Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Mi a Warez? Bűn vagy kényszer? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) norti


norti
addikt

Érdekes oldaláról közelítetted meg a témát, bár szerintem kicsit felületesen és távolságtartóan :)

Sokan vitáznak erről, de lassan mindenki számára világos kell hogy legyen, a régi terjesztési technológiák elavultak, lassúak, költségesek, nem sikerjáték/program esetén veszteségesek. A warez előnye a gyorsaság és a közösség tesztelési/javítási hajlandósága. Ha a fejlesztők ezt figyelembe vennék és igazodnának, visszább lehetne szorítani az illegális terjesztést.

Nagyszerű példa a Firefox3 hypeja miatti szerverösszeomlàs az első letöltési órában. Ha használták volna a p2p rendszereket, nyilván nincs ilyen (igaz, ott közrejátszott a rekordletöltés hajhászása is, a p2p e szempontból nehezebben "ellenőrizhető")

(#2) Vistaboy válasza norti (#1) üzenetére


Vistaboy
veterán

"A warez előnye a gyorsaság és a közösség tesztelési/javítási hajlandósága."

Az a torrent. Én konkrétan a warezről beszéltem, nem a torrentről. A kettő nem ugyanaz.

Jobban pedig azért nem ástam bele, mert akkor akaratlanul is olyasmit kellett volna írnom, ami nem megengedett. :D

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#3) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Pont tegnap gondolkoztam el egy hasonló íráson vagy csak topicnyitáson.

A lényeg, hogy a legtöbben azzal védekeznek, hogy nem tudják megvenni. Ilyenkor mindíg az a kérdésem, hogy, ha a következő monitorát, amit kinézett, azt se tudja megvenni, azt is ellopja?

És továbbra is tartom az álláspontom. A rohadt nagy wareztevékenység miatt nem jelennek/fognak megjelenni igazán nagy címek PC-re. Egyszerűen nem éri meg kiadni a PC-s verziót.

Erre meg a többség úgy reagál, hogy attól, hogy én megveszem, a többi ugyan úgy warezol. Ja, igen. Ha a többi a WC mellé pisál, akkor Te is oda? Mert ezzel csak az a gond, hogy minnél többen pisálnak oda, annál nagyobb lesz a tócsa.

Egyébként nézzük, hogy milyen árban is van egy játék:
Azt szerintem elfogadhatjuk, hogy mostnában az átlag ár 8K alatt van, de rendszerint ennél is olcsóbb, illetve ott vannak a régebbi játékok. Számoljunk a nagy átlaggal 5K-val. Egy átlag játék úgy gondolom minimum 8 órára leköt. Azaz ez óránként 625 Ft. El lehet menni 1,5 órára moziba 1300-ért, vagy ki lehet kölcsönözni egy filmet 400 Ft-ért. És akkor az Online mókát nem is említettem. De egyébként is. Mit kapsz ma 600 Ft-ért? :F

Szóval nem igazán értem, hogy mire ez a nagy felháborodás. Ha csak havi 1-3 játékot veszel, azt ki lehet bírni.

MOD: még annyit, hogy szerintem nem a szakmaiba kellett volna...de mostmár mind1.

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#4) Vistaboy válasza TazLeacher (#3) üzenetére


Vistaboy
veterán

"A rohadt nagy wareztevékenység miatt nem jelennek/fognak megjelenni igazán nagy címek PC-re."
Konkrétan erről van szó. Azért is jön ki mostanában egyre több játék csak konzolokra. Esetleg egy-két év múlva, amikor már megtermelte a bevételeket, akkor kiadják PC-re is.

Mostanában amúgy egyre több játék jön ki 10K alatt, de azért felfoghatjuk ezt az összeget átlagnak. A legújabb DVD-filmek már 3-4K környékén járnak, és ez már szerintem egyáltalán nem horribilis.

"MOD: még annyit, hogy szerintem nem a szakmaiba kellett volna...de mostmár mind1."

Gondolkoztam, hogy a játékokhoz rakom, de végül azért raktam ide, mert nem csak a játékokról, hanem a programokról is szó van a warez alatt... :DDD

Ui.: Hát, ha nagyon nagy baj, akkor majd átrakják. :U

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#5) Skizz válasza TazLeacher (#3) üzenetére


Skizz
addikt

A lényeg, hogy a legtöbben azzal védekeznek, hogy nem tudják megvenni. Ilyenkor mindíg az a kérdésem, hogy, ha a következő monitorát, amit kinézett, azt se tudja megvenni, azt is ellopja?

Erről már beszéltünk. Egy játékkal nem leszel el 5-10 évig, ellenben egy monitorral nagyon is (most is a 7 éves Phillips CRT-met használom, vagyis 6 és fél, karácsonykor lesz 7). Épp a hetekben néztem ki magamnak egy 20"-os Ánusz monitort, 35k. Ez tartós dolog, nem kell rá havonta x forintot költeni. Tehát én speciel nem fogok monitort lopni. :))

És továbbra is tartom az álláspontom. A rohadt nagy wareztevékenység miatt nem jelennek/fognak megjelenni igazán nagy címek PC-re. Egyszerűen nem éri meg kiadni a PC-s verziót.
A piacra dobás előtt, még igen csekély mértékben tudják csak felmérni, hogy a warez/torrentek, mennyi pénzt fognak kihúzni a fejlesztők zsebéből. Egyébként, főleg a nagyobb nevek produkálnak és produkáltak mindig is annyi nyereséget, hogy megérje nekik. Attól, hogy Chevatkanak sírt a szája, amiért a Crysis-t nem veszik elegen, még nem a warez/torrent világot kell rögtön hibáztatni. Esetleg meg kéne nézni, hogy a krájszisz milyen atomerőműveken fut normális sebességben. Nem kell volna a játékot telepakolni ősrégi "energiazabáló" effektekkel és akkor biztos, hogy nem csak a tehetősebb réteg vette volna meg, akinek otthon anyuciapuci által biztosított sokszázezres konfig várja, hogy krájsziszolj vele...

