Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) satz18 válasza #13110016 (#41) üzenetére


satz18
őstag

A 20k-s kompaktomnál jobb képet csinál a lumia 620-asom is. De egyébként ezt a telót a 130k-s tükörreflexesekkel kéne összehasonlítani, mivel annyi a felár a kameráért. Így lenne sztem sportszerű ;]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#52) 2ofthem válasza atike (#40) üzenetére


2ofthem
aktív tag

"Konkurens platformra miért nem csinálnék végre már ilyen kamerát...? "

Valószínűleg megnézték anno a 808 eladásait és úgy döntöttek hogy nem éri meg.
Gondolom ha az 1020 siker termék lesz akkor hozzá látnak, mindig ez a séma, ha valami bejön, egyből másolják.

(#53) kengyel


kengyel
nagyúr

Nagyon odatette a Nokia . Ennyi !

kengyel

(#54) gkris3


gkris3
tag

Engem ebben a telefonban egyedul a 225-os adreno zavar, minden telefonjukba beraktak mar a 305-ost, ebbe is lehetett volna az open gls3 miatt...

(#55) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Teljesen korrekt, ezzel már lehet nyaralós képeket lőni. :))

<< Heimdal >>

(#56) szutyis válasza satz18 (#51) üzenetére


szutyis
tag

Nokia Lumia 1020 vs DSLR: Full Review! [link]

(#57) #13260800


#13260800
törölt tag

Nem szeretem a WP-t de el kell ismernem, hogy ez a telefon bitang jó lett. Nem lepődnék meg ha sokan megvennék. Gratula Nokia!

(#58) Locutus


Locutus
veterán

Angry Birds Friends van WP8-ra? :)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#59) crey


crey
MODERÁTOR

Félelmetes, hogy sokak tényleg kizárólag hardvert hasonlitanak hardverrel, amikor két készülék között kell választaniuk. És bemagyarázzák maguknak, hogy márpedig a kínai dzsunkán hajtogatott csodák legalább olyan jó alternatívák, mint a legfrissebb csúcskészülékek (legyen az bármelyik gyártó terméke). Az hogy hozzá adott értékben mit kap az ember a pénzéért, az persze másodlagos... Kb. Olyan ez, mintha az olimpikon atlétákat hasonlítanánk a tömegsportolókhoz, majd közölnénk, hogy nincs különbség, mert mind a kettő tud futni...

[ Szerkesztve ]

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#60) Kyller válasza Locutus (#58) üzenetére


Kyller
senior tag

Van

Eternity, my friend, is a long fucking time...(iPhone 11 Pro 64GB Space Gray)

(#61) gkris3 válasza Giorgio1313 (#49) üzenetére


gkris3
tag

http://m.mobilarena.hu/tema/re_nokia_lumia_1020_fenykepeszto/hsz_44-44.html

(#62) Zakii válasza satz18 (#22) üzenetére


Zakii
tag

persze, de minden masban igen :)

Dell Inspiron 15R, Nexus 5

(#63) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Komoly készülék, ha a mobil fotózás lenne a fontos, akkor nem is keresnék mást. :C

crey: ezzel azért én vitatkoznék. Nem minden kínai gyártó tartozik ebbe bele. Ott van például az Oppo mint prémium kategóriás gyártó. És nem csak a hardver miatt.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#64) savoo válasza crey (#59) üzenetére


savoo
addikt

+1

(#65) 2ofthem válasza satz18 (#51) üzenetére


2ofthem
aktív tag

Telefont telefonnal, fényképezőt fényképezővel hasonlítsunk össze szerintem.
A legtöbb embernek esze ágában sincs magával cipelni külön eszközt mindenhez, amikor ott lehet a zsebében egyszerre 'minden' egy készülékben.
Persze kijön olcsóbban és valószínű hogy jobb teljesítményt nyújtanak külön külön az arra a célra készített készülékek.

(#66) vicze válasza gkris3 (#54) üzenetére


vicze
félisten

WP-n mi a hóbelevancot kezdesz OpenGL-lel? :D A rendszer csak DX9-et támogat...
225 meg erősebb szóval nem kell 305, és más SoC nem támogatott még egyszer.

(#67) Locutus válasza Kyller (#60) üzenetére


Locutus
veterán

Ez biztos? mert még a hivatalos oldalon sem írják...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#68) hemaka


hemaka
nagyúr

Az tagadhatatlan, hogy most ez a legjobb mobilba épített kamera, de azért itt-ott elég gány, érdekes színvilágú képeket készít, hiába a nagy felbontás.
Egyébként a fénymérés mint olyan több telefonban is van már. Pl. az i4-ben is már úgy működik, hogy ahova fokuszálsz, oda mér fényt is.

