Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) nikilauda válasza Osiris (#1300) üzenetére


nikilauda
senior tag

A quick settings is hasonló, de nincs külön csempén az akku jelzése. A lényeg,hogy ez sem növeli a fogyasztást.

(#1302) hito


hito
nagyúr

De rég volt egy kis összehasonlítás :)

1020 vs. QX10

Durva, fej-fej mellett a két cucc. Nem kis teljesítmény ez a 1020-tól, hogy egy erre kihegyezett céleszköz szintjét hozza. Én egy kicsit jobbnak érzem a QX10-et színhűség és fénykezelés szempontjából. A 1020-nál picit nagyobb a bebukás veszélye ahogy elnézem.

Szerintem abszolút döntetlen a dolog. Hazamegyek, megnézem teljes méretben is a képeket, lehet, hogy más lesz a leányzó fekvése valamelyiknek a javára.

MOD: most olvasom, tesztelő szerint képminőségben elveri a QX10 a 1020-at. Kíváncsi leszek hazaérek mit látok.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1303) #18001664 válasza hito (#1302) üzenetére


#18001664
törölt tag

Nagyon érdekes, az első 2 képnél sokkal jobb a 1020, viszont a leveles képnél már a QX10 jobb.
Ahol az erdőben a kék autó van lefotózva, ott valami csúnya gixer történt a 1020-al, főleg a kép jobb oldalán. A többinél, mintha jobb lenne a 1020. Illetve nem jobb, inkább más.
A színhűséget csak úgy lehetne megállapítani, ha lenne mellettük egy profi dSLR által készített kép is.

Nem vérzett el annyira a 1020 szerintem, ahogy olvasom, sokkal nagyobb a QX10 szenzora. Lényeg, nem csalódtam a 1020-ban :D

[ Szerkesztve ]

(#1304) hito válasza #18001664 (#1303) üzenetére


hito
nagyúr

Nem nagyobb a QX10 szenzora, sőt. A 1020 szenzora jóval nagyobb. QX10-ben csak egy 1/2.3"-es van, míg a 1020-ban 1/1.5"-es van. A QX10-ben a lencserendszer komolyabb sokkal. De szerintem is abszolút egy kategória végeredmény tekintetében a kettő.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1305) Hobbbyt válasza hito (#1302) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Szerintem nem sok értelme van az összehasonlításának.. ugyanis nem 1 piacon vannak.
Ugyebár ez mindenképp 60-70e plusz (a telefon árán túl, na meg egy plusz kütyü amit magaddal kell vinni) ebből az árból már lehet tisztességes kompaktot venni, ami viszont képben is jobb meg tudásban is.

A 1020-pedig egy csúcs telefon árán túl nem kér többet, és mindig nálad van.. nem kell plusz kütyü.

A képminőséget nem vitatom.. de ha tényleg fényképezni akarok még most is Canon 500D-t használom. :)

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#1306) #18001664 válasza hito (#1304) üzenetére


#18001664
törölt tag

Igazad van, félreolvastam az adatokat :)

(#1307) hito válasza Hobbbyt (#1305) üzenetére


hito
nagyúr

Nem én hasonlítottam össze, hanem a cikkíró. Azért az túlzás, hogy nincs értelme az összehasonlításnak. Aki a két megoldás között vacillál, annak hasznos lehet. Egyébként android vonalon nagyon hasznos a QX10, egyelőre nem gyártottak olyan kamerás droidos gépet, amivel ki lehetne váltani képminőség szempontjából a QX10-et, épp ezért hasonlították a 1020-hoz szerintem :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1308) kpal válasza nikilauda (#1291) üzenetére


kpal
veterán

nem kell evente cserélni igx sokkal jobban érezni a fejlődé + olcsobb :) aki evente vesz az nem tapasztal akkora előrelepest

(#1309) Hobbbyt válasza hito (#1307) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Tudom, tisztában vagyok vele, hogy nem te hasonlítottad össze. Nah pont ez az, nem hiszem hogy ez a 2 megoldás 1 ligában játszik.

