Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Mi a Warez? Bűn vagy kényszer? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#101) JoeYi válasza TazLeacher (#100) üzenetére


JoeYi
őstag

igazad lehet. Ennél már csak a bort iszik, vizet prédikál a még tipikusabb magyar mentalitás tipus ;)

(#102) 30z.Samu válasza Morden24 (#97) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ez is igaz. ;) De én nem szeretnék senkivel sem vitatkozni, hiszen nem változtat semmit. :K

Sic Parvis Magna

(#103) Morden24 válasza JoeYi (#99) üzenetére


Morden24
nagyúr

Játékoknál elég sűrűn fordul elő, hogy a demójukat hetekkel a teljes bemutatása utána adják csak közkéézre.

Erre elég egyszerű a megoldás, nem a megjelenés napján kell rácuppanni a cuccra. Ha meg valakinek "nagyon kell" (mint pl. nekem a Civilization és Gothic progik :B ), akkor az úgyis vagy nagyon elégedett, vagy nagyon csalódott lesz.
Az más kérdés, hogy a demo sokszor szart sem ér, mert jónak tűnhet, aztán egy rakás *** (nekem Krízissel volt ilyen élményem, igaz nem is vettem meg).

Szegények, nem tudnak 130 méteres jachtot venni 4 hónap munkával, csak 100-asat. Tényleg szomorúvá tesz engem...

Na de ez nem indok. Ha a Spílbörg nem fog megélni a filmcsinálásból, akkor nem fog filmet csinálni.
Ráadásul az egy dolog, hogy valamit láttam/hallgattam, és más az, hogy birtoklom. A filmet megnézheted moziban, vagy valamelyik haverodnál, vagy később a tévében. A zenét hallgathatod a rádióban/tévében, valamelyik haverodnál, vagy elmehetsz koncertre. Az, hogy neked a polcodon van a díszdobozos dvd, az egy teljesen más dolog.

áluk átlag 250-280 ezer nettó a minmálbér, és ők is tudják, hogy egyre keletebre menve egyre elfogatlhatatlanabbak a náluk szabott árak

Tény, de nem csak keleten és nem csak csórik warezolnak.

Én mondom a warez a valódi szocializmus, melyben a szegények és a gazdagok is egyenlően részesülnek az olyan javakból, melyekhez egyébként csak a gazdagok férhetnének hozzá.

Ezzel csak az a probléma, hogy viszont a szoftver készítője pénzből él, akár a jachtjáról, akár a napi betevőjéről van szó. Ergo, valakinek kell fizetni, különben nem lesz termék. Innentől meg tényleg "igazi" szocializmus, mert megy is a kettős mérce: a csórinak ingyen van, de a tehetős fizessen, pedig kapni ugyanazt fogják. Ez meg egy baromság.

Arról nem is beszélve, hogy pl. a PC-játék warez egy egészen más téma. Ne mondja nekem senki, hogy volt pénze up-to-date gépre meg szélessávú netre, de már nem futotta a 10.000-es játékra.

A filmek/zenék wareza meg sokszor szimpla túlfogyasztás. A közhiedelemmel ellentétben nem hal meg senki attól, ha nincsen 1000giga zene a gépén, illetve nem néz meg heti 20 filmet. :U

30z.Samu: Nem is vitáztam, csak mondtam ;)

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#104) bambano válasza JoeYi (#99) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Azt ugye tudod, hogy a coccializmus megbukott?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#105) Wolverine válasza Kiskokó (#84) üzenetére


Wolverine
félisten

A torrent egy technológia, ahogy már írták. Te kb. azt mondtad, hogy a nyomtató illegális, mert ki lehet vele nyomtatni a netről leszedett Harry Potter 18-at :U
Warez csak a tartalom lehet.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#106) 30z.Samu válasza Morden24 (#103) üzenetére


30z.Samu
félisten

:R

Sic Parvis Magna

(#107) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Vistaboy, félre ne értsd, nehogy kötözködésnek vedd, de neked mindne szoftvered, stb eredeti, jogtiszta?