A telefon teljesen átlagos, nekem biztosan nem kellene így ebben a formában, de biztosan lesznek olyanok, akiknek bejön nagyon ez a kamerás telefon és nem vágyik ettől jobb minőségre (MILC, DSLR).

[ Szerkesztve ]

(#69) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Hát ez nagyon jó lett. Kicsit drága, de nagyon jó!

(#71) crey válasza Cyberpunk (#63) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Nem általánosítani akartam, de jellemzően nem is az Oppo-k, meg az Meizukkal hasonlítgatnak azok akik hasonlítgatnak.

[ Szerkesztve ]

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#72) geckowize


geckowize
őstag

Nekem csak annyi a kérdésem, hogy ebben és a Lumia 625 tesztben miért nem került közlésre az AnTuTu pontszám? Először arra gondoltam, hogy azért, mert a 1020 hardvere megegyezik a 920-éval (és 925-tel is), de ezzel szemben áll az, hogy a 625 hardvere meg nem ugyanaz mint a 620-é (1,2 ghz vs 1 ghz).

(#73) wozzy


wozzy
tag

Rettenetesen csúnya, testreszabhatatlan, sárga telefon(bébifon), de legalább szép képeket lő!

(#74) Quasi_modo válasza 2ofthem (#52) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Valószínűleg megnézték anno a 808 eladásait és úgy döntöttek hogy nem éri meg
A 808-ról azt sem tudta az átlagember, hogy létezik. Így hát nem helyes a gondolatmenet.

valami

(#75) savoo válasza wozzy (#73) üzenetére


savoo
addikt

És megjött az első fecske... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#76) Csapoati válasza wozzy (#73) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Breaking news: van mas szinben is.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#77) flesli


flesli
tag

Egész pofás lett, bár ezek a sárga stb szinek, nem tudom miért erőlteti minden gyártó :)
Bár biztos, vkinek bejön, végül is a focisták is mát hupikék - pink árnyalatú cipőbe játszanak :)

(#78) wozzy


wozzy
tag

Jó, de így sárgában megmosolyogtató....

(#79) gkris3 válasza vicze (#66) üzenetére


gkris3
tag

Igazad van, bocs, azok alacsonyabb orajelen mennek, amiben mar 305os van.

(#80) szutyis válasza savoo (#75) üzenetére


szutyis
tag

"AnTuTu pontszám?" katasztrófa

(#81) batai15


batai15
félisten

Localpatriot és Xaels: miért ne lehetne? Mindent tud amit egy csúcs okos telefon, össze szerelés is kiváló. Kamerában is király. Minden képpen meg érdemli ,még ha nem is lesz az. Ja hogy nem android meg4 mag? Vagy mer szara csempe?A htc one is nem sokkal olcsóbban kezdett, vagy a legtöbb droid telefon. De azokba nincs ilyen kamera. Egyedül az amoled ami nem begyere.

[ Szerkesztve ]

(#82) flesli válasza Quasi_modo (#74) üzenetére


flesli
tag

Szerintem egyébként más gyártó is próbálkozik, a Samsung is kihozott egy fotózásra kihegyezett S4-et, mondjuk az annyira nem jött be, az irány nem volt rossz csak a megvalósitás, most a Sammsung is kidobott egy kiegészitőt a telefonjaihoz. Nyilván ezek nem teljesen azonosak ezzel a Nokiával, hisz mindkettő megoldás inkább kompaktot csinál a telefonból

(#83) 2ofthem válasza Quasi_modo (#74) üzenetére


2ofthem
aktív tag

Lehetséges hogy így van, bár ez már marketing kérdés.

(#84) Tomy Yayo válasza kovadika (#17) üzenetére


Tomy Yayo
senior tag

Honnan szedted, hogy ezek az alaptartozékok közé tartoznak? Külföldön volt ahol olyan csomagban árulták, igen, de amiket te írsz azokat csak megveheted hozzá utólag. Ahogy a cikkben is írják, hogy mi van a telefon mellett: ebben az árban töltő, adatkábel, füles van, és pont.

