Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Mi a Warez? Bűn vagy kényszer? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1051) edipqe válasza LASERwin (#1050) üzenetére


edipqe
senior tag

a hsz-od megértem, de mehetett volna OFF-ba.... ;)

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#1052) Vistaboy válasza szasanyi (#1049) üzenetére


Vistaboy
veterán

Egyetértünk. Sajnos a legtöbben úgy állnak a dologhoz, hogy ha valamit meg tudnak szerezni ingyen, akkor azért már nem is éri meg fizetni. Viszont nem mindenkinek nincsen rá pénze, csak egyszerűen ilyen a felfogása. :U

Sajnos, amíg az ilyen emberek vannak többségben, addig nem is fog változni a helyzet drasztikusan. :(

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1053) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Kritizálta a Microsoft-ot a Blizzard.

"Az elmúlt hónapokban sokan, sokszor szólaltak meg a PC-s játékok jövője kapcsán, ám a piac gyengeségeit a legtöbben a kalózkodás tényével magyarázták. Most azonban a Blizzard is véleményt mondott a témában, ám a kalózkodás helyett ők a Microsoftra panaszkodnak."

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1054) szasanyi válasza Vistaboy (#1053) üzenetére


szasanyi
félisten

Szerintem a Misrosoftot nem csak ők, és nem csak ezért kritizált(j)ák... jogosan!

(#1055) Vistaboy válasza szasanyi (#1054) üzenetére


Vistaboy
veterán

Hát ja. Csak az a baj, hogy a legtöbb cuccom csak Windows alatt megy. :DDD :O

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1056) szasanyi válasza Vistaboy (#1055) üzenetére


szasanyi
félisten

Többek között ezért vettem PS3 konzolt. Nesze neked MS meg folyamatos hw fejlesztés. :P Persze nem azt mondom, hogy ez olcsó... de ésszel elfogadható áron lehet vásárolni és cserélni a gameket, és itt nincs sz@rakodás meg CPU, VGA, RAM csere. CSAK játszani kell! És ha már fizetek, akkor elvárom, hogy azt kapjam amire számítok, amit szeretnék. Hiszen azért fiezetek érte. :U No, a PC-nél ez nem így van, ezért valamelyest megértem, ha a PC gamerek nem rohannak fejfesztve a boltba10k-14k-ért egy tök bugos gamet megvenni amihez valszeg egy rakás javítást kell letölteni meg drivert kell cserélni, esetleg wint újra rakni, de lehet, hogy gépet fejleszteni mert anélkül nem lehet játszani vele - legalább is nem úgy, hogy hozza az elvárt és megfizetett játékélményt. ;] És ez nem csak pénzkiadást, hanem egy rakás sz@rakodást is magával hoz. :(((
Azt is tudom, hogy nem könnyű a PC játékok optimalizálása, DE csak meg kellene tanulni és nagyobb hangsúlyt fordítani rá. Nem gondolom, hogy ez hátráltatná az eladásokat. ;)

(#1057) Vistaboy válasza szasanyi (#1056) üzenetére


Vistaboy
veterán

Sajnos manapság a mennyiséget sokan előbbre helyezik a minőségnél. Inkább adjanak ki kevesebb játékot, de bugmenteset és jól optimalizáltat. Akkor garantáltan többen vennének eredeti játékot.

Mondjuk azért nem minden játékra igaz ez, és az sem a fejlesztők/kiadók sara, hogy ha a millióféle hardver és szoftver között ritkán lehet optimális egyensúlyt létrehozni. Viszont amelyik játék megérdemli, azért én sem sajnálom a pénzt.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1058) szasanyi válasza Vistaboy (#1057) üzenetére


szasanyi
félisten

A lényeg a lényeg, a többi magyarázkodás. A gamereket nem érdekli, kinek a hibája az, ha nem olyan terméket (játékot) kap a pénzéért amit remélt, vagy ami annyiért elvárható! Ha ezen nem változtatnak jelentősen - a hogyan az lényegtelen az userek szempontjából - sokan ezután sem vesznek eredeti gameket, vagy legalább is keveset. Szerintem.

(#1059) k.


k.
őstag

AztaQva.Nem néztem egy ideje és már ilyen sokan irtak.Huh azért ez teljesitmény :DD

(#1060) fekeandras


fekeandras
őstag

Sziasztok.Nekem az a bajom hogy,a Srtike Fighers Gold nevű pc játékprogramot egyszerűen a föld alól sem tudom megszerezni.Sehol sem lehet legális úton beszerezni,még a magyarországi forgalmazónál sem!Volt pár éve egy játékokkal foglalkozó újság lemezmelléklete,beszéltem az újság terjesztési részlegén dolgozó hölgyekkel,a lapkiadó emberével és még kb 4-5 illetékes emberrel,de senki sem tudott segíteni.Kb 2-3ezer forintot telefonáltam el,ráment egy csomó időm,stb.Simán letölthetném teljesen ingyen,de azt nem akarom.Ezer helyen hirdettem meg hogy,keresem ezt a game-et de semmi.Úgyhogy két lehetőségem van.Vagy warezolok vagy nem lesz meg az a progim soha.Ez elszomorító.Az meg hogy,bizonyos operációs rendszert gyártó cége milyen etikátlan dolgokat engednek meg maguknak a a saját felhasználóik tudta nélkül (adatszerzés,piackutatás stb )az megdöbbentő.A "semmilyen formában nem gyűjtünk adatokat felhasználóról" és egyéb kamu altatódumának meg NE tessék bedőlni,mert könnyen meglepetések érhetik az embert.Tapasztalatból mondom.Na de ez nem ebbe a topic-ba tartozik.Már fel is dühítettem magam úgy hogy léptem is.Sziasztok

(#1061) fekeandras


fekeandras
őstag

Szóval adott esetben kényszer is lehet...
:K

(#1062) k. válasza fekeandras (#1061) üzenetére


k.
őstag

Jó csak ez azért elég ritka.Azért átlagba mindent meglehet szerezni legálisan.Kivétel persze a hihetetlen régi játékokat.Azokat max gyüjtőkről.

