Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1951) sadboy válasza Hobbbyt (#1938) üzenetére


sadboy
aktív tag

Akkor nézd meg az egész képet, én azt tettem ahova a kattintasz a nagy képen azt mutatja alul összehasonlítva, nézd meg a kép sarkait 1020-nál messze nem éles egyik sem, és nézd meg mondjuk valamelyik ecset szőrét a 808-nál sokkal több szál kivehető míg az 1020-nál jóformán csak egy paca. Nem mondom hogy az 1020 rossz telefon de kamerában lehetne jobb.

[ Szerkesztve ]

3210>6220>6630>N80>N82>N8>808

(#1952) Wa2x_


Wa2x_
veterán

Itt a cikkem a Nokia Camera-ról: [link]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#1953) Kasya válasza Wa2x_ (#1952) üzenetére


Kasya
nagyúr

Nagyon jo lett es kitertel minden funkciora. Remeljuk, a tobbi fotos progijukat is beleimplementaljak..

Amit talan kihagytal egy soros megemliteni valo, hogyha manualisan valamit tulallitasz, azt a program erzekeli es piros alahuzassal jelzi, o mit tart soknak/kevesnek.

[ Szerkesztve ]

(#1954) Wa2x_ válasza Kasya (#1953) üzenetére


Wa2x_
veterán

Beleírtam, köszi!

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#1955) Hobbbyt válasza MR007RM (#1943) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Akkor nagyon rosszul hiszed. És tanácsolom, hogy olvass el pár irományt a témával kapcsolatban.
Még a legjobb DSLR raw képein is látni itt ott egy kis zajt..

Ezzel a fás képpel meg nem lehet bizonyítani semmit se :) Tessék itt az én tücsköm, csak hogy én is mutassak egy képet. Noha Semmi köze semmihez.. mert ez DSLR-el csináltam, ami látszik is.

Ugyanis:
Az alapanyag lenne a RAW. De már a JPG-be való konvertálás során is vesznek el részletek (bár vannak nagyon jó jpg-be tömörítő algoritmusok) Főleg úgy, hogy a 1020 és 808 még plusz (eltérő) algoritmusokat is használ.. pl. a kromatikus aberráció eltüntetésére, a 1020 néha túl húzza a színeket, a 808 pedig jobban mossa a képet. És még ki tudja miket.
Majd ezeket a képeket még leskálázza 8 ill. 5 megapixelre. Majd ezek után te még fel akarod skálázni 12 megapixelre?
Ennyi algoritmus és trükk után akár hamupipőke is megjelenhetne a képek közepén.
Szóval. ha valamit bizonyítani akarsz, minimum az "érintetlen" 38 megapixeles képet mutatod. Mert jelenleg az tekinthető a legnyersebb képnek.

(#1944) Quasi_modo Szerintem a túlmintavételezés előtt célszerű lenne kicsit átmosni a képet.. hisz a leskálázás mellékhatása, hogy jelentősen javul az élesség is. Itt csak a kérdés, hogy mi az ideális szint.. Az élesítés és a mosásnak is van/lenne egy aranyközép útja.

(#1951) sadboy Na ez vicces. Én a kép másik oldalát nézegettem, ahol viszont a 1020 látványosan jobb. Pl. annál a köteg hajnál amiben a gumi van, meg alatta az a színes köröket.. stb. A sarkokat néztem egyértelműen gyenge mind a kettő, de a 1020 a rosszabbik rossz. Viszont ahol te mondod tényleg.. sőt, még a kromatikus aberráció is van a 1020-on. Kérdés az ,hogy ez egyéni lencse hiba, vagy ez az átlagos minőség. A Nokiánál ez a szórás nem lenne első eset.. az N82 után semmi se biztos sosem. :/
Néztem pár ilyen tesztet, ott nem volt ilyen hiba.. és általánosan az az eltérés volt ami a haj körül megfigyelhető.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#1956) balu333 válasza Wa2x_ (#1952) üzenetére


balu333
tag

köszi szépen :R jó lesz olvasgatni ;)

