Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Mi a Warez? Bűn vagy kényszer? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#551) sztikac válasza Volkov (#528) üzenetére


sztikac
őstag

Rossz helyen nézted :DDD

OEM szoftverek értékesítési feltételei

OEM szoftvertek a fentiek szerint definiált rendszerépítő partnereiknél vásárolhatóak. A licence típus alapfilozófiája szerint ezek a szoftverek az esetek túlnyomó részében előtelepítve kerülnek a végfelhasználókhoz.
Az OEM operációs rendszer és Office termékek EULA-ja mindezek mellett lehetővé teszik a szoftver termékek önálló forgalmazását, komplett számítógép illetve bármilyen hardver alkatrész nélkül is.
Ez csak a következő megkötésekkel lehetséges:
az OEM szoftvercsomagot csak felbontatlanul lehet tovább értékesíteni
a csomagot felbontó végfelhasználó maga válik rendszerépítővé, ő telepíti a szoftvert
mivel a rendszerépítő adja a termék támogatását, így ebben az esetben a végfelhasználónak sem az értékesítő sem a Microsoft nem köteles támogatást nyújtani.

forrás

[ Szerkesztve ]

(#552) Morden24 válasza edipqe (#548) üzenetére


Morden24
nagyúr

Miért, egy ötletet pl. ki kell adni azonnal mindenkinek?
Ha holnap megálmodom a hiperhajtóművet, akkor köteles vagyok mindenkinek elmondani?

A termék az termék. A hordozó az hordozó.

Hozzáteszem, ez szerintem csúnyán el fog menni filozófiai irányba :DDD

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#553) Wolverine válasza extralama (#549) üzenetére


Wolverine
félisten

Pedig ez egzakt módon le van írva: szoftver le- vagy feltöltése illegális; film/zene magáncélú, egy példányban való letöltése legális; feltöltése illegális; sokszorosítása, nyilvános bemutatása szintén illegális, hacsak nem állapodtál meg a jogtulajdonossal. (valaki felkészült linkelje a megfelelő törvényt, nekem nincs a közelemben CD Jogtár)

szerk: #554: ezt meg lehet oldani alanyi jogú hozzáférés biztosításával. Kisebb helyeken már működik, ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#554) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

ezen a warezz dolgon lehet vitatkozni de sok értelme nincs
amig nincs erre egy nagyon komoly globális szankció, törvény és ezeket pontosan betartandó/végrehajtó szervek addig warezz van/lesz

a fentiek hiányában én a játékfejlesztök/kiadók helyett kitalálnék valamit, nem tom mit de valami hasonlót mint a Half Life esetében; mielött elkezdenél játszani (minden alkalommal) be kell magad regisztrálni egy szerverre; ok ok, nem a legjobb ötlet, mert nincs mindenkinek nete...

(#555) g@bo válasza nostrum (#550) üzenetére


g@bo
nagyúr

wehehe. végre egy igaz ember. le az álszentséggel.

(#556) edipqe válasza nostrum (#550) üzenetére


edipqe
senior tag

na ácsi vannak muvészek akik ennél sokkal több pénzt megérdemelnének a játékukért!
lásd: Jenna Jameson! kovezzetek meg ha nem jol irtam le a nevét.

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#557) Racecam válasza nostrum (#550) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Emberek!!

Azért a PH! alapelvek erre a topicra is érvényesek.
Tehát ne biztassunk senkit warezolásra, mert akkor kénytelen leszek a topicot zárni!
Elvi vitáról legyen szó, ne másról. És ha ez álszetségnek tűnik, akkor az. De maradjunk csak ezen a vonalon!

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#558) extralama válasza Wolverine (#545) üzenetére


extralama
csendes tag

Szia!

Természetesen lopás de ha nem tudom bebizonytani hogy te azt loptad akkor mondcsak hogy büntesselek meg ha nincs rá törvény normális, hiszen jelenleg a beszélgetés arról szól hogy azt feltételezem a neten keresztül loptad pl: p2p hálózaton!

Kösz a helyesírás órát! tanultam ma is egy szót! :)

(#559) faber24 válasza nostrum (#550) üzenetére


faber24
őstag

Na kb. én is így látom a dolgokat. Csak én nem fejtettem ki ennyire. De amúgy totál ugyanez a véleményem.

i7@4.2 +GF770+16GB....meg ilyenek :)

(#560) ProEvoFan válasza nostrum (#550) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

laza vagy :) de azért kiváncsi vagyok hogy te a munkádért nem kapnál egy fillért sem mert a fönököd is hasonlóan gondolkozna mint te, és ezt vágná a fejedhez mint ahogy az irásodat lezártad; "hogy miért azt meg vagy érti valaki, vagy nem"
ez egy termék amiért megdolgoztak, és az mindegy hogy a fejlesztö mennyi pénzt kap érte, de kap, mert ez a munkája és megdolgozott érte

[ Szerkesztve ]

(#561) azdie


azdie
csendes tag

"Hajaj de sok erkölcsös, "én sohasem warezolok" mókus sikítozik itten... (azért megnézném a gépüket);]"

Hehe, milyen igaz :DDD

(#562) #65755648 válasza Morden24 (#538) üzenetére


#65755648
törölt tag

NEM mondtam, hogy az adat mindenkié. Még most sem fogtad fel mit mondtam, úgyhogy kérlek olvasd vissza és értelmezd, ne pedig mellébeszélj! Azt mondtam, hogy az ADAT, nem olyan mint bármely más árucikk, ezért ne jöjjön nekem senki olyan példával, amiben az ADAT-ot máshoz hasonlítja, mert baromságot mond.

