Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Mi a Warez? Bűn vagy kényszer? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#301) bambano válasza faber24 (#221) üzenetére


bambano
titán

A szoftver ára kereskedelmi területi egységenként változik.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#302) Sárpac válasza bambano (#295) üzenetére


Sárpac
nagyúr

ÉRTSÉTEK MÁR MEG az az ember aki warez alatt letölti a játékot soha az életbe nem fog elmenni és megvenni azt. max. csekély 2-3 kivétel%.

Ezért erre fogni csak marhaság. Aki egy picit is jobban figyelemmel kíséri a mai játékipart az láthatja, hogy utóbbi 2-3évben alig jelenik meg színvonalas normális játék, inkább ez a baj!!!!!!!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#303) bambano válasza TazLeacher (#224) üzenetére


bambano
titán

"nem hibátlan senki, mindenki tölt": ilyen ex-katedra kijelentéseket nem ártana bizonyítani, mielőtt megírod.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#304) Sárpac válasza bambano (#300) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Hmmm.. mekkora ordás baromság az, hogy én több ezer forintért a 24órás tv adásból 12óra reklámot kell, hogy nézzek, pedig a műsorfüzetbe ez nincs is feltüntetve.

Ugyan már...

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#305) adalbert1 válasza TazLeacher (#287) üzenetére


adalbert1
veterán

Winrar helyett 7z?

(#306) bambano válasza Sárpac (#231) üzenetére


bambano
titán

Hang és film letöltése abban az esetben megengedett, ha még közvetve sem szolgálja anyagi haszonszerzés célját.

SW letöltése és használata illegális.

Megosztás gyakorlatilag mindkét esetben illegális.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#307) Tüzi

Szerintem egészen addig nincs baj a varezzal, amíg nem esik át az ember a ló fásik felére. Ha már mindenki vérpistikézik, akkor már gond van. De addig, amíg letölt az ember 2-3-5 filmet, vagy játékot, addig nincs semmi.
Hovatovább, ebből lehetne csinálni statisztikát is. Persze ehhez normális gondolkodás kellene, de lehetne kategorizálni a szart a jótól. Szart nem venne meg az ember (10perces "programok", rókabőrök, bughalmazok, amiket a marketing-hype kombó ad el), a jót viszont vásárlással kellene díjazni. Előbb utóbb változna a kínálati oldal, és a jó irányban változna.

Csakhát sok a vérpistike, ebből nincs pénz, ez miatt pedig egyre több a gagyiszar. Ettől még több lesz a vérpisitke, és benne is vagyunk a spirálban.
Régen én is vásároltam szoftvereket... mostmár sajnos letöltésre sem méltatom őket, mert csak a helyet foglalják :(

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#308) Sundesz válasza Sárpac (#302) üzenetére


Sundesz
őstag

Lehet, hogy én a csekély 2-3%-ot képviselem, de sok játékot megvettem már 2-3K-ért. Emlékszem a Flat Out 2 csak nálunk Mo-n 2K volt amikor megjelent. Már jó előre tudtam, hogy meg fogom venni ennyi pénzért, meg se fordult a fejemben, hogy letöltsem. Az ár igenis számít.
Multiplatformos gamek meg jönni fognak továbbra is dögivel, és nem feltétlenül jelent ez silány minőséget.

[ Szerkesztve ]

Hörcsög Powa'

(#309) Vistaboy válasza Sárpac (#302) üzenetére


Vistaboy
veterán

"Aki egy picit is jobban figyelemmel kíséri a mai játékipart az láthatja, hogy utóbbi 2-3évben alig jelenik meg színvonalas normális játék, inkább ez a baj!!!!!!!"
Ezzel egyet kell hogy értsek. Mondjuk laikusként azt gondolom, hogy azért fog lassan kihalni a Demók és Shareware-ek kora, mert ha a demó után kell megítélni a játékot, sokkal kevesebben veszik majd meg, mint egy jó reklámmal. :(

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#310) Morden24 válasza Sárpac (#302) üzenetére