I humbly and respectfully decline™

(#108) Ősember


Ősember
őstag

én több játékot is megvettem volna eredetiben, ha nem 10k, hanem mondjuk 3-4 és szerintem ezzel nem csak én vagyok igy :B a másik része meg az, hogy singleplayer játékot már csak azért sem vennék meg, mert tudom, hogy annak jo esetben is 1 honap mulva már nyoma sincsen, ellenben egy online játékkal. :K

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#109) #70616832 válasza TazLeacher (#15) üzenetére


#70616832
törölt tag

Akinek ma van annyi pénze, hogy a mai játékokat élvezhető minőségben tudja játszani, annak legyen játékra is...

Egy alap játékos PC azért ennek az árából még lehet faragni kb 150k-ig. Van egy pár játék amit szerintem mindenki kipróbálna ha már játékra vette a PC-t: Crysis, NFS Pro Street, CoD 4, Half-Life 2 - The Orange Box, Grid, Vegas II ezek kb 55k forintba kerülnek. Nem tudom Mo-n mennyi egy átlagfizetés, de nálunk átszámítva nem több 55k-tól. Na most aki nagyon szeretne játszani egy fél évig spórol egy gépre, szerintetek letölti ezeket a játékokat pár óra alatt vagy egy egész hónapon át dolgozik érte? És ezek csak a játékok, de amelé még jó volna egy OS meg ugye a számlákat sem fizeti ki neki az EA.
Másik dolog, ahol én lakom még nem nagyon láttam eredeti játékot/filmet eladót. Választhatnék vagy elmegyek Mátészalkára vagy Szatmárra mind a kettő 40 km-re van tőlem, ami ugye megint csak plusz pénz. Mozi pár éve összedölt, a tékákban pedig 2005-ös a legújabb film ami magyar, a többi meg általában angol és van hozzá román felirat.

Ezek után mondjon ki mit akar én ugyanugy fogom letölteni a játékokat/filmeket/progrikat. Ez van... :(

(#110) Vistaboy válasza Magnum_ (#107) üzenetére


Vistaboy
veterán

Mint ahogy korábban említettem.

Amelyik játék TETSZIK, azt megveszem. Ez a lényege. :P

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#111) 7 válasza Magnum_ (#107) üzenetére


7
addikt

Nehéz volna elhinni, hogy az? :D

(#112) Levin01


Levin01
őstag

"Mi a Warez? Bűn vagy kényszer?"

SZENVEDÉLY" :DDD

(#113) JoeYi válasza bambano (#104) üzenetére


JoeYi
őstag

mert a világ változik, és egyszer minden megbukik. Napjainkban hullik porba a hagyományos lemezhordozó alapú zeneipar, de mégsem jelenti, hogy tönkre mennek, csak máshogy működik majd.

Ami még a mozikkal kapcsolatban eszembe jutott: IMAX. Ebben van a jövő, mert tényleg valódi élményt kapok a pénzemért, ráadásul otthon nem reprodukálható (még)

(#114) Morden24 válasza #70616832 (#109) üzenetére


Morden24
nagyúr

Választhatnék vagy elmegyek Mátészalkára vagy Szatmárra mind a kettő 40 km-re van tőlem

Azt tudom, hogy pl. átlagmagyar úgy fél az online vásárlástól, mint ördög a szenteltvíztől, de egyébként létező és működő dolog.
(Amúgy abban igazad van, hogy ha nincsen ellátottság, az bizony gáz.)

Sectumsempra - For Enemies

(#115) Xmodule válasza JoeYi (#113) üzenetére


Xmodule
őstag

IMAX tényleg klassz. Én az Űrutazásost néztem meg. Megérte. 990Ft:)

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#116) Vistaboy válasza Morden24 (#114) üzenetére


Vistaboy
veterán

"Azt tudom, hogy pl. átlagmagyar úgy fél az online vásárlástól, mint ördög a szenteltvíztől..."

