Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Mi a Warez? Bűn vagy kényszer? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#901) pentax7 válasza pentax7 (#900) üzenetére


pentax7
csendes tag

nem beszélve egy dvd kb 10 évig jo utána kuka mert nem lehet olvasni hiába a 120év 200év minoség az kamucseki majd veheted ujra a filmeket mert hd minoségben is kiadják ujra

(#902) pentax7 válasza pentax7 (#901) üzenetére


pentax7
csendes tag

ja és magyarokat nem kell annyira lenézni és sulykolni a magyar mentalitás szöveget kapunk eleget abból hogy nem akar adózni a magyar stb sületlen dumát
ha nem 70 százalékos az adok akkor egyetértenék de igy
kikérjuk magunknak hogy a csak mi warezolunk meg lopunk meg stb ez igy egy nagy hazugság magyar is becsületes és tisztességes és dolgozik is aki ezek ellene mond az tisztességtelen az lop meg hazudik
csak nem szereti senki ha hülének nézik

(#903) Morden24 válasza pentax7 (#902) üzenetére


Morden24
nagyúr

Soha nem mondta senki szerintem, hogy csak a magyarok warezolnak.

Ellenben a magyar átlag hozzáállása igenis létező szinten nem túl megfelelő. Ennek konkrétan történelmi/társadalmi okai vannak, szóval a legnagyobb részt megérthető. Mo.-n komplett paradigmaváltás kéne nagyon sok téren. Erre ez az ország szerintem még elég sokáig totálisan alkalmatlan lesz. Ne legyen igazam.

Sectumsempra - For Enemies

(#904) Wolverine válasza euforia (#871) üzenetére


Wolverine
félisten

Azok a "rendes önzetlen emberek" illegális módon jutottak a szervert működtető szoftverhez - lévén azt nem adja/adta ki hivatalosan a Blizz, és nem is fogja -, így már a szerver működése is illegális. (ha valaki bejelent egy ilyet a Blizzardnak, akkor rákopogtatnak a fenntartóra az ügyvédek, hogy "kézcsókom, ennyire fogjuk perelni, ha nem zár be most")

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#905) katt777 válasza Morden24 (#899) üzenetére


katt777
félisten

A marketing a puska, a cégek sütik el. A sok birka meg teljes mellszélességgel a fegyver rosszabbik vége elé áll.

Ha valamit utálok, az az, amikor valaki felhívja a "munkájára" a figyelmet. Éppen az a baj (agymosás), hogy a maflábbakkal elhitetik, szükség van rá. Mindig tájékozódom mindenről, ami érdekel, ezért aztán roppantul irritál, ha olyasmit akarnak rám sózni, ami nem érdekel. A hülyékre kell mindent rátukmálni, nem azokra, akik nem lusták tájékozódni (már megint az a 90%, ami miatt a maradék 10%-ot igyekeznek kiüldözni a világból).

Jó munkának nem kell reklám. Kell egy Ferrarinak reklám? Nem kell. Mindenki tudja, hogy jó. Munka van mögötte, rengeteg. A sok szar kis guruló koporsónak kell, mondvacsinált töréstesztekkel, aztán a sok idióta mégis meghal bennük. ;]

Szép csomagolásról ugyanazt modod, amit én. ;)

Ha az embereknek minőséget adnak, azt szokják meg, ha szart, akkor azt. A lustaságukból, és vegetatív létezésükből ez következik, egyszerűen kondicionálhatóak bármire (nézd csak meg pl. a politikai marketinget: hány idióta megy az egyik vezérkos után, hány meg a másik után, és milyen kevés értelmes ember marad). Az egy nagy mese, hogy az emberek képesek dönteni, hiszen éppen a marketing által megfoszttatnak a tájékozódás lehetőségétől, ehelyett hazugságokkal tömik tele a csöppnyi agyukat.

Á, akkor ezért véded a marketinget annyira. Manipulálod az embereket, és kimagyarázod magad azzal, hogy csak a hülyét lehet megtéveszteni. Ez természetesen igaz, de te attól még visszaélsz az ő ostobaságukkal. Nagyon is jól ismerem a marketing módszereit a tudatküszöb alatti reklámoktól a hazugságok folyamatos ismétléséig, amíg végül gyökeret vernek a sok rabszolga agyába. És mentegetheted magad és a hozzád hasonlókat azzal, hogy hát az emberek így voksoltak (miután kondicionáltátok őket), attól még a gépezet része vagy. Egyébként ezen az alapon egyetlen szélhámost sem lehet megbüntetni, amivel el is helyeztem a "szakmádat" oda, ahová való. Nekem ne a gyártó mondja már meg, hogy jó-e a terméke, ez a minimum elvárásom. A nyájnak meg nem, mert nem gondolkodik, így a szart termelő cégeket is eltartja. És ez nem lehet egy vegetatív létforma felelőssége, ahogy az sem a békák felelőssége, ha átgázolsz rajtuk az úton egy úthengerrel, hanem a tiéd, hogy megteheted, és megteszed, a sok mafla meg miért ugrált oda. ;]

Az üzlet egykor azt jelentette: kölcsönösen előnyös szerződés. Ma a másik fél megtévesztését, ezáltal, igen, pénzének elhalászását jelenti. Nem véletlenül nem engedik a játékgyártók a teljes programot kipróbálni (kivéve nagyon keveset), nem véletlenül csak 1-2 "slágert" játszanak egy lemezről, nem véletlenül csak 1-2 jelenetet reklámoznak egy filmből.

Fentieket figyelembe véve te értsd meg, hogy marketingre jó terméknek és intelligens lénynek nincs szüksége. Nyilván nem fogadod ezt el, hiszen azzal el kéne fogadnod egész létezésed értelmetlenségét és kártékonyságát, de ez ugyanannyira nem érdekel, minthogy milyen trükkökkel lehet a sok idiótát bevinni az erdőbe. Nem is várom el, hogy megértsd, milyen filozófia mentén gondolkodom.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#906) katt777 válasza pentax7 (#902) üzenetére


katt777
félisten

Ez a magyar mentalitás, na, látod, ez is egy hatalmas (negatív) marketing. És sulykolni is fogják belétek, amíg ezzel hasznot termelhetnek. Értsd: dolgozz pl. éhbérért, mert az tisztességes, és törődj bele, hogy egyik napról a másik napra vegetálj, bármiféle szórakozás nélkül. Ezért beszéltem pár napja a rabszolgaságról.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#907) Vistaboy válasza katt777 (#895) üzenetére


Vistaboy
veterán

"...hányan hisznek egy remek grafikájú szoftvert "király"-nak, még ha az amúgy játszhatatlan is..."

Annyian, akik nem a játékélmény miatt vesznek játékot, hanem hogy eldicsekedhessenek vele, hogy "Te, nézzed má', letöltöttem a Krájzist, "egymilliószor csillióban" megy, minden effekt fullon, csilli-villi. Megérte ez a gép azt a pár százezret, igaz'e?" :DDD

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#908) Morden24 válasza katt777 (#905) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ha valamit utálok, az az, amikor valaki felhívja a "munkájára" a figyelmet.

Ez érdekes. Ezek szerint ha te pl. éttermet nyitsz, akkor ne írd ki, hogy "Étterem", mert majd a finom illatokra bemennek a népek. Vicc, amit mondasz. A mai világban az emberek 1. túl sok infót kapnak 2. túl kevés idejük van -> ahhoz, hogy az életükben előforduló minden terméknek/szolgáltatásnak utánanézzenek. Ha te ilyen vagy, akkor örülj neki, a legtöbbünknek nincsen ideje arra, hogy mondjuk mosóporoknak nézzen utána.