(#1063) fekeandras válasza k. (#1062) üzenetére


fekeandras
őstag

Igazából 2004év végi játék,megvolt eredetiben de full karcosan kaptam vissza haveromtól,mert kölcsönadtam hogy kipróbálja.Elvittem felpolíroztatni a lemezt de nem segített az sem.

(#1064) Vistaboy válasza fekeandras (#1063) üzenetére


Vistaboy
veterán

Sajnos ez megesik néha. Nekem is ment tönkre már lemez. De ilyen esetben általában kicserélik a lemezt. Van terméktámogatás is az eredeti cuccokon. ;)

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1065) eami válasza Skizz (#6) üzenetére


eami
addikt

A probléma manapság szerintem inkább ott van, hogy egy rakás sz** amit előállítanak. Félreértés ne essék. Én pl csak is eredeti megvásárolt játékokkal játszom. Ráadásul online veszem meg gyártótól, nem 2x annyiért idehaza. Érdekes módon egyre több gyártó áll rá az ingyenesen megkapható alapjátékokra, amit aztán különböző pack-okkal lehet tovább bővíteni. Talán ez a legjobb modell mivel így lehet a legjobban népszerűsíteni a játékot és zsákbamacskát sem árulnak. (pl.: tackmania, sok-sok MMORPG). Én sem értem amúgy azokat akik mindenáron warez forrásokból élnek. Ami jó igenis meg kell fizetni és díjazni az alkotók munkáját!

(#1066) Zeratul válasza Vistaboy (#1057) üzenetére


Zeratul
addikt

Azért millió féle HW már nem igazán van. Van két VGA chip előállító aki gamer GPU csinál, van két X86 alapú proci gyártó.

(#1067) Wolverine válasza Zeratul (#1066) üzenetére


Wolverine
félisten

A két VGA gyártóra alapozva rengeteg különböző VGA jelenik meg, az alaplapokról és a RAM-okról ne is beszéljünk... Ráadásul nem csak az egyes darabok számítanak, hanem a konfigurációk - és abból millió van valóban.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#1068) szasanyi válasza Wolverine (#1067) üzenetére


szasanyi
félisten

Ez valóban megnehezíti az optimalizálást, DE nem legendő ok, hogy - sok esetben - egy rakás sz@rt kapjon a gamer GAME helyett. :((( Annyira nem is olcsó, hogy pölö arra fogjuk a dolgok.. mert, hogy ennyi pénzből nem telik többre.

[ Szerkesztve ]

(#1069) Vistaboy válasza szasanyi (#1068) üzenetére


Vistaboy
veterán

Sajnos ebben igazad van, mostanában kevesebb gondot fordítanak az optimalizálásra. De ez főleg a kiadók "érdeme", hiszen ha egy játék nem a legideálisabb időszakban jelenik meg, akkor esetleg egy hozzá hasonló jobb cím elviheti az eladásokat. És hát így vagyunk vele mindannyian, ha két FPS közül kell választani, akkor valószínűleg a jobbat választanánk.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1070) izriot


izriot
tag

Szepkó, ha nem volnál téged ki kéne találni.

Többsoros metaforák zagyvasága, mint érv, ami bizonyosan alátámasztja a végkövetkeztetést, miszerint "a warez bűn és pszichológiai kényszer"... Nem semmi! Tanuld meg értelmesen kifejezni magad és igazi érveket használni, ha azt akarod hogy komolyan vegyenek. Így csak egy pojáca maradsz.

"A topik címe egy kérdés nem kijelentés,vádaskodás."
A topic címe és a témaindító bejegyzés teljesen irreleváns, már ott is egyből mocskolódással kezd a T. szerző. Ami itt ezer kommenten keresztül ment az csak aljas, véresszájú személyeskedés, mocskolódás és sárdobálás volt, így - habár általam érthetetlen okokból- ha már a moderátorok engedélyezték ezt a teljes mértékben uszító bejegyzést és a fórumot is, kötelességemnek érzem megvédeni az egyszerű warezolók becsületét.

Tehát még egyszer, a virtuális és való világ nem ugyan az.

"- a vasat - sem lopkodja össze az ember innen-onnan"

"Érdekes. Az adataidnál szereplő "bivaj AMD"-t sem vetted akkor meg? Mert azt nem lehet ingyen letölteni..."

"Meg se merem kérdezni, üzletbe jársz-e, és ha igen mit csinálsz ott..."

...és társai. Tehát mindenki, aki warezol egy mocskos tolvaj. Wow!
Mint az ismeretes, emberek kis virtuális cselekedetei alapján, hihetetlen freudi deduktív következtetéssel rekonstruálható a teljes személyiségük!
Bizonyított és köztudott, hogy a számítógépes játékosok azok, akik véreskezűen gyilkolásznak és a lányainkat erőszakolják nap mint nap!
Ejj, ejj, ez a virtuális világ maga az erkölcsi fertő és a megtestesült gonosz, pfejj! Bezony!
Félelemkeltés, bűntudatébresztés, lelki terror... és még mindig témánál vagyunk? Dehogy.

A lopás, rablás, betörés, súlyos testi sértés, nemi erőszak nem egyenlő a szerzői jogi bűncselekménnyel, teljesen más jogi kategória...

Erősen irónikus, hogy pont azok becsmérlik a warezolókat, akik a legaljasabb módon mocskolódnak. Azt hiszem egyre megalapozottabb a gyanúm, miszerint Vistaboy csak egy egyszerű bérszónok. Sehol egy árva idézet a szerzői jogi törvényből, sehol egy konkrétum vagy értelmes érv, csak ködösítés, csúsztatás, dezinformáció, lelki terror, majd aki jól végezte dolgát lezártnak tekinti a témát. Biztos júniusban hoztak ki egy rakat játékot, fel kellett tüzelni egy kicsit a népet, hogy nagyobb legyen az eladás...

