Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Mi a Warez? Bűn vagy kényszer? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#151) TazLeacher válasza Polllen (#150) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Megint ez a duma. Nincs pénze? Akkor ne játszon vele. Ennyi. Ha nincs pénzem, az feljogosít a lopásra?

Amit meg a kiadókról írtál. Örülök, hogy ennyire tájékozott vagy. Csak kár, hogy rosszúl. Csak egy gyors példa. TÉNY, ha most az Atarinak nem kön be az új Alone in the Dark sorozat, akkor lehúzhatja a redőnyt. És ez csak 1. Egy, aki nem 2 éve csinál játékokat, és nem ment neki mindig ilyen szarul. Most viszont lehet itt a vége.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#152) #70616832 válasza TazLeacher (#148) üzenetére


#70616832
törölt tag

Ne félj nem fogom :U
Nem mondtam, hogy simogasd a buksimat, hogy csináljam, de akkor sem kéne lehordani a másikat.

Én innen kiszáltam. Legközelebb nem eszek inkább, csak legyen eredeti játékom :DDD

mod: Nincs pénze? Akkor ne játszon vele.
Örülj hogy neked van, de attól még nem kéne megmondani másoknak, hogy mit csináljanak!

[ Szerkesztve ]

(#153) g@bo válasza TazLeacher (#135) üzenetére


g@bo
nagyúr

adják olcsóbban a játékot. miért kell a COD4 et 10k ért adni? adja 5é, és már meg is vettem. addig lehet kussolni. nem osztrák fizetésem van.

irreális árak mellett nem pofázni kell, ha 2 milláért nem megy el a verda, leakciózzak.

most néztem mediaban, 3k a WOW, ennyiért se veszem meg, ingyen se kell. szal nem biztos, ha valaki letölti a gémet, az kárt okoz, mert alapesetben a büdös életben pénzt nem adna érte, mert nem kell neki. ingyé viszont letölti....

(#154) Jhonny06 válasza TazLeacher (#146) üzenetére


Jhonny06
veterán

Komolyan mondom, te egy eszméletlen figura vagy. :D

Ha a hsz-ed végén bevallod, hogy te is töltöttél le játékot, akkor ugyanazt csinálod, mint én. Én sem vagyok rá büszke, csak ketté tudom választani a fontos/nem fontos dolgokat az életben és inkább az előbbit helyezem előtérbe. Régen, amikor még nem tudtam, hogy hogy is megy ez a letöltés dolog, minden játékot megvettem eredetibe, ergo te ugyanazt csinálod, csak fordítva, ezt lásd már be. Attól még, hogy leírtam, hogy szerintem mi van, az nem dicsekvés, egyszerűen kiállok az igazam mellett. Én se baszok le senkit, aki becsületes, minden hsz-emben dikert kiemeltem, hogy én, nekem. Nem ítélek el senkit (milyen alapon is tenném), aki megveszi, de nekem így jó.

Azért, mert te lopsz, csalsz, hazudsz, nem csinálja mindenki ezt.

És igen, gondoltam, hogy beírod ezt a sablonszöveget.

lopsz, csalsz, hazudsz

És ezt mégegyszer ne, ha lehet. Köszi.

(#155) TazLeacher válasza #70616832 (#152) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

ÉRTS MÁR MEG. NEM ENNI NEM KELL, HANEM HA NINCS PÉNZED, AKKOR JÁTSZANI NEM KELL.

Mondjuk ebből látszik, hogy az érékrendedben hol található a játék. 2 variációt tudsz elképzelni:
-vagy ellopod
-vagy éhenhalsz