Tisztában vagyok vele, hogy androidon ez a minőség nem érhető el.. viszont nem hiszem hogy a QX10/100 ilyen áron értelmes alternatíva lehetne. Hisz árban egy komolyabb kompakt ára.. és csak hátrányai vannak azokhoz képest. Hisz lényegében mi is a QX10/100? Egy kijelző nélküli kompakt fényképező amin nincs vaku..
Meg aztán nem hiszem, hogy olyan sokan lennének azok akik úgy gondolkodnának, hogy veszek egy csúcs androidot meg plusz 60e-ért egy QX10 hogy jó képeket csinájon..
Szóval úgy alapvetően nem látom az érelmét..

Ha meg az az elvárás, hogy a képek azonnal küldhetőek legyenek stb, csak egy otg kábel kell.. meg otg képes telefon. Pl. nekem a Nexus 10 olyan gyönyörűen beolvassa a D500-ról a képeket mintha erre tervezték volna.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#1310) hito válasza Hobbbyt (#1309) üzenetére


hito
nagyúr

Abszolút megértem amit írsz, hova tovább, igazat is adok. Az a baj, hogy én mindig elgyengülök ezektől a geek cuccoktól, QX10-et is azért vettem :B Pedig tény, hogy van tőle okosabb megoldás is, nem is egy.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1311) Hobbbyt válasza hito (#1310) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Ó hát az egy más kérdés.. én is rajongok az ilyen cuccokért. :)
Nem egyszer történt már olyan, hogy előbb vettem meg valamit mint, hogy az igény meglegyen. Persze aztán az ember addig addig farigcsál a szokásain, hogy helye lesz az életében. :) Pl. nekem ilyen volt egy tab. Nem tudtam még, hogy mire fogom használni, de kellett.. Pár év után pedig, olyan eszköz lett amiről nem tudok/akarok lemondani.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#1312) nikilauda válasza kpal (#1308) üzenetére


nikilauda
senior tag

nade 10 évente? :)
Természetesen ez nem komoly. Én tisztelem azokat az embereket akiket nem ejtett rabul ez a mobilőrület. Szeretném elérni,hogy egy telefon/év. Ezt eddig csak az iphone 4 tudta nálam.

(#1313) Hobbbyt válasza nikilauda (#1312) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Én már eljutottam a 2 év/csúcs telefon szintre.. szóval haladok :D
N82,N900 és S2 tudta eddig a 2 évet. Szóval a Lumiának Jó esélyei vannak.. hisz Nokia ;]

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#1314) nikilauda válasza Hobbbyt (#1313) üzenetére


nikilauda
senior tag

Nemrég azon gondolkodtam( The Killing sorozatban látott drogos klub után), hogy lesz majd anonim kütyübolondok összejövetele is hamarosan.

(#1315) #18001664 válasza Osiris (#1297) üzenetére


#18001664
törölt tag

Na hogy alakul az üzemidőd?

(#1316) Osiris válasza #18001664 (#1315) üzenetére


Osiris
őstag

Annyival lett jobb, amennyivel kevesebb szolgáltatás futott vagy annyival sem. Kb 18-19 óra. Már vissza is tettem a dolgaimat rá, hogy legalább hasznalni tudjam.
Szervízbe ugyanabba a t-pontba kell vinnem ahol vettem vagy onnan úgyis tovább küldenek vele valami márka szervízbe?

[ Szerkesztve ]

(#1317) Hobbbyt válasza Osiris (#1316) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Nekem most szűz rendszerrel elment 22 óra készenlétet. Csak wifin volt.. De tényleg hozzá se nyúltam. Egész végig az asztalon pihent. :/

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#1318) Osiris válasza Hobbbyt (#1317) üzenetére


Osiris
őstag

Az sem egy örökkévalóság. Kíváncsi vagyok mit mondanak rá a boltban ahol vettem. Volt ott egy fickó "mobil tudós" feliratú pólóban, akinek elvileg az a munkája, hogy mindent tudjon a telefonokról... Remélem megvárható az akksi csere.

