Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Mi a Warez? Bűn vagy kényszer? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#601) edipqe válasza fateless (#600) üzenetére


edipqe
senior tag

Ha nincs pénzed új BMW-re, de kell az autó, akkor veszel régi Trabantot - legalábbis feltételezem, hogy nem lopsz egy BMW-t és ideologizálod meg...

ÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ pedig hányan megtesszük :R

egyébként a gondolatmeneted bár igaz, van vele egy baj, a torvényben vannak kiskapuk, amikkel ugyesen ki lehet bujni az általad lopásnak nevezett tevékenység jogi kovetkezményei alol, lásd otthoni filmletoltés, otthoni 1 db másolat legálisodrol, stb

[ Szerkesztve ]

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#602) fateless válasza katt777 (#597) üzenetére


fateless
veterán

Sztem vannak idióták, akiket bármivel meg lehet vezetni (akik már az iskolában is magoltak tanulás helyett), meg vannak intelligensek, akik gondolkodnak. Az előbbiek szajkózzák azt, amit beléjük programoztak (bármi legyen), és aszerint is cselexenek, utóbbiak viszont mérlegelnek, mert nem szeretik, ha átverik őket.

Ez akkor lenne igaz, ha az "okosak" rájönnének, hogy átverik őket, mert ennyit nem éri meg kifizetni az adott programért, ezért nem vennék meg. Azt, ha nem találják megfelelőnek az árat, ezért ellopják, nem okosságnak hívják, hanem valami más szóval illetik...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#603) liksoft válasza QuippeR (#537) üzenetére


liksoft
nagyúr

OK. Most rossz példát hozok fel.

Írok egy programot, és feltöltöm, mert a Havernak készítettem, és külföldön él, mail-ben nem tudom küldeni.. Pénzért. Úgy állapodtunk meg, hogy neki csak használati joga van. A honlapot feltörik átmásolják máshová, vagy nem tudok róla és bárki letöltheti (tudnom kell, mert a feltöltés előtt erre oda kell figyelnem - ezért is rossz példa). Mások is használják.

Akkor engem most megloptak, vagy megsértették a szerzői jogaimat?

Elnézést, de a szerzői jog szerintem hasonlít a tulajdonjoghoz.

A lakásmaffia elad egy lakást, amin szülők haszonélvezete is van. Akkor most kit loptak meg? Szerintem mindenkit, de lehet, hogy csak a tulajt. A haszonélvező szülűk igaz, hogy az utcára kerültek, de Ők csak jogaikban lettek sértve ugye?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#604) D1Rect válasza katt777 (#597) üzenetére


D1Rect
félisten

:) Fogadjunk egy sörbe hogy szoktál letöltögetni?
Nem akarom a szentet adni. Van amit én is ellopok. De van amit megveszek. Igen jó érzés olyat használni amit kifizettél. Sajnos még nem tehetem meg hogy mindent megvegyek, de dolgozom rajta.

(#605) liksoft válasza edipqe (#601) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szerintem van egy alaptétel.

Ne lopj!

A felhozott "kiskapuk" nem kiskapuk. A megvásárolt sérülékeny termék esetén biztosítják a jogot, hogy ne veszítsük el a legálisan megvásárolt tuljdonunkat.

A letöltést meg azért nem büntetik, mert a feltöltést büntetik. Itt szerintem az arányosság elve és a "mindenkit nem lehet megbüntetni" gondolat érvényesül. Ha nincs feltöltés, mit töltesz le?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#606) edipqe válasza fateless (#602) üzenetére


edipqe
senior tag

Azt, ha nem találják megfelelőnek az árat, ezért ellopják, nem okosságnak hívják, hanem valami más szóval illetik...

a topicba irogatok kozul sokan gondoolják h igazad van de minimum ugyan annyian hogy nem! Közéjük tartozom. Igenis ha megfelelő az ideológia amivel teszed amit teszel, akkor az ideológiád a törvények felett áll! de ezt persze csak az egyén gondolja igy. a társadalom meg nem.

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#607) Morden24 válasza #65755648 (#598) üzenetére


Morden24
nagyúr

Minden átlagos autós átlépi a sebességkorlátozást minden 5-10km-en.

