Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Mi a Warez? Bűn vagy kényszer? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#351) At4 válasza #51736960 (#344) üzenetére


At4
tag

es azt ki akarja majd hasznalni? egyaltalan kik fejlesztik?

!!! Logout-os pályafutásomat hNp88 néven folytatom !!!

(#352) Olasza válasza sztikac (#350) üzenetére


Olasza
aktív tag

Magamból indultam ki. Villamosipariba jártam, ahol programozást, AutoCAD-et, áramkör tervezést is oktattak Office-on kívűl. De feltételezem, hogy egy közgáz, egy CNC esztergályos, ill. bármely szakközépiskolának megvan a maga létfontosságú szakprogramja, amit oktatnak.

(#353) Gergello válasza joey04 (#349) üzenetére


Gergello
addikt

Más meg a boltban nem lesz hajlandó kenyérért fizetni. Pedig azt is ugyanúgy elkészíti valaki mint a szoftvereket.

Több demót adhatnának ki. Én pl amivel sokat játszok, játszottam azt mind megvettem.

(#354) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Megvárom míg egy játék classic lesz és még akciós is...így vettem meg az EW ben a most wantedet, akcióban 1990 ft ért a 3990 helyett és még classic is volt... ennyit igazán megért szerintem. Itt kezdődik és végződik szerintem a jó ár ami igazán kellemes megengedhető egy usernak.. Haverom épp tegnap vette meg az AVP2-t eredetiben, de előtte letöltötte megnézni, hogy milyen...nem tetszettt neki annyira, de mégis megvette a gyűjteményébe 4K ért a Tescoban..és utólag mindig szűköl hogy nem kellett volna megvenni dehát IJB .....Én is megnéztem és egy fillért nem adtam volna érte, az is biztos.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#355) joey04 válasza Gergello (#353) üzenetére


joey04
titán

mondtam, számomra rohadtul nem egyenértékű a dolog.innen nem lehet tovább vitázni mert szerintetek viszont egyenértékű.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#356) Mr.Grincs válasza joey04 (#349) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Ezt nevezem válasznak. Az operációsrendszerrel nekem is eze a bajom. Én megveszem, okés de akkor akkor az én gépeimre felrakom, amennyiszer csak akarom, ha le kell törölni letörlöm és újrarakom. Jah és nem ennyiért amynniért árulják.
DVD ből nagyon sok eredetit vettem meg, ami számomra érték, és olyan áron volt amit érdemes volt megvenni. Főleg 990 ft os akció...Ami nem szégyen de erre fussa.
Lopásnak inkább nevezném azt amikor a brazilok ellopják a vonat felől a felsővezetéket és éjszaka nem tudok hazamenni a melóból mégsem répázza meg őket senki, és megy a süketeleés hogy nem tudják ki lophatta el a felsővezetéket amibe áram van. Csak annyit tudnak hogy feltehetőleg szinesfémtolvajok voltak. Pedig az is elég nagy pénzkiesés.
Ott vannak a piacok is ohol terülj terülj asztalkám van lopott cuccokkal, másolt dvd, lopott dvd, üres dvd cd szlovákiából, 500ft borítóval együtt a dvd film, ennyiért senki nem fog elszaladni a boltba, hogy ő becsületeskedni akar. De biztos van olyan persze. Gondolom ismerős a helyzet.

[ Szerkesztve ]

