Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) #18001664 válasza hito (#1649) üzenetére


#18001664
törölt tag

Azért bele fog telni jó pár napba mire megismered a kamerát, mit lehet és mit nem!
Érdemes megvárni a Lumia Black update-et is, addig szerintem adj neki esélyt...

(#1652) hito válasza legiaap (#1650) üzenetére


hito
nagyúr

Igen, az S4 zoom egy kincs a maga nemében. Talán most a kialakítás vonz a 1020-ban. Napokon belül kiderül, hogy melyik a jobb, nálam nincs pártoskodás, meg brandbuzulás. De az S4 zoom nagyon hozzámnőtt, nagyot kell domborítania a 1020-nak hogy megváljak a zoomtól.

A QX10 nagyon kemény képeket tol magából ki, de ott meg olyan szinten körülményes a fotózás, hogy az embernek elmegy a kedve 5perc után az egésztől. Lassú, a kapcsolat feszt megszakad, nem látja, nem kapcsolódik, a kereső maga diafilm, szaggat. 1hét után bevágtam a tatyóba, azóta ott kussol. A koncepció nagyon jó, a képminőség embertelen, de az egészet hazavágja a kezelhetőség illetve annak hiánya. Ha minden jól megy jövő héten viszik, addig remélem nem olvassa az ember ezt a topicot ;]

YamatoVTEC: az még nagyon messze van, legalábbis az én mércémmel. Ha most csalódást okoz akkor megy és ha itt a BU és olyan jó, akkor csapó 2.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1653) hito


hito
nagyúr

Ha a hatlapon van ket kis lyuk ami femben vegzodik, az azt jelenti hogy vezetek nelkuli toltos valtozatom van? :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1654) Wa2x_ válasza hito (#1653) üzenetére


Wa2x_
veterán

Mindegyik olyan segítek! :D De nincs beépítve you know.

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#1655) hito válasza Wa2x_ (#1654) üzenetére


hito
nagyúr

Ja, kell hozza az a hatlap! Mar azt hittem mazlis napom van :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1656) #18001664 válasza hito (#1655) üzenetére


#18001664
törölt tag

Meg maga a kis "párna", amire ráteszed a telót...az a drága, nem maga a hátlap.

(#1657) mumk1 válasza hito (#1644) üzenetére


mumk1
addikt

Akkor kettő már van. :DDD :D

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#1658) hito válasza mumk1 (#1657) üzenetére


hito
nagyúr

És tényleg! :C Sikerült nem bort inni és vizet prédikálni ;)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1659) hito


hito
nagyúr

Ma kipróbáltam a készülékkel az élőzene felvételt, 808-nál valami eszméletlen jó volt, de itt valami nem stimmel. Kipróbáltam mélyszűrő nélkül, 100Hz-el, meg 200Hz-zel is, de nagyon rossz. Halk, nem szép a hangszín sem, ha meg kikapcsolom a mélyszűrőt, akkor a bassz hazavágja az egészet. Hibás a készülék vagy tényleg szarabb a 808-tól? :U

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1660) mumk1 válasza hito (#1659) üzenetére


mumk1
addikt

Majd kipróbálom, de nálam most a HTC One HDR mikrofonja az etalon, koncert felvételhez.
Bár szerintem a 1020-ban is ennek kellene lennie, hiszen ez a mikrofon modul Nokia fejlesztés. :U

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#1661) hito válasza mumk1 (#1660) üzenetére


hito
nagyúr

Így igaz, ezért is vártam tőle nagyon sokat ugyanúgy mint a képek minőségétől. Sajnos eddig csalódás minden szinten. 808-nál klasszisokkal jobb az audió felvétel. Mérhetetlenül dühös vagyok.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1662) Wa2x_ válasza hito (#1661) üzenetére


Wa2x_
veterán

Na, hát akkor meglesz a vételem! :D

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#1663) hito


hito
nagyúr

Eddig ami kamerában nem tetszik a zoom-mal szemben:

- hangminőség
- videófelvétel közben nincs pause és képet se lehet készíteni (zoom-nál mindkettő van)
- manual beállítok alatt csak exponálás után látszik a végeredmény. Zoomn-ál ha állítom az iso-t vagy a zársebességet, már exponálás előtt látom, hogy hogy fognak hatni ezek a képre. Tehát pl. ahogy állítom a záridőt, úgy sötétedik-világosodik a keresőbe a kép

Csak hogy jót is említsek:

Az baromi jó, hogy a fénymérés koppintásra megy. Nem kell a dőlésszöggel játszani, így semmi olyan nem kerül bele a képbe illetve semmi olyan nem kerül ki, amit nem akarok.

Hirtelen ennyi egyelőre. WP-be nem lehet beállítani valahol, hogy gépelésnél rezzenjen a készülék karakter leütésnél?

Wa2x_: még ne örülj, nagyon meg akarom tartani, de sok a negatívum egyelőre. Túl sok. De tartom magam...még :)

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1664) Wa2x_ válasza hito (#1663) üzenetére


Wa2x_
veterán

Zoom-nál nem tudsz fény mérni úgy, hogy lenyomod félig a a gombot?

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#1665) hito válasza Wa2x_ (#1664) üzenetére


hito
nagyúr

Ez egyelőre 1020 sajátosság. Zoom-nál ha félig lenyomod a gombbot, akkor úgy csinálja a fénymérést, ahogy előre beállítottad (középre, teljes képre, stb...). De azt eddig csak a 1020-nál láttam, hogy kamerát nem megmozdítva bökésre csinálja a fénymérést. Tehát ha az égre kattintasz tegyük fel akkor az égre fókuszál és a lentebb lévő téma adott esetben tök sötét lesz, utána nem mozdítod meg és a lenti képrészletre böksz és az lesz világos, az ég meg kiég ahogy más gépnél szokott. Nem biztos, hogy sikerült érthetően elmagyaráznom. Eddig ezt más eszköznél a kamera dőlésszögével lehetett állítani, vagy kicsiket mozgatva (ég világos mondjuk és a lenti sötét, és fordítva).

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1666) Wa2x_ válasza hito (#1665) üzenetére


Wa2x_
veterán

Nem kell magyaráznod, mert az összes Nokia tudja, amin fent van a Nokia Camera, sőt már a Pro Cammel is tudták. :K A RAW lesz még nagyon dolog jövőre, talán már januártól.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#1667) Quasi_modo válasza hito (#1663) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Tehát pl. ahogy állítom a záridőt, úgy sötétedik-világosodik a keresőbe a kép
Ennél nem így van? Meglepődtem. Akkor hogy állítod be megfelelőre?

[ Szerkesztve ]

valami

(#1668) Wa2x_ válasza Quasi_modo (#1667) üzenetére


Wa2x_
veterán

Ennél nincs záridőállításnál és ISO-állításnál real time változás, csak próbálgatás után látod az eredményt vagy, ha értesz hozzá, akkor fejből. Minden másnál van (expo. korrekció, zoom, fókusz, WB).

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#1669) hito válasza Wa2x_ (#1666) üzenetére


hito
nagyúr

Egyébként olyan monyója van a készüléknek, hogy az szavakban nem igazán kifejezhető. Talán ennek köszönhetően nincs még az apróban ;]

Quasi: ahogy Wa2x_ mondja. És ez elég bosszantó, de végül is túl lehet élni. Zoom-nál értelmesen meg van oldva, ott azt látod a keresőben amit kell. Vannak hibák dögivel, de olyan hatással van az emberre, mint egy iPhone. Nem tudod se letenni, se eladni. :B

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1670) Hobbbyt válasza Wa2x_ (#1668) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Pont mint a nagyoknál :) Ugyebár DSLR-ben is csak a kép után látod, hogy milyen lett a végeredmény.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#1671) #18001664 válasza Hobbbyt (#1670) üzenetére


#18001664
törölt tag

Nálam a Pentax mutatja, illetve van több dSLR is ami tudja a LiveView-t.