"Ezek szerint a te véleményed az, hogy csak akkor kell üzletbe menni, és megvenni valamit az áráért- kvázi pénzt fizetni érte - ha az ingyen, warezként nem tölthető le vagy szerezhető be, és anélkül beledöglik az user...?"

Nem érted amit írtam. Én nem mondom meg, hogy ki mikor és miért menjen üzletbe megvenni bármilyen szoftvert.
Én azt mondtam, hogy az egyszerű warezoló bizony nem menne el a boltba megvenni a szoftvert, hogyha azt nem tudná ingyen warez útján beszerezni. Hogy ez a kijelentés miért fontos? Arra próbálok rávilágítani, hogy az egyszerű warezoló egyébként sem venné meg a szoftvert, tehát sehol sem károsítja meg a szoftveripart. Ebből következik, hogy az egyszerű warezoló nem vonható erkölcsileg felelősségre.
A miértje? Nincs az a szükséglet, ami alternatívával nem váltható ki. Nyilván nem venném meg pl. a vmwaret vagy a finereadert harmincezer forintért, hanem keresnék valamilyen ingyenes megoldást, játékok tekintetében inkább kölcsönzőbe mennék vagy retróznék. Lehet hogy ez a megoldás kényelmetlen, de legalább nem apasztja ki a pénztárcám... És bizony, Magyarországon 2008-ban az átlagos 110 ezer forint nettó kereset tekintetében egy 12-30 ezer forintos szoftver luxuscikknek számít. A magyar ember nem hülye és nem ellensége a pénztárcájának, nem hiszem, hogy bármely átlag warezolónak -igen, még azoknak is, akik ki tudnák fizetni egy csettintésre- annyira alapvető létszükséglet lenne bármilyen szoftver, hogy azt alternatívával ne tudná megoldani vagy ne tudna lemondani róla.

"Hát az, hogy te kit skatulyázol be, az abszolút a te dolgod. Arról viszont már vitatkozhatnánk, hogy kinek milyen is a vitastílusa, ill. az intelligenciaszintje..."

Ez csak mellékesen. Rosszul is érvel. Nyilván nem hallott az illető az iso, flac, ape ill. a többi losless kiterjesztésről. De ezt már kitárgyaltuk, irreleváns.

Tehát, valaki írja le pontról pontra, egyenes válaszban, hogy az egyszerű warezoló hogyan károsítja meg a szoftveripart a warezzal, hogy én is beálljak a boldog család közé és együtt bólogathassak veletek, hogy bezony milyen mocskos dolog ez a warez és hány fejlesztő kenyerét veszi el...

(#1071) #56573440 válasza izriot (#1070) üzenetére


#56573440
törölt tag

A lopás, rablás, betörés, súlyos testi sértés, nemi erőszak nem egyenlő a szerzői jogi bűncselekménnyel, teljesen más jogi kategória...

tudom hogy klasszikus de ez jutott eszembe róla:

1. hét
Hétfő
Bevittek az előzetesbe. Van itt néhány nagydarab, tetovált rab. Főleg gyilkosok és rablógyilkosok. Elmondtam, hogy nálam találtak egy másolt Corel Draw-t. Elsápadtak, majd tisztelettel arrébb húzódtak. Az egyik felajánlotta, hogy szívesen kitisztítja majd a cipőmet, ha igényt tartok rá. Talán nem is lesz itt annyira rossz.

Kedd
Beszélgettem a cellatársaimmal. Az egyik gyilkos elmondta, hogy 5 évet is kaphat, de lehet hogy 3 év múlva szabadon engedik mert hirtelen felindulásból ölt. A másik ittasan elütött egy asszonyt, 3 évet kaphat, de lehet hogy 2 év múlva elengedik, mert a nő szabálytalanul közlekedett. Mondtam, hogy a másolt Corel Draw miatt 8 évet is kaphatok, de lehet hogy leviszik 7 évre, mert a saját gyári példányomról készített biztonsági másolat volt.

Szerda
Ma kihallgattak a rendőrök. Azt mondták, bizonyítsam be az eredeti CD-vel hogy a Corel az enyém volt. Mondtam hogy a Corel 2, amit nálam találtak, csak diskeken jelent meg, ezért is másoltam CD-re. Azt mondták ne próbáljak trükközni, ők okos rendőrök, "Mink to-vább-kép- zé-sen is vó-tunk" (így mondták) és tudják, hogy minden program CD-n jelenik meg.
Végem van.

Csütörtök
Kínozni kezdtek!
Behoztak egy számítógépet, a hóhér a szemem láttára leszedte róla a Linuxot, és felrakta rá a Windowst!

Péntek
Tovább kínoznak! Arra kényszerítettek, hogy Windows 95-öt telepítsek! 3,5"-es diskekről!

2. hét
Hétfő
Miután látták, hogy nem török meg, magánzárkába tettek. Nem én vagyok a zárka első lakója. Van itt egy falhoz láncolt csontváz, a kezében néhány Polimer kazettával. Manic Miner, Jetpac, The Hobbit, ilyesmik vannak ceruzával ráírva. A falra valaki körömmel néhány Photoshop serial numbert kapart. Az utolsót már nem tudta befejezni... Ma éjszaka megjelent a csontváz szelleme. Dömötör Flatline a neve. ZX Spectrumos kazettákat másolt dupla kazettás magnón, ezért zárták el, aztán itt felejtették és éhen halt. Azóta itt kísért.

Kedd
Bejött az ügyvédem. Azt mondta, a szerzői és a szomszédos jogok megsértésével vádolnak. Megkért, áruljam el neki, mit szereztem a szomszédomtól és mivel sértettem meg a jogait. Nem tudom, hogy az ügyvéd mennyire felkészült a témában, de rossz előérzetem van.

Szerda
Elkészült a szakértői jelentés. Egymillió forintos anyagi kárt okoztam a másolt programok szekrényben való tárolásával, további kétmillió forintos erkölcsi kárt pedig azzal, hogy ezeket a gondos munkával készített programokat csúnya, összefirkált CD-ken tartottam. A szakértő szerint a lopott könyvelőprogrammal akár a maffiának is könyvelhettem. Ha nem tudom bebizonyítani hogy ezt nem tettem, leültetnek. Hogy lehet bebizonyítani, hogy valamit az ember nem tett meg?

