Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1801) BobTail válasza pushalias (#1800) üzenetére


BobTail
őstag

:DDD vonaton ülök, jo egy kis nyugi :P

(#1802) Kasya


Kasya
nagyúr

Valaki nem tudja, hogy a CR-123-as car holder mennyire stimmel hatul (a kamera miatt) a teloval? Ill. a CR-200 mennyire tud energetikusan tolteni a Qi-val, ha mellette aktivan megy a telefon GPS-kent?

(#1803) pushalias válasza BobTail (#1801) üzenetére


pushalias
addikt

Én már itthon... :D

Honor 9 / HP 8470P

(#1804) Quasi_modo válasza pushalias (#1799) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Egészségedre. De ha azt hangoztatja valaki, hogy egy ilyen kameramodul melegszik, azt lehet, hogy körbe fogják röhögni.

valami

(#1805) #18001664 válasza BobTail (#1801) üzenetére


#18001664
törölt tag

Hol voltál ( már megint ) ? :D

(#1806) pushalias válasza Quasi_modo (#1804) üzenetére


pushalias
addikt

Látod, látod, te még ezt is tudod. Kezdek félni attól, hogy te maga az Úristen vagy, aki leszállt közénk, más nem lehet ennyire minden tudás birtokában. :)

Honor 9 / HP 8470P

(#1807) btudos válasza Quasi_modo (#1804) üzenetére


btudos
veterán

Komolyan, Te valami látnok vagy? Az alapkoncepció ugyanaz, de tök más a Lumia kamerájának a felépítése mint a 808-é, miért esik nehezedre elhinni, hogy nem minden úgy van, ahogy Te azt elképzeled?

Többen leírtuk, hogy a kamera burkolata melegebb volt, mint a telefon burkolatának többi része, és azt is, hogy nem tudjuk mi okozza. Viszont ha nem kerülte meg a Nokia a fizika törvényeit, akkor tuti hogy a burkolat alatt is meleg van, ahol láss csodát, a kamera található, tehát a kamera is melegszik. Ugye milyen lehetetlen? :U

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#1808) Quasi_modo válasza btudos (#1807) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Rendben, melegszik. Egymáshoz surlódnak a lencsék. Most már biztos.

valami

(#1809) btudos válasza Quasi_modo (#1808) üzenetére


btudos
veterán

Ha ezt sikerült leszűrni a mondandómból, csak gratulálni tudok. :(((

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#1810) Quasi_modo válasza btudos (#1809) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Akkor nem jött le, hogy rád hagytam...

valami

(#1811) btudos válasza Quasi_modo (#1810) üzenetére


btudos
veterán

Inkább az jött le, hogy nem is akarod megérteni miről beszélek.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#1812) Воланд válasza Quasi_modo (#1804) üzenetére


Воланд
titán

a korberohogest illetoen ugye tapasztalatbol irsz?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1813) MR007RM válasza btudos (#1766) üzenetére


MR007RM
addikt

"Fel se tunik......"

De. És mint olvasom rohadtul jó munkát végeztek. Remélem nőni fog még ez a vékonyítási láz, mert csak a baj van vele.

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#1814) BobTail válasza #18001664 (#1805) üzenetére


BobTail
őstag

Telenor Okostelefon Akadémia :)

(#1815) MR007RM válasza Keki (#1776) üzenetére


MR007RM
addikt

Én a 808-asomat akár 1 óra alatt is le tudom meríteni (ha akarom) folyamatos fotózással, pedig nagyra vagyok vele. :) Ez a funkció sajnos nagyon fogyaszt. Tudni kell róla és úgy kell használni.

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#1816) pushalias válasza MR007RM (#1813) üzenetére


pushalias
addikt

Ahhoz képest, hogy feltűnt, habozás nélkül jöttél egy teljesen irreleváns állítással.

Honor 9 / HP 8470P

(#1817) Kasya válasza MR007RM (#1815) üzenetére


Kasya
nagyúr

En a 808-at ugy lemeritem egy ora alatt, hogy a kamerat be se kapcsolom ;)
Ezzel csak azt akarom mondani, hogy a kamera se fogyaszt jobban, mint mas funkcio esetlegesen. EZt igy nem allitanam, hogy a kamera nagyon fogyaszt, hiszen a telefon fogyasztasa az ahhoz mert hasznalattol fugg. Bo fel napot is ellehet fotozgatni kirandulas kozben, ha az ember ugy hasznalja...

[ Szerkesztve ]

(#1818) sadboy válasza btudos (#1807) üzenetére


sadboy
aktív tag

Már nem azért de valószínű hogy nem a kamerától melegszik a burkolat szimplán azért melegszik mert fémből van és jobban vezeti a hőt mint a műanyag.

