Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) h.palee válasza ghost364 (#707) üzenetére


h.palee
csendes tag

ez vicces, mert én pont a kettö között vacillálok. most az ár annyira nem számít és szükségem is van mindenképpen valamelyikre a kettö közül, de azért a 250 eurós különbségböl már sok mindent lehet venni. viszont fázom a windowstól...

(#752) #31733248 válasza Assdak (#674) üzenetére


#31733248
törölt tag

(#674) Assdak

Más gyártók hasonló külső méretek mellett ennél jóval nagyobb kijelzőket képesek a készülékházba tenni...

(#676) rizso

"Nem azt mondom, hogy a 1020 rossz telefon lehet, vagy hogy nem lehet vele jó képeket lőni, de szerintem nagyobb a füstje, mint a lángja..."

Ez bizony így van. Érdemes megnézni a gsmarena.com fotós összehasonlítását pl. a FOTO GREGOR feliratnál, 12 MP-re méretezve.

Ha a Samsungé lenne a középső kép, akkor a nokiások azt mondanák, a 1020 lemosta a szappantartót. ;] Egy mindenesetre biztos: ha 13 megapixelre leméretezve is ennyire homályos, életlen a kép, akkor nincs értelme arról beszélni, hogy a veszteségmentesen lehet a képekbe nagyítani. Nagyon messze van ez attól. Egészében véve számomra csalódásnak tűnik a 1020.

[ Szerkesztve ]

(#753) madgie válasza #31733248 (#752) üzenetére


madgie
titán

Így van, a Foto Gregor-t nézzék, még véletlenül sem a Siemens csillagokat :DDD

(#754) SpongyaBob válasza #31733248 (#752) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Effektív nem azonos pixelszámot értelmetlen összehasonlítani.. az általad linkelt összehasonlításban sincsen leméretezve a kép. Méretezd le 13 megapixelre és akkor hasonlítsd össze.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#755) Bibby válasza #31733248 (#752) üzenetére


Bibby
addikt

Kérlek nézd már meg, hogy más gyártóknak a pureview kamera mekkora készülékházba fér bele...

Ελευθερια η θανατος

(#756) Wa2x_ válasza walko (#749) üzenetére


Wa2x_
veterán

Kicsiben az összes képe nagyon jó Cheongnak, de nagyban már vannak gondok. Nem beszélve arról, hogy az összes Photoshoppolt kép: Flickr mappa.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#757) walko válasza Wa2x_ (#756) üzenetére


walko
tag

Nem a képminőség demonstrálására hoztam fel példának, hanem arra, hogy többen írták, hogy ilyen eszközt profi fotós biztos nem venne/használna.

(#758) #31733248 válasza walko (#757) üzenetére


#31733248
törölt tag

Magától nem is, de ha pénzt kap érte... :D ;]

(#759) Assdak válasza Wa2x_ (#756) üzenetére


Assdak
őstag

Én ezt sosem értettem, hogy mi az, hogy nagyban, meg mióta baj, ha photoshoppolt? 23"-on nézve tökéletes. Egyedül a mobilarena fénykép szakijainak a hülyesége, hogy 20x-ra nagyítják a képeket, és a zajt meg az élességet vizsgálják poszter méretben, ahelyett hogy a képen lévő témát értékelnék.
Minden valamire való fotós forumon a témát vizsgálják ( nyilván az alapvető elbaszásokra ott is ráugranak ), egyedül itt megy a "nagybanszemcsésmegmosott" huzogatás...

(#760) walko válasza #31733248 (#758) üzenetére


walko
tag

:)

(#761) nikilauda válasza Assdak (#759) üzenetére


nikilauda
senior tag

Itt mindenki profi fotós! :)

(#762) madgie válasza Assdak (#759) üzenetére


madgie
titán

Dehogy is csak itt megy, fotós fórumokban is egyfajta perverzió az, hogy felbontástól függetlenül mindig 100%-ban kukkolják a zajt.