Ettől függetlenül hihetetlen ez a telefon, bár megengedhetném magamnak :DDD Kétszáz szerintem reális kezdőár. Hangsúlyozom, kezdő! Ha belegondol az ember, ma már majdnem minden csúcskészülék 150-200 körül kezd, és akkor ebben még ott van az a brutális kamera :) Szép volt Nokia. Bár nagy kár, hogy ez volt a hattyúdal kb. :(

[ Szerkesztve ]

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#85) kovadika válasza Tomy Yayo (#84) üzenetére


kovadika
őstag

Expansysról vásárolva is ingyen jár mellé az accessory pack: [link]

(#86) Kyller válasza Locutus (#67) üzenetére


Kyller
senior tag

Lehet összekevertem a Nexus 7-emmel, arra szedtem le:D

Eternity, my friend, is a long fucking time...(iPhone 11 Pro 64GB Space Gray)

(#87) BobTail


BobTail
őstag

Köszönöm Bog, hogy megemlítettél a cikkben is! :R Jó lett, csak kár hogy nem Ajánlott :U :P

(#88) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Whoa de klasszak a képek. Esélyes ez a telefon a megvételre. :)

Üdv. Johnny

(#89) paranoir


paranoir
csendes tag

Idén az első must have telefon. Nekem fontos a fotózás a mellékállásom miatt, mindig kell, hogy legyen nálam fotózásra alkalmas valami, és mivel netes felületre mennek a cikkek/képek, elég a mobilos, nem kell dslr minőség. Most Lumia 800 van, ez megfelel a célnak, de ez az 1020 egyenesen nekem lett kitalálva, merthogy én a WP-t is nagyon szeretem. Várok fél évet, míg emberi szintre süllyed az ára, és ez lesz a következő telefonom. Az árhoz meg annyit, hogy megy a nagy hűházás, de bakker, ez kezdőár egy csúcsmodellnél, ki adja olcsóbban az első hetekben az aktuális csúcsgépét? Drágalátos almáék jó 20%kal feljebb nyitják az 5s-t, aztán annál nem sírnak a márkafanok az árért, pedig az ujjlenyomatolvasó vs. bazi jó kamera versenyben azért előbbi fícsör elvérzik.

(#90) Tomy Yayo válasza kovadika (#85) üzenetére


Tomy Yayo
senior tag

Én arra támaszkodtam, ami a cikkben van. Akkor mennyi a kiegészítők nélkül? Illetve amit linkeltél az akkor is pontosan ennyi, amikor a postás az ajtódhoz ér vele? Nincs vám, stbstb?

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#91) Cyberpunk válasza szutyis (#80) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Benchmarkolni akarsz, vagy használni a mobilodat?

paranoir: kinek mi a fontosabb.;)

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#92) szutyis válasza Cyberpunk (#91) üzenetére


szutyis
tag

Szerintem ezt nem nekem szántad.Pont azt akartam mondani amit te :K

[ Szerkesztve ]

(#93) Wa2x_


Wa2x_
veterán

Találó cím, jó teszt, grat! :K

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#94) Воланд válasza 2ofthem (#83) üzenetére


Воланд
titán

a 808 mogott nulla marketing volt.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#95) Cyberpunk válasza szutyis (#92) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Akkor visszavonom, még nagyon reggel van úgy látszik. :B

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#96) kovadika válasza Tomy Yayo (#90) üzenetére


kovadika
őstag

Az expansys Európa legtöbb országában jelen van, megbízható bolt. 3400 Ft a kiszállítási díj. Annyi a trükk a dologban, hogy külföldről érkezik a készüléked, de ettől függetlenül hivatalos, gyári garanciád lesz rá. Nokiánál például a hazai szervizhez kell vinni a telefont, ha valami gond van vele.
Erre az árra nem jön vám, és áfa.

[ Szerkesztve ]

(#97) RexpecT


RexpecT
addikt

Azok a flickres képek nagyon meggyőzőek :K

(#98) Bone123


Bone123
HÁZIGAZDA

Srácok, vissza kell vonnom, hogy nem tudtok jó géppel se jó fotót csinálni, fantasztikus képek!

(#99) vicze válasza Bone123 (#98) üzenetére


vicze
félisten

:D :D :D
MA történetében lehet először? :P

Vagy tényleg csinálta a Nokia egy fényképezőt, amivel még az MA-sok is tudnak jó képet csinálni, na ez a nem semmi mérnöki teljesítmény. :D

(#100) #06658560


#06658560
törölt tag

" Mivel egy általános szenzornál a Bayer színszűrős elven helyezkednek el a kék, a piros és a zöld szubpixelek, ezért az egyes képpontok hatással vannak egymásra, így keletkezhet a zaj és más képhibák is."

Biztos, hogy ez így jól van megfogalmazva?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.