Hú, ezzel egyet kell értsek. Amikor WoW-oztam, alig akartam rávenni magam, hogy rendeljek egy 30-napos feltöltést próbaképpen. Volt egy kártyám, és amikor végül is rászántam magam, nem fogadta el. Nem mintha örültem volna neki, de utána valahogy jobban esett a GC-t megvenni, pedig így jóval drágább volt.

#118: Ezek szerint nem mindenkinek... :U

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#117) JoeYi válasza Morden24 (#114) üzenetére


JoeYi
őstag

vagy letölti a gamét torentről, és a 10k-t az árva gyerekeknek adja. No ez morálisan még feljebb is áll, hátha még a Fifa 2008-ról van szó, ami mióta 3D-s a fifa azóta nem változott :D. Ja és az ára se XD

(#118) Morden24 válasza Vistaboy (#116) üzenetére


Morden24
nagyúr

Én műsoros dvd-t szinte csak rendelek (igaz, külföldről - ennek számos oka van). Kompatibilis bankkártyája meg már majdnem mindenkinek van :)

JoeYi: Jaaa, akkor azért olyan gazdagok és díszesek az árvaházak, mert minden warezos oda pumpálja a pénzt :DDD
A Fifás dologban meg igazad van, azt azért mondjuk hozzátenném, hogy szar sem ingyen, sem pénzért nem kell. Ergo nem veszem meg, de le sem töltöm.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#119) yash


yash
senior tag

Szerintem a hardvert a szoftverhez hasonlitani nem jó ötlet. Monitort nem tudsz másolni... :U Tehát azért az, hogy vmi fizikailag sokszorosítható-e ingyen vagy nem, kulcskérdés... ha belegondolunk, egy szoftver nem más, mint pl. mágneses részecskék meghatározott sorrendje... és amikor vki winchestert vesz, megveszi a jogot rá, hogy olyan módon változtassa meg a tányéron a részekék irányát, ahogy akarja. Így is lehet gondolkozni :) Egyébként, én sem örülök a fizetős szoftvereknek, de használom őket. Amúgy, szerintem akkor lenne korrekt a játék, ha vki feltör vmit, és nem teszi közzé. Akkor mindenkinek venni kellene a fáradstágot rá, hogy maga csinálja meg. Legalább kis energiát belefektetne, és rájönne, hogy mennyire sok energiát lop el másoktól. Azt ne firtassuk most, milyen progik vannak a gépemen ;]

(#120) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Egon: Másodjára írom le: letöltöm, ha tetszik végigviszem, ha nem, letörlöm. Nem terjesztem, nem írom ki, ergo nem okozok nekik semmiféle kárt/veszteséget. Nyereséget sem, ez tény, de ahogy Biaggio is írta az előző oldalon, ez olyan, mint egy Demo letöltése.

Vistaboy: Mi ezen a baj? Ha nekem nem ér ennyit, akkor nem veszem meg és kész. Csak azért adjak ki pénzt olyan dologért, hogy aztán elmondhassam egy topicban, hogy bezzeg én eredetivel játszom? Mert sokan ezt csinálják.

jer1cho: Ez valami érv akart lenni? Ezt annyira bírom, elkanyarodni egy teljesen más témához, csak azért, hogy bizonygass magadnak valamit...

bambano: Mégegyszer leírom, ameddig van lehetőség rá és ezzel nem okozok kárt senkinek (mert tényleg nem), addig én ezt a megoldást választom, mert ez ésszerű.

Addig bizonygatjátok magatoknak ezt a sok hülyeséget, hogy a végén ti is elhiszitek. Pedig az itt nagyban papolók többsége ugyanezt csinálja, csak ilyenkor jó érzés oltani. Grat. :C

[ Szerkesztve ]

(#121) nygma válasza Levin01 (#112) üzenetére


nygma
addikt

Ez nem igaz...