(#763) hito válasza Assdak (#759) üzenetére


hito
nagyúr

Egyet elfelejtesz (amellett, hogy bizonyos dolgokkal egyetértek): ez még mindig egy mobilos oldal és mint ilyen nem kerülheti meg a mobilokban lévő kamerák minőségének témáját, pláne egy ilyen készüléknél, aminek még a PR-ja is 100%-ban a beépített kamerára épül. Persze, hogy ízekre szedik a tesztképeket. Ne tessék csodálkozni, ha a képek minőségén meg a szájkarate, és 2-300%-ra nagyítják, enélkül nem lehet véleményt alkotni a kamera képességeiről, illetve lehet, csak nem kapsz átfogó képet.

Egyébként pont nem az itt lévő szakikra jellemző amit mondasz, ők csak reagálnak erre az irányra és a képek brutális nagyításából felmerülő képekre reflektálnak. Azt hiába is várod, hogy egyszer majd az lesz itt a téma, hogy "nézzétek csak, milyen jól megragadta a pillanatot a 1020 segítségével, de jó naplemente!" Arra vannak itt más topicok egyébként.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#764) madgie válasza hito (#763) üzenetére


madgie
titán

Átfogó képet akkor kapsz egy kamera képéről, ha azonos felbontásban, vagy azonos méretű nyomtatott méretben vizsgálod őket. A 100% nagyítós pixelbuhera minden, csak nem összehasonlítás.

(#765) hito válasza madgie (#764) üzenetére


hito
nagyúr

Az lehet, de a hibák csak előjönnek nagyításban könyörgöm. Ennyiről szól az egész. És itt nyomatékosítanám, én sem értek feltétlen egyet az iránnyal, de nem látok benne semmi sátántól jövőt ha valaki bele-bele nagyít, bár tény, hogy vicces a dolog, vihar a biliben szindróma. De ha éppen ez érdekli, akkor miért ne. Én is sokkal fajsúlyosabb kérdésnek érzem a kamera mögött álló személy képességét, mint magát a képminőséget. Attól még jó elbeszélgetni a másik dologról is. Értelemszerűen egy profi fotós egy K800i-vel jobb képet fog lőni, mint én akár egy Nikon D800-zal.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#766) Assdak válasza madgie (#764) üzenetére


Assdak
őstag

Köszi =)

hito: Véleményem szerint semmi értelme nincsen egy képen 2-3x nagyításban vizsgálgatni, hibákat keresni, kivéve, ha nem azon a méreten történik a felhasználása.
Én úgy érzem az itteni fotós forumon nagyon átestek a ló túloldalára az emberek, 2-3 ember kivételével szinte mindenki techshownak adja elő a fényképezést, ezért készülnek ilyen nulla témájú pók,lepka,tücsök,tehénkula 1-2-3-4-5-6 típusú képek.

[ Szerkesztve ]

(#767) madgie válasza hito (#765) üzenetére


madgie
titán

Nem hibákat nézel, képet. Összehasonlítás esetén azonos méretben, mert máshogy nincs értelme.

(#768) hito válasza madgie (#767) üzenetére


hito
nagyúr

Én már többet nem szeretnék erről beszélni :) Két hosszú hsz-t is írtam, szerintem kiderül belőle, hogy hogy gondolom. De ha ugyanazt hajtod akkor nem kerülünk közelebb a megoldáshoz.

El kell fogadni, hogy itt ez megy, valahol érthető is szerintem, azt is leírtam, hogy nem feltétlenül értek egyet a dologgal, sőt. Az összehasonlítás dolgot megértettem, én most a belenagyítás témában próbáltam magyarázattal szolgálni, de nem sikerült :) Mi sem természetesebb, hogy azonos méretben hasonlítunk össze, ezzel nincs értelme vitatkozni. Mondom, én a belenagyítás kérdéshez szóltam hozzá.

Assdak: osztom. De itt ez megy. Egyébként meg szórakoztató :D A gyártók mindenesetre elérték amit akartak.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#769) nikilauda válasza #31733248 (#758) üzenetére


nikilauda
senior tag

Nekem az az érzésem, hogy neked valamit kompenzálnod kell a Galaxy S4 miatt és ezért jársz fikázni más fórumokba. Keresed magadnak a megerősítést, hogy jól választottál, mindenesetre ebben te magad sem vagy biztos. Ha elégedett felhasználója lennél a mobilodnak,akkor elolvasod a más mobilok fórumait is és ami érdekel megkérdezed olyanoktól,akiknek van és tényleges véleményük/tapasztalatuk van. Legalábbis kulturáltan ennek így kellene mennie.

