Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) mrszitya válasza turbulencia8 (#896) üzenetére


mrszitya
senior tag

Nem a hdr a megfelelő szó rá, inkább ahogy @Quasi_modo kolléga írja, élénkebb színeket, illetve sárgás-barnás árnyalatot kapnak számos esetben a képek, és az 5 MP-es fotókra "ráélesít" kicsit a szoftver.

(#902) turbulencia8


turbulencia8
őstag

Köszi a választ mindenkinek! Nekem az furcsa, hogy az összehasonlító teszt éjszakai képén, a műcsarnokos fotónál a kiégett részen is erős kontrasztot produkál, ezért feltételeztem a HDR jelleget.
Amúgy elvileg elképzelhető, hogy pl. közvetlen egymás melletti pixelsorokon más feszültséggel hajtja meg a detektorokat és ezért egy exponálással is HDR képekre képes konvertálni a kicsinyített fotókat?

#900: Semmilyen fan nem vagyok, de a 808 képei valóban jobban tetszettek.

[ Szerkesztve ]

(#903) Quasi_modo válasza turbulencia8 (#902) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Szerintem nem. Abból kiindulva, hogy hogyan készül egy HDR kép.

valami

(#904) Wa2x_ válasza turbulencia8 (#902) üzenetére


Wa2x_
veterán

Jobb a dinamikája ennyi.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#905) turbulencia8 válasza Quasi_modo (#903) üzenetére


turbulencia8
őstag

De ha közvetlen egymás melletti pixelsorokat más érzékenységgel (feszültséggel) működtetsz, 41 MP-ből simán összejön egy 5 MP-es HDR kép egy exponálással is. Biztos, hogy ez lehetetlen?

(#906) Quasi_modo válasza turbulencia8 (#905) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Azt gondolom, ha ez így lenne, akkor már leszoktunk volna a HDR fotózásról.

valami

(#907) turbulencia8 válasza Quasi_modo (#906) üzenetére


turbulencia8
őstag

(#908) turbulencia8 válasza turbulencia8 (#907) üzenetére


turbulencia8
őstag

A linkeket elrontottam:
1020
808
Amúgy ez a hipotézis pl. rengeteg szoftveres korrekciót is megmagyarázna.

[ Szerkesztve ]

(#909) mrszitya válasza turbulencia8 (#908) üzenetére


mrszitya
senior tag

The 41MP sensor can capture 34MP and 38MP image files at 16:9 and 4:3 aspect ratios respectively. In addition to the 38MP and 34MP full-resolution images, the Lumia 1020 camera captures 5MP oversampled images so that every pixel in the 5MP image has been created using the data from up to seven pixels of the sensor. The oversampling technology ensures that these 5MP images are incredibly sharp, natural and low noise.

http://i.nokia.com/blob/view/-/2723846/data/1/-/Lumia1020-whitepaper.pdf

[ Szerkesztve ]

(#910) Glenda válasza turbulencia8 (#908) üzenetére


Glenda
addikt

Szerintem a 1020 a jobb, a zászló alapján biztosan; a 808 képén fakó a piros.
Az egész kép hidegebb....

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#911) sadboy válasza Glenda (#910) üzenetére


sadboy
aktív tag

Az épület meg kanárisárga.

3210>6220>6630>N80>N82>N8>808

(#912) #18001664 válasza turbulencia8 (#907) üzenetére


#18001664
törölt tag

Ezen szerintem rossz helyre fókuszált. Az algoritmus variálhatja a színeket, színhőmérsékletet, stb!
az én képeimen nem veszek észre se HDR féle torzulást, se sárgás-barnás színeződést. Igaz, éjszakai felvételt még nem nagyon csináltam.

(#913) Glenda válasza sadboy (#911) üzenetére


Glenda
addikt

Ha hideg színhőmérsékletű fényt kap, nem lesz kék.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#914) sadboy válasza Glenda (#913) üzenetére


sadboy
aktív tag

De kanárisárga sem.