[ Szerkesztve ]

3210>6220>6630>N80>N82>N8>808

(#1819) btudos válasza sadboy (#1818) üzenetére


btudos
veterán

Ezt próbálom megértetni, hogy valószínűleg nem a kamera miatt van meleg, de ettől még tény, hogy a kamera melegszik.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#1820) #18001664


#18001664
törölt tag

Míg egymást lövöldöztétek, addig valaki tudott volna írni egy mailt a Nokiának, hogy mi és miért melegszik :) Biztos jönne válasz is. Megtenném én, de az angol tudásom megáll az Informatikai szinten!

[ Szerkesztve ]

(#1821) Kasya válasza #18001664 (#1820) üzenetére


Kasya
nagyúr

Nem is ertem min van a fent akadas. Ha toltore dugod, ha hasznalod jatekra, ha fenykepezel, ha netezel vagy barmi energiadus tevekenyseget folytatsz, a kamera melegszik. Nem azert, mert a kamera termeli, hanem mert az vezeti...

De ezt mar honapokkal ezelott megbeszeltuk mi ketten, ha jol emlekszem ;)

[ Szerkesztve ]

(#1822) TommyX_ válasza #18001664 (#1820) üzenetére


TommyX_
őstag

Hova lehet írni a Nokia-nak amúgy?
Facebookon próbáltam más gondból kifolyólag, de ott csak annyi volt a válasz lényege, hogy keresek megoldást a fórumon. :U

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#1823) #18001664 válasza TommyX_ (#1822) üzenetére


#18001664
törölt tag

Ennek még én sem jártam utána, de délután megnézem. A Nokia Care programban nincs elérhetőség?

(#1824) #18001664 válasza Kasya (#1821) üzenetére


#18001664
törölt tag

Igen már szerintem is volt téma egyszer...Én ahogy fórumokon olvasgattam, ott azt írták, hogy a proci túl közel van a kamerához. Ami alapból egyébként nem gond, de így a kamera fém alkatrészei gyorsan átveszik a processzor és az akksi hőjét is. Töltés közben én a kamera alatt is érzem a hőt, magán a készülékházon, csak ugyebár nem annyira mert jó hőszigetelő ez a burkolat.

(#1825) #18001664 válasza MR007RM (#1813) üzenetére


#18001664
törölt tag

Nincs itt gond a fogyókúrás megoldással...a melegedés hibaként lett itt megemlítve, holott ez nem az.
Ezen kívűl meg nem tudnék hibát felróni a 1020-nak, ami a fogyókúrának tudható be. Belefért egy kiváló kijelző, 2Gb RAM, Dual core proci, NFC, LTE, PV kamera stabilizátorral, nagyon jó hangszórók, GPU és 32Gb tárhely. Ha nagyon akarták volna, biztos befért volna egy MicroSD slot is.

(#1826) Vikthor válasza #18001664 (#1825) üzenetére


Vikthor
nagyúr

engem még mindig a rossz félresikerült design tart vissza a vásárlástól, ha úgy nézne ki mint pl a 808 vagy HTC lekerekített modelljei akkor elnézném a szarabb képminőséget neki, meg amit írtál is a nem bővíthetőséget. Az hogy nem szerelhető ki az akksija az egy dolog megszokható, volt N8-am is.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#1827) #18001664 válasza Vikthor (#1826) üzenetére


#18001664
törölt tag

Izlések és pofonok...Nekem a formája nagyon tetszik! élőben fogtál már 1020-at? Ha alaposan megnézed a kamera részt (is) akkor láthatod, hogy milyen precízen és igényesen csinálták meg. Egy művészi remekműnek tekintem személy szerint. Legszívesebben tok nélkül használnám de féltem.

Egy slot-ot még beletehettek volna, de ebben némi marketing fogást vélek felfedezni. Okos a Nokia, hagyni kell dolgokat az utódnak is. Én vígan fotózgatok, videózok de még a tárhely felét sem értem el. Igaz filmet nem nézek rajta, vagy pedig csak Online.

[ Szerkesztve ]

(#1828) Hobbbyt válasza Quasi_modo (#1808) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Hmm.

Csak úgy halkan jegyzem meg, hogy az érzékelő lapka is termeli a hőt működés közben. És ez vitán felüli tény.

(#1826) Vikthor Hát ez tényleg ízlések és pofonok.. én pont az általad említett cuccokat nem szeretem.. mert olyan idétlenek. Semmi egyéniség.. tömegcucc.