[ Szerkesztve ]

(#770) hito


hito
nagyúr

Én meg nem merek megvenni 168-ért egy 2 év Nokia garis, fekete példányt (még vezeték nélküli töltés hátlap is van hozzá), mert félek, hogy 2 hónap múlva ha úgy alakulna a helyzet, 120-ért se tudnám majd eladni :(

Gondolom nem fogja úgy tartani az árát, mint egy iPhone :U

Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#771) Wa2x_ válasza hito (#770) üzenetére


Wa2x_
veterán

Megveszem majd! ;) :D

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#772) nikilauda válasza hito (#770) üzenetére


nikilauda
senior tag

Én az egyik 920-on 50 ezret buktam. Ebből kiindulva nem jó üzlet, de szerintem ennek nem fog annyira esni az ára.

(#773) hito válasza Wa2x_ (#771) üzenetére


hito
nagyúr

Hát ha ekkorát kéne buknom, akkor csak jó helyre kerülhetne. Szegény tulaj a minap 808 fórumból eladta a készülékét, 60-ért kikönyörögte a vevő, majd 2nappal később felpattintotta 90-ért :W

nikilauda: ha mégis, felezünk a bukón? :P

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#774) nikilauda válasza hito (#773) üzenetére


nikilauda
senior tag

Természetesen felezünk :)

(#775) hito válasza nikilauda (#774) üzenetére


hito
nagyúr

Nem valószínű, hogy meg fogom venni, ennyi pénz egy mobilért túlmegy minden ésszerű határon nálam :( 150-et kínáltam, annyiért nem akarja odaadni. Nem baj, várunk picit. Így viszont - a cső másik végén - remélem hamar bezuhan az ára 150 alá.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#776) Assdak


Assdak
őstag

Én meg szerintem nem veszem meg az új autóm, mert 1 év alatt 4-5 millát bukok rajta. Hja hogy ez egy használati eszköz, nem befektetés...
Iphone tartja az árát? 4S 60k, 5 110k. Mennyiről is indultak ezek?

[ Szerkesztve ]

(#777) Vikthor válasza Assdak (#776) üzenetére


Vikthor
nagyúr

majd amikor lemegy 70-80 rongy környékére, akkor fogjuk használni, addig meg presztízscucc és újgazdag játékszer marad.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#778) hito válasza Assdak (#776) üzenetére


hito
nagyúr

Megint átjött a lényeg úgy látom :W Mindenhez van valami pikírt hozzászólásod? Szépen is meg tudsz nyílvánulni, vagy csak ilyen magas lóról?

Témához: köszönöm a kioktatást, nyílván tudom, hogy a megtakarított pénzemet nem műszaki cikkekbe fogom fektetni. A kérdés arra vonatkozott, hogy mennyire kocákazatos 168-ért ezekkel a kondíciókkal megvásárolni, illetve mennyire jó üzlet. Az általad említett példák kicsit eröltetettek. iPhone 4S óta kint van a második generáció is (mellesleg az átlagára nem 60), iPhone 5 óta is kint van egy újabb generáció. iPhone így működik, értelemszerűen 1030 (ami igazán lenyomná az árát) még az ablakban sincs. Olvasd el még1x a kérdést, építő véleményeket vártam, nem azt, hogy banán banánízű és sárga.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#779) Assdak válasza hito (#778) üzenetére


Assdak
őstag

Csak ilyen magas lóról tudok beszélni.

Én úgy gondolom, hogy egy használati eszköznél, soha nem azt kell nézni, hogy megéri e, avagy sem, meg hogy mennyire jó üzlet. Mert így nézve, soha semmit nem venne az ember, ami élvezeti/kényelmi eszköz.
A példáim kicsit sem erőltetettek. Használt 4S átlagára tényleg nem 60, hanem inkább 50.
A mondókád többi része pedig teljesen irreleváns, mivel te azt írtad hogy "nem fogja úgy tartani az árát mint egy iphone". Viszont ahogy az látszik, az iphone sem tartja az árát, hogy ez most azért van, mert kijött egy új generáció, vagy mert jóska belepisált az almába a befektetésedet tekintve lényegtelen.
Tetszik? Kell? Van rá pénzed? Ezeket kell mérlegelni. Szerintem.

