Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) SpongyaBob válasza Dominó85 (#245) üzenetére


SpongyaBob
veterán

He?

És akkor ki is a pixelhuszár?

Egyáltalán ki mondta hogy ez egy profiknak szánt fényképező?

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#252) alfaromeo33 válasza Cyberpunk (#242) üzenetére


alfaromeo33
aktív tag

Nagyon is jön ide!!! Nézd már meg mire válaszoltam! És azérg is jön ide, mert butaságból szidják itt a sűűtttek ezt a telót, de ami nagyobb fos és mégis drágább az nem xar meg nem baj, hisz azt behülyítették már nekik, h ennyi az ára és ez a legjobb! Tehát szerintem nagyon is ide illik a hsz

Negyed mérföldről negyed mérföldre élünk! "Alfa nélkül lehet élni, de minek?"

(#253) kekegsm válasza satz18 (#243) üzenetére


kekegsm
őstag

valami normálisat, ne egy ilyen szart, bitte...

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#254) #13260800


#13260800
törölt tag

Nekem egy ilyen telefon tökéletes lenne. Sokat bringázok a Bükkben a bringázást mérem Endomondoval amihez kell GPS plusz szeretek fotózni. Jelen pillanat egy Samsung Galakxy S3 Mini-vel csinálom mindezt. A képek 95% hulladék a maradék 5% nézhető de jónak még azokat sem nevezném. Az üzemideje hulladék egy napot nem bír végig Endomondozni full feltöltessél kb délután 3-ra 4-re lemerűl az optimalizálatlan energiazabáló Android miatt. Na olyan embereknek mint én ez a teló tökéletes. Viszonylag kishelyen elfér automatában azonnal készíthető a kép és az üzemideje sem rossz hála az optimalizált OS-nek. Kár, hogy ennyit a büdös életben nem adok telefonért ellenben a kis tesója a Nokia 808 lassan számomra is megfizethető lesz. Arra lehet beruházok.

(#257) kpal válasza #13260800 (#254) üzenetére


kpal
veterán

+1
Nehéz beszerzi 808-t :(

[ Szerkesztve ]

(#259) hito válasza #13260800 (#254) üzenetére


hito
nagyúr

Én inkább ezt nevezném kistesónak. :D :K

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#261) satz18 válasza kpal (#257) üzenetére


satz18
őstag

Azért ha az ember kicsit körülnéz:
http://hardverapro.hu/apro/aron_alul_elado_hibatlan_1honapja_vasarolt_fekete

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#262) kpal válasza satz18 (#261) üzenetére


kpal
veterán

akad ritkán ,de van túl árazott is ...

(#263) hito válasza kpal (#262) üzenetére


hito
nagyúr

Szerintem ez is az. Én 60-ért adtam el néhány hete a még másfél év bolti garisomat.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#266) Rob700 válasza kpal (#246) üzenetére


Rob700
senior tag

Miért jobb az IPS kijelző mint az AMOLED? Az Amolednek sokkal élénkebbek-szebbek a színei a fekete tényleg fekete... Talán ezért is került a 920 IPS után a 925be és az 1020ba Amoled... Nem?

iPhone 12 128GB Black 

(#267) falijja válasza Rob700 (#266) üzenetére


falijja
őstag

Jogos a kérdés főleg hogy már itt is lehet állítani a színhőmérsékletet meg miegymást....nem véletlen tértek vissza a drágább és fejlettebb amoledre...szerencsére....

(#268) kpal válasza Rob700 (#266) üzenetére


kpal
veterán

Amoled hajlamosabb beégni. neten láttam pár fotót és nagyon csúnya volt. nyilván használat függő is .

A teszt fotók hol készültek ? :B

[ Szerkesztve ]

(#270) Assdak válasza Rob700 (#266) üzenetére


Assdak
őstag

Ez mondjuk badarság. Az IPS nek szebbek a színei, az AMOLED-nek meg feketébb a feketéje.

(#271) Cyberpunk válasza Rob700 (#266) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Pont az AMOLED színei nem élet hűek. Ez egy fotós mobilnál gáz szerintem.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#272) kpal válasza Assdak (#270) üzenetére


kpal
veterán

Jó látni páran tudják mikre gondolok... Nem vagyok egyedül. igen Természetesebb képet add IPS.

