Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

-del-

(elnézést)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

like :K

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3) Napfénysüti

Elfogadnám. Lehet átsiklottam csak felette de mennyi is az ára?

Més que un club!

(#4) Nyugdíjas válasza Napfénysüti (#3) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ott a link a végén, tekintsd meg :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#5) FRENK1988 válasza Napfénysüti (#3) üzenetére


FRENK1988
veterán

[link] már ha nem haragszotok meg érte. ;]

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#6) dezz válasza Napfénysüti (#3) üzenetére


dezz
nagyúr

Jelenleg egyetlen helyen kapható (ahonnan a tesztdarab is származik), de mivel ez már túl direkt reklám lett volna, nem akartam konkrét árat beírni.

FRENK1988: Én ugyan nem, esetleg a házigazdik. :) Bár, ha már vállalta a cég, hogy saját kockázatra berendeli az országba (mivel nagykerben nincs), ennyit talán megérdemel.

[ Szerkesztve ]

(#7) Napfénysüti válasza dezz (#6) üzenetére

Hopp a linket nem néztem csak a cikket olvastam végig. Kb ilyesmi árra számítottam. :)
Egyébként jó az írás.

Més que un club!

(#8) LackoMester


LackoMester
addikt

még 1 minöségi írás(mint mindig),köszönjük :C :R

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#9) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

Gratula a cikkhez! :C

Bár nem ide tartozik, de úgy hiszem akik a cikket olvassák tudnak válaszolni a kérdésemre.
Ehhez a monitorhoz viszonyítva, az új iMacben található panel hol helyezkedik el ár és tudás szempontjából?
(igazából azért érdekel, mert meg kell győznöm a kicsi családomat, hogy miért éri meg nekem iMacet venni, és nem lenne rossz pont, ha azt mondhatnám, hogy csak a kijelzője majd 100ezret ér, már ha igaz.... :DDD, és kéretik nem kötekedni, hogy miért akarok macet)

Semmit sem írok alá!

(#10) Nyugdíjas válasza bmwk1200s (#9) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Akkor jól megírom neked én, mint Mac felhasználó :) Az újakban elméletileg kb. ugyanez a H-IPS panel van. Valószinüleg eltér valamelyest, mert szoktak a különféle bevonatokkal variálni a gyártók. Valamint ugye ott nem fogsz tudni ilyen tág határok közt (fél)hardveresen (gondolok itt az OSD-re, ami ugye annak a kijelzőnek nincsen) hozzányulkálni. Tehát azért ez valamelyest komolyabb. De tény, hogy valószinüleg laikus szemnek/felhasználónak észre nem vehető különbségek vannak, tehát igen jó lehet az a kijelző is.

Summa-summarum: Mondhatod a családnak :K :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#11) xEon1337


xEon1337
őstag

Jóféle :K

"Less but better" - Dieter Rams

(#12) BloodRay


BloodRay
veterán

Elég jó monitor és az ára is relatíve normális. :R

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#13) bmwk1200s válasza Nyugdíjas (#10) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Köszönöm!!!

Ha nem is a fa alatt lesz, de az új év első jelentősebb kiadását már ezzel akarom kezdeni! :DDD

Semmit sem írok alá!

(#14) Kolondrum


Kolondrum
félisten

117?? Meg a !!!!!!!!!!!!! Aki ilyet vesz az nem szegény ember az fix!

[ Szerkesztve ]

(#15) Zolli77 válasza Kolondrum (#14) üzenetére


Zolli77
csendes tag

Aki ilyet vesz az általában valamilyen grafikai munkával(Grafikus, videóvágás) fogalkozik vagy fotós(utómunkák). De azért ez egy elég olcsó példány.

Amúgy tényleg megint egy igényes cikket kaptunk. Gratulálok. Amúgy már lassan olyan leszel mint bacsis. Ha egy monitorról szóló cikket látok egyből tudom kiről van szó. :)

[ Szerkesztve ]

Üdv.

(#16) vergilx


vergilx
őstag

jó teszt lett,gratula hozzá.
monitor nem rossz,de én ennyit nem adnék érte....

(#17) Kolondrum válasza Zolli77 (#15) üzenetére


Kolondrum
félisten

Akkor is, ez aranyáron van.
nincs itt válság vazz.

[ Szerkesztve ]

(#18) dezz


dezz
nagyúr

(Jelezném, lecseréltem pár képet az 1. oldalon jobbakra.)

SymbianOS: Nem hinném, hogy 117 ezer forintnál kezdődik a vagyon. :P Amúgy nem is olyan rég TN-esért is adtak volna sokan ennyit... Na ja, az ma már jóval olcsóbb (nekem speciel ingyen sem kellene). De ha azt nézed, fejlett IPS-ből ugyancsak nem olyan rég többszázezer forintért kaptál volna hasonlót...

Ennyi erővel átnézhetnél pl. a fotós szekcióba, és hasonlóan beszólhatnál a komolyabb gépek topikjaiba... (Mert hogy a Samsung csak 25 ezer, az xy meg 250, stb.)

Zolli77: Köszi, és a többieknek is. Hát, igyekszem. :) Végülis kielégítem a saját kíváncsiságomat (is), csak mindezt dokumentálom is.

[ Szerkesztve ]

(#19) Nyugdíjas válasza Kolondrum (#14) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ki mondta, hogy szegényeknek készült? :) Vagy irigykedünk-irigykedünk? :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#20) dezz válasza Kolondrum (#17) üzenetére


dezz
nagyúr

Aranyáron pl. ez van: HP DreamColor LP2480zx (~800k)

(#21) Kolondrum válasza dezz (#18) üzenetére


Kolondrum
félisten

Valakit ez köt el valakit az! Te kiadnál érte ennyit én soha még nem tartok ott anyagilag. :R
HP DreamColor LP2480zx ! Ha nyerek a lottón kapsz tőlem egyet! :)

[ Szerkesztve ]

(#22) dezz válasza Kolondrum (#21) üzenetére


dezz
nagyúr

Kösz! Majd szólj! :D

Ilyen monitorokat nem (kis túlzással) fél évre vesznek, hogy aztán lecseréljék az új trendi dizájnra, vagy mert jönnek az x/2 ms-esek... :) A háttérvilágítás sem megy ki a gariidő lejárta után 1 nappal (megint csak kis túlzással). A (műanyag) mechanika sem kopik ki néhány hónap alatt. Szóval, ezek meg vannak csinálva. És akkor még nem beszéltünk a szem és szépérzék kíméletéről!...