Azt sem érted, hogy Te kinek fizetsz, amikor megveszel egy dvd-t vagy cd-t. Az alkotó(k) írták azt ami a lemezen van. Ők ezért fix pénzt kaptak, a kiadótól és nem tőled, tehát az a folyamat amit te leírtál a készítő és a kiadó közt ment végbe, nem pedig köztem és a készítő közt. Éppen ezzel van nekem bajom, ezen kéne változtatni. Mert Te és Én nem tudunk a készítőtől venni filmet, zenét, vagy játékot. Mi bizony a kiadótól vesszük meg azt, aki nem is érintette azt a tartalmat a lemezen, de ő birtokol minden jogot felette, így azt is, hogy ilyen árcédula kerüljön a termékre. Gyakorlatilag annak ellenére, hogy rohadt sok pénz folyik be az eladásokból, nem a készítő zsebébe megy, akinek én mondjuk szívesen adnám, hanem a pénz 70-95%-a olyannak a zsebébe megy, aki nem tett hozzá szinte semmit ahhoz, hogy én jól szórakozzam a termék felhasználásakor. Na ez dühít engem, és pont ezt a 70-95%-ot kellene levenni a termékekről és akkor már igazságos lenne a rendszer.
Látom te szívesen fizeted ki azt a +70-95%-ot és minden vágyad az, hogy betarthass olyan törvényeket amiket emberek írtak, akiknek a motivációit nem ismerheted (lehetett begyökösödött agyú vén fószer, aki nem tudta mit tesz, lehetett olyan aki a saját személyes érdekeit nézte és kaphatott zsebbe valakitől valamit azért hogy épp azt a törvényt írja alá, ami most életben van), és akik ugyanúgy tévedhetnek is, mint bárki más, de tudod vannak olyanok akik kételkednek a törvény SZENT és IGAZSÁGOS szavában, és pl. megnézik, hogy mire költik és kinek adnak 10k-50k-100k-reket.

(#563) Morden24 válasza #65755648 (#562) üzenetére


Morden24
nagyúr

Látom te szívesen fizeted ki azt a +70-95%-ot és minden vágyad az, hogy betarthass olyan törvényeket amiket emberek írtak

Miért, milyeneket tartsak be?

akiknek a motivációit nem ismerheted

Értem... tehát te azok közé az emberek közé tartozol, aki az a jófajta, kőkemény karosszékterrorista. Gyártja az elméleteit a milliomosokról, kitalálja, hogy ő aztán nem hízlalja őket, százalékokkal dobálózik, és végül úgy dönt, hogy ő nem fizet.
Tudod mit mondok, ezért tisztelnélek! Csak éppen elbaszod azzal, hogy azért a terméket használod.

kételkednek a törvény SZENT és IGAZSÁGOS szavában

Igen, ez az a fajta gondolkodás, amikor a Józsibá a piros traktor tetején kitalálja, hogy ő bizony ért a politikához, meg a világgazdasághoz.
Pofázni könnyű. Alkoss egy jól működő üzleti modellt, és vezesd be. Sokkal kevésbé necces amúgy, mint ahogyan sokan gondolnák. Hajrá.

Mellesleg az adat (amiről mi beszélünk) továbbra is egy termék.

szerk.: Én benne vagyok, hogy basszunk a törvényekre. Hozd el a kocsidat, szerelünk rá együtt gépágyút és szöges dögtolót, aztán kalózkodunk... na?

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#564) Genji


Genji
őstag

Warez volt/van/lesz és kész! Röviden ennyi a hozzáfűznivalóm. ;)

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#565) joey04 válasza nostrum (#550) üzenetére


joey04
titán

míg valaki azt hiszi hogy ha fővesztés járna a warezolásért akkor én bemennék a boltba és 8000-et perkálnék valami játékért, addig nemigen van miről beszélni.
itt a lényeg, ha nem lehet majd warezolni úgy hagyom a fenébe az egész játékvikágot ahogy van. :K

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#566) Chapell válasza Skizz (#6) üzenetére


Chapell
aktív tag

Pontosan erről van szó. Sokan azt gondolják, hogy warez tevékenység szinte csak PC-re létezik. Pedig ez elég nagy tévedés, a konzolokra is körülbelül olyan arányban elterjedt a warez, mint asztali számítógépeknél, főleg ha azt vesszük, hogy a "nagyobb nevek" ott nem 8 rugóba, hanem 15k -ba kerülnek. És akkor a havi 2-3 játék az már 30-40 ezer forint. És azért akárhogy nézzük, valószínű nem a vezető managerek játszanak a legtöbbet, akiknek tényleg van ennyi pénzük rá.

''Csak állsz ott, vagy nézel is?''

(#567) g@bo válasza Chapell (#566) üzenetére


g@bo
nagyúr

egy Nintendo Wii konzol 75k, egy gém 10-15k.

ez tipikusan magyar pénztárcának való. de érdekel valakit? nem, ennyi. :))

mondjuk, ebay-ről lehet olcsóbban vadászni..... ezt is.

(#568) nostrum válasza ProEvoFan (#560) üzenetére


nostrum
tag

Ha körbenézek és egy alap tisztességgel felértékelem a saját és a mások munkáját, elfogultság nélkül, akkor tudom hogy én kb. annyit kapok amennyit érdemlek, rengeteg ember kevesebbet amit érdemel, és mégtöbb pedig többet kap mint amiért megdolgozik...

Sokan, nagyon sokan értékelik túl a saját munkájukat... és a másokét. Amikor látok bejönni egy dzsipót, és minden ingyenellátást úgy vesz fel, hogy neki ez JÁR, és ő ezt MEGÉRDEMLI, akkor tudom hogy ha ez megy kicsiben, akkor ez megy nagyban is.

Itt van egy vegyiüzem pár kilóméterre. Aki 4 műszakban veszélyes anyagok közt gürizik, az kap 70 ropi nettót, aki pedig csak begurul néha a céges BMW-vel az meg havi félmilliót, meg néha több milliós jutalmat, amiért ilyen jól megy a részleg...

És meg van győződve róla, hogy ez így van rendjén. Sőt szerintem kevesli a pénzét.
Mint ahogy a polgármesterünk is háborgott hogy nem kapta meg a 360 nettóra az 5% béremelést, pedig ő napi két órát is a munkahelyén tölt talán, azt is kemény munkával...

Én biztos vagyok benne, hogy ezekért a bűncselekményekért, amiket én itt elkövetek, se börtönbe, se polkolra nem jutok... aztán a példádra meg annyit, hogy ahol nem kell a munkám, ott nem dolgozok. Ha az embereknek nem kell pénzért amit csinálok, akkor nem csinálom. Mondtam, én személy szerint nem fogok beledögleni, ha nem lesz Need for Speed X. de ha lesz, **********

Ja, és marhára nem bíztatok senkit semmire... azt írom amit én csinálok, és ahogy én gondolom. Erről szól a fórum...