Morden24
nagyúr

Egyébként azért azt nem mondanám, hogy nem jelenik meg színvonalas alkotás. Tény, hogy már nem a genre-alapozó virágkort éljük, de most is dögivel van bitang jó alkotás (most sorolhatnék, de tuti mindenkinek volt olyan, ami odab*szott rendesen :) Nekem pölö Bioshock és Witcher tipikusan ilyen volt)

Megjegyzem, az új Civilization miatt elévült az utolsó nagy érvem az Xbox ellen, miszerint "nem veszem meg, mert nincsen rá civ" :DDD Már minden nap egy külön veszélyzóna, hogy mikor szánom rá magam... bár valszeg az új revíziót most már kivárom. :U

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#311) Sárpac válasza Sundesz (#308) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Igen de lehet rosszul fogalmaztam, de talán pontosan nem is lehet, viszont tény, hogy valaki pont a warez letöltés után beleszeret egy gaméba és megveszi ami előtte eszébe sem jutott volna.
Viszont kicsivel odébb erről is írtam.

Nekem is van Oblivion, Flat out2, Cod2-4, Doom3.... stb kb. 50legális vásárolt és boundle játékom.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#312) TazLeacher válasza bambano (#303) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

ex-katedra: ez mit jelent?

Komolyan mondom, hogyha van 1 olyan ember, aki soha a büdös rohadt életbe nem tett olyat (nem töltött le egy programot, filmet, zenét vagy bármi jóistent, nem másolt soha audió vagy VHS kazettát, nem vetített nyilvános helyen filmet, nem hallgatta a ráadiót a munkahelyén úgy, hogy vásárlók is hallhatták....folytassam? Mert ez mind warez, csak régi ill. új formában,) ami bármilyen szempontból is az illegalitás határait súrolja, akkor az Te vagy.

Szóval javítom. A felhasználóok 99,9999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999%-a tölt, vagy töltött.

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#313) g@bo válasza Sundesz (#308) üzenetére


g@bo
nagyúr

az ár csak neked számit, jer1cho szerint akinek nincs pénze rá, emigráljon, vagy akassza fel magát, ingyen nincs szórakozás. :))

(#314) TazLeacher válasza g@bo (#313) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Megint szavakat adsz a "tollamba".

Te a magyar fizetésedre panaszkodtál, erre mondtam, ha nem tetszik, el lehet húzni. Azt mondtad mennyivel jobb osztrák földön. Akkor miért panaszkodsz itt, és miért nem mész oda? Ugye milyen fene jó dolog az EU?

Mikor mondtam, hogy bárki is akassza fel magát?

A képet mier véljem? Most megint az lesz, hogy beraksz egy képet, aminek semmi köze a témához? Úgy, mint a ferraris sztori, aztán megint én leszek a hülye. Mert arra azóta sem válaszoltál.

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#315) Polllen válasza Vistaboy (#309) üzenetére


Polllen
nagyúr

A demóknak sztem addig volt létjogosultsága, míg nem volt szélessávű internet és majd akkor lesz megint ha a warez eltűnik (ez utóbbit kétlem)

Pl általában a játék egy dvd, a demo meg 1-1,5 giga...a legtöbb embernél letöltésben nem számít. Fel se merül, h a demót szedje le...

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#316) Polllen válasza Sárpac (#302) üzenetére


Polllen
nagyúr

Jó alkotások mindig vannak. Játékban, zenében és filmekben is. Csak feldúsult a kínálat, így az átlag lett ócskább...uh jobban kell válogatni :))

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#317) Vistaboy válasza Polllen (#315) üzenetére


Vistaboy
veterán

Igen, de erre megint csak azt tudom mondani, hogy a demo - bár mostanában tényleg elég húzósak méretre - pont arra való, ha NEM AKAROD letölteni a játékot, csak ki akarod próbálni. Ha le akarod tölteni, akkor még szép, hogy nem a demót szeded le... :U

MOD: Érdekes, már több mint 300 hsz született, és még egy moderátor (Csak Thrawn egy hsz erejéig) sem szólt még a témához. Pedig ők a jogosultak az ilyesmik elbírálására. :U

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#318) Polllen válasza Vistaboy (#317) üzenetére


Polllen
nagyúr

Inkább mondjuk azt, hogy ki akartad próbálni, de nem akarod még megvenni!
A letöltés főleg itt nem egyenlő a megvennivel :)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#319) g@bo válasza TazLeacher (#314) üzenetére


g@bo
nagyúr

nem elmenni kell, ez a hüje szöveg fletóé, nem a tied. itt kell megteremteni a megfelelő körülményeket.

ferrari, dvd.... a hiányra irtam, mekkora gond legyártani xaros 1000 dvd-t.

