Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) nikilauda válasza #31733248 (#650) üzenetére


nikilauda
senior tag

Sokan be tudnák írni ennek az ellenkezőjét. Érthetetlennek találva a rajongásod tárgyát.
A vékony keret sem mindig előny. Lásd SGS4 kijelző repedései úgy, hogy nem érte fizikai hatás.

(#653) Wuk07 válasza BobTail (#599) üzenetére


Wuk07
tag

Nekem itt tetszenek a 1020 képei.Fura,hogy ennyire számít, ki használja. Meg még kipróbálhatnád a windowsos CameraPro-t az mit mutat végeredményben, nagyon kíváncsi vagyok eltűnik e ez a Lumiás zizi a kepékről.Használat után, mit mondasz a 1020-rol, 808 hoz képest, nem melyik a jobb, de mik az előnyök. ezt majd időszakosan megkérdem, frissítések után :D Aztán előbb utobb..lesz valamim 808 vagy 1020 :D

N8 -> 1020 -> P10-> P30

(#654) SpongyaBob válasza #31733248 (#650) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Trollkodunk, trollkodunk? ;]

Ez nem e Te telefonod, használd az S4-est egészségben, laggolásban.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#655) AMD Power


AMD Power
titán

Ez Nagyon király lett! Gratulálok! :R :K

Econ: A szépség szubjektív dolog.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#656) Kasya válasza #31733248 (#650) üzenetére


Kasya
nagyúr

Szeretem ha csodálkoznak 😊
Nekem nagyon nagy problémám volt Galaxyk esetében a vékony káva, mert nagy kezem van hosszú ujjakkal es sokszor belenyultam a kijelzobe...
A telefon egyáltalán nem vastag, de nyilvan ki mihez szokott. Mindenesetre minőségben sokkal stabilabb érzést ad, mint a Galaxy s3-4.
Az Android betegségeit meg hadd ne tárgyaljam ki...

[ Szerkesztve ]

(#657) kpal válasza legiaap (#606) üzenetére


kpal
veterán

+1 :K

#654) Rubbi :DD

[ Szerkesztve ]

(#658) stewe780 válasza BobTail (#599) üzenetére


stewe780
őstag

Ez a két kép valami félelmetes:
Színes fa 808 - 5MP, minden alapbeállításon
Színes fa 1020 - 5MP, ProCam, minden alapbeállításon

Mintha valami bedrogozott állapotot jellemezne a második, 1020-al készült kép. :DDD :DDD Reménytelenül nagy a különbség a két kép között. Lehet, hogy csak le lehet csavarni a szaturációból a beállítások között, de hogy a tökbe bírták ennyire elcseszi az alapértékeket a Nokiánál? Tizenéves gyerekeknek gyártják ezt? Lehet, de akkor viszont az árral van némi probléma... Akinek egy kicsit is fontos a fotózás az nem az ilyen túlszínesített vidámpark effektust várna el fénykép címen.

Szóval itt van egy teló, kíváncsi vagyok mennyire van összerakva, mert azért a kínai gyártás óta kissé visszaesett a minőség, de tegyük fel, hogy rendben van. Beleraktak egy király szenzort, magas képpontszámmal, aránylag nagy mérettel, és fényerővel. És a végeredményt előállító algoritmusokat úgy szétcseszik, hogy bántja a szememet. Most akkor a szoftver miatt a Nokiát is vagy tisztán az Ms-t lehet hibáztatni?

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#659) Set-Comment™ válasza #31733248 (#650) üzenetére


Set-Comment™
senior tag

A mobilarena-soknak tanitjak a szar fotok kesziteset.:)

Mellesleg csak a kognitiv disszonancia szol beloled.
Szerintem a samsungok meg kivetel nelkul szappantarto alaku jatekszerek, egy rettentoen szarul megtervezett os-el, de ettol meg nem rohanok onigazolast keresni Samsung topic-okba.;)

stewe780: a 808 meg nagyon fako, ez volt az N8 egyik legnagyobb hibaja is, nem tudta elenk modban se visszaadni a szineket. Valahol a ketto kep kozott lehet a megoldas.