[ Módosította: Racecam ]

In space, no one can hear you scream...

(#569) sh4d0w válasza Morden24 (#470) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Azért legyünk tisztában a nyomott és írott adathordozók közötti különbségekkel, mielőtt ilyeneket leírunk...

Adok Neked olyan gyári lemezt, amit crack nélkül nem használsz egy másodpercig sem, pedig a két lemezen lévő állományok bitről bitre megegyeznek - pedig a biztonsági másolathoz jogod van.

A másik témához meg: warezolsz, ha törvény tiltja az adott dolog birtoklását ellentételezés hiányában. Ha megveszel egy játékot, lemásolod Magadnak, hogy az eredetit visszarakd a polcra és a másolatot használd, de az csak crack-kel megy és Te egy ilyen crack-et letöltesz, nem warezoltál, hiszen kifizetted a termék árát - a birtoklásért cserébe ellentételeztél.

Ne hordjunk össze hetet-havat...

https://www.coreinfinity.tech

(#570) Racecam válasza nostrum (#568) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Lassan nem Rólad fog szólni a fórum, mert azon kívül, hogy sok butaságot írsz, kifejezett kérésem ellenére sem vagy képes felfogni amit mondtam. Pihenj egy órát.

[ Szerkesztve ]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#571) Romeo23


Romeo23
tag

Szevasztok!
Jó pörgős a topik :) Ahogy olvasom tehát az lenne a helyzet, hogy van pl. egy játékszofver feljesztő team, akik elkészítenek egy PC-game-t, majd találnak egy kiadót, aki értékesíti az alkotásukat. Én azt nem értem, hogy miért van egyáltalán szükség egy kiadóra??? Miért nem azok értékesítik akik megírták, megalkották az adott programot. Ők is tudnának kampányolni a saját termékükért, még jobban is :)

Project Torque nickem: PeArp80

(#572) Neck válasza Morden24 (#516) üzenetére


Neck
veterán

1: A hugyozás meg a portörlés nem tudom, hogy jön ide, nekem a játék a hobbim, neked ez? Vagy nem értem. Lehet hogy te nem vásárolsz debil módon jajmilesz alapon, de egy átlag ember nem fog 5 embert felhívni és 2 embert magával vinni hogy vegyen egy nyamvadt játékot, nem érzed hogy kicsit abszurd vagy?
2: Azon kívül, hogy leparasztoztál, ugyanazt ismételted meg amit én mondtam.
3: Igen, a játékgyártók bevétele valamelyest nőne, ellenben az egész PC játékipar meredeken zuhanna, mivel nem vennének annyi hardvert a játékok miatt, pl joystick, kormány, mikrofonos füles, gamer egér, gamer keyboard, gamer TFT, stb.
4: Mondtál két játékot, aminél működik az ellenpélda, azonban a játékok 98%ánál ha leveszed a Warez játékostábort akkor egy minimális játékosbázis marad vissza, akiknek a visszajelzései egy nagy nullát érnek.
5: Aha, mert ez az egy módja van a visszajelzésnek, a fórumokban meg mindenki csak annyit ír hogy mértnemmegyagámme. Értem. Kicsit sarkítasz, nem érzed? Szerinted nyilván többet ér annak a visszajelzése, akinek köze nincs a PCjéhez, a játékhoz se, annyit tud, hogy bemegy a M***a M***t -ba megveszi a PCjét, megveszi a játékot, és ha nem megy valami sikít a fórumon. Tényleg hasznos. MOD: A hatalmas játékosbázisról, aki modokat készít, filmeket, fan artokat, meg kitudja még miket a játékhoz, ért hozzá, és bőven vannak köztük warezolók is, felejtsük el.
6: Képzeld, mondok egy példát: Q3. Nagyon kevesen vették meg a versenyző brigádból is...
7: Humoros, de ebben is igazam van, továbbá hardvert ritkábban kell venni, furcsa módon időtállóbb egy játéknál, és inkább eladja az ember a VGAját 10ért, nem vesz meg két gagyibb játékot (20.000) és 30ból vesz egy VGAt, minthogy megvegyen egy pár régi játékot 2000 forintért, és játsszon a régi VGAján...
8: Nem rinyálsz, de tele van veled a fórum, hogy miért nem veszünk minden héten egy 10.000 forintos luxuscikket, amihez nem kapsz garanciát, nem kapsz semmit, csak 1 hét játékélményt. Miért nem vesszük meg, pedig egy kis ügyeskedéssel le lehet tölteni a netről is.

Mindezek mellett továbbra is fenntartom, hogy a warezt én arra használom, hogy kipróbáljak egy játékot, és ha tetszik megveszem. Ha neked ez nem tetszik, ne warezolj, vásárolj lutriba, legyél álszent, verd a melled nyugodtan, de Magyarországon az a büdös nagy helyzet hogy ezt kevesen engedhetik meg maguknak, sőt még azt is hogy egyáltalán játékot eredetiben megvegyenek. Sőt! Egyáltalán a PCjüket fejlesszék. Szerinted az lenne a reális ha mindenki venne évente 1 eredeti játékot, mert arra van pénz, és inkább ne játsszunk hanem üljünk csendben a gépünk előtt minesweeperezve.

Logikus.

MOD: Nem azt mondom hogy a warez jó, használja mindenki, csak így játsszatok, igenis vegyétek meg a jó programokat, támogassátok azokat akik ilyeneket tudnak írni, szelektáljatok. De nekem a szelektáláshoz sajnos szükségem van a warezre.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#574) #65755648 válasza Morden24 (#563) üzenetére


#65755648
törölt tag

Milyen törvényt tarts be? Ez egyszerű: azt, amelyikkel egyetértesz, és azt amelyikkel ha nem is értesz egyet, nem tudsz ellene tenni. Sztrájkolni ugyanis hiába mennénk, egyszerűen hülyének néznének (bár külföldön mostanában sokan mégis megteszik).

Nem kell megalkotnom, mivel már megalkották, korábbi hsz-emben már le is írtam elég érthetően és részletesen... :U talán olvass vissza...
Meg azt is leírtam, hogy csak (nem is sok) idő kérdése és el fog terjedni, ez evidens, mert mindenben jobb. Csak sajnos sokan hátráltatják, legfőképp a kiadók, természetesen.