Akkor is warezolnál (persze ha warezolsz,csak akkor kérdezem) ha ingyen adnának minden programot és játékot (persze ez hülyeség) ? :U

(#122) JoeYi válasza Xmodule (#115) üzenetére


JoeYi
őstag

én is azt. A látvány mindenképp megérte az 1300 Ft-t, de a cselekmény... Hát komolyan mondom a 40. percnél depressziós unalomba zuhantam, amiből csak pár korsó sör tudottk irángatni :D

Egyébként imádom a csillágaszatot/űrtudományt, de egy 2-3 órára teljesen megutáltatta velem ez a film :D Szerencsére sikerült regenerálódnom.

(#123) #70616832 válasza Morden24 (#114) üzenetére


#70616832
törölt tag

Azt tudom, hogy pl. átlagmagyar úgy fél az online vásárlástól, mint ördög a szenteltvíztől, de egyébként létező és működő dolog.

Nekem semmi bajom az online vásárlással (a mostani gépem is teljes egészében online rendeltem). Mivel kicsi városban élek a posta kb 3 000 ft, ha egyszerre csak egy-két játékra van pénzem akkor majdnem drágább a posta, mint amit rendelek.

(#124) Morden24 válasza yash (#119) üzenetére


Morden24
nagyúr

Tehát azért az, hogy vmi fizikailag sokszorosítható-e ingyen vagy nem, kulcskérdés...

Nem az, mert a termék előállítása és fenntartása pénzbe kerül. Ergo az igaz, hogy nem okozol valós kárt, csak bevételkiesést.
A "lemásoljuk mert ingyér van" gondolkodásmóddal az a baj, hogy ha valahol többen lesznek a másolók, mint a fizetők, akkor az a bolt bizony becsuk.

(Kedvenc újságárus példám: fogod magad, odamész az újságoshoz, minden újság lapjait lefotózod a mobiltelóddal, aztán felrakod torrentre, hogy mindenki olvashassa. Érted, kárt nem okoztál, de az újságos aznap nem fog bélszínt adni a gyerekének.)

TcGood: Civilizált országokban, civilizált boltokkal és civilizált postával ez nem gond :U Az, hogy Mo.-n mi van, az egy másik történet (amúgy ahonnan én rendelek, pl. 2,5 font a légiposta, és csókolom az meg nincsen 1000HUF).

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#125) TazLeacher válasza #70616832 (#109) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Tudod az a nagy büdös helyzet, hogy nem csak ezek után, de bármi után se változna a véleményed. Ha holnap nyitnának melletted egy "játékbótot", a fizetésed a duplája lenne, akkor se vennéd meg. Pont ezt mondjuk egyfolytában. Ez egy "életcél", egy "életstílus", amit ki, hogyan próbál magyarázni:
-nincs pénzem
-ha olcsóbb lenne megvenném
-ha ki lehetne próbálni megvenném
-ha éppen ez meg az.

Lényegében 2 féle ember van.

Az egyik szarik az egészre, tipikusan ezek fikáznak, hogy milyen szar a játék, meg miegymás, nem megy, akad, bugos, ők azok akik nem veszik meg, és átlagosan 2-300 db DVD figyel otthon a polcon, aminek persze csak a töredékével játszanak, kipróbálják, majd letölt megint egyetm, otthon meg csak gyűlik a henger. Ez az igazi élvezet.

A másik aki úgy gondolja, hogy még 8-10 órányi élményért sem sok adott esetben 5-6K, mert ez a hobbim, tisztelem magam, és mások munkáját annyira, hogy megveszem. Ők azok, akik meggondolják, hogy mire költik a pénzüket, nem vesznek meg minden szart, és tényleg tudják élvezni azt, amiért pénzt adtak ki.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#126) Vistaboy válasza Jhonny06 (#120) üzenetére


Vistaboy
veterán

"Vistaboy: Mi ezen a baj? Ha nekem nem ér ennyit, akkor nem veszem meg és kész. Csak azért adjak ki pénzt olyan dologért, hogy aztán elmondhassam egy topicban, hogy bezzeg én eredetivel játszom? Mert sokan ezt csinálják."