Olyan opció nincs is, hogy játszol most azzal, ami van, és ha összegyült egy kis pénz, akkor rendelsz 2-3 játékot, majd megint gyűlytesz,és így tovább. Ja, ez nem pálya, mert nem lehet a legújabb játékokkal nyomulni, és nem lehet a haverok elött vageszolni...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#156) mob_zzz


mob_zzz
aktív tag

Kezdek mostanság egyetérteni az egyik előttem szólóval. Azzal, hogy a warezolás egy szenvedélybetegséghez hasonlítható. A könnyű elérhetőség és az "ingyenesség" miatt az emberek már nem csak szeretnének szerezni maguknak néhány kellemes órát (amit ingyen vagy olcsón is tehetnének -én pl. 1500HUF-ért vettem nemrégen NWN2-t, Gametap révén játszom ingyen Colin 2005-tel), hanem minden kell nekik rögtön. Sajnálatos és káros szokás ez. Szerintem jobban is tudnák értékelni azokat a programokat, amikre spóroltak, régóta vágytak, de ez már más téma.
Fentiek főleg a játékokra meg a filmekre vonatkoznak. A programokkal kapcsolatban pedig az a baj, hogy sokan nem tudják, hogy szinte mindenre van free megoldás is. Pl nemrég cseréltem le a Neromat ImgBurnre. Ugyanazt tudja, ingyen.
Ja és oprendszer. Tisztaszoftver program. Ha már ennyit költött ránk az állam, használjuk!

(#157) TazLeacher válasza g@bo (#153) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

El lehet húzni az országból, és lesz neked is osztrák fizetésed. Ez elég gyenge érv volt. Fogják 5é is adni, csak megint előjött a magyar mentalitásod:
-mindent
-MOST
-ingyen

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#158) Jhonny06 válasza Morden24 (#145) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nekem az, igen. De senkinek se mondtam, hogy milyen hülye ha megveszi. Soha nem írtam ilyet, gondolom csak így egyszerű visszavágni.

(#159) Morden24 válasza Polllen (#150) üzenetére


Morden24
nagyúr

Tök jó lett a hozzászólásod sok szempontból :)

nincs rá keret, de ki szeretné próbálni

Úgy szokták mondani ezt a "ki szeretné próbálni" dolgot, mintha a warezosok tényleg csak kipróbálnák, pedig letöltik, és játszanak vele. Tehát pont ugyanazt csinálják, mint aki megvette.

Persze az is igaz, hogy aki megteheti, az igenis vegye meg.

Ezzel az a baj, hogy a pénz az mindenkinek pénz, és mindig lehet másra költeni. És ennek bizony a warez tett be. Régen ez úgy nézett ki, hogy az új játékok drágák voltak, a régiek nem. Az újak alá erős gép kellett, a régiek már elavultak voltak. Ergo, a "gazdag" az a "gazdag játékokkal" játszott, a "csóri" meg a "csóri játékokkal". Ellenben amióta a szélessávú internet olcsóbb, mint 3 korsó sör egy átlag Bp-i szórakozóhelyen, ez úgy felborult, ahogy illik.

ha olyan rossz lenne a helyzet, mint irják, már éhen haltak volna

Évről évre több az internetes hozzáférések száma, és a warez bizony ennek fényében nő (természetesen nem egyenlő a kettő). Ami most van, az a kiadók részéről egy kőkemény versenyfutás az idővel, miszerint lesz-e paradigma- és metódusbeli váltás a terjesztés felépítésében, mielőtt eléri a kritikus tömeget a bevételcsökkenést generáló "piaci szegmens" (ami nem azt jelenti, hogy akkor éhezni fognak, hanem azt, hogy a jelenlegi rendszer nem fenntartható tovább).

az ifjú titánok körében még mindig menő a legújabb játékkal játszani

Akinek van vasa a legújabb játékokkal való menőzésre, az fogja be a pofáját, és vegye is meg a játékot. Erre csak ennyit tudok mondani. (A csóribbakat megértem, hogy a rokontól megörökölt P2-esre letölti a Half-Life 1-et... ezt sem tartom jó dolognak, de el tudom fogadni a másikkal ellentétben)

az elsők között fogják leszedni!

Előrendelést az ilyeneknek.

mert megteheti és ha már megtette, azzal fog érvelni magának, hogy minek fizetni érte, így is ugyanazt kapom

Na látod, többek között ezért is király a hsz-ed. Kimondtad a legnagyobb lényeget! Legtöbbször szó nincsen elvekről meg árérzékenységről, szimpla idióta fogyasztó, és kész.