Amúgy nem ezek a drágák (most nem a DreamColorról beszélek, ami szerintem is kissé túlárazott), hanem a magyar fizetések vannak a béka s... alatt. :(((

(#23) Degeczi válasza Kolondrum (#21) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ha pl. elkezdesz fotózni, hamar rájössz, h ami igazán pénzkidobás, az egy TN panelos monitorra kiszórni a pénzt - hiába mondjuk "csak" félennyi

(#24) cousin333 válasza Kolondrum (#21) üzenetére


cousin333
addikt

Már nem azért, de akinek ilyen gépe van, mint neked, azért nem a küszöböt rágja. Különben is, de egyeseknek fontosabb lehet a monitor minősége, mint mondjuk egy tuningolt proci, vagy egy erős videokártya.

Egyébként, ha körülnézel egy kicsit, akkor láthatod, hogy a képességeihez mérten ez egyáltalán nem drága, én például többet tippeltem volna.

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#25) Kolondrum válasza cousin333 (#24) üzenetére


Kolondrum
félisten

Az lassan 2 éve olyan és nem a mániám, csak szép. Ezek érdekelnek, ezek dobnak fel, szeretek szerelni, babrálni elektromos cuccokkal! Megdolgoztam a gépért és a TN paneles monitoromért is, mindenért amit ott látsz. Nem is akarom felidézni mennyire rossz időszakom volt még a monitorra raktam össze azt a 60 ezret, érzékenyen érint és ha elromlik biztos felaprítom.

[ Szerkesztve ]

(#26) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

profi monitor, profi tálalásban!

nagyon durván nyomod ezeket a teszteket :Y.

Aurea mediocritas

(#27) mzsombor


mzsombor
tag

Jól elbizonytalanítottál, mostmár a 2209WA, a Green és eközött vacilálok, még megrágom a dolgot. :)

Ebben 8bit+FRC a panel, a Dell-ben valós 10 bites a megjelenítés?

Profi a teszt, köszi! :)

(#28) cousin333 válasza Kolondrum (#25) üzenetére


cousin333
addikt

Félre ne érts, nem akarom azt mondani, hogy nem dolgoztál meg érte, vagy, hogy ez valami extrán drága gép lenne, de azért azt sem mondhatjuk, hogy túl olcsó, vagy gyenge volna.

"Ezek érdekelnek, ezek dobnak fel, szeretek szerelni, babrálni elektromos cuccokkal!"

Éppen ezek után érthetetlen számomra, hogy egy alapvetően nem drága (mert annyira nem az, a Tn-esek is csak az utóbbi 1-2 évben vannak ilyen árban) monitor esetén miért beszélsz akkor "aranyárról". Vagy másnak nem lehet ez a hobbija, nem dolgozhatott meg érte (vagy esetleg éppen ezen dolgozik)? Ha egy 1,8-as Celeronnal nyomnád, MX400-al, akkor érthető lenne a kifakadásod, de ebben az esetben csak a hangsúlyok eltolódásáról van szó, a PC és a monitor között.

"We spared no expense"

(#29) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Ezeken a FULL HD - s moncsikon hogy festenek az .avi filmek. Régebben olvastam valahol, hogy FULL HD - s monitoron nagyon rossz minőségben lehet nézni az .avi - kat. Vagy ez csak típus függő?

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#30) dezz válasza mzsombor (#27) üzenetére


dezz
nagyúr

A 2209WA-ban és a Greenben eIPS panel van, ebben H-IPS. Az eIPS sem olyan rossz, de azért a H-IPS mégis csak jobb. Főleg ami a feketét illeti.

Ha sokat használod a monitort mérsékelt fényviszonyok között és/vagy sötétben, ez fontos szempont lehet.

(Egy napig volt itt egy 2209WA is egyidőben az EA231WMi-vel, készítettem is néhány összehasonlító képet a feketéjükről (feketeszint és felfénylés), de a cikket már nem akartam ezzel terhelni. Feliratozom, felteszem őket pl. imageshackra, és majd belinkelem.)

A 2209WA 8 bit + FRC-s, az EA231WMi 8 bit + static ditheres. Ebben az első kicsit jobb, de nem olyan nagy a különbség.

(#31) JoeYi


JoeYi
őstag

én most egy ilyenen filózok: [link]

:P :P :P :P :P

(#32) dezz


dezz
nagyúr

Hát igen, jobban látszanak a tömörítési hibák, és maga a kisfelbontás... Azért meg lehet nézni, de egy HD-s anyag sokkal, de sokkal szebb! Nem arról van szó, hogy az utóbbi egyszerűen "jó", a másik meg sz@r. Hanem a HD-s brutálisan jól tud kinézni, a másik meg olyan, amilyen. Szóval, innentől kezdve az avi felejtős, mert minek, ha egyszer lehet sokkal jobb is...

cousin333: Na igen... :) Én pl. máig egy Athlon64-et nyúzok, 2.5 GHz-en (egy mérsékelt árú vízhűtéssel) egy (passzív hűtésű) GF6600 társaságában, mert CAD-re éppen elég (az általam használt programok nem használják ki a többmagot), játszani meg elég ritkán játszom. Sokkal fontosabb, hogy napi 10-12 órában a monitort bámulva minnél kevesebb felesleges terhelés érje a szememet. Meg amúgy is nagyon kevésnek érzem a TN-t, idegesítenének a hibái.