3210>6220>6630>N80>N82>N8>808

(#915) Glenda válasza sadboy (#914) üzenetére


Glenda
addikt

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#916) hito válasza Glenda (#910) üzenetére


hito
nagyúr

Ez már tényleg csak ízlés kérdése ;) Egyébként ma nekem sikerült egy egész 1020 közeli bellítást elérnem a 808-omon: élénk beállítás, csúszkákon meg +2 telítettség, +1 kontraszt, +5 élesség. Így a színek teljesen rendben vannak, éles a kép és kontrasztosabb egy picit. Emellett a zaj sem nőtt szinte semmit. Ezzel a beállítással abszolút 1020 gyilkos :K Összességében viszont 1020 mellett döntenék én is egyértelműen, ha számításba vesszük a rendszert, a hardvert és minden egyéb dolgot.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#917) turbulencia8 válasza Glenda (#910) üzenetére


turbulencia8
őstag

Ez pont olyan, mintha összehasonlítanál egy HDR fotót egy simával, és az előbbin persze sokkal kékebb az ég, sokkal pirosabb a piros, és még kontrasztosabb is a kompozíció, mert ez a lényege.
Az én megjegyzésem a tümpanon azon részeire fókuszál, ahol az 1020 a kiégett feliratok körül is szokatlan kontrasztokat produkál, ami nagyon HDR jellegű. Számomra ez nem sima vivid tónus, hanem HDR-szerű képalkotás. Feltételezem az 1020 műszaki megoldása, zajszűrése stb. sokkal ötletesebb, mint gondolnánk, viszont ebből a túltelített színvilágból visszavehetne a Lumia1020, bár sokak számára persze ez inkább imponáló beállítás (hasonlóan a Super AMOLED élénkségéhez).

(#919) nikilauda


nikilauda
senior tag

A 1020 tulajoktól kérdezném, hogy az akksi menyire bírja?
A párom 520-asát elkértem néhány napra és nálam maradt már több,mint egy hete(a One-t használja addig) és egész nap megy a wifi,kb 1-1.5 óra skype és kb egy óra kijelző használattal jól bírja.
Még egy kérdés: A skype üzeneteket ti megkapjátok időben? Mert nekem nem érkezik meg , viszont a Viber az tökéletes.

(#920) BobTail válasza nikilauda (#919) üzenetére


BobTail
őstag

Intenzív használat mellett reggeltől estig bírja nálam! Skype-ról nincs infóm, nem használom.

(#921) nikilauda válasza BobTail (#920) üzenetére


nikilauda
senior tag

Köszönöm.

(#923) Runner_fxr válasza madgie (#887) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

A tesztben található képek és videó alapján állítottam azt, hogy bizony jobb a TZ30 fotókban és videóban meg bőven. És félreértesz, nem vitatkozom. :) Csak leírtam egy véleményt.
Nem vagyok egy nagy fotós szaki, de a tesztképek alapján szebbnek ítéltem a TZ30 fotóit. És mint említettem, videóban pedig sokkal jobbnak.
Nyilván az egyik egy fényképező, a másik meg egy telefon, ezért valóban értelmetlen őket összehasonlítani. Én csak az ár érték arány miatt hasonlítottam. Szerintem egy 1020 abban az esetben érne ennyit ha tudna annyit mint egy jó kompakt, de nem tud.

konyi79: A kompaktok között is nagyon nagy eltérések vannak. Mint említettem nem vagyok egy fotós szaki, de van szemem és szerintem jobb a TZ30, de akár mondhatnék Canon sx220-at is tökmind1, nem elfogultságból írom. Egy olcsóbb kompaktot valóban kivált, de egy komolyabbat már nem.
Komoly a felára a 41 megapixeles kamerának, ennyit közel sem ér jelenleg, persze újdonság, ennyiért is el lehet adni. Ja és nem lehúzni akarom a 1020-ast. Ellenkezőleg, innovatív készülék és idővel biztos, hogy értelmetlenné válnak a komolyabb kompaktok is, de még nem most. Az olcsóbb kompaktokat valóban lekőrözi, de az más kérdés. Ha majd egy 100 ezres kompaktot tud kiváltani, na az már elgondolkodtató.

