Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Воланд válasza Vikthor (#449) üzenetére


Воланд
titán

nezd, o legalabb nem ugy lett hozzaerto, hogy vett maganak egy 808-ast. ;)

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#452) savoo válasza Vikthor (#449) üzenetére


savoo
addikt

A hülyeséget? :)

(#453) savoo válasza KraX (#450) üzenetére


savoo
addikt

Őőő 4 magos az 5s. Nem?

[ Szerkesztve ]

(#454) Xero válasza savoo (#453) üzenetére


Xero
nagyúr

Nem.

[ Szerkesztve ]

(#455) Napfénysüti válasza savoo (#453) üzenetére

Nem, 2 lesz az. :K

Més que un club!

(#456) savoo válasza Xero (#454) üzenetére


savoo
addikt

Aha, akkor jó. Csak mert a bejelentéskor valaki azt okoskodta hogy az én meg elhittem. :DDD

(#457) zeg válasza legiaap (#425) üzenetére


zeg
senior tag

Szeretném végre a 2 éve 60ezresért vásárolt 14X opt. zúmos Canon fényképezőgépemet a garázsban hagyni. A Nokiában látom a huszonezres kompaktok végét, és a közeli jövőben a lehetőséget a Canon-om vitrinbe pakolására:)
Általános fényképminőség javulást szeretnék látni droidon, főleg a felső kategóriákban. Nehéz elhinnem, hogy a Nikon/Sony/Olympus/Canon/Fuji stb. nem lenne képes valami jóféle mobilba szerelhető képalkotó egységet összehozni, remélem a Nokia sikere(ha a fényképezés kapós lesz) felgyorsítja a folyamatokat:)

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#458) Eddzoba


Eddzoba
újonc

Azt tudja valaki, hogy lesz - e más színben? PL: Cyan! :)

(#459) madgie válasza Vikthor (#449) üzenetére


madgie
titán

Atyaúristen a rosszbajkarika :))

Nem kell, hogy mindenben igazam legyen, sőt. De megnézném, hogy ha két 60x40-es nyomatot eléd tennének, meg tudnád-e mondani, melyik készült 808-cal és melyik 1020-szal. Az igaz, hogy ez a két mobil nem egy ligában focizik a többiekkel (a többiek szintére leméretezett képeit ezért is mondják sokan túlélesítettnek.. pedig az eddig látottak alapján semmi túlélesítési nyomot nem látni), de egymás között nüansznyi a különbség köztük. A 1020 kicsit kevésbé szűri a végeredményt, több az alapzaj, ennyi. Aki 100%-ban kukkol majd' 40 MP képet és annak alapján mondja, hogy jó, vagy nem az a fotó... hát izé, nincs rá szavam. A tesztben lévő képekből párat leméreteztem olyan 8-12 MP körüli méretre, bármilyen kompakt mellé oda merném rakni, sőt. Az nem érdekel, hogy mondjuk a Nikon D4-hez képest milyen a képe... legalább annyira unfair összehasonlítás, mint mondjuk a 1020 képét odarakni az iPhone 4-em mellé.

(#460) Xero válasza zeg (#457) üzenetére


Xero
nagyúr

Képes lenne csak a Sonyn kívül egyiknek sem fűződik érdeke hozzá igazán. A másik a fizikai korlát. Azért jó képhez nagy üveg és nagy érzékelő kell.

(#461) Воланд válasza Eddzoba (#458) üzenetére


Воланд
titán

sarga, feher, fekete.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#462) KraX válasza savoo (#453) üzenetére


KraX
őstag

Nem, a cpu "csupan" dual core.

For the God Emperor!

