Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Mi a Warez? Bűn vagy kényszer? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#851) katt777 válasza Dr. Romano (#837) üzenetére


katt777
félisten

Nem kavar be nálam semmi. És ha mindent feltelepítek, a városok sokkal inkább eszik a konfigot. Szerintem gyorsan nézz át Oblivion topicba, mert nagyon hiányosan toltad végig a game-et! :)

pajinka: Fölösleges újra elgondolkodnom olyasmin, amiről én tudok, mások meg nem. Egyrészt elég nekem a saját tapasztalatom, másrészt meg nem fogok tájékozatlanok okítására több éves cikkeket keresgélni. :R

jer1cho: A törvényesség mellett érvelve mindennek elmondod azokat, akik élnek a törvényekkel. Ez eléggé farizeus álláspont. Ha olyan környezetben forgolódnál, nem irkálnál ilyeneket, vagy egyszerűen az empátia írmagja is hiányzik belőled. Az irritáló, hogy bizonyos segélyezett rétegeknél ott a műholdvevő, a plazmatv, számítógép, stb., de a villany- és a vízszámlát hónapokig nem fizetik, ez alapján viszont nem ítélhetsz el mindenkit, aki szándékosan él a törvények biztosította lehetőséggel (8-10 gyereket szülve és/vagy örökbe fogadva - hangsúlyoznám, hogy teljesen törvényesen -, ahogy az egyik közeli lakó épített hatalmas villát magának a gyerekeket az utcára kidobva), teljesen legálisan, vagy akaratán kívül kerül ilyen helyzetbe (baleset, betegség -> rokkantság), még ha addig tisztességesen dolgozott is akár évtizedekig. Jó lenne megértened végre, hogy van sokféle ember, és a legcsóróbbak között ugyanúgy van tisztességes, aki segély nélkül nem tudna megélni, ahogy a leggazdagabbak között, akik a te érveidet hangoztatva kibújnak az adófizetés alól.
Ha annyi munkát tudsz biztosítani bárkinek, minden faluban messiásként várnak, vagy a munka mellé nyilván biztosítod a szállást és az utazást is, nem igaz? BP-ről könnyű osztani az észt.
És én továbbra sem védek senkit a warezolás miatt.

Ne sarkítsd ki a TB-re, arra próbáltam felhívni a figyelmedet, hogy vagy a saját meghatározásod szerint egy rohadt ingyenélő leszel, ha megrokkansz egy betegség miatt, vagy a nagy önérzettől fűtve éhen döglesz majd, és én erősen kétlem az utóbbit. Egyébként ostobaság azt hinni, hogy csak mert eddig 1 percig sem voltál beteg az életben, soha nem is leszel az.

Na, sok lesz az OFF, de nagyon, sorry.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#852) r-chee válasza TazLeacher (#844) üzenetére


r-chee
őstag

Teljes mértékben egyetértek a véleménye(i)ddel. Az emberek szeretnek ingyenélők lenni, és sírni, hogy ezt meg azt nem tudják megvenni, holott ha lenne rá pénzük, akkoris sírnának és ugyanúgy ingyenélők lennének. A szomorúan kevés átlagkeresetekről asszem minden elhangzott már, én nem kívánom tovább ragozni.
Én is warezelek, mint mindenki más, de az igényesebb játékokat, filmeket azért igyekszem megvenni, még akkor is, ha megvannak esetleg a winyón. Havonta veszek azért egy eredeti filmet, 4 havonta pedig eredeti játékot. Nem síránkozom, inkább nem veszem meg eredetiben, vagy összegyűjtöm rá a zsét és később veszem meg.

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#853) euforia válasza Drenadar (#849) üzenetére


euforia
tag

ugyanmár szvsz ez sem megoldás a wow-ot sztem azért vette meg a 10millió ember mert jobb játék lett mint bármelyik másik de ott is ugyanúgy van tört wow meg tört szerver és lehet h törtön össz vissz 20millióan nyomják! Szóval mindent meglehet oldani! Akik meg most jönnek azzal h az eredetit nemlehet összehasonlítani a törtel az meg kamuzik irigységből v mittomén próbáltam mindkettőt és abszolút nem egetverő a külömbség csak normális törtre kell menni max annyi h eredetin van fent egyszerre 4-7ezer player törtön meg 1500-2600! igen több a bug törtön de messze nem annyival h megérje havi xezret kiadni érte!

(#854) TazLeacher válasza Vistaboy (#847) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Esköszöm befejezem, ez lesz az utolsó (ennyire :D ) OFF hsz-em:

1. Sajna, mint írtam ez fizikai munka, elég kemény, de akár nőknek is, de ha jól tudom a %-olás (nem tudom milyen mérték felett) nem végezhet munkát, így nem lehet bejelenteni, ez meg rizikós nagyon a mai világban. Egyébként Pest meggye, ha még esedékes keress meg, és ha tudok, természetesen segítek.

2. Pont az ilyen emberekre gondoltam abba a bizonyos hsz-be. Miért van az, hogy bár, mint írtad a feleséged beteg (sajnálom), de mgsem sírsz? Miért van az, hogy Te nem azt mondod, hogy ezért neked jár? Te miért tudsz normálisan dolgozni, hogy eltartsd a családod? És más, aki képes lenne rá, ezt miért nem teszi? És ezek az emberek miért érzik úgy, hogy alanyi jogon jár nekik a szórakozás, legyen az bármi!

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#855) Dr. Romano válasza katt777 (#851) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Még nem toltam végig, de a PH-s Obli tesztekből ez jött le...

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#856) Zeratul válasza euforia (#853) üzenetére


Zeratul
addikt

pl. EVEonline-t ha akarnád se tudnád tört szerveren játszani mert a galaxis a EVE szerverein van tárolva, te a csak a kilnes progit töltöd le az persze ingyenes. 15 nap után ha tovább akarsz játszani kell perkálni.