Elemezgethetsz engem itt pszichológiai meg minden más szempontból, de ész érvet, amivel arról meggyőzhetnél, hogy jó a jelenlegi rendszer, még nem írtál le...

Ha meg olyan jó lenne ez a modell, ami most van érvényben, akkor szerinted lenne warez? Nem is hallanánk róla! Már önmagában ez bizonyítja, mennyire rossz a rendszer. De persze te oszthatod továbbra is az észt, lehetsz az erkölcs, igazság, etika és tisztesség bajnoka, csak épp ez attól még nem lesz jó sem a készítőnek, sem a vevőnek, csak azoknak akik köztük vannak...

Bocs amiért egy hatékonyabb rendszert támogatok inkább, és lopok amíg az el nem terjed (még 1x mondom, nem a készítők zsebéből, akik legtöbbször fix összeget kapnak a munkájukért, hanem csak a terjesztőkéből, akik számomra nem végeztek semmi hasznos munkát! nem véletlen, hogy nem a készítők sztrájkolnak a warez ellen, hanem a kiadók...).
Most akkor én le is szállok a traktor tetejéről, mert itt kettőnknek nincsen hely... :DDD

(#575) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Sziasztok!
Látom, felpörgött a topik, amikor tegnap elköszöntem, még 330 környékén jártunk... :P ;]

Visszaolvasok, bár el fog tartani egy darabig... :DDD

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#576) remington2 válasza TazLeacher (#185) üzenetére


remington2
senior tag

Ha ennyi bajod van az országgal, meg úgy általában velünk, akkor hogy téged idézzelek:

"el lehet menni".

Mellesleg újgazdag hülyegyerekek "nem kötelező játszani ne vedd meg" alapelve egymás között igencsak ragadós, ahogy látom. Tudom, hogy jön majd, hogy "én dolgozom", írtad, nem bántásnak szántam. Csak belegondolhatnál, hogy van olyan, akinek nem olyan az anyagi helyzete, hogy megengedhet magának ezt-azt (sem), nemhogy bármit. MO-n rengeteg a minimálbéres is, nincs pénzük, ergo ne játszanak, ne vegyenek gépet, ne mozizzanak, ne csináljanak semmit?

Nagyvonalakban egyetértek Veled, csakhogy az álláspontod túl sötét (túl fehér v. túl fekete) és messze van a szürkétől.

Mod: és ezt nem a warezolók mellett / ellen írtam, puszta megjegyzés a semmibe.

[ Szerkesztve ]

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#577) nullavagy válasza Racecam (#570) üzenetére


nullavagy
csendes tag

Csak azért regeltem (5 percbe tellett), hogy az új nickemmel üzenjek neked...

Tehát: nullavagy

Üdv: nostrum

Pihenj egy órát.

Hű, most aztán kicsesztél velem... nem írkálhatom ide a butaságaim...

Ja, és nem a felfogásommal van baj, csak nem igazán érdekel hogy mit írsz...

Na megyek, napozok, vagy lábteniszezek a barátnőmmel, az edzés is hátra van még, este bográcsozás, aztán játszok egy kicsit a frissen letöltött Mass Effect-el...

Te meg csak moderálgass itt, jó az neked.... :R

(#578) Volkov válasza sztikac (#551) üzenetére


Volkov
aktív tag

Ott a pont, vak voltam :B

:)

(#579) katt777


katt777
félisten

1-2 fontos dolog kimaradt szerintem, írom ide az álláspontomba a többivel:

1.: Tömörített film vagy zene nem az eredeti, a Mona Lisa fényképe sem ér annyit, mint az eredeti. Film/zene 40-80%-a hiányzik az igénytelen tömegek által olyannyira preferált mp3, és hasonló formátumokból, amit még egy nem annyira vájt fülű ember is hall. Milyen alapon kérnek ezért pénzt? Amúgy mivel a rádióadók is ezeket nyomják már, az ember rádiót sem hallgathat, ha csak nem kívánja a hallószerveit kínozni.

2.: Magyarországon pár kiadó forgalmaz néhány zenei stílusban pár futtatott előadót, igényesek nem tudnak megvenni semmit, még ha akarnak sem, marad a letöltés, ha rátalálnak (persze nem is jó minőségben). Egy rakás tehetségtelen ingyenélő hiszi magáról azt, hogy ő csinálja a tuti zenét/filmet/játékot/stb., és ha a szarnak sem kell a szemete, akkor rögtön sírnak, hogy mert mindenki lopja (amit persze nem tudnak bizonyítani). A játékpiacon is az van, hogy minden balfék kis programozó azt hiszi, hogy tud játékot írni, csak mert képes DirectX-et programozni, így aztán a kiadók öntik a nyakunkba a sok szemetet. Régen szenvedélyes játékosok írták a programokat, és ez meg is látszik azokon. Ma ritka az ilyen kivétel, de nagyon.

3.: Túl nagy a marketing, hogy "Vegyél eredetit!", de sehol nem hallani, hogy "Gyárts minőséget!" Minden program hibásan jön ki, de vedd meg, holott bárhol, bármit vásárolsz, ha hibás, azonmód rohansz cseréltetni, vagy az árát visszakérni. Ráadásul, ha megnézi az ember a licencszerződést, abban az van, hogy a szoftver használati jogát veszed meg, ha nem használod már, ki fizeti ezt vissza? No meg az is benne van, hogy a program "olyan-amilyen", magyarán kapd be, hülye, jól átvertünk.

4.: A legtöbb szoftvert pár éven belül használhatatlanná avultatják, így jó pár kedves játékommal nem tudok játszani a mai számítógépeken, op. rendszereken, felhasználói szoftverekről nem is szólva. Ki téríti meg a káromat a kompatibilitás hiánya miatt?

5.: A gyári "másolásvédelmek" többsége vírus, kémprogram (Starforce, Steam, stb.), mint ez sok tesztből is látszik (amelyeket Mo-on előszeretettel hallgatnak el), láttam már nem kevés tönkrement eredeti DVD-t, meghajtót, de még gépet is original szoftverekkel.

