Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) Sztif válasza biggamer (#1199) üzenetére


Sztif
aktív tag

:DDD több mint egy hete pedig onnan linkeltem, azóta eltűnt...
de itt van! :K

- Kérsz egy rágót? - Milyen ízű? - Formalinos. - Utálom a formalint.

(#1202) kakuk100 válasza drkbl (#1194) üzenetére


kakuk100
őstag

Köszi a tippeket. Írtam nekik reklamációt de nem válaszoltak. Majd még próbálkozom.

(#1203) biggamer válasza Sztif (#1201) üzenetére


biggamer
veterán

köszi ... és van már tapasztalatod ezzel a céggel ???

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#1204) BiP válasza BobTail (#1123) üzenetére


BiP
nagyúr

Na, ma láttalak személyesen is. Jól nyomtad a bemutatót :)
(csak nem akartam ott okoskodni, sokan voltunk)
Ahogy láttam, a többiek is el voltak ámulva a képeidtől, nehezen akarták elhinni, hogy nem Photoshop.

(#1205) Hobbbyt


Hobbbyt
őstag

Valaki akinek van saját tapasztalata egy 1020-al elmondaná nekem, hogy az övé mennyire merül gyorsan?
Esetleg a 925 ösök vélemnye is rdekel.

Nekem álló helyzetben 6-7%/óra.. Amit,rettentően soknak találok. Pedig csak a wifi megy. Mi zabálhat ennyire?

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#1206) BiP válasza Hobbbyt (#1205) üzenetére


BiP
nagyúr

Nekem a 820-nál a 3G zabálta a legjobban. Engem is zavart, hogy gyorsan merül, végigpróbáltam mindent, és erre a következtetésre jutottam.

De végülis 1020-hoz lehet venni Camera Grip-et, abban is van egy 1020mAh-s akksi, vagy lehet venni Nokiás pótakksit, ez ~2000mAh.
De persze létezik millió féle usb-s pótakksi is.

(#1207) BobTail válasza BiP (#1204) üzenetére


BobTail
őstag

:) Köszönöm! És legalább nyertél valamit?

(#1208) Hobbbyt válasza BiP (#1206) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Hmm.. :(

De az csak nem állapot, hogy készenlétben 12-13 óra alatt lemerül. Hol van a bő 1 napos üzemidő amit a PH írt?

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#1209) BiP válasza BobTail (#1207) üzenetére


BiP
nagyúr

Sajna nem :( Pedig a 305-ösön kívül bármelyikkel kiegyeztem volna.
(mondjuk mivel pont szemben álltam, lehet, hogy közvetett módon, de közös fényképre kerültem valamelyik nyertes készülékkel. Sovány vigasz :) )

(#1208) Hobbbyt: Mondjuk az tényleg nem normális, hogy készenlétben sem bír ki 1 napot.
De pl. nálam a 820 sem bírta reggelig, ha este lefekvéskor 60% alatt volt. Mondjuk nekem mintha valami gyorsabban merülő példányom lenne, a kollégák nem panaszkodtak az üzemidőre.

[ Szerkesztve ]

(#1210) Quasi_modo válasza Hobbbyt (#1208) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

az csak nem állapot, hogy készenlétben 12-13 óra alatt lemerül.
Ez most komoly ?

valami

(#1211) Hobbbyt válasza Quasi_modo (#1210) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Sajnos komoly. :W

Miután lehúzom a töltőről, és hagyom állni a telefont az asztalon.. (csak wifin van fent!) majd fél óra múlva ránézek már 96-97% és az aksinál a becsült idő 11-12 óra..

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#1212) zoo8800 válasza Hobbbyt (#1211) üzenetére


zoo8800
veterán

Vagy hibás az akku, vagy valami beragad a háttérben. Tudom, a WP nem olyan, hogy valami beragad a háttérben, de mégis.

rip and tear, until it is done

(#1213) hroberto válasza Hobbbyt (#1211) üzenetére


hroberto
veterán

Indítsd újra, és helyre kellene állnia a normál állapotnak.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#1214) #18001664 válasza Hobbbyt (#1211) üzenetére


#18001664
törölt tag

Hard Resetet csinálj!
Ha utána sem jó akkor szervíz...