(#1957) MR007RM válasza Hobbbyt (#1955) üzenetére


MR007RM
addikt

Ezt a raw dolgot, mint alapanyagot gondoltam, amit azért kaptok, hogy utómunkával még tudjatok tuningolni a fotóitokon. Nem hülyeség utólag finomítani. Gondolom azért merült fel "későn" a Nokiánál mint lehetőség, mert sok a panasz a fotók képminőségével, és ezzel habár utómunkailag, de van lehetőség jobbat kihozni. Én is örülnék neki, ha lenne, ugyanakkor meg vagyok nélküle is elég jól. Értem? Kíváncsi leszek mekkora helyet fog majd.

A 12MP felskálázását azért hoztam fel, mert az szoftverileg jelenleg lehetetlen, viszont rámutatva a korábbi megjegyzéseidre kb el tudod képzelni 1020-on gyengébb fotókat hozna, mint a jelenlegi 5MP. Máshogy. Ha 5MP-nél zaj van, akkor 12-nél még nagyobb lenne. Ennyit a két kamera összemért teljesítményéhez. (A 808 jelenleg12MP mellett jobbat tud lőni minőségileg, mint az 1020 5MP mellett élességben és zaj szempontjából szerintem.) 38MP-ben nem lövök, mert nem látom az értelmét. PV mód nem véletlen szerepel a kamera funkciók között. Ezen kívül nálam a kép tömörítési minőség maximumra van állítva és így bár sok helyet foglal egy fotó, viszont még könnyen kezelhető, egyfajta középútnak megfelelő.

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#1958) pushalias válasza MR007RM (#1957) üzenetére


pushalias
addikt

„A 808 jelenleg12MP mellett jobbat tud lőni minőségileg, mint az 1020 5MP mellett élességben és zaj szempontjából szerintem.) 38MP-ben nem lövök, mert nem látom az értelmét”

Bakker, pedig látatalanba merem mondani, hogy a 808 38 MP mellett jobbat tud lőni minőségileg, mint az 1020 5MP mellett élességben és zaj szempontjából szerintem. Sőt, a 808 38 MPmellett jobbat tud lőni minőségileg, mint az 1020 3MP mellett élességben és zaj szempontjából szerintem.

Akár estig tudom úgy folytatni, hogy valahogy mindig a 808 legyen a jobb, és mindig csak véletlenül írjam le, abszolút véletlenül ide tévedve. Ügyes vagyok, mi?

[ Szerkesztve ]

Honor 9 / HP 8470P

(#1959) Hobbbyt válasza MR007RM (#1957) üzenetére


Hobbbyt
őstag

"38MP-ben nem lövök, mert nem látom az értelmét" :Y

Pedig az lenne az egyetlen egy pontja a két telefonnak ahol össze lehetne hasonlítani őket, én mindent bennük értek.

Mindegy, ilyen elfogult emberekkel kár vitatkozni is. :)

Az, hogy a telefonban milyen értékre van állítva a jpg minősége sokat számít.. a legjobb algoritmusok akkor is Photohsopban és a hasonló célspecifikus szoftverekben vannak.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#1960) Wa2x_


Wa2x_
veterán

Most már be lehetne fejezni a 808 vs. 1020 vitát, ez még mindig csak a 1020 topikja, legyetek szívesek nem elvenni azok kedvét, akik erről a telefonról szeretnének olvasgatni itt, nem az örökös hitvitákról. Nem hiszem el, hogy érett emberekként, nem látjátok be, hogy egymás győzködésének semmi értelme. Nyissatok neki topikot, mert ezután moderálva lesznek az ilyen hozzászólások. Köszi!

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#1963) hito válasza Wa2x_ (#1960) üzenetére


hito
nagyúr

Annyira, de annyira unalmas már! :O És a legborzasztóbb, hogy úgy megy a vérengzés (leginkább 808 tulajok részéről), hogy basszus, UGYANAZ a gyártó és UGYANAZ a kamera technológia :O :W

Egy Samsung vs iPhone topicban nem megy ilyen "mocskolódás".

