Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#39) HUNNIA1920 válasza WiZARD (#38) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Úgy értettem, hogy míg egy .avi film a winyón elfoglal 700 - 1.400MB - ot, addig a HD ennek a többszörösét. Kérdés, hogy megéri e. Nálam pl.: egy 17" - os monitoron (1280*1024) egy HD vagy BR videó / film nem hoz minőségbe annyit, hogy megérné vele foglalkozni. Ráadásul a minőség javulás nálam olyan 2 - 3 méteres távolságon belül érezhető, azon túl szerintem tök mindegy hogy HD vagy .avi, alig van különbség (pl.: egy nappaliban 5 - 8méteres távolságban egy 106 - os TV - n nem tudom mennyire érvényesül a "HD felbontás"). Mint mondtam, nincs 106cm - es TV - m vagy 40" monitorom, azon lehet más tészta, de jelenleg nem éri meg. Bár szerintem ezzel nem csak én vagyok így, hanem sokan mások is. Elég sok ember rendelkezik 20" alatti monitorral esetleg CRT - vel.
Tehát a véleményemet fent tartom, szerintem ma felesleges egy HD TV / monitor.

Szerk.: ja és még annyit, hogy nagyon hasonló a helyzet a DVD - vel is. Az is úgy jött, hogy majd megváltja a világot és szerintem ma inkább a "CD - s" filmeket választják sokan és nem a DVD - set. Vagy lehetne pl.: - nak említeni az Audio - MP3 - at is. Hiába szebb és jobb az egyik, ha egyszerűen nincs rá igény (Magyarországon).

[ Szerkesztve ]

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.