Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) matec7


matec7
tag

Bocs, hülyeséget írtam, a lencsevédő retesz elhúzódását meg zárását hallani:) az OISt csak ha a füledhez tartva rázod és akkoris alig.

(#852) Quasi_modo válasza matec7 (#851) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Szerintem azért ne rázd...

valami

(#853) zoo8800 válasza BobTail (#843) üzenetére


zoo8800
veterán

Ha már videózunk, erre a kérdésre tudnál válaszolni?
Köszi

rip and tear, until it is done

(#854) BobTail válasza zoo8800 (#13) üzenetére


BobTail
őstag

Nincs (még) :)

(#855) zoo8800 válasza BobTail (#854) üzenetére


zoo8800
veterán

Még :))
Vagyis egy későbbi frissítés után tudni fogja ezt a funkciót?

rip and tear, until it is done

(#856) BobTail válasza zoo8800 (#855) üzenetére


BobTail
őstag

Tán még az is lehet :U Sőt!

(#857) zoo8800 válasza BobTail (#856) üzenetére


zoo8800
veterán

Nem lenne rossz :U A mostani Lumiámból igencsak hiányolom ezt a funkciót.

rip and tear, until it is done

(#858) balu333 válasza Vikthor (#841) üzenetére


balu333
tag

Szia! Üdv neked is Polk-ot nagyon szeretem rengeteget olvastam utánna is itt a fórumon és máshol is csak az a3-at hallgattam meg Pesten, RTI A7-et már "látatlanba" vettem (nem hallottam előtte a hangját), de nem bántam meg, nagyon szeretem szépen és tisztán szól!

De annak örülök, hogy Lumia 1020 után is ennyit olvastam és eddig még senki és semilyen teszt sem tudott eltántorítani attól, hogy majd megvegyem ;] 4 év után visszatérek a Nokiához.... már csak egy kicsit az árának kell lemennie, addig legalább megismerkedem a WP rendszerrel

(#859) MR007RM válasza balu333 (#858) üzenetére


MR007RM
addikt

Arra kíváncsi leszek mennyire fog lemenni az ára és hányan fogják pl itt fórumbeliek megvenni.

Sajnos nekem ez a 1020-as kamera az eddig fellelhető fotók alapján jelenleg elég megbízhatatlannak tűnik. Időnként akkora orbitális maszatolások láthatóak(igaz nem mindig), amit lumiákon kívül sehol nem veszel észre. Úgymond felismerhető a telefontípus. Akkor inkább a zajosabb és dinamikában gyengébb iphone, minthogy bemozdulás gyanus mosódásokat keljen néznem. A fotós topikban nemrég feltöltöttek pár késődélutáni belvárosi képet és csak néztem ez hogy lehet főleg az OIS mellett, vagy miatta? :U Szóval ez egy nagy talány, de nem csak nekem. Részletesség, gyönyörű színorgia az van a szegényes beállítású szoftver mellett, de komoly minden helyzetben megbízható fotó számomra nem létezik. Igaz majd el felejtem ez a típus nem egy fényképező kiváltására készült mint anno a 808(ami arról szólt mit lehet kihozni egy telefonból, más megközelítés), hanem az egyszer kattintgatós Juliskáknak. Sokan írták és egyetértek velük. Kár a Nokia ezen megközelítése főleg, ha a vastag és számomra ronda dupla akkus kivitel is életképes elképzelés számukra. Szóval kíváncsian várom mi sül ki ebből a történetből. :U És tessék megvenni mert nem fogsz rosszul járni. Mindenki a saját előző megszokotthoz hasonlít. Más az ingerküszöb. :K :D

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#860) balu333 válasza MR007RM (#859) üzenetére


balu333
tag

Javítani biztos fognak még rajta (szoftveresen), fontos a fényképező része is számomra, de (nálam) egy telefon választásnál nem az az elsődleges szempont, ha csak ez számítana akkor komolyabb fényképezőgépet vennék, nem telefont. Így van én is az előző készülékemhez szoktam hasonlítani mivel azt cserélem le, nem állítom én sem, hogy tökéletes a fényképező része, de ha hirtelen kell akkor arra nekem jó, hogy megörökítsem az adott pillanatot. Régebbi készülékekhez képest sokat fejlödött a technika ezen a téren, ennek örülök, jövőre még jobbak lesznek, de úgyanilyen kezdő áron. Nem szoktam sűrűn cserélgetni a telefonokat nem éri meg, mindenki tudja nem a legjobb pénzbefektetés :), de ha akkor veszed meg amikor neked a legjobban megfelel (ár/értékben), akkor nem lesz mit megbánnod, ráadásul, ha nem egyből veszed meg van rá esély, hogy apróságokban javítanak az adott készüléktípuson!