"mert azért a kínai gyártás óta kissé visszaesett a minőség" - a finn gyartmanyu N8-amat kb 4-szer vittem vissza a keszulekhaz problemaja miatt, a kinai 920-at egyszer, de az is felesleges volt mert en neztem be valamit.

[ Szerkesztve ]

http://itcafe.hu/tema/re_surface_2_vs_lumia_2520/hsz_124-124.html

(#660) hito válasza stewe780 (#658) üzenetére


hito
nagyúr

Az ugye azért megvan, hogy vissza lehet venni a telítettségből :U Ennek tükrében pedig egy kicsit túlreagálod a "problémát".

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#661) stewe780 válasza Set-Comment™ (#659) üzenetére


stewe780
őstag

Nézz ki az ablakon, ott is hasonlóan fakók a fák. :K A fénykép jó lenne ha a valóságot adná, ha én hozzá akarok tenni színt, effektet, bármilyen módosítást, mert azzal akarom kihangsúlyozni a látottakat, akkor majd én azt megteszem, ne akarjon helyettem gondolkodni. Mondom ezt azért, mert ebben a telóban a fényképező tényleg brutál, elvileg nem a kissrácoknak készült. És egy fotó érzékenységben szenvedő egyed, mint például én, ilyen arcot vágok ha a 1020 képeit nézegetem: :O

hito: ha módosítani akarom a látottakat megteszem, de a látottakat szeretném módosítani, nem pedig azzal szívni, hogy az elkészült fényképek hasonlítsanak a valóságra.

[ Szerkesztve ]

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#662) hito válasza stewe780 (#661) üzenetére


hito
nagyúr

Nem értelek esküszöm. Telítettség -2 és meg van oldva a problémád, módosítanod sem kell. Azért szerintem túlzó ahogy nyilatkozol a 1020 képeiről (sírás, nevetés, bedrogozott, gyerekek gyártják, stb...), de mind1, te dolgod.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#663) Xero válasza stewe780 (#661) üzenetére


Xero
nagyúr

Egyik sem a valóságot adja az én meglátásom szerint. A 808 alul, míg a 1020 túlszaturált. Ezt mondjuk nem nagy kaland korrigálni.

(#664) savoo válasza stewe780 (#661) üzenetére


savoo
addikt

Az a nagy büdös helyzet, hogy az emberek többsége a túlszaturált kamu színekre van ráizgulva lásd Amoled, vagy Samsung TV-k. Szóval én nem csodálkozom, hogy alapbeállításokkal ilyen képet csinál a telefon, amit két kattintással átlehet állítani.

(#665) Воланд


Воланд
titán

Can a smartphone beat a pro camera in the photo wars? YOU decide!

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#666) Set-Comment™ válasza stewe780 (#661) üzenetére


Set-Comment™
senior tag

Az megvan hogy a szinek latasa valtozik embereknel? Pl a depresszios fakonak latja a szineket? En ha ranezek a florara akkor a ket kep kozottit latom. Ha psilocybin-t fogyasztok akkor a 1020. Mellesleg nem kell felteni a 1020-at, 920-nal rengeteget huztak a kepfeldolgozason es ma mar igen jo eredmennyel dolgozik.

Pl nyari napsutesben ilyen a zold.

"És egy fotó érzékenységben szenvedő egyed, mint például én, ilyen arcot vágok ha a 1020 képeit nézegetem: :O" - na persze, foto erzekenyseg:P

http://itcafe.hu/tema/re_surface_2_vs_lumia_2520/hsz_124-124.html

(#667) gelbelex


gelbelex
őstag

Urak, valaki olvasott esetleg már arról, hogy milyen hangchip található a telefonban..? EIK!