Mindig tájékozódom mindenről, ami érdekel

És téged minden érdekel? A szappantól kedve a mosóporon át a minden apró-cseprő szarig, vagy te csak a hobbidról (PC) beszélsz? Ja, vazze, a hobbimról én is tájékozódom. Ami érdekel, arról szintén tájékozódom. Csak éppen itt még bőven nem zárul a sor.

A hülyékre kell mindent rátukmálni

Rájuk nem kell tukmálni.

Kell egy Ferrarinak reklám? Nem kell.

Aha persze. Mert te egy Szuzuki-reklámból indulsz ki. Kell a Ferrarinak reklám, tele is vannak vele autóshow-k, mozifilmek. Ez mind reklám. Igaz, nem azért kell neki, hogy felhívja a figyelmet, milyen olcsó és milyen könnyű vele parkolni, hanem azért, hogy bemutassa, mennyire exkluzív, és mennyire nem lesz soha a világ 99,9999%-ának. És ettől jön meg az inger a maradék 0,0001%-nak.

a sok idióta mégis meghal bennük.

Ja, hát neked könnyű, ezek szerint Ferrarid van (amiknél egyébként nem kevés biztonságosabb konzummerautó van, de szerintem te is tudod, hogy a szupersportkocsik általában nem arról híresek, hogy kurva biztonságosak). Amúgy nem panaszkodom, nekem meg Veyronom van.

Ha az embereknek minőséget adnak, azt szokják meg, ha szart, akkor azt.

Ez sajnos nem így van. Ez bizony piactól függ. Nem akarok senkit szidni, de ha egy rakat szemetet, ami pl. kikerül itthon egy polcra, rátennéd egy bécsi vagy londoni üzlet polcaira, az üzlet utolsó napján is rajtad rohadna még. És nem kell messzire menni. Nézz meg pl. egy olcsóbb (nem 500, hanem 1900 forintos) dvd-filmnek a tokját. Aztán hasonló áron rendelj egyet UK-ből, és nézd meg azt. Az egyik haverommal múltkor azon röhögtünk, hogy a srác csukott szemmel, érintésről és nyitásról megmondta, melyiket vettem itthon és melyiket hozattam külföldről.
Ebben az országban a szemetet könnyebb eladni, mert nálunk úgy működik, hogy a ladás a Fiat-ost szidja, a Fiat-os az Opelest, az Opeles a Volvóst és így tovább.

nézd csak meg pl. a politikai marketinget: hány idióta megy az egyik vezérkos után, hány meg a másik után, és milyen kevés értelmes ember marad

Önmagában azt állítani, hogy egy átlagember ért a politikához, és képes a demokráciában elvileg elvárt minőségi döntést meghozni, köznevetség tárgya. Bevallom, szerintem nem is egy jó államforma, de ez magánvélemény, és nem számít semmit.

Az egy nagy mese, hogy az emberek képesek dönteni

Inkább az a nagyon is problémás, hogy egyes emberek (ezek szerint te is) ezerrel hangoztatják ezt, és beleoltják a gyerekeikbe. Inkább azt kéne hangoztatni, hogy emészd meg a neked jutó információt, ne csak visszaokádd a világba.

Á, akkor ezért véded a marketinget annyira. Manipulálod az embereket, és kimagyarázod magad azzal, hogy csak a hülyét lehet megtéveszteni.

Kikérem magamnak, és erről többet nem vagyok hajlandó vitázni. Azért írtam amúgy le, mert kíváncsi voltam, hogy alamuszi módon ráharapsz-e erre. Bevallom, hogy most emberileg elég nagyot csalódtam benned. Persze ettől még a véleményedet ugyanúgy meghallgatom, illetve elolvasom.

Nagyon is jól ismerem a marketing módszereit a tudatküszöb alatti reklámoktól a hazugságok folyamatos ismétléséig, amíg végül gyökeret vernek a sok rabszolga agyába.

Annyit nyomod ezt a "rabszolga" dumát, hogy arra kell gondoljak, nem tudod, mit jelent. Ez nem sértés, csak éppenséggel a rabszolga egészen mást jelent.

Mellesleg a te véleményed alapján javasolni kéne valami populáris tévéadónak, hogy kezdjenek el sugározni egy "most pedig mindenki vágja fel az ereit" tudatalatti reklámot is. Hadd follyon a vér. Merthogy ha igaz, amit mondasz, akkor az emberek elkezdenék felvágni az ereiket.

"És mentegetheted magad és a hozzád hasonlókat azzal, hogy hát az emberek így voksoltak"

Marketingtevékenység a kezdetek kezdete óta létezett. Sőt, az is marketingtevékenység, ha egy csaj csinosan, az előnyeit kihangsúlyozva öltözik fel. A te aláírásod, itt a fórumon is marketingtevékenység. Mondjak még ilyeneket?

Nekem ne a gyártó mondja már meg, hogy jó-e a terméke, ez a minimum elvárásom.

De te valamit félelmetesen nem értesz. Mit mondjon a "gyártó"? Mondjuk nézzük, nVidia: vegyed a miénket, mert egy bazinagy áramzabáló melegedős fos, de disznómód teljesít. Vagy ATi: vegyed a miénket, mert bár nem vagyunk olyan jók, mint a tudodkik, de mi aranyosabbak vagyunk, technológiailag fejlettebbek, és olcsóbbak is.
Baszki, egy gyártó a saját termékét sosem fogja kapásból szarnak beállítani. Vagy te esetleg úgy szoktál csajozni, hogy "szia, néha megpofozlak, kicsi a f*rkam és szar vagyok az ágyban"? Akár igaz, akár nem.

Ugyan. A világ arról szól, hogy a jó tulajdonságaidat kihangsúlyozod, a rosszakat pedig elfeded, és javítani/elkerülni próbálod. Persze lehet árral szemben úszni.

Az üzlet egykor azt jelentette: kölcsönösen előnyös szerződés. Ma a másik fél megtévesztését, ezáltal, igen, pénzének elhalászását jelenti. Nem véletlenül nem engedik a játékgyártók a teljes programot kipróbálni (kivéve nagyon keveset), nem véletlenül csak 1-2 "slágert" játszanak egy lemezről, nem véletlenül csak 1-2 jelenetet reklámoznak egy filmből.

Igazad van. Úgy kéne csinálni, hogy mielőtt elmész a moziba, levetítik reklámidőben az egész filmet, a kezedbe adják a játékot, sőt mondjuk a WoW-hoz kapsz 2 év ingyenidőt, nem lehet azt pár nap alatt felmérni. Ha kocsit akarsz venni, akkor nem próbakört adnak, hanem egy házat garázzsal, egy autóstérképet és ingyenbenzin-kártyát.
Viszont ha így gondolkodsz, akkor ne hablatyolj nekem személyes zónáról, adatgyűjtésről meg egyebekről. Oké, akkor minden legyen teljesen nyílt. Te bejöhetsz a gyáramba, és elviheted az autómat, megnézheted a filmemet, ellenben én bármikor bemehetek a lakásodba, megnézhetem a hűtődet, végignézhetem a számítógépedet, a filmlistádat, stb.

Fentieket figyelembe véve te értsd meg, hogy marketingre jó terméknek és intelligens lénynek nincs szüksége.