(#1215) Osiris válasza Hobbbyt (#1211) üzenetére


Osiris
őstag

Sajnos ez a gyári beállításokkal teljesen normális, hogy így merül. Nekem az alábbi beállításokkal kibírja reggel 8tól este 11ig:
Mobil adatátvitel: 2G
Fényerő: Auto off -> Kicsi -> Auto on (nokia care okosság)
Érintés: Normál + Dupla érintéses ébresztés Off
Gyorsnézet: Off

Ez így kb 16óra üzemidőt tud. Szerintem így is kevés.
Jó lenne valami nokia specifikáció ami alapján kiderül mi számít kevésnek.

Szerk.: Én is kíváncsi lennék a PH tesztben hogy volt meg a 24 óra...

[ Szerkesztve ]

(#1216) kakuk100 válasza Hobbbyt (#1211) üzenetére


kakuk100
őstag

Szerintem a Wifi kajálja az aksit. Miért kell állandóan bekapcsolva hagynod? Nem elég bekapcsolni ha szükséged van rá? Próbáld meg kikapcsolni és megnézni hogy úgy mennyire fogy az aksi. Én Csak akkor kapcsolom be ha szükségem van rá. Kb. 10-15perc 2x 3x naponta, és így majd két napig elvagyok egy töltéssel.

(#1217) #18001664 válasza Osiris (#1215) üzenetére


#18001664
törölt tag

Nekem Ugyanezen, kivéve hogy :
- LTE aktív
- gyorsnézet ki
- dupla koppintás ki

[ Szerkesztve ]

(#1218) BobTail


BobTail
őstag

(#1219) kakuk100 válasza BobTail (#1218) üzenetére


kakuk100
őstag

Miért utálnánk? Nagyon jól néz ki és praktikus is. Mennyibe kerül?

(#1220) BobTail válasza kakuk100 (#1219) üzenetére


BobTail
őstag

Leginkább YamatoVTEC fog, mert ő érdeklődött e tok iránt, én megkérdeztem twitteren egy bloggert, és mint kiderült, ez egy limitált szériás cucc Taiwanban... na de itt nem ért véget a story, mert hogy az egyik illetékes Nokia munkatárs - akivel anno találkoztam Londonban is a 925-as sajtóeseményen - látta a beszélgetésünket, és mivel van nála pár darab, amit bloggereknek és ambassadoroknak "kell" kiküldenie, kaptam egyet tőle ingyen és bérmentve :U

(#1221) legiaap válasza BobTail (#1218) üzenetére


legiaap
nagyúr

Hát ez ultrabrutál ronda. Akkor inkább már ez: [link]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#1222) kakuk100 válasza BobTail (#1220) üzenetére


kakuk100
őstag

Gratulálok hozzá! Nagy szerencséd volt. Nagyon ízléses és bőr, és az is nagyon jó hogy védi a kamerát.Használd egészséggel!! :R
Gondolom neked tetszik.Nekem is, meg biztos sok másnak is. Akinek nem tetszik az meg nem érdekes.

[ Szerkesztve ]

(#1223) BiP válasza BobTail (#1220) üzenetére


BiP
nagyúr

Mázlista :)
Szerintem jól néz ki. Mondjuk biztos kicsit bumszli lesz tőle a készülék, de mindenképp tetszetős.

(#1216) kakuk100: Tudtommal WP alatt a bekapcsolt, de nem használt wifi nem fogyaszt sokat, mert háttérben magától kikapcsolja a rendszer.
Persze ha valami használja vagy a sok helyváltoztatástól állandóan keres, akkor jobban merítheti.

[ Szerkesztve ]

(#1224) #18001664 válasza BobTail (#1218) üzenetére


#18001664
törölt tag

Pfuuu most majdnem csúnyát mondtam haver :D
Mázlista vagy :)
Én is szívesen feltenném az enyémre, talán pár hónap múlva bejut az országba 1-2 darab, nem túl drágán :(

(#1225) kakuk100 válasza BiP (#1223) üzenetére


kakuk100
őstag

Igen, én is az állandó keresésre gondolok. Van egy pár alkalmazás ami frissülni akar meg a email letölteni stb. Szóval én is ha véletlenül bekapcsolva hagyom estére üres az aksim.

[ Szerkesztve ]

(#1226) Hobbbyt válasza Osiris (#1215) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Ez tényleg normális?? :(( És még azt hittem, hogy a 2 éves S2 aksia ment teljesen tönkre, mert/hogy nem bírt ki egy teljes napot :(

(#1216) kakuk100 Azért van fent állandóan a neten (wifi vagy adatkapcsolat) mert elvileg ez egy okostelefon. Skype, Facebook, Gmail.. Szóval az IM (vagy, hogy hívják őket) üzenetek miatt leginkább.