(#668) szutyis válasza Воланд (#665) üzenetére


szutyis
tag

A kövi teszt pedig Nokia 1020 vs Hubble :B

(#669) Воланд válasza szutyis (#668) üzenetére


Воланд
titán

:K

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#670) Quasi_modo válasza #31733248 (#650) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

A kameránál nagyon vastag
Hát most vékony legyen vagy jó fotós ?
Egészében véve messze nem olyan nagy durranás a kamerája, mint vártam volna
Sok jobb mobiltelefonos fényképet láttál?

valami

(#671) nikilauda válasza Quasi_modo (#670) üzenetére


nikilauda
senior tag

Az iphone 5c-nél is kifejtette a GS4-es okosságát.

(#672) #31733248 válasza nikilauda (#651) üzenetére


#31733248
törölt tag

(#651) nikilauda

"Sokan be tudnák írni ennek az ellenkezőjét. Érthetetlennek találva a rajongásod tárgyát."

Ezt csak elégedetten használom, a BB, amiért rajongani is lehet. Másrészt mivel cáfolod pl. azt, hogy a kijelző méretéhez képest túl nagy ez a telefon?

(#654) Rubbi

"Trollkodunk, trollkodunk? ;]"

Nem, ez a véleményem. Mi a furcsa benne, az, hogy nem jönnek be a sárga telefonok? :)

(#659) Set-Comment™

"A mobilarena-soknak tanitjak a szar fotok kesziteset.:)"

Ha belegondolsz, valahol nem olyan nagy probléma, a felhasználók többsége náluk gyengébb ezen a téren.

(#674) Assdak válasza #31733248 (#672) üzenetére


Assdak
őstag

"Másrészt mivel cáfolod pl. azt, hogy a kijelző méretéhez képest túl nagy ez a telefon?"

Szerintem nem túl nagy. Te mivel bizonyítod, hogy túl nagy?

(#675) nikilauda válasza #31733248 (#672) üzenetére


nikilauda
senior tag

Volt S4-em és megváltam tőle a One miatt. Mégsem megyek az S4 fórumba hirdetni azt, hogy az mennyivel jobb. (számomra jobb). A keretről meg annyit, hogy [link]
Véleményem szerint ezt a vékony keret is okozhatja. Nem tudják megoldani a rögzítését rendesen.
Ennek ellenére nincs ellenérzésem az S4-gyel kapcsolatban, amíg volt szerettem, de találtam jobbat.
Viszont a 1020 miatt újra visszatérek a wp-hez és semmi gondot nem fog okozni a minőségi készülék a "nagy" kerettel a kijelző körül.

[ Szerkesztve ]

(#676) rizso


rizso
addikt

Nem rossz, nem rossz, a Nokia megcsinálta az eddigi legjobb kamerás WP mobilt. De...Ez a mobil közel nem üt akkorát, mint amekkorát a 808 ütött a maga idejében. Oké, hogy hardveresen/szoftveresen sokaknak már nem volt alternatíva a 808, viszont a képminőség akkoriban magasan verte a mezőnyt. A 1020-nál viszont már vannak elég komoly versenytársak, amik szintén elég szép eredményt produkálnak 5MP-re kicsinyítve (mert ugye kb. ez a lényeg). Pl. itt van ez a G2 fotó, ami 5MP-re kicsinyítve szerintem nagyon jól mutat (ez a G2 kép csak egy volt a sok közül, linkelhetnék más gyártóktól is).

Nem azt mondom, hogy a 1020 rossz telefon lehet, vagy hogy nem lehet vele jó képeket lőni, de szerintem nagyobb a füstje, mint a lángja...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#677) Quasi_modo válasza rizso (#676) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Ne felejtsd el, hogy itt van mellé zoom is rendesen mindenféle különösebb vastagítás nélkül.

[ Szerkesztve ]

valami

(#678) szutyis válasza Quasi_modo (#677) üzenetére


szutyis
tag

Az digitális.

(#679) Quasi_modo válasza szutyis (#678) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Igen. De veszteségmentes és ez a lényeg. Nem az hogy hogyan állítják elő.

valami

(#680) rizso válasza Quasi_modo (#679) üzenetére


rizso
addikt

Hja, veszteségmentes. De hogy az előbb linkelt LG képnél maradjak, akkor a G2 is tud egy kis veszteségmentes zoomot, ha 5 vs 13MP-en nézem. Ahol értelmét látom ennek a veszteségmentes zoom dolognak a 1020 esetén, az a videózás (fotózásnál csinálsz egy nagyfelbontású képek, és azt vágsz ki magadnak később, amit csak akarsz, fölösleges zoomolni).