[ Szerkesztve ]

(#857) katt777 válasza Dr. Romano (#855) üzenetére


katt777
félisten

Ők nem pakoltak rá semmi extrát. De Obli 1. hsz-ból, ill. a honlapom Oblivion szekciójából tájékozódhatsz, letöltögethetsz. Megéri. Addig nézd meg pl. ezt, milyen grafikáról beszélek. Crysis meg mehet a sunyiba a DX10-zel. ;]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#858) Dr. Romano válasza katt777 (#857) üzenetére


Dr. Romano
veterán

:R

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#859) Wolverine válasza euforia (#853) üzenetére


Wolverine
félisten

:DDD Aha. Az eredetit pontosan hogyan is próbáltad? 10 napos triallal, ami lvl20-ra van korlátozva? Az bizony demónak épp elég. A WoW kb. Outlandig (ugye lvl58) tutorial, és lvl70-től van a komoly dolog.

Egyébként a 10 millió az aktív accountok száma. Ezen kívül szvsz van legalább 4 millió inaktív is. (ja: ha nutatsz nekem olyan tört szervert, ami elbír 1500 játékost, akkor meg leszek lepve... pláne, hogy az éles szerverek 10-12 ezer playerrel futnak napi csúcsidőben.) És azt se felejtsük el, hogy a havi ~3200 HUF bankkártyával fizetve nem egetverő összeg.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#860) TazLeacher válasza Wolverine (#859) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Ezt már egy párszor leírták, hogy, de havi 3200 Ft is eget verő összeg. Mert valakinek arra se futja, mint ahogy 300 Ft-os vizitdíjra se. Tehát.egetverő, úgyhogy feljogosítja őkek....de ezt már úgyis mindenki tudja. :D

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#861) katt777 válasza TazLeacher (#860) üzenetére


katt777
félisten

Nem, nem jogosítja fel őket. Van, akinek az, és nem warezol, ne általánosíts (ne hajtogasd folyton ezt), és ne is magyarázz bele a "vizitdíjba".

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#862) euforia válasza Wolverine (#859) üzenetére


euforia
tag

nem csak a trialt próbáltam játszottam régebben haverom accjával 70 es karkterrel is de mind1 nem is ez a lényeg nekem tökéletes a tört és még havi 200ft ot se érne meg NEKEM meg még sokaknak sztem h eredetin játszak a 10-12 ezer player meg sztem túlzás egy kicsit de ezen nemvitázom mert ez nemtudom csak tippelek! A playerre meg annyit h magyar tauri nevű tört szerveren több mint 1800an vannak fent esténként de én egy angol v amcsi már nemtom törtön nyomtam utoljára ott több mint 2000ren voltak délután meg este de ezer alat soha. de monnyuk én befejeztem érthetetlen nekem is de sztem most meguntam:)

(#863) euforia válasza Zeratul (#856) üzenetére


euforia
tag

akkormeg pl aztnem értem h miért nem csinálják meg az összes játékot ilyenre? :Y

(#864) Wolverine válasza euforia (#862) üzenetére


Wolverine
félisten

A 10-12k player hivatalos Blizzes adat, és ennyivel még nincs fullon az adott szerver (most már, kb. 2-2,5 éve ennyinél volt a palfon, akkortájt simán előfordult, hogy nem tudtál egyből belépni, és sorbanállás volt...)

szerk: egyébként egyszerű, ha nem ér meg neked havi 200 HUF-ot se, akkor ne játssz vele. Sehogy.

[ Szerkesztve ]

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#865) pajinka válasza katt777 (#851) üzenetére


pajinka
tag

Ne küldj el minket, Mester! Szeretnénk az árnyékodban meghúzódni, és részesülni égi bölcsességedből :R :R :DD

♫ Trying hard now, it's so hard now, getting strong now, won't be long now... B.É.R.CS.A.R.O-V.

(#866) marcias


marcias
őstag

Sztem a dolog roppant egyszerű. Kényelmes és ingyen van. Nem jó összehasonlítási alap a monitor, mert ez akkor lenne helytálló, ha a monitorok a házad előtt sorakoznának, vagy legalábbis ingyen elvihetnéd egy közös raktárból. Ha hozzáférsz egy ingyenes warez forráshoz, érdekel is az adott cím és tudod hogy működni fog, akkor miért ne töltenéd le? Egyedül az erkölcsi ok marad, hiszen ilyenért nem sok ember került még bajba, szóval a törvény nem visszatartó erő.
Mi marad az erdeti játék oldalán? Olyan tartalmak, melyeket a warez nem képes nyújtani. Ebbe az irányba kellene haladnia a fejlesztésnek és terjesztésnek. Lehetnének fizikailag megfogható extrák, pl poszter, díszesebb doboz, ajándéktárgy, kulcstartó stb., amit csak az eredeti tartalmaz. A másik lehetőség az olyan netes tartalom, amelyen keresztül ellenőrizhető a játék eredeti volta, pl extrák, patchek, updatek. Ezeket már adott esetben nehézkesebb más úton beszerezni. A harmadik lehetőség pedig, ami tán a legbiztosabb, az mmo játék, illetve az online játék, amihez eredeti serial szám kell. Ha ez egy szerver adatbázisából olvassa ki az adatokat gyakorlatilag lehetetlen megkerülni. Alapvetően tehát a multiplayer vagy masszívan multiplayer irányba "kell" mozdulni, ha kevesebb warezt akarunk. De sztem ez idővel meg fog oldódni, hiszen PC-n már ígyis ezek a stílusok maradtak erősek, tehát a WOW és társaik, valamint a multiplayeres stratégiák és fps-ek (CoH, CS, WC3). A single-ben erős játékok főleg konzolra jönnek már ígyis, és ez ezután méginkább így lesz.
Van-e végleges megoldás? Talán akkor, ha kötelezővé válik a nethasználat. Addig ugyanis bárki hivatkozhat arra, hogy nincs net elérése, de szeretne játszani. Ez a kiskapu ha bezárul, komoly problémák adódhatnak bármilyen program esetében, hiszen hirtelen mindenki ellenőrizhetővé válik. Bevallom, nem várok erre a pillanatra. :U

Steam: marcias88

(#867) Đ@n! válasza bambano (#59) üzenetére


Đ@n!
tag

"Egyébként a warez sokszor betegség. Beteges gyűjtőszenvedély."