JoeYi: Nagyszerű, de hogy jön ide ez a TN-es monitor? :P

[ Szerkesztve ]

(#33) JoeYi válasza dezz (#32) üzenetére


JoeYi
őstag

csak ötleteket adok a sötét oldalról ;] Vagy, ha úgy tetszik, valaki vesz egy NEC-et meg két ilyet kiegészítőnek a radeon 5870 vidkarija mellé. Marry Christmas :)

(#34) HUNNIA1920 válasza dezz (#32) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

"Szóval, innentől kezdve az avi felejtős, mert minek, ha egyszer lehet sokkal jobb is..."
Na azért ez elég meredek kijelentés. Lehet 10 - 20 év múlva már HD korban fogunk élni, de ma jelenleg ha egy HD monitort arra akarunk használni, amire hivatott, akkor gyakorlatilag semmire se tudjuk használni. Filmekből elég kevés HD felbontású van, játékok már támogatják, csak éppen hardver nincs hozzá, amivel megfelelő sebességgel lehetne futtatni.
Pl.: egy HD film az úgy kb. 8 - 12GB - ot foglal, míg egy .avi 0.7 - 1.4GB - ot. Szerintem ez is elég jól bizonyítja, hogy ma melyikre is van igény. Szóval a HD esetében minőség a mennyiség rovására megy.
Pont ezért kérdeztem, de akkor ezek szerint lehet nézni kisebb felbontásba élvezhető minőségben is. Csak ha esetleg ilyen monitor akarok venni, jó tudni, hogy mire is számíthatok. :R

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#35) dezz válasza HUNNIA1920 (#34) üzenetére


dezz
nagyúr

Lehet, hogy kicsit meredek volt, de a több ezer filmet én nem nevezném kevésnek... Nyilván ha egy amúgy jó filmnek nincs HD-s változata, vagy nem egykönnyen elérhető, akkor nem fog az ember csak ezért lemondani róla, de ha lehet, beszerzi a HD-set. Amúgy a 720p is elég jól néz ki rajta, de szerintem manapság már az 1080p-s filmek "beszerzése" (és akár tárolása) sem akkora gond... Hacsak nem naponta többet is meg akarsz nézni.

Végső esetben megteheted, hogy nem teljes képernyőn nézed a kisebb felbontású filmeket -- sötétben olyan, mintha pl. egy 17"-es monitor lenne előtted.

(#36) dezz válasza HUNNIA1920 (#34) üzenetére


dezz
nagyúr

Ja, egyébként az Nvidia GPU-kban (talán már az AMD-sekben is, nem tudom, bár nem hallottam róla) egy ideje nem sima interpolációs átméretezés van (a videomegjelenítő felületeken), hanem valamilyen spécibb eljárást alkalmaznak, ami igencsak jót tesz a kisfelbontású cuccoknak. Nem lesz tőle HD-s, de kevésbé zavaró így a dolog. (A tömörítési hibák más kérdés.)

(#37) atike


atike
nagyúr

Tyű! Nagyon komoly monitor! És nagyon jó a teszt - részletes és alapos... Ez a monitor igényeseknek és a vastagabb pénztárcával rendelkezőeknek készült amúgy... :) Na, de majd megy ennek is lefelé az ára... :)

(#38) WiZARD válasza HUNNIA1920 (#34) üzenetére


WiZARD
addikt

hogy bizonyítaná a kisebb méret az igényt?
divxnél meg a méret megy a minőség rovására :D
egy filmnél meg szerintem fontosabb a minőség, mint a méret.

egy normális 1080p film pedig nem 8-12, hanem 20-25+ giga :)
cserébe kicsit más élmény mint egy 480p divx...

amúgy jó kis monitor, és elég jó tesztek. thx dezz :R

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#39) HUNNIA1920 válasza WiZARD (#38) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Úgy értettem, hogy míg egy .avi film a winyón elfoglal 700 - 1.400MB - ot, addig a HD ennek a többszörösét. Kérdés, hogy megéri e. Nálam pl.: egy 17" - os monitoron (1280*1024) egy HD vagy BR videó / film nem hoz minőségbe annyit, hogy megérné vele foglalkozni. Ráadásul a minőség javulás nálam olyan 2 - 3 méteres távolságon belül érezhető, azon túl szerintem tök mindegy hogy HD vagy .avi, alig van különbség (pl.: egy nappaliban 5 - 8méteres távolságban egy 106 - os TV - n nem tudom mennyire érvényesül a "HD felbontás"). Mint mondtam, nincs 106cm - es TV - m vagy 40" monitorom, azon lehet más tészta, de jelenleg nem éri meg. Bár szerintem ezzel nem csak én vagyok így, hanem sokan mások is. Elég sok ember rendelkezik 20" alatti monitorral esetleg CRT - vel.
Tehát a véleményemet fent tartom, szerintem ma felesleges egy HD TV / monitor.

Szerk.: ja és még annyit, hogy nagyon hasonló a helyzet a DVD - vel is. Az is úgy jött, hogy majd megváltja a világot és szerintem ma inkább a "CD - s" filmeket választják sokan és nem a DVD - set. Vagy lehetne pl.: - nak említeni az Audio - MP3 - at is. Hiába szebb és jobb az egyik, ha egyszerűen nincs rá igény (Magyarországon).

[ Szerkesztve ]

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#40) Drenadar válasza HUNNIA1920 (#34) üzenetére


Drenadar
veterán

Már bocsi, de nagyon felbasztam agyam a véleményeden.... szuuuszáááá.... mindenkinek lehet egyéni véleménye. De te hol élsz? Szinte mindent el lehet érni 1080p minőségben, játékoknál meg a mai hardverek(értsd : 3-4 éves is) simán bírja általánosságban az 1080p-t (értsd általános=minden ami nem crysis és társai)...

Sok helyet foglal el, esetenként 16 giga. Ez hogy jön a tárgyhoz? Mindenkinek annyi helye van a vinyóján, amennyit takarít, felszabadít rajta. Szerintem pl felesleges tárolgatni...