(#320) #95590400


#95590400
törölt tag

hadd kérdezzek már vmi olyat, amit gondolom eddig még senki nem tett fel... az ilyen turkáljunk a zsebekben, meg tolvajozzunk, vagy ideológiát adjunk a szerzői és szomszédos jogok sértegetésének (sok idióta, még mindig ott tart, h lopás, holott azért a lópikulát, azt teljesen máshol tárgyalja a btk.) mikor volt vmi értelme, meg hasznos végeredménye?
tessenek kérem forradalmat csinálni, pro és kontra.

(#321) TazLeacher válasza g@bo (#319) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Nem panaszkodni kell, hanem tenni ellene.

Elhiszed, hogy nem gyártási problémák voltak, hanem keveset kapott az ország, mert rosszúl mérték fel az igényeket?

Mégegyszer:
A képet mire véljem, véljük?

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#322) TazLeacher válasza #95590400 (#320) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Ha kiállsz az utcára (vagy akár itt) és azt üvöltözöd, hogy autót lopni bűn, annak sincs semmi értelme, mégis az. Vagy akkor szarjunk mindenre, ne legyen senkinek se véleménye, és csináljon mindenki azt, amit akar?

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#323) TazLeacher válasza Vistaboy (#317) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Re MOD: 7végén mindig gyengébb a moderátori jelenlét.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#324) g@bo válasza TazLeacher (#321) üzenetére


g@bo
nagyúr

mesélj, a fél országnak, mit kell tenni? hmm?

(#325) Magnum_ válasza Vistaboy (#248) üzenetére


Magnum_
nagyúr

:R a legtöbb progim nekem is jogtiszta (Vista, Office, stb) :K nem az összes persze. de van free BS-playerem :B (persze filmek zenék nem, játszani meg nem játszok nagyon.)

I humbly and respectfully decline™

(#326) Vistaboy válasza #95590400 (#320) üzenetére


Vistaboy
veterán

Tudjuk, sajnos MI nem tudunk sokat tenni ellene. Az egyedüli megoldás, hogy igyekszünk rávenni másokat, hogy minél kevesebbet warezoljanak. Tudom, ez a mostani fizetések és árak függvényében nem (vagy csak nehezen) megvalósítható. De ha még ezt a kicsit sem tesszük meg, akkor tényleg semmi remény nincsen arra, hogy valamit is elérjünk.

Rossz példa, de pl. ha meg akarod nyerni a Lottó 5-öst, ahhoz játszani is kell, bár még így is elenyésző az esélyed arra, hogy megnyered. De ha nem is veszel szelvényt, akkor hogyan akarsz nyerni? ;]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#327) Thrawn válasza Vistaboy (#317) üzenetére


Thrawn
félisten

Véleményem szerint rossz a cím.
A warez bűn de nem kényszer (semmiképp sem vagy).

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#328) TazLeacher válasza g@bo (#324) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Nekem jó így, ahogy van. Te panaszkodsz, ezért biztos tudnád jobban csinálni. Mint minden egyéb dolgot. Már elmondtad, hogy Te jobban csinálnád a szoftverfejlesztést, értékesítést, a marketinget, ezek után egy ország problémája mi neked?

Akkor MÉGEGYSZER:
Mi ez a kép? Válaszolnál a kérdésre, ha már beraktad a topicba?