Sajnos ebben egyet kell értenem veled :((( Főleg akkor lép fel a probléma ahogy az ismerősöket elnézem amikor közösségekbe regisztrálnak pl torrent oldalak dc hub . Sokakat csak az hajt hogy minnél többet visszaösztjanak amivel nekem van problémám mert ha hálózat van és valaki sziveskedik 100%-os UP-al tölteni akkor a rendzser megáll mint a szög:(((
Sajnos az egyik jóbarátom is függő :(( és egyszerűen nem is ért hozzá és nem fogja fel h nem legális a dolog amit csinál :((( Senki sem szent de én ha tehetem és mostanában egyre többszer teszem meg megvásárlom a játékot :K És azon a véleményen vagyok h 4999-ért az UT3 egyáltalán nem sok a játékélményhez képest amit neten nyújt , vagy akár ha réggebi kiadásokat nézzük nagy favorit marad az összes Call of Duty rész ami nem csak azért lett megvéve mert CB-ztem hanem azért mert annyi kijár a fejlesztőnek hogyha ~1000 órát játszok a Cod2 multijával akkor ki legyen fizetve! Nem tudom hogy írt e már valameikőtök programot de sztem iszonyú nagy meló! Viszont 1 részen meg a szoftverek beszerzése szerintem túlbonyolult pl.: Everest.. Nem szívesen adja ki az ember a bakszámlájához tartozó cuccost mégis meg kéne venni eredetibe hiszen baromira sokat használom, de egyszerűen boltban nincsen rá lehetősé(legalábbis én nem láttam). Ezért is kérem, hogy aki tudja hogy hol lehet hozzájutni eredetiben boltban írjon nekem 1 PÜ-t :R . Jah és 1 mondat amitől herótot kapok : 'nem fogok 500ft-vel többet adni a VGA-ért mert van hozzá bundle gém amikor ingyé is megkaphatom' De hát mi az istennek vesz az ember VGA-t ha nem játszani :(

Bocsi a hosszú HSZ-ért :B

skillZ#Oc Team

(#868) Đ@n! válasza sztikac (#803) üzenetére


Đ@n!
tag

nem a net árát kéne megemelni hanem értelmes adatforgalmi korlátokat bevezetni. Pl. akinek elég 10 Gb (normális netezési szokásokhoz bőven elég) az fizetne valami minimál összeget, "letöltömazinternetetpistikéknek" meg valami böszme áron mondjuk 100 Gb-os korláttal, hogy esetleg jobban megérje leballagni a bótba' mind duplán klikkelni a .torrent fájlra. Persze a kettő között lehetnének még fokozatok.

Ezzel csak az a bajom hogy amikor korlátolt volt a netem és CoD multiztam bizony jött a nagyobb számla :U

skillZ#Oc Team

(#869) Vistaboy válasza r-chee (#852) üzenetére


Vistaboy
veterán

Pont ugyanígy vagyok vele én is. Ha van rá pénz, akkor természetesen megveszem, ha nincs, akkor szétnézek, hátha valaki már végigjátszotta, és eladja olcsóbban, végül pedig marad a várakozás.

A színvonalas játékokért nem sajnálom a pénzt kiadni. Ha valami érdekel, de rövid távon végig lehet vinni - általában FPS-ek - , akkor azokat vagy olcsón szerzem be, vagy letöltöm. A többi annyira sem érdekel, hogy pazaroljam rá a sávszélemet. :U

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#870) Vistaboy válasza TazLeacher (#854) üzenetére


Vistaboy
veterán

1. Majd délután konzultálok az asszonnyal - most még alszik -, és megmondom. Pest környéke elfogadható, bár az nekünk több mint 100km. Majd meglátjuk. Ha összejön neki a meló, amire most ment jelentkezni - adja isten! - akkor nem aktuális. Azért köszi. :R

2. Sajnos rengeteg példáját látom én is nap mint nap az ingyen élésnek. És igen, engem is mélységesen felháborít, hogy sokan azért kerülik a munkát, mert a segélyekből meg tudnak élni - de ezt a témát inkább a másik bejegyzésemben vitassuk meg. Azonban nem mindegyik segélyen élő ember hibás. Például az asszony is kap segélyt, kemény 30K-t egy hónapban, és a bürokrácia miatt nem tud mellette dolgozni. Pedig tudna. Vagy egy régi munkatársam, akinek szétnyomta a prés a kezét. Egyik kézfejét le kellett amputálni, és bár nem az ő hibájából történt a baleset - nem működött az infra a gépen, így az nem kapcsolt ki, amikor nyúlt be az anyagért -, mégsem kapott semmiféle kártérítést, és most havi 30K körüli összegből él. Az élettársa tartja el, ő is keményen megdolgozik a pénzéért. Épphogy kijönnek. Mégsem hallottam még panaszkodni.