(#1319) Bukk900 válasza Hobbbyt (#1317) üzenetére


Bukk900
őstag

A gyártó meg 16 nap készenléti idővel számol...

(#1320) Osiris válasza Bukk900 (#1319) üzenetére


Osiris
őstag

Nem is értem, ezeket a méréseket hogy csinálják, de házilag lehetetlen reprodukálni olyat, hogy csak ez, vagy csak az használja az akkut. Most azon gondolkozom, hogy egy teljes ciklust takarékos üzemmódban kellene végigcsináltatni a telefonnal. Ilyenkor elvileg nem futhatnak a programok a háttérben, nincs szinkronizálás, csak kérésre stb.. Elvileg ez úgyanolyan üzemidőt kéne produkáljon minden ilyen telefonon, vagy is lehetne hasonlítgatni.

Más: Az mitől lehet, hogy automatikusan nem frissíti az alkalmazásokat a telefon? Még a Nokia pusher pro-val is csak úgy ha mindent egyesével végig nyomkodok. :F

(#1321) BobTail válasza Osiris (#1320) üzenetére


BobTail
őstag

Az Áruház minden nap egy meghatározott időpontban ellenőrzi a frissítéseket. Ha akkor nincs internetkapcsolat, nem talál, aztán következő nap újra próbálkozik, viszont ha mindig volt interneted, és úgy nem jelezte, akkor nem tudom miért nem jelezte...

Közben olvasom az akku gondjaitokat, és nem tudom hova tenni :F nekem 2 e-mail és 5 közösségi szinkronizáció van, ha nem vagyok itthon, zenehallgatás, böngészés, fényképezés, teljesítményfigyelő nincs, mert azzal hogy látom nem leszek előrébb, és vígan megy akkor is egy napot... már múltkor is belinkeltem egy képernyőmentést róla. Nem lehet, hogy mindkettőtöknek (hármótoknak?) van egy azonos alkalmazás, ami okozhatja ezt? Ez nagyon nem normális!

(#1322) biggamer válasza BobTail (#1321) üzenetére


biggamer
veterán

Hi ... Ti hogy szoktátok beüzemelni elsőre a telót ... régen az volt, hogy le kellett teljesen meríteni aztán több ideig tölteni mint ami elő volt írva.
Ekkor formázta meg elsőnek az aksit és ezután már mindig addig lehetett tölteni amekkora ez a szint volt.
A másik kérdésem, hogy szerintetek lesz még olcsóbb a teló karácsonyig ???

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#1323) Воланд válasza biggamer (#1322) üzenetére


Воланд
titán

kiveszem a dobozbol, felrakom tolteni, megvarom, amig eleri a 100%-ot es kesz.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1324) nikilauda válasza biggamer (#1322) üzenetére


nikilauda
senior tag

Ezt az akksi formázás dolgot már el kellene felejteni. A legszebb, hogy ezt a T-mobilenál is nyomatták nemrég az értékesítő hölgyek.

[ Szerkesztve ]

(#1325) Osiris válasza BobTail (#1321) üzenetére


Osiris
őstag

Nagyon időigényes megtalálni azt a programot, bár már felsoroltam nálam mik vannak, pár hsz-el feljebb. Illetve tegnap nagyjából 17órás üzemidőt produkált egy rendszervisszaállítás után programok és backup felhőbetöltés meg mindenféle háttérdolog nélkül, 2 mail cím volt beállítva, facbook fiók (alkalmazás nélkül), nokia fiok, ms fiók. Azért váltottam (a fényképezőn kívül) androidról, hogy ne kelljen barkácsolni a rendszert, így a hétvégén beviszem a szervizbe, lesz ami lesz.