Nah mindegy. Peace. És művelődj... Nem bántani akarlak, de látszólag nagyon le vagy maradva.

[ Szerkesztve ]

(#41) Drenadar válasza HUNNIA1920 (#39) üzenetére


Drenadar
veterán

Nekem van pl igényem rá. Egyénfüggő. 17"-es monitoron nekem is elég lenne egy AVI, de már ott is jobb minősége van egy DVD-nek.

És már elég olcsó a HD monitor, a FullHD-s se százezrek, ha beéred TN panelos monitorral. ÉS egyszer nézz rá egy 24"-os monitorra, amin a kedvenc filmed megy 1080-ban, és utána a kedvenc filmed cd-s verzióban. Sok sikert. *Nézhetetlen rajta full screenben*

Ajánlom a media marktot, és egyéb társait, ahol be tudsz menni és ki tudod próbálni. Vagy menj fel egy ismerősödhöz. Ha van igényed a minőségre akkor teljesen átfogsz szellemülni és nem fog érdekelni hogy jaj most arra a 2 órára míg megnézem a filmet, addig nem 1,5gigát foglal a film, hanem 16gigát...

(#42) HUNNIA1920 válasza Drenadar (#41) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Szia!
Ha vennéd a fáradságot és elolvasnád a #34 - es hozzászólásomat, mielőtt "felb*sznád az agyadat", akkor lehet értenéd minek írók ilyen "badarságokat". Hidd el, egészségesebb megoldás, nehogy nekem agyvérzést kapjál. ;)
Visszatérve a lényegre, én a saját szemszögemből közelítettem meg a témát és úgy az átlag emberekéből. Most hogy neked mennyi a pénzed, meg hogy az átlagnak mennyi, az két külön téma lehet. Élvezettel olvasom az ilyen hozzászólásokat, hogy "mit sírtok, ma már egy 1TB - s winyó 20.000Ft, egy 24" - os monitor 60k". Igen ez lehet valakinek zsebpénz, amit apu a farzsebéből előhúz, valakinek egy havi kereset. Nem akarok túlságosan eltérni a tárgytól, de érdemes nyíltan, összetetten gondolkodni. Mindenből következik valami és mindenre utal valami.
Tehát érdemes az embernek néha végig gondolnia, hogy amit tesz (vesz), az ér e annyit. Tehát tényleg van e értelme ennek vagy csak felesleges pénz kidobás, amit a DVD és Audio - nál is említettem. Persze cd - s filmet vagy mp3 - ba zenét tudtommal nem lehet venni (boltban), ennek beszerzési módját nem ismertetném, csak szerintem ami haszontalan az felesleges.
Ja és hogy hol élek. A valóságban. Sajnos a szomorú valóságban.
Nem kívánok vitatémát indítani, örülök neki, hogy elégedett vagy a HD - vel, ebből is látszik, hogy különbözünk. Neked ami érték, az nekem hülyeség. Lehet csak nekem kéne változnom, de ma ezt így látom.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#43) WiZARD válasza HUNNIA1920 (#39) üzenetére


WiZARD
addikt

ezt nem értem.
először közlöd hogy HD felesleges. aztán kiderül hogy neked felesleges 17" monitorra.
aztán közlöd hogy felesleges egy HD megjelenítő, aminek aztán végképp semmi alapja.

106 centis tévét nem 5-8 méterről kell nézni, és máris érvényesül.

nem egész 4 méterről nézek 90" fullhd képet. lehetne nagyobb... :)
480p/576p-hez meg hasonlítani sem érdemes...

DVD meg VHS helyett jött, szóval nem értem minek kevered ide a kalóz divx cuccokat. és meg is váltotta a világot :)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#44) Drenadar válasza HUNNIA1920 (#42) üzenetére


Drenadar
veterán

Amíg kissebb monitorom volt nekem is felesleges volt a HD.
Ki számít átlagembernek? Akinek nincs jövedelme, se internet hozzáférése, áram sincs a lakásában/lakókocsijában? Ezt kellene leszögezni. Kinek mi a fontos? Dolgozom, átlag alatti fizetésből élek, szerencsére nem egyedül élek. Pár hónap alatt összespóroltam a monitorom árát(40k), és nem bántam meg. Van akinek inkább a cigi/pia/buli/benzin a fontosabb. Nekem meg az, hogy ha már nézek egy filmet az jó minőség legyen. Pl 1080p.

Jelenleg így gondolod. Az okké de nem kell egyből általánosságban az átlagember nevében beszélni. Próbáltál már gépezni nagyobb monitoron? Vagy várj, léteztél még abban a világban, ahol az átlag monitorméret 14" volt? És fekete-fehér, uram megbocsájts sárga/fekete? És milyen király volt az az érzés mikor ezt lecserélhetted egy óriási(15" SVGA) monitorra?

Kinek mi az igénye minőség terén...

Boltban is lehet venni mp3-at, sőt filmeket is elektronikusan, csak ezek általában webshopok. De hogy nagyon messze ne menjünk el a tv szolgáltatóknak is van ilyen szolgáltatásuk...

Továbbra is azt mondom... Ha nem ici pici vinyód van, hanem akkora, hogy elfér rajta egy HD film... szerezd be a kedvenc filmed... keríts valahonnan egy nem nagy csak egy 22-26"os kijelzőt, és lesd meg fullHD-ben. És utána véleményezd a dolgokat, hogy mi a felesleges, és mi nem. Ha utána se érdekel a minőség, szived joga.

(#45) HUNNIA1920 válasza WiZARD (#43) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Pontosan. :)
Mint mondtam, az egész HD felesleges szerintem, akinek meg ráadásul nincs is "nagy" monitorja, annak meg duplán felesleges (az én esetembe is), mivel nem tud érvényesülni a magas felbontás.

"106 centis tévét nem 5-8 méterről kell nézni, és máris érvényesül." Én itt arra gondoltam, hogy ha valaki nem előtte ül közvetlenül, hanem esetleg ágyból vagy a nappaliban egy fotelból nézi, akkor ott már meglehet simán az 5m vagy annál több.