(#463) satz18 válasza KraX (#462) üzenetére


satz18
őstag

Én még megálltam ott a fejlődésben, hogy nem lesz gyorsabb egy CPU egy tök másik felépítésűhöz képest, csak azért, merthogy több mag van benne. :U De amint kiderült hogy ez így van, rohanok 8 magos MTK procit venni. Kínáig meg se állok. ;]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#464) KraX válasza satz18 (#463) üzenetére


KraX
őstag

Engem hidegen hagy, mennyi "mag" van egy soc-ban. Iphone4-et hasznalok meg mindig, nem rohantam a boltba amikor megjottek a dual trial quad stb cpuval szerelt csodak. Melohelyen s viszonylag sok ember hasznal mar s4-et (mindket verziot 9500, 9505) neha az is "rocogott" amikor elkezdtem nyomkodni a menuben. En azt nezem, hogy mennyire fluid es responsive a rendszer mikozben hasznalom, a tobbi hidegen hagy.

For the God Emperor!

(#465) sadboy válasza madgie (#459) üzenetére


sadboy
aktív tag

1, Nem csinál 40 megapixeles képet max 38-ast, 2, az 5 megapixeles képek némelyikén is rengeteg a zaj. (és nem az éjszakai képekre gondolok) Lehet nem vagyok szakértő, de szemem van.

[ Szerkesztve ]

3210>6220>6630>N80>N82>N8>808

(#466) zeg válasza Xero (#460) üzenetére


zeg
senior tag

Remélem hamarosan érdekük lesz. Erről az optikai dologról a Sony T fényképezősorozata jut eszembe. A kis méretű, lapos sorozat évek óta opt. zúmos, tapicskolós, cserélhető aksis masinákat jelent, meglepően jó képminőséggel. Elégé unalmas technológia manapság, szóval a technikai rész már régen adott. Persze értem hogy a fényképezőgyártók féltik a saját kis közép-alsó kompakt piacukat(ami halálra van ítélve).

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#467) madgie válasza sadboy (#465) üzenetére


madgie
titán

"majd' 40 MP képet"

Szerinted ez azt jelenti, hogy 40 megapixel? Tudom, mi a multi aspect ratio, a Panasonic már 2009-ben rakott ilyen megoldást fényképezőbe.

Más: mutatsz nekem "rengeteg zaj" 5 MP képet?

(#468) Szergely83


Szergely83
tag

Magában a gépminőségben szvsz nem sokban tér el a 808 és a 1020. A 1020 képei zajosabbak picit, de élesebbek is. Kis utómunkával be lehet lőni egyiket a másik szintjére. Amiben nagy különbség van, az a színek: a 1020 túlszaturált képeket lő sokszor, a 808 pedig fakóbb, viszont közelebb áll a valósághoz, mint a 1020.
A képstabilizátor és a 808-hoz képest jóval nagyobb felbontású kijelző viszont a 1020 javára dönti a mérleget. A nagyfelbontású kijelző elengedhetetlen a fotók ellenőrzéséhez (fókusz/élesség), a képstabi meg a hosszabb záridejű képeknél jön jól, amit semmilyen szoftveres megoldás nem helyettesít.

(#469) hito válasza Szergely83 (#468) üzenetére


hito
nagyúr

Igen, én is most néztem a kisvasutas sample videót. Na ami ott van, az sajnos minden csak nem élethű színek. De gondolom/remélem kamera beállításokon belül lehet állítani a telitettséget, úgy mint a 808-nál.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#470) Quasi_modo válasza madgie (#459) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Szerintem a dolog nagyon egyszerű. Fotózd le az eget a 1020-szal is meg a 808-cal is. Nézd meg az eredményt, majd gondold végig hogy mit akar jelenteni az hogy pure view.
Nem sértésként.

(#468) Szergely83 A nagyfelbontású kijelző elengedhetetlen a fotók ellenőrzéséhez (fókusz/élesség)
Jó lesz arra a nagyítás is.

[ Szerkesztve ]

valami

(#471) Szergely83 válasza hito (#469) üzenetére


Szergely83
tag

Egyelőre csak presetek közül lehet válogatni, nem lehet finomhangolni a színhőmérsékletet, ha jól tudom. Számítógépen persze könnyen javítható, de én úgy vagyok vele, hogy utólag beállítani a korrekt színeket már nagyon nehéz, legtöbbször meglátszik az eredményen, hogy a fotós a szaturáltabb, vagy tompább színeket preferálta e.