Ami egyáltalán nem számít addig, amíg baj nem lesz belőle. Én magam írta azt, hogy igazán ártatlan ember legfejlebb a születés előtt abortált magzat lehet, szóval elfogadom és tudom, hogy senki nem élőszent. Ellenben csak az igazán nagy barmok dicsekednek a sebességtúllépéssel is :U

Vicces, nem?

Valójában kicsit sem, de tény, hogy működik. Na akkor figyi: én egyetértek a warezzal akkor, ha az egy piacmódosító hatást kiváltani akaró tevékenység (mellesleg szerintem a bojkott továbbra is hatásosabb és főleg stílusosabb), ellenben nem értek vele egyet akkor, ha azért történik, mert valakinek nincsen kedve/nem tud fizetni. Ha valaki azt mondja, hogy a warezosok többsége az elvek miatt csinálja, azt egyszerűen kiröhögöm.

hanem inkább azért, ha nagy a lebukás veszélye

Így van. Bárki bármit mond meg finomkodik, a retorziótól való félelmet nem lehet "kéremszépen"-nel meg kompromisszumokkal kiváltani.

a közelben nem ítéltek el magánszemélyt warez miatt

Hát nem. Ezért meg azokon röhögök, akik a lehallgatástól meg a többitől félnek, de ez egy más téma, messzre visz, és köze nincsen ahhoz, amit itt tárgyalunk :U

Most akkor csak azt nem értem, ha szerinted sem jó a rendszer, és egyértelmű, hogy könnyű kibújni és ezzel elősegíteni egy új rendszer létrejöttét (még ha ez néhány olyan ember megkárosításával is jár, akik talán megérdemelnék azt a pénzt), akkor mégis miért véded annyira a warezzal szemben, ami a legnagyobb fegyver a rendszer ellen?

Ha a barátnőd nem adja meg neked azt, amire szükséged van, akkor mit csinálsz? Szakítasz vele (bojkottálod), vagy vele maradsz, azt a látszatot kelted, hogy szereted, de közben másokat k*rogatsz orrba-szájba (warez)?

A többire:
Ne egy emberben gondolkodj, hanem stúdióról, ami emberekből áll. A stúdió legyárt egy programot, amiért (ha ezt a terjesztési utat választják) a kiadó összeget fizet (ritka a fix egyébként). A kiadó a viszonteladókkal tárgyal, akik piaci kalkuláció alapján rendelnek egy adott mennyiséget, ami, ha jól fogy, újra rendelnek, ha nem, akkor nem rendelnek.

A probléma abból áll, hogy a valóságban nem egyes játékprojektek vannak, hanem van pr-feedback is. Azaz ha rosszul fogy a cucc, akkor nem fogsz újabb lehetőségeket kapni. Az, hogy miért fogy rosszul, le lesz szarva, mert ha nem jön vissza a lóvé, akkor nem lesz új projekt, ha meg csak "ímmel-ámmal" van pénz, akkor az azt jelenti, hogy nem lesz nagy összeg fejlesztésre, nem lesznek újító ötletek, nem lesz marketingtevékenység (és ha nincsen, akkor az emberek nem tudnak róla, és nem veszik [még csak warezolni is kevesebben fogják], és egyre alapd a pénz). Ez most nagyon le van egyszerűsítve, de szerintem érthető. ;)

Sectumsempra - For Enemies

(#608) Gebriel válasza D1Rect (#604) üzenetére


Gebriel
veterán

:B :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

(#609) Füge007


Füge007
senior tag

Fejétől bűzlik a hal, jaj de igaz mondás, és talán kicsit ide is lehetne vonatkoztatni :F

Füge

(#610) D1Rect válasza edipqe (#606) üzenetére


D1Rect
félisten

És ki mérlegeli a "megfelelő ideológiát"?
Sajnos sokan igen cifra ideológiát lépesek kialakítani... Sztem az egyik alap hogy ne tégy mással olyat amit nem szertnéd hogy veled tegyenek.(tudom hogy ez nagyon alap de van akinek semmit sem mond)

(#611) edipqe válasza liksoft (#605) üzenetére


edipqe
senior tag

de van feltöltés ;]

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#612) QuippeR válasza liksoft (#603) üzenetére


QuippeR
tag

Akkor engem most megloptak, vagy megsértették a szerzői jogaimat?
Utóbbi. Nincsen azzal probléma, hogy nem tetszik ez a magatartás, de ettől még nem lopás. Ha valakit nyolc napon túl gyógyulóra vernek, az sem éppen kellemes, kifejezetten gonosz és elítélendő dolog, de ettől még nem gyilkosság.

