Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) Kasya válasza btudos (#1749) üzenetére


Kasya
nagyúr

N8-nal, meg a hatso resz melegedett, mert az volt fem. Inkabb az anyaghasznalattal kotnem ossze, mint a PV-val. Ha a kamerat nem hasznalod, az akkor is tud meleg/forro lenni.

YamatoVTEC: Nekem ez keltette fel az erdeklodesemet. De a szivem nagyon visszahuzna egy SE BT stereo fuleshez. Bar korabban a Platronics is tetszett.

[ Szerkesztve ]

(#1752) btudos válasza Kasya (#1751) üzenetére


btudos
veterán

Amit én fogtam, ott kifejezetten a kamera volt meleg. Ettől még lehet hogy alatta a proci melegíti, de a kamera burkolata melegebb, mint a készülék többi része, ezt Ti tulajok is biztos érzitek.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#1753) Kasya válasza btudos (#1752) üzenetére


Kasya
nagyúr

Persze, hogy erezzuk.

(#1754) hito válasza #18001664 (#1750) üzenetére


hito
nagyúr

Szerintem a csempe melegszik. Biztos padlófűtés van alatta.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1755) #18001664 válasza hito (#1754) üzenetére


#18001664
törölt tag

:D

(#1756) #18001664


#18001664
törölt tag

Én arra leszek kíváncsi, hogy a kamera mechanikája hogy fogja bírni a kemény minuszokat?!
OK, hogy elég meleg de egy 20-30 perces fotózás lehet feladja neki a leckét. Eddig nem sok telefonban volt ennyi mechanika.

(#1757) Hobbbyt válasza #18001664 (#1738) üzenetére


Hobbbyt
őstag

:D
A Termikus zaj leginkább az érzékelő lapkát sújtja.
Lényeg a lényegben, minél melegebb, forróbb egy érzékelőlapka, annál zajosabb képet tud róla levenni az elektronika.
Saját magam éreztem a negatív hátrányait a dslr-emnél, mikor éjszaka hosszú (25-30mp) expóval fényképezgettem a csillagokat.. felhőt (mindent ami arra "jött" ;] ) és ugye raw-ba mentettem. Tudom, hogy van egy 3-4 hotpixele a gépemnek, de a 4-5. egymás után képen már több hotpixelt láttam mint csillagot. :D
Gondolom ez a dolog a mobil ézékelő lapkákat se kerüli el.. És a 1020 amúgy is hajlamos a zajra, kíváncsi vagyok a zajból mennyi az így keletkezett hiba. :))

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#1758) Quasi_modo válasza btudos (#1749) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Olyat nem olvashattál. A kamera modul nem szokott melegedni.
Ha egy PV kamera melegedne, azt már észre kellett volna vennem.

valami

(#1759) #18001664 válasza Hobbbyt (#1757) üzenetére


#18001664
törölt tag

Ja hogy te a "zaj" fogalmát így értetted, nem mint hangot... :D
Így már értem :D
Én még meg sem néztem, hogy a Pentaxon mennyi hotpixel van :)

(#1760) MR007RM válasza Quasi_modo (#1758) üzenetére


MR007RM
addikt

Én volt hogy állványon több mint egy órát videóztam koncertet és mikor leállítottam semmilyen hű de forrót nem éreztem, szóval szerintem is kizárt a kamera dolog.

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#1761) Воланд válasza Quasi_modo (#1758) üzenetére


Воланд
titán

az se rossz, amikor te probalod megmondani, hogy ki mit olvasott (meg hogy mekkora kijelzomeret idealis mindenkinek, meg hogy hogy nezzen ki egy gui).

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1762) hito


hito
nagyúr

Meg tudom azt oldani, hogy kikapcsolt képernyőnél amikor az órát mutatja, akkor ott jelezze az sms-eket, nem fogadott hívásokat, e-maileket?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1763) Воланд válasza hito (#1762) üzenetére


Воланд
titán

majd a black update utan jelezni fogja.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1764) hito válasza Воланд (#1763) üzenetére


hito
nagyúr

Black update nem egyenlő WP8.1, ugye?

#1756: thx!

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1765) Воланд válasza hito (#1764) üzenetére


Воланд
titán

nem.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1766) btudos válasza MR007RM (#1760) üzenetére


btudos
veterán

Fel se tunik hogy tok mas keszulekrol allitjatok hogy nem melegedett? Attol, hogy ugyanugy 41 MP, mint a 808-ban, az egesz cucc elrendezese tuti nem ugyanaz, mert itt joval laposabb helyre is befert. Innentol kezdve rohadtul nem relevans az, hogy a Ti 808-atok nem melegszik a kameranal, mert ez eleg egyertelmuen tud. Hogy maga a kamera melegiti, vagy valami mas fut a kamera alatt, azt nem tudom, nem szedtem szet atomjaira hogy ezt meglessem.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#1767) walko válasza btudos (#1766) üzenetére


walko
tag

A melegedés téma PureView kontextusban lett megemlítve, így teljesen érthető, hogy egyszerűen nem lehetett kihagyni a ziccert, hogy a 808 viszont ebből a szempontból is jobb! Hurrá! :C

(#1768) Hobbbyt válasza btudos (#1766) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Nem mellesleg a 808-ban dedikált chip foglalkozik a képekkel.. míg a 1020-ban egy általános cpu-nak kell megoldani a feladatot, ami a hatásfokokat tekintve ég és föld.
Szóval millió oka lehet azért h a 1020 miért melegszik.. mert melegszik.