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#329) Vistaboy válasza Thrawn (#327) üzenetére


Vistaboy
veterán

Igazad van, de ezt mondd azoknak - A legtöbbeknek, akik warezolnak - , hogy tényleg így van. Nem véletlenül írtam úgy. Ugyanis pont az volt a lényeg, hogy a legtöbben pont ezt állítják, hogy kényszerből warezolnak... :DDD :U

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#330) #95590400 válasza TazLeacher (#322) üzenetére


#95590400
törölt tag

nem, általában csak azt szoktam üvöltözni, h mekkora idióták azok, akik egy kalap alá veszik a szerzői jogsértegetést a kocsilopással. de ennek a fajta keresztesháborúnak sincs sok értelme.
Vagy akkor szarjunk mindenre, ne legyen senkinek se véleménye, és csináljon mindenki azt, amit akar?
nagyjából igen. a szerzői jog már régen nem a szerzőkről szól. kisajátította lobbi szinten egy ipar, ami annyi etikussággal és erkölcsiséggel sem rendelkezik, mint a warezolók nagy része. innentől kezdve nincs kedvem kovácspistikéket köpködni. általában mindenhol olyanok dobálják ezügyben a köveket, kiknek homokszemekhez sem lenne joguk.
a vélemény meg olyan mint a segglyuk. mindenkinek van, és mindenkinek bűzlik valamennyire.

(#331) #95590400 válasza Thrawn (#327) üzenetére


#95590400
törölt tag

átmenni a piros lámpán bűn vagy vétség?

(#332) Magnum_ válasza Thrawn (#327) üzenetére


Magnum_
nagyúr

szerintem ugy érti, hogy hogy a "delikvens" elköveti a bűnt, de kényszerből e (a pénzhiány miatt)

I humbly and respectfully decline™

(#333) Magnum_ válasza #95590400 (#331) üzenetére


Magnum_
nagyúr

szabálysértés :DDD

I humbly and respectfully decline™

(#334) TazLeacher válasza #95590400 (#330) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Akkor csak 1 kérdésem lenne hozzád:
Akkor mi a francot csinálsz itt? Tartsd meg a véleményed magadnak, ha nem vagy kíváncsi másokéra. Az itt lévő emberek azért jönnek ide, hogy vitázzanak, néha veszekedjenek, megismerjék más emberek véleményét, ha az nem is egyezik a sajátjukkal. Erre Te idejössz, közlöd itt 300 hsz után, hogy mindenki fejezze be, mert Te úgy gondolod. Szerintem mutass példát, és ne írj a topicba többet.

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#335) Thrawn válasza #95590400 (#331) üzenetére


Thrawn
félisten

Ha elkapnak megbüntetnek.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#336) Magnum_ válasza Thrawn (#335) üzenetére


Magnum_
nagyúr

:C :DDD

I humbly and respectfully decline™

(#337) Vistaboy


Vistaboy
veterán

További kellemes (Vagy kellemetlen) fórumozást, most már sajnos mennem kell. Holnap meló után jövök.

Ui.: Kérlek csak kulturáltan folytassátok. :R ;)

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#338) sztikac válasza TazLeacher (#328) üzenetére


sztikac
őstag

Ebből az index.hu-s cikkből szedte. De hogy ide minek szúrta be?

(#339) g@bo válasza sztikac (#338) üzenetére


g@bo
nagyúr

hát, számítógépeznek rajta te okos, dekoráció.

(#340) sztikac válasza g@bo (#339) üzenetére


sztikac
őstag

De ez hogy kapcsolódik a topik témájához? Azokon a gépeken (állítólag) linux fut, azt meg azért nehéz warezolni :DDD

(#341) Magnum_ válasza sztikac (#340) üzenetére


Magnum_
nagyúr

:D

I humbly and respectfully decline™

(#342) g@bo


g@bo
nagyúr

kiváncsi vok, ha megdöglik a pc játékfejlesztés, mert ugye sokakszerint itt megfog, mi fogja hajtani a hw piacot. gondolok az új nvidia monsterekre, és triplequad kór procikra.

aztán a hw fejlesztés is megdöglik, aztán szép lassan minden....