(#861) kpal válasza balu333 (#860) üzenetére


kpal
veterán

Ha rajtam múlik megvárom míg 40-50k közelébe csúszik használtan. utána is örömmel használom sokáig :B

(#862) perge666 válasza kpal (#861) üzenetére


perge666
veterán

Valahogy most én is így gondolom. :D

(#863) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

A csúcs okostelók piacán, számomra egyértelműen a Lumina 1020 a legszimpatikusabb.
Ha csúcs mobilt vennék, ilyet vennék, persze nem ebben a kanári sárgában, hanem valami sötét színben. :)
Hardveresen van erősebb gép, de ha ez is tud mindent akkor szerintem tökmindegy, hogy 2 mag vagy 4.
A kamera meg tényleg maga mögé utasítja az összes mobilos kamerát. Ha egy ájfónért elkérnek 250-300-at, akkor ezt még "olcsón" is adják. Tehát valamilyen szinten érthető az ára.
Viszont a mellett nem tudok elmenni szó nélkül, hogy sajnos hiába a 41 megapixeles csoda kamera, az én 14,1 megapixeles Panasonic TZ30-as gépem sokkal jobb képeket készít, videóról meg inkább ne is beszéljünk (AVCHD Progressive 50fps FullHD)
Ez a Panasonic gép most 65 ezer ft. A teló meg 175. Mint okosteló mondjuk 50-60-at ér, mint fényképező mondjuk 35, olyan 100 környékén már jó vétel lehet ha valaki egy mindent egybe gépet akar, nem akar magával vinni egy kis kompaktot se. De 175-ért számomra akkor lenne érdekes, ha mondjuk ki tudna váltani egy TZ30 szintű, minőségi kompakt gépet. Egyenlőre minőségi kompakt fényképező + olcsó okosteló párosításra szavazok.

[ Szerkesztve ]

(#864) Quasi_modo válasza Runner_fxr (#863) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Mint okosteló mondjuk 50-60-at ér, mint fényképező mondjuk 35, olyan 100 környékén már jó vétel lehet
Csak azt ne felejtsd el hogy a telefont meg a fényképezőt egybe kellett dolgozni, annak meg ára van.

valami

(#865) konyi79


konyi79
addikt

Jó ez a teszt, lelkes kitartó munka eredménye az tuti. Jó lett volna még valóban látni a natív 8MP-es Nokiák (920/925)mit tudnak a mezőnyben, az így nem derül ki. :(
Meg itt azért szívesen olvastam volna pl Parci vagy M.Laca véleményét is, egy ilyen fotós témában. Pixel peeper összehasonlítás mellett 9x13cm /300dpi-ben is érdemes lett volna vizsgálni dinamikatartományt és zajt legalább. Lehet a HTC sem kerül ekkora hátrányba.
Félre ne értsen senki, így is k...a nagy munka volt, de mint fotós cikk sok kérdést hagyott...

(#866) konyi79 válasza konyi79 (#865) üzenetére


konyi79
addikt

Ooops..
Bocsi, nem ebbe a fórumba ment...
:DDD

(#867) Runner_fxr válasza Quasi_modo (#864) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ez teljesen jogos. Viszont azt se felejtsük el, hogy manapság a telefonok nem hosszútávra készülnek. A készülékek tartóssága, hosszútávú megbízhatósága nem éppen a legjobb. Ellenben egy minőségi fényképező azért össze van rakva. :)

(#868) Quasi_modo válasza Runner_fxr (#867) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

egy minőségi fényképező azért össze van rakva.
Annak azért ára is van.

valami

(#869) Runner_fxr válasza Quasi_modo (#868) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Nyilván minőség és minőség között is van különbség, de én most jelen esetben egy minőségi kompaktra gondolok. A TZ30-as azért már nem a gagyi kompakt kategória, tény, hogy van jobb is. Fényképezőt azért nem egy évre veszünk és nem is egy évre tervezik.

