Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Mi a Warez? Bűn vagy kényszer? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#801) atee válasza TazLeacher (#798) üzenetére


atee
őstag

Ezzel a témával belenyúltál a darázsfészekbe!
Nincs alapvetően semmi gond vele, de megváltani nem fogod a világot!
Azt gondolom, hogy ha páran ki is akadnak rajta akkor azt viseld el :)

Azzal meg, hogy ki lehet menni dolgozni máshova...ne is haragudj, de ez közel sem mindig olyan egyszerű mint mondani!

Mindenki tisztában van vele, hogy a warez az nem igazán legális dolog, de ennek tudatában se fogja megvenni még akkor sem ha megteheti ha a töredékéért is megteheti!
Ha teheted te is nagykerben vásárolsz és xarsz arra, hogy a kiskereskedő tönkremegy! Pedig ott elég sovány különbség van csak!

D-day 2002-01-04 01:54

(#802) atee válasza TazLeacher (#799) üzenetére


atee
őstag


Ezzel a MAJD dologgal csak az a baj, hogy inkább legyen biztos most mint talán MAJD!
Itt az országban a rendszerváltáskor 15-20 évet mondtak, hogy fasza lesz minden! Ebből már 16 eltelt és gyakorlatilag annyi történt, hogy lehet banánt kapni nyáron is :)
Nem hisznek az emberek abba, hogy majd. Ami most van az a biztos!

[ Szerkesztve ]

D-day 2002-01-04 01:54

(#803) sztikac válasza atee (#802) üzenetére


sztikac
őstag

"Itt az országban a rendszerváltáskor 15-20 évet mondtak, hogy fasza lesz minden! Ebből már 16 eltelt és gyakorlatilag annyi történt, hogy lehet banánt kapni nyáron is"
és Te azóta arra vársz hogy "fasza legyen minden" vagy tettél is érte azóta valamit? Le kéne már arról szokni hogy állambácsitól várjuk mindenre a megoldást (jó tudom ez az előző rendszerben szocializálódott embereknek nem könnyű).

#804: nem a net árát kéne megemelni hanem értelmes adatforgalmi korlátokat bevezetni. Pl. akinek elég 10 Gb (normális netezési szokásokhoz bőven elég) az fizetne valami minimál összeget, "letöltömazinternetetpistikéknek" meg valami böszme áron mondjuk 100 Gb-os korláttal, hogy esetleg jobban megérje leballagni a bótba' mind duplán klikkelni a .torrent fájlra. Persze a kettő között lehetnének még fokozatok.

[ Szerkesztve ]

(#804) Drenadar


Drenadar
veterán

Bűn és kényszer is a warez. Sok ember jön azzal egyből, hogy nincs pénze az összes játékot megvenni. Minek kellene az összes? Ha bemegy egy PC üzletbe ott is aztmondja, h kérem a E8200;E8400;E8500 meg a többi procit???? Azt a játékot kell megvenni, ami érdekel minket. És felesleges azt nézni, hogy jaj de a crysishoz atomerőmű kell, ezért azt nem veszem meg. Hol az összefüggés??? Ha nem megy a gépemen, akkor letölteni se fogom, hisz minek, ha meg játszani akarok vele, akkor meg megveszem. Fölösleges fikázni szerintem a játékokat, meg ha olyan szarok minek töltik le őket? Mert igen pénzt azt nem adnak értük, csak letöltik. Majd ha nálunk is megemelik az internet árát, hogy abból kompenzálják az mp3 letöltéseket, meg a warezt az majd szép lesz :D

(#805) TazLeacher válasza atee (#801) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Én aztán birom a, úgyhogy ezzel nem lesz gond. :D

D etök egyszerű. Veszel egy jeget csak oda 6-12K, és ott vagy. Ennyi.

Ja, és kiskerben vásárolok CSAK!

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#806) atee válasza sztikac (#803) üzenetére


atee
őstag

Még gyerek voltam az előző rendszerben! Egy fenét várok rá, de gyerek fejjel elhittem.Teszek e érte valamit? Dolgozom mint a normális emberek többsége. bagóért, annyiért amennyiért nyugatabbra meg se mozdulnának! Mit gondolsz mit kéne tennem annak érdekében, hogy a fizetésem legalább a kétszerese legyen a mostaninak vagy a háromszorosa és még akkor se 300k ról beszélünk havonta!

D-day 2002-01-04 01:54

(#807) atee válasza TazLeacher (#805) üzenetére


atee
őstag

Aztán találj munkát, szállást és egyébként adott estben hagyd itt a családod és nem utolsó sorban ezzel nem az országodat hanem a cél országot gyarapítod majd!
Hidd el ha ennyire egyszerű lenne akkor a fél ország már külföldön élne!
Nekem van kint dolgozó barátom, de egyáltalán nem volt egyszerű nekik!
Ettől még azt mondom, hogy tőlem talán nem idegen a dolog, de a többség erre képtelen! Itthon meg anyagilag nem lehet becsülettel boldogulni!