Na jól van, OFF befejezve. Amúgy is melóba kell mennem. :( Majd délután leszek. Remélem, meglesz az 1000.hsz. :R

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#871) euforia válasza Wolverine (#864) üzenetére


euforia
tag

na jó de én ezt sosem értettem most akkor miért ne játszak vele sehogy? Ha már vannak ilyen rendes önzetlen emberek akik fentartanak mások számára teljesen ingyen egy szervert miért ne hasznánlnám ki?!?! ezekmár túlzások azért szerintem ahogy itt egy két ember vélekedik a dolgokról.... ennyi erővel ne nézzek meg haveromnál egy filmet vele mer én azt nem vettem meg v nemadtam bele...

(#872) Drenadar válasza Vistaboy (#850) üzenetére


Drenadar
veterán

Szerintem meg hülyeség GC-t venni, bankkártyával kell fizetni ... szerintem nem mindegy, hogy 8K 2 hónap, vagy ~9K 3 hónap

(#873) Drenadar válasza euforia (#871) üzenetére


Drenadar
veterán

ez elég hülye példa...
hisz haverodnál is játszhatsz a JÁTÉKÁVAL! És szerintem is gyűjtőszenvedély ez a baromság, hiszen szerintem abszolult nincs szükségünk minden játékra, aki meg warezol mindent leszed "Há me' ottva"... Én a warez annak a formályát támogatom, h max 24 órát van valaki gépén, azalatt eldönti, tetszik e neki, érdemes e megvennie, és aszerint cselekednie...

(#874) euforia válasza Drenadar (#873) üzenetére


euforia
tag

a példa tényleg szar aláirom korán volt még:)
[link]

(#875) Drenadar válasza euforia (#874) üzenetére


Drenadar
veterán

Engem az dühít hogy sokszor esélyt sem adnak az embernek legális úthoz!!!
Pl nemrég kerestem dvd-n az : Amerikai História X című filmet, és nincs. Nem lehet megszerezni, kazettát meg nem fogok venni. És mit csinál ilyenkor az ember? Elmegy valami warezről letőlteni, pedig sztem egy jó film megérdemli h megvegyem. Ahogy a régi játékokat se lehet megvenni már (pl: Emperror battle for dune)

(#876) katt777 válasza pajinka (#865) üzenetére


katt777
félisten

:R Csak tájékozódni kell (nem csak PC témakörben), és nem felejteni. :R

marcias: Elfeledkeztél valamiről (te is): A patch-ek világosan jelzik, hogy HIBÁS terméket sóztak rád, és ezért követelnek pénzt. ;] Semmilyen más termékért nem követelhet egyetlen gyártó vagy forgalmazó sem pénzt, ha HIBÁS, csak a szoftvergyártók - utalnék itt vissza a törvények egyértelmű érdekből történő részrehajlására, ami az emberek jó részét az igazságtalan törvények kikerülésére sarkallja. Ez persze továbbra sem teszi törvényessé a warezolást, mielőtt bárki félreértelmezné szavaimat. Csak még mindig az erőfölénnyel való visszaélésről van szó a vásárlóval szemben.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#877) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

A warez kérés mentalitásbeli, jó oldalról közelitetted meg a kérdést szerintem.
Jellemző itt is a magyar gondolkodásmód. Nem szeretem ezt a magyarozást, de ez annyira jellemző: ha valaminek jogosan megkérik az árát, akkor miért ilyen drága. Ha olcsó, akkor miért nincs ingyen? Ha ingyen van, akkor miért nem adnak valamit? :W

(#878) katt777 válasza (Kolombusz) (#877) üzenetére


katt777
félisten

Úgy véled, jogosan kérnek pénzt hibás termékért? :F Jogszerűen, igen, de nem jogosan.

Vistaboy: Azért lássuk be, nem mindenki él segélyekből, amikor dolgozhatna, nagyon sokan ugyanis inkább (önkormányzati, kisebbségi, parlamenti) képviselők lesznek, és így nem csak sokkal több pénzhez jutnak, hanem olyan törvényeket és szabályokat hoznak (jó pénzért, lásd: lobby), ill. kótyavetyélnek el kormányzati/önkormányzati tulajdont, amivel még több pénzt vehetnek el azoktól, akik dolgoznak. ;]

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#879) (Kolombusz) válasza katt777 (#878) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Én a cikkre reagáltam.
A jogosan részt pedig úgy értem, ha van egy fasza program, játék, autó, ruha, akármi, akkor azért jogosan kérnek el nagyobb összeget. De a magyar pofázik, hogy miért drága. Ha olcsón adnák, akkor azt kérdezné, miért nincs ingyen. Ha ingyen lenne, akkor miért nem adnak még mellé valamit.

Szar itt már minden.

(#880) euforia válasza Drenadar (#873) üzenetére


euforia
tag

[link]
lehet van olcsóbb is csak ráböktem az elsőre :))

(#881) katt777 válasza (Kolombusz) (#879) üzenetére


katt777
félisten

Botor dolog azt feltételezned, hogy ez kizárólag magyar vonás. Csakhogy Európában és a világban vannak ennek teljesen legális változatai (nem csak mondvacsinált, hanem igazi akció, outlet, stb.), amelyeket nálunk nem hagynak működni, mert a rablógazdálkodás lényege, hogy minél jobban kisemmizze a rabszolgákat. Az európai ember meg, ha nem akar sok pénzt kiadni, nyugodtan és legálisan beszerezhet mindent olcsón (legföljebb vár egy kicsit), nem kell hőzöngenie, hogy ez vagy az miért drága. No meg persze a fizuk, de ez már ki volt tárgyalva.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#882) g@bo válasza Drenadar (#875) üzenetére


g@bo
nagyúr

star trek voyager /sorozat/, se angolul, se magyarul, sehogy. divx....
star trek ds 9 ugyanez.

hal neve wanda, jó ideje keresem, de mindig német angol van a polcon
star wars 4-5-6 csak angolul és nincs, 1-2-3 fele angol / megvan, de mé nem magyar volt 6000 pengőt adtam érte.... /, 3 magyar, de nincs.

