de csak most kérdezem meg! A HDMI csatlakozással kapcsolatban van valamilyen beállítási lehetőség? Csatlakozás után nem látom a teljes képernyőt, a széleket levágja. Alul, felül, oldalról, mindenhonnan! Mondjuk filmnézésre használom, de ott meg túl sötét az átvitt kép. Ez leginkább a sötét jeleneteknél vehető észre, annyira sötét, hogy bizonyos dolgokat nem is lehet látni. Pedig ott van az, mert pl a telefonon jó a fényerő és ott a sötét jeleneteknél is jól látszik minden, csak HDMI-vel nem. A tv-t már világosítottam, de még így sem jó! Beállítást meg találtam. Vagy esetleg van erre egy külön kis progi?
üdv

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#17883) Pikkolo^^


Pikkolo^^
addikt

Visszatettem a T-Mobile-s Annát, most viszont egyetlen hálózati kapcsolatot sem tudok létesíteni. A wifi és a mobilnet sem megy, a készülék azt írja, hogy "Hozzáférés megtagadva". Ez mitől lehet?

(#17884) kacsa7 válasza baradi (#17874) üzenetére


kacsa7
őstag

Ez kismillió dolog függvénye, mivel az általad is említett lilulás csak bizonyos fényerőnél jelentkezik, a beépített fényérzékelő meg szuperül össze-vissza szabályozgatja a fényerőt, így semmi garancia nincs h. bárhol látod egyáltalán. A legbiztosabb módszer a tesztkép, ott nem nagyon van kibúvó. A másik pedig, h. mivel élőben nem láttál még lilás kijelzőt, így igazából nem is tudod mit kéne figyelni, ergo lehet észre se vennéd tesztkép nélkül h. tényleg lila, mivel ez a téma feleslegesen fel van fújva. Közel sem annyira gáz a helyzet, mint amilyennek itt próbálják beállítani.
1xűen ki kell kapcsolni a fényerő szabályzást, és beállítani olyan fényerőre amin nem lilul.

(#17885) szabimaci22


szabimaci22
tag

sziasztok
Ezt valaki használja ? ----> ( szűz és érintetlen N8 RM-596 RC V2! 111.030.0609 )
Ha igen mi a véleménye ? Menyi szabad hely van a C-n ?

(#17886) imi290 válasza kacsa7 (#17884) üzenetére


imi290
aktív tag

Hát én úgy mondanám hogy van ami nagyon lila és van ami kevésbé.az enyémen nem venni észre a legalacsonyabb fényerőn sem ,az automatikus fényerőszabályzó jó dolog akinek nem lilás a kijelző.ha nézek egy tesztképet akkor ott minimálisan látszik valami lilásodó dolog,de amíg nem volt róla szó,gondolni sem mertem volna rá :)

(#17887) Tomsec86 válasza szabimaci22 (#17885) üzenetére


Tomsec86
tag

én ezt használom. Kezdésnél 240MB körül volt a C: most 180MB

Huawei Mate 10 Pro

(#17888) imi290


imi290
aktív tag

Van az a progi az úgy nevezett red light.[link]
na ugye ez lippogtatja a piros ledet hátul. valaki nem tud olyan progit mondani ami nem lippogtatja hanem állandóan világítaná a led-et ? jó lenne ha lenne ilyesmi.

(#17889) TaylorPro válasza imi290 (#17888) üzenetére


TaylorPro
addikt

"lippogtatja" nem gyenge..

Pixel 8 Hazel

(#17890) imi290 válasza TaylorPro (#17889) üzenetére


imi290
aktív tag

akkor elnézést , villogtatja 1000 bocsánat : )

(#17891) semetka


semetka
őstag

Mióta visszajött a telóm a szervízből (főpanelcsere volt) azóta videónál a kép bal szélén van végig egy csík a képen. Mi a fene lehet ez? Hibás a kamera modul?
Érdekes, hogy csak gyenge megvilágításnál látszik, napfényben nem veszem észre.
[link]

[ Szerkesztve ]

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#17892) Pikkolo^^


Pikkolo^^
addikt

Sikerült működésre bírni a telefont. Telepítem vissza a programokat, majd az egyik megvett programnál kiírja, hogy "Több letöltési próbálkozás nem engedélyezett". Csodálatos.

(#17893) MC Pite válasza imi290 (#17888) üzenetére


MC Pite
veterán

Sokadig program után feladtam, nincs. Marad a kijelző.
Vagy a bubbles-el, vagy pl phonetorch.

semetka: Sztem rosszul rakták össze, olyan mintha kosz került volna egy érintkezőhöz...

