Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Mi a Warez? Bűn vagy kényszer? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#501) dabadab válasza liksoft (#498) üzenetére


dabadab
titán

A szerzoi jogokat meg az EULA-kat ne keverjuk. Az elobbi tenyleg torveny altal eloirt dolog (adott esetben BTK-s vonatkozasokkal), az utobbi meg gyakorlatilag egy szerzodes, ami az esetek jo reszeben velhetoen reszben v egeszeben ervenytelen is.

DRM is theft

(#502) Morden24 válasza Neck (#497) üzenetére


Morden24
nagyúr

Tessék, meg lehet dobálni, nem vagyok milliomos hogy minden játékot megvegyek.

Ezzel csak az a gond, hogy a játék nem alanyi jogon jár. Gyakorlatilag öntörvényűen fosztogatsz. Ami egy dolog, csak nem kell megideologizálni, mert azok egytől egyig hamisak.

Vagy (kevésbé hozzáértő felhasználók esetén) akkor döbbennek rá, hogy nem indul el a játék a procijukon mert nincs SSE3, stb. (Kaptam ilyen telefont ismerőstől, hogy miért nem megy, ezért nem ment).

Egyik exem apja meg vett egy többszázezres hűtőt, és nem fért át a lakás előszobájának boltíve alatt. Na ki volt a hülye?

Sectumsempra - For Enemies

(#503) Volkov válasza Morden24 (#488) üzenetére


Volkov
aktív tag

Ha veszek egy korsó sört, de a haverom kiönti, nem vehetek el még egyet a bárpultról. Ez az Így Jártál klasszikus esete.

MOD: a no CD inkább olyan, mint hogy veszel egy sört, de azt áttöltöm a korsóból egy szívószálas pohárba, mert nekem ugy kényelmesebb :DDD

Én rohadtul nem értek a joghoz, csak józan ésszel probálok gondolkodni :)
A sör szerintem a CD. A használati jog meg, hogy bent vagyok a vendéglátói helyen s vehetek még egyet, nem kell kimennem a kocsmából :)

Nem lehet ezt a témát ilyen hasonlatokkal szemléltetni, mivel a szoftver, nem egy tárgy...

Ja, amugy a Windows olcsó áraknál meg mindenki az OEM-eket nézni gondolom. Egyrészt jogilag azt nem is lehetne külön vásárolni. Másodsorban pedig pl ha alaplapot cserélsz, akkor már nem legális a Windows amit vettél...

Alap licenszelési szabályok
1. Az OEM szoftver termék és a PC, amire telepítették, licencjogilag összeolvad, a későbbiekben a kettő egymástól el nem különíthető, vagyis a gép cseréje esetén új szoftvert kell vásárolni.

[ Szerkesztve ]

:)

(#504) Morden24 válasza Neck (#499) üzenetére


Morden24
nagyúr

Értsd már meg, hogy nem etikai/jófejségi, hanem JOGI oldalról nézzük a dolgot. A noCD crack pedig ebbe beleütközik.

Szerintem sem "hódenagy dolog", és nem is kell érte sittelni. Ettől még jogilag ez van. Ezzel képzavarozzál.

Sectumsempra - For Enemies

(#505) Rive válasza liksoft (#498) üzenetére


Rive
veterán

Csak azért, mert a programnak nincs súlya (valódi súlyról (kg) beszélek), azért az attól még ugyanolyan termék, mint egy bicikli.

Törvényt, jogosságot meg egyebeket illetően igazad van. De! A program csak a kasszánál 'termék'. Sajnos. 'Amúgy' nagyjából 'műalkotás'.

Ha termék lenne, akkor előkerülnének olyanok, hogy garancia, gyártói felelősség, effélék. Amik mondjuk egy biciklinél alapdolgok lennének.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#506) Neck válasza Morden24 (#502) üzenetére


Neck
veterán

A vonalzóhoz meg a szalagmércéhez kicsit többen értenek mint a számítógépekhez, nem gondolod?

Ez az egyik.

A másik dolog, hogy arról beszélgetünk, hogy ha megszűnne a warez, akkor tudod hányan vennék meg a játékprogramokat? Ugyanannyian. Legfeljebb minimális növekedés lenne tapasztalható. De csinálhatsz közvéleménykutatást ha nem hiszed.
A profit nem nőne, így viszont 10x akkora bázis játszik az adott játékkal, nagyobb a közösség, több bugot jelentenek, nagyobb a részvétel a fan siteokon, többen vesznek részt a versenyeken, többen vesznek hardvert a játék miatt, stb.

Nem csak az álszent "mindenki vegyen meg mindent" dolgokon kéne töprengeni, hanem a realitásokon is, és bármilyen furcsa, a wareznek pozitív hatásai is vannak.

MOD: előző hozzászólásomhoz visszatérve: Amelyik játékból van demo, és megtetszik, nem warezolok, megveszem egyből. Pl. Race Driver GRID.