(#780) Set-Comment™ válasza hito (#732) üzenetére


Set-Comment™
senior tag

"Szerintem egyszeruen gyenge a zoom a beleoltott optikahoz kepest." A beleoltott optikához képest. KÖZELÍTÜNK, még a végén sikerül egymást meggyőznünk?" - nem akarlak meggyozni, egyszeruen gyenge a zoom ahhoz kepest amit az ember kinezne belole.

http://itcafe.hu/tema/re_surface_2_vs_lumia_2520/hsz_124-124.html

(#781) hito válasza Set-Comment™ (#780) üzenetére


hito
nagyúr

Egyre kevesebben vannak ezen a véleményen, már aki veszi egy kicsit is a fáradtságod, hogy úgy igazán utána járjon, ne adj Isten, tapasztalati úton alkosson véleményt. Az, hogy te a kinézete alapján mit vársz, az csakis a te dolgod, te hibád. Ettől még ott van az élvonalban, picit olvass mert nem túl naprakészek az infóid. Egyre több teszt foglalkozik az S4 zoom vs 1020 témával és nagyon érdekes dolgok látnak napvilágot. Sőt, nem egy embernél van az első helyen a tesztfotók alapján az S4 zoom (természetesen alapos kisebbségben vannak) a 1020-szal szemben, amivel én személy szerint nem értek egyet, de az ő szemüknek az a jobb, kellemesebb. De ez még mindig nem S4 zoom topic, és még mindig nem ez a fő téma ;)

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#782) Set-Comment™ válasza hito (#781) üzenetére


Set-Comment™
senior tag

Elolvastad a linket?

http://itcafe.hu/tema/re_surface_2_vs_lumia_2520/hsz_124-124.html

(#783) biggamer válasza hito (#770) üzenetére


biggamer
veterán

hi ... hol lehet ennyiért hozzájutni ??? :Y
dobhatnál egy címet :K

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#784) hito válasza biggamer (#783) üzenetére


hito
nagyúr

Kuldtem egy uzit.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#785) biggamer válasza hito (#784) üzenetére


biggamer
veterán

okes ... köcce ... válaszoltam

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#786) stewe780 válasza hito (#778) üzenetére


stewe780
őstag

1 év múlva 100 alatt lesz.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#787) hito válasza stewe780 (#786) üzenetére


hito
nagyúr

Abban biztos vagyok, de az nekem csillagászati léptél ha mobiltelefonról van szó. :D Annyit biztos nem várok. A legtöbb mobil az iPhone kivételével pár hónapon belül hatalmasat zuhan. Azt próbálnám meg elkerülni, hogy most megveszem 170-ért, majd 2 hónap múlva 110-ért se tudom eladni. Mindegy, mindenképpen ki kéne várni a dolgot, valószínűleg ha most megvenném, csak rosszul járhatok. A legokosabb 2-3hónapot várni, utána már nem fog akkorát zuhanni, mintha most megvenném és 2hónap múlva akarnám eladni.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#788) stewe780 válasza hito (#787) üzenetére


stewe780
őstag

Nincs mese, akkor nem szabad megvenned. Én sem fogom. De ami nagyobb gond, hogy nekem alapvető problémáim vannak ennek a képkészítésével, ezáltal egy év múlva sem fogom megvenni. Márpedig a saját kalkulációm szerint már nagyon itt lenne az ideje, hogy kijöjjön a nekem megfelelő mobil, mert én bizony ki szoktam várni azt a bizonyos egy évet, csak utána vásárolok csúcsmobilt. És azért jövőre már szívesen cserélném az N8-amat, de ha ez így megy, nagyon nem lesz mire.

Azt a 2-3 hónapot meg mindenképpen érdemes kivárni, annyi alatt legalább a kezdeti típushibákat javítani szokták.