Csütörtök
Olvasgatom tovább a szakértői jelentést. Az Adobe Acrobat-ot 15.000 forintos kárként sorolta be. Ez egy ingyenes program, de a szakértő odaírta mellé, hogy ha nem az lenne, szerinte én akkor is elloptam volna, ezért tüntette fel kárként. A szakértő talált néhány bitet a winchesteremen, ami őt távolról a Windows Notepad utolsó néhány bájtjára emlékeztette. Azt írta, ez alapján biztos hogy loptam a Notepad-ot is, a Windows-t is, és ha magamnak loptam, akkor biztos másoknak is, ezért a kár mintegy 50 millió forint. Egy freeware játékot álcázott szövegszerkesztőnek minősített, mert hosszas munka után rájött, hogy a toplistába be tudja gépelni a nevét.

Péntek
Kopogást hallottam a zárka falán. Rájöttem, hogy valaki a Linux kernel binaris kódját kopogja. Válaszoltam neki, és most hexaban kopogva beszélgetünk. Ő is CD-k miatt ül. Smiley-kat hogyan lehet hexadecimalisan kódolni? Egyre többen szállnak be a kopogós levelezésbe. Most már levelezési listaként kopogunk. Dömötör lett a mailer daemon.

egypercesen volt anno...

aki meg nem érti meg magától hogy mivel károsítja meg a szoftverfejlesztőket ha ellopja a programot akkor javaslom mondjon le ;] ennál jobban nem kell minősítenie magát :C én is bérszónok vagyok tudom... én gyűjtöm az ilyen embereket, egyszerűen imádom :DDD ez a topik meg hemzseg ezektől. grat

(#1072) ollie válasza izriot (#1070) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Lol, nehogymár azt mondd, hogy van becsület a warezolásban. És arra is kiváncsi vagyok, hogy milyen virtuális világról beszélsz? Vagy úgy érted, hogy a valóságban le sem másoltál semmit, csak álmodtad? Ébresztő, ez nem a mátrix, ez a valóság.
Vagy szerinted a programok készítői is csak álmukban töltöttek esetenként akár éveket egy-egy szoftver-játék elkészítésével? Nagyon elferdült a gondolkozásmódod, ha ennyire semmire tartod mások kemény munkáját. Ráadásul te csúsztatsz erősen, hiszen minden erőddel próbálod jelentéktelennek beállítani a jogtalan másolást, mikor komoly bűncselekményekhez hasonlítod.

[ Szerkesztve ]

***

(#1073) ollie válasza izriot (#1070) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

(Az előzőt már nem tudtam módosítani.)

És alapvetően nem arról van szó, hogy mennyivel is károsítod meg a szoftveripart, hanem a becsületről. Valamit használsz ingyen, amiért fizetned kellene. Ezt becsületesnek végképp nem hívhatod. Itt nem számít, hogy kinek mennyi pénze van, hiszen ha nem tudok Yamaha motort venni, akkor nem lopok el egyet (de még csak 1 napra sem veszem "kölcsön"). Egy dolog számít, a becsület.

***

(#1074) peterszky válasza izriot (#1070) üzenetére


peterszky
őstag

Szeretem ezt a nincs rá pénz álláspontot. Mivel nincs rá pénzem, ezért nem veszem meg a Crysist, hanem letöltöm. Arra a konfigra van pénzem, amin elfut, meg a netre, amin megy a torrent folyamatosan...

Egyáltalán nem kell _sok_ pénz ahhoz, hogy minőségi játékokat vegyen valaki. Még a csúnya boltokban is lehet kapni 990-ért pár nagy nevet, például a Panzers 1-2.
lista
Persze ezek régebbiek, de most végigböngészve legalább 10 olyan címet találtam, ami nagyon jó!

Most indul a Legjobb Választás sorozat, nagy címekkel, mint a Hitman Blood Money, Tomb Raider valahány.

Ezenkivül vannak még (igaz, hogy Budapesten, így ez a vidékieknek nem alternatíva) a szoftverturkálók a Media Marktban. 990 és 500 forintos. Nem kis címeket szoktak beletölteni: pl: MS Train Sim, Serious Sam 2, Céh 2, Lego Star Wars és még sorolhatnám.

Aztán ott a Vatera, TeszVesz. Potom pénzért lehet játékokat venni, nem egyszer bolti állapotban, még ritkaságokat is. Én onnan szereztem: UFO 1, Dune 2000, Worms United, Worms 4 Mayhem, Weird War. Egyik sem volt több 1500 Ft-nál, postaköltséggel.

Érdemes böngészni a Gamestar Online Fórumát is, ahol a fiatalok megunják játékaikat. Így jutottam hozzá egy Jade Empire, Doom 3, Prey trióhoz 3000 Ft-ért, amit egyből vissza is kaptam a Jade Empire eladásával.

Utolsónak hagytam a legkézenfekvőbb helyet: a PH! aprót. Nagyon sok játék van, potom pénzekért is.

Egy valami biztosan kell, hogy olcsó és jó játékokat találjon az ember: türelem.

Ez a warezolók becsülete meg a hét vicce :))

What else you gonna do on a Saturday?

(#1075) ^Boss válasza ollie (#1073) üzenetére


^Boss
őstag

szerintem nincsen igazad.
attol, mert valaki hasznal masolt szoftot, nincs kara belole senkinek, ha amugy nem venne meg (tehat nem kell a munkajahoz pl). ha ellopsz egy motort, annak az erteke kárt okoz, mert az alkatreszek stb penzbe kerultek. de attol mert felraksz egy crack-elt winrart, nem lesz rosszabb a rarlabs-nak, mert ha nem ezt raknad fel, akkor egy ingyenest hasznalnal, ami nekik meg talan egy fokkal rosszabb is (nepszeruseg gyorsan csokkenne, amivel vevoket lehet szerezni)

https://vivid.money/r/istvanBCN - vivid 5 euro bónusz + óriási visszatéritések!