Remélem ennek a mai nappal vége!

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1967) lalyoska


lalyoska
tag

Sziasztok!
Nagyon tetszik a Lumia 1020,és azon gondolkodom hogy ha tényleg ezt a telót veszem, ezzel kiválthatok egy digitális kompakt fényképezőt? Ha lehetne ilyet kérni, kb. árban milyen fényképezőnek felel meg? Tényleg egy 40-50 ezres közepes fényképező képességű képeket lehet vele lőni??
Azt szeretném még kérdezni, aki esetleg profin tud róla mindent: van-e olyan alkalmazás amivel arcot tudok torzítani ilyen vicces összeállításhoz??
Nagyon köszi ha segítetek

(#1970) pushalias válasza hito (#1963) üzenetére


pushalias
addikt

A kamera technológia azért nem egészen ugyanaz.

Honor 9 / HP 8470P

(#1971) hito válasza pushalias (#1970) üzenetére


hito
nagyúr

A koncepció ugyanaz. Jelenleg ekkora felbontással csak kétféle készülék kapható, aminek a lényege (számomra) a pixel oversamling és a veszteségmentes zoom. Ebből a szempontból gondoltam, hogy ugyanaz technológia. Az esszenciája ugyanaz a 808-nak és a 1020-nak, így gondoltam.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1972) pushalias válasza hito (#1971) üzenetére


pushalias
addikt

A Ford T modellnek és a Red Bull F1-es versenyautójának is ugyanaz a koncepciója, mégis vannak olyan balfékek, akik szerint vannak közöttük árnyalatnyi különbségek. Például az egyik fekete volt, a másik meg gyors.

Honor 9 / HP 8470P

(#1973) hito válasza pushalias (#1972) üzenetére


hito
nagyúr

Ok, de szerintem érted, hogy hogy értettem. :B

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1978) Hobbbyt válasza pushalias (#1972) üzenetére


Hobbbyt
őstag

-Mi a hasonlóság Petőfi Sándor és Vágó Istvánban?

..Mind a kettőről hidat neveztek el. :))

Más:

Ti amikor használjátok a kamerát, nem hallatok egy furcsa zúgó hangot a kameramodulból?

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#1979) walko válasza Hobbbyt (#1978) üzenetére


walko
tag

Szerintem csak annyit jelent, hogy dolgozik az OIS.

(#1980) Hobbbyt válasza walko (#1979) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Én is arra gondolok.. De ezek után érdekelne, hogy pontosan hogy is dolgozik az OIS

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#1981) #18001664 válasza Hobbbyt (#1980) üzenetére


#18001664
törölt tag

Állítólag a csapágyak mozgása adja azt a hangot...

(#1982) #18001664


#18001664
törölt tag

Lumia 1020 full automata.
Dugó

(#1983) #18001664


#18001664
törölt tag

Lumia 1020
Koponya

(#1984) Kasya válasza #18001664 (#1983) üzenetére


Kasya
nagyúr

Koponya jo lett, de en a dugonal a fokuszt kicsit balrabb, a kupak tetejere vittem volna, ahol vilagos.

Amugy lehet jobban jarsz, ha a foto topikba teszed oket ;)

(#1985) MR007RM válasza #18001664 (#1983) üzenetére


MR007RM
addikt

Ez nagyon szép lett. :R Irány a fotós topik. :K

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#1986) #18001664 válasza MR007RM (#1985) üzenetére


#18001664
törölt tag

MR&Kasya nagyon köszönöm, csináltam pár verziót de ezt találtam publikálhatónak :)
Ha gépen leszek, beteszem a Fotós topikba is :)

Kasya, a dugó közepére állítottam a fókuszt, de a rekesztartomány miatt már a dugó teteje kicsit mosott!