(#343) Amoroso


Amoroso
aktív tag

Valaki legyen szives és világositson fel, hogy mi a külömbség a warez meg a torrent között. Eddig abban a tévhitben éltem, hogy a torrentet megcsinálja egy júzer, feltölti egy oldalra, és az oldalon keresztül le tudják tölteni a gépéről. A warez pedig telefonon vagy más módod kifizetett időkorlátos hozzáférés egy telipakolt lopott cuccos szerverre.
előre is köcce

(#344) #51736960 válasza g@bo (#342) üzenetére


#51736960
törölt tag

majd a következő windows :)

[ Szerkesztve ]

(#345) Dr. Romano válasza Amoroso (#343) üzenetére


Dr. Romano
veterán

"Torrentről" is le tudsz szedni teljesen jogtiszta tartalmat, így azt egyből wareznek nevezni butaság!
Mellesleg a torrent p2p hálózaton alapuló fájlcserélés és ez egyes PC-s programok és online játékok (mint pl. a Project Torque) alapja.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#346) TazLeacher válasza Amoroso (#343) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

A torrent csak egy eszköz. Nem feltétlen szükséges törvénytelen dolgokra használni (a warez meg az). Valaki írta lentebb, hogy a legjobb példa a honlap. Ha valamelyik honlapról le lehet tölteni illegális tartalmakat attól az összes honlap nem lesz törvénytelen dolog, csak a róla letölthető dolgok. A torrentel (meg fájlmegoszók, mint pl. DC++) nem feltétlen kell törvénytelen dolgokat megosztani, tehát az sem törvénytelen. Amint megosztasz törvénytelen dolgot, abban a pillanatban már warezcselekmény, de akkor sem a torrent, vagy a fájlmegosztó a hibás, hanem Te.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#347) TazLeacher válasza sztikac (#340) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Na, már Te is nagyokos vagy. Mondtam, itt mindenki hülye, csak ő az okos. Valószínűleg ebben a topicban még senki nem látott számitógépező embert. Éééérteeed, nagyokos? :D

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#348) Olasza


Olasza
aktív tag

Sokat gondolkoztam ezen a témán, nem csak mostanában, és a véleményem sajnos nem lesz kedvelt.
Alapvetően 2 felé szedném a warez dolgokat:
1, vannak a hasznos programok (op. rendszer, office, tervező és ellenörző progik, stb), és vannak a
2, szórakoztató multimédiák (zene, film, játék)
Az elsőre már legkésőbb középiskolában rá vagy kényszerűlve, mert a házidat kénytelen vagy elkészíteni, és arra nem lehet apellálni, hogy "majd suli után maradj bent, van 2 órád, hogy használhass egy gépet". A szülők pedig nem biztos, hogy kitudják csengetni azt a közel fél milliót azokra a programokra, amikre 4 év alatt szükség van. Sőt! Ha a gyerek azt mondaná nekik, hogy a sulihoz KELL pl. egy 100e Forintos Ofiice, rögtön kitörne az iskolában a botrány. Így a gyerek fogja, és elkéri az osztálytársától, akinek megvan valahonnan, és rögtön hibásan cselekedett.
Egy gép anyagi összetétele kb. 10% hardver, 90% szoftver. Ezt így tanítják, nagyjából stimmelne is, de egy géphez nem érrtő szülőnek ezt próbáld meg elmagyarázni, aki egy teljes évet arra spórolt, hogy csepp gyerekének karácsonyra vegyen egy Tesco gazdaságos, vagy ha a gyerekre hallgat, low-end gépet.

Viszont most jöjjön a fekete leves:
A szórakoztató multimédiák több mint 99%-a külföldi, és semmilyen értéket nem képvisel. (Megunod, végigjátszod, kimegy a divatból, tönkre megy a lemez, a végén csak egy szimpla eldobandó korong lesz belőle, az is szemét). Ha mindenki tisztességesen megvenné az általa hallgatott zenét, az ország rövid időn belül fizetésképtelen lenne! Tényleg mindenki fizessen többszáz Forintot 2-3 perc zenéért, minden egyes kütyüre, amit használ? Egy 8 gigás ipod értéke több millió Forint lenne. Ha megunod, fogod magad, és több milliót egy gombnyomásra retörölsz. Na ez a tisztességes út, és aztán esténként meg nézheted a tévében, hogy az előadók havonta váltogatják a többmillió dolláros villájukat.

Röviden ennyi...