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#357) Egon


Egon
nagyúr

Sok hasznos és kevésbé hasznos hozzászólás született. Ahogy az lenni szokott, a két szélsőség véleménye a leghangosabb. Egy pár dolgot szeretnék hozzáfűzni az eddigiekhez.
1. Valaki végtelenül leegyszerűsítette a kérdést: szerinte vannak a "mindentmegvevők" és a "mindentletöltők". Ez korántsem így van. Ahogy az előző hozzászólásomban említettem: van, amit megveszek, van amit nem (és szerintem rajtam kívül sokan vannak így).
2. Az is elhangzott, hogy ha valaki valamit letölt, az mindenképpen jogellenes, mivel csak torrentről lehet letölteni, és ott fel is kell tölteni. Baromi nagy csúsztatás: egyrészt vannak egyéb lehetőségek (elég csak a két legelterjedtebb alternatívát, az ftp-t és az SMSWeb-et említeni), másrészt technikailag megoldható a feltöltés 0 kB-ra történő korlátozása is.
3. Nem utolsó szempont a jogtiszta verziók ellen az sem, hogy sokszor (ad absurdum) kényelmetlenebb az eredetit használni, mint a letöltöttet (Cerebellum is írt már erről). Anno az Imperium Galactica volt az a progi, amit megvettem eredetiben, a kollégák a kalózverzióval játszottak. Nekem cserélgetnem kellett a CD-ket fajváltáskor, nekik nem. Az sem semmi, hogy pl. a Civ3 (meg szinte minden más) csak az eredeti CD meghajtóba helyezésekor fut (este hálás, amikor felpörgeti a meghajtót, mint állat). Más téma: filmek. Egy normális torrent oldal felhasználóbarátabb, mint az online (vagy offline), jogtiszta alternatívák bármelyike. Egyből látom pl. az IMDB-n kapott pontszámot, stb. Amíg ez nem változik, miért lenne előrelépés a warez visszaszorulásában?
4. Azt is figyelembe kellene venni a nagy-nagy megkövezéseknél, hogy a warezoró társadalom egész iparágakat tart el (hardvergyártók, internet-szolgáltatók), amire senki sem kényszeríti őket (azaz ha pölö feltalálják a feltörhetetlen másolásvédelmet, valszeg lemondom a picsába a 8 MBit-es netet (minek?!?), és soha nem veszek újabb vga-t).
5. A kalózverziók letöltése a szerzői és szomszédos jogos megsértése, nem lopás. Más kategória. Persze vannak, akik szerint a warezolás lopás - szerintem pl. az MS azon húzása, hogy az XP-ben "eldugta" az optikai meghajtók autorun opciójának állítását (a Win98-ban megszokott, tök logikus helyről), szubjektíve gyilkossági kísérletet követett el ellenem (majdnem agyvérzést kaptam elsőre) - csakhát ez senkit nem érdekel... :U
6. Kb. százszor átrágtuk magunkat ezen a témán, nagyjából ugyanazzal a végeredménnyel. Tényleg kell százegyedszer is?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#358) Morden24 válasza Olasza (#348) üzenetére


Morden24
nagyúr

Bár relatíve régen voltam mondjuk általános iskolás (gimis sem éppen tegnap, ellenben a felsőoktatás mondjuk nincsen messze), de mióta van szükség a házi feladathoz Office-ra? Egyetemen lemezen vagy mail-en kérték a legtöbb anyagot, de könyörgöm, ha valaki annyira nem tájékozott, hogy egy tetves OpenOffice-t letöltsön, ellenben annyira tájékozott, hogy szerváljon egy krekkelt MSO-t, azzal személy szerint úgy tejeltetnék, hogy lázadozhat utána az egész iskola.

Pont az MSO a legjobb példa az egész warez-baromságra. Otthonra nem kell MSO. Egy átlagos otthonban nem szoktak ppt-ket meg excel-táblákat csinálni, nem kell Outlook a levelezéshez, és a bevásárlólistát még a tetves Wordpad-on is meg lehet írni. Ofkorsz az Office szebb is, okosabb is, és tök dizájnos preset-cuccokat lehet bedobálni mindenfelé, meg csicsázni a semmit. Hát ezért valaki nehogy már warezoljon.

(Akinek meg szüksége van rá, az más történet.)

Iskolai keretek között sok program elérhető (erre van a Campus, ugye), olyan iskola meg szerintem a földön nincsen, ami azt mondja, hogy "menj haza és vágj meg egy videót, vagy renderelj le egy kisebb scene-t, programot meg keress magad, vagy vegyél vazze"... ha mégis, akkor ott nem azzal van a gond, hogy mennyibe kerül a szoftver, hanem azzal, hogy kurv@nagy kretén az iskola.

Zenében én egy olyan kezdeményezést látnék életképesnek, hogy egy online library-ban mennyiségi összeget fizetsz (tehát pölö 10 dollár = 500 mega zene), és választható minőségben (ez iszonyat fontos) letölthetek a keretem erejéig. Ha normális ár van, akkor ez kényelmes és anyagilag kifizetődő módszer.
Filmeknél még mindig nem értem a gondot. Ha azonnal látni akarod, akkor goto mozi. Ha ráér két év múlva is, akkor telly. Ha meg birtokolni akarod, többször megnézni, vagy egyszerűen csak a polcodon tudni, akkor meg go shopping.
Játék hasonló a filmhez. Ha azonnal kell, akkor go shopping. Ha olcsóbban kell/ráér később, akkor várj, és lemegy az ára (nem is lassan). Ha meg megvetted, de szar, akkor tessék eladni a picsába, vagy fél év múlva elajándékozni a rokongyereknek. Másrészt meg tájékozódni tessék.

Az meg, hogy ki milyen villát vesz, lesz*rom, és szerintem mindenkinek le kéne sz*rnia. Először is, a napi tevékenységemmel tucatnyi milliomost támogatok, és ez ellen nem tudok tenni semmit, max. elvonulhatok remetének. Másodszor is, nekem egy picivel sem lesz jobb attól, hogy valami hülye milliomosnak van-e magánrepülőgépe, vagy nincsen.