Azt fogd fel, és erről nem nyitok több vitát, hogy egy ember nem tud mindennek utánanézni. Jobb híján két dolognak néz utána: ami érdekli és amire szüksége van. Ha te nem ilyen vagy - megint mondom -, akkor örülj neki, és kapsz majd egy oldalt az übermensch-naptárban. A többi átlagos földi halandónak maradt a néha körülményes, de szükséges tájékozódás. Ha meg valaki erre sem hajlandó, azt akkor sem tudom sajnálni, ha kenyér helyett egy kiló szeletelt szart adnak el neki.

milyen filozófia mentén gondolkodom

Mivel olyan kedvesen személyeskedtél, ezért én is adok egy nagy nulla értékű pszichoanalízist: szerintem egy, a társadalmat kívülről szemlélő, roppant mód gátlásos ember vagy, aki hangzatos lázadással akarja felhívni magára a figyelmet, mert az élete többi aspektusában szükre, kommersz és elégedetlen. Thx for playing :U

>>> Szerintem megfigyelhető a kommentemen, hogy a tiédre lépcsőzetesen válaszoltam. Ha egyben olvastam volna, és rájövök, hogy a közepétől értelmes vélemény-nyilvánítás helyett elégedetlenkedő, igazi netsuttyóhoz méltó mocskolódást hozol ki, nem fecséreltem volna az időmet, de sajna erről lekéstem. C'est la vie. <<<

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#909) Vistaboy válasza pentax7 (#896) üzenetére


Vistaboy
veterán

"ha pl fent lesz hd video minoségben filmek pl vidokeresokben stb akkor mi lesz?"

Na, ez egy érdekes kérdés. Én ugyanis rajongok az Anime rajzfilmekért - ez egy japán rajzfilm stílus -, és be vagyok regisztrálva egy olyan oldalra, ahonnan magyar felirattal lehet ilyen rajzfilmeket letölteni 720p-ben. És ezek legálisan hozzáférhető, terjeszthető sorozatok, filmek. Természetesen nem a legújabb csodákra kell gondolni, hanem több éves filmekre - noha a HD-változatok azok általában egy-két évesnél nem idősebbek.

A kedvenc animém: Hellsing Ultimate. ;]

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#910) Rive válasza katt777 (#894) üzenetére


Rive
veterán

UV-t tényleg elírtam :B , ugyanis UV-fényben olvasható jeleket tettek rá, nem UV tintát
Azt sem. 'UV-tinta' csak speciális nyomtatókban van, olyat boltban nem kapni - és külön fej dukál neki, a többi mellé. Lézernyomtatóban meg aztán már végleg csak egyfajta 'tinta' van, de ezt is bizonyára jobban tudod.

Sosem beszélek a levegőbe, amiről pedig te nem tudsz, az attól még létezik, mind a szoftverek rejtett működését, mind a nyilvánvalóan eltitkolni szándékozott, számítógépre káros "védelmeket" illetően.
Azt magyarázd már el a védelemtörők hadának, hogy miképpen lehet előlük kódot eltitkolni.

Ebből következően valós tudásod neked nincs, tájékozottság híján. Aki magyar oldalakról tájékozódik, attól nem is várok mást. Ha valóban tájékozott lennél (nemzetközileg, és többféle témában), mindezekről te is tudhatnál.
Egy levegőben lógó hülyeségből semmi sem következik. Amúgy 'nemzetközileg és többféle témában' eléggé tájékozott vagyok, dehát ez még egyetlen összeesküvéselmélet-hívőt se hatott meg soha.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#911) Vistaboy válasza Morden24 (#899) üzenetére


Vistaboy
veterán

"Lásd fentebbi példa. Ha erre van igény, ilyen terméket fognak adni. Ha majd arra lesz igény, hogy 500 órás játékidejű szerepjátékokat, vagy fél évig tartó gondolkodtató kalandjátékokat adjanak ki, akkor hidd el, tele lenne ilyesmivel a piac."

Nekem már van is rá igényem! Mikor jön már az Elder Scrolls V? Vagy jöhetne például a Baldur's Gate 3 is!!! ;] :DDD :R

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#912) Morden24 válasza Vistaboy (#911) üzenetére


Morden24
nagyúr

Hajjaj, a Baldur's jöhetne, részemről új Civ, Transport Tycoon, Wing Commander, Witcher 2 és lehetőleg egy iszonyat hosszú Tyrian2008 is jöhetne... ja, és Halo3 PC-re. Ja, és Deus Ex folytatás (ezúttal az elsőhöz méltó). Ja, és Ultima. Gothic 4. Kotor3. :)

Sajnos ugyan az történik, mint régen az asztali szerepjátékok esetén. A bonyolult, figyelmet és intelligenciát igénylő szórakozást lassan felváltja a sekélyes, könnyen emészthető és univerzális élvezet.

Én sem vagyok az igénytelenség mellett, ezt elhiheted nekem. Ellenben sajnos tisztában vagyok vele, hogy a piac nagyrésze nem úgy gondolkodik, mint én, és a hozzánk hasonló kevesek minimális felvevőpiacot biztosítanak. Ennek fényében minimális nekünk tetsző dolgot kapunk. Itt is equilibrium van. Talán majd változik.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#913) sghc_toma válasza Vistaboy (#911) üzenetére


sghc_toma
senior tag

Vagy jöhetne például a Baldur's Gate 3 is!!!
annak tudatában is ezt kívánod, hogy a Bioware-t felvásárolta az EA?

in asm we trust

(#914) Morden24 válasza Vistaboy (#911) üzenetére


Morden24
nagyúr

Mellesleg ha már Hellsing-nél tartunk...

Én pl. anime-mániás vagyok elég rendesen, még ezermillió éve kispisisként az 576Kbyte boltból vettünk ilyeneket, az volt talán az egyetlen, ahol lehetett kapni.

Manapság külföldről szerzem be őket (UK), de itthon ha vért p*sálnék sem nagyon találnék. Na, ez is tipikus esete annak, hogy a piac nem az én igényeimről szól.

Sectumsempra - For Enemies

(#915) Vistaboy válasza Morden24 (#912) üzenetére


Vistaboy
veterán

Az általad felsoroltakból sajna engem nem sok érdekel, a Witcher-el még nem játszottam, bár sokan dicsérik, de még sajnos 8000.-be kerül. Össze tudnám kuporgatni, de egyenlőre a Tomb Raider: Underworld-re tartalékolom a pénzt. A K.O.T.O.R. 3. az jöhet, azt megvenném a jövő hónapban is, ha megjelenne addig, de ez sajna valószínűtlen. A Gothic 2.részével játszottam még régen - igaz, az warez volt, de abszolút nem jött be.

Amúgy ha egy játékot kellene most választani, hogy melyiknek a bejelentésének örülnék a legjobban, akkor az a Diablo 3 lenne. A második résszel és a kiegészítőjével már legalább annyi órát játszottam, mint a Morrowind-al és az Oblivion-nal összesen. :DDD

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#916) Vistaboy válasza sghc_toma (#913) üzenetére


Vistaboy
veterán

Én még a BioWare-ben nem csalódtam (A Mass Effect is egy mestermű tőlük).

Mondjuk ha az EA fog nekik dirigálni, akkor nincs kizárva. :DDD

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#917) Morden24 válasza Vistaboy (#915) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ja, nem azért írtam, hogy ezeket mindenkinek szeretnie kell, vagy ezek az "igényes" szó megtestesítői, csak gondoltam adok egy kis képet arról, hogy én is csillió dolgot szeretnék, amik nagy valószínűség szerint nem vagy nem úgy fognak megjelenni, ahogy én elvárnám. Ezzel meg kell tanulni együtt élni... vagy gennyesre kell keresni magadat, és venni kell egy saját stúdiót, hogy magadnak készíttess játékokat. ;]

Tomb Raider és a Diablo valahogy sosem fogott meg, a Morrowind-el nem sokat nyomtam, az Oblivionnal viszont igen. Számomra megtestesíti az "árkád-RPG" fogalmát, pedig ilyen nincs is (nálam az kb. nullára vitte le a játék értékét, hogy az egyes Guild-ek nincsenek kihatással egymásra, és lehetek egyszerre a Gray Fox, a fő Assassin, az archmage meg az aréna bajnoka stb... ja, meg az erdők/tájak totál élettelensége, ahol gyakrabban lehet valami Daedra-val találkozni, mint normális állatkával).