Azt tudom, hogy a VHS helyett jött a DVD és a DVD - ből jött a Rip, de azt próbálom megértetni, hogy nem hoz annyival többet ez az egész HD kampány, mint amennyit ér. Túl sok a hátráltató tényező. Vegyem meg jó pénzért, nézzem olyan távolságból, ahonnan érvényesül, ha tisztelem a törvényt, akkor adjak ki jóval többet egy filmért, ha nem tisztelem, akkor foglalja sokszorosát egy winyón. És ezt mind mind azért, hogy szebb legyen a kép. Hát lehet én vagyok nagyon régi módi, de nekem ez akkor se világos. Kicsit olyan érzésem van, mint a MediaMarkt - ban, hogy "hülye azért nem vagyok" szöveg. Megmagyarázza akkor is, hogy ami nem jó, az akkor is jó nekem.

Viszont nekem nincs FULL HD képes moncsim, tehát lehet hogy más lenne a véleményem, ha hozzám vágnának egyet, de hogy ezért pénzt adjak ki. Ha venni fogok, akkor inkább minél kisebb felbontást tudjon, hogy lehessen élvezni a játékokat is, mert ha nem natívba játszunk, akkor oda a kép minőség.

Drenadar #44: ok, ezt értem, ezért is mondtam, hogy ha valaki úgy érzi, hogy neki ez kell, az vegye meg, a világért se szólok bele. Csak kérdés, hogy tényleg kihasználja e a benne rejlő tudást. Én biztosan nem tudnám, legalábbis a mai viszonyokat nézve nem.

[ Szerkesztve ]

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#46) Nyugdíjas válasza HUNNIA1920 (#45) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nem lehetne-é, hogy egy picit visszakanyrodunk a topic témájához ami az NEC EA231WMi monitor? :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#47) Drenadar válasza HUNNIA1920 (#45) üzenetére


Drenadar
veterán

[OFF]Igények kérdése... Nekem rossz a szemem és egy 59centis monitoron is látom a különbséget. VHS és DVD közt nincs különbség?
Minden téren ilyenek az igényeid, vagy csak az informatikában? És persze hogy mindenért fizetni kell manapság. Az lenne egy szép élet ha nem kellene, hanem egy alap szolgáltatás áron kapnád a lehető legjobb minőséget. Pl egy bkv jegyért olyan kényelem a buszon mint repülő első osztályán. keping vs 5 csillagos szálloda. Kínai piac vs márkabolt. Minőség = drágább. Lehet érdemesebb spórolni egy kényelmesebb cipőre mint megvenni a piacon az 1000ftosat :D

Juj de OFF lettem.

Igazából nekem az a bajom ezzel, hogy ez még a megfizethető kategória amiről itt csépeljük a szánkat és nem milliós tételekről van szó. Akinek nincs ennyire pénze, annak ott jön az áruhitel, de értem a lényeget. szerinted halál felesleges az egész HD mizéria. Próbáld ki :D Havernál, családtagnál, MM-ben...[/OFF]

Áh hagyjuk :) nem ismerem az életkörülményeidet, se téged, lehet van 20 gyereked, akit el kell tartanod, vagy nagyszülőket és egy ftot se tudsz félre tenni, és már a cds verziónak is örülni tudsz hálát adni istennek stb. Én csak abból indulok ki, hogy aki akar valamire, arra félre tud tenni. ha havi 4-5 ezret akkor annyit. Illetve, hogy az ember miután kipróbálja, átéli stb, akkor mond véleményt, akkor tudja megitélni, hogy jó-e ez nekem, vagy se...

[ Szerkesztve ]

(#48) dezz válasza HUNNIA1920 (#45) üzenetére


dezz
nagyúr

Pfff... Inkább csak ennyit: "de érdemes nyíltan, összetetten gondolkodni" (HUNNIA1920) -- Fogadd is meg! :D
(És egyszer talán próbálj meg ne 4m-ről nézni egy 720p-s filmet a 17"-eseden...)

(#49) HUNNIA1920 válasza dezz (#48) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Ok, akkor átrendezem a szobát, esetleg veszek egy új házat, amiben olyan szoba is lesz, ami HD kompatibilis. :D
Ja és néztem közelről is HD - t, ami tényleg szép, csak nekem felesleges. Persze nehogy azt higgyétek, hogy igénytelen lennék, pusztán szeretem felmérni, hogy mire van és mire nincs szükség.
Na meg a hitelekbe ne menjünk bele, mert akkor biztosak lehettek, hogy teljes fronton fogok támadni. :DDD Aki hitelt vesz fel, az meg is érdemli.

Nyugdíjas kolléga szólt, hogy a inkább közelebbről vizsgáljuk a témát, így akkor én itt abba is hagynám. Én se szeretném, ha a cikkemet tele írnák nem oda való dolgokkal.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#50) WiZARD válasza HUNNIA1920 (#45) üzenetére


WiZARD
addikt

"És ezt mind mind azért, hogy szebb legyen a kép."
igen, azért.
de ha neked lényegtelen, akkor feleslges is folytatni, és ennyire belemenni. kezdhetted volna az első postod azzal, hogy számodra tök8 a minőség, nem pedig magyarázni összevissza hogy nagy méret, meg drága megjelenítő meg messziről nézed stb...

na de tényleg nagyon OFF ez itt.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#51) dezz válasza HUNNIA1920 (#49) üzenetére


dezz
nagyúr

A cikket én írtam, és szerintem nem teljesen off-topik. :) Bár ebben a formában, hogy "felesleges hülyeség a HD, mert engem nem érdekel", hát így tényleg nem sok érteme... :P

WiZARD: Tegyük hozzá, nem csak hogy egyszerűen szebb, hanem sokkal részletgazdagabb. 5x annyi információ van benne. A magam részéről én inkább egy fényképszerű képet nézek (mint pl. a moziban is...), mint egy infó-hiányos, a valósághoz képest sokkal kisebb felbontású, homályos valamit... De szerintem ezzel nagyon is sokan így vannak. Csak a HD elérhetősége a kérdés. Pl. 5 éve sokkal kevésbé volt elérhető, mint ma, és nem 10-20, hanem 5 éven belül még sokkal hozzáférhetőbb lesz.