Sectumsempra - For Enemies

(#359) Morden24 válasza joey04 (#349) üzenetére


Morden24
nagyúr

úgy éreztem jogosult vagyok arra hogy azokat a progikat játékokat amiket elbír használjam, méghozzá ingyen vagy jelképes összegért

Na ez eddig a csúcs, komolyan mondom. Egy friss jogsis ne verje esetleg valamelyik autószalon kirakatát?
Te X cégnek fizettél Y terméket, ami nyújt neked valamit. Másik céghez, termékhez semmi köze. Attól, hogy vettem egy kurvadrága hűtőt, a zöldségesnek még nem kötelessége feltölteni nekem.

Sectumsempra - For Enemies

(#360) Morden24 válasza Egon (#357) üzenetére


Morden24
nagyúr

A kettesről csak annyit, hogy aki mondjuk illegális tartalomért fizet, azt tényleg kilógatnám valahová közszemlére.

Ha valamit megveszünk, legitim módon, az tiszta.
Ha valamit letöltünk, ingyen, az érthető.
Ha fizetünk azért, hogy nem legális tartalomhoz férjünk hozzá, akkor retardáltak vagyunk.

Sectumsempra - For Enemies

(#361) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Én azt mondom, hogy a warezolást vagy lopást nem lehet megállítani és még visszaszorítani sem hiszem hogy lehetséges. Újabb források tűnnek fel, újjab lehetőségek nyílnak meg. Haver letöltőtte áthozza, a zenét ami 3K a boltban cd-n, vagy átírja születésnapomra és meglep vele akkor mitévő legyek adjam vissza? Ezt napestig lehtne mesélgetni, de semmi értelme.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#362) joey04 válasza Morden24 (#359) üzenetére


joey04
titán

már írtam, csak ismételni tudom magam: számomra rohadtul nem egyenértékű a dolog.innen nem lehet tovább vitázni mert szerintetek viszont egyenértékű.

ezek szerintem hülye, értelmetlen hasonlatok szerintetek nem. vita vége. :)

sziasztok

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#363) Egon válasza Morden24 (#360) üzenetére


Egon
nagyúr

Nézőpont kérdése. A lényeg a mit, mennyiért kérdése. Közvetve mindenképpen fizetünk az illegális tartalomért: a gyorsabb net drágább előfizetési díjával, az üres DVD árával (egyik ismerősöm még címkéket is nyomtat a lemezeire; ő a festékpatronnal, papírral is fizet), esetenként a magasabb áramszámlával stb.
Egyébiránt van (volt) ingyenes ftp is.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#364) Egon válasza Morden24 (#359) üzenetére


Egon
nagyúr

"Attól, hogy vettem egy kurvadrága hűtőt, a zöldségesnek még nem kötelessége feltölteni nekem."

10 pont... :C :R

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#365) Olasza válasza Morden24 (#358) üzenetére


Olasza
aktív tag

"de mióta van szükség a házi feladathoz Office-ra?"

Amióta azt tanítják, és pont olyan dolgokat kell csinálni, amit otthon az életben nem használsz.

(#366) mob_zzz válasza TazLeacher (#287) üzenetére


mob_zzz
aktív tag

(#367) Morden24 válasza Egon (#363) üzenetére


Morden24
nagyúr

A lényeg a mit, mennyiért kérdése.

Pont ez az. Ha valaki nem akar tejelni az eredeti cuccért, (leginkább persze ne használja, de ha már...) akkor szerezze meg ingyen. Ha már az alkotókat nem "tisztelem meg" a lóvémmal, akkor egy "árust" meg miért? Rühellem, ha valaki azzal érvel, hogy "elvből ez meg az", de most kivételesen én magam mondom: elvből nem vagyok hajladó olyasvalakinek fizetni, akinek nincsen köze a termékhez, amit vásárolok.

A többi oksa, ebből az irányból persze érthető. Azt meg tudom, hogy vannak ingyenes ftp-k is, én most szigorúan a cash for warez részt céloztam meg.

Sectumsempra - For Enemies

(#368) Morden24 válasza Olasza (#365) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem taplóságból, de mondj már egy példát. Ez tényleg érdekel. De olyat, amit mondjuk egy OO-n nem tudsz megcsinálni (félreértés ne essék, nem az OO-t propagálom ezerrel, mert nem éppen szívügyem, még csak nem is szeretem, de illene már némi tudatosság az emberekbe, nem csak ez a "háde letöltöttem, mer' aszittem kell").