Akkor most kit loptak meg?
Ennek szerintem nincs sok köze a témához.

(#613) #65755648 válasza Morden24 (#607) üzenetére


#65755648
törölt tag

A barátnős analógiád nem teljesen helytálló! Helyesen valahogy így lenne:
Ha a barátnőd nem adja meg neked azt, amire szükséged van, akkor mit csinálsz? Szakítasz vele (bojkottálod), vagy csak úgy csinálsz mintha szakítanál vele, de közben éjjelente belopózol a szobájába és továbbra is őt ku***od, anélkül, hogy ő erről tudna (ezt így elég nehéz lenne kivitelezni... :DDD ), de cserébe már nem adsz neki semmit (warezolsz)?

Még így sem az igazi a hasonlat, mert ettől egy másik csaj nem fogja sokkal inkább kielégíteni az igényeimet, csak hogy velem lehessen és őt ne warezoljam ( :DD ), hanem sikítva menekeül amint megtudja mit tettem :) . Ellenben a valóságban még ha nem is szándékosan, de a warez elindított ilyen piacreformot, vagyis jöttek új csajok, mivel látták, hogy a régit warezolják az emberek.

Sőt, tulajdonképpen nem csak ezért nem stimmel a hasonlat, hiszen a valóságban nem közvetlenül a csajtól kapod meg, amit megkapsz, hanem a kiadótól, és ki akarna warezolni egy öreg, kopasz, bunkó férfival... :D :DD

(#614) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Hű, ez nem volt egy egyszerű feladat - mármint a sok hsz visszaolvasása - de egy élmény volt, az tuti. :DDD
Sajnálattal látom, hogy egy pár ban is kiszóródott már itt. Igaz, a srácot nem sajnálom nagyon. Újraregel csak azért, hogy beszóljon Racecam-nak... ;] :DDD Azért mulatságos volt. :))

A témához: Csatlakozva szeretve tisztelt Házigazdánkhoz, csak annyit fűznék hozzá, hogy:

Kérek mindenkit, hogy ne sértegessétek egymást! Kerüljük a személyeskedést!

Valaki írta, hogy biztos benne, hogy nekem sem volt minden programom eredeti. Ez így van, én sem tudtam sajnos minden játékot elsőre megvenni, ami tetszett. De amint lejjebb ment az ára, amit lehetett, megszereztem.

A félreértések elkerülése végett: Én nem ítélem el azokat, akik a korlátozott anyagi lehetőségeik miatt nem tudják megvenni az összes játékot eredetiben, és néha egyet-kettőt letöltenek. De azokat már igenis elítélem, akik akkor is letöltik a warez-cuccokat, ha van rá pénzük, csak mert megtehetik. Mert ők AZT IS MEGTEHETIK, hogy megvegyék őket. :K

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#615) #65755648 válasza D1Rect (#604) üzenetére


#65755648
törölt tag

LOOOLLL, ez de nagy!

Az avatarod egy angyal szárnyakkal és glóriával a fején és azt írod: "Nem akarom a szentet adni."

:C :DDD

(#616) edipqe válasza D1Rect (#610) üzenetére


edipqe
senior tag

akár a jogalkotok akarják akár nem sokan megalkotják magukban az okot amivel alátámasztják a warezolást.

Innentől kezdve, h az egyén aki erre az utra lépett, nem fogod tudi meggyozni, h nem stimmel az ideologiája, mert hinni, tudni fogja h abban biza nincs hiba.

[ Szerkesztve ]

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#617) Wolverine válasza Chapell (#566) üzenetére


Wolverine
félisten

Miért kell havi 2-3 játék? :F

szerk: #574: :Y Amelyik törvény nem tetszik, ne tartsam be? Ezek szerint, nyugodtan játsszak Carmageddont az óvodánál levő zebrán?