[ Szerkesztve ]

(#52) Nyugdíjas válasza dezz (#51) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Azé mondom. Nem maga a HD az off, hanem ennek a személyes vonatkozásairől beszélni.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#53) dezz válasza Nyugdíjas (#52) üzenetére


dezz
nagyúr

Persze. (Ha nem szóltál volna te, szóltam volna én, hogy kezd kicsit személyes és egysíkra térni a dolog.)

Ja, az előzőhöz: egy informatikában járatos személy számára, akit az a bizonyos ág sem annyira húz (mert pl. nem minimálbérért dolgozik, nem csak papíron) -- és nem hiszem, hogy 3 ilyen ember lenne az országban --, szóval a számukra ma is teljesen hozzáférhető a HD filmezés. Már ha nem 8m-ről akarja nézni az 1m-es tévéjét. :D

Mellesleg ugyebár mi most egy Full HD-s monitorról beszélünk (mégpedig egy olyanról, amin állati jól néznek ki a HD-s filmek, és akár többen is nézhetik egyszerre), amit nem több méterről néz az ember (hacsak nincs neki is egy olyan régi beidegződése, hogy filmnézés = bélyeg nagyságú kép [mint látszólagos méret] :) ).

[ Szerkesztve ]

(#54) Nyugdíjas válasza dezz (#53) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Egyébként jómagam si nagy ellenzője voltam a HD filmezésnek addig a pillanatig, mig az IPS-es Philipsemen anno meg nem láttam egyet. Ezt közvetlenül követte 2db Terrás HDD beszerzése egyébként... ;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#55) Drenadar válasza Nyugdíjas (#54) üzenetére


Drenadar
veterán

Apró megalománia nem befigyel? :)

(#56) Nyugdíjas válasza Drenadar (#55) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ezt nem értem... :U

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#57) dezz válasza Nyugdíjas (#56) üzenetére


dezz
nagyúr

Szerintem arra gondol, hogy terrás vs. terás. :)

(#58) Drenadar válasza dezz (#57) üzenetére


Drenadar
veterán

Nem, csak hírtelen soknak tűnt egyből hírtelen felindulásból elkövetett 2db TB-os vinyó megvétele :D. Ezt hívom megalomániának, amikor valaki feleslegesen nagyzol. De így utólag belegondolva nem is olyan sok, én is küzdök azzal a fél TB-os vinyóval, bár megoldom :).

(#59) dezz válasza Drenadar (#58) üzenetére


dezz
nagyúr

Pedig úgy hallottam, hasonló okokból elég jól fogynak a terás vinyók... :DDD Van, aki 2-3 havonta vesz egyet, hogy azon tárolja a filmeket (nagyrészt). És még csak nem is warezszerver üzemeltető. :D

(#60) Drenadar válasza dezz (#59) üzenetére


Drenadar
veterán

Tény hogy egyszerübb, mint DVD-ket írogatni. De ennyi filmet megtartani... MINEK?
2TB ~ 120-130 db film lehet ha mindegyik 16 gigás.

(#61) Nyugdíjas válasza Drenadar (#60) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Azért tartom meg, mert nem egyszer szeretném őket megnézni (nem a Dr. Szöszi 26-ot tartom a vinyókon amugy :) ).

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#62) dezz válasza Drenadar (#60) üzenetére


dezz
nagyúr

Nem írta, hogy csak arra kell. Másrészt, bár nyilván nem csak a látvány számít, de a HD-s filmek annyival teljesebb élményt nyújtanak, hogy jóval több megnézés után válik unalmassá ugyanaz a film. Régen voltak filmek, amit 10-20x is megnéztem moziban (nyilván nem egymás után), na hát itt is befigyel ez a dolog.

(#63) Drenadar válasza dezz (#62) üzenetére


Drenadar
veterán

Viszont akkor kérdeznék egy nagyon... szörnyet. Hátha.

Mi az istenért nem tudok tekerni 1080p-s filmben? Beletekernék a közepébe és meghal az egész. Ennyire gyenge lenne a gépem? Vagy ez minek a fügvénye?

Nagyon kevés filmet tudok egyedül mégegyszer megnézni. És amióta megvan a fullhd-s monitor azóta szinte csak azt nézek. De hogy mennyire éles a kép... sokszor csak nézek mint a moziban :D

nyugdíjas: Hát? milyen filmeket tartasz meg?

[ Szerkesztve ]

(#64) Nyugdíjas válasza Drenadar (#63) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ennyire gyenge lenne a gépem?
Pontosan.

Hogy miket tartok meg? Hát, had' ne soroljam fel,de amik nekem megvannak azokat azért időnként újranézem. Van amelyiket egész gyakran.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#65) dezz válasza Drenadar (#63) üzenetére


dezz
nagyúr

Szerintem codec függvénye. Vagy valamilyen kompatibilitási probléma van a codec és a lejátszóprogramod között. Meg aztán a procinak is alaposan meg kell dolgoznia a tekeréssel (nálam is nehézkes, de azért megy -- mondjuk nem szoktam széttekergetni a filmeket ;] ). De ez kezd megint nagyon off lenni. :)

[ Szerkesztve ]

(#66) Drenadar válasza Nyugdíjas (#64) üzenetére


Drenadar
veterán

És minek a fügvénye a tekerés? :D Videokártya? Az a gyenge nálam. 88GTS512...