Sectumsempra - For Enemies

(#369) Egon válasza Morden24 (#367) üzenetére


Egon
nagyúr

Persze, de van egy réteg (általános iskolások, géphez kevéssé fogékonyak) akik potenciális célközönséget jelentenek. Szeretnének játszani a legújabb gamékkal, a vas úgy-ahogy rendben van, de se pénz, se hajlandóság megvenni eredetiben.
Alternatívák:
a/ megveszi a piacon az árustól: 1-2K,
b/ letölti sms-weben: 500,
c/ letölti ftp-n: 2-3K/hó,
d/ letölti torrenten ingyér.
Vannak, akiknek egy daemon-tools használata is meghaladja a képességeit (nem is beszélve a crack file megfelelő helyre történő másolásáról): ők kénytelenek az "a" pontot választani. A többiek igény, lehetőség és hajlandóság függvényében választanak a többi pont közül. Ezen emberkéknek tökmindegy, hogy kinek fizetnek (elvi kérdések fel sem merülnek): a lényeg az ár (ami meg nyilván a töredéke a bolti árnak).
Amúgy a sógorom 9 éves, féldegenerált kölykétől tudom mindezt (illetve nem mindent, de a lámább részt igen).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#370) Tim82 válasza Wolverine (#127) üzenetére


Tim82
nagyúr

A Fable és a Witcher még mindig a polcon pihen? Emlékszem, hogy említetted, hogy megvetted őket.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#371) sztikac válasza Olasza (#352) üzenetére


sztikac
őstag

Tehát akkor ha jól értelmezem az iskola megkövetelte ezeknek a progiknak az otthoni gépen való használatát? És nem biztosítottak hozzájuk licenszeket? Mostmár tényleg érdekelne melyik iskola ez :U

(#372) Morden24 válasza Egon (#369) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ja nekem is volt olyan ismerősöm (ex-kolléga), aki pénzt volt hajlandó fizetni (900HUF-ot emlékeim szerint) egy utcai árusnak egy fénymásolt borítós Star Wars-ért, és örült, mint majom a farkának, hogy neki már a magyar premier előtt megvan. Na most az egy dolog, hogy a Phantom Menace egy nagyon, nagggyon rossz film, de amikor a csávó bevágta, és bejött a kőkemény divx minőség a 2.0-ás hanggal, akkor olyan kiröhögést kapott, hogy szerintem azóta is sír egy sarokban. Személy szerint javasoltam, hogy ketrecbe vele, és közszemlére kirakni.

Féldegenerált rokonkölykök nekem is vannak az ismeretségi körben. Szerintük a 9800GTX azért "khirály bazze", mert durván néz ki a kártya, a Crysis-nak jó a sztorija, valamint a Blade egy jó vámpírfilm (ja, meg a Vista sok memóriát eszik, és nem hagyja elindulni a krekkelt játékokat). Én speciel nem adok a véleményükre :D

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#373) Traxx


Traxx
őstag

Hozzászólok akkor én is...

Én nem vagyok nagy játékb*zi, nem vagyok rágerjedve az aktuális csúcsra. Filmből meg ami nagyon tetszik, azt megveszem. Gyakran letöltöm, de ha nagyon tetszik, megveszem. Zenét meg nem töltöttem le vagy 2 éve, igaz, nem is vettem.

Szoftver téren van ami legális, van ami nem (oprendszer, de töprengek linuxon :D ), a legtöbb progim járt valamilyen HW-hez, avagy free. Vagy konvertálásra (kisebb fájlok esetén) online konvertáló, pl. ritka formátumból aviba vagy ilyesmi :)

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#374) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Felejtsétek már el ezt a nem egyenértékű a fizikai termék lopásával. DE egyenértékű. Ugyan úgy a vállalat tulajdonát képzik az inmateriális javak, mint a tárgyi eszközök. Könyvelésben ugyan úgy szerepel, és egy vállalkozás eladásánál ugyan olyan tételben belatartozik a vállalkozás értékében, mint a vállalkozás számítógépe, meg a hűtője.

Megint csak azt mondom, hogy megmagyarázni lehet, de nincs értelme, mert attól semmi nem változik. Ezek a dumák, hogy "nekem nem egyenértékű". Kit érdekel, hogy neked egyenértékű-e? Ha szerintem nem lopás más mobiljának az elvétele, akkor az nem lopás, mert én úgy gondolom. A jogot és a magántulajdon sértetlensége szempontjából kur*vára senkit nem érdekel a vélemyénye az elkövetőnek. Szép világ lenne, ha elkapnának egy tolvajt, és az azzal védekezne, hogy szerintem nem is lopás, meg, hogy én úgy gondolom, hogy jogom van hozzá. Tudod mihez van jogd? :W

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#375) Egon válasza TazLeacher (#374) üzenetére