[ Szerkesztve ]

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#618) D1Rect válasza edipqe (#616) üzenetére


D1Rect
félisten

Ő is tudja(valahol mélyen) hogy valami baj van az "ideológiájával" mert folyamatos magyarázkodással nyugatja a lelkét. :))

(#619) zolomon17 válasza Skizz (#6) üzenetére


zolomon17
senior tag

Picit tényleg fura, hogy a konzolos warez-ról alig esik szó, pedig emlékszem amikor a PS2 bejött, akkor hogy rohantak az emberek szintén a másolt cuccért. Amennyire tudom az Xbox is elég könnyen "kichippelhető" és megy is rá szép számmal a másolt gönc.

Úgyhogy annyi kiegészítés mindenképpen kell, hogy nem a PC-s warez elől való menekülés az elsődleges ok, amiért a konzol-ág felfutóban van, hanem az egyszerűbb - és ennél fogva olcsóbb - fejlesztés lehetősége - viszont a PC-s eladásokat, kiadásokat, fejlesztéseket nyilvánvalóan befolyásolja a warez ténye.

Pixel 7 + Xiaomi Mi Pad 5 + ASUS ROG STRIX GL502VS

(#620) remington2 válasza sztikac (#584) üzenetére


remington2
senior tag

Mástól :
"szokj hozzá hogy a PH egy elit fórum"

Miben elit? Sorold fel, plíz. Mert én az látom, van itt egy nagy birkanyáj, akik egyként bégetnek, és ha valaki ne adj isten valami véleményüktől eltérő kinyilatkoztatást tesznek, a modok meg hűségesen bannolgatják őket. Minap is találkoztam egy hasonló esettel (bann nem volt, az azért nem olyan gyakori), illető le lett ugatva, meg trollozva, holott a véleménye messze nem esett távol a realitástól. És még ha igen, akkor is . . .? :F

Válasz:
Jó érvrendszer, amellett hogy hülyeség, állandóan és eredményesen alkalmazható minute-man lúzerek ellen. Leszokhatnátok már róla, hogy két teljesen eltérő termékkategóriát hasonlítotok össze. Az egyik egy tartós fogy. cikk, a másik meg nem az. Tudom, mi lesz erre a válasz ( . . .akkor is lopás stb), a dolog nem is erre ment ki, a témába nem is akarok mélyen belefolyni. Amiért válaszoltam az illetőnek az az, hogy az összes, saját véleményét célzó vitát kiváltó hozzászólást valamilyen saját skatulyába zár, és onnantól kezdve lepattannak róla az érvek.

Ha azt mondják neki nem bűn, jön a "lopós" skatulya. Ha azt, hogy "szegény vagyok", jön a "ócsónmindenakarokmagyarvagyok" skatulya. És mellőle már nem hall és lát semmit.

Mondhatni, kényelmes. Pedig egy ilyen cikknek az égvilágon semmi értelme úgy, ha a hsz-ekből nem alakul ki valami pozitív vita, érvek és érvrendszerek ütközése, amelyből jó sülhet ki akár morálisan is. Hogy miért? Mert 1000000 helyen le lett rágva már ez.

[ Szerkesztve ]

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#621) edipqe válasza Wolverine (#617) üzenetére


edipqe
senior tag

mert akinek nincs élete az egész nap tolja.

én már lassan 1 éve ugyan azzal a 3-4 játékkal játszom
Oblivion
Med total war
BF2

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#622) ollie válasza Romeo23 (#571) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hmm, tudod te mennyibe kerül reklámozni egy terméket? Gondolom nem.

***

(#623) ollie válasza Wolverine (#617) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

"Miért kell havi 2-3 játék?"

Igen, ez jó kérdés.
Aki tanul, elégedjen meg havi egyel, mivel az a dolga, hogy tanuljon (ráadásul ingyen teszi).
Aki dolgozik, annak meg nincs ideje havi egynél több játékra. Én spec fél éve már csak 1 játékkal játszok.

Egyébként nagyon jó a cikk!

[ Szerkesztve ]

***

(#624) remington2 válasza ollie (#623) üzenetére


remington2
senior tag

Már bocs, nem akarom személyedet támadni, de feltétlenül szükséges saját magadhoz hasonlítani a Föld egész társadalmát? Ha neked elég, elégnek kell legyen másnak is?