Nem az a baj, hogy nem veszed meg. Ha nem érdekel, akkor nem veszed meg, tiszta sor. Viszont ha már te kipróbálás címén letöltöd, azzal terjeszted is - hiszen közben megosztod -, és ez már illegális. És ilyenkor már téged ÉRDEKEL annyira, hogy letöltsd azt a több GB-ot. Ha viszont érdekel egy játék, akkor azt meg szokták venni. Ha nem is azonnal.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#127) Wolverine válasza #70616832 (#123) üzenetére


Wolverine
félisten

Rengeteg lehetőség van arra, hogy kódot vegyél online, magát a játékot meg letöltöd. (persze ez filmeknél kevésbé működik, de tudtommal erre is van példa.)

Jhonny06: azért adsz ki pénzt, hogy játszhass. ha nem tudod megvenni, akkor keress olcsóbb játékot, esetleg valami ingyeneset. (az esetleges kérdezőknek: egy játékkal játszom, az a WoW, és fizetem a havidíjat több, mint 3 éve.)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#128) Speed® válasza Jhonny06 (#120) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Na akkor fordítsuk meg a dolgot. Építesz egy egyedi autót és eladnád.
Én éjjel kilopom a garázsodból és elviszem egy próbakörre. Ha nem tetszik, viszem amíg benzin van benne, aztán otthagyom az úton. Ha tetszik, tankolok bele és használom tovább. Okoztam neked veszteséget vagy sem?

Nem teljesen életszerű a dolog, mert ugye nem könnyen reprodukálható\másolható, de a lényeg benne van. A készítők azért feccölnek pénzt a játék fejlesztésébe, hogy az később az eladáskor megtérüljön (haszonnal, persze). Benne van ebben a költségben a munkájuk, idejük, a kiadási\gyártási költségek, stb. Ők fizetnek, hogy alkothassanak. Te mit fizetsz, hogy élvezhesd a munkájukat? Semmit. És a megítéléseden csak ront, hogy különféle ideológiák mögé bújva akarod megmagyarázni, miért vagy te különb attól, aki az utcán más zsebében túrkál.
Mert amit csinálsz, az lopás.

[ Szerkesztve ]

(#129) Morden24 válasza Jhonny06 (#120) üzenetére


Morden24
nagyúr

Addig bizonygatjátok magatoknak ezt a sok hülyeséget, hogy a végén ti is elhiszitek. Pedig az itt nagyban papolók többsége ugyanezt csinálja, csak ilyenkor jó érzés oltani. Grat.

Nem akarok paraszt lenni, de mindenki magából indul ki. Az egy dolog, ha valaki warezol, mert oké, nem egy jó dolog, de ha valaki emiatt tartja magát tudatos és értelmes embernek, leoltja (vagy egyenesen hazugnak nevezi) azokat, akik fizetnek is, és népszerűsíti ezerrel, hogy ő az élet császára, na az már suttyó dolog.

Arról nem is beszélve, hogy egyes embereknek van annyi dolguk/tennivalójuk/életük, hogy elég nekik X havonta 1 játék és X film, mert nem ezt nyomják 24/7.

(Mellesleg nem, ez nem egy demo letöltése... illetve ha olyan, akkor miért nem a demót töltöd le? :((( )

yash: Én sem szeretem, de olyan jól hangzott :D

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#130) yash válasza Morden24 (#124) üzenetére


yash
senior tag

Akkor duplán tettem jót... a bélszín egészségtelen :P

(#131) Jhonny06 válasza Vistaboy (#126) üzenetére


Jhonny06
veterán

A letöltés nem terjesztés. Te kevered a dolgokat. Ha meg letöltöm, kipróbálom és tetszik, akkor minek rohanjak a boltba megvenni? Végigviszem azt és onnantól kezdve nem érdekel. :F

Wolverine: Én nem adok ki pénzt érte. Lenne rá pénzem, csak van már annyi eszem, hogy nem veszek meg minden megjelenő játékot 10 000 felett, mert nálam egy végigvitel után megy a polcra, porosodik és csak benne van a pénzem, amit értelmesebb dolgokra is költhetek. Szeretek játszani, de ha lehet ebben a formában is csinálni, akkor így csinálom, mert nekem ez a kedvező. Ezt még hányszor írjam le? Az meg egy hangyafasznyit sem érdekel, hogy a szegény milliárdos fejlesztők mennyit buknak rajtam, mert nem buknak.