Egyébként nézzük, hogy milyen árban is van egy játék:
Azt szerintem elfogadhatjuk, hogy mostnában az átlag ár 8K alatt van, de rendszerint ennél is olcsóbb, illetve ott vannak a régebbi játékok. Számoljunk a nagy átlaggal 5K-val. Egy átlag játék úgy gondolom minimum 8 órára leköt. Azaz ez óránként 625 Ft. El lehet menni 1,5 órára moziba 1300-ért, vagy ki lehet kölcsönözni egy filmet 400 Ft-ért. És akkor az Online mókát nem is említettem. De egyébként is. Mit kapsz ma 600 Ft-ért? :F

katt ->csak, hogy egyet említsek. Már jó ideje stagnál az ára. És állítom, hogy (a Te szavaiddal élve) a nagy címek (pl. Far Cry 2, Need For Speed Undercover stb...) nem fognak 8 kilós áron kijönni.

Szóval nem igazán értem, hogy mire ez a nagy felháborodás. Ha csak havi 1-3 játékot veszel, azt ki lehet bírni.
Örülj neki, hogy megengedheted magadnak.

(#6) Skizz válasza Vistaboy (#4) üzenetére


Skizz
addikt

Konkrétan erről van szó. Azért is jön ki mostanában egyre több játék csak konzolokra.
Hm... érdekes gondolatmenet. Azt miért nem veszi senki figyelembe, hogy a PS2/3, XBOX 360 játékok ugyanúgy beszerezhetőek for free?
Egyszerűen azért dobják ki a játékokat inkább konzolokra, mint PC-re, mert ott nem kell x mennyiségű VGA-ra, OS-re, CPU-ra, tökömtudjamire optimaizálni, valamint nem fog elképedni a konzol tulajdonos, meglátva a gépigényét.

(#7) Xmodule


Xmodule
őstag

Pl lehet lehet még venni valahol HalfLife CS1.6 ot "Ezt vedd meg" csomagban 2000Ft ért, vagy a Haegemonia -t kiegészítővel 2000Ft -ért. Kb ennyit ér meg egy játék nekem. A többi meg elég nagy lehúzás. És most hanyagoljuk a grafikát meg minden szarságot. Meg lehet nézni a Haegemoniának milyen grafikája van pedig az nagyon nem mai játék ráadásul magyarok csinálták. Van akinek megér egy game 10k -t van akinek nem.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#8) TazLeacher válasza Skizz (#6) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Pontosan, leírtam már ezt máshol is. A Crysis pont ellenpélda, mert EA Games. Az EA mindíg buzi volt, az is marad, de meg lehet nézni a többieket. Egyébként csak úgy mondom, hogy az EA-nél úgy mennek az árak, hogy napra megvan, hogy meddik 12K, amikor letelik X nap, lesz belőle 7K, amikor az is, akkor mehet a 4K-s kaegóriába.
Igaz, hogy a konzolos játékok is beszerezhetőek, csak míg a PC-n játszók 100%-a rendelkezik PC-vel, ahonnan ezek beszerezhetőek, addig a konzolosoknak kisebb a rétege.

Az, hogy neked mi éri meg 1 dolog. Ez nem változat a tényen. Vannak emberek, akik így gonolják. Hogy mennyire hosszútávú szórakozás? Én most spec GTA SA-t játszom, pedig nem mai darab. Szívesen játszom régebbi játékokkal is, és nem törik be a monitor, ha nem a legújabb csúcsFPS pörög a gépen.

Az apu-anyu által vásárolt csúcsgépes mondatot magamra vettem, erre a múltkor direkt nem reagáltam. Nem, nem apu-anyu veszi a gépet. Heti 5-6 napot, napi 12-14 órát melózom (most is. ;) ), hogy meglegyen ami kell. Mellette én is élek, kocsit tartok el, meg miegymás. Szóval nem anyuék pumpolnak pénzzel...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#9) dew28 válasza TazLeacher (#3) üzenetére


dew28
aktív tag

A lényeg, hogy a legtöbben azzal védekeznek, hogy nem tudják megvenni. Ilyenkor mindíg az a kérdésem, hogy, ha a következő monitorát, amit kinézett, azt se tudja megvenni, azt is ellopja?

hidd el, ha lenne lehetoseg monitort lopni ugyanugy szinte kovetkezmenyek nelkul, mint ahogy warezolni lehet, megtennek., ellenben aki warezol sem az aruhaz polcairol lopja le a dobozos verziot..