Mondom ezt úgy, hogy hasonló cipőben járok, 3-4 "tartós termék" játékkal (gta, warcraft) elvagyok, ha egyáltalán játszok.

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#625) Wolverine válasza edipqe (#606) üzenetére


Wolverine
félisten

Nincs olyan ideológia, ami a törvények felett állhat. Az ilyen gondolatokból jönnek aztán a sikkasztások, mutyik, villamoskisiklatások stb.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#626) edipqe válasza Wolverine (#625) üzenetére


edipqe
senior tag

sokan 1et értenek veled. ennyi.

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#627) Füge007


Füge007
senior tag

Na ebben a kérdésben nem lesz soha közös nevező. Olyan ez mit a filozófia ugyanazt a dolgot sok oldalról más más szemszögből nézzük. Van akinek bűn, van aki nem tudja megvenni (hozzáteszem vannak ilyenek is, és mivel nekik kevesebb a jövedelmük ne jussank hozzá pl. a játékokhoz?!), van aki csakazértis, van aki elvi okokból tölt le. Hogy kinek van és mennyiben igaza jó kérdés!

[ Szerkesztve ]

Füge

(#628) edipqe válasza Füge007 (#627) üzenetére


edipqe
senior tag

igaad van, akkor zárjuk le a topicot, mert emiatt ugyse lészen eredmény, tehát idovel, tekintve h magyarok vagyunk ugyis flamelésbe megy majd át ;]

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#629) Vistaboy válasza ollie (#623) üzenetére


Vistaboy
veterán

"Egyébként nagyon jó a cikk!"

Köszi. Igyekeztem egy pár észrevételt összegezni, és még így is lehet, hogy egy pár dolgot kihagytam.

"Aki dolgozik, annak meg nincs ideje havi egynél több játékra. Én spec fél éve már csak 1 játékkal játszok."

Ebben is egyetértünk. Toltam az Obliviont jó sokáig, nem is néztem rá más játékra. Utána jött a Bioshock, majd a WoW, most pedig a Mass Effect. (Mindegyik eredetiben van meg!). Idén amit még nagyon várok, az a Tomb Raider: Underworld. Mindegy, hogy mennyibe fog kerülni a megjelenéskor (Azért 20K ne legyen... :DDD ), meg fogom venni. És a meló miatt elég kevés időm marad játszani, így jó sokáig le tud kötni még egy viszonylag rövid játék is. (Bár a Bioshock kivételével a többi amúgy sem rövid játék).

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#630) #65755648 válasza Wolverine (#625) üzenetére


#65755648
törölt tag

Azért ez kicsit túlzás nem gondolod? Ha valaki nem fizeti be az adóját az holnap már embert fog ölni, ugye? Különbség van vétek, bűn és bűntény közt. Aki az egyiket elköveti, mert a körülmények úgy hozzák, nem feltétlen követi el a másikat is...
Tudod kik állnak a törvény felett Mo-on? A törvényhozók. Tudod mi alapján hoznak törvényeket? Jó estben az ideológiáik alapján, rosszabb esetben az alapján, hogy ki nyitja meg előttük a pénztálcáját. Innentől kezdve ha ideológiád a törvénnyel ütközik, akkor egy másik ideológiával ütközik, a különbség csak annyi, hogy amíg a törvény életben van, addig az az erősebb és valószínűleg azt osztják többen. De ha mindig a törvény ideológiája lenne az igaz és soha senki nem kérdőjelezné meg azt a saját ideológiái alapján akkor Mo-n még kommunizmus lenne, vagy inkább az ősembertől származó, "az erősebb akarata érvényesül" lenne az egyetlen törvény. Tehát az juttatta el az emberiséget oda ahol most van, hogy egyes egyedek ideológiája a törvény felett állt. Néha hibás ideológiák is új törvényt hoztak, de előbb-utóbb mindegyiket leváltja az új, ami remélhetőleg jobb és nem rosszabb.
Ez az én ideológiám. Lehet téves. A tiéd szerint a törvény egy magasabb hatalom, mint az ideológia. Ebben azt nem értem, hogy miből születik, ha nem ideológiákból?