(#1076) #56573440 válasza ^Boss (#1075) üzenetére


#56573440
törölt tag

jah bár vehetnél trabit is, inkább lopj el egy ferrarit bár azt nem vennéd meg mert nincs rá szükség azért ezzel népszerűsíted... jogos :C
miért nehéz megérteni hogy az elvel van a gond, nem azzal hogy mit használsz. a lopás akkor is lopás, nem tudom mit nem lehet ezen érteni? nem tetszik? és ezért nem adnál ki pénzt? akkor ne hekkeld le hanem keress mást ami ingyenes pl... ezen akadok ki a bkv nál is. én ezért a szolgáltatásért nem fizetek.. budos meg lassú meg késik... akkor tessék gyalogolni vagy bicózni...
nekem millió olyan progi van fent a gépen ami ingyenes, és a fizetős szoftokat helyettesíti...
pl olyan dolgokat én is kipróbáltam mint office 2008 és társai, hogy _teljesben_ mit tud, mert nem az a kategória amit ha benéztem így jártam...

azzal hogy neked megvan törve a winrar, nero, akármi, és átjön a haver azt mondja hogy ez mekkora királyság már és megveszi.. ha nincs rá szükséged miért lopod el?:F ezt csak én nem látom reálisnak?
de szép próbálkozás :R

[ Szerkesztve ]

(#1077) ^Boss válasza #56573440 (#1076) üzenetére


^Boss
őstag

miert nehez megerteni, hogy mig egy ferrari motor stb. PÉNZbe kerul, mig egy winrarban nincs olyan cucc, ami megfoghato, igy nem kerul penzbe rajta semmi, a programozok munkajan kivul. eppen ezert nem tudod konkretan ugy ellopni, mint egy kocsit, ez hulyeseg. ha nem tudsz megvenni egy kocsit, mesz bkv-val. ha nem tudod megvenni a winrart, hasznalsz ingyenest, vagy feltorod egy crack-el, es hasznalod azt, ezzel konkret kart nem okoztal, csak elmeletit, nem mindegy..

nem, de megneznem hol tartana 1-2 nepszeru program elterjedese warez nelkul.. ha nem tornek fel sokan egy crack-el a winrart, konnyen lehet, hogy egy ingyenes tomorito egy ido utan lenyomna a felhasznalok kozott, mint kozismert alap tomoritot, es mar csak azok emlekeznenek ra, mint akik most emlekeznek egy-egy dos-os tomoritore. szoval a winrarosoknak is hasznal vmennyire, nyilvan jobb lenne nekik is, ha mindenki megvenne, de ez alomvilag..

nekem a legtobb progim ingyenes (foobar, imgburn), ezt csak elmeleti szinten mondom

[ Szerkesztve ]

https://vivid.money/r/istvanBCN - vivid 5 euro bónusz + óriási visszatéritések!

(#1078) ^Boss


^Boss
őstag

meg 1 gondolat erre a haver atjon es megveszi poenhoz

van 1-2 progi, ami alappa valt. ebben nagy szerepe volt a wareznek is. ma, ha megkerdezel egy hozzaerto valakit laikus szemmel, hogy milyen progikat ajanl, egybol az elsok kozott (a peldanal maradva) ott lesz a winrar, mint alap tomorito. ha csak 30 napig hasznalhatnak emberek, nyilvanvaloan ez megvaltozna, es a johire nem lenne ennyire eloterben a proginak, nem javasolja senki az ismerosenek, aki talal helyette egy hasonlo ingyenest.. es bizony 1-2 laikusabb felhasznalo ha azt mondjak neki, ez a tokeletes tomorito, meg fogja venni. 50-bol mondjuk 5. de az is valami...

nem azt mondom, hogy jo a warez, de van jo oldala is, es lopasnak semmikeppen nem nevezhetnem. ha kimennek valakihez, es osszeszamoljak "mennyi kart okozott", es kijon ilyen szanalmas osszeg, hogy 5 millio forint, csak nevetni tudok. gondoljak, hogy egy panelhazban elo, 15 eves opellel kozlekedo ember valaha is megvette volna ezeket a progikat, ha nem talalja meg oket a neten? nyilvanvaloan nem. es ha uzletileg nem hasznalta, csak sajat maga szorakoztatasara, az nem hiszem, hogy karokozas lenne.. haszon igy sem, ugy sem lett volna belole, az illeto meg legalabb 1-2 csaladi kepet megszepitett a fotosoppal, ez lopas?

a valosag amugy az, hogy nehany ingyenes program egesz hasznalhato
nalam alapbol itt figyel az imgburn, a foobar, a MediaPlayerClassic, a Flashget ingyenes verzioja, XnView, es meg sorolhatnam. rendkivul jo programok, nem muszaj warezolni..

[ Szerkesztve ]

https://vivid.money/r/istvanBCN - vivid 5 euro bónusz + óriási visszatéritések!

(#1079) ollie válasza ^Boss (#1078) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

"van 1-2 progi, ami alappa valt. ebben nagy szerepe volt a wareznek is"

francokat

ha már itt tartunk a winrar nem "alap" tömörítő, a zip a legelterjedtebb tömörített formátum

***

(#1080) ^Boss válasza ollie (#1079) üzenetére


^Boss
őstag

a winrar ismeri a zip-et, es meg 100-fele formatumot, mig a zip csak onmagat. melyik az elterjedtebb program?

egyebkent nagyon jol megindokoltad, miert nem volt szerepe

[ Szerkesztve ]

https://vivid.money/r/istvanBCN - vivid 5 euro bónusz + óriási visszatéritések!

(#1081) cucka válasza ^Boss (#1080) üzenetére


cucka
addikt

Rar-t a warez cuccokat leszámítva senki nem használ, egyrészt mert fizetős, másrészt mert a zip az a tömörített file formátum, amelyet általában minden felhasználó meg tud nyitni, oprendszertől és szoftverkörnyezettől függetlenül.
(Igen, képzeld el, marha sok olyan számítógép van, amelyiken egyáltalán nincs lehetőség egy rar file kitömörítésére.)