Egy codecem sincs, VLC-t használok, abban lehet max codec. Jó, OFF vége

[ Szerkesztve ]

(#67) Drenadar válasza dezz (#65) üzenetére


Drenadar
veterán

Bocsi dupla HSZ :$

[ Szerkesztve ]

(#68) dezz válasza Drenadar (#66) üzenetére


dezz
nagyúr

A VLC-vel nekem sem nagyon megy a tekerés, de még a lejátszás sem túlzottan (gyorsabb procival az utóbbi valószínű jobban menne). Vannak jobb codecek pl. h.264-re, mint ami a VLC-ben van... Pl. a CoreAVC pusztán prociból is gyorsabb, és talán már GPU gyorsított változata is van (bár a 8800-asban tudtommal nem teljes értékű a dekódolás-gyorsítás, de jobb, mint a semmi).

(#69) borisz_B


borisz_B
tag

Hy!

... hogy egy kis szakmai is legyen:
A monitor színcsatornánként 11 bites belső feldolgozással és megjelenítéssel rendelkezik - ezt honnan számítottad ki ilyen pontosan, vagy ez egy gyári adat?

Egyébként gratulálok a színvonalas cikkhez!

[ Szerkesztve ]

Romboljunk, hogy építhessünk!

(#70) Drenadar válasza dezz (#68) üzenetére


Drenadar
veterán

Lejátszás az nálam okés, nem nagyon terheli meg cpu terén a gépet, egyik mag sincs 60% felett, de ha jólláttam csak egy magot terrorizál a vlc, mert a 3 másik 0% körül van.
Majd akkor kipróbálok más módszereket. Drága lenne most venni ezért egy másik videókártyát.

(#71) dezz válasza borisz_B (#69) üzenetére


dezz
nagyúr

Egy kis szakmai? :)

Lásd itt: 3. Vizsgálódás

Az új CoreAVC már CUDA-s gyorsítást is tud: [link] (De ha jól láttam, többmagos támogatással is rendelkezik.) Bár nálad akkor nem a sebességgel van baj, hanem a VLC nem kimondottan HD-ra való.

(#72) cousin333 válasza Drenadar (#66) üzenetére


cousin333
addikt

A tekerés valószínűleg erősen kódolásfüggő. Na meg persze nem mindegy a dekóder és a mögöttes hardver sem.

Esetleg tegyél egy próbát ezzel a lejátszóval, nekem bevált (ehhez sem kell külön kodek, és tekerésben ott van a szeren :) ).

"We spared no expense"

(#73) borisz_B válasza dezz (#71) üzenetére


borisz_B
tag

Hy!

Az rendben van, hogy a panel csak 8 bites, és a ditherezéses eljárással ezt tovább finomítják - de Te ezt honnan állapítod meg, hogy 10, 11 vagy 12 bites - van hozzá műszered :F - egy kis bővebb infó kellene! :)

Romboljunk, hogy építhessünk!

(#74) dezz válasza borisz_B (#73) üzenetére


dezz
nagyúr

A műszer a szemem volt. :)
Ditherezés nélküli szintekből 256 volt -> 8 bit
Ditherezett fokozatokból 8 volt -> 3 bit
8 + 3 = 11

(#75) Integra


Integra
titán

hard core játékosnak milyen monitor való, hogy ez nem jó? miben tud az többet mint ez? :U

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#76) dezz válasza Integra (#75) üzenetére


dezz
nagyúr

Azért egy 2-5ms-esen egy pindurival kevésbé mosódnak a mozgó objektumok. Bár ez is inkább csak scrolloknál látható, szóval lehet, hogy pl. FPS-nél nem látni különbséget.

(#77) cousin333 válasza dezz (#76) üzenetére


cousin333
addikt

Talán hülye kérdés, és lehet, hogy valahol benne is volt az írásban, de kikapcsolt állapotból mennyi ideig tart, amíg bejön a kép? Például annál a monitornál ez van vagy 10 mp (gyártó logója, képváltogatás... stb.) Azért kérdezem, mert ha elmegyek a gép elől, általában lekapcsolom, a lassú visszakapcsolás viszont idegesít.

"We spared no expense"

(#78) dezz válasza cousin333 (#77) üzenetére


dezz
nagyúr

1-2mp-re emékszem.

(#79) Nyugdíjas válasza cousin333 (#77) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Sajnos konkrétumot holnap tudok mondani, de én is egészen rövid időre emlékszem. Az én EiZO-m pl. számomra is zavaróan lassan kapcsol be, meg ha jól emlékszem a WUXi2-knek is elég sokáig eltart ez.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#80) Nyugdíjas válasza cousin333 (#77) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nya. :D

MEgnéztem, lemértem. Gomb megnyomásától 2mp múlva van kép.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#81) cousin333 válasza dezz (#78) üzenetére


cousin333
addikt

Köszönöm a választ mindkettőtöknek.

Természetesen a saját monitoromról beszéltem, de ez legfeljebb csak a szövegkörnyezetből derülhetett ki...

"We spared no expense"

(#82) Pofee


Pofee
csendes tag

Sziasztok!

A cikk írójának szól a kérdés elsősorban,
de bármilyen jó meglátást szívesen veszek...

NEC EA231WMi vs. EIZO FLEXSCAN EV2333W

Melyiket válasszam?

A NEC-nek S-IPS panelja van, ami elvileg jobb mint az EIZO C-PVA panellje,
ellnben az EIZO elektronikájáról ódákat zengenek.

Tehát melyik jobb, ha lehet ilyet kérdezni,
ha ez csak szájíz kérdése, akkor ti melyiket választanátok?

:R

(#83) dezz válasza Pofee (#82) üzenetére


dezz
nagyúr

"A cikk írójának szól" [...] "A NEC-nek S-IPS panelja van"

Khmm, ez most kicsit úgy hangzott, mintha ki akarnál oktatni, ami önmagában nem lenne baj, csak éppen nem igaz. :) Mint a cikkben is írom, képpel is illusztrálva, a monitor H-IPS panelt használ. Ez a becsületes, hivatalos neve. (Az egy dolog, hogy a panel gyártója, az LG.Display [és ez alapján néhány monitor-gyártó] simán S-IPS-nek nevezi a honlapján, mert abból a családfából nőtt ki, de annyian kritizálták már őket emiatt, hogy maguk is írtak pár tisztázó sort a honlapjukra.)