Jhonny06: Akkor ismerd el, hogy amit csinálsz, az rossz. Mondd ki, hogy mit csinálsz; mert nem lopsz, annál rosszabb vagy. Ingyenélő.
Ezt kéne elismerned, és nem harcolnod a megállapítás ellen. Akkor nem lenne visszavágás.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#160) Sárpac válasza g@bo (#153) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Így van és nem utolsó sorban ingyen reklám is, mert lehet hónapokig nem is hallasz egy játékról ami torrentről már réges rég letölthető. Óriási reklám mind a zeneiparnak mind a játékiparnak is. Ha tetszik egy játék én is megveszem és szinte ami eddig bejött meg is van eredetibe. Ami meg szar azt úgyse szedem le minek?:F

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#161) TazLeacher válasza Jhonny06 (#154) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Sosem álíltottam, hogy hibátlan vagyok, ezt csak te állítottad cinikusan rólam.

Értsd már meg! Nem tudsz kiállni az igazad mellett, mert nincs igazad.
Nem ítélsz el senkit? Csak lehordasz mindenkit, aki hülye és megveszi eredetibe.

És ezt mégegyszer ne, ha lehet. Köszi.

Miért is? Nem Te neveztél (ha nem is szó szerint) hazugnak engem. Most mi van, akkor téged miért zavar? De a kedvedért átfogalmazom, és így nem tudsz belekötni, pont úgy, ahogy Te írtad:

Te nem lennél egy szánalmas, hazug, csaló, tolvaj? Ugyan már.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#162) g@bo válasza TazLeacher (#157) üzenetére


g@bo
nagyúr

ne szeméályeskedj, te nekem ne mond meg hova húzzak.

milyen magyar mentalitás te ostoba? angliában olcsóbban vettem dvd filmet, ds játékot, polót, cipőt......, mint itthon, itt meg szivás, azért mert xar magyar vagyok?

ez a mentalitás? be lehet k@pni.

(#163) Solten


Solten
addikt

Elősegítené a dolgot, ha a játékok árait a magyar átlagfizuhoz igazítanák. Persze árakban követjük az EU-t. Addig is, warez marad.

Saor Alba

(#164) Solten


Solten
addikt

Konzolokat meg hülyeség felhozni, tulajok többségének amúgy is van pc-je, ezerrel töltik le a zenét/videókat. Konzol-gémekről nem is beszélve... :U

Saor Alba

(#165) Sárpac válasza g@bo (#162) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Jaja én is voltam kint 30-50%al olcsóbbak a média anyagok mint itthon!

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#166) Morden24 válasza g@bo (#162) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem kötekedésből, de

1. Az, hogy kinek mennyi a fizuja (és hol), az egyéni szoc. probléma. Nekem meg DB9-esre nincsen dellám.
2. Nem csak Mo.-n megy a warez, és nem csak a csórók körében. Ez az érvelés egyszerűen nem tartható.

(Mellesleg pl. ezért rendelek minden ilyen cuccot UK-ből - mármint a fos magyar árak miatt)

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#167) Lortech válasza g@bo (#162) üzenetére


Lortech
addikt

Lehet fejleszteni játékot, kiadót alapítani, boltot csinálni, és adhatod olcsón, vagy akár ingyen. Meg angliában kell akkor vásárolni.
Nem tudom mégis milyen alapon várod el, hogy annyiért adjanak valamit, amennyiért neked tetszik. Annyi jogod van, hogy nem veszed meg.

Thank you to god for making me an atheist

(#168) TazLeacher válasza g@bo (#162) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Nem, a magyar mentalitás, hogy MOST. A COD4-et megvennéd 5K-ért. Csak űlj a seggeden és lesz az 5K is. Ja, hogy neked MOST kell, akkor fizesd meg. Ja, hogy azt se akarod. Magyarul nem vársz, nem fizetsz, panaszkodsz a magyar fizetésedre. Na, ez kéremszépen a magyar mentalitás, amiről beszéltem.

Ja, és amennyiben szeretnéd biztos bek@pja valaki, 5K-ért, amennyi a COD4 ára, és az biztos menne most is, arra nem kell várni.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#169) Wolverine válasza Jhonny06 (#154) üzenetére


Wolverine
félisten

Mondjuk kíváncsi leszek, mit fogsz tenni, ha PC-re semmi más nem fog megjelenni, mint havidíjas MMO játék.

szerk: #172: ne beszélj már hülyeségeket, az internet-előfizetésekre nem tették rá a sarcot :U A tervezet el sem jutott odáig, hogy javasolják a törvénybe iktatását.