[ Szerkesztve ]

(#870) perge666 válasza Quasi_modo (#868) üzenetére


perge666
veterán

Mert ennek a telefonnak nincs? :F
Vagy csak én vagyok ilyen csóró,hogy nincs rá 200 000 ft-om? :O
Mondjuk ha lenne,szerintem akkor sem venném meg,ennyit nekem egy telefon sem ér!
Eddig 60k volt a legtöbb,amit kiadtam egy telefonért,/S2,jelenleg is ez van/de azt is úgy adtam ki mintha a fogamat húznák.

[ Szerkesztve ]

(#871) #18001664


#18001664
törölt tag

Kicsit unalmas már ez a 808 vs 1020 vita (?) !
Várja már meg mindenki, hogy javítsák az 1020-ban a gyerekbezegségeket, mert mind szoftveres!
Akinek fontos valamilyen szinten a szoftveres támogatottság, az úgyis 1020-at fog venni a 808 helyett. Még akkor is, ha a 808-ban nagyobb szenzor van.

(#872) Vikthor válasza #18001664 (#871) üzenetére


Vikthor
nagyúr

vita nincs, csak tények, amiket a 1020-as majmolók nem képesek elfogadni :P

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#873) #18001664 válasza Vikthor (#872) üzenetére


#18001664
törölt tag

Épp az előbb írtam, hogy vannak hibái! Akkor ki majmol...?
Itt lassan nem tények hanem tévhitek mennek. Sokan úgy próbálnak okosat írni, hogy alapvető fotózási ismereteik sincsenek. Úgy meg elég nehéz bármit is összehasonlítani.

(#874) Воланд válasza Vikthor (#872) üzenetére


Воланд
titán

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#875) madgie válasza Runner_fxr (#869) üzenetére


madgie
titán

Ja, a TZ30-adban háromszor akkora, "csőrös" objektív van, ami nagylátószögű (legfényerősebb) állásában is is kicsit több, mint egy egész fényértékkel "sötétebb", mint a 1020 fix fényerős objektíve.

És akkor még az érzékelőméretről nem is beszéltünk.

Almát a körtével tipikus esete a példád, annyi közös van a két kütyüben, hogy mindkettővel lehet képet készíteni.

(#876) #18001664


#18001664
törölt tag

Ezt a Mobilarena Nokia 808 tesztjéből emeltem át, sok dologra megadja a választ. Lényegében egy halott de kiforrt vs új de még nem tökéletes technológiáról van itt szó.
nincs is miről beszélni szerintem.
Én nem minősítek le egy mobilt sem, de tudomásul kell venni azt a tényt, hogy van aminek van jövője és van aminek nincs.

"A Symbian vajon mi? Legalábbis 2012-ben mi keresnivalója van még a Microsofttal összeborult Nokia portfóliójában? Erre is van magyarázat, a PureView technológiát ugyanis nem egy félreeső garázsban, fél nap alatt ütötték össze, mint egy gyors villásreggelit, hanem hosszú évek óta dolgoznak rajta, a fejlesztések még bőven akkor indultak el, amikor a Microsoft csak egy távoli, Windows Mobile-lal bohóckodó, töketlen bandának tűnt a finnek szemében.