Egon
nagyúr

Ba-rom-ság.
Nem szerintem, hanem a Btk szerint nem lopás.
Ha ellopok egy autót, akkor az veszteség: a tulaj nem tudja továbbadni, sem tovább használni. A szoftvert tetszőleges példányban sokszorosíthatják, ergo nincs (egyenes) összefüggés a jogosulatlan szoftverhasználat, és az értékesíthetőség között.
Max. elmaradt haszonról lehet beszélni, az meg nehéz ügy (ki tudja, hogy mennyi pénzt lenne hajlandó áldozni Pistike a feltörhetetlen játékért (mint ideális állapot)? Illetve a kisdiák a többmillió forint értékű szoftverrel címú történet esetén nyilvánvalóan nem lehet teljes mértékben elmaradt haszonról beszélni ("csak" illegális használatról).
A kocsi "kölcsönvétele" sem túl jó példa: ilyen esetben nyilvánvalóan amortizálódik az autód (ami nem mondható el a szoftverről).
A párhuzamok max. a szoftvert feltörő, illetve nagyban terjesztő rétegre húzhatók rá.

Szerk.: ha már példálózunk. Adott egy mozielőadás. 100 fős nézőtér, 90 eladott jegy. Pistike szeretné megnézni az előadást, de nincs pénze (vagy nem akaja jegyre költeni). Az első verzióban belóg a nézőtérre, és megnézi a filmet. A második verzióban ellop egy jegyet a pénztárból, és azzal megy be. Mi a különbség? A második verzióban pénztárhiány keletkezik, amiért megbasszák a pénztárost (minden más ugyanaz). Az első verzióban érte kár a mozit? Sztem nem: a filmet mindenképpen levetítik, az állandó költségek nem változnak attól, hogy Pistike is ott ül a nézőtéren (illetve csak nem szignifikáns mértékben: pl. lehet hogy a légkondi picit többet megy, stb.). Elmaradt haszon? Igen. Illetve talán: mert ha Pistike (miután azt látja, hogy nem bír belógni), inkább sarkon fordul, és a pénzéből fagyit vesz, akkor még az sem...
Ennyi a különbség a lopás és a warez között...

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#376) nygma válasza Morden24 (#372) üzenetére


nygma
addikt

Crysis-nak jó a sztorija

Na ezen dőltem... :DDD

(#377) Olasza válasza sztikac (#371) üzenetére


Olasza
aktív tag

Olvasd el az előzményt: A választási lehetőség az, hogy bent maradsz tanítás után. Nem kötelező.

Az OO pedig nem 100%-ig kompatibilis, de írhatnám itt a rengeteg fajta Pascal, Basic nyelvet is, és az alkotásod alapfeltétele, hogy a tanár gépen legyen olyan, amilyennek szeretted volna.

On: egy ismerős altal küldött csengőhang is illegalis, nem? Tegye fel a kezét az, akinek még sosem volt ilyen a telefonján.

(#378) Dr. Romano válasza nygma (#376) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Szintúgy :DD

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#379) Morden24 válasza Olasza (#377) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ha az iskola célszoftverrel dolgoztat téged, akkor lehetőséget kell adnia az adott szoftver beszerzésére. Ha nem biztosítja a szoftvert, akkor az az iskola hibája... mintha orvostanhallgatóknak azt mondanák anatómia előtt, hogy "akkor következő gyakszira mindenki hozzon magával egy emberi tetemet".

És itt már lényegtelen, hogy a szoftver free, vagy 1000HUF, vagy másfél milka. Ez az adott oktatási intézmény hibája. Rajtuk kell érte retorziót venni.

(Egyébként felteszem a kezem, sosem fogadtam még csengőhangot mástól. Ellenben én már küldtem :B )

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#380) k.


k.
őstag

Huu.Most nézem a south park eyik részét.A srácok ingyen szedtek le zenét.Jöttek a kommandósók és elvitték a sittre.Mondom jaj ezek is.Erre mutatja a sztárokat.Hát nézzétek meg egy héttel késöbb kell megvenni a márványberakásos medencét.És elgondolkodtató de tényleg pl zenénél hogy sirnak a kiadók s közben vesznek ultradrága cuccokat.Szóval azért még mindig nem akkora kár ez a letöltésHa valaki jó az befut a warez melett is ha valaki szar azt elviszi a warez.Ezzel nem a warezt védem de szerintem ez van.

(#381) Wolverine válasza Tim82 (#370) üzenetére


Wolverine
félisten

Igen; a Fable-hez épp nem nagyon van kedvem, a Witchernél meg elhasalt a procim... ez a bajom a World in Conflicttal is...

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#382) Morden24 válasza Egon (#375) üzenetére


Morden24
nagyúr

A szoftvert tetszőleges példányban sokszorosíthatják, ergo nincs (egyenes) összefüggés a jogosulatlan szoftverhasználat, és az értékesíthetőség között.

Ellenben van összefüggés bevételkiesésben. Hogy értsd: egy termék úgy készül el (nagyon leegyszerűsítve), hogy alapanyagok + befektetett munka + egyéb költségek. Egy szoftver ugyanígy készül el, ugyanúgy le lehet bontani (a költségvetésben), hogy mennyi pénz kell ahhoz, hogy egy darab software a polcra kerüljön, mint egy kiló kenyér esetében.