De eszközöltem az ajánlásokat, kíváncsi vagyok hogy mennyit javít. Az a furcsa, hogy terhelve se sokkal kevesebb. Várná az ember, hogy készenlétben 1-2 nap megvan.. mert ha 6-8 órán át megy a kijelző meg net akkor oké, azt megértem.. de így? :/

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#1227) Osiris válasza Hobbbyt (#1226) üzenetére


Osiris
őstag

Lehet, hogy nem az, de nálam is így merül.

(#1228) kakuk100 válasza Hobbbyt (#1226) üzenetére


kakuk100
őstag

Persze okostelefon, de nem hiszem hogy állandóan kapsz új üzeneteket, vagy, hogy nem ér rá megnézni mondjuk 3x naponta. Ha megnézed a laptopodat annak az aksija is gyorsabban fogy ha állandóan a netten vagy.Ha így akarod akkor egy nagyobb akku kéne ami jobban bírja a strapát. Ezek az alkalmazások állandóan kapcsolódni akarnak és így sokat fogyasztanak. Tapasztalatból írom.

[ Szerkesztve ]

(#1229) Hobbbyt válasza kakuk100 (#1228) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Fiatal vagyok, nálam az ilyen üzenetek repkednek ide-oda.. Azért IM levelezés h akkor kapjam meg mikor küldik. :) Egyértelmű, hogy többet fogyaszt, de jelen esetben egy 2000MhA aksinak akkor is ki kéne bírnia legalább 1 napot. Ismerősöm Sony SP-je picit nagyobb aksival (2300MhA?) szinte mindig több mint 2 nap. És az éjszakákat leszámítva mindig online. A Nexus 10 tabom készenlétben 7-8 napot elvan, úgy hogy napi 1 órát átlagba használom. Persz ez más tészta.. De online, 10 col és csak 9000MhA

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#1230) legiaap válasza Hobbbyt (#1229) üzenetére


legiaap
nagyúr

Az akkuja baromi gyenge vagy a rendszer esik sokat, de ha valaki nem csak dísznek használja merülni fog.
A 920-asban is ugyanekkora akku van és jobban merült, mint a párom iPhone 5-ja, amibe csak 1440-es akku van. Persze a nagyobb kijelző tudom, de mivel kisebb a kijelző kisebb az akku is kb. hasonlóan kéne merülnie. És nem.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#1231) Hobbbyt válasza legiaap (#1230) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Nem vagyok nagyra vágyó... 1 teljes napot bírjon ki úgy hogy használom.. és nem kell lemondanom az okostelefon okos részéről. :(

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#1232) Quasi_modo válasza Hobbbyt (#1231) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Ez nem nagyra vágyás, hanem ez a normális.

valami

(#1233) BobTail


BobTail
őstag

(#1221) legiaap, nem vagyok egy tokos ember, de ez menő :P
(#1222) kakuk100, köszönöm! Nekem tetszik, mert szerintem egyedi és stílusos megoldás :)
(#1224) YamatoVTEC, :DDD amúgy tényleg szerencsésnek érzem magam, hogy tagja lehetek a (nemzetközi) Nokiás csapatnak. Mint utólag kiderült, aki küldte nekem indiai marketinges most épp Hong Kongban van, és onnan küldte a csomagot DHL-el, két nap alatt ide is ért :Y

Más: ma reggel levettem töltőről, 1 órán keresztül megnéztem a szokásos dolgokat wifiről, és 61%-on volt :F újraindítottam, 96%... valami hiba tuti van szerintem a fogyasztás figyelő rendszerben, és tovább is bírná az akksi, csak tévesen jelez merülést tizenX %-nál és felrakjuk tölteni, miközben akár 50% is lehet még benne :F

(#1234) Osiris válasza BobTail (#1233) üzenetére


Osiris
őstag

Ebben lehet valami, már én is gondoltam erre. Nem lepne meg, hogy egy frissítés után hirtelen meg lenne az 1 nap simán. Végülis ez egy teljesen friss rendszer, lehetnek még hibái.