6.: Sajnos a termelők többsége átveri a fogyasztót, pl. egy nagy marketing-kampánnyal, esetleg egy jó demo-val (ami után a játék már használhatatlan, élvezhetetlen trágya, csak nem tudod előre), így az embernek pár év alatt akár több százezer Ft-nyi szemete is összegyűlhet a padláson. Nekem is van egy kosárral, pedig ritkán veszem meg leárazás előtt a játékokat. Zenéket ugyanígy akarják rád sózni: max. 1 hallgatható szám van egy albumon, te meg vedd meg az eredetit, az előállítás költségeihez képest soxoros áron. Filmek hasonló mód: pár jelenetből nézd meg, aztán hemzsegnek a filmes, de még inkább a logikai bakiktól.

7.: Az üres lemezekre jogdíjat fizetünk (még ha a saját munkáinkat mentjük is rájuk), innentől kezdve bármit felírunk, azért megfizettük a jogdíjat.

8.: Egyáltalán, ez ügyekben hol a fogyasztóvédelem? De még előtte, hol vannak a fogyasztót a megkárosítástól védő törvények? :Y Ezért aztán ki-ki úgy védekezik, ahogy tud.

9. Ha valakinek igazán tetszik valami, akkor azt megveszi, akár gazdag, akár csóró. Ha mégsem veszi meg, nem is tetszett neki. Magyarul a termék minősége a fogyasztó értékítélete szerint szar volt.

10.: Személyesen az a tapasztalatom a másik oldalról, hogy szellemi termékeimet nem a vásárlói lopták el, hanem a kiadók, amelyek saját maguk gyártják/terjesztik feketén is a termékeiket.

Végeredményben én nem ítélek el senkit, részemről a legelfogadhatóbb álláspont játékokat illetően a "végigjátszom, és ha nem csak a demó, meg a lefizetett újságírók által rittyentett "tesztek" szerint jó egy program, akkor megveszem". Zene meg bakeliten, esetlen CD-n ér valamit (film DVD-n), minden más szemét.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#580) NoLF


NoLF
addikt

én még soha semmit nem töltöttem le kényszerből.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#581) #65755648 válasza Romeo23 (#571) üzenetére


#65755648
törölt tag

Nem egészen. Van egy kiadó, aki felbérel egy játékfejlesztő teamet, hogy elkészítsenek egy játékot, bizonyos kritériumokkal. A team elkészíti adott időn belül és ezért rendes havi fizetést kapnak a tagjai. namármost ha sajátmaguk akarnák elkészíteni a játékot, akkor miből élnének az alatt az egy év alatt amíg a játékot fejlesztik? Hiába kapnának utána többszörösen annyi pénzt az eladásokból, mint a kiadótól havi fizetésként, ha egy év alatt éhenhalnak. Ezért nehézkes az áttérés, a fejlesztőknek is szükségük van ugyanis némi tőkére ahhoz hogy egyáltalán bele tudjanak kezdeni egy játék készítésébe kiadó nélkül.

(#582) Neck válasza nullavagy (#577) üzenetére


Neck
veterán

OFF: Szerintem ő letett valamit az asztalra, ellentétben veled, szokj hozzá hogy a PH egy elit fórum, a te hozzászólásaid nem ütik meg a legelemibb szinvonalat sem, nem csoda hogy elküldött pihenni.

ON: Lemaradt még valami az előző HSZ.-em végéről:

Azért írtam le ezeket, mert az volt feltéve kérdésnek: A Warez bűn vagy kényszer?
Szerintem is, is, kicsit bűn, nagyobb kényszer a rossz életszínvonal miatt.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#583) Morden24 válasza Neck (#572) üzenetére


Morden24
nagyúr

A hugyozás meg a portörlés nem tudom, hogy jön ide, nekem a játék a hobbim, neked ez? Vagy nem értem.

Leírtad, hogy a centizéshez/méricskéléshez többen értenek. Erre írtam valamit, amit meg még több ember csinál jól. Ne köpd szemen a saját gondolatmenetedet.

Lehet hogy te nem vásárolsz debil módon jajmilesz alapon, de egy átlag ember nem fog 5 embert felhívni és 2 embert magával vinni hogy vegyen egy nyamvadt játékot, nem érzed hogy kicsit abszurd vagy?

Ugyan, miért lennék abszurd? Nem kell 5 embert elvinni. Lehet debil módon vásárolni. Még csak tájékozódni sem kell. Max. *****. Aki hülye, haljon meg - illetve ebben az esetben nyugodtan csesszen rá a termékkel.

Azon kívül, hogy leparasztoztál, ugyanazt ismételted meg amit én mondtam. vs. Igen, a játékgyártók bevétele valamelyest nőne

Te mit írtál, komám? Hogy nem nőne. Akkor miről beszélünk? De várjál, azért idézlek: A profit nem nőne. Ja, meg magamat is: De

Mondtál két játékot, aminél működik az ellenpélda, azonban a játékok 98%ánál ha leveszed a Warez játékostábort akkor egy minimális játékosbázis marad vissza, akiknek a visszajelzései egy nagy nullát érnek.

Mondtam két tényszerű példát, te egyet nem mondtál, ahol az elméleted igazolva lenne.

Aha, mert ez az egy módja van a visszajelzésnek, a fórumokban meg mindenki csak annyit ír hogy mértnemmegyagámme.

Ha ki akarod forgatni a szavaimat, javaslom, jobban csináld, mert ez így szar. Azt mondtam, hogy nem szokás feedback-et nyomni warezcuccal. Ha ezt megcáfolod nekem, akkor király vagy.

Képzeld, mondok egy példát: Q3. Nagyon kevesen vették meg a versenyző brigádból is...

Gratulálok.

Humoros, de ebben is igazam van, továbbá hardvert ritkábban kell venni, furcsa módon időtállóbb egy játéknál, és inkább eladja az ember a VGAját 10ért, nem vesz meg két gagyibb játékot (20.000) és 30ból vesz egy VGAt, minthogy megvegyen egy pár régi játékot 2000 forintért, és játsszon a régi VGAján...

Még mindig nem érted, igaz? Attól, hogy te vettél X pénzért egy gépet, még NEM jár neked lóf@sz sem. Nem fogok példákat hozni, mert unom. Te azzal érvelsz, hogy neked nem tetszik. Én meg mondok egy tényt.