Na a probléma ott jön, hogy az adott szoftver "álltában is" pénzt fogyaszt, azaz a cégnek fejlesztenie, supportálnia, reklámoznia stb. kell. Ez mind-mind output. Ergo, ha nem fogy a szoftver, nem lesz bevétel, harangoznak a cégnél. Na és a valós gond az, hogy előállhat az a gusztustalan eset, hogy a termék "fogy", de mégsem jön a lóvé.

Lehet itt magyarázni, tényleg nem lopás persze. Csak a probléma az, hogy ez megint egy takaró. Miért, ha holnaptól jogi szinten is lopásnak nevezik, abbahagyjátok a warezt? :U

Illetve a kisdiák a többmillió forint értékű szoftverrel címú történet esetén nyilvánvalóan nem lehet teljes mértékben elmaradt haszonról beszélni ("csak" illegális használatról).

A profkó progik más tészta. Egy Adobe-nak gyakorlatilag reklámérték az illegális felhasználás (kölyök letölti a fotóboltot, kölyök rájön, hogy tehetséges, kölyök ebben helyezkedik el, vesz egy fotóboltot -> szintén ideális helyzet). Ellenben a konkrét haszonszerzés (főleg magas szinten, nagy mennyiségben) nem túl jellemző.

A párhuzamok max. a szoftvert feltörő, illetve nagyban terjesztő rétegre húzhatók rá.

Nem kell magyarázni. Józan paraszti ésszel belátható (sőt, a 'józan' és az 'ész' komponens sem musthave), hogy warez = forgalomkiesés. Ezt csak egy buta/naív/értetlen/hazug ember nevezi "talán"-nak (meg ne sértődj, értsd ahogy kell :) ). Ha csak venni lehetne a Krízist, akkor nem X eladott és Y warez lenne, hanem megmaradna az X halmaz ÉS az Y egy része. Ennyi.

Pistike szeretné megnézni az előadást, de nincs pénze (vagy nem akaja jegyre költeni).

Kötekedjünk: amortizálja a moziszéket, és zavarhatja a többi embert. De ha komolyra fordítjuk a szót: akkor Pista nem megy moziba. Tudom, a f@sz kivan a példákkal, de akkor mondhatnám ezt is: te minden reggel elindulsz a házad elől, és elmész a munkahelyedre. Én meg közel lakom hozzád, és közel dolgozom a munkahelyedhez. Na, akkor minden reggel beszállok az autódba, és szépen elviszel, ne aggódj, nem zavarok. Semmilyen (jog)viszonyban nem állunk, semmilyen (anyagi) ellenszolgáltatást ne várj, még csak azt sem fogom mondani, hogy jó fej vagy. Sőt, ehelyett szidni foglak az utcában, hogy szarul vezetsz, a kocsid meg egy fos.

Ennyi a különbség a lopás és a warez között...

Ne ragozzuk: pénzbe kerülő terméket anyagi ellenszolgáltatás nélkül használsz. Nem kell ezt ennyit ragozni. Oké, mindenki érti, hogy drága a játék, meg dárga a mozi, meg jajdemagyarfizetésvan. Rendben. De ne ártatlankodjunk, és ne magyarázzuk félre.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#383) varga911 válasza norti (#20) üzenetére


varga911
senior tag

A torrent csak egy terjesztési csatorna, ha nem lenne a warez, nem létezne

Ne haragudj, de ez marhaság. Csodálkozom is hogy senkinek nem szúrt szemet... :(((

[ Szerkesztve ]

(#384) Egon válasza Morden24 (#382) üzenetére


Egon
nagyúr

"Ellenben van összefüggés bevételkiesésben"

Nincs _egyenes_ összefüggés (nem véletlenül van ott az a zárójeles szó). Ha legyártok 10 db széket, és ebből 2 lopás áldozata lesz, ha megfeszülök se tudok 10 széket eladni - ellentétben a warez esetén. Nyilván egy része a népnek megvenné, ha nem lehetne letölteni - de messze nem annyian, és annyit, mint amennyit letöltenek.

A többihez: nem ragozom, és nem magyarázom félre. A warezolás nem lopás, ezt csak az elvakultak nem látják be, pusztán erre akartam kilukadni (ettől még elítélendő).
Ha már példa: én úgy maradok az arany középútnál, mintha a metrón a megtett távolságtól függetlenül mindig csak szakaszjeggyel közlekednék.
A témát részemről lezártam.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#385) k. válasza varga911 (#383) üzenetére


k.
őstag

Jaja a csávó aki kitalálta nem azért találta ki hogy huuu majd letöltenek.
Szerintem nem a win 95 letöltése miatt találta ki.