(#132) Vistaboy válasza Jhonny06 (#120) üzenetére


Vistaboy
veterán

"Addig bizonygatjátok magatoknak ezt a sok hülyeséget, hogy a végén ti is elhiszitek. Pedig az itt nagyban papolók többsége ugyanezt csinálja, csak ilyenkor jó érzés oltani. Grat."

Azt szerintem itt senki nem mondhatja el magáról, hogy életében nem töltött még le egyetlen játékot sem. De azért vannak szép számmal olyanok is, akik azért a letöltögetés mellett - ha mást nem is - egy-két eredeti játékot is megvesznek. És ez a lényeg, hogy AKARNAK tenni valamit ez ellen. Aki nem is akar eredeti programot venni, az nem is fog.

Ui.: Na jó, a Forma-1 után jövök. :DDD

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#133) #70616832 válasza TazLeacher (#125) üzenetére


#70616832
törölt tag

Hidd el változna, ha a videójáték volna az elsődleges dolog az életemben, vagy ha meg volna mindenem ami kell. Nem fikázom a játékokat, mert tudom, hogy nem egyszerű a programozás.

Morden24: Románia még messze áll a civilizált ország jelzőtöl

(#134) Jhonny06 válasza Speed® (#128) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ha lemásolnám mondjuk a barátaimnak, akiknek tetszik és meg akarták volna venni, de így nem kerül semmibe az oké lenne, de így nincs sok alapja. Mert nem terjesztem. Igen, értem hogy fel is út, le is út, de ezzel nem éri közvetlen kár a fejlesztőket.

(#135) TazLeacher válasza Jhonny06 (#131) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

s csak benne van a pénzem, amit értelmesebb dolgokra is költhetek

Mondjuk gyógyszerre. Vedd már észre, hogy nem Mi vagyunk, akiknek érvelni kell, meg bizonygatni, hanem Ti, akik loptok, bűncselekményt követtek el, és még lebasszátok a másikat, hogy hülye, hogy ő nem lop.

Károkozás: ha én bemegyek a lakásodba, semmit nem bántok, nem teszek tönkre, csak mondjuk odaköltözöm 1 évre, okoztam neked kárt? na ugye? pesten van itt az utcán 1-2 család. Mond a címet küldöm őket! Mert nekik ez a kedvező.

Mostmár komolyan mondom, hogy nem lehetsz ennyire hülye. Ha ki akarod próbálni, fizetni KELL. Ha nem teszed és kipróbálod, ezzel te spóroltál, ŐK meg nem kapnak pénzt, mert Te kipróbáltad, ergo LOPSZ.

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#136) Vistaboy válasza Jhonny06 (#131) üzenetére


Vistaboy
veterán

"A letöltés nem terjesztés. Te kevered a dolgokat."

Igen, ha a Demót letöltöd, az nem terjesztés. De a teljes játékot letölteni ingyen csak torrenten keresztül lehet. Az meg egyben megosztás is... :U

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#137) Jhonny06 válasza Vistaboy (#132) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ha végigolvastad volna az előző hozzászólásaimat, láthattad volna, hogy én is megvettem pár évvel ezelőtt, nem is egyet.

Eredeti programokat pedig mind a mai napig vásárolok, de játékot venni nekem nem éri meg. Ez van.

(#138) mob_zzz válasza Jhonny06 (#51) üzenetére


mob_zzz
aktív tag

Optimális megoldás: megveszed, kijátszod, eladod.