és sorolhatom.

direkt nem adják ki, nincs magyar szinkron, karácsony előtt taktikáznak vele, etc. akkor k@pják be. :(((

(#883) Rive válasza katt777 (#876) üzenetére


Rive
veterán

Csak tájékozódni kell (nem csak PC témakörben), és nem felejteni.
Az csak a baj, hogy te nem tájékozódsz, hanem féligazságokból kiagymolt elmeszülemények alapján megszállott lelkesedéssel térítesz - valós tudás nélkül.

Príma példája a dolog menetének az, amit a printerekkel kapcsolatban összeszerencsétlenkedtél. Ha minimálisan tisztában lennél a hardver műköésével - a konkrét példában egy mezei printer felépítésével, alkatrészeivel - akkor eszedbe se jutna olyan marhaságokat írni, hogy "a lézerek UV tintával még meg is jelölték a kinyomtatott anyagokat".

A többi is hasonló.
Hardver ellen játszó másolásvédelem nincs.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#884) Morden24 válasza g@bo (#882) üzenetére


Morden24
nagyúr

star trek voyager /sorozat/, se angolul, se magyarul, sehogy. divx....
star trek ds 9 ugyanez.

Ne állíts már ilyesmit. Ha akarod, elküldöm priviben, hol teheted rá a mancsod. Igaz, angol lesz.

star wars 4-5-6 csak angolul és nincs

Magyarul is van az. Igaz, szerintem még mindig 10K környékén vagy kicsivel felette. Hülyéknél és Fukaréknál is láttam kb. 1 hónapja.

direkt nem adják ki, nincs magyar szinkron

Én a Babylon 5-el, az Eraserhead-del, Firefly-al és még egy rakat cuccal voltam így (mármint hogy kéne, de nincsen). Nyilván felmérik a piacát, és arra jutnak, hogy megvenné az országban pár tucat ember, és ezért nem éri meg senkinek behozni/szinkronolni.

Ezt én azzal kerültem ki, hogy mindent angolul nézek, és mindent külföldről rendelek. Manapság már azt is, amit egyébként itthon is megkapnék.

Sectumsempra - For Enemies

(#885) Drenadar válasza euforia (#880) üzenetére


Drenadar
veterán

Ez VHS formátum. Vagy eszköz. vagy nem is tudom mi ez. Tudod ilyen fekete kattogós müanyag. Hidd el, mielött elkezdek rinyálni használom a google-t!!! :D

(#886) marcias válasza katt777 (#876) üzenetére


marcias
őstag

Azért ez így erős ferdítés. A patchek, másnéven foltozások, olyan hibákat javítanak többnyire, amit a gyártás során nem láttak meg. Nem is szoktak érte pénzt kérni, de itt megkövetelhetik, hogy csak az juthasson hozzá a javításokhoz, aki megvette a játékot, hiszen a hibajavításokat is fizetett munkások készítik.
Sok patch ugyanakkor több mint hibajavítás. Sokszor új funkciók, új pályák, új effektek, játékmenetbeli balance kerül be.

Steam: marcias88

(#887) Duree válasza TazLeacher (#3) üzenetére


Duree
veterán

Sokban nem értek veled eggyet,mivel a konzol ugyanúgy megtörhetö,és meg is törik mint a pc frontot.
Szinte az összes konzol játék fel van törve,ideértendő a psp is.
Azonkívül a friss játékok inkább 10 ezer vagy fölötte vannak,a konzoljátékok meg még annál is drágább.
És legyünk öszinték ki az aki nem a legujabb játékkal szeretne játszani?
A másik nem biztos,hogy a jövedelem hiánya a warezolás oka.
Merem állítani,hogy nyugateurópában ahol a jövedelem nagyságregrendekkel nagyobb mint nálunk ott is arat a warez,és abba is biztos vagyok,hogy ha nálunk is többszörösét keresnének az emberek akkor sem venné meg a programot mert az ingyennél nincs olcsóbb.Ráadásul magamról tudom,mivel X-BOX 360 van és nem akartam hackeltetni a gépet remélve,hogy az XBOX LIVE elindul magyarországon is,csak eredeti játékot tudok használni mivel sokba kerül csak azt veszem meg amire tényleg rákattanok és valóban jó.
Ráadásul ha kimegyek a PECSÁba olcsóbban tudok progit venni esetleg a megunt játékot elcserélni.Van egy konzolos srác veszel egy játékot mondjuk 5 ezerért.és ha végigvitted,meguntad és a lemez sincs szétkarcolva minusz 1000 forintért visszaveszi.
Hát ezért nem érdemes warezolni sunnyogni

duree54

(#888) Morden24 válasza katt777 (#876) üzenetére


Morden24
nagyúr

Azért lássuk be, hogy a bugos, sebtében kiadott cuccoknak az egyik legnagyobb oka a jelenlegi vásárlói szemlélet, nem pedig az, hogy mennyire szemét mocskos brigád csinálja a szoftvereket.

PC-játékok esetében pár hónap késés manapság már komplett piacvesztéssel járhat.

Sectumsempra - For Enemies

(#889) priti válasza pajinka (#840) üzenetére


priti
addikt

Miért is vagy Te jóhiszemű vásárló, hm???
Azért, mert ha felmegyek egy warez weblapjára, akkor nem látok olyan feliratot, hogy figyelem az itt található adatok nem jogtiszták, tehát hihetem azt, hogy jogtiszták és ha ezt hiszem, akkor jóhiszemű vagyok. Ez egy mp3-as warez esetén megáll és a lemezkiadó cégek sírnak a legjobban mindenhol.