(#1082) VladimirR válasza ^Boss (#1078) üzenetére


VladimirR
nagyúr

egyfelol szaradjon le mindenkinek a keze, aki rar-ral tomorit (millio oknal fogva), masfelol vess egy pillantast eme osszehasonlitasra
jol lathato, hogy mig a rar kb 2%-kal tomorit jobban, cserebe 8-10x lassabb

(#1083) VladimirR válasza ^Boss (#1080) üzenetére


VladimirR
nagyúr

ezt ugye nem gondoltat komolyan, mint ervet?
egyfelol abbol, hogy az egyik tudja mindkettot, mig a masik nem, az elterjedtsegre valo kovetkeztetest levonni a legfinomabb szakkifejezessel is f*szag,masfelol nem art szemelott tartani, hogy - mint cucka is irta - a rar fizetos (trialware, vagy shareware), csak a kicsomagolashoz szukseges forras es binarisok ferhetoek hozza ingyenesen

[ Szerkesztve ]

(#1084) ^Boss


^Boss
őstag

vonatkoztass el a rar-tol, a lenyeg ugyanaz. nemi szerepe van a wareznak egy program johireben..

https://vivid.money/r/istvanBCN - vivid 5 euro bónusz + óriási visszatéritések!

(#1085) #56573440 válasza ^Boss (#1084) üzenetére


#56573440
törölt tag

ez is teljesen hülyeség. szerined attol hogy nincs fizikai megjelenése valaminek, azaz csak pár adab 0 és 1 a vinyódon attól még nem lopás? ezzel kit győzködsz? magadat vagy minket? még egy szellemi terméket is el lehet lopni, és attól az már nem lopás?

de komolyan. mivel népszerűsítesz egy olyan programot ami bár fizetős, és kell neked valamiért de inkább ellopod mint megszerzed freeware változatokban? winrar helyett ott az izarc olyna perverz tömörített formátumokat is kezel amiket életemben nem láttam még. a raron és a zippen kívül, használható, és ingyenes.

És igen! inkább törjön fel egy olyan progi amit pl jelen esetben 99% hogy nem ismertél, legyen az az izarc vagy más, mert ha azt tolják akkor a winrar is észbekap és lehet hogy más üzletpolitikára vállt. csak ehhez kicsit tovább kell látni mint az orrod. pl ha nem lenne ilyen szintű a win függése a világnak és jelentősen többen térnének át linux vagy más opra szerinted mit lépne a microsoft? lenyomnák az árakat a béka feneke alá+ oda vissza nyalnák ki a hátsód, jobban figyelnének minden kis apróságra, és nem hoznának ki olya rendszereket, mint a vista volt az első körben... ha ingyenes dolgokat népszerűsítesz a használattal akkor sokkal több előnye származhat mindenkinek... nomeg a lelkiismeret... de ami nincs ugye arról nem is kell beszélni hiszen azt sem árulják boltban

(#1086) Vistaboy válasza izriot (#1070) üzenetére


Vistaboy
veterán

Már ne is haragudj, de nem túlzod el egy kicsit a dolgot? :F

"A topic címe és a témaindító bejegyzés teljesen irreleváns, már ott is egyből mocskolódással kezd a T. szerző. Ami itt ezer kommenten keresztül ment az csak aljas, véresszájú személyeskedés, mocskolódás és sárdobálás volt, így - habár általam érthetetlen okokból- ha már a moderátorok engedélyezték ezt a teljes mértékben uszító bejegyzést és a fórumot is, kötelességemnek érzem megvédeni az egyszerű warezolók becsületét."

Mi volt a mocskolódás szerinted? Az, hogy felsoroltam az általam legtöbbet hallott okot a warezolásra? Nem szidok és nem ítélek el senkit sem, akinek nem minden programja eredeti, mert szerintem a nagy cégeket leszámítva - bár ki tudja - mindenki használ ilyeneket.

Pusztán arról van szó, hogy szerintem az igenis elítélendő, ha abszolúte NEM AKAR valaki egyetlen darab eredeti programot sem venni, csak azért, mert ingyen letöltheti. Minden programot és játékot senki sem tudna megvenni, legyen akármilyen gazdag. De minek is vennél meg mindent? Azokat kell megvenni, amik érdekelnek és használod is őket. Én is kerültem olyan helyzetbe már többször, amikor majdnem egyszerre jelent meg két általam nagyon várt játék. (TR-Legend és Oblivion) Ilyenkor egyiket megveszem - jelen esetben az Oblivion-t, a másikat valószínűleg nem tudom, így megszerzem máshonnan. De később, amikor már lejjebb megy az ára, meg szoktam venni (Az összes TR eredeti dobozban ott figyel a polcomon).

"Erősen irónikus, hogy pont azok becsmérlik a warezolókat, akik a legaljasabb módon mocskolódnak. Azt hiszem egyre megalapozottabb a gyanúm, miszerint Vistaboy csak egy egyszerű bérszónok. Sehol egy árva idézet a szerzői jogi törvényből, sehol egy konkrétum vagy értelmes érv, csak ködösítés, csúsztatás, dezinformáció, lelki terror, majd aki jól végezte dolgát lezártnak tekinti a témát. Biztos júniusban hoztak ki egy rakat játékot, fel kellett tüzelni egy kicsit a népet, hogy nagyobb legyen az eladás..."

Mi az hogy bérszónok? Most akkor ki becsmérel kit? Csak egy egyszerű dolgozó vagyok, aki nem igazán van otthon a paragrafusok világában, pusztán a józan paraszti ésszel vagyok kénytelen gondolkodni. Minek ide bármilyen idézet? Lopás a warez? Lopás. Függetlenül attól, hogy milliós vagy tízezres értékről van szó, a lopás az lopás, ergo bűncselekmény. Kíváncsi vagyok, te mit szólnál ahhoz, ha írnál egy programot, és piacra dobnád, másnapra pedig már fent lenne a neten warez verzióban. Akkor is azt mondanád, hogy a warez nem olyan súlyos bűn? Nyilván nem halt meg senki, de azért ez olyan, mintha én bemennék dolgozni a munkahelyemre, és egy hónap után a főnököm nem fizetné ki a béremet, mert valaki lenyúlta a megrendelését, így egész hónapban ingyen dolgoztam a semmiért.