Ezen kéne elgondolkodni. Meg a mostani játékok jövőjén, a WoWot rengetegen megvették, a Steamen is rengetegen vásárolnak. Ilyen terjesztésben kellene gondolkodni...

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#507) Morden24 válasza Volkov (#503) üzenetére


Morden24
nagyúr

Másodsorban pedig pl ha alaplapot cserélsz, akkor már nem legális a Windows amit vettél...

Nem cserélsz alaplapot. Egy átlaggép nem szokott megélni alaplapcserét, max. garanciálisat (azt meg el lehet intézni). Tudod, nem itt a PH!-t kell nézni, ahol a fél brigád 2havonta lapot cserél :DDD
Amúgy igazad van, hogy ez lehet problémás. Nem mondom, hogy hűdejó, de hát ez van.

(A többit meg már szerintem hagyjuk, mert nekem csak a példálózásra futotta, én sem vagyok jogász, és nem is nagyon értek hozzá :) )

Sectumsempra - For Enemies

(#508) 7 válasza Volkov (#503) üzenetére


7
addikt

A hasonlati riposztod sántít (mint ahogy az eredeti hasonlat is), de értem, mit akarsz vele kifejezni.

Itt a korsó jelképezi az adathordozót, a sör meg a rajta tárolt jogvédett anyagot. Egy kocsmában is elhasználódhat egy idő után a korsó, és előfordulhat, hogy nem a felhasználó hibájából törik le a füle, és landol a földön. Ilyenkor normálisabb helyeken az ember kap egy újabb korsó sört.

Ezt megelőzendő tárolod te a sört más módon is, igaz?

(#509) Neck válasza Morden24 (#504) üzenetére


Neck
veterán

Abban a HSZemben csak a sörös hasonlatod létjogosultságát vitattam, a véleményedet és annak jogszerűségét nem. :)

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#510) extralama válasza liksoft (#498) üzenetére


extralama
csendes tag

Hi!

A odamegyek egy programozóhoz aki a programját megirta és ellopom akkor is, ha bemegyek egy boltba és ellopom akkor is a Btk. irányadó!

Ha letöltök egy programot a netről akkor mi? Lássuk be semmi! A Btk sem mert nincs ilyen pontja.

Én nem azt montam hogy jogos a warez,csak nincs jogszabály ami tiltaná ekzakt módon (pl: bicikli lopás)

" Elnézést, megbántani Senkit nem szeretnék, de a program írója határozza meg a feltételeket. Vagy elfogadjuk, és akkor használható, vagy nem, és amennyiben használjuk, bűntettet hajtunk végre. Függetlenül attól, hogy szórakozásból, vagy kényszerből tettük (ritka!)."

Hol van ez leírva legalább ilyen "ekzakt" módon megfogalmazva?

üdv

(#511) edipqe válasza -kdM- (#500) üzenetére


edipqe
senior tag

semmi se feltorhetetlen.

1et értunk, de ha belegondolsz sokszor voltak reménytelennek tuno "harcok", de attol h reménytelennek látszik, nem lehetetlen gyozelem, és ez pont elég arra hogy a gyártok ne lássák be amit te is irtál.

Véleményem szerint addig nem adják fel amig el nem érik a céljukat. Elobb utobb ugyis lesz vmi chip az osszes alaplapon winyón, stb ami majd ezt meggátolja, figyelik h kinek van deaktiválva, és akinél deaktiválva, crackelve, feltörve van eza másolásvédelmi cucc annak már nézik is át a gépét. Jah h ezt nem tehetik meg? véleményem szerint még nem tehetik meg.

Sokszor volt már h huyeségnek tuno dolgot mégis elfogadtak torvényben lásd pl.: amikor behozták és elfogardát at a torvényt ami a sztech cuccok gariztatásánál eltörölte az asszem 2 hetes limitet! Ez a döntés is ellentmond a jozan észnek, a vásárloi jogoknak és még sorolhatnám, de mégis átment. Elszabadult a "pokol" miota eltorolték? IGEN, érdekel bárkit is h emiatt az emberek iszonyat sokat szivnak? NEM. sérti a jogaidat? sztem nagyon is.

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#512) Zé_Mester válasza bambano (#451) üzenetére


Zé_Mester
őstag

mint írtam már rég nem köt le az ilyen dolog.
van 1000 és jobb dolgom mostanába, dvd íróm is csak azért van jópár éve hogy legyen mivel beolvasni a lemezen lévő adatokat, meg hogy a képeket meg ilyen dolgokat ki tudjak írni.
letölteni se nagyon töltök, mert nincs türelmem hozzá, meg a netem se egy csúcssebességű.
régen jó dolognak tőnt a CD írás, aki ügyesen és nagyba csinálta annak rengetegett hozozz a konyhára.