Ja, és D3 sem foglalkoztat. Azok közé az emberek közé tartozom, akik sosem értették meg, hogy mi az izgalmas benne :) Ellenben a Kotor bármikor jönne ki, bármennyiért, azonnal megvenném.
Igazából a Kotor-on kívül a Baldur's és a Vampire: Bloodlines volt számomra az, amire azt tudtam mondani, hogy igen, kb. ilyesminek kell lennie egy PC-s szerepjátéknak. Sosem lesz az igazi, nem is lehet, de ezek állnak véleményem szerint a toppon.

Sectumsempra - For Enemies

(#918) sghc_toma válasza Vistaboy (#916) üzenetére


sghc_toma
senior tag

még én sem csalódtam, sőt.. Mass Effect-tel sajnos nem tudok játszani, kevés neki az fx570m.. csak valószínűleg a Bioware név megy a süllyesztőbe, mint ahogy az összes többi EA által felvásárolt fejlesztőcsapat.. mehetnek FIFA-t hegeszteni :(
pedig a Dragon Age-et is marhára vártam..

in asm we trust

(#919) Vistaboy válasza sghc_toma (#918) üzenetére


Vistaboy
veterán

Ja. Vagy Harry Potter-t. :(((

Egyébként én a mai napig a legjobban a Bullfrog megszűnését sajnálom. Örültem volna egy Dungeon Keeper 3-nak. ;]

A Dragon Age-et pedig pont nemrég tolták el, már 2009 előtt tutira nem fog jönni. "Jó munkához idő kell." - szól a közmondás, de kiindulva a DNF-ből, egyre kevésbé hiszek ebben. :(

És ez már kapcsolódik a témához is: Amíg csak egy-két játék jön ki egy évben, ami érdekli is az embert, és elég színvonalas is ahhoz, hogy megvegye, addig abszolút nincs értelme warezolni. Egy évben 10-20K-t kibír az ember, amiből tényleg azt vesz, amit szeretne.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#920) g@bo válasza Morden24 (#884) üzenetére


g@bo
nagyúr

magyarul a 4-5-6? ki sem adták /dvd-n úgy/ banyek, és a forgalmazás joga lejárt, szal nem láthattad. :P

(#921) katt777 válasza Vistaboy (#907) üzenetére


katt777
félisten

:K :DDD Jó meglátás!

Morden24: Nem nyitok értermet, mert másnak már van. Csak rohadt fárasztó olyat csinálni, amit más még nem tesz, mert ahhoz gondolkodni kéne. Én is olyasmit csinálok, amit más nem tud. A majom utánoz.

MINDEN-ről tájékozódom, ami érdelek. Gondoltam, a szavak elég egyértelműek. Akár ruháról, akár cipőről, bármiről legyen szó, mert nem szeretem hogy átvernek, márpedig onnantól kezdve, hogy bemegyek egy boltba, biztos lehetek benne.

Ferrari azért van filmekben, mert már bizonyított. Tehát a film reklámoz vele, nem viszont. Ha egy csepp fogalmad lenne a biztonságról, tudnád, hogy egy Ferrari, vagy bármely szupersportkocsi biztonságosabb az utakon futkozó műanyagdobozoknál.

Az egyetlen helyes államforma már évezredekkel ezelőtt, évezredeken keresztül bevált. Ma is azt utánozzák, csak tehetségtelenül, hazugságokkal álcázva.

Hogyan oltanék az emberekbe bármit? A patkányba sem oltom be azt, hogy megeszi a búzát a magtárban, egyszerűen ilyen a természete. Éppen az óvóda és az iskola az, amely megteremti az értelmes gyerekből a kondicionálható, érdektelen fogyasztót.

Az alamuszi, aki ilyesmivel próbálkozik - ezért is válaszoltam -, nem az, aki válaszol rá, szóval a minősítésed rád vonatkozik.

Én vajon reklámot csinálok valamely cégnek azzal, ha sorstársaimat tájékoztatom: vigyázzanak vele, mert többszörösen rossz tapasztalataim vannak vele? Nem, ez egyszerű tájékoztatás.

A világ azoknak hazug, akik maguk is hazugok, ezek számára a hazugság, mint fogalmaztál, természetes. Nőktől sem hagyom megtéveszteni magam, mert ugyanúgy átlátok rajtuk, mint más hazugságokon.

Amit a termékekről mondtam, teljesen kiforgatod. Ha jó a film, miért nem mondják: nézd meg a moziban, vagy vidd haza, és fizess annyit, amennyit szerinted ér egy megtekintése.
Nem 10 Ft-ot hagynék ott egy Ágyúgolyó futamért.

Csak az ostoba nem tud utánanézni annak, ami érdekli, mert még arra sem veszi a fáradságot, hogy megnézze, hol is keresgéljen, no és persze könnyebb hagyni, hogy más mondja meg a tutit, és akkor mást okolhat saját ostobasága miatt.

Kettőnk közül sajnos én értek a pszichológiához, míg te nem. Én nem személyeskedtem veled, én a marketingesekről írtam, ill. hogy mi a véleményem a közéjük tartozókról. Nyilván okkal vetted magadra, de ez nem az én felelősségem (ahogy nem a tiéd, ha megtéveszted az ostobákat). Megfelelő értelem kell ahhoz is, hogy felfogd az értelmet mindabban, amit írtam, és mint igazoltad, nem is sikerült. :P Sajnálom.
Az életem szerencsére véletlenül sem olyan szürke és értelmetlen, mint azoké, akik az általad képviselt nézetek mentén vegetálnak (kommersz), bármelyik oldalon.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#922) Morden24 válasza g@bo (#920) üzenetére


Morden24
nagyúr

Az a díszdobozos izé az nem az volt? (Azt láttam, ha tévedtem, akkor bocsesz.)

Sectumsempra - For Enemies

(#923) katt777 válasza Rive (#910) üzenetére


katt777
félisten

A jelet rátették, ezt fogyasztóvédő szervezetek az USA-ban észrevették, és hatalmas botrányt csaptak körülötte (ahogy a kezelő szoftverek kommunikációjával kapcsolatban is). Természetesen nem a legegyszerűbb asztali nyomtatókról van szó, hanem komolyabb készülékekről. Ha nem hiszed, én ugyan nem keresgetem neked, mely fórumokon volt szó róla, annál értékesebb az időm.
A védelemtörők éppen, hogy feltörik ezeket a kódokat, ezért használhatók a legális játékok veszély nélkül, megfelelő patchekkel. De te is megmagyarázhatod, ha majd valamelyik ismerősöd így jár, hogy valójában semmi baja a számítógépének, használja csak nyugodtan. :DDD Ettől a tönkrement lemez, esetleg a DVD még nem fog működni. ;)
Sosem hittem semmiben, kiváltképp nem az összeesküvés-elméletekben. Annak hiszek, amit tapasztalok, vagy amit dokumentáltan igazoltak. Ha tudom, hogy ez valaha szóba kerül, lementem ezeket az US fogyasztóvédelmi híreket/oldalakat is a nyomtatókkal kapcsolatban, most csak sajnálom, hogy nem tudok bizonyítékkal szolgálni. Ettől a dolog még létezett (vagy létezik még most is, erről nem tudok; csak ha már 1x...).