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#1829) MR007RM válasza Vikthor (#1826) üzenetére


MR007RM
addikt

Azért ezaz akksi dolog elég bosszantó lehet utazáskor. Nem elég hogy a fényképezés, videózás még jobban meríti a teló üzemidejét, de hogy egy fényképezésre kihegyezett változatnál ne lehessen cserélni, nem semmi. Plusz a "piciny" tárhely. Értem ezalatt, ha egész nap úton van az ember, hegyi túra stb..... Karácsony környékén lesz egy két hetes Kínai utazásom, habár létezik külső usb-s töltő, azért nem ugyanaz, mintha gyorsan akkut cserélek és folytatom ott ahol abba kényszerülök hagyni. Persze lehet mondani ilyenkor vigyen az ember komoly fényképes masinát magával, de én akkor is szeretnék ragaszkodni a telefonomhoz bizonyos előnyei miatt. Egy szó mint száz kialakításilag szerintem jól elszúrták ezt a telót. Az is igaz, ezt az elődből kiindulva érzem, gondolom, ha valamit egyszer jól megcsináltak abból nem kellene visszavenni, hanem inkább növelni. Egy játékra készült csúcshardver esetén pl erős procit és gpu-t szoktak rakni.

Ezt nem fikázásnak írtam tisztelt fórumtagok, nálam sajnos ez így van. Legyen fő szempont inkább a használhatóság mint a forma.

(#1828) Hobbbyt: Semmi egyéniség, tömegcucc?

Ne már, a lumiák is szinte teljesen egyformák. Régen volt egyéniség a telefonok formavilágában.

[ Szerkesztve ]

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#1830) kpal válasza #18001664 (#1756) üzenetére


kpal
veterán

ez engem is érdekel vajon huzamosabb ideig hidegnek kiteve van-e valmi vele. Irj rola .

(#1831) Kasya válasza kpal (#1830) üzenetére


Kasya
nagyúr

Bing weather szerinti -2 fokban tokeletesen jol birta. Egy ora fotozas es 5 ora kintletben.

(#1832) Воланд válasza MR007RM (#1829) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1838) #18001664 válasza Воланд (#1832) üzenetére


#18001664
törölt tag

Karácsonyra ezt kérek asszonytól XD

(#1839) #18001664


#18001664
törölt tag

El bírnám viselni azt a marketing ficsört, hogy a Black Friday alkalmával kapjuk meg a Lumia Black update-et :D
Persze ennek a reális esélye megközelíti a nullát :)

(#1840) Vikthor válasza #18001664 (#1827) üzenetére


Vikthor
nagyúr

persze fogtam már 1020-at a kezemben, ami tetszett benne az az OS fürgesége, nagy kijelző. Viszont én a 808-at a zsebemben hordom (501-es Levis), tehát nem kell nekem tok. Emiatt a 1020 kényelmi szempontból elvérzik, mert a sarkai nagyon hegyesek és beleakadnak a zsebbe, nem csúszik bele mint a 808 vagy hasonló lekerekített telók. Ez ergonómiailag fail a Lumiáknál. Az, hogy meg van fogva a kezem azzal, hogy fix a memória mérete, kiábrándít. Vagy legyen fix, de akkor könyörgöm ne legyen irreálisan drágább a dupla vagy 4x-es memóriával érkező modellek. Én anno egy 20asból megvettem a 808-hoz a class10-es 64 gigás sandisket és most van 80 GB-os telóm, kell ennyi tárhely, mert közel 500 CD van mp3-ban, a teljes világtérkép magyar navival ingyen, mert ez képes offline módban is navigálni bárhol, tehát van értelme és így van még szabad 20 GB helyem. Vártam én is a 1020-at anno és reméltem normális designt kap de nem sajnos és emiatt marad a 808.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#1841) Vikthor válasza Воланд (#1832) üzenetére


Vikthor
nagyúr

ez jó dolog annak aki mobiltelefonnal fotózik sűrűn, de egy olyannak meg dSLRje van valószínűleg, ami meg körbehúgyozza még a 808-ast is nemhogy a 1020-ast.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#1842) SpongyaBob válasza Vikthor (#1840) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Hát ilyet még nem olvastam, hogy egy teló azért vérzik el kényelmi szempontból, mert a sarka beleakad a naciba :D

Biztos nem jó gatyát hordok vagy nem tudom, de a L800 sose akadt be sehova, bár igaz az kicsit kisebb mint a 1020.