(#924) Osiris


Osiris
őstag

wp8-ra van instagram?

(#925) BobTail válasza Osiris (#924) üzenetére


BobTail
őstag

6tag a neve, de ugyanaz a közösség, a filterek, a funkciók, szóval a neven kívül minden.

(#926) Osiris válasza BobTail (#925) üzenetére


Osiris
őstag

Köszi! :R

(#927) konyi79 válasza Runner_fxr (#923) üzenetére


konyi79
addikt

Elég szubjektív a dolog az biztos. De mivel egy u4/3 vagy apsc milc lassan bekúszik 100k alá, én már nem adnék 60-70k-t kompaktért. Lehet van szolgáltatás amiben jobb a csúcskompakt, mint egy telefon, da olyan vékony a határ nemigazán éri meg az a céleszköz már. Ha jobb minőség kell egy ilyen telefonál nem elég a kompakt.
Persze mondom ez csak az én véleményem, de ha jobb kép kell a telefonnál a nexet akasztom a nyakamba, nem költök (és most sarkítok kicsit) 60-70e Ft-ot egy plusz eszközre +20% élményért. Ezt viszont nem csak én, sokan mások gondolják így. Ezt látja is a pana is, ezért is száll ki a kompakt piacról többek között a TZ30-al együtt.

(#928) samfishR


samfishR
senior tag

nézegetem az árakat, van, ahol már 169ért lehet kapni :K

(#929) #18001664 válasza BobTail (#925) üzenetére


#18001664
törölt tag

Sőt, nekem kicsit jobban is tetszik mint a gyári Instagram!

(#930) #18001664 válasza nikilauda (#919) üzenetére


#18001664
törölt tag

https://db.tt/7cAWqPab

(#931) Runner_fxr válasza konyi79 (#927) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Na azért azt hozzá kell tenni, hogy jelenleg igen kevés olyan teló van ami felveszi a versenyt a csúcs kompaktokkal. Ami van is, azok meg baromi drágák. Az elfogadható áron kapható telefonok fényképezési tudása vicc kategória. Még el telik egy kis idő mire elérhető árú telót lehet majd kapni épkézláb fotós tudással.

(#932) biggamer válasza Runner_fxr (#923) üzenetére


biggamer
veterán

Miért ... a Z1-nek mennyi volt az ára a megjelenéskor ???
és hol van a fotózásban 1020-hoz képest ???

és miért kell összehasonlítani a kompakt gépekhez ???
azokkal hol lehet telefonálni ???
nekem tükörreflexes gépem van 2 cserélhető obival és a többi kacattal ... egy normális bulira nem mertem soha vele elmenni mert állandóan lesnem kellett a táskámat nehogy elcsórják ... akinek ilyen gépe van nem marad le semmiről és nem kell cipekednie és paráznia egész nap

[ Szerkesztve ]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#933) nikilauda válasza #18001664 (#930) üzenetére


nikilauda
senior tag

Köszönöm.

(#934) #18001664 válasza nikilauda (#933) üzenetére


#18001664
törölt tag

Ha nagyon nyúzom, még úgy is kibír egy napot.

(#935) sdombi


sdombi
tag

Tudom sufniGSM de erősen esik az ára: [link]

Valamint német MM-ben 690€ környékén kezdett most pedig már csak 610€
Tetszik a tendencia :P

[ Szerkesztve ]

(#936) kpal válasza sdombi (#935) üzenetére


kpal
veterán

+1 ;) :K

(#937) AMD Power


AMD Power
titán

Végre jött nekünk. Is dög drága, de brutál jó lett. :R

(#938) Osiris


Osiris
őstag

2 napos a telefonom, de reggel 8tól este ~9ig bírja csak egy töltéssel, pedig napközben dolgozom, nem nyomkodom egyfolytában. A fényképezője elképesztő dolgokra képes, a kompakt panasonic gépem a nyomába sem érhet.