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#17894) Langsam válasza Tomsec86 (#17887) üzenetére


Langsam
aktív tag

"Kezdésnél 240MB körül volt a C: most 180MB"

Ezek miért ismeretlen számok nekem ? :)

Független a készülékem, induláskor 110 MB szabad volt, olvasom hogy 512 a RAM amiből 256 használható, nálam rögtön feléről indult. :) Ráment az Anna, csökkent pár megát, megszabadítottam újratelepítéssel pár TV-s/időjós programtól, lett 122 mega szabad hely. Nem sok dolog van rajta, amit lehetett az E-re tettem fel, törlöm a netes maradványokat is.
De 180-240 MB ? Mit csináltam rosszul ? Mennyi hely lesz ha jön a Belle ? 60 MB ? :) Help ! :Y Üdv.

[ Szerkesztve ]

Obi Van ? Nincs, már elfogyott...

(#17895) deka10 válasza imi290 (#17888) üzenetére


deka10
senior tag

Ezt már én is néztem, több progit is kipróbáltam vagy folyamatos és halvány vagy villog és erős, nem tudom mi lehet az oka annak, hogy nem hozzák össze a folyamatos és erős piros fénnyel, pedig jó lenne ha volna ilyen.

Ha azt akarod, hogy ne essen le a telefonod akkor rakd repülőgép üzemmódba!

(#17896) CS_D válasza Langsam (#17894) üzenetére


CS_D
senior tag

Kevered a dolgokat.

RAM nem egyenlő ROM.

RAM: 256 MB. Ezt a futó programok "töltik meg".

ROM: C és Z meghajtó. Összesen 512 MB.
Kb fele-fele arányban osztoznak a ROM-on. Tehát 256 MB C, és 256 MB Z.

A Z meghajtó tartalmazza a firmware-t. A legfőbb rendszerfájlok itt találhatók. De ez a memória csak olvasható.

A C-re utólagosan is kerülhetnek rendszerfájlok, ha Phoneixszel flashelsz, akkor az UDA tartalma ide kerül, valamint a telepítés utáni rutinok kialakítják a megfelelő szerkezetet, pár dolog ide kerül. Ezért nagy valószínűséggel sosem lesz 256 MB szabad helyed a C-n.

Egy jól kitakarított Belle-nél tényleg elképzelhető, hogy 200 MB körüli szabad hely lesz a C-n. De ha elkezded telepíteni a Store-t, Maps-et, akkor ezek ide kerülnek, és máris fogy a hely.

Ha teheted sose a C-re telepíts, így nem lesz belőle gondod, hogy most 200 MB helyett csak 50 MB szabad. Ez bőven elég a temporális fájloknak, a többinek pedig ott van az E.

A RAM meg általában félig foglalt, itt a futó programok foglalnak le területet. Ez sem gond, azért van, hogy a programok használják. Ha 10%-a lenne csak kihasználva, akkor felesleges lenne ennyit beletenni, mert csak fogyasztja az akkut.

Belle után egyébként a C-n is több hely lesz, valamint a RAM-mal is óvatosabban bánik. Szóval végre történt egy kis optimalizáció. :)

(#17897) baradi


baradi
senior tag

Sziasztok,

Na megvettem...
NAGYON ASZ !!! Koszonom a tanacsokat !!!
Egy kerdesem lenne: ha megnyitom a Terkepeket, akkor ott meglepo modon semmi ikon nincs, mint ahogy lattam mar ilyet regebben, hanem egybol a terkepet mutatja, es elegge puritan. Amit lattam pl. C7-en, ott a kezdo kepernyo ugye tele volt ikonokkal, pl autoval, frissites, stb. itt semmi. Lehet, hogy ez meg egy regebbi verzio es csak frissiteni kell majd?

Meg 1 kerdesem lenne: a telefonkonyben meg lehet cserelni a vezetek neveket a keresztnevekkel? Mert atimportaltam a neveket, de pont forditva vannak...

[ Szerkesztve ]

(#17898) imi290 válasza baradi (#17897) üzenetére


imi290
aktív tag

az a térkép az az újabb verzió.igen a régiben volt pár ikon de ott nálad külön külön vannak az ikonok,autós,térképbetöltő meg hasonló... ha jól gondolom

[ Szerkesztve ]

(#17899) baradi válasza imi290 (#17898) üzenetére


baradi
senior tag

igy van, koszi a valaszt! szoval ez az "ikonmentes" az uj es az ikonos volt a regi?

(#17900) imi290 válasza baradi (#17899) üzenetére


imi290
aktív tag

igen ez az új és az a régi,mondjuk nekem jobban bejött a régi,de neked jó mert ezzel kezdesz rögtön :) ha belemész a térképbetöltőbe ott tudod megnézni milyen térkép van fent a telefonon,és a frissítéseket ellenőrizni

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.