[ Szerkesztve ]

(#10) sghc_toma


sghc_toma
senior tag

Ezzel mindenki nap mint nap szembesül, amint belép a PH! oldalára, hiszen az Alapelveknek az egyik legszigorúbban vett pontja
ezzel kapcsolatban már régóta furdal a kíváncsiság, hogy hogy lehetséges, hogy ez a topic él és virul..

in asm we trust

(#11) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Ajánlanám mindenki figyelmébe az alábbi listát a szar és drága játékokról. Ez csak egy példa, de példának jó: ez.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#12) g@bo válasza TazLeacher (#3) üzenetére


g@bo
nagyúr

a politikusok lopnak, minél több van nekik, annál több kell.
az egyszerű, minimálbéres embernek miért legyen itt más az erkölcse?

nekem 1 játék van a gépemen, far cry, 2000 ruppóért megvettem, és tolom. többi nem érdekel. ha a cod4 nem 10k lesz hanem 5, azt is megveszem.

dvd-ből is halmozom az eredetit, minap befigyelt az én a robot, 990 ft.... ritka undorító kiadás, csoffadt doboz, félig szitázott igénytelen lemez, azonnal eladtam 500é. kerülj szinkronba kiadásai 1500é legalább igényesek.

el kell találni azt az árat, amit ez ember képes, illetve akar valamiért kifizetni, és lám, jön a lé.
sok kicsi sokra megy....

(#13) #64791808


#64791808
törölt tag

Írok valamit a warezről. Én megvettem a Vista-t, 64 bit, Business, 30 ropi volt, pedig hát csak egy OS. Alaplapot cseréltem, először tönkrement, aztán most csak vettem egy újat, és a windows közölte, hogy nem csak hogy újra kell aktiválni, de az aktiválás már online nem is lehetséges, új szériaszámot kell vennem...

Telefonos aktiválás, 20 perc duma, 800 kérdés, és akkor nagy nehezen elfogadták az aktiválást. De a fejemben mégis komolyan megfordult, hogy hagyom a picsába az egészet, lehúzok egy cracket és ennyi, mert az 3 perc alatt lett volna meg.

A másik történet, hogy amikor laptopom volt, megvettem a Nero 8-at. Nem sokan csinálnak ilyet, én igen. Az, hogy feltelepítem, bepötyögöm a szériaszámot, feltelepül, aktiválom, újraindítom, és utána még egy-két programot nem enged futtatni, mert azt még külön aktiválni kell, az elmegy. De gond volt a laptopommal, ezért párszor újra kellett rakni rajta a rendszert, és egyszer csak a Nero kiírja, hogy nem lehet aktiválni a terméket, és én illegálisan használom a rendszert, az már morcossá tesz. De az, hogy felveszem a kapcsolatot a Nero ügyfélszolgálattal, és 15 e-mail váltás után több, mint 2 hét alatt voltak hajlandóak újra legálisnak beállítani a licenszkulcsomat, az már enyhén szólva felháborító, és itt is megfordult a fejemben, hogy crack, és szevasz.

Namost amikor a wareznak már nem csak az az előnye, hogy "ingyen van", hanem ettől eltekintve és jobb, gyorsabb, egyszerűbb, kényelmesebb megoldás, akkor azt mondom, valóban nem szép dolog az illegális szoftverhasználat, de ha a szoftvergyártók nem változtatnak a hozzáállásukon, akkor mindegy, milyen eszközöket vetnek be, a warez élni fog. Azt ugyanis senki nem gondolhatja komolyan, hogy egy felhasználó még fizetni is fog azért, hogy szopassák.

(#14) Xmodule


Xmodule
őstag

Iron man 8990Ft. Ez elég vicces. Játszottam a játékkal, és úgy ahogy van nem ér többet 1000Ft -nál. Aki nem hiszi próbálja ki meglátja miről beszélek. No de most volt a film is nemrég szóval már csak ezért is ennyi az ára. Mondjuk Gears of War + Unreal Tournament 3 + Fear Gold <-- ez megér 7990Ft ot.hmmm lehet meg is veszem:D

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#15) TazLeacher válasza g@bo (#12) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

a politikusok lopnak, minél több van nekik, annál több kell.
az egyszerű, minimálbéres embernek miért legyen itt más az erkölcse?

Ez megint nem a legjobb felfogás, de erre meg annyit mondok, hogy a "minimálbéres embernek" meg ne számítógépet vegyenek, hanem kaját meg miegymást. Ha meg van pénz gépre, meg netre, akkor legyen jáékokra is és ne sírjanak. Ennyire egyszerű. Akinek ma van annyi pénze, hogy a mai játékokat élvezhető minőségben tudja játszani, annak legyen játékra is...

Sajnos DVD-t nem éri meg már venni 990-ért sem. Itt a Blueray. Azért is ennyi egy film. Pont múltkor akartam bevásárolni, aztán végig gondoltam, hogy bevásárolok 1 évre (addigra talán elérhető áron lesz a BR), aztán kezdhetem ugyan azokkal a filmekekl elölről? :(

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#16) anaqer válasza #64791808 (#13) üzenetére


anaqer
veterán

pedig hát csak egy OS.

Ez csak szerintem különös egy felfogás?

RE: Bioshock

"Our other methods of copy protection remain. You will still have to activate your copy, and you will still need to keep the disc in the drive. SecuROM has not been removed -- just the activation limits on number of installs and number of computers you can install BioShock on simultaneously."

Ha linkelsz valamit, esetleg nem árt tisztában lenni a tényleges tartalmával.

[ Szerkesztve ]

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#17) TazLeacher válasza #64791808 (#13) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Huh. Burkoltan már ezt is leírtam, máshol (bár nekem is jogtiszta az OS-em), de most egy kicsit kifejtem akkor, hogy tiszta legyen az álláspontom.