[ Szerkesztve ]

(#273) SpongyaBob válasza Cyberpunk (#271) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Azért gáznak nem nevezném, tekintve hogy sok fényképezőnek készült fényképező rendelkezik OLED megjelenítővel, az is igaz, hogy nem biztos, hogy szerencsés ezt választani.

Nyilván mind a kettő technológiának vannak előnyei és hátrányai is, de szvsz nem gáz.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#274) satz18 válasza kpal (#272) üzenetére


satz18
őstag

Sztem meg ez ízlés dolga, nekem speciel jobban tetszik az AMOLED.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#275) hito válasza Cyberpunk (#271) üzenetére


hito
nagyúr

Úgy van! :K

Az mondjuk tetszik a Samsung-ban, hogy erre azért figyeltek és úgy oldották meg az ebből fakadó kellemetlenségeket, hogy tettek a kijelző módok közé egy professzionális fénykép nevezetű beállítási lehetőséget is. Ha ezt választjuk, akkor a túlszaturált sci-fi színek helyett a fényképezésnél a keresőn (kijelzőn) halál pontosan ugyanaz a színmélység, hőmérséklet köszön vissza, mint ami a valóságban van. Ez mondjuk tényleg hasznos fényképezésre kihegyezett amoled panellel szerelt gépek esetén.

Lehet későbbi szoftverfrissítés alkalmával a 1020 is kap egy ilyen opciót, mert nagyon, nagyon hasznos.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#276) Rob700 válasza Assdak (#270) üzenetére


Rob700
senior tag

Én néztem Lumia 720at és 820at egymás mellett és a 720 kijelzője sokkal fakóbb volt, a fekete háttér színe pedig inkább szürke volt a 820 amoledje mellett...

iPhone 12 128GB Black 

(#277) Assdak válasza hito (#275) üzenetére


Assdak
őstag

Tudsz állítgatni most is. De ettől függetlenül a panel típusából adódó "kellemetlenségeket" ezzel sem lehet korrekciózni, mint ahogy a Samu baromságával sem.

(#278) Assdak válasza Rob700 (#276) üzenetére


Assdak
őstag

És akkor ez most melyik részét cáfolja az általam mondottaknak?

(#279) Szergely83 válasza hito (#275) üzenetére


Szergely83
tag

Van lehetőség színhőmérséklet és színtelítettség állítására minden lumián (amber óta legalábbis biztosan).

(#280) madgie válasza SpongyaBob (#273) üzenetére


madgie
titán

Nagyon jó észrevétel :K Az OLED önmagában nem gáz, sőt... de ha a színkezelés hiánya társul mellé, akkor "széthúzza" a normál sRGB fotókat is, tehát túlszaturált lesz.

Ami mókás ezek ismeretében: általában a profi fényképezők kijelzője sem alkalmas a színek korrektségének ellenőrzésére. Mind OLED, mint LCD esetében.

Szerk: a pentile színelrendezés meg egy másik móka, az konkrétan egy borzalom színek és tónusok szempontjából (és azon semmi nem segít).

[ Szerkesztve ]

(#281) hito válasza Assdak (#277) üzenetére


hito
nagyúr

Sajnos ellent kell mondjak. Ha ilyenre állítom a panelt, akkor egy az egyben UGYANOLYAN (jó, azért nem egy EIZO monitor szintjét kell elképzelni) színek köszönnek vissza a kijelzőn, mint amit a valóságban látsz. :K

De nem csak osztom az igét, bármikor szívesen megmutatom a Kosztolányi környékén. Illetve az Allee-ban is ki van állítva, ott is tudod ezt tesztelni.