[ Szerkesztve ]

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#170) Jhonny06 válasza TazLeacher (#161) üzenetére


Jhonny06
veterán

Úgy látom neked nem elég ha leírja az ember tízszer. :) Nem állítottad, de úgy basztatsz itt másokat, mintha te soha semmi ilyet nem csináltál volna. De igen. Akkor meg nézz magadba és nem ítélj el másokat olyan dolgokért, amiket már te is megcsináltál. Ilyenkor könnyű vagdalkozni, hogy lopsz, de mi alapján ítélkezel? Saját magad alapján?

(#171) Polllen válasza TazLeacher (#155) üzenetére


Polllen
nagyúr

Picit lehet szűk látókörű vagy. Mielőtt hangzatos dolgokat kiabálsz, gondolkodj picit. Talán nem fog megfájdulni a fejed tőle.

Pl. azt is írhattad volna, hogy na nincs pénzed játékokat venni, játssz ingyenesekkel, (pl.: America's Army, Wolfenstein: Enemy-Territory, Warrock, vagy egy tucat MMORPG)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#172) Sárpac válasza Lortech (#167) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Jah amiba 160FT egy liter benzin itt meg 320!
És a nemzetközi akármilyen áremelkedéssel jönnek, mi ez ha nem lopás Tőlünk?
Pl. jogdíjjas a nyers dvd és jogdíjjas lett az internet. Már megbocsáss mire fizetek jogdíjjat a dvdlemezen vagy az interneten?

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#173) Jhonny06 válasza Wolverine (#169) üzenetére


Jhonny06
veterán

Akkor nem költök rá, mint ahogyan eddig sem tettem. Akkor legalább teljesül, amit annyira akartok. Aki nem akar fizetni érte, az nem is fog játszani.

(#174) Speed® válasza g@bo (#162) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ne személyeskedjen, de Te leostobázod. Gratula, mást nem tudok hozzáfűzni.

Topik:

Ha a ti zsebetekből lopnak, nem tetszik, ha ti loptok, megvan a jól idealizált magyarázat és nem csináltok rosszat. Szerintem ne magyarázkodjatok, égő

[ Szerkesztve ]

(#175) Morden24 válasza Wolverine (#169) üzenetére


Morden24
nagyúr

Csak érdekességképpen említem meg, hogy a közelmúltban kidolgoztak a világ másik (nem a hamburgeres) felén egy üzleti modellt erre: ingyen van maga a játék egy nagyon minimális tudással (tehát szinte egy demó), és minden mást (autós játékok - kocsik, upgrade-ek; FPS - pályák, fegyverek stb.) online tudsz "megvásárolni".

Sectumsempra - For Enemies

(#176) TazLeacher válasza Wolverine (#169) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Akkor majd mindenki szemét lesz, meg rohadék, és szívni fogja a fogát, de majd megveszi. Hogy játszhasson tört szerveren.

Szégyen és gyalázat, hogy a GTA4, ami eredetileg egy PC-s sorozat volt még be sincs jelentve PC-re, mert a VC és a SA is szánalmas eladásokat produkált.

Ott a Crysis is. PC exclusive lett volna, de már nyilatkozták, hogy ezt gyorsan elfelejtik, mert nem igazából volt gazdaságos. És lehet jönni a magas gépigénnyel, de kiváncsi vagyok, hogy a PH hány % nem próbálta ki...szóval ennyit a gépgényről, mert nincs mindenkinek 280GTXtriSLI-je...véleménye a Crysisról mégis van a többségnek. Akkor hogyan?