Alapvetően semmi bajom a warezzal, csak az, hogy a PC-s játékoknál, már a lentebb részletezett indokok miatt meg fogjuk szívni.

A többi terület teljesen más. Ilyen pl. az OS. Olcsón vettem, ezért van, meg egyszerűbb, nincs vele gond, és évekig használom. De minek vesznek az emberek eredeti OS-t. A Microsoft csak dagad, dagad, dagad, lényegében véve nincs választásod, akármit csinálsz neked se jobb, se rosszabb nem lesz. Vagy ezt használod, vagy szívsz. Akkor ne lepődjenek meg, ha muszályból sokan nem veszik meg. Meg majd ha nem 70K lesz a dobozos lehet megveszik. Őket

Ugyan ez a film. Én megfizetem a magam adóját, rendszeresen járok moziba, és veszek ki filmeket TK-ból. 1 évre filmet venni 4K-ért. :D

A zene. Na azt meg hagyjuk. Vannak egyáltalán normális új zenék? Mindegyik efldolgozás, meg minden. Azért megint nem fogok fizetni, hogy egy árírt számot meghallgassak (ettől még lehet jó), mert 2 ütemmel több van benn. A tingli-tangli zenekarokra nincs szükség, a DJ-k meg a fellépésekből élnek.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#18) #64791808 válasza anaqer (#16) üzenetére


#64791808
törölt tag

A szoftvervásárlás üzleti szempontból befektetés. Veszek egy szoftvert, amelynek hasznossága van, termelek vele, megóvja az adataimat, stb stb. Az operációs rendszernek viszont effektív hasznossága csak annyi van, hogy a többi program fut rajta. Ezért például egy Corelhez képest az CSAK egy OS.

A felfogásom meg szerintem tökmindegy, mert én megvettem a szoftvert. Nem ez a lényeg?

(#19) Vistaboy válasza Skizz (#6) üzenetére


Vistaboy
veterán

Van warez a konzolokon is, az tény és való. És az is igaz, hogy valóban könnyebb a fix hardver-re optimalizálni. De vegyük csak példának az Unreal Engine 3.0.-t. A motort direkt úgy alakították ki, hogy könnyen lehessen átkonvertálni egyes platformokra. Mégis csak évek múlva jönnek a PC-változatok. Csak azért, mert a PC-hez képest még mindig elenyésző a konzolos warezolás.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#20) norti válasza Vistaboy (#2) üzenetére


norti
addikt

A torrent csak egy terjesztési csatorna, ha nem lenne a warez, nem létezne, ergo nem a torrent (vagy a többi csatorna) miatt gyors, hanem mert az első ember aki hozzáfér terjeszti és ebben a terjesztésben már nincsenek földrajzi és fizikai korlátok.

Féreértés ne essék, nem támogatom a warezt, ami játék, cd, könyv tetszik, érdekel és megfizethető árú, megveszem. De nyilván ha előbb ér oda hozzám más csatornákon, nem fogom azt mondani, hogy á-á, várok inkább még 1 évet meg nem hallgatok/olvasok bele. Ha ezzel a gyorsasággal nem képes felvenni a versenyt a kiadó, akkor amiatt ne az én fejem fájjon.

(#21) TazLeacher válasza anaqer (#16) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

RE: csesztetés

A játék az indítást aktiváláshoz kötötte, melyet ráadásul csak kétszer lehetett eljátszani; ezt a limitet elég hamar megemelték ötre, ám érthető módon az egész eljárás felháborította a játékosokat – ugyanakkor a lépés valahol érthető volt a fejlesztők, illetve a kiadó részéről. Már akkor megígérte Ken Levine, hogy a védelmet eltörlik, amint az „eladási számok ezt lehetővé teszik” (azaz nyilván amikor a játék már behozta az árát) – igaz, ez se sok embert nyugtatott meg. Alig két hónappal a debütálás után ezért a team kénytelen volt kiadni egy foltot, mely eltörölte a telepítési limitet, de ez ugye csak amolyan tűzoltás volt, az igazi, végső megoldásra még várni kellett – mostanáig.

2K Elizabeth, a közösség „tyúkanyója” tegnap a hivatalos fórumon örömmel jelentette, hogy a Bioshock PC-s verziójából eltávolították a korlátokat, semmiféle patch vagy segédprogram nem szükséges immár ahhoz, hogy szabadon és nyugodtan barangolhassunk Rapture világában. Ez természetesen csak az aktiválási limitre vonatkozik, a SecuROM még él, így egyszer, az első telepítéskor mindenképp aktiválni kell online a szoftvert, és persze a DVD-nek is a meghajtóban kell lennie a játékhoz, más megszorítás azonban már nincs. Örüljünk.

-PC Guru

Mielött cseszegetsz valakit nem ártana tisztában lenni a tényleges tartalmáva.