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#1843) hito válasza SpongyaBob (#1842) üzenetére


hito
nagyúr

Egyébként tényleg idegesítő tud lenni, mind a kettő volt nekem (most 1020) és speciel ezt az érvet abszolút megértem.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1844) btudos válasza Vikthor (#1841) üzenetére


btudos
veterán

Ez olyannak jó, aki nem akar csak azért DSLR-t cipelni magával, hogy egy hétvégi kirándulás képeit megörökítse. Viszont jobb a telefon fogása (fotózáshoz!), és akksival is jobban bírja. Aktív pihenés közben a nehéz DSLR korlátoz, egy 1020+camera grip messze egyszerűbb, és a legtöbb embernek bőven megfelel az a képminőség, amit ez tud.

Rubbi: Én a 1520-ra leszek kíváncsi :D Az már akkora állat, hogy nehezen tudom elképzelni hogyan lehet kényelmesen hordani, pedig alapvetően viszonylag nagy zsebeim vannak.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#1845) Воланд válasza Vikthor (#1841) üzenetére


Воланд
titán

a hsz cimzettje eppen arra panaszkodott, hogy mi van ha az egesz napi fotozas soran lemerul a telefon. szerintem ez kimeriti a surun fotozast. ;)

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1846) Hobbbyt válasza Vikthor (#1840) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Nem tudom te, hogy vagy vele de velem nem szokott előfordulni olyan, hogy egyik pillanatról a másikra, mondjuk Moszkvában legyek, aztán a másik pillanatban már Monaco. Tehát Ténylegesen semmi értelme az egész világtérképet magadnál hordanod. Azért az emberek 99.999 százaléka szokta tudni már lefekvés előtt, hogy a másnap melyik országban fog tevékenykedni. És mivel akkor töltöd le a térképet mikor jól esik.. teljesen szabadon.. így. aztán főleg.

Az 500cd-nyi zene pedig nem tudom, hogy hogy jön ki neked.
Ha 1 CD-n átlagosan 18-20 zeneszám van.
Egy normális, hallgatható 4-5 perces MP3 szám 6-7 mb-tól kezdődik., akkor az 60-70 GB.
(ha 20-al számolok, akkor 10 ezer zeneszám! Ez ember feletti.. Az otthoni "nagy készletem" harmada, de diszgráfiákkal, komolyzenékkel, karácsonyi énekekkel, operákkal mindennel együtt. Egy tucat olyan zenével amit jó ha évente 2 évente hallgatok vagy épp még egyszer se hallgattam.. sőt azt se tudom, hogy megvan)

Szóval be kell látnod hogy a te igényeid abszolút nem átlagosak és normálisak egy telefontól..

Ez a 32 Giga több mint elég arra amire tervezték.

Ha olyan helyre megyek akkor úgyis viszem a DSLR-t meg a tabot. Tabbal meg letudom menteni a képeket a Lumiáról is meg a DSLR-ről is. OTG-n keresztül pedig rövid az út az 500 gigás külső HDD-ig.
Ezzel a szettel elég jól el lehet lenni.. Sőt, ha nagyon muszáj 3-4 napig még konnektor se kell.
Persze a Lumia 1020 még nem volt így tesztelve.. De az S2-vel simán jó volt.

Óóó és még egy finom adalék az árakhoz, hogy miért irreálisan drágábbak a nagyobb tárhelyű cuccok.
Ezt köszönhetjük a ARTISJUS-nak és a hasonló jogvédő szervezeteknek, kiadóknak stb.. Akik adóztatják a lejátszásra és felvételre alkalmas eszközök belső memóriáját 64mb fölött (ez a 64mb nem biztos, csak így "rémlik"). Szóval egy lejátszásra és felvételre alkalmas cuccba (pl. telefon) a gyári Ram majd kétszerese annak az árnak amit simán tárhelyként megvehetsz. És ez nem a gyártók hibája.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#1847) MR007RM válasza Воланд (#1832) üzenetére


MR007RM
addikt

Ok, de ez nem helyettesíti azt, ha plusz még mondjuk 5 tartalék akksi van a zsebemben, mert annyira akarom nyomogatni a telóm, és ahová mentem éppen nem tudom feltölteni. Na jó egyezzünk ki egy döntetlenben. :DDD

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#1848) btudos válasza MR007RM (#1847) üzenetére


btudos
veterán

Powerbank? Mindenre van megoldás :D

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#1849) #18001664


#18001664
törölt tag

Fotózgattam az órácskát ebben a hidegben, nem vettem észre, hogy rosszul esne a kamerának. Kiderül majd -10 fokban :)

(#1850) Quasi_modo válasza Hobbbyt (#1828) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

halkan jegyzem meg, hogy az érzékelő lapka is termeli a hőt működés közben
Azt gondolom, hogy az elhanyagolhatónak tekinthető. Én csak arra céloztam, hogy biztos nem a kamera modul termeli a komolyabb hőt, legfeljebb elvezeti.

valami

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.