8: Nem rinyálsz, de tele van veled a fórum, hogy miért nem veszünk minden héten egy 10.000 forintos luxuscikket, amihez nem kapsz garanciát, nem kapsz semmit, csak 1 hét játékélményt. Miért nem vesszük meg, pedig egy kis ügyeskedéssel le lehet tölteni a netről is.

Milyen minden héten? Már ne haragudj meg, de ha te annyira játékbuzi vagy, hogy minden hlten egy vadiúj játék kell, akkor szerezz magadnak barátnőt. Hagyjál már békén az ilyen ostoba túlfogyasztással, mert indokolatlan, értelmetlen és még nevetséges is.

Mindezek mellett továbbra is fenntartom, hogy a warezt én arra használom, hogy kipróbáljak egy játékot, és ha tetszik megveszem.

Akkor minek véded a mundér becsületét, főleg miért pont nekem mondod, aki már ezerszer kifejtette, hogy pont az ingyenéléssel van baja?

legyél álszent

***********

Magyarországon az a büdös nagy helyzet hogy ezt kevesen engedhetik meg maguknak

És ez tulajdonképpen kit érdekel? Most még egyszer írjam le ugyanazt? Tudod, még mennyi dolgot nem engedhetnek meg maguknak az emberek? És itt most komoly dolgokról beszélek, nem arról, hogy valami kis ****** a bika gépre volt pénze, de a Crysis-t megvenni már derogál.
Te komolyan gondolod, hogy azok nyomják a legnagyobb warez-t, akik csóringerek, és összekuporgatott zsunkapécéjük, vagy rokontól megörökölt P-100asuk van Win95-el? Legalább ne vicceljünk már.
Azt meg nem tudom és nem is fogom sajnálni, aki azért rinyál a pénz miatt, mert horribilis mennyiségű cuccot warezol. Ajánlatom egy jó netes közhely: Get a life.

Szerinted az lenne a reális ha mindenki venne évente 1 eredeti játékot, mert arra van pénz, és inkább ne játsszunk hanem üljünk csendben a gépünk előtt minesweeperezve.

Szerinted az a logikus, hogy ha valakinek valamire nincsen pénze, akkor járjon neki ingyen?
Akkor hol a p*csában van a Bugatti Veyronom? Még mindig nem jött meg!

[ Módosította: Racecam ]

Sectumsempra - For Enemies

(#584) sztikac válasza remington2 (#576) üzenetére


sztikac
őstag

"Csak belegondolhatnál, hogy van olyan, akinek nem olyan az anyagi helyzete, hogy megengedhet magának ezt-azt (sem), nemhogy bármit."
Tehát olyan hardverra futja amin futnak a legújabb (drága) játékok, de szoftverre már nem.
Ha meg valakinek annyira nincs pénze akkor gondolom a gépe sem a legújabb, tehát csak a régebbi (1-2 éves) játékok futnak rajta, azok meg nem olyan borzasztó drágák.
DVD-nél meg az fura hogy a kölcsönzés senkinek se eszébe. Én úgy csinálom hogy hetente ha időm engedi 1-2 dvd-t kikölcsönzök. A legtöbb film úgyis csak max. 1x nézhető meg, ha meg mégis olyasmire bukkanok amit többször is meg lehet nézni akkor megveszem. És most gondolom jönnek a "jajdehátakőccsönzésisdrágaénszegínymagyarvagyok" kommentek. Persze tudom én hogy a warezmatyiknak már 1 héttel a premier előtt jár az összes film...

(#585) Racecam válasza nullavagy (#577) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Búcsú ettől a nickedtől is és az előzőtől is.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#586) Morden24 válasza #65755648 (#574) üzenetére


Morden24
nagyúr

Milyen törvényt tarts be? Ez egyszerű: azt, amelyikkel egyetértesz, és azt amelyikkel ha nem is értesz egyet, nem tudsz ellene tenni.

Az a baj, hogy ez tipikusan a sebességkorlátozó tábla esete. Sokszor faszság van rajta, sokszor szar helyen van, sokszor nem értünk vele egyet. De van egy nagy előnye: nem kell kitalálni, mire gondol, mert rá van írva. Nem kell félni attól, hogy az előttünk/mögöttünk menő kretén máshogy gondolja. Ezért nem "opció" a törvények betartása, hanem "kötelesség", illetve megütöd a bokád, ha mégsem.

Elemezgethetsz engem itt pszichológiai meg minden más szempontból, de ész érvet, amivel arról meggyőzhetnél, hogy jó a jelenlegi rendszer, még nem írtál le...

Senki nem mondta, hogy jó a rendszer, még én sem. Sőt, ha te is visszaolvasnál, én is írtam már működő rendszert. Na bumm.

A többi igazából egyrészt egy húzósabb elemzést igényel, mert egyébként nem igaz, hogy az alkotó egyszer megkapja a zsét, és utána tökmindegy, hogy fogy a produktum, ezt viszont nagyon nincsen kedvem leírni.

A többi meg nem olyan, amire válaszolni kéne ;) Te így gondolod, én meg nem.

Sectumsempra - For Enemies

(#587) szasza_xp válasza sztikac (#584) üzenetére


szasza_xp
senior tag

Az a gond, hogy sok játékfejlesztő, csak a most-ra gondol, én anno megvettem a wow-t 9k ért, ez volt 3 éve, azóta van előfizetésem, ergo keresett rajtam a Blizz, 3 év alatt 130 k-t.
S őszintén nem bánom, ennyi erővel ingyen is lehetne adni a játékokat, egy hónap online játékkal, s ha tetszik úgyis, nyomod, jah hogy ehhez kell egy kicsit fejleszteni az EA-nek meg a többi cégnek, hát sajnálom. Ha nekem nincs jogilag ingyen játék, nekik sincs "ingyen2 pénz.
P.s: Lich King -et előrendeltem + 9 k a Blizz-nek!
Ami meg a mozi filmeket illeti, mostanában nem nagyon volt olyan cím (kb 1 éve ) amire elmentem volna a multiplexbe megnézni, mert nekem nem ér meg 1k, egy sz*r amcsi hulladék... már bocsánat...
Zene: Magyar zenéből nehéz számomra jót találni, ami külföldi tetszik, azt megveszem online, van élet az itunes-on túl is, pl last.fm...