(#1672) hito válasza Hobbbyt (#1670) üzenetére


hito
nagyúr

Ez nem pozitívum :N Ez amatőr dolog szvsz. Lustaságból nem teszik bele, a Nokia meg lemajmolja, mert a nagyokba nincs benne? :U De nem hiszem, hogy azért nem tették bele. Prózaibb oka lehet.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1673) Wa2x_ válasza #18001664 (#1671) üzenetére


Wa2x_
veterán

Így van, az "újabb" gépekben már van LiveView, főleg Nikonokban. :K

hito: Most írok épp cikket Logoutra a Nokia Camera-ról, hogy mindenki megismerhesse jobban, aki esetleg nem ért hozzá még. Nem rád gondolok! :D Egy normális magyar cikk sincs...

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#1674) Hobbbyt válasza #18001664 (#1671) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Akkor ez az én perverzióm, hogy csak a keresőn keresztül szemlélem a témát :DDD Pedig az enyém is tudja már a LiveViewt.

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#1675) #18001664 válasza Hobbbyt (#1674) üzenetére


#18001664
törölt tag

Van, hogy én is használom a keresőt, de sötét helységben vagy este szinte használhatatlan.
Meg ugyebár van a térlátás problémám, tehát a keresőben nézve SE látom teljes egészében a képet.
Részemről kényelmesebb a kijelző egyes esetekben. Van pár fotós aki szerint égő dolog a kijelzővel fotózni, de ennek pont ellentmond maga a LiveView funkció...

(#1676) hito válasza Wa2x_ (#1673) üzenetére


hito
nagyúr

Az jó, engem is érdekel. Nagyjából már kiismerem magam, közel sincs annyi beállítási lehetőség, mint zoom-nál, úgyhogy a részletekben nagyon nem tudtam elveszni ;] Inkább arra kéne még ráéreznem, hogy mi esik jól a lelkének és mi nem. Ez meg csak idő kérdése.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1677) Wa2x_ válasza hito (#1676) üzenetére


Wa2x_
veterán

Gyakorlat teszi a mestert, ill. Róma sem egy nap alatt épült fel. ;]

Szerk.: Menj alkotni inkább! Ha ma nem is, akkor holnap!

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#1678) hito válasza Wa2x_ (#1677) üzenetére


hito
nagyúr

Inspirál ez a közhelyzuhatag, teljesen feltölt, újjászülettem :D

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1679) Szépfiúúú


Szépfiúúú
csendes tag

Offline navi megy minden országban gond nélkül?
:R

(#1680) #18001664 válasza Wa2x_ (#1673) üzenetére


#18001664
törölt tag

Kíváncsi leszek a cikkre, illetve a saját tapasztalataidra. Egyébként telegonoknént változik minden...1020-nál 1/30 záridőnél már nagy eséllyel bemozdulok, de lehet 920-on még 1/15-nél sem mozdulna be a kép. Nagyon változó.

(#1681) Kasya válasza Szépfiúúú (#1679) üzenetére


Kasya
nagyúr

igen

Ket dologra figyelj:
-toltsd le elotte az adott orszag terkepet
-ha "felhokarcolok" kozt vagy, vagy esos az ido, elofordulhat hogy kell par perc mire gps jelet talal

[ Szerkesztve ]

(#1682) hito


hito
nagyúr

Ha letöltök valamit a UC Browser-rel és beteszi a download alá, azt hogy tudom háttértárra menteni?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1683) Hobbbyt


Hobbbyt
őstag

Ha a Nokia oldalán IMEI szám szerint garancia időn belül vagyok... Akkor simán visszavihetem bármelyik Nokia márkaüzletbe? Szóval a gsm boltot átlépve.. mehetek azonnal a nokiába? Kell ott igazolnom bármit is?