Nem neked szolt varga911 csak igy jött ki :)

(#386) bambano válasza Gave (#268) üzenetére


bambano
titán

csakhogy itt arról van szó egyik oldalról, hogy büszkén hirdetik, hogy a warezolással semmi baj sincs, másik oldalról próbálom nyomni, hogy erkölcsi probléma is van vele, nem csak jogi. Az erkölcsi problémát nem a rendőrség meg a hálózatot sniffelők fogják kikényszeríteni, hanem belülről kellene jönnie.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#387) bambano válasza Jhonny06 (#285) üzenetére


bambano
titán

Te milyen alapon ítélkezel felettem?
Minden gépemen debian van, még azon is, amin eredetileg xp volt gyárilag.
Kell a francnak az xp-vel járó összes szívás. Ha választani kell, hogy nem játszom, de nincs xp vagy játszom, de szívok az xp-vel, olyan vidáman hajítom ki a jó büdös francba azt a shitet, hogy nézni rossz.

Úgyhogy a téves általánosításokat fogd vissza.
Debiant szabad letölteni, más meg nem érdekel. Várom a bocsánatkérésedet.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#388) bambano válasza Sárpac (#302) üzenetére


bambano
titán

Akkor a fokozatok:
1. valakinek a gépén minden jogtiszta
2. valakinek időnként beesik egy warez, de mélyen hallgat róla
3. valakinek időnként beesik egy warez, de szégyelli és azt mondja, hogy sajnos nincs pénze rá
4. valakinek csak warez van a gépén és nagyképűen beleröhög azoknak a képébe, akik nem ezt teszik.

Szóval itt főleg a 4. kategória miatt van paláver. Nem támogatom a warezt, de sokkal kevésbé bicskanyitogató, ha valaki úgy warezol, hogy közben tudja, hibát követ el. Mint ahogy vannak, akik életükben nem mentek országúton 90-nel és első reflexből megveszik a rendőrt kióra, meg van, aki elbambul vagy fáradt, és elkövet valami gixert három évente egyszer.

Azt is meg kellene érteni végre, hogyha nincs pénzed, nem sörözöl. Ha nincs pénzed játékra, nem játszol. Ennyi. Ha sört lopsz, lecsuknak. Ha játékot lopsz, is le kellene csukjanak, csak ezt nem bírják szuflával a fakabátok.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#389) bambano válasza Sárpac (#304) üzenetére


bambano
titán

Nem kell, hogy nézd. Fizess elő olyan csatornára, ahol nincs reklám. Ja, hogy ott annyi az előfizetési díj? SAAAJNOS.

Egyébként el tudom fogadni, ha valaki kritikával él a kereskedelmi tv-k ellen. Annak több alapja van, mint a warezolást menteni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#390) bambano válasza TazLeacher (#312) üzenetére


bambano
titán

Ahogy a tanár mondja, a katedráról, bizonyítás nélkül és a tekintélyére alapozva kell elhinned, nem észérvek alapján.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#391) Speed® válasza bambano (#387) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Győzd kivárni..

(#392) Polllen


Polllen
nagyúr

Már rég nem írta senki, uh leírom újra!

Elvekről csak akkor ilyen határozottan, ha ti mindig eszerint éltetek és még soha, de soha nem vettek semmit úgy igénybe, hogy nem fizetettek érte, pedig kellett volna. Szóval se egy másolt magnó- vagy videókazetta, cd, egyéb...Ha nem akkor is lehet ez a véleményetek, ahogy én is elítélem a lopást, csak akkor óvatosabban, mert könnyen hiteltelennek vagy álszentnek tűnhettek. (és azok is vagytok, de természetesen tisztelet a kivételnek :) )

Ha megnézel a youtube-n egy klippet az is ide sorolható, mert xy tuti, hogy nem kért engedélyt hozzá. Vagy egyszer blicceltél bkv-n mert otthon maradt a bérlet. Esetleg haverod mutatott egy számot az mp3 lejátszóján és te nem hívtad a south parkos kemmandósokat...

Remélem, a délutáni poénodás ' a nekem milyen sok legális szoftverem van' lassan trendi lesz :DDD

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#393) bambano válasza Olasza (#348) üzenetére


bambano
titán

Csendben jegyzem meg: a lányom 12 éves kora óta elbodogul az apt-get-tel. Egyedül a 3d gyorsítót konfigeltem én a gépén, a többit saját maga intézi.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#394) Gyusz válasza nygma (#376) üzenetére


Gyusz
őstag

Hallottam én ezt már Gears of War esetén is, bár abból film készül, szóval lehet benne valami, csak nekem nem tűnt fel :DDD

(#395) TazLeacher válasza Egon (#375) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Nem a btk szerint kell nézni a dolgot, mert akkor nagyon sok minden nem stimmelne. Arról beszéltem, hogy mennyit ér, az amit csinálsz. Mindennek megvan a pénzbeni értéke, ergo kár ért. Ezt nem tudják felfogni.