“A jövőnk ködén nem látunk át, de néha talán jobb is..” by Youkai

(#588) Racecam válasza Morden24 (#583) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Kicsit visszafogottabban!!
A személyeskedést és a vulgáris kifejezési módot hanyagoljátok, ha kérhetem.
(Nem csak Neked szól!!)

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#589) Morden24 válasza Morden24 (#583) üzenetére


Morden24
nagyúr

Arra, amit Racecam kimoderált, csak hogy ne jöjjön le máshogy (lehet nem voltam egyértelmű, végülis jogos a mod):

Arra akartam utalni, hogy feleslegesen dobsz be ilyet, ki álszent, vagy ki nem, mert nem tudhatod, nekem mi van a gépemen. Erre írtam pár jópofa, hasonlóan értelmetlen dolgot, amit én gondolhatnék rólad (csak azért írtam ezt a bónuszkommenet, nehogy anyázásként jöjjön le a moderálás).

Sectumsempra - For Enemies

(#590) szasza_xp válasza szasza_xp (#587) üzenetére


szasza_xp
senior tag

Jah, amúgy, sokan mondják, hogy a letöltés lopás, mit lopok én el? Profitot, nem hiszem, mert ha nem hallgatom meg a zenét, nem nézem meg a filmet, akkor az én általam kifizetett, 1-2k nem fog realizálódni profitként, ennyi. ha letöltöm, s van pénzem megveszem, ha nincs akkor később, ha nem ismerem meg soha nem veszem meg, Ezen kéne pár embernek gondolkozni, de nekik csak az van a fejükben, hogy egy újabb Lambót vegyenek, ők a kiadók akik szarnak a művészetre, szarnak mindenkire, csak a profit érdekli őket, jah hogy a zenész beledöglik abba amit játszik, mert az a trendi, kit érdekel, jön másik, csak legyen még profit.
Ennyi az egész. S ezek az emberek tartanak szép "vérebeket" (ASVA, BSA, stb. ...) Akik morognak ugatnak illegális dolgokat művelnek, állítólagos jogok nevében, mi ez ha nem rabszolgaság. S mi itt ülünk és vitatkozunk rajta, hogy jó dolog e letölteni, erre nem mondok semmit, csak azt hogy mindenki döntse el magában.
Eljön még az a idő, hogy ha felnézel a kék égre fizethetsz, mert valaki azt is levédette...
LOL

“A jövőnk ködén nem látunk át, de néha talán jobb is..” by Youkai

(#591) edipqe válasza szasza_xp (#587) üzenetére


edipqe
senior tag

teljesen megértlek. Ami jó azért nem sajnálja az se kiadni a pénzt aki mondjuk 3 évente vesz játékot.

nekem is van 1-2 név a polcon:
Gothic II, panzer generals, Guild wars ért meg én is kiadnám a pénzt ha lenne idom játszani vele.

DE olyan játékért ahol nem torik az autom, mert nem vették meg ehhez a jogokat
olyan rep szimulátorért amit ugy irtak meg h csak joyjal lehessen játszani
olyan játékért amihez még 1 éven át szedhetem a pecheket és akkor is olyan bugos lesz mint egy permetezetlen fej saláta: PL.: Gothic III :W
és még sorolhatnám, nem ad ki a vevő (ahogy én sem) pénzt.

Elismerem h egy zéró gerinctelen állat vagyok mert miután leszedtem, kiprobáltam majd 2 perc után megy a lomtárba nem akarom utolag kifizetni.
De az is ugyan ennyire gerinctelen idióta aki ilyen munkáért pénzt vár el!

Példa fizetos vécébe bemész lerakod a pénzt befelé, majd bent putri fogad, kifelé otthagyod a pénzt?

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#592) D1Rect


D1Rect
félisten

Nekem erről a témáról a következő jut mindig eszembe:
Van két tábor, az egyik a becsületes a másik a kevésbé becsületes.

Akik nem lopnak azok azt próbálják megértetni a másik oldallal hogy ők se tegyék mert az annyira nem jó dolog.

Akik lopnak azok meg próbálják magyarázni a bizonyítványt hogy miért is vannak rákényszerülve arra hogy lopjanak. Meg zárójelben próbálják rádumálni a másikra hogy ő is lopjon mert "ha ő is lop akkor az nem is olyan nagy bűn".

Persze vannak átfedések de én így látom ezt a kérdést.

(#593) vili13 válasza TazLeacher (#3) üzenetére


vili13
őstag

"A rohadt nagy wareztevékenység miatt nem jelennek/fognak megjelenni igazán nagy címek PC-re. Egyszerűen nem éri meg kiadni a PC-s verziót."

Vagy csak azért nem adnak ki PC-re egyes játékokat, hogy a konzolokat is el lehessen adni valamivel... :(

(#594) lúzer


lúzer
veterán

szerintem vicc hogy 10-17 ezer egy játék
csoda a warez?

egyébként a kiadók a hibásak részben
az a játék ami a MM-ben 10k az mennyi hasznot hoz ténylegesen az (pl.) amerikai kiadónál?
2500 ft?
(kisker, nagyker árrés, áfa, doboz stb.)
miért nem lehet ezt kifizetni paypallal, és letölteni?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#595) Morden24 válasza lúzer (#594) üzenetére


Morden24
nagyúr

Steam.

Sectumsempra - For Enemies

(#596) D1Rect válasza lúzer (#594) üzenetére


D1Rect
félisten

Jó gondolat.

(#597) katt777 válasza D1Rect (#592) üzenetére


katt777
félisten

Nemes 1szerűség! :DDD
Sztem vannak idióták, akiket bármivel meg lehet vezetni (akik már az iskolában is magoltak tanulás helyett), meg vannak intelligensek, akik gondolkodnak. Az előbbiek szajkózzák azt, amit beléjük programoztak (bármi legyen), és aszerint is cselexenek, utóbbiak viszont mérlegelnek, mert nem szeretik, ha átverik őket. Ti. a gyártók az erőfölényükkel (lásd még: törvényhozók megvásárlása az őket védő törvények meghozatala érdekében) visszaélve folyamatosan megkárosítanak minket, ami teljesen törvényes, aki pedig ez ellen valahogy védekezni próbál, az törvényszegő. :F Kizárólagosan a gyártók felelőssége az, ami történik, azaz hogy ma már csak egy termék teljes kipróbálása után derül ki, megéri-e az árát, vagy sem (demo után szar játék, slágerrel eladott lemez többi száma hallgathatatlan, stb.).
Vajon miért vannak olyan programok, hogy "játszd végig, és ha tetszett, utalj át erre és erre a számlára egy tetszőleges összeget?" És megéri a készítőknek! (De hát ők nem szemetet csinálnak, és nem marketingre költik a pénzt.)