(#470) Quasi_modo: nyilván mindkettőn lehet nagyítani, de azért más egy 768x1280-as kijelzőn nézni, meg más 360x640-en...

[ Szerkesztve ]

(#472) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Én már csak egyet szeretnék és remélem mihamarabb meg is oldják: ez Pedig a RAW támogatása.
Jelenleg a WP8 nem támogatja, így egyik fotó program sem képes tömörítetlenül menteni. Ha ezt megoldják akkor az összes zajos,életlen, túl éles, kiégett mizériát szépen lehet javítgatni mondjuk LR-ben és aki ilyen mobilt vesz annak gondolom nem okoz gondot majd némi utómunka.

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#473) sadboy válasza madgie (#467) üzenetére


sadboy
aktív tag

Bocs hibáztam teljes méretben néztem a képeket és 808-hoz viszonyítottam. Mégegyszer bocs.

[ Szerkesztve ]

3210>6220>6630>N80>N82>N8>808

(#474) jozso1989 válasza savoo (#456) üzenetére


jozso1989
őstag

Mert az is. Illetve a GPU-ja quad-core (azért olyan lágy, gördülékeny szerintem+optimalizálás). A CPU-ja dual core, de olyan szinten van, mint akármelyik 4 magos kb... :)

[ Szerkesztve ]

HTC One (M7) 4.4.3 with Sense 6.0 It DOES make Sense! :P Az Android és a minőség itt kezdődik... :)

(#475) Kriza


Kriza
őstag

Rendszámokat nem kellett volna kitakarni a fotókon? Nehogy erre járjon az ombucman. :)

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#476) madgie válasza Quasi_modo (#470) üzenetére


madgie
titán

Mutatsz nekem két ilyen képet? Csak kíváncsiságképp. Mert a példaképeken csak annyit látok, hogy a 808 alapból agresszívebben szűri a zajt, mint a 1020.

(#477) Vikthor válasza madgie (#476) üzenetére


Vikthor
nagyúr

szinte kivétel nélkül minden 1020-as fotó zsizsis... és nem csak a PH!-s hanem a már eddig megjelent teszteknél is. Ez nem bug, hanem feature...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#479) Quasi_modo válasza madgie (#476) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

annyit látok, hogy a 808 alapból agresszívebben szűri a zajt, mint a 1020.
Nem agresszívebben, hanem máshogy. (pixelösszevonás). De ne mond hogy nem látod.
Másrészt én nem tudok neked 1020-al eget fényképezni mert nekem olyanom nincs.
Itt van egy a 808-cal: [link]. Ha a 1020-szal is csak ennyi a zaj hasonló helyzetben, akkor neked van igazad.

moderálva a korábban törölt hozzászólásra adott válasza. - crey

[ Módosította: crey ]

valami

(#484) kpal válasza Assdak (#301) üzenetére


kpal
veterán

+1 :C :R

(#485) falijja


falijja
őstag

Én nem értek a fotózáshoz de ezt a videót végignézve egyértelműen a 1020 -as csinál jobb képet/videót....

(#489) madgie válasza Quasi_modo (#479) üzenetére


madgie
titán

Azt már leírták többen, hogy a 1020 magasabb színtelítettségű, kontrasztosabb képet lő alapbeállításban. No és hogy lehet szépen kiemelni a zajt? Plusz kontraszttal, szaturáció boost-tal, több élesítéssel, Szedj le mondjuk a dpreview oldaláról egy kék eget tartalmazó 1020 képet, nyisd meg egy képszerkesztővel, húzd vissza kicsit a szaturációt/kontrasztot, adagolj neki egy kis lumi zajszűrést... és voila, Nokia 808.

Nehogy már az legyen a gond, hogy alapbeállításban túlszaturált, kontrasztos... nem iPhone ez, hogy ne állíthass semmit a gyári fotóprogiban :) az életben egyszer kell beállítani, aztán úgy fog működni (normális esetben). Ha 808 színvilágot szeretnéd, akkor Saturation és Contrast kicsit visszahúz, Sharpness dettó, ennyi a történet.