A PC játékok kezdenek teljesen a (könnyen konrollálható) multi irányába elmenni egyrészt, másrészt ezek elindításához használni kell törést is, így a jóhiszeműség mögé bújni nem lehet, ebben igazad lehet, de ettől függetlenül a játékok és a szoftverek esetében is az a véleményem, hogy semmi értelme betartathatatlan törvényeket hozni, mivel a tulajdonjogomról jogom van lemondani, jogom van kidobni a megvásárolt szoftvert és bartel üzletet kötve elcserélhetem, így a megosztás büntetése is aggályos, mert ha én miután az illető tőlem letöltötte a programot akár egy per-to-per hálózaton keresztül majd én letörlöm azt, akkor kvázi eldobtam a földre ő meg felvette. Aki ezen fennakad az nem vesz tudomást a technológiai fejlődésről.
Ez kőkor, hogy ha elküldöm neki egy cd-n postán a tulajdonomat az legális, per-to-per hálózaton meg nem legális a megosztás, amikor adott a lehetőség, hogy adott könyvtárakat csak meghatározott felhasználó lásson.
Azzal érvelni, hogy miért nem indítok ftp szervert szolgáltatást a gépemen megint olyan, hogy ...
mi van ha nem tudom, hogy hogyan kell? ráadásul a felhasználók zöme, ahogy én is dinamikus ip címmel csücsül egy modemen és emiatt inkább felmegy egy per-to-per hub-ra, minthogy állandóan az ip címét lesse hogy épp mennyi, nyilván engem ezért meg kell büntetni :W

Hardverlesen

(#890) Vistaboy válasza (Kolombusz) (#877) üzenetére


Vistaboy
veterán

Igen, sajnos ez a helyzet. A legtöbbször azt hallani, hogy "Nincs rá pénzem, ezért töltöm le.". Akinek meg van pénze, az meg azt mondja: "Meg lehet szerválni ingyen, még fizessek is érte?" Minden az akaraton múlik. Ha valaki MEG AKARJA VENNI az adott programot, akkor meg is veszi. Ha nincs rá pénze, akkor gyűjt egy kicsit, vagy vár, amíg olcsóbb lesz. De ha nem akarja, akkor soha nem fogja megvenni, akármennyire is tetszik neki az adott program.

Komolyan, tisztára, mint a politikusok. Ők is rinyálnak hogy nincs pénz semmire, közben meg olyan dolgokért vesznek fel milliókat, amit nem is használnak. Pl: Utazási költségtérítés: x.xxx.xxx.-Ft. És mindegyik a szolgálati autójával furikázik, az állam költségére. Vagy pl. milliókat vettek fel a szabadságaikért, közben meg heteket mennek üdülni külföldre. Akkor miből? :(((

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#891) sztikac válasza Đ@n! (#868) üzenetére


sztikac
őstag

Mekkora volt az a korlát? Mert pl. 10 Gb-ot szerintem akkor se tudsz eljátszani ha 24/7-ben nyomod...

(#892) Morden24 válasza priti (#889) üzenetére


Morden24
nagyúr

Azért, mert ha felmegyek egy warez weblapjára, akkor nem látok olyan feliratot, hogy figyelem az itt található adatok nem jogtiszták, tehát hihetem azt, hogy jogtiszták

A törvény nem ismerése nem mentesít annak hatályossága alól, ez elsőrendű dolog.

Mellesleg nem csak mp3-nál, de médiatartalomnál ez teljesen megállja a helyét.

Egy számítógépes játéknál, ahol teszem azt a kódot ÉS a korongot is igényli a játék a futáshoz, ott (ha túl akarsz rajta adni) a vevőnek mindkettőt el kell juttatnod, ugyanis így 100%-os a termék.
Ahol nincsen szükség magára a telepítőmédiára, mert maga a kulcs hordozza a tulajdonlást (pl. Csénél a WON, de mondhatnám egy Vista esetén a PIK-et is), ott nincsen szükség a tartalom megosztására.
Amúgy a "megosztás" (kvázi nyilvánosan, illetve X tagú közösség javára hozzáférhetővé tétel) és az "át/eladás" között van némi különbség.

Sectumsempra - For Enemies

(#893) Đ@n! válasza sztikac (#891) üzenetére


Đ@n!
tag

5gb-s korlát volt asszem

skillZ#Oc Team

(#894) katt777 válasza Rive (#883) üzenetére


katt777
félisten

UV-t tényleg elírtam :B , ugyanis UV-fényben olvasható jeleket tettek rá, nem UV tintát. :R
Sosem beszélek a levegőbe, amiről pedig te nem tudsz, az attól még létezik, mind a szoftverek rejtett működését, mind a nyilvánvalóan eltitkolni szándékozott, számítógépre káros "védelmeket" illetően. Ebből következően valós tudásod neked nincs, tájékozottság híján. Aki magyar oldalakról tájékozódik, attól nem is várok mást. Ha valóban tájékozott lennél (nemzetközileg, és többféle témában), mindezekről te is tudhatnál.

marcias: Úgy akarsz cáfolni, hogy közben igazolsz. :C :R Én is erről beszélek, hogy utólag vesznek észre hibákat, amelyek ellenőrzéssel kiderülhettek volna kiadás előtt, ha megfelelően tesztelik a szoftvert (de nem, gyorsan a piacra kell hányni a szemetet), és olyan funkciókat tesznek bele később, amelyeknek szintén benne kellett volna lenniük az eredeti játékban, amely az új funkciók kiadásából következően hiányos. Ezért rühellem a kiegészítő, meg Gold, ill. egyéb extra kiadású verziókat, amelyekkel több bőrt próbálnak lehúzni a vásárlókról, ráadásul ezekben újabb és újabb hibák vannak, amelyeket már nem javítanak, és amelyekre nem jók más javítások (és amelyek soxor csak US verzióban jelennek meg). Ezért szív mindenki pl. Oblivionnal, ha nem az eredeti játékot és a kiegészítőket vette meg, hanem valamelyik későbbi kiadást (gold, vagy collectors').