Morden24: Az ám a király, ha még kémrendszert is telepítünk a gépünkre a gyári vírusok mellé! :DDD Részemről (már a tudható infókon kívül) amúgy is gyanús minden, ami úgy akar az internetre kapcsolódni, hogy arra valójában semmi szükség. Programot sem letöltöm, max postán rendelem, főleg, hogy a letöltés sem olcsóbb, és akkor nincs meg a szép gyári csomagolásom, kézikönyvem, stb. Csak valami eldobható cuccot kapok.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#598) #65755648 válasza Morden24 (#586) üzenetére


#65755648
törölt tag

Minden átlagos autós átlépi a sebességkorlátozást minden 5-10km-en. Ez tény. Vita csak azon volt az utóbbi időben, hogy csökkentsék-e a korlátozást, mivel egyesek úgy vélték, hogy ahol eddig 50-es volt és 70-el mentek, ott ha kiteszik a 30-ast akkor 50el fognak menni, amit optimálisnak tartanak. Nem tudom, felfigyeltél-e ebben a lényegre? A TÖRVÉNYHOZÓK AZZAL SZÁMOLVA HOGY ÚGYSEM TARTJA BE SENKI A TÖRVÉNYT, OLYAN TÖRVÉNYT HOZTAK, AMIT TOVÁBBRA SEM FOG SZERINTÜK SEM SENKI BETARTANI, DE ŐK MÉGIS ELÉRIK CÉLJUKAT. Vicces, nem?
Az más kérdés, hogy természetesen tévedtek, mivel az ember nem azért tart be egy törvényt, mert nagy a büntetés mértéke, hanem inkább azért, ha nagy a lebukás veszélye (amit persze csak tetéz, ha növelik a büntetés súlyosságát is).
Nem tudom, te szoktál-e autót vezetni, de mivel senki nem tartja be a táblákat én azért nem félek a mögöttem jövőtől, mert feltételezem, hogy van jogsija és így vezetni is tud. Sajnos vannak kivételek...de azt nem a tábla fogja megakadályozni abban hogy belédmenjen...

Még ha jól tudom a közelben nem ítéltek el magánszemélyt warez miatt, és legfőképp nem halt bele senki, de még csak a feje se fájdult meg tőle, úgyhogy szvsz a warez igenis opció.

Most akkor csak azt nem értem, ha szerinted sem jó a rendszer, és egyértelmű, hogy könnyű kibújni és ezzel elősegíteni egy új rendszer létrejöttét (még ha ez néhány olyan ember megkárosításával is jár, akik talán megérdemelnék azt a pénzt), akkor mégis miért véded annyira a warezzal szemben, ami a legnagyobb fegyver a rendszer ellen?

Én leírom, ha te túl fáradt vagy a sok vita után :D
Az alkotók néhány játéknál (nem mindnél) valóban pár százalékban részesednek a haszonból (és nem a bevételből), de ha mondjuk 60 ember dolgozott a játékon, és a csapat kap összesen 10-20 százalékot, mert többet nem szoktak, akkor kiszámolhatod, hogy bizony nem sok jut egy embernek. Kivétel persze 1-2 vezéralak, mint pl Carmack, de ő és a hasonlók már inkább számítanak kiadónak, mint fejlesztőnek.

(#599) lúzer válasza Morden24 (#595) üzenetére


lúzer
veterán

és ott annyi?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#600) fateless válasza Atocha (#532) üzenetére


fateless
veterán

Mert ismerek én olyan családokat, akik 2 évig kuporgatják össze a gépet a gyereknek azért hogy tanulhasson a gyerek egy kis informatikát.
Ez pedig elég indok arra, hogy warezt használjon...

Összeszámoltad Te már, hogy alaphangon is mennyi lenne egy win gépre az összes szoftver legálisan?
Pontosan a Win ára, mivel minden egyéb van free változatban is OpenOffice-től kezdve zenelejátszóig minden.

Belegondoltál Te abba, hogy ha valaki tényleg jó fiú akar lenni, és megvesz csak havi 2 játékot, akkor az a fizetésének hány %-a?
Nem kell a legújabb játékot megvenni, és akkor máris sokkal olcsóbb.

A filmek tömkelege egy rakás nézhetetlen hulladék amerikából. Erre Én spec nem adok ki 2-5 e Ft-ot.
De mégis megnézed - akkor vagy vedd ki tékából, vagy nézd meg moziban, és nem kell kiadnod érte 5k-t. Vagy ne nézd meg, ha úgyis béna.

Ha nincs pénzed új BMW-re, de kell az autó, akkor veszel régi Trabantot - legalábbis feltételezem, hogy nem lopsz egy BMW-t és ideologizálod meg...

extralama #549: Nem azt határozza meg a törvény, hogy milyen módon lopás a lopás, hanem azt, hogy mi a lopás fogalma. Nem kell meghatározni a törvényben az elkövetés módját, mert attól még lopás lesz.
Akár mész az úton autóval, lehajolsz a kóláért, és amíg nem figyeltél, addig halálra gázoltál egy nénikét az úton, akár két heti tervezés után megölöd az anyósodat, mindkettő emberölés. Bár az első gondatlanságból elkövetett, a második pedig előre megfontolt szándékkal, különös kegyetlenséggel elkövetett, akkor is mindkettő emberölés.

Azért tetszenek az olyan indokok, hogy mivel nálunk kevesebbet keresnek, ezért mi nyugodtan warezoljunk. MIlyen könnyű igazolni a lopást. Ez volt persze 40 évig Mo-on: mivel a gyár a népé, ezért a nép boldogan ellopott mindent. (Persze akkor volt, hogy a néptől is loptak.) Sajnos ez a gondolkodásmód megmaradt. Ha nincs pénzem valamire, akkor csak azért nem lophatom el, mert a másiknak van rá pénze, és én majd a lopással kompenzálom a különbségeket.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Mi a Warez? Bűn vagy kényszer? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.