D-day 2002-01-04 01:54

(#808) edipqe válasza sztikac (#803) üzenetére


edipqe
senior tag

állambácsitol azért várja ezt el mindenki mert a normlisabb embereknek minimum a fele fizetését lenyulja!

talán ezért. Ha nem lenne igy akkor mondhatnád azt h ne várjuk az államtol h jobbá tegye a dolgokat! :W

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#809) atee válasza edipqe (#808) üzenetére


atee
őstag

lári-fári szerkesztőúr :D

D-day 2002-01-04 01:54

(#810) atee


atee
őstag

Na félre az off al!
Warez akkor is lenne ha úgy élnénk mint nyugati szomszédaink! Mivel ott is van! És lesz is mindig!

D-day 2002-01-04 01:54

(#811) Drenadar válasza edipqe (#808) üzenetére


Drenadar
veterán

Miért tenné jobbá a dolgunkat az állam ? Hol éri meg nekik ez ?? Ugyis meglesznek választva 4 évenként, nekik tökmindegy mi történik, hol tart az ország.

(#812) atee válasza Drenadar (#811) üzenetére


atee
őstag

És ez rendben is van így :F

D-day 2002-01-04 01:54

(#813) diegho válasza Skizz (#5) üzenetére


diegho
nagyúr

khm :B 2000óta Counter Strike-ozok és jelenleg is csak neverwinter nights van még a gépemen, az is a megjelenés óta, ofkóz mindegyik eredeti :B van még neverwinter2-őm is eredetibe meg starcraft-om. Ezekkel tökéletesen elvagyok, nem is vágyom többre, mivel legtöbbet neten játszok, ha már van nehogymár egy hugyos single player fossal töltsem az időmet, hanem társaságban beszélgetve, sokat nevetve. Én sem tudom megérteni ezt a játékot warezolós társaságot, de mindegy, nem az én dolgom, hogy ők mit csinálnak.

(#814) edipqe válasza Drenadar (#811) üzenetére


edipqe
senior tag

te azt mondtad h az embereknek nem az államtol kérne várniuk h az életuk, országuk jobbbb legyen. Erre én elmagyaráztam ,h miért.

az h ez nekik érdekukben áll-e vagy sem az egy másik asztalon van.

[ Szerkesztve ]

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#815) katt777 válasza ollie (#797) üzenetére


katt777
félisten

Nem, nem vennék meg. De engem nem érdekel, mert én megveszem. Akinek érték egy játék/zene/film, az megveszi, akinek meg nem érték, az nem veszi meg (éppen azért, mert az ember nem vesz meg valamit, amit értéktelennek tart), tehát azt röhejes elhinni, hogy megvenné, ha rákényszerülne (azok meg főleg, akiknek pénzük nincs rá). Természetesen jogtalanul használja, ez vitathatatlan, de akkor sem venné meg, így a károkozás merőben elméleti. Persze el lehet hinni a marketinget is, csak az elég szánalmas.
Nekem egyetlen eredeti játékom sem verte szét a meghajtómat, vagy karcolta használhatatlanná (ezt értettem szétmenés alatt) a lemezemet, mert első dolgom NoDVD patch-et keresni rájuk. ;] De pl. Gothic 3 lemeze csinál ilyet (ismerősömnek 3 hét alatt karcolódott használhatatlanná, úgyhogy még cserélték, de kezdte a következő is, szóval nála is NoDVD patch lett belőle), de Galactic Civilization-nél inkább kihúztam egy haverom gépét a konnektorból, mert elkezdett pörögni a DVD, meg vele együtt a vinyó is, mint a motolla, holott egyiknek sem volt semmi baja semmivel, és ki sem lehetett venni a lemezt.
Egyébiránt a régi, jó játékok másolásvédelme valahogy nem veszélyeztetett semmit, mostanában meg úgyis ritkán jelenik meg elfogadható élményt nyújtó játék (inkább csak marketing van).

Az üres lemezen ott a címke, hogy az ára tartalmazza a jogdíjat. Az nincs meghatározva, mit menthetek rá. Vagy ha bizonyítom, hogy saját anyagot mentettem rá, visszatéríti nekem valaki? Na ugye, hogy nem. Le kéne már állni erről, hogy a sok rohad tolvaj warezol, a nagy, becsületes cégek meg tönkremennek bele (mindeközben milliárdos profitot termelve, már ha megnézi valaki a nagy siránkozásban ezeket a statisztikákat is). Félreértések elkerülése végett: nem a törvények be nem tartása mellett érvelek (többször is elmondtam, hogy vegyük meg a játékokat, stb.), hanem még mindig a hazugságról, a fogyasztók folyamatos megkárosításáról szónokolok, amitől, az egyszeri felhasználó képtelen megvédeni magát. Amely törvény megfelel az emberek igazságérzetének, azt könnyen betartják, amelyekről lerí, hogy bizonyos érdekcsoportokat szolgálnak mások megkárosítása árán, az alól meg az emberek jó része igyexik kibújni, bármiről legyen szó, nem csak a szerzői jogokról.