Vistaboy: Épp a túlkínálat a probléma, no és az agyabeteg marketing, amely mindegyikről meg akarja győzni a fogyasztót, hogy az a tuti. A szerencsétlen aztán nem tud dönteni, pénze nincs, lewarezol mindent, aztán vagy megveszi a jó, vagy nem. Régi szép idők, amikor még olyanok készítették a játékokat, akik maguk is játszottak velük, ezért kicsi volt az esély arra, hogy szemetet vegyél. Ma meg, ahogy valaki írta, rátolnak valamit egy engine-re, aztán irány a piac.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#924) Morden24 válasza katt777 (#921) üzenetére


Morden24
nagyúr

Eredetileg hosszú akartam lenni, de nem látom értelmét. Íme:

Nem tudsz értelmezni, már eredetileg sem válaszoltál a kérdéseimre, félremagyarázod a mondandómat, és olcsó személyeskedéssel meg konyhapszichológiával érvelsz.
Sunyi alak vagy, aki az elevenébe próbál valakinek vágni, amikor meg ez egyébként nem különösebben sikerül, akkor rácsap újra a labdára, hogy "magadra vetted", vagy "megsértődtél" és amúgy is biztos okkal.
Nem tettem ilyet, egy dolog miatt: azt sem tudod, mit dolgozom. Egy olyan szinten tág fogalmat mondtam, mint "a kocsimnak négy kereke van, és kétajtós". Ebből te már meg is állapítottad a típust és a feladatkört. Nemhogy a pszichológiához értesz, de egyenesen gondolatolvasó vagy. (Ezzel persze nem engem, hanem konkrétan csillió embert próbálsz beskatulyázni, és ráadásul bigott vagy.)

A véleményemet a témáról már ismered, mert leírtam, meggyőzni nem akarlak. Ellenben most már azt a véleményt is ismered, amit én rólad alkottam. Nem kell, hogy számítson, csak szeretek egyértelmű lenni.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#925) katt777 válasza Morden24 (#924) üzenetére


katt777
félisten

Ne írd rám a saját jellemzőidet, főleg ne azt, hogy én sértődtem meg, amikor te igazold ezt magadról már nem először, ahelyett, hogy legalább némi iróniával szemléld a dolgokat. Szóval a véleményt magadról alkottad, és nem is nagyon téves (rám messzemenően nem illik :DDD ). Én nem személyeskedtem, csupán te véled úgy (de tőled tudjuk, hogy ez nem számít, tehát nem tehetsz érte szemrehányást, ha a manipuláció, amelyet olyannyira kedvelsz, ezt hozza ki belőled). Na, most lebuktam. ;]
Nem hiszem, hogy a bigott szó is rám vonatkozna, én legalábbis ismerem a jelentését, így nem vonatkoztathatom magamra.
Annyira érvelsz a marketing mellett, hogy kötve hiszem, hogy semmi hasznod ne lenne belőle, tehát valamilyen szinten nyilván ezzel foglalkozol. Nem kell ehhez gondolatolvasónak lenni, elég ha elolvasom, amit írsz.
De ha személyeskedre vágysz: miből gondolod, hogy legalább egy értelmed van? :F :R
De fejezzük be, ennek tényleg semmi köze a topichoz. Eddig mulattatott, most már uncsi.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#926) feka007


feka007
nagyúr

Üdv
Bevallom, sokat warezolok, főként filmeket, zenéket, játékokat kipróbálásra (ha jó a multija akkor megveszem, ha nem, uninstall), és néhány fizetős programot
Nem gondolom, hogy túlságosan megszorítottam volna a kiadókat/fejlesztőket, mert ha nem lenne warez, ezeknek a töredékét nem szereztem volna be. Persze így is disznóság, de nem hinném, hogy emiatt tönkremenne akármelyik film/zene/játékipar is.

ui: megvan a középfokúm angolból :C

(#927) euforia válasza Wolverine (#904) üzenetére


euforia
tag

najó de mindez engem hol érdekel? :F

(#928) katt777 válasza feka007 (#926) üzenetére


katt777
félisten

Úgy illene, hogy ha már ezt teszed, akkor vedd meg, ami tetszett, nem csak azért, mert a multi csak úgy megy. Egyébként éppen erről írtam jóval előbb, hogy nem okozhatnak kárt azok, akik úgysem vennék meg a programot, bármivel próbálják is igazolni a gyártók és a forgalmazók a képtelen követeléseiket.
Sajnos pont olyan vagy egyébként, akikkel az én érveimet is támadták, magyarán, hogy csak kényszerből veszitek meg a programokat. És ha sok-sok ember nem veszi meg a JÓ programokat, akkor csak annak az esélyét növelik, hogy a szar fog szaporodni, tehát még nehezebb lesz JÓ programokat találni, és a spirál így pörög tovább.
Nem akarlak ezzel megváltoztatni, csak logikus érvet próbáltam szolgáltatni a vásárlás mellett.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#929) Rive válasza katt777 (#923) üzenetére


Rive
veterán

Teljesen konkrétan egyes asztali nyomtatókról van szó, nem másról. Rólad mindent elmond, hogy nem emlékszel már a cikk részleteire - úgy fél-egy éve volt itt a PH-n is - de kioktatsz róla olyanokat, akik hardverben - a mélyében - azért valamicskét otthon vannak. Aztán amikor szorul egy kicsit a hurok, akkor melléköltesz valamit hirtelen.

Teljesen normális, asztali nyomtatók. Tipikusan a sárga tintát használták, abból raktak fel néhány extra pöttyöt, amiből a megfelelő információk birtokában azonosítani lehetett a vasat. Ebből a hírből költöttél te UV-t, lézert, kisfittyfenét, komolyabb készülékeket, ahogy a rögeszméd épp megkívánta.

A védelemtörők végigszőrözik a védelmet. Bármi olyan kód, ami rombolásról szól, azonnal feltűnne, és abból igen hamar világbotrány kerekedne. Pont, mint a nyomtatók - amúgy elég ártalmatlan - trükköcskéjéből, csak még olyanabb. No, és hát ezek a szegény, együgyű srácok, akik a még szegényebb és együgyűbb warezolgatók számára elérhetővé tesznek mindent a legvadabb mérnöki szoftverektől a kispista CD-vakerálójáig, - nos, ezek a srácok efféle büntetőrutinokkal még nem találkoztak.

De bizonyára majd elmondod, hogy miképpen is van ez, miért is nem vesznek észre egy ennyire egyszerű és brutális dolgot, mert ezek szerint _náluk_ okosabb vagy.

A szoftvervédelmek hatóköre jogosan csak a védett szoftverre korlátozódhat. AZon belül is csak a funkcionalitásra. Bármi, ami ezen túl esik, az masszívan támadható. Ezért van az, hogy az a redvás starf*sz jónéhányszor majdnem megütötte már a bokáját. Pedig nem célja a rombolás. 'Csak' balféksége.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#930) feka007 válasza katt777 (#928) üzenetére


feka007
nagyúr

Tudom, nem is vagyok büszke rá... Majd ha olyan keresetem lesz egyszer, hogy mindent, ami tetszik, megtudok venni, akkor biztosan meg is veszem majd. De még önálló keresetem sincs, és azért szüleim se keresnek milliókat havonta (cuccaimmal ne jöjjetek, mindig épphogy megtudom venni)

(#931) katt777 válasza Rive (#929) üzenetére


katt777
félisten

Biztos, hogy nem PH cikk volt, amire utaltam. Mivel írtam, hogy nem mo-i forrás, nem rólam mond el mindent, hogy egy olyan cikkre kéne emlékeznem, amelyről nyilvánvalóan szó sem volt. Alighanem figyelmetlenül olvastál. :R
Ami ide Mo-ra eljut, az kilúgozott végtermék, hogy a fogyasztó véletlenül se aggódjon. Ezért nem is adok különösebben az itteni infókra. Más témákban is jellemző, nem csak számítástechnikára, hogy az eredeti információnak csak 1/3-a, vagy csak 1/10-e gyűrűzik be hozzánk, vagy szándékosan, vagy szimpla nemtörődömségből.