[ Szerkesztve ]

(#1326) Quasi_modo válasza nikilauda (#1324) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Ezt az akksi formázás dolgot már el kellene felejteni. A legszebb, hogy ezt a T-mobilenál is nyomatták nemrég az értékesítő hölgyek.
A Telenornál is. Még papírt is adnak hozzá...

valami

(#1327) biggamer válasza Quasi_modo (#1326) üzenetére


biggamer
veterán

nekem egy 10 éves Samsung D600-asom van, ott még talán kellett :)

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#1328) legiaap válasza Bukk900 (#1319) üzenetére


legiaap
nagyúr

Nekem anno a Samsung Omnia 7 kerek két hétig elment egy töltéssel, úgy hogy ott volt a polcon és naponta egyszer nyúltam csak hozzá, csekkolni, hogy áll az akkuszint.
:D

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#1329) Hobbbyt válasza biggamer (#1327) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Elég remek kis olvasmány.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#1330) biggamer válasza Hobbbyt (#1329) üzenetére


biggamer
veterán

köszi szépen átolvasom

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#1331) #18001664 válasza Hobbbyt (#1329) üzenetére


#18001664
törölt tag

A cikk írása óta azért sokminden Kiderült, pl. nem tesz jót a Li-Ion akksinak ha teljesen lemerül. Én ha tehetem, mindig 2-3%-nál felteszem tölteni.

(#1332) Hobbbyt válasza #18001664 (#1331) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Igen, azt én is hiányolom a cikkből.. de alapvetően jó írásnak tartom.
(szerintem a 2-3% már nagyon alacsony, én nem megyek 8-10%-alá)

Viszont azóta értem hogy az S2 aksia miért romlott le látványosan a nyáron..
1, Sokszor a Nexus 10 töltőjével töltöttem (2A/h)
2, Munka miatt néha muszáj volt nyáron navigálni vele.. és a fekete csak úgy szívta magába a meleget. Nem egyszer volt olyan, hogy nem bírtam kézben fogni a telefont, de navigált

-szóval.. lényegében kinyírtam :DDD

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#1333) Wa2x_ válasza #18001664 (#1331) üzenetére


Wa2x_
veterán

15% alá már nem érdemes menni, és 20% alatt már felteszem és 100%-nál egyből leveszem.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#1334) biggamer


biggamer
veterán

Kamera shootout - Google Nexus 5 vs Nokia Lumia 1020

Nem egy súlycsoportba tartoznak, de nézegetni elmegy :)

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#1335) legiaap válasza biggamer (#1334) üzenetére


legiaap
nagyúr

Hozza a 1020 a formáját, de azért megjegyezném nem sok szégyenkezni valója van a Nexusnak bizony.
:K

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#1336) Osiris válasza Wa2x_ (#1333) üzenetére


Osiris
őstag

Nehogy azt hidjétek, hogy a 0% töltöttségi szint avlóban 0V-os feszültséget is jelent. Biztosak lehettek benne, hogy a telefonokat eleve úgy tervezik, hogy kíméljék az akkut ls kapcsoljanak ki mielőtt az teljesen lemerül. Ugyanez vonatkozik a töltésre is, a telefon töltőáramköre figyeli meddig töltheti az akkut és nem hagyja tönkremenni. A másik feljebb olvasott ökörség, hogy a 2A-es töltő majd túl sok áramot ad.. nem, az max annyit tud adni, de csak épp annyit ad amennyit a töltéshez a telefon kér és ha a telefon túl sokat kér, akkor mehet tönkre a töltő. Szóval nem kell annyira félni az egyéb töltőktől..

(#1337) #18001664


#18001664
törölt tag

Frissült a Nokia Camera!