(#139) Morden24 válasza #70616832 (#133) üzenetére


Morden24
nagyúr

Morden24: Románia még messze áll a civilizált ország jelzőtöl

Mo. sincs a toppon, de nem is ez a lényeg. Mint ahogyan mondtam, én pölö egy brit cégtől rendelem az ilyen dolgaimat (ráadásul nem is a legolcsóbb amúgy, szóval kereshetnék még spórolósabb boltot is). Úgy néz ki, hogy termék díja + 2,5 légiposta költség (mivel a cuccok általában hangsúlyosan olcsóbbak, mint Mo.-n, ezért nekem megéri - pölö díszdobozos Gyűrűk Ura rendezőit kőkemény 9000HUF-ért vettem meg, amikor itthon még 3*9900 volt, de lehetne még példákat mondani... azt mondjuk tudom, hogy ez sok embernek nem lenne tartható, mert ugye magyar szink. nyema - ellenben játékoknál általában vajmi keveset számít az utóbbi).

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#140) Jhonny06 válasza Morden24 (#129) üzenetére


Jhonny06
veterán

Én nem oltottam le senkit, de igen, az itt írogatók nagy többsége ugyanezt csinálja/csinálta és akkor még én vagyok a pofátlan. :F Nem azt bizonygatom, hogy ez mindenkinek jó, de amig nekem jó, akkor oké a dolog. Segíts magadon, ugye.

(#141) Jhonny06 válasza TazLeacher (#135) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nem spóroltam, mert nem vettem volna meg, mert nekem nem ér meg pénzt. És igen, te biztos még semmit ilyet nem töltöttél még le. Hölgyeim és uraim, Itt áll előttünk egy talpig becsületes fiatalalember. Ugyan már.

Na és én itt hagytam abba.

[ Szerkesztve ]

(#142) TazLeacher válasza Jhonny06 (#141) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Szánalmas vagy. Ha már lopsz, és erre nincs mentség, akkor átmész támadásba. A végén még mi leszünk a szar emberek, mert megveszzük a játékokat.

Nagy veszteség lesz, ha abbahagyod. :C A lopást kellene inkább abbahagyni...

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#143) Jhonny06 válasza TazLeacher (#142) üzenetére


Jhonny06
veterán

És ezt ki mondta? LOL

Azt írtam, hogy nekem nem éri meg, én tudok mást is, amire költhetném, ti csináltok, amit akartok. És ezért támadsz. Ki is a szánalmas?

[ Szerkesztve ]

(#144) Wolverine válasza Jhonny06 (#131) üzenetére


Wolverine
félisten

1. Játssz olyan játékkal, amit megéri neked megvenni eredetiben. Ami nem éri meg szerinted a megvásárlást, azzal ne játssz. Egyáltalán ne. (nálam is van, ami a polcon porosodik, de tetszett a játék az előzetesek alapján, így megvettem és nem bánom)
Az meg valóban megoldás, hogy ha úgy érzed, nem játszanál vele még egyszer, akkor add el. A milliárdos fejlesztők... szvsz kevés ilyen van. Szedjek össze listát az utóbbi 3 évben megszűnt fejlesztőcsapatokról?
2. A torrent egyszerre fel- és letöltős technológia, ergo ha onnan szedsz le valamit, akkor bizony megosztasz - terjesztesz, ez pedig büntetendő.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#145) Morden24 válasza Jhonny06 (#140) üzenetére


Morden24
nagyúr

Én nem oltottam le senkit

Folyamatosan azzal érvelsz, hogy ha megoldható fizetés nélkül is, akkor az a jó megoldás. Ezt csak akkor állíthatod, ha szerinted fizetni érte baromság, és ez kimeríti a leoltás fogalmát.

és akkor még én vagyok a pofátlan

Azért vagy "pofátlan" (bár én nem ezt a szót használnám), mert a legalitás ellen illegalitással érvelsz. Egy "nem pofátlan" ember ilyet nem tesz (nem arról beszélek, hogy letöltesz-e, hanem hogy érvelsz-e mellette).

de amig nekem jó, akkor oké a dolog

Na pont ez a lényeg, hogy egyáltalán nem "oké" a dolog. Az, hogy te így csinálod, az egy dolog. Lehetnek rá fasza indokaid, vagy éppen szarhatsz is bele, tökmindegy, ez mind rendben van, el van fogadva. De kurvára nem "oké".