[ Szerkesztve ]

(#939) hito válasza Osiris (#938) üzenetére


hito
nagyúr

Az elég vérszegény :(

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#940) samfishR válasza Osiris (#938) üzenetére


samfishR
senior tag

nem lehet, hogy ahol épp tartózkodsz, alacsony a lefedettség (lehet az épület miatt is) és folyamatosan váltogat 3g/2g között? vagy ha csak simán nagyon alacsony a 3g térerő, akkor is gyorsan merül a teló.

(#941) Osiris válasza samfishR (#940) üzenetére


Osiris
őstag

A munkahelyemen van wifi, azon van egész nap, de a lefedettséggel sincs baj.
Most végignéztem a beállításokat és kikapcsoltam a dupla koppintásra ébredést meg az óra zárolás alatti megjelenítését. Kellemes fícsörök, de ezeknek az érintőkijelző folyamatos működtetése, meg az óra miatti folyamatos világítás is sokat levehet az akksiból. Ezek alapértelmezetten be voltak kapcsolva. Gondolom így már tovább fogja bírni.

(#942) #18001664 válasza Osiris (#941) üzenetére


#18001664
törölt tag

Én is kikapcsoltam ezeket, elég jól bírja most. Elégedett vagyok.Én nappal a fókuszfényt is ki szoktam kapcsolni, mert máshogy állítom a fókuszt. Vakut meg tényleg csak teljesen sötétben használok, inkább beállítok egy olyan záridő/ISO/expo arányt, ami még képes egy sötétebb szobában is bemozdulás mentes képet készíteni.

(#943) #24633088


#24633088
törölt tag

Üdv! Olyan gondom lenne, hogy amikor egy alkalmazásba facebook fiókommal akarok belépni kidob egy fehér háttérben piros szöveget hogy a fenti url címet jelszót stb. Ne adjam meg másnak és nem enged továbblépni meg semmit csinálni. Miért van ez és hogy lehet megoldani előre is köszi

(#944) #24633088 válasza #24633088 (#943) üzenetére


#24633088
törölt tag

Ponosabban ezt írja BIZTONSÁGI FIGYELMEZTETÉS: Kérjük, úgy kezeld a fenti URL-címet, mint a saját jelszavad, és ne oszd meg senkivel!

(#945) BobTail válasza #24633088 (#943) üzenetére


BobTail
őstag

Most van valami változás a facebookban, úgyhogy majd egy frissítéssel fogják ezt megoldani (nem tudom melyik alkalmazásnál van ez, de nálam 6tag-nél ugyanez a helyzet, azzal a különbséggel, hogy én nem csak a facebookba, de semelyik másik közösségbe sem tudok bejelentkezni valamiért)

(#946) #24633088 válasza BobTail (#945) üzenetére


#24633088
törölt tag

Androiddal megy meg ma frissítettem a facebook klienst hátha így megy de nem. Legalább nem csak nállam van ez.

(#947) #18001664 válasza #24633088 (#946) üzenetére


#18001664
törölt tag

Nálam minden ok...

(#948) Sztif


Sztif
aktív tag

itt elég jó áron van, ez bolti garanciás? Írják hogy minden jár hozzá és kapni gyári garanciával is.

- Kérsz egy rágót? - Milyen ízű? - Formalinos. - Utálom a formalint.

(#949) AMD Power válasza Sztif (#948) üzenetére


AMD Power
titán

Ennyiért? Biztos.

(#950) #24633088 válasza #18001664 (#947) üzenetére


#24633088
törölt tag

Hát akkor beviszem szervízbe majd mondanak valamit, mert nem találtam neten semmit.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.