Ez természetesen nem neked szólt...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#177) Wolverine válasza Jhonny06 (#173) üzenetére


Wolverine
félisten

És ez pont a hozzád hasonló warezhuszárok miatt lesz. End of story.

szerk: #176: na ja. (mondjuk engem egyik sem érdekel, sem a GTA-val, sem a Crysisszel nem játszottam soha és ingerenciám se volt rá :DDD)

[ Szerkesztve ]

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#178) g@bo válasza Lortech (#167) üzenetére


g@bo
nagyúr

Olyan alapon várom el, hogy én vagyok a fogyasztó, és én fizetem ki, veszem meg terméket, ha akarom.

Tanultál marketinget, közgazdaságot, bármit? Nyugatabbra nem úgy megy, hogy kib..om a polcra a cuccot, ne gyökér 200 euró, viszed vagy sem. Ennél kicsit összetettebb.

(#179) domi007


domi007
őstag

Nem nyúlok bele a darázsfészekbe, csak kérnék egy javítást:
A cikkben szerepel a hacker szó. Ezt légy szíves cseréld ki cracker-re. Ne keverjünk!

Köszönöm :R :
DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#180) g@bo válasza Speed® (#174) üzenetére


g@bo
nagyúr

ok, okozat. kibic meg nem szól be.

(#181) Wolverine válasza Morden24 (#175) üzenetére


Wolverine
félisten

Tudom, ismerek jópár ilyen item mall rendszerű játékot, morcos is szoktam lenni néha :D

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#182) g@bo válasza TazLeacher (#176) üzenetére


g@bo
nagyúr

Nehogy bedaráld már a köztudatba, hogy a magyar vásárlók kiesett forintjai miatt estek kútba a fejlesztések.... pl egy jól sikerült amcsi film, már a hazájában bőven kitermeli a költségeit, ami tőlünk befolyik, jó ha cipőkrémre kell nekik.

(#183) Jhonny06 válasza Wolverine (#177) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ja igen, én, aki letöltök évi 2 játékot és 2-3 nap után törlöm. Biztos.

(#184) TazLeacher válasza g@bo (#178) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Tanultam marketinget igen, nem is keveset, (bár nem nekem szólt) de a keresletorientáció nem azt jelenti, hogy egyéni szegmensekre rántjuk szét a piacot, és minenki annyit ad érte, amennyit jónak lát. (Ez az aukció, hoppá, újat mondtam?) Hanem amennyiért a fogyasztók hajlandók megvenni. A COD4 pont rossz példa volt, mert kb. 1 hónapig hiánytermék volt, úgy elkapkodták. Szóval lehet, hogy nálad egy kicsit nagyobb marketingtudósok állították fel az árpolitikát.

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#185) TazLeacher válasza g@bo (#182) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Megint egy jó magyar mentalitás. Nehogymá attó legyen hogy én...a többiek is eztet csiáják, akkó é mé ne? Hö?

Tudom, ismét fura, de a tömeg egyénekből épül fel...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#186) Biaggio válasza Jhonny06 (#120) üzenetére


Biaggio
őstag

Továbbra is egyetértek veled. Ettől még nem leszek sem harcos jogvédő, sem harcos warezoló...

/amolyan szociológia ON/
Szerintem az is érdekes, hogy egy fogyasztói társadalomban mindenkit hajszolunk arra, hogy vegyen és vegyen és vegyen, közben a fogyasztónak nincsen annyi pénze (erre van hitel, de nyilván az sem végtelen). Mi tesz a fogyasztó? Igyekszik "másolni" a javakat, már amit lehet. Tárgyi javakból is, ha lehet, másolatot vesz. Hasonló ez a digitális javak területén is. Szeretné birtokolni, mert ettől lesz "valaki".
/OFF/

(#187) Morden24 válasza Wolverine (#181) üzenetére


Morden24
nagyúr

Jaja, annyi különbséggel, hogy mondjuk ami projektet én láttam, az úgy nézett volna ki, hogy nem "item mall", hanem "feature mall" van, tehát pl. külön vásárolod meg az egyes multiplayer opciókat is, stb. (tehát pl. Krízisre levetítve ingyen letöltöd a demo-t, aztán minden pálya +5 dollár, minden multiplayer opció +10 dollár és így tovább).