Nokia 808 Pureview
[+]

Azóta nagyot fordult a világ, a PureView azonban nem jutott arra a sorsra, mint egyik-másik nokiás fejlesztés (lásd még: MeeGo), hanem a jelek szerint az amerikaiak is úgy gondolták, hogy érdemes vele foglalkozni. Barcelonában még nem mondták meg nyíltan, de azóta már tudjuk, hogy a Nokia mérnökei masszívan dolgoznak azon, hogy átültessék WP7-re, de inkább WP8-ra a technológiát, ami egy olyan versenyelőny lehet a jövőben, amiről a többiek még csak álmodoznak. Újabb fontos, vevőcsalogató tulajdonság lehet majd, mint az ingyenes navigáció, vagy a közösségi közlekedéssel kapcsolatos alkalmazás, de amíg mindez elkészül, addig is meg akarta mutatni a Nokia, hogy mire számíthatunk. Meg is kell mutatniuk, mert a finnek feje felett egyre sűrűsödve gomolyognak a viharfelhők, ez a fejlesztés kicsit megnyugtathatja a kedélyeket, a befektetők és a részvényesek is tudnak annyira kombinálni, hogy beleképzeljék ezt az újítást a jövő WP8-as eszközeibe.
"

(#877) Quasi_modo válasza Runner_fxr (#869) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Fényképezőt azért nem egy évre veszünk és nem is egy évre tervezik.
Sőt lehet hogy a nagy átlag a mobilját sem egy évre veszi.

valami

(#878) sadboy válasza #18001664 (#876) üzenetére


sadboy
aktív tag

A technológia nem halott max az oprendszer.

3210>6220>6630>N80>N82>N8>808

(#879) #18001664 válasza sadboy (#878) üzenetére


#18001664
törölt tag

Arra értettem én is :)
Köszi a helyesbítést!

(#880) #18001664


#18001664
törölt tag

Nagyon nem pörög a topic! Mindenki odavan fotózni? :D

(#881) Szergely83 válasza #18001664 (#880) üzenetére


Szergely83
tag

Én szívesen pörgetném, ha megdobna valaki egy ilyen ketyerével! :DDD

(#882) BobTail válasza #18001664 (#880) üzenetére


BobTail
őstag

(#883) #18001664 válasza BobTail (#882) üzenetére


#18001664
törölt tag

Én is elmegyek ma kicsit fotózni, igaz csak a környéken. Szerencsére nem nagyon van felhő az égen most.
Meglátjuk kapok-e valamitől ihletet.

(#884) #18001664 válasza BobTail (#882) üzenetére


#18001664
törölt tag

Mik lesznek a mai témáid? :)

(#885) Runner_fxr válasza madgie (#875) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Teljesen mindegy, a tény az, hogy egy 65 ezres fényképező még mindig sokkal jobb. Persze így is nagyon jó a 1020-as kamerája csak nem vált ki egy jobb kompaktot, pedig ezért az árért elvárható lenne.
Ha olcsóbb lesz, akkor még lehet jó vétel.

Quasi_modo: Lehet ,hogy az emberek nem 1 évre veszik a telefont, de ezt a gyártók le is sz@rják.
Egy évre vannak ezek gyártva.

(#886) Set-Comment™ válasza Runner_fxr (#885) üzenetére


Set-Comment™
senior tag

Olcsobb mint egy iphone5s, az miert nem draga ha fotozasrol van szo?

[ Szerkesztve ]

http://itcafe.hu/tema/re_surface_2_vs_lumia_2520/hsz_124-124.html

(#887) madgie válasza Runner_fxr (#885) üzenetére


madgie
titán

A "sokkal jobb" mit jelent? Jobb a fényereje? Tud multi aspect ratio-t? Vagy csak egyszerűen sokkal jobb, mert neked jobban megfelel? Nem mindegy. Érted, én sem állok neki a TZ30-adnak, hogy bakker, 40 ezerért vettem használt GF1 MILC-et oszt körbepipili hatszor... mert miben is? Nem mindenben. Ultimate gép nincs, meg amúgy is, írtam már, fazekakon vitatkozunk, mennyi köze van a kajához.

(#888) konyi79 válasza madgie (#887) üzenetére


konyi79
addikt

"fazekakon vitatkozunk, mennyi köze van a kajához"
:DDD :R

Runner_fxr (#885):
Márpedig igen, nagylátón ezek a készülékek igencsak lelépnek egy 1/2,33'-os kompaktot. Ha ennél jobbat akar valaki, MILC-nél nem szabad alább adni. Az egy dolog, amiben nem tudnak ezek a telefonok a kompakttal versenyre kelni az az optika zoom. Még. Ellenben más szolgáltatásokat tud cserébe, amit a kompakt nem tud, és nem is fog tudni soha. Főleg, mert a gyártók sorban hátrálnak ki a nevezett kategória mögül, mert a telefonok kiszorítják őket. A Fuji után most hagyja abba a Pana is ezek gyártását.