(#349) joey04


joey04
titán

most olyat fogok írni ami miatt sokan elítélnek majd de nem baj én legalább nem próbálom magyarázni a "bizonyítványt"
szóval: azzal hogy én megvettem anno drága pénzért a gépet, úgy éreztem jogosult vagyok arra hogy azokat a progikat játékokat amiket elbír használjam, méghozzá ingyen vagy jelképes összegért.tessék lehet elítélni miatta én így gondolom.játékot eredetibe csak akkor vennék ha 4-500 ft lenne nekem többet nem ér.szoftverek közül az OS az egyetlen amiért hajlandó lennék fizetni, azért is max 20k.De az legyen dobozos fullos(tehát vista esetében ultimate)és ne legyen korlátozás hová hányszor rakom fel.Zenéért meg aztán még ilyen piti összegeket sem vagyok hajlandó fizetni.Ennek ellenére nem vagyok az a nagy warezos, évente kb 6 játékot próbálok ki, szoftverek közül még ennyit sem sőt amit lehet ingyenesen oldok meg(nem a tisztesség miatt hanem jóval egyszerűbb letölteni és használni mint működő cracket keresni figyelni meddig érvényes stb)Amit sokat töltök azok a sorozatok.Ott mondjuk más alternatíva nincs is hiszen mire lassan ér el hozzánk,bizonytalan hogy mikor törlik vagy teszi hajnali 2re a tv2, plusz nincs reklám és inkább feliratosan nézem eredeti nyelven.Filmeknél szintén az a helyzet mint a játékoknál, pár száz forintot megér ami nagyon jó az egy ezrest.ami nincs ebben az árban azt leszedem.vannak örök kedvencek amikért az irreálisan magas árat is kifizettem.vettem 12k értékben limitált eminem cd-t kiadtam a Jóbarátok sorozatért 85k-t(rá is ment még a telefonom is)és eredetiben van meg a Mafia és a GTA: SA.
szóval én úgy vagyok vele hogy belövöm nekem mi mennyit ér(belekalkulálva még ha jogtalanul is hogy mennyit költöttem gépre tvre stbre amin évezhetem ezeket)
aztán vannak olyan dolgok amiket azért töltök le mert a rendes kiadás egy rakás szar. pl Vissza a jövőbe és halálos fegyver sorozat, ahol a klasszikus szinkront sikerült elcseszni(igen, filmeknél a szinkronost favorizálom nem úgy mint a sorozatoknál)
összességében a filmek, sorozatok 50%-a legális eredeti szoftverek közül kb 2 van ami eredeti és használom is hozzátéve hogy 10nél nincs több.játékokból szinte mindent le is törlök ha kijátszottam (és már eleve az is ritka hogy végigtoljak valamit az említett évi 6 játékból max 4 de inkább 3)azzal sem értek egyet hogy ez egyenértékű egy monitor lopással.majd ha valaki vesz a Samsung gyárba egy monitort majd otthon valami eszközzel lemásolja és azt osztogatja akkor lehet hasonlítgatni.Bűn a warez ez nem is kérdéses de nem egyenértékű egy rablással lopással.lehet bizonygatni az ellenkezőjét,én így gondolom más meg máshogy.a fizetésekről: ha több milliót keresnék akkor bizony mindent eredetibe vennék megmondom miért, nem bűntudat miatt hanem kényelmesebb besétálni a boltba levenni a polcról játszani vele mint letölteni figyelni az arányra szívni ha jön egy frissítés de ahhoz már nem lesz jó a crack stb.

lehet gyűlölni de én legalább leírtam a véleményem nem úgy mint egyesek mind a 2 oldal részéről.(tudom mert a cikk megjelenése óta olvasom a kommenteket csak melóhelyen nem tudtam nyugiba válaszolni)

az asva féle "Az ASVA álláspontja szerint minden illegális, még a "biztonsági másolat" is" meg dvd "adó" nem dühít fel mert én vétek de az bosszantó lehet aki tényleg "rendes" az miért fizessen egy nyaraláson készült video kiírásáért....

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#350) sztikac válasza Olasza (#348) üzenetére


sztikac
őstag

"A szülők pedig nem biztos, hogy kitudják csengetni azt a közel fél milliót azokra a programokra, amikre 4 év alatt szükség van. "
húbazz ez melyik iskola?

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Mi a Warez? Bűn vagy kényszer? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.