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#895) katt777 válasza Morden24 (#888) üzenetére


katt777
félisten

Ez nem vásárlói szemlélet, hanem a marketing, amely aztán kimossa a vásárlók agyát. A marketingesek nyomják ugyanis az üzletet a minél gyorsabban minél nagyobb profit eléréséért, amitől nem egy szoftvercég csődbe is ment már, de én egy könnyet sem ejtek értük, ha idiótákat alkalmaznak.
Manapság mindenki marketingezik, ahelyett, hogy jó munkát végezne, mert szociológiai és pszichológiai elemzésekből, illetve gépünkre kapcsolódva szokásaink elemzéséből pontosan tudják, hogy a fogyasztók 90%-ának tudatossága nem haladja meg egy majomét (lásd még: hányan hisznek egy remek grafikájú szoftvert "király"-nak, még ha az amúgy játszhatatlan is), így az agymosással (marketinggel) sokkal nagyobb (többszörös) hasznot zsebelnek be, mint egy kiváló minőségű szoftverrel. Az a baj, hogy sokan még azt hiszik, hogy a szoftverek őértük készülnek. Nem, a pénzünkért készülnek, ezért olyan fontos, hogy elszedhessék tőlünk, akár minőségi munka hiányában is. Ezek egyszerű üzletpolitikai tények, továbbra sem a warez mellett érvelek! Vannak ugyanis jó programok, csak a gyöngyszemek elsikkadnak a szeméttengerben.
Egyébként van jó pár példa arra, hogy egy-egy program évekig csúszott, és a vásárlók megvárták, majd örömmel rohantak érte a boltokba, amikor megjelent. És olyan programot kell Karácsonyra, Húsvétra, filmhez időzítve, stb. kiadni, amely amúgy nagy valószínűséggel totális bukás lenne (mert a forgalmazók is tudják, mi a szemét, csak nem kötik az orrunkra, mert az csökkentené a hasznukat).

Részemről az a cég veszt piacot, amely szar terméket ad ki, mert többet nem veszek tőle semmit, nem pedig az, amely x időpontnál később adja ki a terméket, de jó.

MP3, Divx és társaik tömörített formátumok, max. annyit lehetne kérni értük, mint a tömörítés foka. Ha tehát a zenéből annak 90%-a hiányzik, 10%-os áron tisztességes adni. A többi rablás, még ha jogszerű is. És akkor még megértő voltam, hiszen senki nem adná az eredeti Mona Lisa árának 1/10-ét egy olyan képért, amelyen 10 mm2-ből 9 valahogy hiányzik, de azért az egész, egyben, Mona Lisának néz ki.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#896) pentax7 válasza TazLeacher (#100) üzenetére


pentax7
csendes tag

na warez egyértelmü hogy lopás kategoria de azért mert ugye valaki foglalkozott vele egy csomot ideje pénze benne tehát ha ingyé letöltöm lopok
de ez egy érdekes kérdés mert ugye nem haladnak a korral a készitök

mert 400ft áron inkább megvennék mint letöltenék mert akkor legális lenne és lehet ugyan ott tartanának mert ugye olcsobb akkor annyival többen is letöltik tehét a bevétel ugyan ott lenne

régebben ez nem volt kérdés mert ha ugy átmásoltad a szalagos kazit az nem volt lopás
most is un az van csak ugye technikai fejlettségnek köszönhetöen mindenki minden elér könyebben ingyé is

kérdésem ha pl fent lesz hd video minoségben filmek pl vidokeresokben stb akkor mi lesz?
az is lopás kategoria? meg ha hd minoségben felveszed az internetröl az is lopás lesz?
és még lehetne sorolni de biztos eljön a totális kontroll és akkor nem lehet ilyet csinálni de addig is él a warez vigan

(#897) katt777 válasza pentax7 (#896) üzenetére


katt777
félisten

Még jobb lenne, ha a haszonlesők (gyártók, forgalmazók) beérnék kevesebbel, az emberek meg becsületesebbek lennének. Mindkettő kizárt (előbbi részben oka az utóbbinak).

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#898) pentax7 válasza pentax7 (#896) üzenetére


pentax7
csendes tag

ja es ha valamit ma letöltesz 5 év mulva nem ér semmit ingyen magkapod

(#899) Morden24 válasza katt777 (#895) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ez nem vásárlói szemlélet, hanem a marketing, amely aztán kimossa a vásárlók agyát.

Ez annak az esete, amikor valaki a puskát hibáztatja a gyilkosságért, nem az embert, aki elsütötte.

Manapság mindenki marketingezik, ahelyett, hogy jó munkát végezne

Ez nem igaz, a marketingtevékenységre azért van szükség, hogy az emberek tudatában legyenek a terméknek és felhívják az előnyeire/tulajdonságaira a figyelmet. Normális marketingtevékenység nélkül manapság eláshatod magad, mert olyan széles a termékpaletta, hogy az egyszeri vásárlónak túl kusza. Ez állati jól látszik a kicsi/free/opensource cuccokon, nem azért nem használják őket, mert szarok (néha persze azok), hanem mert nem tudnak róluk az emberek. Aztán nézd meg a Firefoxot, abból mi lett.

gépünkre kapcsolódva szokásaink elemzéséből pontosan tudják, hogy a fogyasztók 90%-ának tudatossága nem haladja meg egy majomét

Az a helyzet, hogy ez egy jó szemlélet. Ha a piacnak Crysis kell szép grafikával, de nulla élménnyel/történettel/akármivel, akkor minek erőltessék meg magukat, minek cukrozzák a szart, ha az emberek többsége eldobja a cukrot, és lenyeli a szart?