De igen, a srácok találkoztak ilyenekkel, csak a legtöbb a "viszonylag ártalmatlan" kategóriába soroltatott. Azt ne mondd, hogy mire vonatkozhat a szoftver védelme, amikor a szoftvergyártók máskor is két lábbal átlépnek a törvények fölött. És biz" a StarForce-ot is komoly pénzekbe kerül kifényesíteni. Ilyennel ellátott játékot nem is veszek. Ám sem állítottam, hogy cél lenne a rombolás (szóval ezt kissé félreértelmezted), csak azt, hogy megtörténik, és már megbocsáss, de nem érdekel, hogy a gyártó ezt véletlenül csinálta, vagy szándékosan (én mindenesetre nagyobb esélyt adok az utóbbinak, mert ismerem az üzletpolitikájukat). De kösz, hogy ezúttal igazoltál. :R

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#932) Radioactive


Radioactive
tag

Hát bocs ha belerondítok az idillbe, de az én véleményem más. Nagyon ritkán játszok PC-n, ha igen akkor is régi játékokkal, egyszerűen nincs pénzem újra. Se filmre. Se zenére. Igen, 3000Ft egy koszos DVD-ért amit egyszer megnézek aztán 20 évig nem is látom, sok. Nemhogy egy játékért, ami 12000HUF és játszok vele 2 hónapig. Vagyis csak játszanék mert mondom, újat már régóta nem veszek. Van pár eredeti, azokat is kaptam, azokat forgatom újra meg újra, vagy leginkább sehogy. És szeritnem nem én vagyok az egyedüli, akinek egy filmért a 3000HUF sok, vagy egy zene CD-ért a 2-3000.

De Hölgyeim és Uraim, ki kell menni a térre, jobb esetben van ott focikapu vagy a legjobb esetben kosárpalánk, és zúzni kell az ipart. :) Csak egy labda kell, ami meg már 3000-től is van (jobbak, nem Tesco-sra célzok :) ) Jobb mint ülni itt, és fecsérelni a pénzt újabbnál újabb játékokra. :)

Télleg bocs ha valakinek szúrom a szemét, csak vélemény volt. :)

"Genius by birth, Evil by choice" - "Te csak ezt tudod szajkózni hogy reklám reklám? Ez könnyű, bejövök ide és madár, madár..."

(#933) sghc_toma válasza katt777 (#931) üzenetére


sghc_toma
senior tag

De igen, a srácok találkoztak ilyenekkel, csak a legtöbb a "viszonylag ártalmatlan" kategóriába soroltatott.
erre esetleg példát is tudsz mondani? nem találkoztam még kárt okozó packer/protector-ral, és nem is olvastam róluk.. igaz, nem túl régóta sorolhatom hobbiim közé a reverse engineering-et..

in asm we trust

(#934) katt777 válasza sghc_toma (#933) üzenetére


katt777
félisten

StarForce-ot veszélyesnek sorolták be, Steam-et trójainak.
Egyébként StarForce-os lemezek által tönkretett DVD-meghajtókat láttam személyesen, amelyekkel amúgy semmi baj nem volt sem eredeti, sem másolt sem drága, sem noname lemezekkel. StarForce-os lemez (Galactic Civ.) hajtotta meg egy ismerősöm gépét is, hogy ha nem áramtalanítjuk, vsz. a vinyó is bánja. Ez persze lehetett egyedi eset, de a többi attól nem. Olyat láttam még, hogy Starforce-os lemezről készített biztonsági másolatnál (ami jogos lenne) bolondult meg a szoftver és a hardver is.
Gothic 3 még, amiről tudom, hogy lemezt eszik, és meghajtót is.
Egyébként elég egy olyan szar védelem is (nem kimondott vírus), ahol az ellenőrzés végett a meghajtó folyton ide-oda rángatja a lemezt és az olvasófejet, aztán hosszú játék után ez szépen besül. Jó esetben a lemez később eltávolítható, és a DVD sem megy tönkre, de előfordul, hogy 1 óra játék után már megégeti a kezedet, ha kiveszed.
Saját részemről szerencsére nincsen bővebb tapasztalatom, mert mint korábban írtam, én igyexem megtalálni a NoDVD patch-eket a játékaimhoz, így sem a DVD-m nem kopik (a lemezek szépen, karcmentesen állnak a gondosan becsomagolt, sérülésmentes tokokban, mert szeretek minden értéket megőrizni), sem a meghajtóm nem öregszik, azaz roppant alacsony a hiba esélye.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#935) katt777 válasza Radioactive (#932) üzenetére


katt777
félisten

Nem mindenki képernyőbuzi, igazad van. De pl. egy haverom ma is Win ME-t játszik, mert elég igényes a játékokra (FPS-t és szerepet nem játszik, mázlista), így nem aggódik az újak miatt, a régiek 80%-a meg semmilyen módon nem működik ME-től felfelé. És az ő kárát ki téríti meg? Viszont iszonyatosat spórol hardveren. Akkor lenne meglőve, ha kijönne egy jó új progi. :DDD

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#936) sghc_toma válasza katt777 (#934) üzenetére


sghc_toma
senior tag

ok, thx.. Starforce-t "személyesen" nem ismerem, csak valami nagyon régi verzióról olvastam egy tutorial-t..

in asm we trust

(#937) Rive válasza katt777 (#931) üzenetére


Rive
veterán

Biztos, hogy nem PH cikk volt, amire utaltam.
A PH elégségesen jól lehozta a dolgot. A külföldi forrásokban se volt sokkal több - és UV-ről, meg úgy általában arról, amit kiköltöttél a dologból, szó sem esett. Sehol.

De igen, a srácok találkoztak ilyenekkel, csak a legtöbb a "viszonylag ártalmatlan" kategóriába soroltatott.
Akkor nyilván konkrét forrást is tudsz.

Egyébként StarForce-os lemezek által tönkretett DVD-meghajtókat láttam személyesen, amelyekkel amúgy semmi baj nem volt sem eredeti, sem másolt sem drága, sem noname lemezekkel. StarForce-os lemez (Galactic Civ.) hajtotta meg egy ismerősöm gépét is, hogy ha nem áramtalanítjuk, vsz. a vinyó is bánja. Ez persze lehetett egyedi eset, de a többi attól nem. Olyat láttam még, hogy Starforce-os lemezről készített biztonsági másolatnál (ami jogos lenne) bolondult meg a szoftver és a hardver is.
Gothic 3 még, amiről tudom, hogy lemezt eszik, és meghajtót is.

Ez nem forrás, hanem urban legend kategória. Az utána felsorolt módszerek pedig nem alkalmasak HW tönkretételére. Ezek itt hardvert illetően mind csak urban legendek. Semmi konkrétabbal nem tudsz jönni.

Ám sem állítottam, hogy cél lenne a rombolás
Effélét meg a topiknak ezen a pontján már inkább ne mondj.

De kösz, hogy ezúttal igazoltál.
Konkrétan vastagon beégetted magad költészettel, mosakodással. Ez történt.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#938) priti válasza Morden24 (#892) üzenetére


priti
addikt

A törvény nem ismerése nem mentesít annak hatályossága alól, ez elsőrendű dolog.