(#1338) Quasi_modo válasza #18001664 (#1331) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Kiderült, pl. nem tesz jót a Li-Ion akksinak ha teljesen lemerül.
Ha a készülék kikapcsol, akkor sincs teljesen lemerülve, mert az elektronika megakadályozza. Majd akkor, ha az ilyen kikapcsolás után ott hagyod egy hónapra töltés nélkül.

valami

(#1339) hito


hito
nagyúr

1020-szal lehet lezárt képernyőnél fényképezni? Vagy van erre külön app?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1340) Vikthor válasza hito (#1339) üzenetére


Vikthor
nagyúr

camerapro és az expogomb?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#1341) legiaap válasza hito (#1339) üzenetére


legiaap
nagyúr

Már mint előhívni a kamerát? Vagy hogy érted, hogy fel se nyitod de ellősz egy fotót úgy hogy azt sem látod mit kaptál le?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#1342) hito válasza legiaap (#1341) üzenetére


hito
nagyúr

Pontosan! Sokkal jobb, spontánabb képeket lehet lőni ha nem tudják, hogy fotózok. Ha tudják, csak a görcsölés megy, meg az ez szar, töröld ki, stb...

Androidra van ilyen app, már használtam is.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1343) Wa2x_ válasza hito (#1342) üzenetére


Wa2x_
veterán

De hát, ha valakit fotózol az nem láthatja a kijelződ.

Szerk.: Nincs. :N

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#1344) hito válasza Wa2x_ (#1343) üzenetére


hito
nagyúr

Millió és egy alkalom van amikor igen. Sőt leginkább olyan helyzetek vannak amikor pont látja. Család, barátok, stb...de a kérdés a lényeg :B Van or nincs? :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1345) legiaap válasza hito (#1344) üzenetére


legiaap
nagyúr

Szerintem ilyen nincs.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#1346) hito


hito
nagyúr

Még egy érv a WP "mellett" ;] Komolyan, 2hetente rámjön, hogy csak ki kéne próbálni, de eddig bármit kérdeztem ami tök jópofa és hasznos droidon, az egyszerűen nincs wp-re. Tényleg ennyire fapad lenne ez a rendszer? :( Nehogy nekem kikadjatok, biztos nagyon jó, de valami elképesztően korlátolt nekem egyelőre, droid mellett. És nagyon sajnálom, mert már nagyon kipróbálnám a 1020-at, de egyszerűen ezt teljesen ellehetetleníti a rendszer pillanatnyilag. Droidra nem tudok olyat kitalálni, amit már ne talált volna ki előttem valaki és már tölthetem is playből.

Ezen kívül még a Smartwatch 2-től és a QX10-emtől is meg kéne válnom, mert gondolom ezekre sincs wp-n megoldás és nem is lesz. Túl nagy ár lenne ez úgy érzem. És akkor még a rendszer sem kárpótol számomra fontos alkalmazások meglétével. Szomorú ez nekem.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1347) Osiris


Osiris
őstag

Lemerülős telefonom beadtam a szervizbe. A tépontban azt mondták szerintük is jogos, aztán s szerviz kirendeltségén is. Remélem az is így gondolja majd aki javítja. Állítólag másfél hét az átfutási idő...

(#1348) #18001664 válasza hito (#1346) üzenetére


#18001664
törölt tag

Mi hiányzik neked amit nem találsz meg a WP-ben? Elég magasak az igényeim szerintem, 6 év iOS elkényeztetés után, mégis teljes mértékben "kielégít" a WP. Ami nincs, azt meg megkapjuk hamarosan. Mindig jól ráéreztem, mikor milyen rendszerre kell váltani, most sem fogok tévedni úgy gondolom.

(#1349) #18001664 válasza Osiris (#1347) üzenetére


#18001664
törölt tag

Kíváncsi leszek, hogy mit fognak mondani, illetve hogyan fogják orvosolni a hibát. Ha jól tudom, ez is olyan "tilos Z szerviznek szétszedni" telefon, mint az iPhone. Elképzelhető, hogy cserét kapsz?!

(#1350) Osiris válasza #18001664 (#1349) üzenetére


Osiris
őstag

Egy szervizbe küldik az összes nokiát valahova vidékre, elfelejtettem hova... Teljes cserére nincs esély csak ha 3 napon belül vissza vittem volna. Addig kihúzom valahogy a "jóöreg" androidos galxy ace 2-vel, ami épp kéznél volt.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.