Szerinted mi történt?

1. eset: a gonosz kiadók kőkemény neveléssel elérték, hogy az emberek többségének sekélyes és szar igényeik legyenek

vagy

2. eset: egyszerűen rájöttek, hogy a szart ugyanúgy el tudják adni, mert azt is veszik, mint az állat; akkor meg minek dolgozzanak többet?

hányan hisznek egy remek grafikájú szoftvert "király"-nak, még ha az amúgy játszhatatlan is

Lásd fentebbi példa. Ha erre van igény, ilyen terméket fognak adni. Ha majd arra lesz igény, hogy 500 órás játékidejű szerepjátékokat, vagy fél évig tartó gondolkodtató kalandjátékokat adjanak ki, akkor hidd el, tele lenne ilyesmivel a piac.

az agymosással (marketinggel) sokkal nagyobb (többszörös) hasznot zsebelnek be, mint egy kiváló minőségű szoftverrel

Ne haragudj, durva leszek, de aki a marketinget, szűkebben a reklámokat hibáztatja a hibás döntéseiért, az egy komplett idióta, vagy csak nem akarja elismerni, hogy ő volt a hülye, és másra keni a felelősséget. Mellesleg ezen a területen dolgozom, ha már itt tartunk...

Az a baj, hogy sokan még azt hiszik, hogy a szoftverek őértük készülnek. Nem, a pénzünkért készülnek

Könyörgöm, mi az, hogy "őértük"? Persze, hogy pénzért készülnek. Mivel ez egy üzletág. Mellesleg attól, hogy valami pénzügyileg sikeres, még lehet jó is... ott a Wow. Szerintem ugyan egy kalap szar az egész, de a világ MMORPG játékosainak 50+ százalékát viszi, ami mégiscsak jelent valamit.

elszedhessék tőlünk, akár minőségi munka hiányában is

Az "elszedhessék" az egy nevetséges frázis egy szórakoztató termék esetén. Lehet, újat mondok, de nem kötelező megvenni. Ismered a "vote with your dollar" elvet?

Egyébként van jó pár példa arra, hogy egy-egy program évekig csúszott, és a vásárlók megvárták, majd örömmel rohantak érte a boltokba, amikor megjelent

Van. Ahogy te is mondod, ritka. Másrészt pedig ne felejtsd el, hogy ilyen esetekben Heroes-okról, Civilization-ökről van szó, aminek pici és zárt piaca van. De pl. ki az a hülye, aki az FPS-ét (ami ugye manapság az ultrapopulár stílus PC-n) hónapokig késlelteti, és esetleg emiatt belecsúszik egy másik (jobban propagált) konkurens termék kiadásába?
Pl. ha a Bioshock-ot a Crysis után adták volna ki, garantáltan kopogott volna a padlón. Pedig mennyivel színvonalasabb játék? Sokkal.

És olyan programot kell Karácsonyra, Húsvétra, filmhez időzítve, stb. kiadni, amely amúgy nagy valószínűséggel totális bukás lenne

Ez egy hülyeség. Nézd már meg, hogy mikor hajlandóak vásárolni az emberek... egész évben húzzák az új tévé megvásárlását, de egy EB vagy olimpia miatt elkapkodják az összes lcd-t. Az meg még szép, hogy az árus ebből hasznot akar húzni, "le akarja aratni a termést". Te nem akarnád?

Vagy te egy nyitott strandot télen akarsz üzemeltetni nyár helyett?

Részemről az a cég veszt piacot, amely szar terméket ad ki, mert többet nem veszek tőle semmit, nem pedig az, amely x időpontnál később adja ki a terméket, de jó.

Vásárlásnál három dolognak kell összefonódnia: a várásrlásra való hajlandóságnak, az árnak és az időpontnak. A legtöbb ember, ha mondjuk megvesz januárban egy játékot (magának, gyerekének), akkor nem fog még egyet februárban is venni, csak mert kijött egy másik. Várni meg relatyve kevesen várnak, főleg ünnepekkor, amikor többnyire ajándékozásról van szó.

MP3, Divx és társaik tömörített formátumok, max. annyit lehetne kérni értük, mint a tömörítés foka.

Ebben teljesen egyetértek. Egy korábbi hozzászólásomban már írtam, hogy számomra zenevásárlásra egy olyan bolt lenne az ideális, ahol X összeg fejében Y mennyiségű letöltést kapok (pl. 10€ = 1 giga, vagy akármi, most csak ex has), és ennek fejében válogathatok egy online store-ban, ahol különböző minőségben is megvannak a zenék. Ha valaki az 1 gigájából 1000 darab 160kbps-es mp3-at akar, akkor csinálja, ha én meg 2 darab lossless wma-s (vagy akármilyen) albumot, akkor hadd szóljon.

Személy szerint jó minőségű dvd-nél rosszabb megjelenésű filmet nem vagyok hajlandó nézni. Mellesleg részemről elégedett vagyok a műsoros dvd-árakkal (na nem a magyarokkal, ahhoz közöm nincsen).

A marketing vs minőség dolognál meg maradjunk a következőben: aláírom, hogy jól kitalált marketingtevékenység rosszabb terméket is el tud adni, de az a piac, ami eltart egy olyan céget, ami "átb*ssza" őket, az megérdemli, hogy fizessen, mint az állat.
A sikerhez a jó marketing és a jó termék egyaránt kell. Hiába jó a terméked, ha senki nem tud róla. Ezt meg kellene érteni.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#900) pentax7 válasza katt777 (#897) üzenetére


pentax7
csendes tag

mai világban már a levegőért is fizetni kell nem hogy egy termékért

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Mi a Warez? Bűn vagy kényszer? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.