A jövő héten valószínű meg tudok majd nézni egy EV2333W-t, de a beszámolók szerint bár jobb az Eizo, mint a Samsung saját monitora, de a kis NEC sokkal jobb... Az Eizo elektronikája annyit tudott tenni, hogy kiegyengette az amúgy állati rossz gamma-görbét, de a kis betekintési szöggel és a PVA-nál megszokottnál erősebb black clush-sal nem tudott túl sokat kezdeni. Teljesen szemből állítólag már/még elmegy az EV2333W képe (ami nagy szó a Samuhoz képest), de amint megmozdulsz, igen érdekes effekteket produkál.

[ Szerkesztve ]

(#84) Pofee válasza dezz (#83) üzenetére


Pofee
csendes tag

Kioktatni?
Még véletlen sem... :DDD

Valóban a cikkben te H-IPS panelt említesz,
de én meg ezt olvastam az Oázis Computer honlapján,
amire nem mellesleg te is hivatkozol a cikk végén...
[link]

A lényeg, ha a kis NEC valóban ennyire jobb,
és ráadásul olcsóbb is több mint 30k-val,
akkor nem is kérdés hogy melyiket válasszam :C

Köszi! :R

(#85) dezz válasza Pofee (#84) üzenetére


dezz
nagyúr

Nos, ezen az oldalon láthatsz képeket az S- és H-IPS-ről. Ez így már elég meggyőző? :)

Jut eszembe, a Samu C-PVA-sának a válaszidővel is komoly gondjai voltak, nem tudom, az Eizo kezében mennyiben változott a helyzet ezzel kapcsolatban.

(#86) Pofee válasza dezz (#85) üzenetére


Pofee
csendes tag

Bár a 90% nekem kínai, :F
azért meggyőző :DDD

A válaszidő nem annyaria fontos,
szinte sosem játszom, és filmet sem ezen fogok nézni... :)

(#87) Pofee válasza dezz (#85) üzenetére


Pofee
csendes tag

Annyira meggyőztél, hogy már itt nézzük egymást ;)

Bár azt hiszem én jobban le vagyok nyűgözve a látványtól, :Y
mint a kis NEC :DDD

És le a kalappal az Oázis elött is :R

(#88) dezz válasza Pofee (#87) üzenetére


dezz
nagyúr

Örülök, hogy örülsz! :)
Használd egészséggel, megy ilyenek. :D

(#89) DarkChild


DarkChild
senior tag

Én viszont filmet néznék rajta :P
Holnap megyek megnézni Oázisba, remélem nem csalódom a monyiban, mert akkor Karira meg is lepem magam vele :D

Pofee: néztél már rajta filmet?
Mi a (szubjektív) tapasztalat? :U

(#90) Pofee válasza DarkChild (#89) üzenetére


Pofee
csendes tag

Bocsánat, de az az átkozott beigli minden időmet elveszi :)

Szubjektív tapasztalat, bár csak kiváncsiságból néztem meg,
mert a plazmán szoktam filmet nézni, sztem az LCD nem arra való,
de ez is szubjektív :DDD

Szóval FullHD-ben nem kérdés hogy nagyon ütős :K
De alap DivX-el is nagyon szép.
Úgy tűnik szépen interpolál felfelé
(már ha ez a helyes kifejezés :F , majd kijavít egy tudósabb ember :R )

(#91) DarkChild válasza Pofee (#90) üzenetére


DarkChild
senior tag

Köszi :)
Jó étvágyat a beiglihez :DDD

(#92) dezz


dezz
nagyúr

Írtam egy kis update-et a cikkhez a panellel kapcsolatban. [link]

DarkChild: Bocs a kései válaszért! :B Nos, ha egy jobb plazmát nem is ér utól, azért épp elég jó rajta filmezni, sokkal jobb a TN-nél! Szebbek a színei, valahogy élettelibb a képe, nem beszélve a szélesebb szögekről. Utánhúzás sem látható.

(#93) syabi77 válasza dezz (#92) üzenetére


syabi77
csendes tag

Olyan kérdésem lenne, hogy meg éri meg jobban: Dell Ultrasharp 2209WA vagy gyűjtsek még a NEC MultiSync EA231WMi-re.
Képszerkesztésre és filmnézésre használnám.
Dvd-t rá lehet kötni(hdmi)?

[ Szerkesztve ]

"Nem élek drogokkal. Én magam vagyok az." - Salvador Dali

(#94) XeeN válasza syabi77 (#93) üzenetére


XeeN
senior tag

Nekem Dell van, de nem vagyok vele teljesen elégedett, szívesen megnézném ezt az Nec-t. A fekete ezen a monitoron inkább világos szürke... (2209wa)

(#95) dezz válasza syabi77 (#93) üzenetére


dezz
nagyúr

Inkább az NEC-t javasolnám képszerkesztésre és filmezésre. A 2209WA-nak eIPS panelja van, aminek nem olyan jó a feketéje, mint a másiknak. Ráadásul a fényerőt is jobban vissza lehet venni, sötétben végzett munkához vagy filmnézéshez, így még jobb a fekete. A 2209WA úgy tűnt, nem szereti az 50Hz-es forrást, az NEC-re rá tudtam kötni a cablebox-omat, SD adást teljesen jól vitte, és a HD-sat is 720p-ben, csak 1080i-ben nem, szóval szerintem rá tudod majd kötni a DVD-playert.

ps. bocs, hogy csak most válaszolok, nem kapok értesítést az új hsz-ekről, és általában priviben is szoktak jelezni, ha nincs válasz. (Én is jelzek most neked.)

[ Szerkesztve ]

(#96) blash válasza dezz (#95) üzenetére


blash
tag

Azóta nem fordult meg nálad ennek a monitornak az újabb változata, a EA232WMi? Ahogy látom, már csak ez a ledes változat kapható itthon. Vajon ennek is van olyan jó feketéje, mint a 231wmi-nek?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.