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#188) g@bo válasza TazLeacher (#184) üzenetére


g@bo
nagyúr

ne a cod4-re szoritkozz. most láttam, és 10-esével rohad a polcon.

akkor elkapkodták, most áll, mi a teendő?

amúgy 2 tucat dvd legyártása nem olyan problémás, mint pl ha 30db ferrariért állnánk sorba, nem? :F

(#189) TazLeacher válasza Morden24 (#187) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Ebből lenne itthon nagy felháborodás. Már Steam-ből is volt. Emlékszem a nagy aktivistákra a HL2-es topic-ba. Hát nehogymá' diszkrimináljon a VALVE a szerint, hogy van-e netem, vagy nincs. Mit képzelnek, hogy rákényszerítenek arra, hogy netelőfizetést kössek. Meg hasonlók. Itthon mennének tüntetni. Az úgyis jól megy...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#190) Lortech válasza Sárpac (#172) üzenetére


Lortech
addikt

Nem kötelező benzint venni, ahogy dvd-t se. Ennyibe kerül. Ezt hova magyarázzam neked?
Tudod van a termék ára, van a preferenciád, és van valamennyi pénzed, ha mindhárom találkozik, akkor megveszed a terméket. Az magyarázatra szorul, hogy egyes termékek néhol drágábbak, néhol olcsóbbak?
Le kell bombázni a fél világot és olcsóbb lesz itt is a benzin, vagy nem. A benzin mondjuk pont nem jó példa ilyen szempontból, mert az egy stratégiai fontosságú termék. De általános termékeknél nagyban meghatározza a piac is az árakat. Ha 10* akkora a piac (mint Angliában), és el tudok adni sokkal többet a termékből, akkor nem kell extra profittal árulnom, hogy megéljek belőle. Ha másként gondolod, akkor szerintem vágj bele az eladói szakmába, tuti biznisz kell legyen, és mindenki jól jár, hogy te sokkal olcsóbban fogod adni.

Én nem az árakat védem, ha nem jutott el odáig, egyszerűen azt a rémegyszerű dolgot vetem fel, hogyha valamire nincs pénzem, azt nem veszem meg.

Már megbocsáss mér 200 forint a kenyér! Ha 50 forint lenne, vennék. De így megyek és lopok is egy kosárral a k...any..kat már. :D

Már megbocsáss mi közöm a jogdíjak árszabásához? Megbocsájtok amúgy.

Thank you to god for making me an atheist

(#191) TazLeacher válasza g@bo (#188) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

most láttam, és 10-esével rohad a polcon

csorgattad a nyálad, vagy mosolyogtál magadban, hogy jól kicsesztél velük, mert csak azért se vetted meg.

Te hoztad a COD4-et példának.

amúgy 2 tucat dvd legyártása nem olyan problémás, mint pl ha 30db ferrariért állnánk sorba, nem?

Ja, és ha bedugod a vizes újjad a konnektorba, akkor nagy valószínüséggel megráz az áram.

De ez most, hogy jön ide? :F

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#192) Lortech válasza g@bo (#178) üzenetére


Lortech
addikt

Tanultam mindegyiket, de most tényleg te hozod fel ezt a témát, amikor itt kapálózol kb Mariska néni szintjén arról, hogy ez drága meg az drága, mérnem ócsó? Majd ha te termelted ki a terméket, adhatod olcsón, mondtam már.
És hol van a közgáz könyvben leírva, hogyha nincs valamire pénzed, neked az is jár?
Az első 5 oldalig el kéne legalább olvasni, hogy működiknek ezek a dolgok.
Verni az asztalt mindenki tudja.

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#193) HavocS válasza Morden24 (#187) üzenetére


HavocS
senior tag

Ez egy nagyon jó és korrekt megoldás lenne, főleg, hogy a játékok nagy részét 30%-ig játszom csak...

Amúgy aki azt mondja, hogy ő csak játszik, az nem éri meg a pénzt, akkor gondoljon bele abba, hogy ha nem lenne lehetőség warezolni, akkor se venne meg semmit? Dehogynem, mert akkor ő lenne az egyetlen, aki mindig kunyerál másoktól. Persze mindig mindenki a legújabb játékokat akarja, pedig elképesztő mennyiségű ingyenes is van, tehát magáról a játékról nem kell lemondani.

