Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Mi a Warez? Bűn vagy kényszer? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#358) Morden24 válasza Olasza (#348) üzenetére


Morden24
nagyúr

Bár relatíve régen voltam mondjuk általános iskolás (gimis sem éppen tegnap, ellenben a felsőoktatás mondjuk nincsen messze), de mióta van szükség a házi feladathoz Office-ra? Egyetemen lemezen vagy mail-en kérték a legtöbb anyagot, de könyörgöm, ha valaki annyira nem tájékozott, hogy egy tetves OpenOffice-t letöltsön, ellenben annyira tájékozott, hogy szerváljon egy krekkelt MSO-t, azzal személy szerint úgy tejeltetnék, hogy lázadozhat utána az egész iskola.

Pont az MSO a legjobb példa az egész warez-baromságra. Otthonra nem kell MSO. Egy átlagos otthonban nem szoktak ppt-ket meg excel-táblákat csinálni, nem kell Outlook a levelezéshez, és a bevásárlólistát még a tetves Wordpad-on is meg lehet írni. Ofkorsz az Office szebb is, okosabb is, és tök dizájnos preset-cuccokat lehet bedobálni mindenfelé, meg csicsázni a semmit. Hát ezért valaki nehogy már warezoljon.

(Akinek meg szüksége van rá, az más történet.)

Iskolai keretek között sok program elérhető (erre van a Campus, ugye), olyan iskola meg szerintem a földön nincsen, ami azt mondja, hogy "menj haza és vágj meg egy videót, vagy renderelj le egy kisebb scene-t, programot meg keress magad, vagy vegyél vazze"... ha mégis, akkor ott nem azzal van a gond, hogy mennyibe kerül a szoftver, hanem azzal, hogy kurv@nagy kretén az iskola.

Zenében én egy olyan kezdeményezést látnék életképesnek, hogy egy online library-ban mennyiségi összeget fizetsz (tehát pölö 10 dollár = 500 mega zene), és választható minőségben (ez iszonyat fontos) letölthetek a keretem erejéig. Ha normális ár van, akkor ez kényelmes és anyagilag kifizetődő módszer.
Filmeknél még mindig nem értem a gondot. Ha azonnal látni akarod, akkor goto mozi. Ha ráér két év múlva is, akkor telly. Ha meg birtokolni akarod, többször megnézni, vagy egyszerűen csak a polcodon tudni, akkor meg go shopping.
Játék hasonló a filmhez. Ha azonnal kell, akkor go shopping. Ha olcsóbban kell/ráér később, akkor várj, és lemegy az ára (nem is lassan). Ha meg megvetted, de szar, akkor tessék eladni a picsába, vagy fél év múlva elajándékozni a rokongyereknek. Másrészt meg tájékozódni tessék.

Az meg, hogy ki milyen villát vesz, lesz*rom, és szerintem mindenkinek le kéne sz*rnia. Először is, a napi tevékenységemmel tucatnyi milliomost támogatok, és ez ellen nem tudok tenni semmit, max. elvonulhatok remetének. Másodszor is, nekem egy picivel sem lesz jobb attól, hogy valami hülye milliomosnak van-e magánrepülőgépe, vagy nincsen.

Sectumsempra - For Enemies

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Mi a Warez? Bűn vagy kényszer? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.