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#1684) hito válasza Hobbbyt (#1683) üzenetére


hito
nagyúr

Csak akkor ha van rendes gyári garanciajegyed is. Ha nincs, akkor nem mehetsz. Illetve mehetsz, csak elküldenek.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1685) Quasi_modo válasza Wa2x_ (#1668) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Ennél nincs záridőállításnál és ISO-állításnál real time változás
Hát ez szomorú. Ez így nekem kicsit komolytalanná teszi a dolgokat.
Nem rossz az, ha az ember alapból látja, hogy korrigálni kell. Ha nem is konkrét záridő állítással, de legalább az exp. korrekcióval. (Használom is sűrűn.)

valami

(#1686) Wa2x_ válasza Quasi_modo (#1685) üzenetére


Wa2x_
veterán

Expo.korrekciót látod.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#1687) biggamer


biggamer
veterán

SongArc játék Windows Phone készülékekre

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#1688) Quasi_modo válasza Wa2x_ (#1686) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Az más.

valami

(#1689) hito


hito
nagyúr

Tegnap jött egy csomó frissítés, köztük valami kamera update is, aminek a hatására összevonta a pro camet és a smart camet. Ezen kívül ez a frissítés hatással van a kamerára?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1690) Wa2x_ válasza hito (#1689) üzenetére


Wa2x_
veterán

Nincs, de ez már egy elég régi update, tedd fel a Lumia Updater-t és frissíts minden system appot is, ha már frissítgetsz! ;)

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#1691) hito válasza Wa2x_ (#1690) üzenetére


hito
nagyúr

Nekem még ez is új :D Egyelőre eszméletlen fapad a WP, de mégis tetszik. Olyan alapdolgok hiányoznak, amikre csak kapkodom a fejem és nem értem miért nem fejlesztik bele. Hiába, droidon szocializálódtam, majd elmúlik a kezdeti pironkodás ;)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1692) Wa2x_ válasza hito (#1691) üzenetére


Wa2x_
veterán

Mik azok? Hátha van megoldás. A névjegyest láttam.. :D

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#1693) hito válasza Wa2x_ (#1692) üzenetére


hito
nagyúr

Beépített böngészőben nincs jelszómentés, 3 állású fényerőállítás, repülő mód/rádiók/hangprofilok kapcsolása nehézkes, amikor ezeknek max. 2 kattintással elérhetőnek kéne lennie. Ez utóbbi zavar a legjobban. Miért kell menüben túrkálni ezeknek az eléréséhez? Érthetetlen. Nem baj, így kell elfogani. Még van kismillió dolog, amiket útközben veszek észre és csak pislogok, de természetesen most nem jut eszmebe. Ez olyan: fogorvoshoz megyünk érdekes módon elmúlik a fogfájás, autószerelőnél nem produkálja a hibát az autó, amit minden nap effektus.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1694) Воланд válasza hito (#1693) üzenetére


Воланд
titán

"3 állású fényerőállítás, repülő mód/rádiók/hangprofilok kapcsolása nehézkes, amikor ezeknek max. 2 kattintással elérhetőnek kéne lennie."

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1695) hito válasza Воланд (#1694) üzenetére


hito
nagyúr

:C :DD :R

Visszaszívtam!

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1696) biggamer


biggamer
veterán

Lomogram

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#1697) #18001664 válasza biggamer (#1696) üzenetére


#18001664
törölt tag

Nekem bőven elég a gyári Creative Studio és az Instagram...:)

(#1698) Lall válasza hito (#1695) üzenetére


Lall
veterán

Vagy Quick Settings. Ebben van pluszban zseblámpa, stop music, locations, battery.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#1699) hito válasza Lall (#1698) üzenetére


hito
nagyúr

Ez is jónak tűnik, köszi, rápróbálok!

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1700) btudos válasza hito (#1699) üzenetére


btudos
veterán

Insidert is megnézném, csak hogy legyen egy harmadik is ami mindenre jó :P

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.