Na, kezdem felhúzni magam, úgyhogy abba is hagyom, mielőtt olyasmit írok, amiért banolnak. Ha te warezolni AKARSZ, akkor fogsz is, mindegy milyen idézeteket írok ide neked, vagy észérveket sorakoztatok fel. És ez a lényeg. Mert TE EZT AKAROD CSINÁLNI, ÉS KÉSZ.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1087) VladimirR válasza ^Boss (#1084) üzenetére


VladimirR
nagyúr

na mondj egy ilyen programot
marmint egy masikat

(#1088) #56573440 válasza #56573440 (#1085) üzenetére


#56573440
törölt tag

winrar helyett ott az izarc olyna perverz tömörített formátumokat is kezel amiket életemben nem láttam még. a raron és a zippen kívül

kicsit hülyén fogalmaztam. rart és zippet is kezel és még vagy 20 féle perverz formátumot...

(#1089) ^Boss válasza VladimirR (#1087) üzenetére


^Boss
őstag

gondolod, hogy a tobbszazezres, netan millios 3d studio max-ot hobbibol barki el tudta volna kezdeni (ezzel sajat magat tanitva, akar jatek-, akar masmilyen fejlesztove kepezve szep lassan), ha nem egy tort valtoztaton indul el? komolyan azt hiszed, hogy azok a magyar grafikusok, modellezok a kezdetekben lazan kicsengettek azt a penzt, es nem letoltottek az aktualis verziot? ugyanez a photoshopos gurukra is igaz, kotve hiszem, hogy mindenki kicsengetett 300k-t, amikor meg azt sem tudta, mi fan terem a PS. ergo nem csak hogy a program elterjedtebb lesz, az azt hasznalni tudok szama rohamosan no. aki otthon modellezget, nyilvan nem tud belole hasznot csinalni, ergo nagyobb kart nem okoz, aki meg idokozben olyan szintre jutott, hogy alkalmazzak egy studional, akarminel, az meg bizony eredeti programot fog hasznalni onnantol. (mellesleg munkaero jott letre)

https://vivid.money/r/istvanBCN - vivid 5 euro bónusz + óriási visszatéritések!

(#1090) ollie válasza ^Boss (#1089) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Rossz példa, az a Magyarországon eladott néhány licence biztos gazdaggá tette a szoftverforgalmazókat, nem?

Ráadásul pont ezeken a területeken vannak profi, ingyenes programok is, azokkal is meg lehet profi szinten tanulni a 3d grafikát és a képszerkesztést. Saját csapdádba esel.

***

(#1091) ^Boss válasza ollie (#1090) üzenetére


^Boss
őstag

meglehet, megis mindenki 3dsmaxon tanulta meg, vagy legalabbis a 90%, mert ez az elterjedt.

https://vivid.money/r/istvanBCN - vivid 5 euro bónusz + óriási visszatéritések!

(#1092) ^Boss válasza ollie (#1090) üzenetére


^Boss
őstag

egyebkent erdekes, mit irsz. nehany licensz nem szamit? akkor nehanyan toltogethetnek, nehanyan meg nem? vagy hogy gondolod?
a masik meg, hogy nem hiszem, hogy 2000 korul annyi ingyenes, ilyen fajta progi lett volna, mint most..

https://vivid.money/r/istvanBCN - vivid 5 euro bónusz + óriási visszatéritések!

(#1093) #56573440 válasza ^Boss (#1091) üzenetére


#56573440
törölt tag

ugye nem egy nagyon kis réreget érintő, iszonyat specifikus programon keresztül akarod megmagyarázni hogy a cd írótól a filmekig miért kell mindent warezolni?
már 2000 ben is volt sokmindenből ingyenes, főleg képszerkesztőkből. ez zsákutca sajnos :B

a ps az első online boltban ahol megnéztem 527 dollár de valszeg van ennél olcsóbban is... az azért mégsem 300k kicsit túloztál úgyérzem ;]

[ Szerkesztve ]

(#1094) ^Boss válasza #56573440 (#1093) üzenetére


^Boss
őstag

3dsmax szintu modellezobol ingyenes? nevetnem kell...
mindegy, hagyjuk a vitat, vegyetek ugy, hogy meggyoztetek (nem mintha engem meg kellett volna, mint irtam, csak elmeleti szinten vitatkozom, en is az ingyenes progik mellett tettem le a voksom)

ha mar itt tartunk: ki milyen ingyenes progikat hasznal ilyen amolyan celra? ez talan meg nem off

szerkesztett mondatodra: itthon annyi, kulfoldon lehet, hogy olcsobb

[ Szerkesztve ]

https://vivid.money/r/istvanBCN - vivid 5 euro bónusz + óriási visszatéritések!

(#1095) #56573440 válasza ^Boss (#1094) üzenetére


#56573440
törölt tag

közben megtaláltam itthon is tény. annyi. ezek szerint van rajta egy kis haszonkulcs :W

(#1096) ollie válasza ^Boss (#1094) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

3d: povray, blender
képnézés/szerkesztés: irfanview, photoscape, paint.net, gimp
office: openoffice, abiword
cd-dvd: cdburnerxp pro
audio: audacity, cdex, exactaudiocopy
video: virtualdub, mediacoder
programozás: autoit3, scite, pspad, visual studio express
biztonság: beépített tűzfal (vagy kerio), avast, windows defender, spybot

windows, összes játék, totalcommander mind megvéve

más hirtelen nem jut eszembe

ezeket persze otthon használom, melóhelyen komolyabb programokat is (persze a cég fizetett értük)

***

(#1097) ^Boss válasza ollie (#1096) üzenetére


^Boss
őstag

nalam:
3d: nem hasznalok semmit
kepnezes: xnview, irfanview kozul valamelyik, paint.net
cd-dvd: imgburn, eredeti nero express, d-tools lite
audio: foobar
video: vlc, mpc
biztonsag: gamestar/pcworld kodos nod32, outpost

[ Szerkesztve ]

https://vivid.money/r/istvanBCN - vivid 5 euro bónusz + óriási visszatéritések!