(#631) Racecam válasza remington2 (#620) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Véleményért még soha senkire nem szóltunk rá, nem lett bannolva. Kivéve, ha a véleménye sérti az alapelvek valamelyik pontját. A házigazdák és moderátorok nem vélemények alapján és különösen nem a sajátjuk alapján figyelmeztetnek, kizárólag az alapelveket szeretnék betartatni, különben itt perceken belül anarchia lenne.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#632) edipqe válasza #65755648 (#630) üzenetére


edipqe
senior tag

ezt nem tudtam volna iilyen jól megfogalmazni!

az juttatta el az emberiséget oda ahol most van, hogy egyes egyedek ideológiája a törvény felett állt.

ez megy is az aláírásomba!

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#633) 7 válasza edipqe (#606) üzenetére


7
addikt

Olvastad a Bűn és bűnhődést, ugye?

(#634) edipqe válasza 7 (#633) üzenetére


edipqe
senior tag

persze, aki nem hisz a saját ideologiájában, vagy béna ideologiát talál ki (a mu esetében ugyebár az elso) az ne cscelekedjen a saját "logikája" szerint...az maradjon a leirt torvényeknél mert neki az való.

Viszsont én hiszek a sajátomban, sosem fogm megbánni, és annak megfeleloen cselekszem, és a hibákat megpróbálom elkerulni. Értsd: nem olom meg a banya lányát, vagy hugát már nem emlékszem, és rendesen felmérem h hol van a vagyona mielott megolom.
LOL

[ Szerkesztve ]

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#635) kNorbi88


kNorbi88
csendes tag

Nem értem ezt a nagy wareztiltogatást. Eddig is warezoltam, eztán is fogok. egyszerűen nem tehetem meg magamnak, hogy fizessek többtízezreket összesen néhány játékért, amikor párszáz forintért ******

*********

[ Módosította: Racecam ]

Shit happens:)

(#636) fateless válasza edipqe (#606) üzenetére


fateless
veterán

Igenis ha megfelelő az ideológia amivel teszed amit teszel, akkor az ideológiád a törvények felett áll!

Bár már mások is kommentelték, de fontosnak érzek egy gondolatot még hozzáfűzni. Vigyázz az ilyen gondolatmenettel, mert nagyon félre tudnak vinni. Ennek a legextrémebb példái a hitleri és sztálini diktatúra, ami hasonló módon indult (világgazdasági válságból Hitler "profitált" a legtöbbet)

Azért örülök, hogy nem a topicba irogatók és egy véleményen lévők többsége dönti el, hogy mi helyes és mi helytelen, mert könnyen anarchiába fulladna az ország...

füge #627: igen, akik szegényebbek és nincs pénzük, azok ne jussanak hozzá a játékokhoz. Inkább tanuljanak, dolgozzanak, küzdjék fel magukat, ha nem megy itt, akkor külföldön, utána már játszhatnak. Az élet ilyen igazságtalan, ez van. Nem kaphat meg mindenki mindent, amit szeretne. Ameddig ezt valaki nem tanulja meg, addig a felnőtt megnevezés még nem lehet igaz rá...

toflehi #630 az emberöléses példát nézd meg, amit korábban írtam. Ott is emberölésnek hívják a gondatlanságból elkövetettet és az előre megfontoltabbat. Kisebb a büntetés, de mindkettő emberölés. Más súlyú, de ugyanaz a következménye: az emberke meghal. Itt is más súlyú ellopni egy autót, adót csalni, meg szoftvert lopni, de a következmény ugyanaz: mástól eltulajdonítasz egy dolgot, amihez nincs jogosultságod.

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#637) katt777 válasza fateless (#602) üzenetére


katt777
félisten

Hát ebben nagyot tévedsz. :DDD Roppant kevés logikával beláthatnád, hogy az átverésre csak akkor jön rá a vásárló, amikor már megvette a programot, és végigjátszotta, ha egyáltalán működött addig (ez hát az ÁTVERÉS), ezért az felvetésed totálisan értelmetlen, viszont halmazod meghatározására alkalmas. ;) :R
Bármit megveszel, ha kipróbálás után nem jó, visszaviheted a boltba. Programot meg nem. Ezzel élnek vissza folyamatosan és következetesen, és a vásárló teljesen magára van utalva a védekezés terén.
Egyébként is, mit lop el, aki a kipróbálás után megveszi a játékot? :F Amit meg nem vesz meg, azt nem is használja, tehát megint csak nem lopott el semmit. Elemi logika. Aki meg csak használja, és nem veszi meg, az nem az intelligensek közé tartozik, hanem a másik csoportok valamelyikébe, mielőtt félreértenéd.