Lábjegyzetben annyit, hogy alapképességű fotós eleve azzal kezd akármilyen lepkecsattogtatós tükörreflexesen is, hogy átnézi a színmódokat, beállításokat. Lassan két tucat digitális gépem volt már, soha egyiknél sem maradtam a Normal 0,0,0,0 szintű beállításoknál (még amellett sem ,hogy RAW-t használok, tehát inkább csak visszanézésre van értelme a beállításoknak).

Ez az egész olyan, mintha azért utálnál egy sportcipőt, mert gyárilag szoros a fűzője.

szerk: gyors példa, bal oldalt a felsorolt gyors kontraszt, szaturáció mínusz, pici zajszűrés, jobb oldalon az eredeti.

[ Szerkesztve ]

(#490) Quasi_modo válasza madgie (#489) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Ha 808 színvilágot szeretnéd, akkor Saturation és Contrast kicsit visszahúz, Sharpness dettó, ennyi a történet.
Egyszer (ötször) kérdeztem már több helyen, hogy lehet-e visszább venni az élességet a 1020-on, mindig az volt a válasz, hogy nem, ami számomra értelmezhetetlen. Akkor most lehet, vagy nem ?
Jelzem, hogy a 808 meg fel lehet húzni a sharpness-t, de akkor sem lesz ilyen zajos. Ennyi a problémám.
Ismétlem: a 1020 jó gép, de SW finomításra szorul. Meg kellene már érteni, hogy eszemben sincs fikázni a 1020-at.

[ Szerkesztve ]

valami

(#491) madgie válasza Quasi_modo (#490) üzenetére


madgie
titán

Na látod, ezt nem tudom! Remélem vissza lehet, tényleg picit sok alapból.

(#492) Quasi_modo válasza madgie (#491) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Az info fotós nagykövet kollégánktól származik.

valami

(#493) BobTail válasza madgie (#491) üzenetére


BobTail
őstag

Erre telefonon nincs lehetőség (egyelőre), de eddig még csak egy frissítés érkezett a Pro Cam-re (expozíciós sorozattal bővült a repertoár), úgyhogy még ne temessük a dolgot.

Hétvégére ígértem 808 vs. 1020 összehasonlítót, hogy nálam hogyan teljesít a kettő. Sajnos nem jött össze a dolog, pedig még az idő is szép volt, de ma a fos idő ellenére csinálok párat... igazából sok újat nem fog mutatni, de hátha kicsit lenyugodnak a kedélyek.

(#494) Szergely83 válasza Quasi_modo (#479) üzenetére


Szergely83
tag

"Itt van egy a 808-cal: [link]. Ha a 1020-szal is csak ennyi a zaj hasonló helyzetben, akkor neked van igazad."

Bár csak sample képek, de 1020-szal is lehet hasonlóan "zajmentes" képet készíteni, ha jók a beállítások:

[link]
[link]
[link]

(#495) Assdak válasza Quasi_modo (#492) üzenetére


Assdak
őstag

A gyári appban nem lehet. De van kapásból 3-4 profi app, ami tudja.

(#496) Wa2x_ válasza BobTail (#493) üzenetére


Wa2x_
veterán

Várjuk!

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#497) Quasi_modo válasza Szergely83 (#494) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

A harmadik lehetne egy jó példa, ha pv módban készült volna.Pont az a bajom, hogy annál a képnél pv módban el kellene tűnnie a zajnak. Azért pv a neve. De az 5 megás képeken is zaj van. De nyilván javítják a dolgot ha van eszük.

valami

(#498) BobTail válasza Assdak (#495) üzenetére


BobTail
őstag

Tényleg, a Pro Shot-ban lehet ezeket állítani (920-on meg is van), csak fizetős...

(#499) legiaap válasza Szergely83 (#494) üzenetére


legiaap
nagyúr

Ezek a képek nagyon nem lettek jók.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#500) Quasi_modo válasza BobTail (#498) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Akkor azzal mutassatok képeket. (Mi is szoktunk CameraPro-s képeket hozni). Nem várom el, hogy az alap SW is tudjon mindent, de azért legyen valami.

valami

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.