és tudom hogy te az ártatlanság és a makulátlanság mintapéldája vagy, de rajtam kívül még kismillió embert lehetne ezért baszogatni. gondolom te se vagy 100%-ig ártatlan, csak osztod itt az észt :(((
és akkoriban se a kis csórókra vadásztak, hanem azokra akik nagyban , legalább 8-10 íróval nyomták 24/7-be a dolgot :U

(#513) edipqe válasza extralama (#510) üzenetére


edipqe
senior tag

végre vki aki osztja a véleményem h ami nincs tiltva, az nem buntény! :DDD

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#514) Neck válasza 7 (#508) üzenetére


Neck
veterán

A NoCD általában kényelni luxus, sokan nem csak 1 programot használnak egyszerre, s ha pl 3 programot használsz, és mind3 CDt kér, akkor vagy pakolászol, vagy veszel 3 DVD meghajtót, vagy amelyikből van felraksz 1 NOCD cracket és nem megy el egy csomó időd munka közben...

Ha áttölti a sörét üvegből pohárba, mert neki kényelmesebb (a sörös példán javítottam kicsit) akkor szíve joga. A szoftvert megvette, kifizette, ha nem másolja másoknak, hanem maga használja, szerintem teljesen legális.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#515) Volkov válasza Morden24 (#507) üzenetére


Volkov
aktív tag

Tudod, nem itt a PH!-t kell nézni, ahol a fél brigád 2havonta lapot cserél :DDD
Ok, ez így van, de itt a fórumon nem az átlag júzerek beszélgetnek ;)
Csak kis kiegészítés volt a sok olcsó Windows mellé.
Itt amugy maguk a boltok a ludasak, elvileg el sem adhatná az OEM-et önmagában...

(A többit meg már szerintem hagyjuk, mert nekem csak a példálózásra futotta, én sem vagyok jogász, és nem is nagyon értek hozzá :) )

Legyen ez a végszó. Ámen :R

:)

(#516) Morden24 válasza Neck (#506) üzenetére


Morden24
nagyúr

A vonalzóhoz meg a szalagmércéhez kicsit többen értenek mint a számítógépekhez, nem gondolod?

A hugyozáshoz és a portörléshez meg mégtöbben. Ha valamihez nem értek, akkor segítséget kérek, nem vásárolok debil módon "jajmilesz" alapon. Megértem, hogy senki nem polihisztor, én is millió dologhoz nem értek. Ellenben vagy segítséget kérek ilyen esetben, vagy bevállalom, hogy hibázhatok, és akkor mást nem b*szhatok le. C'est la vie

A másik dolog, hogy arról beszélgetünk, hogy ha megszűnne a warez, akkor tudod hányan vennék meg a játékprogramokat? Ugyanannyian. Legfeljebb minimális növekedés lenne tapasztalható. De csinálhatsz közvéleménykutatást ha nem hiszed.

Vásárlás warezzal: X halmaz (original) + Y halmaz (warez)
Vásárlás warez nélkül: X halmaz (original) + Y halmaz kicsi része

Ehhez józan paraszti ész kell csak. Sőt, ahogy már mondtam, elég csak a paraszt :)
Az meg miért érdekeljen, hogy valaki így nem tudna ingyenélni? :F

A profit nem nőne

De. Nyilván nem a komplett Y halmazzal, hanem bizonyos százalékával.

akkora bázis játszik az adott játékkal, nagyobb a közösség

Ja, mint a CS esetében, ahol a nyílt szervereket tipikusan a warezos vérpisták tették tönkre. Értelmes ember csak WON-os szerveren játszott utána. Megjegyzem, a WoW-ról is hasonlókat szoktam hallani tört szervert illetően.

több bugot jelentenek

Ebben egyetértek, jó dolog. Csak éppen a warezos okoskák legtöbbje MINDEN kimenő adatforgalmat letilt, mert CIA-ügynök szinten paranoiás. Egy kurva bugreportot el nem küld. Feljön fórumokra inkább, és megkérdezi, hogy "ménemmegyagámé?"

többen vesznek részt a versenyeken

Ez egy szűk réteg alapban, kétlem, hogy magas az aránya a warezosoknak. Egyébként is, aki igazi fanboy, ott már tényleg égő, hogy warezzal tolja.

többen vesznek hardvert a játék miatt

Ami elég humoros, amikor a warezosok az árérzékenységre hivatkoznak.

Nem csak az álszent "mindenki vegyen meg mindent" dolgokon kéne töprengeni, hanem a realitásokon is

A realitás az, hogy egy fizetős terméket fizetés nélkül használsz. Ezen a realitáson kéne gondolkodni. Kit érdekel, hogy mire meg mennyi pénzed van? Nekem sincsen csillió dologra pénzem, én is spórolok, én is átgondolom, hogy mit veszek. De nem is rinyálok.

a wareznek pozitív hatásai is vannak

Tudom, már ki lett tárgyalva, még általam is. Más kérdés, hogy az ellenségemnek sem kívánom, hogy mindent visszaolvasson ;)

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#517) Rive válasza extralama (#510) üzenetére


Rive
veterán

Én nem azt montam hogy jogos a warez,csak nincs jogszabály ami tiltaná ekzakt módon (pl: bicikli lopás)
Szerintem jelentsd fel magad, és majd rájössz.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#518) dabadab válasza extralama (#510) üzenetére


dabadab
titán

"Ha letöltök egy programot a netről akkor mi? Lássuk be semmi! A Btk sem mert nincs ilyen pontja."