D1Rect: Én csak kölcsön kérem azokat a programokat, amelyek tetszenek, és ha jók, megveszem. Lehet, hogy majd olcsóbban, de megveszem. Láttam már fizetős warezoldalt, ha onnan töltesz, akkor fizettél a programért, a többit rendezze le egymás között a gyártó és a forgalmazó. :U
Egyébként meg összeállhat 10 ember, mindegyik vehet 10k-ért 1 játékot, és mivel 1 licenc 1 gépre szól, ha egyszerre csak 1 használja, teljesen legálisan játszik mind a 10 ember az adott játékkal, és olcsón jutottak hozzá.
A magyarban meg nincs is olyan szó, hogy warez, tehát nem is vagyok köteles tudni, hogy mit jelent. ;]

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#638) Racecam válasza kNorbi88 (#635) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Ezért még nem, csak figyelmeztetés. Majd a következőért. :U

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#639) Vistaboy válasza remington2 (#620) üzenetére


Vistaboy
veterán

"Mert én az látom, van itt egy nagy birkanyáj, akik egyként bégetnek, és ha valaki ne adj isten valami véleményüktől eltérő kinyilatkoztatást tesznek, a modok meg hűségesen bannolgatják őket."

Szerintem egy kicsit lekicsinylő vagy az itteniekkel szemben. Sokak már régóta itt fórumoznak, hasznos, megbecsült tagjai a közösségnek. Azért még nem lett senki sem banolva, mert a közvéleménytől eltérőt állított. Aki banolva lett az meg is érdemelte, és megnyugodhatsz, hogy az a Moderátor/Házigazda, aki banolta az illetőt, nem a személyes, illetve a fórumtársak "kérésére" tette azt.

Hogy ON is legyek:
Lehet hogy a téma lerágott csont, és azt is kijelenthetjük, hogy az itt hozzászólóknak mindenkinek igaza van a saját szempontjából nézve. De pont ez az, ami miatt sokakat érdekel a téma. Márpedig én pont ezért írtam erről, mert sokakat érdekel. És nem azért, hogy nekem legyen igazam minden állításomban.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#640) D1Rect válasza kNorbi88 (#635) üzenetére


D1Rect
félisten

"Eddig is warezoltam, eztán is fogok. egyszerűen nem tehetem meg magamnak, hogy fizessek többtízezreket összesen néhány játékért"
Dolgozás? Ilyesmi?

(#641) D1Rect válasza katt777 (#637) üzenetére


D1Rect
félisten

Ebben így igazad lehet. Viszont nem ez a jellemző. Hanem hogy letöltöm és tolom. Sokáig, végig. Meg odaadom a havernak is.

(#642) edipqe válasza Vistaboy (#639) üzenetére


edipqe
senior tag

Lehet hogy a téma lerágott csont, és azt is kijelenthetjük, hogy az itt hozzászólóknak mindenkinek igaza van a saját szempontjából nézve. De pont ez az, ami miatt sokakat érdekel a téma. Márpedig én pont ezért írtam erről, mert sokakat érdekel. És nem azért, hogy nekem legyen igazam minden állításomban.

fura amikor én írtam ugyen ezen okokbol annak a topicját zárták....

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#643) 7 válasza edipqe (#634) üzenetére


7
addikt

Pont ez a lényeg: Raszkolnyikov hitt a saját ideológiájában, épp ezért követte el a gyilkosságot. Bár elsőre jogosnak tűnt és életképesnek, végül kiderült, hogy nem egészen úgy mennek a dolgok, ahogy azt ő elképzelte.