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#681) oszi666 válasza SpongyaBob (#654) üzenetére


oszi666
őstag

Teljesen korrketul leirta a velemenyet. Egy nokia 1020 topikba nem csak a telefont ajnarozo kommenteket lehet irni, hanem kritikat is, ha az kulturalt. O az volt.

[ Szerkesztve ]

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#682) Quasi_modo válasza rizso (#680) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Nem vitatkozom. Majd kivágom ami kell...

valami

(#683) Kasya


Kasya
nagyúr

Eddigi eszrevetelem, hogy a kamera resz nagyon jol "vezeti" a meleget. Toltesnel, aktiv hasznalatnal, vakuzasok utan az egyetlen pont a telefonon, ami meleg...esetenkent mondhatni forro.

A Lumia 909 elnevezes regio vagy SW figgo esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#684) koboldozat


koboldozat
senior tag

Jó telefon majd egyszer ha jó ára lesz beruházok egyre!! de azért a 808-at is megtartom. :)

The my Best phone: SE K750i, SE C905, Nokia 808 PV White, Samsung K Zoom Black, Nokia Lumia 1020 White, Huawei P20 Pro Twilight, Huawei P30 Pro Ice Crystal blue, Honor Magic 5 Pro

(#685) pushalias válasza #31733248 (#650) üzenetére


pushalias
addikt

„ezzel sem nehéz gagyi, a kínai telefonokét idéző képeket lőni”

Remélem tudsz mondani olyan fényképezőgépet, amivel ez lehetetlen. :)

Honor 9 / HP 8470P

(#686) #18001664 válasza Kasya (#683) üzenetére


#18001664
törölt tag

Ezt én is észrevettem, de eddig nem volt zavaró mértékű :)
Szerintem az anyaghasználatban kell keresni az okot, a leírások és képek alapján, a kamera résznél van a legtöbb fém, pl. a csapágyazás. Az meg rendesen vezeti a hőt.

(#687) BobTail


BobTail
őstag

(#688) Set-Comment™ válasza BobTail (#687) üzenetére


Set-Comment™
senior tag

808 es zoom egyenfakoak, lehet hogy tulszatural a 1020, de jobban kivehetoek a reszletek, mint pl a vasarcsarnok eszaki homlokzata. Ha jobban megnezem, a duna majdnem ilyen zold. Tulszatural a cucc, de nem egetveroen.

A zoom meg valami ritka gyenge ahhoz kepest amit kinez belole az ember.

http://itcafe.hu/tema/re_surface_2_vs_lumia_2520/hsz_124-124.html

(#689) Glenda válasza pushalias (#685) üzenetére


Glenda
addikt

Nokia E61. ;]

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#690) szutyis válasza BobTail (#687) üzenetére


szutyis
tag

Köszi :R

(#691) hito válasza Set-Comment™ (#688) üzenetére


hito
nagyúr

808 és a zoom közelebb áll a valósághoz. Nekem is nagyon tetszik a 1020 képi világa, de a valóság közelebb áll a másik kettőhöz.

"A zoom meg valami ritka gyenge ahhoz kepest amit kinez belole az ember."

Itt az ideje megigazítani a kontaktlencsédet! ;]

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#692) Glenda válasza hito (#691) üzenetére


Glenda
addikt

Zoomban elveri a száját a Nokiáknak, az biztos. Viszont ha megnézed a vásárcsarnokos képeket, rohadtul hiányzik vagy az OIS, vagy a rövidebb záridő.