Ajanlom figyelmedbe az "1999. évi LXXVI. törvény a szerzői jogról" c. szosszenetet, ezt olvasd at es ertelmezd, mielott ilyen marhasagokat irsz.

DRM is theft

(#519) -kdM- válasza edipqe (#511) üzenetére


-kdM-
senior tag

van olyan ingyenes kriptografiai program ami ugy letitkositja a mervlemezedet, hogy tenyleg feltorheto...8 ev alatt

az emlitett alaplapos "megoldashoz" pedig kiado-lapgyarto egyuttmukodes kell, az elso ilyen lapgyarto meghalna egy ilyen lepes utan mivel ember nem venne meg

ja es emberek...azt felejtsuk mar el, hogy szegeny programozo, ot pont nem erdekli mennyit adnak el, az a csoringer kiado az akit erint

[ Szerkesztve ]

(#520) Morden24 válasza Volkov (#515) üzenetére


Morden24
nagyúr

Legjobb tudomásom szerint a Microsoft nem foglalt egyértelműen állást a "kósza" OEM-ekkel kapcsolatban.

Sectumsempra - For Enemies

(#521) vamzi


vamzi
őstag

Erről, csak az a véleményem, hogy én is azok közé tartozom, akik azért töltenek le a netről valamit, mert nincs arra pénzük, hogy megvegyék. Ellenben már a windows-t se lopom, hanem ikább áttértem a nyíltforrású megoldásokra. A lemezek ára meg mihelyst lemegy megfizethető árra és megérdemli, hogy meg vegyem, meg is veszem. Sokan hülyének néztek pár hónapja, mertmegláttam a pokoli szomszédokat és megvettem, mert hogy neked nincs meg? odaadjam, én mán leszedtem? meg hasonlók. Egyébként szerintem jó érzés hivatalos szoftvereket használni.

(#522) sztikac válasza Volkov (#515) üzenetére


sztikac
őstag

"Itt amugy maguk a boltok a ludasak, elvileg el sem adhatná az OEM-et önmagában..."
Van olyan OEM verzió is ami önmagában, hardver nélkül is megvásárolható.

(#523) edipqe válasza -kdM- (#519) üzenetére


edipqe
senior tag

feltéve h lenne kivétel, mert ha minden alaplapgyártó belemegy akkor nem lenne A a B vel szemben emiatt hátrányban, más kérdés hogy ezzel bár gyoznének, abban a pillanatban senki se venne PC-t :DDD

mert ennyi erővel már akkor jobbb a konzol.

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#524) Füge007


Füge007
senior tag

Magyarországon az elmúlt évtizedekben legális szintre emelték a lopást, azt mondták az elvtársak "mindenki onnan él ahol dolgozik", és ez igen kétértelmű gondolat. Nem akarom a témát politikai síkra emelni. Itt rendet kell tenni az agyakban, utánna lehet erről a kérdésről is beszélni. Addig ez a kérdés a 22-es csapdája.

Füge

(#525) Volkov válasza Morden24 (#520) üzenetére


Volkov
aktív tag

Ezt nem tudom, de én a hivatalos OEM licensz szerződést néztem, s abból idéztem ide. Szerződés. Ez a jog, felrakod, elfogadtad. Gondolom én.

A legszebb Microsoftos állásfoglalás amugy az volt, mikor valamelyik fejes benyögte egy sajtótájékoztaton, hogy inkább lopott Windows-t használjon mindenki mint OS-X-et vagy Linux-ot. Had szokják a Windows-t :))

:)

(#526) Morden24 válasza Füge007 (#524) üzenetére


Morden24
nagyúr

Itt rendet kell tenni az agyakban, utánna lehet erről a kérdésről is beszélni.

:R :C :R

Volkov: Elmondta ezt már más is, pl. az ESET a Nod32-vel. :)

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#527) edipqe válasza Morden24 (#516) üzenetére


edipqe
senior tag

Ami elég humoros, amikor a warezosok az árérzékenységre hivatkoznak.

nem mindenkinek ez az érve!
a vasat 1 szer veszed meg meg néha rákoltesz átlag esetben sztem ez kijelenthető, persze x évente esetleg nagycsere, a játékok meg konstans kiadás, még ha egyszeri kiadásnak tizede vagy huszada a vasnak akkor is idovel osszeadodik.

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#528) Volkov válasza sztikac (#522) üzenetére


Volkov
aktív tag

http://www.microsoft.com/hun/piracy/oem.mspx

Én ezt néztem, nem tudom ennél mi hivatalosabb oldal van:
"Kalózkodás OEM-termékekkel" bekezdés vége:
"Az OEM-szoftvereket sohasem szabad a megfelelő számítógép vagy hardvereszköz nélkül forgalmazni. "

:)

(#529) #65755648 válasza TazLeacher (#493) üzenetére


#65755648
törölt tag

Nem sokat fogtál fel abból amit leírtam...
Nehogy azt próbáld magyarázni nekem, hogy egy cd, vagy dvd előállítási ára akár csomagolással együtt több lehet mint 20-30Ft...