Szerintem el kéne nekik wishlist-be küldeni (mert baromi jó dolog ez), volt már rá példa, hogy ha sokan kértek valamit akkor a gyártó akceptálta a dolgot, igaz nem ez a jellemző, hanem inkább az, hogy nagy ívben szarnak a userek fejére. ;]

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#282) Rob700 válasza Assdak (#278) üzenetére


Rob700
senior tag

Nem vitázni akarok, csak tényleg érdekel a téma. Egyébként ha így rákérdezek akkor ez azt cáfolja, hogy "az IPS színei szebbek". Igazából nem szebbek csak élethűbbek... Nem?

iPhone 12 128GB Black 

(#283) Assdak válasza Rob700 (#282) üzenetére


Assdak
őstag

Hát, ha valakinek az agyonszaturált színek tetszenek, annak nem szebbek, csak élethűbbek.

hito: Akkor szerintem küldj el üzit a kijelző gyártóknak, hogy tök fölösleges IPS és ennél jobb paneleket pakolniuk, a premium cuccaikba, csak egy AMOLED + színprofil kell hozzá....

(#284) hito válasza Assdak (#283) üzenetére


hito
nagyúr

Jézusom, Te tudsz olvasni? :W Miért kell olyan hülyeségeket válaszolni, aminek szemmel láthatóan semmi, de semmi köze a megválaszolt dologhoz? :W

Annak mi köze van az IPS gyártáshoz, hogy annyit mondtam, hogy szerintem a 1020 kapcsán nem lenne hülyeség írni a gyártónak (ha sok user akarja), hogy tegyenek bele egy színprofilt ha már amoled és ha már fotós telefon, akkor hagy lássa a tulaj azt és úgy (vagy ahhoz legközelebb) a keresőn amit fotózni akar.

Komolyan annyira fölöslegesek ezek a körök :W

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#285) jozso1989


jozso1989
őstag

Hát ez már telefon emberek! Na de... !

Egy fényképezős telefonban miért nem IPS panel van?! Egy Amoledhez állítani a beállításokat elég gáz, nem? A valóság nincs túlszaturálva..

A másik: Ilyen hardver egy "csúcskészülék"-be??? Az emberek többsége nem csak a fotózáshoz venné ezt a telefont, hanem, mert évekig szeretné használni. Pl. ebbe a telefonba simán elfért volna egy 320-as Adreno, a Sony már ingyér' osztogatja középkategóriában. Ezen a telefonon pl. nem fogsz maxon asphalt 8-azni, se Modern Combat 4-ezni szaggatás nélkül, ami ciki 200 ezerért...

Az vizonyt tény, hogy most a Sony pofája éghet csúnyán, mert fele ilyen fotókat sem tud produkálni a csodamasina Exmor RS kamublabla Z1 még a hozzá kapható optikával sem. xd

Aki meg a hardvert szídó kommentekhez azzal érvel, hogy az Android csak 4 maggal működik: Nem... bőven elég a 2 mag az androidnak. A 4 mag a FULL HD-hoz kell, pont.

Amúgy azok az éjszakai fotók elképesztőek... hihetetlen, hogy már ezt egy telefon tudja.

[ Szerkesztve ]

HTC One (M7) 4.4.3 with Sense 6.0 It DOES make Sense! :P Az Android és a minőség itt kezdődik... :)

(#286) Szergely83 válasza hito (#284) üzenetére


Szergely83
tag

Van színprofil a 1020-ban is.

(#287) sadboy válasza Воланд (#157) üzenetére


sadboy
aktív tag

na ja de nem mindenkinek van olyan tv-je.

3210>6220>6630>N80>N82>N8>808

(#288) Assdak válasza hito (#284) üzenetére


Assdak
őstag

Figyelj, az, hogy te nem veszed észre a különbséget, egy színprofilozott AMOLED, és egy normális IPS között, még nem jelenti az, hogy más sem látja. Mint írtam van lehetőség jelenleg is a profilozásra, de szvsz szart sem ér. Bár lehet te ugyan olyannak látnád.

(#289) batai15 válasza jozso1989 (#285) üzenetére


batai15
félisten

Pedig nekem a modern combat is nagyon jól fut :)

(#290) madgie válasza Assdak (#283) üzenetére


madgie
titán

Ami azt illeti, az U2711-gyel pont így fogsz járni, mert az sRGB-nél jóval szélesebb gamutot tud, tehát kalibrálni kell majd és úgy is túlszaturált lesz bizonyos (színprofilokat nem kezelő) programokban.