Az élénkítés nekem tetszik, de ez szubjektív. Két olyan telefonom is volt, ami fehér ködszerű hatást produkált (Siemens S65 és Optimus 7), inkább nem.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#693) hito válasza Glenda (#692) üzenetére


hito
nagyúr

1/2000 elég rövid záridő lesz? ;] Nagy része automatán készült egyébként. Nem volt idő manuálozgatni :(

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#694) matec7 válasza BobTail (#687) üzenetére


matec7
tag

Pont ma nem voltam suliban, pedig ha észreveszem, hogy mi van ott biztos megnézem :((( :B :C

(#695) gabe8719


gabe8719
senior tag

Ennyi pénzből veszek egy tükörreflexes gépet, meg egy brutál telefont.. :)
Jó, két eszközt kell magammal vinni, de azért egy tükörrefis géphez mérve ez a minőség még mindig durva kompromisszum. (nyilván előny hogy all in 1, de azért aki tényleg profi képeket akar, az továbbra sem mobillal fog fotózni, a hobbifotós meg nem fogja egy profi gép és felsőkategóriás telefon árának az összegét odaadni a kompaktságért cserébe.)

Szvsz.

(#696) Set-Comment™ válasza hito (#691) üzenetére


Set-Comment™
senior tag

Tokmindegy a valosag, ha a vegeredmeny ronda, meg mindig tartom hogy ketto koze kene beloni a dolgot.

A zoom tenyleg nagyon gyenge, foleg a belteri kepnel.

"Ennyi pénzből veszek egy tükörreflexes gépet, meg egy brutál telefont.. :)" - A gond az hogy a brutal telefon - gyk.: felsokategorias - araert kapsz egy alap tukros gepet meg egy belepo objektivet.;)

[ Szerkesztve ]

http://itcafe.hu/tema/re_surface_2_vs_lumia_2520/hsz_124-124.html

(#697) #18001664 válasza gabe8719 (#695) üzenetére


#18001664
törölt tag

Aki komolyan veszi akár amatőr szinten is a fotózást, az megveszi a dSLR-t és a jó kamerás mobilt is. Pont abból kiindulva, hogy a dSLR nincs mindig nálunk.
Nekem van egy Pentax K-500 gépem, de van Lumia 1020-om is. Nem azért mert "kőgazdag" vagyok, hanem mert "fotóbuzi" és elszánt. Így bármikor jó minőségű képet tudok csinálni ha kell, akár útközben is, váratlan pillanatban, hirtelen ihlettől vezérelve :)
Gyógymasször létemre is meg tudtam oldani évek alatt, hogy legyen egy ilyen mobilom, meg egy dSLR gépem. Minden csak elhatározás és hozzáállás kérdése.

(#698) Kyller válasza #18001664 (#697) üzenetére


Kyller
senior tag

Bocsi, de az aláírásodat elnézve a "kőgazdag" nem állhat olyan messze az igazságtól :D

Eternity, my friend, is a long fucking time...(iPhone 11 Pro 64GB Space Gray)

(#699) hito válasza Set-Comment™ (#696) üzenetére


hito
nagyúr

Nem, sajnos nem gyenge a zoom, nincs ebben igazad. Azt aláírom, hogy a 808, adott esetben a 1020 is jobb, de azt nem, hogy gyenge. Divat fikázni, ettől még nem lesz igaz. A kinézet alapján meg ebben a világban bármit is várni...hát nem tudom :) Azt hozza amit kell, se többet, se kevesebbet.

Engem inkább ez aggaszt, de nagyon:

(bal oldalon 1020, jobb oldalon S4 zoom)

Meg ez:

(balra 1020, középen 808, jobbon S4 zoom)

Nem szokásom így belenagyítani a képbe, mert értelmetlennek tartom, de a 1020 képein tényleg nagyon kemény a zaj és a szemcsésedés az égen. 808-on és S4 zoom-on szinte nincs is. Ezzel kezdeniük kéne valamit. :U

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#700) #18001664 válasza Kyller (#698) üzenetére


#18001664
törölt tag

Na jó, bevallom, most volt esküvőnk és beújítottam a Pentaxot, meg eladtuk asszony 4S-ét, kipótoltam kicsit a menyasszony táncból és ebből lett a Lumia 1020 XD
Asszony meg megkapta az i5-öt :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.