Ha felvesz valaki egy albumot, akkor fizetnie kell azért hogy használhassa a stúdiót amíg a felvétel tart, EGYSZER. Ezután bérelnie kell egy tárhelyet, ahonnan letölthetik a felhasználók, amik szintén fix költség, egy hónapban EGYSZER, nem függ a letöltők számától. Ilyen módon nem kerül többe neked az, ha 1000-en töltik le, mint az, ha csak 3-an. Ezért nagyon rossz példa az S8, hiszen baromira nem ugyanaz a kettő, nem lehet összehasonlítani őket. Az előbb olvastam itt valaki a sörrel hasonlította össze az ADATOT, elképesztő! ITT NINCS TOVÁBBI KÖLTSÉG, AKÁRHÁNYAN IS HASZNÁLJÁK FEL AZ ADATOT, EZÉRT AZ ADAT TÍPUSÚ TERMÉK NEM HASONLÍTHATÓ SEMMILYEN MÁS TÍPUSHOZ! Nem tudom, miért nem képesek ezt felfogni az emberek. Tisztára olyan mint az "Egy jenki Arthur király udvarában"...
Amit mondani akartam az az, hogy ha csak 100-an töltik le az albumodat, az neked nem lesz kóser mert hiába fizetnek 5k-et érte, az még csak 500k. Viszont ha 500Ft-ért adod, akkor lehet letöltik 10.000-en, ami már 5 milla. Ha ábrázolod az bevételt az ár függvényében, akkor egy haranggörbét kapsz (mindig, minden terméknél). Az a cél, hogy olyan áron adjuk, ahol a haranggörbe csúcsa van. Szvsz ezt a haranggörbe-csúcsot nézték el nagyon itt K-Európában a kiadók, akik az amcsi és Ny-Európai árakhoz szoktak.

(#530) liksoft válasza extralama (#510) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Valahogy nem áll össze ez a kép bennem. A program tulajdonosa az írója. Ha bármilyen általa engedélyezett módon jutok hozzá, akkor használhatom. Ha nem, akkor nem.

Vagy a törvény a biciklin kívül megemlíti lopás kategóriában a csokit, mérőszalagot, stb... ? Tehát amit nem sorolt fel az lopható?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#531) Volkov válasza Füge007 (#524) üzenetére


Volkov
aktív tag

Ott a pont ;)

:)

(#532) Atocha válasza TazLeacher (#3) üzenetére


Atocha
senior tag

Nem akarok sem paraszt lenni, sem flémet indítani, DE....

Ooooolllyan nagyon kiváncsi lennék én, hogy Te mennyiből élsz drága "barátom"!
Mert ismerek én olyan családokat, akik 2 évig kuporgatják össze a gépet a gyereknek és nem feltétlen azért, hogy warezoljon a kisfiúk egy játékot vagy filmet, hanem azért hogy tanulhasson a gyerek egy kis informatikát. Legyen esélye.

A másik dolog, hogy megnézném én a Te gépedet, hogy hány legális szoftver van rajta (persze ezt buktam ha linuxozol, de nem hinném)!

Összeszámoltad Te már, hogy alaphangon is mennyi lenne egy win gépre az összes szoftver legálisan? Nem játékra gondolok, nem filmre, mert az ma M.o-gon szerintem rohadt nagy luxus, aki csak bemegy és megveszi az új kaszpian herceget egy kis indiana jonszal és lök mellé egy kis krisziszt is, mert "höö megérdemlem loreál!"
Az ilyenek mifelénk burzsuj ***nek hívjuk.

Belegondoltál Te abba, hogy ha valaki tényleg jó fiú akar lenni, és megvesz csak havi 2 játékot, akkor az a fizetésének hány %-a? Ma Magyarországon a havi átlagkereset - a közhiedelemmel ellentétben - jó ha eléri a 90 e Ft-ot. Ebből elkölteni csak úgy 10-20 ezret játékra vagy filmre az nem jófiúság, hanem felelőtlenség!

Nem védeni akarom azt aki warezol, de megértem mért teszi. A filmek tömkelege egy rakás nézhetetlen hulladék amerikából. Erre Én spec nem adok ki 2-5 e Ft-ot. A játékok minősége is hagy kívánnivalót maga után. Megveszem és csalódottan veszem tudomásul, hogy az egész nem tartott tovább egy napnál, mehet a polcra vagy az archívumba. S mindez mondjuk 15 ropiba volt. Hát egy frászt! Megértem miért warezolnak sokan.

Ha mi is 3-500 e Ft-ot keresnénk mint az angolok, vagy a németek, akkor be se írtam volna, max annyit, hogy igazad van egyetértek veled. De nem ez a helyzet M.o-gon, szóval amit írtál az nemcsak felületes, de átgondolatlan is volt.