(#1987) hito


hito
nagyúr

Érdekes dologgal találkoztam ma. Én eddig azt hittem, hogy 720p-nél tudok a legnagyobb zoomátfogást elérni, mindenhol olvasni, hogy ott 6x-os a veszteségmentes zoom. Na mondom megnézem, hogy milyen különbség van 1080p és 720p full zoom között. Hát semmi, 0. Pont ugyanakkorát tudok zoomolni 1080p-ben, mint 720p-ben. Hogy van ez, miért van ez?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1988) Kasya válasza hito (#1987) üzenetére


Kasya
nagyúr

Nekem 720p alatt egyel nagyobbat enged zoomolni.

(#1989) Dzsekó


Dzsekó
addikt

Egy kérdés, ami érdekelne. Ahogy láttam a tesztben, nem lehet szétszedni a telót, hogy az akksihoz hozzáférjünk. Ha pár év múlva kifekszik az akksi, akkor ezek szerint azt csak Nokia szervizben lehet cseréltetni? És ha addigra nem lesz Nokia szerviz, akkor Microsofthoz kell majd bevinni a telót? :)
Amúgy über brutál teló, tetszik. Szerintetek mennyire megy le az ára?

(#1990) Kasya válasza Dzsekó (#1989) üzenetére


Kasya
nagyúr

Hazilag nem hiszem hogy erdemben meglehetne bontani, mert csak kepernyon keresztul lehet eljutni az aksihoz. Szerviz... Nem hiszem, hogy ne lenne lehetoseg szervizelni 2-3 ev mulva, mikor most jonnek ki az uj modellek es hasonlo felepitessel :)
Ebbol kifolyolag varhato meg kisebb esés. Talan januarra lemegy 140-re, ha kijon az 1520. Szerintem... de nem vagyok piac szakerto :)

(#1991) hito válasza Kasya (#1988) üzenetére


hito
nagyúr

Nekem nem, hajszálpontosan ugyanakkorát kapok :O Vaj' miért? :U

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1992) Land


Land
veterán

Milyen a telefon hangchipje és egyben hangzása egy Wolfson hanchipes Droidos telefonhoz képest jobb fülessel?

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#1993) mumk1 válasza Land (#1992) üzenetére


mumk1
addikt

Maradjunk annyiba, hogy ez a telefon nem a hangja miatt lesz emlékezetes. :DDD Viszon sokkal jobb képeket lő, mint bármelyik Wolfson hangchipes droidos telefon! :))

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#1994) hito válasza Land (#1992) üzenetére


hito
nagyúr

Friss mikrofon teszt tőlem :)

Többiekhez: jó, hogy felmerült a téma, mert kiderült, hogy ugyanolyan jó hangot rögzít, mint a 808, csak én voltam a béna. VLC-ben be volt állítva egy equalizer profil és nem vettem észre :W :DDD

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1995) Kasya válasza hito (#1991) üzenetére


Kasya
nagyúr

Nem tudom mennyire latod a kulonbseget, nekem ilyen:

1080p
720p

A minoseg felett most nezzunk el :B

Ennek megkell lennie neked is...

Videonal melyhangszuronek melyik ajanlottabb? Normal esetben eszreveheto a kulonbseg? Nem nagyon szoktam videozni...

[ Szerkesztve ]

(#1996) hito válasza Kasya (#1995) üzenetére


hito
nagyúr

Nagyon köszi, itt tényleg van egy x2. :R Holnap én is megnézem még1x, ha nálam nem ilyen akkor valami szoftveres gubanc lehet.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1997) hito válasza Kasya (#1995) üzenetére


hito
nagyúr

A 100Hz a királyság, 200Hz-en már nagyon megszűri a mélyeket. De simán is jó ha nem egy DNB koncerten akarsz videózni. Én szűrő nélkül, vagy 100Hz-en használom.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1998) Kasya válasza hito (#1997) üzenetére


Kasya
nagyúr

DNB koncerten nem videozok... orulok, ha az ital megmarad a kezemben :DDD

Koszonom!

(#1999) Land válasza mumk1 (#1993) üzenetére


Land
veterán

A kamera az tudom, hogy jó. Reméltem a csúcs wp8-ba jó hangchip is belefert.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#2000) hito válasza Land (#1999) üzenetére


hito
nagyúr

És nem úgy látod, hallod?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.