(#1098) fgordon


fgordon
senior tag

Mi a logika, hogy a másik témát bezárták, ezt meg nem?
Mi értelme bezárni egy témát, ha beszélnének róla az emberek? Ezt nem értem a PH-ban, szerintem igen téves a moderálási és fórum kezelési elv... :F

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#1099) joey04 válasza fgordon (#1098) üzenetére


joey04
titán

feledés homályába merült...
most, hogy felhoztad pár óra és zárva lesz ne félj.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#1100) Kain


Kain
senior tag

Ti akik annyira a warez ellen vagytok,hajrá alakitsátok meg a kis gondolatrendőrségetek,majd állitsatok szépen mindnekit a falhoz,és tarkón át támogatni egy kis ólómmal,mert ti annyira jól éltek h mindent meg tudtok venni,amire szükségetek van,vagy simán van időtök arra h keresni egy freeware-t,ami télleg mindent tud,vagy csak irtok egy progit magatoknak ingyé mert akkora programozó zsenik vagytok.De majd jót röhögök rajtatok ha a fal elött találkozunk,mert kiderült h ti is botlottatok,csak itt tépitek a szátokat az ellenkezőjéről.

(#1101) fekeandras válasza Kain (#1100) üzenetére


fekeandras
őstag

Te én nem akarlak megbántani félreértés ne essék de nem unod még, hogy több topikban is folyamatosan a warezolásod jogszerűségét próbálod bizonygatni?A másik topikot is azért zárták mert egyrészről elszabadultak ott az indulatok kicsit, a másik meg az, hogy bizony nem kicsit lerágott csont a téma.Aki akar warezoljon, nem ez itt a gond.Csak személy szerint én eléggé pofátlan dolognak tartom, hogy erre még büszke is vagy, sőt lépten nyomon reklámozod is, hogy te mindent inkább letöltesz ahelyett, hogy megvásárolnád.Más fórumokon ezért páros lábbal rúgják ki az usereket... :U

Amúgy meg kicsit flame keltő stílusban írsz...

(#1102) philoxenia válasza Kain (#1100) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ennek a véleménynek a hangoztatását a Fórumunkon tiltjuk ! Ne írj ide ilyet többé !

Ez warezra buzdítás, még ha nem is konkrét.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1103) Kain válasza fekeandras (#1101) üzenetére


Kain
senior tag

Fiam,pls tanulj meg szöveget értelmezni mielőtt ítélsz,sehol nem irtam olyat,h mindent letöltök,csak én is szoktam töltögetni,amugy hegyekbe állnak az eredeti gamék otthon.A postom meg azért lett flémkeltő,mert az ellenhozzászolások is merőben azok,és picit probáltam érzékelteni,h mennyire az......

(#1104) Superman válasza Kain (#1103) üzenetére


Superman
nagyúr

Olyanokat írsz folyamatosan, amivel lekezelsz másokat, például, "fiam". Gondolom sejted, hogy ezzel a stílussal csak a neten lehetsz menő, mert a valóságban ha találkozol valakivel, aki ezt a stílust nem kedveli, vagy egyszerűen csak irritálja, akkor lever kérdezés nélkül, mint vak ember a poharat.

A warez pedig nem pénz kérdése. Irreleváns, hogy milyen az anyagi helyzeted. Lehet erkölcsi alapokon bírálni a jelenlegi (pénzpiaci/politikai/gazdasági) rendszert, de ha nem fizetek valamiért, ez még nem teszi a nem fizetés tényét jogossá.

Ha erkölcsi és érzelmi alapon nézem, nyilván pofátlanság és abszurd egy 15 napos kurzusért, ami a Visual Studio bizonyos részeit mutatja be 1.1millió HUF-ot elkérni és akkor rendelkezz még a szoftver eredeti példányával is, ami majdnem ennyi. De ezt csak erkölcsi alapon mondhatom....

[ Szerkesztve ]

(#1105) 7 válasza Kain (#1103) üzenetére


7
addikt

Akkor most meg is kaptad az 1 napos gondolkodási idődet az Alapelvek, a linkelt topic utolsó hozzászólásának, illetve philoxenia hozzászólásának figyelmen hagyása miatt. Nem azért vannak a szabályok a fórumon, hogy áthágd őket, főleg nem figyelmeztetés után.

[ Szerkesztve ]

(#1106) picur220


picur220
veterán

Húú, milyen komoly viták mennek itt:DDD Azért ez már sok, hogy néhányan jogosnak tarták a warezolást, szerintem nem az, de ezt úgysem lehet megszüntetni, mert az is warezol, aki nem, vagy nem tud róla...

(#1107) picur220 válasza Superman (#1104) üzenetére


picur220
veterán

Egyébként a warez lehet pénz kérdése, de nem biztos, hogy ezen múlik, hogy valaki csinálja-e, mert pl aki fanatikus gamer, az valszeg eredetiben fogja megvenni, pl amiatt, hogy tudjon online játszani.

(#1108) joey04 válasza 7 (#1105) üzenetére


joey04
titán

ez a topik miért élhet ha másik 2 nem?
főleg ha a warez mellett nem lehet érvelni, akkor vita se lehet így teljesen felesleges a topik nem?
Ne legyen félreértés, nem a moderáció jogosságát vitatom, hanem a topik létének jogosságát.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#1109) fekeandras válasza joey04 (#1108) üzenetére


fekeandras
őstag

Ez már bennem is felmerült.

(#1110) 7


7
addikt

Zárva

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Mi a Warez? Bűn vagy kényszer? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.