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#22) Skizz válasza TazLeacher (#8) üzenetére


Skizz
addikt

Az, hogy neked mi éri meg 1 dolog. Ez nem változat a tényen. Vannak emberek, akik így gonolják. Hogy mennyire hosszútávú szórakozás? Én most spec GTA SA-t játszom, pedig nem mai darab. Szívesen játszom régebbi játékokkal is, és nem törik be a monitor, ha nem a legújabb csúcsFPS pörög a gépen.
A gyenge pontom, a GTA sorozat. Rengeteg megvan belőle eredetiben. De itt pihen a polcomon a régről megmaradt FIFA cd-k is, néhány sok-sok éves Star Wars játék, V-Rally, repülő szimulátorok, Age of és egyéb stratégiák, CoD/CoD2, Medal of Honor és az összes kiegészítő, meg pár, már fentebb említett játékpakk. Ezek közül a GTA-kat én is elő-elő veszem. Főleg most, hogy szinte pang a játékpiac (vagy legalábbis nekem nem tetszik az egyik új game sem mostanában, kivéve a GRID-et, de arra is rá lehet unni.
No, ezzel csak hangsúlyozni akartam, hogy nem vagyok ám warez függő, rengeteg eredeti cuccom van nekem is. Azzal pedig egyetértek, hogy elmegy néha egy-egy régi játék is a gépen, nálam főleg a GTA-k.

Pedig pont nem neked szántam. Tudom milyen a jómunkásemberek élete, suli mellett lejártam az üzletünkbe, 6kor mentem el itthonról és este értem haza. A pénzből pedig nincs szívem jelenleg játékot venni, mikor éppen autóra gyűjtök, s nyár végén meg kéne játszani a fölső szint felújítását is.

(#23) Vistaboy válasza Xmodule (#7) üzenetére


Vistaboy
veterán

"Van akinek megér egy game 10k -t van akinek nem."
Igaz. Ha nem ér meg a számodra egy játék 10K-t, akkor meg kell várni, amíg lejjebb megy az ára. Például én a Bioshock-ot 7K-ért vettem meg egy olyasvalakitől, aki megvette 10-12K-ért anno, és végigjátszotta egyszer. Én azóta már végigvittem vagy háromszor, és nem hiszem hogy még egyszer végig fogom, mégis azt mondom, megérte a 7K-t.

Vagy itt van pl. a WoW. Megvettem, a kiegészítővel és a GC-vel együtt került 16K-ba, és ezért játszottam 3 hónapon át vele. Most hogy lejárt, és nincs pénzem rá, csak azért nem fogok tört szerveren játszani, mert lehet. NEM AKAROK úgy játszani vele. Pont.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#24) anaqer válasza #64791808 (#18) üzenetére


anaqer
veterán

Ez meglehetősen struccos gondolatmenet... "nem érdekel, hogy OS nélkül a gép csak egy marék homok meg műanyag, ha nem tud nekem hétfőre prezentációt kanyarintani a főnöknek, nem ér semmit".

Gizike az irodából tekinthet így egy pármilliárd emberórás szoftvertermékre, de egy sz.tech fórumon szerintem igenis megmosolyogtató álláspont... mintha egy kőműves mélyen lesajnálná a habarcsot, mondván hogy az csak úgy foglalja a helyet a téglák között.

(És nem, ezen semmit nem változtat, hogy fizettél-e a programért.)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#25) TazLeacher válasza Skizz (#22) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Na, így már mindjárt más. ;]

A játékpiac pangásáról meg annyit, hogy ebben az évben még asszem nem vettem játékot. Most érdekel a LOST és az Assasin's Creed, meg lehet megveszem majd a Lego Indiana Jonest is, de majd, ha lemennek 5K körülre az árak.

Jólvan, jó látni, hogy nem nekem vannak terveim, és nem csak én szórom a pénzt ilyen "értelmetlen" dolgokra, mint a lakás. Most nézek ülőgarnitúrát. A gépépítés olcsóbb mulatság... :DDD

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#26) Vistaboy válasza #64791808 (#13) üzenetére


Vistaboy
veterán

"Írok valamit a warezről. Én megvettem a Vista-t, 64 bit, Business, 30 ropi volt, pedig hát csak egy OS. Alaplapot cseréltem, először tönkrement, aztán most csak vettem egy újat, és a windows közölte, hogy nem csak hogy újra kell aktiválni, de az aktiválás már online nem is lehetséges, új szériaszámot kell vennem..."

Jónak mondod, én ugyanígy jártam a Home Premium-mal, de az speciel OEM volt. Nem volt véletlenül a tiéd is az? Mert az OEM egy alaplaphoz van kötve, alaplapcsere esetén - kivétel a garanciális csere - újat kell venni. Mégis azt mondom, nem bántam meg, az SP1 óta ez már a múlté. Most már minden oké vele.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#27) anaqer válasza TazLeacher (#21) üzenetére


anaqer
veterán

"És az interneten keresztüli aktiválást is kiszedték több programból a megjelenést követően. Lásd: Bioshock."

"Ez természetesen csak az aktiválási limitre vonatkozik, a SecuROM még él, így egyszer, az első telepítéskor mindenképp aktiválni kell online a szoftvert, és persze a DVD-nek is a meghajtóban kell lennie a játékhoz, más megszorítás azonban már nincs."

Tényleg nem látod az ellentmondást? :F

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#28) TazLeacher válasza Vistaboy (#23) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Én a játékaim 90%-át így veszem, akár itthonról, akár kintről. Múltkor kiszámoltam, átlagosan 3800Ft-ot költöttem 1 db játékra.