Gondolom a hsz-em törölni/töröltetni fogod, mert nem illik bele majd az oldalképbe.

Hali.

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#533) Morden24 válasza edipqe (#527) üzenetére


Morden24
nagyúr

Tény, volt már itt olyan is, aki azt mondta, hogy mivel megvette a gémerPC-t, ő úgy gondolja, hogy "jár" neki a játék ;]

Egyébként elmondom, hogy engem konkrétan miért nem lehet meggyőzni.
Szóval: ha valaki nem akar túlfogyasztani, képes információt feldolgozni, utánajárni/olvasni a dolgoknak, ésszerű fogyasztói magatartást prezentálni, akkor nem kell sok lóvé ahhoz, hogy PC-s játékokkal szórakozz.

- Nem a 3 óra alatt kijátszható lövöldére kell 10K-t adni, hanem a sokszáz órás, újrajátszható cuccra, vagy a multiban is tolható akármire. Vagy MMORPG.
- Nem kell premierre szaladni a bolt elé. Hejráérünk.
- Nem kell porosítani a polcon. Tessék csereberélni, adnivenni. Nem szégyen, sőt.

Aki meg túlfogyaszt, szenvedélyesen vagy már betegesen gyűjt mint egy állat, azt én hadd ne sajnáljam, és hadd ne írjam alá, hogy "warezolj fiam, persze, nem ártasz senkinek".

Ennyi :)

Sectumsempra - For Enemies

(#534) -kdM- válasza edipqe (#523) üzenetére


-kdM-
senior tag

na de az alaplapgyartokank ez esetleg + koltseg amire senki nem kotelezheti oket, max torvennyel, az illetekes donteshozok a parlamentben pedig nem erdekeltek ebben a temaban, illetve mashogy fogalmazok...az atlag nep nem erdekelt a temaban

ja, hogy azt a szuk reteget teszik a kiadok erdekeltte akik a dontest hozzak? az mar mas teszta, de hat beteg vilagban elunk....

[ Szerkesztve ]

(#535) g@bo válasza Morden24 (#516) üzenetére


g@bo
nagyúr

nagyon lehordod a warezt, amúgy igazad is van.

de öszintén, kb mekkora réteget hatott meg /saccolj/ az egyébként igényesen megfogalmazott hozzászólásaid ?

elvi síkon baró a vita, de gyakorlati haszna....

(#536) ProEvoFan válasza martonx (#435) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

ember! olvasd el rendesen h mit írtam, nem azt írtam h nincs warezz hanem h nincs akkora mint pcn...
ezt az eladási számok pontosan megmutatják, ez ellen nem lehet vitatkozni, pont!

Az iparágnak szüksége van a warezra. Figyeld meg mihelyst feltörik, hirtelen milliószámra fognak kínába, oroszországba, kelet-európába next-gen konzolokat eladni, amivel ha nem is arányosan, de nőni fognak a játékeladások is.
de a konzol ipar nem a gépek eladásán nyeri a pénzt, hanem a szoftver eladási jogokból
hiába adnak el több konzolt ha egyszer mindenki majd warezzolja, nekeik abból nincs "akkora nyereség" mint ha évente elad 1konzolhozz pl5 eredeti játékot, vágod? a PS2 ugye 7éve a piacon van és aledtak belöle 110millió darabot, de 3évig veszteséget hozott minden egyes darabszám amit legyártottak a gyárban; a konzol piac a szoftverből él, persze ehhez kellenek megfelelö mennyiségü értékesitett gép eladások is

warezz az megöli a pcs játékipart, sajnos
de amit én nem értek, hogy ez ellen nem tesznek semmit a VGA gyártok, ugyanis ha nincs játék pcre akkor komoly vgak sem kellenek lassan

[ Szerkesztve ]

(#537) QuippeR válasza liksoft (#530) üzenetére


QuippeR
tag

Szoftver esetében a szerzői jogok megsértéséről van szó, ami valóban illegális, de nem lopás. Tudom nehéz elhinni, de ha megversz valakit, az sem gyilkosság.

(#538) Morden24 válasza #65755648 (#529) üzenetére


Morden24
nagyúr

Egy dolgot kell megérteni.

Az alkotó dönti el, hogy mit miért/mennyiért ad.
Ha én ráírok egy cetlire négy betőt, és ezt kínálom 10K-ért, akkor ez van. Megtehetem. Te meg megteheted, hogy ne vedd meg.
Ellenben nem teheted meg, hogy kitalálod: ez a cetli nem ér 10K-t, de nekem kell, és elveszem.

(Ha nem tetszik a cetli, akkor mondjuk holnap programozok egy kis felfelé scrollozós lövöldét, és azt mondom, hogy 1000 forint. Igen, ennyi az ára. Leszarom, hogy te tudod másolni. Az én döntésem az, hogy a termékemmel csak az játszhat, akinek van rá 1000 forintja. Te ezt majd akkor bírálhatod felül, ha nálad lesznek a jogok.)

Nem tudom, miért nem képesek ezt felfogni az emberek.