Szerintem itt senki nem azt mondta, hogy sosem warezolt még, és mindenről számlája van kint a falán (megjegyzem, nem esik nehezemre elhinni, hogy ilyen ember is van). Ellenben azzal itt - ahogy látom eddig - (majdnem) mindenki egyetért, hogy ez a téma olyan, mint a rejszolás: tudjuk, mindenki csinálja, de rohadtul nem kell ezzel dicsekedni, megosztani, és főleg érvelni mellette a társas szex helyett.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#146) TazLeacher válasza Jhonny06 (#143) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Becsmérlő megjegyzéseid azokra, akik megveszik a játékokat:

Csak azért adjak ki pénzt olyan dologért, hogy aztán elmondhassam egy topicban, hogy bezzeg én eredetivel játszom? Mert sokan ezt csinálják.

Itt áll előttünk egy talpig becsületes fiatalalember. Ugyan már.

Addig bizonygatjátok magatoknak ezt a sok hülyeséget, hogy a végén ti is elhiszitek. Pedig az itt nagyban papolók többsége ugyanezt csinálja, csak ilyenkor jó érzés oltani. Grat.

Egyszerűen lehazugoztál mindenkit. Azért, mert te lopsz, csalsz, hazudsz, nem csinálja mindenki ezt. Tudom, fura ezt hallani. És ez főleg az első idézetre vonatkozik...

Ja, és nem mondtam, hogy sose csináltam, DE:
-3 éve nem töltöttem le játékot
-Nem vagyok rá büszke
-Nem próbálom megmagyarázni
-És nem baszom le azokat, akik becsületesek

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#147) #70616832 válasza TazLeacher (#142) üzenetére


#70616832
törölt tag

Nem kellene evvel a szánalmas vagy dumával jönni. Ha lopunk és baj lesz belőle minket büntetnek meg, de attól még nem kell ezt csinálni!

(#148) TazLeacher válasza #70616832 (#147) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Ez most komoly?

Ha lopunk és baj lesz belőle minket büntetnek meg, de attól még nem kell ezt csinálni!

Még simogassam is meg a buksidat, hogy csináld, úgyis neked lesz belőle bajod? Attól ugyan olyan szánalmas a magyarázatotok, hogy nekem nem lesz bajom. Ez megint jó mentalitás. Ha látom, hogy törnek fel egy autót, szarjak rá: nekem nem okozott kárt, és ha elkapják, neki lesz baja.

Egyébként nem rád írtam, hanem arra, ahogy küzd, hogy próbálja megmagyarázni, de ezután a mondat után simán magadra is veheted.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#149) Speed® válasza Jhonny06 (#143) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

"nekem nem éri meg, én tudok mást is, amire költhetném"

Akkor nem kell letölteni és játszani vele. Nem kell lopni. És főleg nem arcoskodni.
Azért tart a PC játékipar ahol, mert hozzád hasonlók vannak többségben

(#150) Polllen


Polllen
nagyúr

Érdekes írás, de szvsz csak az egyik oldalt vizsgálja.

A lopás az lopás. Ez tény.

Viszont ott van a másik oldal. Sokan tényleg azért töltik le, mert nincs rá keret, de ki szeretné próbálni. És mi akadályoz meg ebben? Semmi.

Persze az is igaz, hogy aki megteheti, az igenis vegye meg. Ezzel is elismered a munkájuk értékét, nem hiába fecceltek bele annyi energiát.

Egyébként a témába kár belekeverni a kiadók bevételeit, mert internet már jó pár éve van és ha olyan rossz lenne a helyzet, mint irják, már éhen haltak volna, játékokat se készítenének, zene se lenne... :DDD Egyszerűen csak nehezen haladnak a korral és megy a nyűglődés.

És mivel első sorban játékokról van szó, azt se felejtsük el, hogy az ifjú titánok körében még mindig menő a legújabb játékkal játszani, naná, hogy az elsők között fogják leszedni!(mert megteheti és ha már megtette, azzal fog érvelni magának, hogy minek fizetni érte, így is ugyanazt kapom)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Mi a Warez? Bűn vagy kényszer? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.