(#194) Morden24 válasza TazLeacher (#189) üzenetére


Morden24
nagyúr

Igazából egyelőre úgy tűnik, hogy ez a modell még várat magára a maga teljes egészében (részötleteket már régebben is megvalósítottak, a távol-keleti bizniszfilozófia egyébként is félelmetesen eltér a nyugatitól).
Mellesleg nem értem, mi a probléma a Steam-mel. Pont azt váltja ki, ami az egyik legfeleslegesebb dolog az egész informatikai termék-terjesztésben, a drága, nehéz, térigényes és sérülékeny szállítómédiát - más kérdés, hogy sok emberből (főleg nálunk, ahol az ilyen dolgok inkább újdonságnak, mint átlagosnak számítanak) egyből előjön, hogy "úristen, ha nem foghatom meg, akkor nem is az enyém".

(Az meg egy további dolog, hogy Mo. szerény net-ellátottsága akkor fog egy nagy külföldi céget érdekelni, amikor meztelen pompomlányok potyognak az égből.)

HavocS: Európai, pláne amerikai implementációt nem nagyon terveztek. Ez Japán/Ázsia vonalon működött. Mifelénk, meg Jenkiföldén ez a modell nem nagyon állná meg a helyét, más a fogyasztói filozófia.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#195) g@bo válasza TazLeacher (#191) üzenetére


g@bo
nagyúr

" Ja, és ha bedugod a vizes újjad a konnektorba, akkor nagy valószínüséggel megráz az áram. "

ennyi. szellemi fölényed padlóra tett. :R

(#196) g@bo válasza Lortech (#192) üzenetére


g@bo
nagyúr

Nem értem miről beszélsz.

(#197) TazLeacher válasza g@bo (#196) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Ezen miért nem lepődtem meg? :DDD

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#198) Sárpac válasza Lortech (#190) üzenetére


Sárpac
nagyúr

A jogdíjból a kiadók részesülnek ez benne van a dvd felvevőben a lejátszóban a lemezek árában. A kérdés pusztán az, ha én megfizetem a jogdíjjat azaz fizetek a cod4 forgalmazójának x forintot dvdnként akkor jogosan írom fel a dvd-re cod4et?
Ha az internetre szintén akkor nem tölthetek le róla azt amit akarok?
Nehéz téma ez, de minden esetre ezzel a jogdíjjas dologgal alaposan maguk alá piszkítottak.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#199) Wolverine válasza Sárpac (#198) üzenetére


Wolverine
félisten

Baszki, a netelőfizetésben nincs jogdíj :U

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#200) OkosTibiKing


OkosTibiKing
tag

hát én elismerem, hogy zoktam letölteni játékoka de ami jo azt ugyis megveszem.
pl most ép a Stronghold Crusader Extreme, Sins Of A Solar Empire, Flatout Ultimate Carnage ra várok, hogy megjelenjenek hivatalosan nálunk is és gy megveszem öket. de pl fifa 08-at lesem töltöm vagy ép a simseket sem. igaz simsem van eredeti de megbántam a megvételét. és ami meg nem tetszik azokat törlöm is ami meg tetszik azokat mindenkép megveszem, ha baráti áron lesznek. ja és a demokbol meg nemmindig lehet leszürni, hogy milyen lesz a teljes játék pl.: supreme commander demoja nemjöt be nekem de a teljes játék igen és megis vettem.
megha vmelyik újsághoz adnak jó játékot akkor megveszem azt. pl igyvan meg a haegemonia amit 1600 ft ért let gy meg és nekem az megérte.
de pl a caesar, age of sorozatot meg spárban vettem meg leakciozva 990 ft ért :)
meg filmeket is szoktam letölteni de moziban is megszoktam nézni öket így hozokis nekik hasznot meg nemis :) meg jopár eredeti filmem van itthol igaz pl nemrég tesco leakciozot szarokbol vásároltam tonna szám 200 ft ért voltak kitéve papir tokosak de vagy 10-15 öt megis vettem és az ures dvd meg 250 ft volt vagyis ha ugyveszük jobban jártam mint ha letöltötem volna és kiirom.

Okos Vok.

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Mi a Warez? Bűn vagy kényszer? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.