Nem tudom, miért nem képesek felfogni az emberek, hogy az adat is valakinek a tulajdonát képzi. Ez a tulaj rendelkezik arról, hogy ki férhet hozzá. Van, aki azt mondja, hogy mindenki, más meg úgy gondolja, hogy csak azok, akiknek van rá pénzük.

Így működik. Az adat nem mindenkié. Az adat azé, akinek az alkotó/tulajdonos hozzáférést biztosít.

Sectumsempra - For Enemies

(#539) edipqe válasza -kdM- (#534) üzenetére


edipqe
senior tag

az a baj h én a mai világban nem lepodnék meg ha hirtelen 1ik naprol a másikra koteleznék erre a gyártokat. h senkinek se áll érdekében csak a játék és program fejlesztoknek...boven elég, van lobbi pénz ott boven.

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#540) g@bo válasza ProEvoFan (#536) üzenetére


g@bo
nagyúr

" nem tesznek semmit a VGA gyártok, ugyanis ha nincs játék pcre akkor komoly vgak sem kellenek lassan "

processzor, új alaplap, több memó se kell..... a pc fejlődés motorja a rosszul megírt játék... :DDD

(#541) g@bo válasza Morden24 (#538) üzenetére


g@bo
nagyúr

" Ha én ráírok egy cetlire négy betőt, és ezt kínálom 10K-ért, akkor ez van. Megtehetem. "

Ez kizárólag a pc szoftverek, vagy általában a termékek árazására is érted?

(#542) Morden24 válasza g@bo (#535) üzenetére


Morden24
nagyúr

Most erre mit mondjak?

Van egy véleményem. A jelenlegi fennáló rendszer szerint ezt közölhetem.

Mellesleg nem megváltani akarok én senkit. Sokkal érdekesebb azt figyelni (olvasni), hogy ki hogyan reagál, ki hogyan gondolja. És persze rájönni, hogy az emberek legtöbbje még azt sem meri bevallani, hogy egy önző görény (ami egyébként teljesen normális dolog), hanem nyavajog, indokol, félrebeszél meg takaródzik. :U

(#541) g@bo: Nyugodtan érthetem általánosságban is (most ne menjünk bele abba, hogy az árképzés egyébként egyáltalán nem önkényes, aki akarja megérti :) )

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#543) extralama válasza dabadab (#518) üzenetére


extralama
csendes tag

Szia!

Bocs hogy megszólaltam, de nem írtam marhaságot mert átgondolom hogy mit és kinek irok le és milyen stílusban! Az előző hozásszólásaimat is elvolvastad?
A marhaság az a törvény, mivel jelenleg senki nem tudja betartatni.
Különben nem itt vitatkoznánk.
Az általad említett törvény a szerző jogairól szól. VI .fejezet. (köszönöm a segítséget)

És hol van elrettentő következmény benne?

Ha megmutatod, megköszönöm és visszavonulok a barom gondolataim közé!

(#544) edipqe válasza Morden24 (#538) üzenetére


edipqe
senior tag

az adat valamilyen formában tudás és ideális társadalomban az a kozos kincs része...de jelen esetben mivel gyakorlatias a vita ezért eme sorom nem mérvadó, csak ide tartozik.

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#545) Wolverine válasza extralama (#510) üzenetére


Wolverine
félisten

Írsz egy cikket, szakdolgozatot, elemzést, akármit. Még mielőtt publikálnád, én lemásolom és kiadom a saját nevem alatt. Loptam-e? (az eredeti végig nálad maradt.)

Grammarnazi mode on: egzakt, basszus. Egzakt. Grammarnazi mode off.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#546) edipqe válasza Morden24 (#542) üzenetére


edipqe
senior tag

HA ez kell a boldogságodhoz én stand up és én lenni nagyon proud h kijelenthetem:
ÖNZŐ GÖRÉNY VAGYOK! :C

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#547) Morden24 válasza edipqe (#544) üzenetére


Morden24
nagyúr

az adat valamilyen formában tudás

A tudás az, hogy tudsz programozni. Az nem tudás, hogy a nullák és egyesek összeálltak PC-játékká, vagy mozifilmmé. Az termék.

(#546) edipqe: Én is, de azért boldoggá nem tettél :D

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#548) edipqe válasza Morden24 (#547) üzenetére


edipqe
senior tag

termék az amikor azt eladható formába öntöd, tehát adathordozóra rakod.....de ezzel tudom h sokan kotekednének.

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#549) extralama válasza liksoft (#530) üzenetére


extralama
csendes tag

Szia!

na jó akkor leírom máshogy:

Hogy állapítod meg valamiről hogy lopás ha nincs egy törvényben egzakt módon megfogalmazva a lopás fogalma kiterjesztve azt a P2P rendszereken kereszül történő terjesztésre stb.. Nincs leírva hogy mi a lopás nem az nincs leírva hogy mi a lopás tárgya.

