Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1003) Kasya


Kasya
nagyúr

Na lett egy kis idom, gondoltam rendbe szedem a gondolataimat a telefonnal kapcsolatban. Blogot nem szandekozom csinalni, annyira nem tervezem terjedelmesre:

Anyaghasznalat:

A mar jol megszokott unibody haz elonyei es hatranyai. Bar en a hatranyait nem veszem eszre, mert nem szoktam (mellekcselekvesen kivul) szetszedni a hazat. Nagyon jol illeszkedik minden, a gombjai elso osztalyuak, nem olyan bumszlik, gagyik mint az 520 eseten. Recseges, ropogas nincs, csak ha valami termeszetellenesen egymas utan ossze vissza csavarom, nyomom hallatszik valami anyag hajlas. A kamera viszont oly annyira "laza", hogy egy egyszeru asztalra tetelnel is lehet hallani, ha epp nincs mas nesz a szobaban.

Melegedes ket helyen tapasztalhato. Az egyik a kameranal. Egyertelmu, hogy a hot a telefon a kamera fem reszenel veszi es vezeti el. Ezt toltes kozben nem, de folyamatos terheles es/vagy vakuzas mellett eszreveheto, esetleg kellemetlen lehet. Nyaron leszek majd ra kivancsi...
Masik a kijelzo. Hamar atveszi a kez meleget... :)

Kijelzo:

Dupla kattintasos bekapcs az evezred otlete...foleg az autoban. Az oldalso bekapcsolo gombot abszolut nelkulozom... Kulonosebb aksi merulest nem tapasztaltam ennek ellenere. A kijelzo erzekelese magasra allitva nagyon jo. Olyannyira, hogy hozza se kell erni a kijelzohoz, anelkul is erzekeli a tapintast. Ennek ott jon ki nagyon az elonye, hogy iraskor, mire leutom a gombot, mar meg is jelenik a betu. Egy olyan erzest kelt, mintha nem lenne semmi latency.

Azert azt megcafolom, hogy mindennel mukodik az erintokijelzo, de azert sok mindennel.
A kijelzo erossege kiemelkedo, de ne varjunk csodat... Ne higyjunk a youtubos videoknak, mert mar 3 eve is baromsag volt (hogy konyhakessel vagdalnak stb). Jelenleg 6 hajszal karc és 5 hajszal pont veheto ki alapos takaritas utan lampa fennyel ravilagitva, jol megvizslatva. Tokot elvbol es hiusagbol se hasznalok, ezek a "karcok" a napi hasznalattol keletkeztek (zseb, kisebb eses). Nem latok elorelepest az N8 GG2 uvegjehez kepest.

Gombok:

Jo nyomasi melyseggel birnak. Egyedul a kamera gomb benyomasa tunhet lassunak, mire a kamera elindul alvo allapotbol. Benyomas utan 2 masodpercre rezzen, 3-ik masodpercre bejon a kamera...hacsak nincs lekodolva a keszulek, mert elobb akkor bekell utni a pin kodot. Orulok, hogy az N8 kamera gombjat ujra hasznalhatom :)

Haz:

A haz aljan talalhato a hangszoro, melyre a lyukak figyelmeztetnek. Nokia N8 eseten mar ismeros lehet, hogy a por mindig a kis zeg-zugokban telepedik meg idovel. Nekem foleg, mert nap mint nap talalkozok porral, szosszel. Ettol fuggetlenul remelhetoleg nem fog belemenni idovel sok por. Letakarni, hangot tompitani kulonosebben se kezi fogas altal, se asztalra teve nem lehet.
Jelenleg a csipteto lukakban latszik kis ulepedes. Ezt meg ember legyen, aki kitakaritja :)

A haz hajlamos fenyesedni, karcolodni. Hatul, az erintkezok alatt talalhato egy kisebb "hajlat". Ez a szoros zseb miatt elkezdett kicsit fenyesedni. Itt emlitenem meg, mint mar korabban irtam, kisebb talaj csuszas es koppanas erte a telefont. Ettol fuggetlenul nem lett semmi lathato kar a keszulekben, csak fokuszalt feny alatt megvizsgalva lathato kis "fenyesedo karc kopas" a hazon. Tompa fenynel semmi... Bar nem egy egy meteres beton eses volt ;)

Szoftver, hardver:

A fenykepek visszatekintesenel engem azert zavar, hogy a high res kepekhez nem ferek hozza. Valamint, hogy nem tudom szabalyozni, hogy a PureMotion nem kikapcsolhato, igy sokszor fals kepet kapot es csak szerkesztesnel derul ki a turpissag.

Hang:

A fulhallgato hangszinszabályzojara, Dolby hangazasara nem mondanek semmit. Nincs olyan rendszer, aminel kulonosebben lenyugozne. Vagyis van, de az mas kategoria... Ettol fuggetlenul tobbre tartom, mint a Beats megoldasat.
Hangszorok szamomra nagyon hangosak. 15-20-nal (30 a max) magasabbra sose allitom, mert az mar eleg egy 10 m2-es szobacska megtoltesere.

Kamera:

A kamera brutális, de az automatan van meg mit csiszolni. Ugyanis, termeszet kepek eseten a kontrasztot, fenyerrosseget sokszor nem jol allitja be es manualis allitas szukseges. Makro fotok eseten, a legkozelebbi pontot szinten manualisan talalja meg a legjobban. Sotet helyzetekben nem tudja kontorllalni a sajat erejet...neha jobb, termeszethubb kepeket csinal vaku nelkul, hoszabb expoval, mint vakuval. De automatan vakut hasznal es csak uto allitas utan derul ki, hogy anelkul jobb lett volna.
A manualis allitasok viszont hatalmas szabadsagot adnak mas keszulekekkel szemben.

Vegszo:

Nekem nagyon tetszik a keszulek. Nem tokeletes, nincs is olyan keszulek, de nem ketseges, hogy szamomra jelenleg a legjobb...ezert is valasztottam ugye ezt :)
Egyszer tapasztaltam fagyast. Ezt azonban betudom a sok hatterben futo alkalmazasnak, amik folyamatosan online "kell" hogy menjenek. Ettol fuggetlenul gyors es szeretheto minden OS nyugjevel egyutt.

Eddig ezek az eszreveteleim szulettek, melyeket egy tesztben sem talaltam meg. Lehet valakinek hasznos info lesz, nekem az lenne keszulek vasarlas elott :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.