(#1767) walko Hát igen.. minden kis alkalmat ki kell rá használni, mert nincs sok pont amiben "jobb". :D

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#1769) Keki


Keki
csendes tag

Üdv mindenkinek! Nézegetem a telót egy ideje és lenne egy kérdésem az üzemidőre vonatkozóan, kibír a teló egy mozgalmas napot? Gondolok itt például egy biciklitúrára, gps, sok fénykép és folyamatosan online. Mit a tapasztaltatok ezen a téren? (külső aksi nélkül persze....)

(#1770) hito válasza Keki (#1769) üzenetére


hito
nagyúr

3nap tapasztalata alapján:

szűkösen, nagyon szűkösen.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1771) pushalias válasza Keki (#1769) üzenetére


pushalias
addikt

Tapasztalatom alapján sok fényképezéssel garantáltan nem bír egy napot, talán ha egy felet. Már ha sok fénykép alatt valóban sokat értünk, és nem pár tucatot. Persze fényviszonyoktól is függ, este durvábban fogyaszt, kivéve persze, ha még a fókuszfényt is lelövöd.

Honor 9 / HP 8470P

(#1772) hito válasza Keki (#1769) üzenetére


hito
nagyúr

Erősen ajánlott egy camera grip beszerzése ilyen igénybevétel mellett. Azzal megoldódik a dolog.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1773) pushalias válasza hito (#1772) üzenetére


pushalias
addikt

Sajnos azt nem kaptuk meg hozzá tesztelni, tapasztalataid szerint mennyit dob az üzemidőn?

Honor 9 / HP 8470P

(#1774) hito válasza pushalias (#1773) üzenetére


hito
nagyúr

Én még csak ezután fogom megrendelni. Circa 2 héten belül tudok tapasztalatot mondani. Elvileg mAh érték szerint egy 50% pluszt ad neki, mert fele akkora telep van benne, mint magában a 1020-ban. 55perces folyamatos videózást közöl róla a Nokia. De minden szentnek ........ugyebár.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1775) Kasya válasza hito (#1774) üzenetére


Kasya
nagyúr

Megkérdezhetem te honnan rendelted? Karácsonyig neken is bekell szereznem egyet, hogy a Kirándulások alatt még véletlenül se legyen semmi gondom.

(#1776) Keki válasza hito (#1772) üzenetére


Keki
csendes tag

Köszi a válaszokat, de sajnos ez nem hangzik valami jól, és ez egy kicsit megnehezíti a döntést... reménykedtem hogy egy napot simán kibír.... Na de még átgondolom....

[ Szerkesztve ]

(#1777) pushalias válasza hito (#1774) üzenetére


pushalias
addikt

Akkor majd még beszélünk róla. Csak szól légyszi, ha megérkezik. :U

„Legolcsóbban 11.500 Ft + 10$ lassúpostával.” Ne már, az kuvva óccsó!

Oké, várom! Az üzenet dobás a tuti, ide ritkán nézek be.

[ Szerkesztve ]

Honor 9 / HP 8470P

(#1778) hito válasza Kasya (#1775) üzenetére


hito
nagyúr

"Én még csak ezután fogom megrendelni."

:)

De a jó öreg e-bay lesz. Legolcsóbban 11.500 Ft + 10$ lassúpostával.

pushalias: mindenképpen.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1779) pushalias válasza Keki (#1776) üzenetére


pushalias
addikt

Őszintén: melyik oksotelefon bírja egy egész napig ha tényleg sokat fotózol vele? Pláne ekkora felbontás esetében.

Honor 9 / HP 8470P

(#1780) btudos válasza Keki (#1776) üzenetére


btudos
veterán

Nincs olyan telefon, ami kibirja magaban egy napig olyan felhasznalas mellett, amit Te felvazoltal. Powerbank jo lehet, rarakod toltodni mikor epp nem hasznalod, igy nyerhetsz dupla uzemidot, minimalis kenyelmetlenseg aran.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#1781) Keki válasza pushalias (#1779) üzenetére


Keki
csendes tag

pushalias: ez a baj, valamit valamiért... pl amit most használok vidáman kibírja (razr-i), üzemideje tökéletes, csak ne csinálna ocsmány képeket :DDD

btudos: tudom ez is megoldás... csak egyel több cucc amit vinni kell magaddal..