(#1235) Hobbbyt válasza Osiris (#1234) üzenetére


Hobbbyt
őstag

De akkor kérdés, hogy a PH miért nem tapasztalta a hibát? Igazából 3 napja van WP-m szóval nagyon friss vagyok :)

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#1236) #18001664 válasza BobTail (#1233) üzenetére


#18001664
törölt tag

Én is szívesen a tagja lennék XD

Nekem olyan volt egyszer, hogy levettem a töltőről, és a töltésjelző úgy maradt, tehát mint ha még mindig töltene.
Visszatettem próbaként tölteni, de a töltésjelző hang sem szólalt meg, tölteni sem töltött.
Csak a reboot segített rajta.

(#1237) #18001664 válasza BobTail (#1233) üzenetére


#18001664
törölt tag

Ha megunod a tokot és eladhatod, akkor vevő vagyok rá :D

(#1238) kakuk100 válasza BobTail (#1233) üzenetére


kakuk100
őstag

Igazán jó dolog, hogy tagja vagy egy Nemzetközi Nokiás csapatnak. Sok fontos és érdekes dolgot lehet előbb megtudni mint tag. Én csak arra kérlek, hogy ha nem gond, próbáld megtudni mikor lesz már magyar Felhasználói a telefonunkhoz. Szégyen, hogy már 2 hónapja megjelent a telefon és nincs hozzá leírás.A Samsungnál még meg se jelent a telefon de már letölthető. Tanulhatnának tőlük.
Köszike. :((

[ Szerkesztve ]

(#1239) Danny750 válasza BobTail (#1233) üzenetére


Danny750
őstag

Gyönyörű a tok, gratula hozzá :D

>>iLoveMyiPhone5s&BeatsSolo2<>AlFA&HoNdA&BmW<<

(#1240) feelurself


feelurself
aktív tag

Sziasztok !
Eme telefon kameraja kb milyen kategoriaju fenykepezogepnek felel meg ? Igaz az, hogy egy 60-80ezres fenykepezogepet is kilehet vele valtani ?

(#1241) #31733248 válasza feelurself (#1240) üzenetére


#31733248
törölt tag

(#1240) feelurself

Azért az olyan apróságok, mint a vaku és a zoom nem jönnek ám rosszul. :-)

(#1218) BobTail

Szép tok, :) bár én soha nem tenném tokba a telefonom.

(#1242) Wa2x_ válasza feelurself (#1240) üzenetére


Wa2x_
veterán

Minőségben simán hozza azt a szintet! :K

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#1243) Quasi_modo válasza feelurself (#1240) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Esetleg nézz a neten vele készült fotókat és döntsd el.

valami

(#1244) BobTail válasza BobTail (#1233) üzenetére


BobTail
őstag

A tegnapi újraindítás óta ez a helyzet, általános felhasználás és állandó wifi mellett + a legutóbbi töltés óta eltelt időhöz számoljatok hozzá még ~ 4 órát, mert tegnap egyszer pár percre rádugtam a gépre, hogy lementsek néhány képet:

(#1245) balu333 válasza BobTail (#1244) üzenetére


balu333
tag

Köszi, ezzel most kicsit megnyugtattál, kezdtem tényleg aggódni, hogy annyit sem bír mint az S2. Akkor nálam felejtős lett volna..... :R
Azt megkérdezhetem, hogy te automatikus fényerőt, vagy esetleg saját beállitást használsz-e?

[ Szerkesztve ]

(#1246) #18001664 válasza BobTail (#1244) üzenetére


#18001664
törölt tag

Nekem is valahogy így szokott alakulni! :)
Nekem automata fényerőn van, de előbb levettem alacsonyra, aztán visszakapcsoltam automatikusra :D

[ Szerkesztve ]

(#1247) Osiris válasza BobTail (#1244) üzenetére


Osiris
őstag

Nekem ennek a felét tudja, úgy h hozzá sem nyúlok. Lehet, hogy el kéne vinnem szervízbe.

(#1248) Hobbbyt válasza BobTail (#1244) üzenetére


Hobbbyt
őstag

1

2

:W

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#1249) legiaap válasza Hobbbyt (#1248) üzenetére


legiaap
nagyúr

Szép.
Még a végén itt is az lesz, hogy az első szériákkal lesznek bajok... :U

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#1250) #18001664 válasza legiaap (#1249) üzenetére


#18001664
törölt tag

Szerintem itthon benne voltam az első 3 vásárló közt, mégsincs ilyen problémám. Egyelőre :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.