Ez igaz, csak nem tudom hogy jön ide. Végtére is én vagyok az, akit tévedésben tartanak, kvázi becsapnak, amikor eladják nekem pénzért azt, ami nem az ő tulajdonuk.
Belőlem, mint sértettből akarnak orgazdát csinálni, amikor a racionalitás talaján állva elképzelhetetlen az, hogy én az összes dalszerzővel felvegyem a kapcsolatot, hogy kötött e megállapodást a szerver üzemeltetőjével, hiszen az, ha egy szám szerepel egy lemezen és a szerveren nem abban a környezetben látom még nem feltétlen kelt bennem gyanút, mivel értékelhetem egyszerű termékmárketingnek akár, ha meg a lemez kompletten szerepel, akkor meg pláne gondolhatom, hogy valamilyen megállapodás eredményeképpen tehetem magamévá a dalokat, szóval ez minden sebből vérzik. A másik megközelítés, hogy az én megbízásom teljesítéseképpen üzemeltetik a szervert meg egyszerűen röhejes, hiszen nekem abból bevételem nincs egyrészt, másrészt én csak akkor fizetek, fizethetek, ha a szerver már üzemel, szóval én itt csak sértett lehetek, aki polgári peres úton visszaperelheti a pénzét az elkövetőtől, miután elszedték tőle a letöltött adatokat.
Szerintem itt egyértelműen a szerver üzemeltetése a jogellenes tevékenység és minden egyes letöltő egyben egy-egy rendbeli csalás bűntette, amiben a letöltő a sértett, hiszen őt károsítják meg elsősorban, mivel minden vásárlás egyben egy szubjektív értékítélet is, így eröltetett lenne azt mondani, hogy én azért nem veszem meg a hanglemezt, mert letölthettem a warez szerverről, hiszen attól, hogy a boltban veszem meg számomra a hasznossága nem változik az ára viszont jelentős mértékben nőhet, kvázi kipottyanhat a fogyasztói kosaramból.

A megosztás meg egy definiálhatatlan hülyeség. Ha én megengedem egy 10 fős csoportnak, hogy kipróbálják a tulajdonomat, a megvásárolt szoftveremet a saját gépemen az kvázi megosztás. Ki ne találjuk már, hogy ez jogellenes. Ha pedig azt mondjuk, hogy ez nem jogellenes és a szoftver liszensze a korlátlan számú gépre való feltelepítést lehetővé teszi, akkor miért ne próbálhatná ki otthon a saját gépén, azaz tölthetné le tőlem ha én megengedem neki. Áhhh ezt úgyse fogják jogilag lefedni kár görcsölni.

Hardverlesen

(#939) Morden24 válasza priti (#938) üzenetére


Morden24
nagyúr

A torrentoldalakon, és minden egyéb megosztó-rendszerű helyen ki szokott lenni írva (jótudomásom szerint), hogy a szerver üzemeltetője nem felel a megosztott tartalmakért, azaz ő maga egy effektíve ingyenes szolgáltatást biztosít (ami önmagában nem jogsértő), de nem ellenőrzi a lezajló tevékenység legalitását.

Na most a legkevésbé sem vagyok jogász, ergo nem tudom, hogy ez egyébként milyen módokon fúrható rendszer, de a jelenlegi szituban túl sok megoldást nem találtak még rá, különben ugye maga a probléma sem létezne.

a szoftver liszensze a korlátlan számú gépre való feltelepítést lehetővé teszi

El kéne olvasni az adott cucc végfelhasználói szerződését (aminek a léte egyébként egyáltalán nem garantálja azt, hogy jogilag megállja a helyét, de ez most mindegy), és meg kéne nézni, hogy hogyan is van az a bizonyos felhasználás, mert tartok tőle, hogy egyidejűleg nem lehet több helyen üzembe helyezve (ezt ugyebár feltételezi az a tény is, hogy hivatalosan csak az adott hordozóval [pl. cd, dvd] együtt használható, a biztonsági másolat meg csak biztonsági másolat, ergo nem a felhasználható jogkörödet szélesíted vele).

Egy szó, mint száz, hogy egy esetleges jogi konfrontáció alkalmával ezek hogyan állják meg a helyüket, arról természetesen fogalmam nincsen.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#940) priti válasza Morden24 (#939) üzenetére


priti
addikt

Egyes víruskereső szoftverek esetében választható a korlátlan számú munkaállomáson való egyidejű használat x időtartam erejéig, tipikusan 1 évig. Ebben biztos vagyok, mert ilyen szerződés volt már a kezemben. Felételezem, hogy ez máshol is gyakorlat.

A témához érve maga a vírus az, ami a legnagyobb kárt okozza a vírusírtó szoftvereket készítő és forgalmazó cégek bevételeit nézve, ami egy az egyben a felhasználók kára, szóval majd ha a vírust író és elterjesztő polgártársak és megbízóik pereiről olvasok az újságban és a gépem vírusírtó nélkül vírusmentes marad egy hónapig is akár, akkor beszélhetünk a legnagyobb probléma megoldásáról és jöhet a megosztás meg a többi.
Szegény szoftvercégek, mindjárt sírva fakadok.

Olvastál már itthon olyat, hogy valaki x évet kapott víruskészítés miatt? ...mert én olyat már olvastam, hogy lecsuktak valakit warez szerver üzemeltetése miatt. Picit érdekes ez a nagy igyekezet a másodlagos probléma megoldására. Ilyenkor hányingerem van.

Hardverlesen

(#941) priti válasza priti (#940) üzenetére


priti
addikt

Érdekes ez a kettősség. Akkor fontos a tulajdonjog védelme, ha róluk van szó. Ha pedig én tárgyiasítom elektronikus formában az értékteremtő képességemet és a saját tulajdonomat elveszítem egy vírus miatt, vagy ellopják, (az aktív kémprogramok hegyekben állnak ugye), akkor az senkit nem érdekel, mert vállvonva annyi a válasz, hogy miért nem vásároltam egy szoftvert ami semmire sem jó, csak arra, hogy részben megoldja azt a problémát, amire a szoftverrendőrség vagy akármilyen vonatkozó végrehajtó szerv képtelen.
...Bekaphatják.

Hardverlesen

(#942) Morden24 válasza priti (#940) üzenetére


Morden24
nagyúr

Azzal tisztában vagyok, hogy vannak mennyiségi licencek is, nem csak víruskeresőnél. Nekem is volt ilyesmi a kezemben. Ellenben mondjuk egy játékprogram esetén ilyenről még csak nem is hallottam (ami nem zárja ki a létét, ellenben már önmagában is elég különleges esetről lehet szó, semmiképpen nem a boltban megvásárolt progiról).

A vírusokban maximálisan egyetértek veled, és én személyesen sem tartom a világ legégetőbb problémájának a warez-szitu megoldását (magát a gondolkodásmódot, ami kiváltja, már más kérdés, de ezt hagyjuk). Ellenben a helyzet az, hogy valójában nincsen olyan, hogy "másodlagos" probléma, hanem külön problémák vannak. Tehát pölö igaz, hogy a gyilkosokat fontosabb elkapni, mint a balatoni nyaralókat fosztogató tiniket (elméleti és gyakorlati síkon is), de ez nem jelenti azt, hogy egyszerre csak egy problémával lehet foglalkozni.

Egyébként kérdésedre válaszolva itt találtam kapásból egy hírt (bár nem éppen mai):

4/2/99 David L. Smith,30, of Aberdeen NJ, was arrested today and faces up to 40 years in jail for creating the now-infamous "Melissa " virus, which spammed the nation's email inboxes this week .

Ez csak egy gyors guglizás volt "virus programmer busted" szavakkal, szóval végig sem olvasom most (megyek aludni), de ezek szerint azért van ilyen is.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#943) Zewa válasza Radioactive (#932) üzenetére


Zewa
senior tag

Én nem igazán játszok de valahogy így van ahogy mondod.
Szégyen, nem szégyen én 2 kezemem meg tudom számolni az eredeti lemezeimet.
/Ill. filmeken kivvül mert abból pár remek filmet megvettem occsó'-ért!/
Zenék? Én nem vagyok előadóorientált. Pár darab olyan album van amire azt mondom hogy kell, többiről ált. csak pár szám. Gyorsabb és kémelmesebb letölteni és számomra szinte ingyen van. :U

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#944) Wolverine válasza feka007 (#930) üzenetére


Wolverine
félisten

Vegyél kisebbet és jut majd szoftverre. (én utóbbira költök; előbbire most már kéne, de nem jut)

#927: illegális tartalmat használsz. Nem elég? Vagy simán beülsz a haverod mellé az autóba, ha tudod, hogy lopta?