[ Szerkesztve ]

(#1782) Wa2x_ válasza hito (#1778) üzenetére


Wa2x_
veterán

Nemsokára csatlakozom egy hónap erejéig! ;)

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#1783) pushalias válasza Keki (#1781) üzenetére


pushalias
addikt

„csak egyel több cucc amit vinni kell magaddal”

A camera gripet indulás előtt felpattintod, és kész, nincs külön hurcibálandó eszköz. Ráadásul tripod csatlakozó is van rajta.

Honor 9 / HP 8470P

(#1784) hito válasza Wa2x_ (#1782) üzenetére


hito
nagyúr

Mikor és milyen színekben, és miért csak egy hónapra? :D

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1785) Wa2x_ válasza hito (#1784) üzenetére


Wa2x_
veterán

Nokiától érkezik from London és a színe zsákbamacska lesz. :D

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#1786) pushalias válasza Wa2x_ (#1785) üzenetére


pushalias
addikt

A zsákbamacska az szép szín, majdnem olyan szép, mint a valószínű.

Honor 9 / HP 8470P

(#1787) hito válasza Wa2x_ (#1785) üzenetére


hito
nagyúr

És visszakérik? N950-öket sem kérték vissza annó, pedig a megállapodás asszem úgy szólt. Én reménykednék a helyedben ;)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1788) Wa2x_ válasza hito (#1787) üzenetére


Wa2x_
veterán

A remény sose hal meg, de írta a kedves kolléganő, hogy for 4 weeks. :(

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#1789) Kasya válasza hito (#1778) üzenetére


Kasya
nagyúr

Stimm, kicsit elneztem :B
Egész jó ár és ebay-ben lehet jobban megbizok, mint a szlovak webshopban. Ott is 13-ért adják.

(#1790) lalyoska


lalyoska
tag

Sziasztok!!
Légyszi segítsetek!
Lumia 1020 és LG G2 között vacillálok. Mindkettő brutál tetszik, de meg tudnátok mondani hogy a Lumia 1020-ban is megvan-e az a program, amivel az arcot lehet torzítani videó közben, mint az LG.-nél? Mert akkor a Nokiát választanám. Tudásra melyik a jobb???
Köszi!!

(#1791) Quasi_modo válasza btudos (#1766) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Te konkrétan a kamera melegedését emlegetted. Arra kaptad a választ.

valami

(#1792) Hobbbyt válasza lalyoska (#1790) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Ettől szép a világ. Másnak olyan igényei, szempontjai vannak aminek én a létezéséről se tudtam.. De most, hogy tudom olyan kategóriába sorolom ami abszolút fölösleges/semmire való stb. és másnak mégis ez kell. :R

Én Lumia 1020-an nem tudok ilyen realtime arctorzításos dologról.. de úgy alapvetően (a G2 leszámítva) más telefonról se.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#1793) pushalias válasza Quasi_modo (#1791) üzenetére


pushalias
addikt

Még jó, hogy direkt odaírta, nem a 808-as kamerájáról van szó. Márpedig a 1020-é sok mindenben eltér, és képzeld el, egy kicsit nekem is melegedett tesztelés közben, mondjuk pont nem érdekelt. Remélem, a személyes tapasztalat is ér, nem csak a látatlanban megmondás.

Honor 9 / HP 8470P

(#1794) szutyis válasza lalyoska (#1790) üzenetére


szutyis
tag

Talán ez (bár én ezt sem használom) [link] Ja videó :N

[ Szerkesztve ]

(#1795) Quasi_modo válasza pushalias (#1793) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Neked sem a kamera melegedett, hanem ami mellette/körülötte van.

valami

(#1796) #18001664 válasza lalyoska (#1790) üzenetére


#18001664
törölt tag

Szerintem ilyen kaliberű készülékeknél ne az döntsön már, hogy tud-e videózás közben arcot torzítani. Ezer más, fontosabb dologra fogod még használni, azokat is mérlegelni kell.

(#1797) legiaap válasza #18001664 (#1796) üzenetére


legiaap
nagyúr

Bakker de ha neki ez fontos akkor... Itt ilyet nem hinném amúgy hogy fog találni itt.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#1798) #18001664 válasza legiaap (#1797) üzenetére


#18001664
törölt tag

Nem azt mondtam, hogy ez ne legyen fontos neki, hanem mást is vegyen figyelembe :P :D

(#1799) pushalias válasza Quasi_modo (#1795) üzenetére


pushalias
addikt

Sajnos nem tudok versenyezni annak a képeségeivel, aki egy az én kezemben levő készülékről ilyen biztosan meg tudja mondani, hogy pontosan hol és micsodája is melegedett igazából. :R

Honor 9 / HP 8470P

(#1800) pushalias


pushalias
addikt

OFF-OFF-OFF BobTailt még nem láttam így a tömeg elé vetve, de le a kalappal, jól bírta a nyomást. :DD OFF-OFF-OFF

[ Szerkesztve ]

Honor 9 / HP 8470P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.