[ Szerkesztve ]

(#889) nikilauda


nikilauda
senior tag

(#890) Quasi_modo válasza Runner_fxr (#885) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Egy évre vannak ezek gyártva.
Ha mondod.
De akkor egy csomó sima fényképező is.

[ Szerkesztve ]

valami

(#891) #18001664


#18001664
törölt tag

Azoknak linkelem, akik esetleg 1020 vásárlásán gondolkoznak és módosítatlan, nyers tesztképeket keresnek. Mindegyik kép nyers, minimális vágás történt 1-2 képen, egyik sincs módosítva. Auto módban készült mindegyik kép, most ez volt a cél.
1
2
3
4
5
6

A lovas képen a fényerővel és a színhőmérséklettel kicsit variálnom kellett a naplemente miatt!

A sütis képnél megpróbáltam eérni a lehető legkisebb fókusztávolságot, emiatt a túlsó fele lett élesebb. Kb. 8-10cm-ről készítettem!

Nokia Lumia 1020

(#892) kpal válasza Runner_fxr (#863) üzenetére


kpal
veterán

4mag mondhatni vakítás , már tavaly is volt olyan teló és a mindennapokban nincs haszna fotózáshoz meg nem kell annyi plussz :)

(#891) YamatoVT : jók lettek. :R független a telód vagy T-s ?

[ Szerkesztve ]

(#893) hito válasza #18001664 (#891) üzenetére


hito
nagyúr

A 2. és a 4. (bár az ég nagyon harsány kék és a templomtorony csúcsa lemaradt) tetszik. Az elsőnél a háttérben lévő fa elég elmosódott, makró nem az igazi, a lónál meg a háttérben nem tudom mire vélni a fa körvonalát, rossz helyre koppintottál a kijelzőn szerintem. Összességében lehetne ez sokkal jobb is, azért még mindig nagyon gerjedek rá. :B

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#894) #18001664 válasza kpal (#892) üzenetére


#18001664
törölt tag

Köszi, T-s a telefon, listaáron vettem.

(#895) #18001664 válasza hito (#893) üzenetére


#18001664
törölt tag

Sajnos így tudtam csak levágni az említett képeken a nem oda illő dolgokat...Bárhonnan próbálkoztam, villanyoszlop, felsővezeték esetleg kuka belelógott a képbe. Én meg nem nagyon tűrök meg ilyesmit a képeimen csak ha nagyon muszály.
Igen, a lovas kép az nem sikerült túl jól. Amikor állítottam a fényeken, a hátteret nem is figyeltem csak a lovat.
legközelebb megpróbálok jobban odafigyelve fotózni, igaz mozgó állatoknál nem egyszerű.
Van még mit tanulnom a 1020-al kapcsolatban.

A makro nem sikerült, próbáltam leredukálni a fókusztávolságot, de adni kellett volna még neki 3-4 centit, úgy okés lett volna.

[ Szerkesztve ]

(#896) turbulencia8


turbulencia8
őstag

Megkérdezem itt is: mások nem érzik úgy, hogy alapértelmezetten túltelített színű, HDR jellegű képeket készít az 1020?

(#897) Wa2x_ válasza turbulencia8 (#896) üzenetére


Wa2x_
veterán

Nem, max. egy kicsit melegebb színeket produkál, de semmi HDR jelleg nincs bent. :N

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#898) Quasi_modo válasza turbulencia8 (#896) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

De igen. Bár szerintem csak túlszaturált meg sárgás/barnás tónusú, de nem HDR jellegű.

[ Szerkesztve ]

valami

(#899) Vikthor válasza turbulencia8 (#896) üzenetére


Vikthor
nagyúr

:K dede, max a HDR nincs meg annyira, de zajos és vivid effekt alapból megvan.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#900) Glenda válasza turbulencia8 (#896) üzenetére


Glenda
addikt

Gyá, 808 fan mágnes HSZ.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.