[ Szerkesztve ]

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#789) hito válasza stewe780 (#788) üzenetére


hito
nagyúr

N8-at már rég cserélhetted volna 808-ra. Az elérhető áron van és ha szereted a symbiant (márpedig feltételezem N8-cal a zsebedben nem utálod), meg fontos a kamera, akkor számodra nincs jobb választás. Nekem volt 3db is, sebességben nagyon odaver az N8-nak, kamerát meg ugye nem kell részleteznem.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#790) Quqesz


Quqesz
nagyúr

jó képeket tud lőne az egyszer biztos,de nekem egy kicsit a fehéregyensúly nem volt az igazi...ahogy kevesebb a fény egyből a hidegebb színtónus felé megy el(hülyén szólva lilásak,hidegek a képek)....ilyen volt anno a Nokia 5800 is,de az sokkal rosszabb volt,viszont ezt egy gyors manuális fehéregyensúly állítással korrigálni lehet..összességében drága játékszer,ami csak a fotózásra lett kihegyezve,de ez még mindég egy telefon..... :U

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#791) Glenda válasza Quqesz (#790) üzenetére


Glenda
addikt

Mint telefon annyit tud, mint a 925...vagyis mindent.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#792) stewe780 válasza hito (#789) üzenetére


stewe780
őstag

A 808 nem hoz annyi pluszt, hogy érdemes lett volna. Nekem az N8 megfelel fényképben, rendszerben meg valami más kellene. A win is megteszi, bár kipróbálnám a droidot is, csak ott még szegényebb a kínálat kamera téren. A Nokia felé húz az ingyen navigáció, néha nagyon jól jön a mostanin. Szóval nézelődök, keresgélek, de eddig még nem találtam utódot. Azért sajnálom az ilyen 1020 mellélövéseket, mert azt hittem meglesz a következő kiszemelt áldozat, de sajnos nem.

Azért azt hozzá teszem, hogy nem vagyok az az évente telefont cserélős típus, és az N8 nagyon jól kiszolgálja az igényeimet jelenleg is, szóval nincs valami könnyű helyzetben az a mobilgyártó, aki engem akar vásárlásra bírni. :D

[ Szerkesztve ]

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#793) Vikthor válasza stewe780 (#792) üzenetére


Vikthor
nagyúr

jujjujuj miket írsz vigyááázz... :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#794) hito válasza stewe780 (#792) üzenetére


hito
nagyúr

Ha kiprobalnad a droid-ot es eleg az N8 szint a kameraban, akkor boven valogathatsz android vonalon. Azert az N8 szintjet kameraban mar sok droid-os keszulek megugorja :K

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#795) mrszitya válasza hito (#794) üzenetére


mrszitya
senior tag

@hito

Te is vigyázz, miket írsz... :DDD Mindjárt újrakezdődik a háború!

(#796) proci985 válasza mrszitya (#795) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

azt azért nem hinném;)

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#798) stewe780 válasza hito (#794) üzenetére


stewe780
őstag

1/1.83 -as cmos méret. Volt ilyen?? Mert akkor nem figyeltem rendesen. Tudtommal csak a 808 és a 1020 éri be, illetve haladja meg ezt.
808: 1/1,2
1020: 1/1,5
z1: 1/2,3 - és erre már ráraknak több mint 20 megapixelt, brrrrrr..... zajtenger!
A HTC világmegváltó ultrapixele is összesen 1/3-as méretű, azért csupán 4 megapixelesek azok a kamerák. Ha abból a pixelméretből adnának 10-12 megapixelt, akkor egy évvel a megjelenés után egy vásárlójuk biztosan lenne. :D

(És ez még csak az érzékelőméret volt, a xenon vakut nem is említettem. ;] )

[ Szerkesztve ]

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#800) hito válasza stewe780 (#798) üzenetére


hito
nagyúr

Passz, holnap utananezek. Es ha talalok valami arra erdemeset megirom. Mar gondolkodni sem tudok a faradtsagtol, de van 1-2 tenyleg jo kameras droid.

mrszitya: olaj vagy a nem letezo tuzre :P

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.