[ Szerkesztve ]

(#550) nostrum


nostrum
tag

Bűnöző vagyok! :K

Azon csodálkozom, hogy itt nagyon rámentetek a játék témára.
Hogy: "Úristen, hiába sorakoznak az eredeti játékok a polcomon, mert ha a sok köcsög lewarezolja, akkor előbb-utóbb nem fogok tudni játszani, és akkor mi lesz... megint elő kell venni a dömpert, meg a búcsús revolvert..."

Mintha a zene, film és egyéb szoftveripar termékei szóba se jönnének...
Ahogy Hollywood nem megy tönkre, és a színészek sem, úgy a zenevilág sztárjai is elég jól élnek, hiába a warez. És ugyanígy a játékipar sem megy tönkre, max átalakul.

Azért nem beszélünk mindről, mert nagyjából 1000%-ig biztos vagyok benne, hogy olyan nincs aki ne töltött volna le egy "empéhármat" vagy egy "avit" csak úgy suttyomban, vagy csak egy hasznos szoftvert, hogy ejnye próbáljuk már ki...
.. hápersze, a 4 megabit a májvippeléshez kell ugye? meg hogy gyorsan jöjjön be a startlap... hogyne...

De az nem számít... csak hogy legyen Doom IV. Ne féljetek lesz. Annak ellenére, hogy én (egy-két kalsszikustól eltekintve) és még hozzám hasonló bűnözők egy büdös forintot se fognak rá költeni.

Rohadt nagy visszhangja van ennek mostanában... kissé túl van spirázva, annak ellenére hogy a világ ennél "kizárólag" csak nagyobb gondokkal rendelkezik. De amikor valaki zsebéből "állítólag" pénz folyik ki, akkor mindent bevetnek.

Mondjuk, hogy van két-három dolog, amit a szabadidőmben (amiből nem sok van) szívesen csinálok. Az egyik ilyen a játék a PC-n. Vagy egy letöltött film megnézése. Vagy letöltött zene hallgatása. Nagyjából egyértelmű számomra, hogy mondjuk a COD4-ért, amit 5-6 óra alatt játszottam ki egy vasárnap délután, még 500 forintot se adnék.
Egy szép vasárnap délután volt, utána meg SHIFT-DEL...

Majd adok érte pénzt, ha olyan idióta leszek, hogy egy ilyen játék kitart egy évig, mert először kijátszom simán, aztán meg ultrahardon, aztán úgy hogy csak pisztolyt használok, aztán úgy hogy mindenkit a letépett ******* verek agyon, aztán kihúzom a gépből az egeret, és úgy is....

Egy Fallout 2, meg majd a 3, az igen...
Jó lenne a munkához, meg a tartalomhoz igazítani az árakat...

Először is. Ki gazdagszik meg abból, amikor én megveszek egy játékot??? A kiadó. Szerencsétlen fejlesztők alig látnak belőle valamit. Ha több jut a kiadónak, ez akkor se fog változni.

Aztán rendbe kéne magunkban rakni azt, hogy minek mi az értéke. Az ókorban a színészek például a legalacsonyabb réteget képviselték. Jó is volt, mert végülis szart se csináltak, és ez ma is így van.

Csak ma több millió dollárt kapnak egy filmért. Nem vicces, hogy valaki azt várja tőlem, hogy ezreket fizessek egy filmért, vagy egy új nagylemezért, amikor ha a jelenlegi fizetésemmel számolok akkor 70 éves koromra, 50 év munkával a hátam mögött 75 millió magyar forint fordul meg a kezemben, amiből 100000 forintnál soha többet nem látok egyben. Egy filmért perkáljak én mondjuk, aminek a főszereplője ezért az egy filmért kap 20 milliót... dollárban. És ez érvényes az egész szórakoztatóiparra.

Amíg ezt helyére nem teszik, és amíg be nem látják, hogy ha bizonyos dolgok ötödébe kerülnének, akkor ötször annyi fogyna belőlük, vagy amíg valaki azt hiszi hogy ha fővesztés járna a warezolásért akkor én bemennék a boltba és 8000-et perkálnék valami játékért, addig nemigen van miről beszélni.

Nem hiszem hogy bárkinek pénzkiesés lenne ha én nem veszek meg valamit, amit semmilyen körülmények között sem vennék meg. Inkább az fáj itt az embereknek, hogy én "ingyen" játszok valamivel amiért ők pénzt adtak....

Elárulom, nekem is fáj pár dolog... és a kutyát se érdekli. Akkor meg???

Dolgozok. Fizetek a netért, kikínlódom a hardvereket néha, adózok 8000 sávban és formában, és ha eljő az idő, amikor büntetni fogják az illegális letöltést, akkor se fogok bemenni a boltba PC játékot, filmet vagy zene CD-t venni...
Egyszerűen csak leszokom róluk. aki meg nem tud, az gebedejen meg.

De az nem fog eljönni. Mert enyhe gazdasági felfordulás kerekedne a dologból, hogy miért azt meg vagy érti valaki, vagy nem...

[ Módosította: Racecam ]

In space, no one can hear you scream...

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Mi a Warez? Bűn vagy kényszer? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.