Arra akartam felhívni a figyelmet, hogy az önbíráskodás, az ideológiák törvény felé helyezése nem szerencsés, mert lehet, hogy később kiderül, mégsem nekünk van igazunk. Természetesen a most elfogadott helyzetet is lehet kritikával illetni, és az volna az igazi, hogy azok az alapötletek, felvetések, amik köré később akár lázadó ideológia is épülhet, meghallgatásra találnának, és olyan emberek döntenének felőlük, akik inkább a rájuk bízottak érdekeit kezelik prioritásnak, mint a sajátjaikat.
Bár ez sajnos nem így van, ez még nem jogosít fel minket arra, hogy kibújjunk a törvények alól jól csengő érvrendszerekkel. Ha a tömegek ezt az elvet követnék, hosszabb-rövidebb időn belül jó eséllyel méginkább megromolna a helyzet.

Nos, ezért harapunk jópáran arra, hogy valaki kijelenti, neki adott szabály nem tetszik, így kedvére áthágja. Nem, ez nem birkaság.

(#644) Vistaboy válasza edipqe (#642) üzenetére


Vistaboy
veterán

Melyik téma volt az? Linkeld már be nekem priviben, légyszi. :U

Ui: Megtaláltam a blogodban. Nem a témával volt ott a baj, megnyugodhatsz. :U ;)

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#645) katt777 válasza D1Rect (#641) üzenetére


katt777
félisten

Ezért választottam csoportokra a felhasználókat. Az egyik része lop, a másik meg minden szart megvesz, az okosabbak meg kipróbálás után veszik meg, a többit nem használják, vagy lásd az előbbi módszert a forrásmegosztásra. Ésszel olcsón lehet játszani legálisan, új programokkal.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#646) edipqe válasza 7 (#643) üzenetére


edipqe
senior tag

ha jó az ideologia nem lehet a kovetkezményeiben hiba, ha ugyes az ember. És szem elott tartja h sokan nem fogják megérteni, az okait.

Sztálint és a tobbi diktátort pedig tanuémányoztam eleget, és tisztelem, no nem a tetteiért, hanem azért mert képesek voltak odaág jutni ameddig, persze ehhez kellenek bizonyos szociális és gazdasági körülmények, máskulonben nem megy. :K

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#647) 7 válasza katt777 (#637) üzenetére


7
addikt

A törvények nem ismerete nem ment fel az áthágásuk miatti büntetés alól. Ez axióma.

(#648) remington2 válasza fateless (#636) üzenetére


remington2
senior tag

" igen, akik szegényebbek és nincs pénzük, azok ne jussanak hozzá a játékokhoz. Inkább tanuljanak, dolgozzanak, küzdjék fel magukat, ha nem megy itt, akkor külföldön, utána már játszhatnak. Az élet ilyen igazságtalan, ez van. Nem kaphat meg mindenki mindent, amit szeretne. Ameddig ezt valaki nem tanulja meg, addig a felnőtt megnevezés még nem lehet igaz rá."

Az, hogy szegény, és egy hónapban x órát (nem reggeltő estig, nyílván) játszani akar, az ne legyen már egymást kizáró ok! A techika meg 2008 nem bilincs, amelynek vissza kell vetnie, hanem ugródeszka, amelyen el kell indulni! A kérdés csak az, hogy merre.

Mindemellett bizonyos mértékig egyetértek Veled.

[ Szerkesztve ]

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#649) edipqe válasza remington2 (#648) üzenetére


edipqe
senior tag

hogy viszi elore azt a vkit a játék akinek nincs rá pénze? Ne érts félre én a warezolás mellett vagyok, csak nem értem az érvelésed.

annak inkább akkor már Catiát, meg Solidworksot kéne warezolnia és egész nap gyakorolni gyakorolni gyakorolni.

[ Szerkesztve ]

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#650) 7 válasza edipqe (#646) üzenetére


7
addikt

Az ideológia helyességének megállapítására viszont (elméletileg) a demokráciában a közösség nevez ki embereket, pont azért, hogy szűrjék azokat, akik azt feltételezik, hogy az ideológiájuk "jó". Persze ők is hibázhatnak, de azt azért érdemes szem előtt tartani, hogy ők harmadik felek, akik optimális esetben kívülről, a következmények és egyebek vizsgálatával döntik el, hogy tényleg használható-e, és ha igen, mennyire.

Amit te promotálsz, az inkább önbíráskodás, amit nagyon sokan nem díjaznak.

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Mi a Warez? Bűn vagy kényszer? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.