Ha elcsap egy barom az utcán, és életed végéig megbénulsz, akkor ért anaygi veszteség? Nem. Az más kérdés, hogy soha többé nem tudsz dolgozni, ami semmi más, csak elmardt haszon. Tehát veszeség nem ért, ezért nem jár kártérítés...

De tovább viszem a gondolatmenetet. Dolgozol egy hónapon keresztül, de nem kapsz fizetést. Ez sem lopás akkor, mert el nem vettem tőled pénzt, csak nem kaptad meg, ami a munkádért járt volna, tehát elestél a várt "haszontól". Vagyis csináltál valamit 1 hónapig, amit más kihasznált, és nem kaptál érte pénzt. Na, ez a warez, csak ők nem 1 hónapig csinálják, a warezoló meg kihasználja a munkáját, amiért ő ellenértéket vár el, de nem kapja meg.
Az elmaradt hasznot a közgazdaság meg alternatív költségnek hívja, azaz költség, tehát anyagi vonzata van.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#396) nygma válasza Gyusz (#394) üzenetére


nygma
addikt

Gears Of War-nak szerintem jobb a sztorija mint a Crysis-nak... :U

A filmet biztosan meg fogom nézni... :K

(#397) Wolverine válasza varga911 (#383) üzenetére


Wolverine
félisten

De, többen is szóltak emiatt :)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#398) Tim82 válasza Wolverine (#381) üzenetére


Tim82
nagyúr

Na egen, a Fable-val hasonlóan állok - ott figyel a polcon a dobozában, a Witcher pedig csak gépfejlesztés után jöhet szóba.

Srácok, én vállalom, hogy időnként warezolok - ha valakinek van eredeti eladó Dungeon Keeper II-je, vagy lát valahol Magyarországon (nem német, hanem angol nyelvű kiadást), szóljon - ezzel is elősegíti, hogy eggyel kevesebb warez-formában meglévő játékom legyen... :)

Általában régi, már a megszerezhetetlen kategóriába eső dolgokat töltök le (most játékokról beszélek), szökőévente egyszer, ami persze nem menti az alkalmi tolvajlást. Aztán ha látom, megszerzem eredetiben - nem a törvény érdekel, sem a "szegény szoftverfejlesztők éheznek, ha nem"-elv - én érzem magam korrektebbnek, ha így teszek. Mondok egy példát. Kedvenc játékom ("A Játék") nálam a Planescape Torment. Éveken át khm... "biztonsági másolat"-formában volt meg nekem - lehetetlen volt akár Magyarországon, akár külföldön beszerezni. Két hónapja rábukkantam egy gyűjtői kiadásra a Vaterán és nem sajnáltam érte nyolcezert forintot kifizetni. Nem azért nem vettem meg korábban, mert nem tudtam vagy nem akartam volna korábban is kicsengetni a pénzt, hanem mert ritkaság, amihez évek kellettek, hogy be tudjam szerezni eredetiben.

Már nem emlékszem, ki írta azt, hogy a warez-legális szoftver vásárlása felnőttség és hozzáállás kérdése, de ezzel teljesen egyetértek - valamikor ki kell nőni a "letöltöm, mert letölthetem" mentalitásból.

Na, miután hozzáadtam a magam egyforintosát (kb. annyit is ér :DDD ) az éppen aktuális flamewar-hoz, mentem melózni... :)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#399) Jhonny06 válasza Egon (#375) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ugyanezt magyaráztam nekik kb. 2 órán keresztül, de nem, akkor is én vagyok a szemét. :C

(#400) Polllen


Polllen
nagyúr

Sztem a cím lehetne inkább bűn és lehetőség? ;]

A legtöbb felhozott példa a lopásra azért sántít, mert ott komoly retorzióra lehet számítani. Kocsilopásért irány a börtön, betörésért színtúgy...Míg a letöltésért mi jár??? jelenleg nem sok minden... De azért vigyázni kell, mert éjszaka közterületen ha nincs rendős, nem fognak megbüntetni, mert levizeltél egy szobrot...de azért nem kéne!!!

Az erkölcsi érvekkel pedig az a baj, hogy van az egyén és a köz erkölcse...és jelenleg a közerkölcs a letöltéssel szemben elég elnéző, így nem is igazán érzik az emberek rossznak. Persze ezzel se árt vigyázni, mert voltak olyan korok, amikor a közerkölcsnek a kövezéssel vagy mágja halállal se volt semmi gondja...

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Mi a Warez? Bűn vagy kényszer? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.