A WOW (sose játszottam, nem is fogok, nekem nincs ilyenekre időm, pedig nem lehet rossz, talán, ha 10 évvel fiatalabb lennék, akkor) mástészta. Állítólag a tört és a fizetős szerver közötti élménykülönbség leírhatatlan.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#29) TazLeacher válasza anaqer (#27) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Bocsánat, azt hittem nekem szól, az én linkemre. De mind1. Ettől függetlenül szerintem csak rosszúl megfogalmazott mondat volt, és a limitre vonatkozott.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#30) Vistaboy válasza anaqer (#16) üzenetére


Vistaboy
veterán

"Ha linkelsz valamit, esetleg nem árt tisztában lenni a tényleges tartalmával."

Oké, elismerem, tévedtem. Javítottam. ;)

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#31) anaqer válasza Vistaboy (#30) üzenetére


anaqer
veterán

Igen, sajnos ezt az "apró" hibát elég sok oldalon elkövették... persze dicséretes a limit eltörlése, csak kevés (e.g. attól még a securom továbbra is lassít, nyúzza a meghajtót, stb.).

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#32) Xmodule


Xmodule
őstag

Pl WoW, Age of Conan meg egyébb online gamekben azt nem értem, ha már amugy is havonta, kéthavonta fizetni kell azért, hogy legális serveren játszon az ember akkor miért kerűl a játék ilyen sokba. Jó nekem mindegy. WOW al játszottam egy hónapot. Amúgy meg már vannak olyan nem hivatalos serverek ahol alig lehet észrevenni a különbséget a hivatalossal szemben. Max csak nincs annyi ember online.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#33) Vistaboy válasza Xmodule (#32) üzenetére


Vistaboy
veterán

Még amikor aktívan WoW-oztam, egyszer a guildcsatin felemlítette valaki, hogy lehet offline is játszani a WoW-al, irtani a mobokat, questelni, és meglépni a 70-et. Bevallom, néha jó lett volna, ha questelés közben nem üldöznek a hordások. De amikor sokszor voltam egyedül, főleg hajnalban, mit nem adtam volna ha összefutnék egy allys emberkével és legalább el whisper-elgetnénk egymással... :DDD

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#34) No-kia


No-kia
őstag

én sajnos nem vagyok ellene a warweznak,de azt mondtad hogy hogy aki akar az megveszi, én anyummal élek(elváltak,apum már meghalt) egy tesóm van és anyum fizetése 80000ft, és a rengeteg hitel, szted én így hogy vegyek 13e-ért játékot? tudom hogy rossz dolog ebbe már én is belegondoltam,meg már ezzel a géppel nem is naon szoktam jáccani, de ha jáccok akkor sajnos nem fogok a botba menni :( :B

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#35) Xmodule válasza Vistaboy (#33) üzenetére


Xmodule
őstag

Én mindig találtam beszélgető partnereket. Volt, hogy ventrilon dumáltunk guild társakkal meg ilyenek. Jó volt, de már valahogy nem köt le. Meglett a lvl70 aztán ráuntam.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#36) TazLeacher válasza No-kia (#34) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Ha már ennyire belementünk a családi hátteredbe, hány éves vagy, ha megkérdezhetem?

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#37) Vistaboy válasza No-kia (#34) üzenetére


Vistaboy
veterán

Értelek, hidd el, én sem sz@rom a pénzt. De amit mondtam, az igaz. Ha neked kell egy játék, akkor azt meg is tudod venni. Ha máskor nem is, majd ha budget kategóriás lesz, vagy esetleg ha mellékletként adják valamelyik újsághoz. És ugye mostanában sok VGA mellé is adnak teljes játékot, szóval a lehetőségek megvannak.

Én is három műszakban melózok, nem sokkal többért, mint amennyit anyud keres. Mégis össze tudtam dobni annyit, hogy a Mass Effect-et megvegyem 8K-ért. Igaz, a közeljövőben csak a Tomb Raider: Underworld érdekel annyira, hogy meg is vegyem. Addigra csak összegyűjtök rá 10K-t. AKAROM azt a gamét... :DDD

Nem állítom, hogy minden program, amit valaha is használtam, és az összes játékom is eredeti volt. De AMI TETSZIK, azt megveszem eredetiben. :K ;)

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#38) 7 válasza No-kia (#34) üzenetére


7
addikt

Kényszerít valaki, hogy játssz?
Vannak egyébként ingyenes játékok is, egész jó minőségűek. Mondj egy műfajt, körbenézek, javaslok.

(#39) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Nem feltétlenül a pénzhiány. Inkább arról van itt szó, hogy jobb helye is van annak a pénznek. Hány játékkal voltam már így (letöltöttekkel és megvásároltakkal egyaránt), hogy két nap után letöröltem és az életben nem raktam fel újra. Itt porosodik mögöttem a polcon vagy 8 olyan játék, amit régebben karácsonyra, stb. megvettem/megkaptam és kb. 1 napra tudtak lekötni és hadd ne mondjam, hogy szinte mindegyik 10 000 felett volt. Lassan már egy gépet lehetne belőlük venni. :(

(#40) Xmodule válasza Jhonny06 (#39) üzenetére


Xmodule
őstag

Miért nem adod el őket ha úgyis csak porosodnak? Melyik az a 8 game?:D

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#41) TazLeacher válasza Jhonny06 (#39) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Csak az elötted szólót tudom ismételni. Ha jobb helye is van annak a pénznek, akkor ne játsz. Senki nem készerít.