Kivéve, ha az sRGB színmódra állítod a Dellt magát... de akkor pont a lényegét ölöd meg (wide gamut, fotókhoz, nyomtatási munkákhoz sokkal jobb).

Hito: egyik gyártó sem fog neked ennyiért színprofilozni. Tegyenek bele icc/icm betöltési lehetőséget meg kalibrációs programot. Ez a zárt WP-n majdnem kizárt kategória, de már a színhőmérséklet/telítettség állíthatósága sem annyira rossz.

[ Szerkesztve ]

(#291) franc0 válasza jozso1989 (#285) üzenetére


franc0
őstag

Attól hogy a végére odaírod hogy pont, még marhára nem lesz igazad.
Láthatod az aláírásomban a tapasztalatomat, amihez nyilván a tied nem ér fel.
Én meg azt mondom, hogy egy Lumia 820 használhatóságban, smoothságban körbehúgyozza a Note2-t.
PONT.

A panelben viszont egyetértek, de tudomásul kell venni, hogy az AMOLED selling point, és a Glancehoz is jobb.

A ciki pedig az, ha valaki telefonon játszani akar felnőtt ember létére.
Mert 200 ezres telefont csak felnőtt ember tud megfizetni.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#292) Assdak válasza madgie (#290) üzenetére


Assdak
őstag

Az otthonra lenne, csak szórakozásra =)
Ha egymás mellé rakom a 920-am és a 925-öm, ég és föld a különbség, még agyon profilozva is.

(#293) madgie válasza Assdak (#292) üzenetére


madgie
titán

De a Lumiát nem tudod bekalibrálni, a Dellt meg igen.

(meg mondom, nem tudom, melyik pentile, azt tényleg nem lehet normálisan belőni, ha fejre állunk ,akkor sem)

#294: kizártnak tartom, rámérnénk egy egyszerű spektrofotóméterrel, tuti nem stimmelne. Meg egyébként is, mihez mérten lőtték be? Mert az írtad, hogy amit látsz. Amit látsz, az bőven túlmutat az sRGB-n.

[ Szerkesztve ]

(#294) hito válasza madgie (#290) üzenetére


hito
nagyúr

De hisz most írtam le, hogy a Samsung megtette. :) Méghozzá pont emiatt az ismert probléma miatt, ezért is az a neve a színprofilnak, hogy "Professzionális fénykép".

"kizártnak tartom, rámérnénk egy egyszerű spektrofotóméterrel, tuti nem stimmelne."

Arra én is kíváncsi lennék. Meg tudnád tenni egyébként? Van ilyen masinád?

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#295) savoo válasza franc0 (#291) üzenetére


savoo
addikt

Mondjuk azért 2013-ban már tovább lehetne lépni azon, hogy a játék ciki, mert nem az. A többivel egyetértek.

(#296) DrDr.


DrDr.
csendes tag

Hajrá Eger!

(#297) satz18 válasza savoo (#295) üzenetére


satz18
őstag

Dede ciki az, én is minden nap elszégyenlem magam amikor leülök játszani.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#298) jozso1989 válasza franc0 (#291) üzenetére


jozso1989
őstag

De igen a 4 mag a FULL HD-hoz kell és igen egy k*va nagy PONT a mondat végén. A droidnak bőven elég a 2 mag, lásd Xperia SP.

Ezt a smoothságot meg hagyjuk. Egy 820 meg sem közelíti a Note2 felhasználói élményét. :)

A "játékos" kommentedre nem írok semmit, simán hülyeség.

HTC One (M7) 4.4.3 with Sense 6.0 It DOES make Sense! :P Az Android és a minőség itt kezdődik... :)

(#299) Lall válasza jozso1989 (#298) üzenetére


Lall
veterán

Józsika, Józsika! Minden WP-s topikban ellövöd, ezt a semmire nem való SP patront?

[ Szerkesztve ]

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#300) Set-Comment™ válasza franc0 (#291) üzenetére


Set-Comment™
senior tag

Felnott (29 eves) vagyok es siman eltetrisezek mobilon:P

http://itcafe.hu/tema/re_surface_2_vs_lumia_2520/hsz_124-124.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.