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#945) Vistaboy válasza katt777 (#923) üzenetére


Vistaboy
veterán

Ja, de az, aki minden szemetet ki akar próbálni (Helyesebben le akar tölteni, mert ugye az összesre nem futná, és akkor már egyet sem vesz.), az nem azért teszi, mert tényleg érdekli az adott játék. Én pl. előre kiválasztom, hogy melyik játékot AKAROM megvenni, és ha mellette menet közben feltűnik egy ígéretes alternatíva, akkor annak utánajárok, összevetem a kettőt és úgy választok. Nem mindig sikerül jól dönteni - egyszer-kétszer ilyen esetben már én is warezoltam -, de amikor letöltöttem is valamit, és kiderült, hogy jobb lett volna inkább azt megvenni, akkor azt később megszereztem - olcsóbban. :U

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#946) Vistaboy válasza Morden24 (#939) üzenetére


Vistaboy
veterán

"A torrentoldalakon, és minden egyéb megosztó-rendszerű helyen ki szokott lenni írva (jótudomásom szerint), hogy a szerver üzemeltetője nem felel a megosztott tartalmakért, azaz ő maga egy effektíve ingyenes szolgáltatást biztosít (ami önmagában nem jogsértő), de nem ellenőrzi a lezajló tevékenység legalitását."

Igen, így van. Sok oldalon ott van a figyelmeztetés, hogy illegális tartalmak megosztása bűncselekmény, és mindig ellenőrizzük le, hogy amit készülünk letölteni, az megbízható forrásból származik-e (Ergo: nem licenszdíjas).

Ja, és a legszebb a dologban az, hogy még maguk a warez-csapatok is odaírják a feltört játék mellé írt .NFO fájl végére, hogy HA TETSZIK A JÁTÉK, VEDD MEG, TÁMOGATVA A FEJLESZTŐKET!

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#947) agressiv


agressiv
addikt

Szólnék én is pár szót mert ez egy valóban érdekes téma.

Szoktam én is játszani online játékokkal ha időm engedi. a Counter Strike 1.6 a fő kedvencem amit meg is fogok venni eddig tört játékkal játszottam de megtetszett és elhatároztam, hogy megveszem de csakis azért mert steam-en 2000FT-ért meglehet venni és nincs vele gond.
Viszont a Call of Duty 4-et csak ismerősnél láttam, az is nagyon tetszett viszont nincs az az isten hogy kiadjak érte 10000FT-ot!!!
Ne haragudjon meg a világ de manapság ez a pénz egy játékért szerintem nevetséges főleg ha az átlag keresetet nézzük aminek akár a 15-20%-a is lehet egy mai játék ára (legalábbis Magyarországon).
Abban biztos vagyok ha 2500FT-ért árulnák az említett játékot akkor még én is megvenném ahogy a CS-t is megfogom és biztos vagyok benne, hogy a jelenleg tört játékkal játszó emberek 85%-a is megvenné és nem lenne ez a cirkusz.
Ugyanez vonatkozik a zenékre, DVD filmekre, stb.stb.
Zenével kapcsolatban megint egy konkrét példa. Elhatároztam, hogy megvásárolom Pink - I'm Not Dead című albumát összekapartam a kis pénzemet és körülnéztem a neten, hogy mégis mennyiért dobálják (akik nem tudnák 2006-os az album) én kb 3000FT-ra számítottam annyit még ki adtam volna érte hiszen szeretem a zenéjét. A probléma akkor kezdődött amikor a legolcsóbb helyen 5380FT volt na akkor azt hittem, hogy a pofám leszakad mert mégiscsak egy 2 éves albumról van szó és szívesen megvettem volna de a 5380FT-ot nemér!!!

A lényeg az egészben az, hogy nemondja nekem senki, hogy az árak nem tehetnek arról, hogy sok a warez, meg a torrent, és még sorolhatnám a különböző filecserélő rendszereket.
Tapasztaltam, hogy nagyon sok jómódú embernek olyan dolog vásárlása amik átlag ember
számára akár szinte elérhetetlen, természetes dolognak tűnik és nem veszik észre pedig nem is buta emberek, hogy másoknak számukra teljesen "alap" dolgok beszerzése nagyon komoly erőfeszítéseket igényel vagy akár lehetetlen.

Ha nem indult volna be minden áruházban a részletfizetési lehetőség hány ember vett volna magának új TV-t anno még 54e FT-ért amikor az össz jövedelemvolt 80-90e FT amiből 30-35 volt csak a rezsi!! Az én szüleim sem vettek volna sőt a szomszéd pista bácsi sem vette volna meg. Manapság 150-200e fT os LCD TV-ket lehet venni havi 2000-3000FT os részletre amit szinte akárki ki tud fizetni viszont ha egyben kéne kiperkálni sok megrohadna a boltok polcain!!

Ezeket mind azért írtam le mert itt mégiscsak érzékelhető, hogy itt született megoldás működik a dolog, de a például számítógépes játékok már akkor is rohadt drágák voltak amikor én még az általános iskola 1.-2. osztályát tapostam és ez a mai napig sem változott és egyszerűen meglett az eredménye.......

warez,torrent,DC.......

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#948) vili13 válasza Vistaboy (#946) üzenetére


vili13
őstag

"HA TETSZIK A JÁTÉK, VEDD MEG, TÁMOGATVA A FEJLESZTŐKET!"

A fejlesztőket szívesen támogatnám, akár nagyobb összeggel is, mint ami egy játék árából amúgy jutna nekik - feltéve, hogy egy fillért sem kell fizetni a kiadók, marketingesek és egyéb hasonló élősködők számára. Nem vonatkozik ez a másolásvédelmek fejlesztőire, akiket valahová a béka segge, és a bkv-ellenőrök közé eső kategóriába sorolnék, és a jogvédőkkel együtt történő éhenhalásukat a XXI. század legörömtelibb eseményei közt tartanám nyilván. Így aztán ha jelenleg annyi időm és energiám volna játszani, mint amennyi sajnos nincs mostanában, az elsősorban warez volna, amitől 10%-ban talán sunyi tolvajnak, 90%-ban viszont inkább büszke forradalmárnak érezném magam.

(#949) katt777 válasza Rive (#937) üzenetére


katt777
félisten

Nem én költöttem ki az UV-olvasható jeleket, éppen azt írtam, hogy ez nem gyűrűzött be ide. Ha us forrásban sem olvastad, akkor nyilván nem azokat a fogyasztóvédelmi oldalakat látogattad, ahol erről a problémáról a legbővebben írtak. Azt meg már mondtam, hogy nem keresgélem újra a forrásokat. Én védekezem a támadások ellen, más meg azt tesz a gépével, amit akar, ha elhiszi a marketinget. Téged sem érdekelhet, ha nem nézel utána, csak mondod itt a tutit, szóval a vita merőben értelmetlen.
Elmondom neked +1x, mert 5x szemlátomást nem volt elég: A saját szememmel láttam ilyen tönkretett meghajtókat, ill. azt, hogy miképp történik meg a baj, ez elég távol áll az urban legend kategóriától. Az is leírtam, hogyan alkalmas a hardver tönkretételére, amit nyilvánvalóan bizonyít, hogy nem egyszer meg is történt ez.
Végeredményben azt hiszel, amit akarsz. Konkrétan nem égettem magam semmivel, nem mosakodtam, csak leírtam, amit én tudok, és amit te nem cáfoltál, csak tagadsz. Te nem tudsz róla, és vígan eléldegélsz így. Engem nem zavar.

Vistaboy: Ezt nevezik korrekt hozzáállásnak.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Mi a Warez? Bűn vagy kényszer? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.