Én például megtehetném, hogy veszek egy traktort. Tudod miért nem veszek? Mert nem akarok, hiszen jobb helye is van annak a pénznek. De azért nem fogok traktort lopni, hogy elmondhassam, hogy próbáltam már traktort és egy kalap szar, most is itt van egy mellettem és sose használom, mert kb. 1 napig volt érdekes.

Túlzó példa, de azt hiszem érthető...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#42) Vistaboy válasza Jhonny06 (#39) üzenetére


Vistaboy
veterán

Hát nem tudom. Mielőtt lett volna internetem, akkor is az újságokból általában meg tudtam állapítani, hogy adott játék érdekel-e vagy sem? :U Mostanában pedig már a PH! fórumán szinte mindent meg lehet tudni az adott játékról a megjelenésig. Így ez nem hiszem hogy gond lenne. :U
Persze nem létezik tökéletes termék, elismerem. De általában ha egy programban a kiadás után hibák derülnek ki - a kiadók mostani erőltetett megjelenéses politikájánál ez sajnos gyakori - akkor azokat ki szokták javítani. :K

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#43) Sundesz


Sundesz
őstag

Én épp a minap vettem meg 500 Ft-ért az Obliviont, szóval lehet találni olcsón gameket, csak keresni, illetve várni kell 1-2 évet. De legalább így egy ma átlagosnak számító PC is gyönyörűen futtatja a pár éves csúcs játékokat. De egyébként a demokkal is jól el lehet lenni, ha valaki heti pár órát játszik csak.
Egyébként 10K-t sosem adnék egy játékért, eddig mindig 2-3K-ért vettem max őket (legdrágábban a SC Chaos Theory-t vettem 6k-ért, de hát aki SC fan már csak ilyen :) ). De már eleve ~8GB egy játék, egyszerűbb megvenni, mint letölteni.

[ Szerkesztve ]

Hörcsög Powa'

(#44) __Psion__


__Psion__
tag

Hajaj de sok erkölcsös, "én sohasem warezolok" mókus sikítozik itten... (azért megnézném a gépüket) ;]

Azért ne felejtsük el a pozitív oldalát a dolognak, nézzétek meg (ha lassan is) de beindult egyfajta revolució a zene iparban... és ez bizony a wareznek köszönhető. A filmeknél is elérjük majd ezt a pontot, abban a pillanatban ha a filmstúdiók szembenéznek azzal a ténnyel, hogy a szart csak egyszer lehet eladni. Hiszen egy Keresztapát 30 év múlva is el lehet sütni (és profitot termel). De ki érdekel egy Pókember 2 egy év után? A szart még az ostobák is csak egyszer kóstolják meg (persze az új részbe, másképp becsomagolva ismét benyalják).

Persze vannak relatíve vesztesei is a dolognak. A kis szoftverfejlesztő cégek nehezen boldogulnak ilyen környezetben.

╒═════════════════════════════════════════════════╕ ──────────────────────►´Ρςiοn◄────────────────────── ╘═════════════════════════════════════════════════╛

(#45) Biaggio válasza Jhonny06 (#39) üzenetére


Biaggio
őstag

Én leegyszerűsítve úgy tekintem a warezt, mint korábban a demókat. Letöltöm, kipróbálom, ha tetszik, megveszem. Így vagyok most pl. a Witcher-rel is, végigjátszottam, "mégis" megvásárolom, mert tetszik.

Hogy miért nem veszem meg előbb? Mert erőmű kéne hozzá és nem fut jól a gépemen, mert két perc után letörlöm, mert bugos, mert irányíthatatlan, stb. 10 játékból 8 ilyen. Úgy érzem, hogy a kiadók az utóbbi évtizedben folyamatosan romló minőségű játékokat hoznak ki, kevésbé figyelnek oda a részletekre, a tesztelésre, az optimalizálásra, stb. (természetesen tisztelet a kivételnek)

(#46) Jhonny06 válasza TazLeacher (#41) üzenetére


Jhonny06
veterán

Figyelj, amig van lehetőségem rá, addig letöltöm, mert nekem ennél nem ér többet egy játék. Annyit viszont igen, hogy letöltöm, kipróbálom, talán végigviszem és megy a kukába. Nem írom ki, nem terjesztem, ha meg nem tudnám letölteni, akkor se venném meg, úgyhogy még kárt sem okozok. És az, hogy átlagban 5k egy játék nem igaz, mert a nagy nevek még mindig 12 990.- általában.

"Ha jobb helye is van annak a pénznek, akkor ne játsz. Senki nem készerít."

Igen, jobb helye is van, ezért írtam, hogy letöltöm. Ebből még nem következik az, hogy ne játsszon valaki. Ez egy jó megoldás. A milliárdos kiadókat meg magasról leszarom, valahogy nem tudom sajnálni őket.

[ Szerkesztve ]

(#47) Rossi


Rossi
addikt

Majd ha annyit keresek, mint a hasonló végzettségűek külföldön (magyarul akik ugyanazt csinálják mint én csak az én fizetésem többszöröséért), annyit, hogy még az adók után is maradjon bőven (mert ugye el kell tartanom magam mellett még egy-két hátrányos helyzetű kölköt, meg dolgozni nem tudó/akaró emberkét, csak ez nincs ráírva a fizetéses papírra), na majd akkor nem fogom sajnálni a pénzt a legális szoftverekre.

Meg lehet nézni, az USA-ban a legkisebb az illegális szoftverek száma. Ja de hát ott jólét van kérem, pedig mennyivel butábbak mint mi magyarok.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#48) Egon válasza Vistaboy (#37) üzenetére


Egon
nagyúr

Az utolsó mondatod a lényeg. Én is így vagyok vele: ami (nagyon) tetszett, azt megveszem eredetiben. Lehet, hogy csak utólag, csökkentett áron, de megveszem.

Amúgy az egész alapkérdésről az a véleményem, hogy jóval árnyaltabb, mint ami a szokásosan kialakuló flémből kiderülne. Ennek alátámasztására álljon itt egy kis történet. Kiadtak anno egy remek kis RTS-t, a Battle Realms nevűt. Sajna nem lett nagy siker, de a fejlesztőknek ez nem szegte kedvét: kiadtak hozzá egy kiegészítőt (Winter of the Wolves). A PC Guruban csupa szépet s jót írtak róla, és nem felejtették el hozzá tenni, hogy maga a kieg a szokásos ár feléért fog megjelenni, valamint egyidejűleg kiadnak egy gold verziót (alap + kieg), ami a szokásos új játék ár alatt marad majd. Örültem nagyon, és tárcsáztam is a CD Galaxist, hogy van-é náluk a fenti programból. Volt nekik: kemény 8K-ért a kieg, 12K-ért a gold. Na akkor megfogadtam, hogy a büdös életbe' soha nem veszek teljes árú játékot: azért vegyem meg, hogy a forgalmazó irreális hasznát gyarapítsam vele?!? Shit.
Egy híres fejlesztő nyilatkozta egykor: "ha valaha is játszottál valamelyik játékom kalózverziójával, és emiatt lelkiismeret-furdalásod van, küljd a számlámra egy dollárt, és felejtsd el a lelkifurdalást!"
Még két tényező, ami egyáltalán nem segíti a "helyes" döntést (az eredetiben történő megvételt): egyrészt régebben 1-1 játékkal el lehetett lenni hetekig (pl. a Disciples 2 alapjáték 4 kampánya összesen 28 pályát jelentett, azzal közel 1 hónapig játszottam; a Commandos, Desperados, vagy éppen a Baldur's Gate vagy a Freelancer sem tartozott a 2 perces csodák közé), addig manapság a szaksajtóban rendre 10 óra alatti (sic!) játékidőkről írnak (ez nagyon gáz, még a mozis hasonlattal élve is - picit más műfaj). Másrészt meg nagyon könnyen el lehet jutni arra az álláspontra, hogy ha bárki "megtér" is (azaz mostantól mindent megvesz eredetiben, két példányban), annak baromi kevés jelentősége lesz az iparág egészére nézvést (hiszen attól még Pistike meg Ferike meg Janika stb. ugyanúgy warezolni fog, és hosszú távon tényleg leépül(het) a PC-s játékipar), annál nagyobb jelentősége lesz a saját pénztárcája szemszögéből... Egy ilyen váltás nem olyan, mint amikor valami híresség nyilatkozza a TV-ben, hogy most már tényleg szelektíven gyűjti a szemetet (vagy akármi), és a riport hatására _feltételezhető_, hogy a példáját többen (remélhetőleg sokan) követik majd.

Zárszóként szeretném hngsúlyozni a hozzászólás elején is olvasható álláspontomat (még ha a fenti fejtegetések nem is támasztják alá): úgy gondolom, hogy amennyiben tényleg nem engedheted meg magadnak, hogy minden gamét teljes áron, legalább ami tetszett, azt vedd meg utólag. Én is így teszem...:)

Ui.: vannak nagyon jó vételek, amit vétek nem kihasználni. Pl. a Civilization III gold (alap + 2 kieg) az MM-ben mindössze 1K (ami szinte ingyen van), ha még kapható...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#49) Vistaboy válasza __Psion__ (#44) üzenetére


Vistaboy
veterán

"Hajaj de sok erkölcsös, "én sohasem warezolok" mókus sikítozik itten... (azért megnézném a gépüket) ;] "

Megnézheted nyugodtan. Jelenleg mindössze az eredeti Mass Effect van a gépemen, az OS is eredeti, és egy-két apróbb programot kivéve a többi ingyenes. :U

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#50) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

A topic címére reagálva: Egyik sem. A számítástechnika velejárója. Már anno a 8086-os gépeken is simán lehetett másolgatni a dolgokat a két 5"-os FDD meghajtó között.
Vagy anno haver a 386-os PC-jéről faxa kis játékokat és progikat hozott át nekem a 40MB-os vinyóján. Még előtte a C64-es kazikat sima kétkazis magnón másoltam át :)
De warez van a film és zeneiparban is (ugye a magnó és VHS kazik másolása anno...)

Tehát érdekes hogy ez a téma mindig előjön úgy mintha valami mostani friss dologról lenne szó pedig nem.

A warezt meg lehetne szüntetni PC-n:
- be kéne szüntetni az összes írható médiát :D
- az internettel együtt :D
- a hdd-ket is csak előtelepített szoftverekkel lehetne eladni csak olvasható módban :D

Konzoloknál meg ismét be kéne vezetni a cardrige formátumot, mert azt másolni nem olyan könnyű :D

Egyébként a demók csökketnése tényleg rávezetheti az embereket a warezra. Mert pl. fórumokból és egyéb renderelt trailerekből nem fog kiderülni hogy milyen is a játék, csak akkor ha tényleg kipróbálod!

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Mi a Warez? Bűn vagy kényszer? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.