Értelemszerűen ezeket a "védelmeket" egyetlen gyártó sem reklámozza, a gyártókból és forgalmazókból élő újságok meg ismét csak nem fogják "népszerűsíteni" a dolgot. De pl. StarForce-ot sem komálom, mert az is rátelepszik a gépemre, holott semmi szükség rá, a játék önmagában nem igényli. Megint ott tartunk, hogy az én pénzemért más használja, más vezérli a gépemet, teljesen szüksgételenül. GTR helyett inkább az F1Challenge-hez töltöttem le GTR modot, és ingyen megvan a játékom teljesen legálisan.

Aki meg "faszság"-ot ír, vegye magára, és örüljön, amíg nem került egy ilyen lemez a birtokába, addig ossza az észt nyugodtan, és nevezze összeesküvés-elméletnek azt, amiről fogalma sincs. És mindenekelőtt tanuljon legalább egy kevés illemet.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#816) sztikac válasza atee (#806) üzenetére


sztikac
őstag

Szóval mindennap bejársz munkába, kihúzod valahogy a munkaidődet és közben várod hogy bejelentsék a tévében hogy: eljött a jóóóvilág, mostantól 1000 euró a minimálbér, a hajléktalanok bmw-t kapnak (mint az köztudott nyugaton ez így van) és kolbászból van a kerítés! Gondolom a nyugati kereset mellett azért szeretnéd ha a Mo.-i árak azért megmaradnának. Hogy mit kéne tenned? Pl. olyan nyelvet/szakmát tanulni amire van kereslet és megfizetik vagy valami vállalkozásba kezdeni (félre ne értsd nem akarom az észt osztani, ez szigorúan szvsz)... Bírom mikor mindenki ezzel jön hogy bezzeg nyugaton! Csak azt kéne figyelembe venni hogy a legtöbb nyugati ország sikeresen kihagyta a szocializmust és helyette fejlődtek.

(#817) katt777 válasza edipqe (#808) üzenetére


katt777
félisten

Ha kiszámolod a munkaadó által fizetett sarccal, valamint a megélhetés költségei után fizetett ÁFÁ-val, egyéb járulékokkal, illetékekkel, adókkal, akkor az általad megtermelt érték 78%-a kerül az államhoz.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#818) katt777 válasza TazLeacher (#799) üzenetére


katt777
félisten

Amit a mozgássérültekről írtál, azért megérdemelnéd, hogy te is az légy. Ennyire nem lehetsz ostoba. Akik "olyan" autókkal parkolnak, azok nem mozgássérültek, hanem egyszerű csalók (én is láttam vadi új 5-ös BMW-t mozgássérült-igazolvánnyal). Van mozgássérült ismerősöm, egyik napról a másikra él önhibáján kívül, ráadásul az egyik családtagjának kell szállítania egyik helyről a másikra, mert nem tud máshogy közlekedni! Tehát 2 ember esik ki a pénzkeresetből, önhibáján kívül. Ráadásul addig is mindketten fizették a TB-t és az adókat, tehát nem a te pénzedből kapják az ellátást, hanem mert biztosítottak.

Engem az irritál, ha valaki ennyire tesz másokra, csak mert a saját helyzetében el sem tudja képzelni másokét. Ha majd veled is történik egy baleset, vagy súlyos betegség, gondolom, egyetlen fillér táppénzt, segélyt nem veszel fel (nyilván nem is vettél soha, amikor beteg voltál), visszautasítod a közgyógyellátást és a rokkant-igazolványt. Kit akarsz kábítani? :F Akkor majd azzal érvelsz, mennyi járulékot befizettél, és alig kapsz annyit, hogy megélj hó végéig.

Ez pont olyan, mint a vizitdíj, hogy az embereknek nem is kellett igazából orvoshoz menniük. Hát nem, van ebben az országban egy elég széles réteg, amelyik ezeket a 300 Ft-okat sem tudta kifizetni. Te nyilván nem forgolódsz ilyen körökben, onnan a nagy "tisztánlátásod".

Még azt áruld el, hogy amikor az emberek 80%-ának a jövedelme elfogy a következő fizetésnap előtt, akkor miből tartalékolnának a jövőre?

Jó hányást! :DDD

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#819) atee válasza sztikac (#816) üzenetére


atee
őstag

Kicsit sarkítod a dolgot, de ez rendben van! Én azt várom ,hogy az elvégzett munkámért minimum a felét megkapjam annak amit nyugaton meg lehet vele keresni.
Nagy elvárás ez mi? 200km és a fizetés ott 5* annyi ugyan abban a munkakörben mint itthon!
Az árak már most is azonos szinten mozognak itthon is mint nyugaton!
Az átképzést és esetleg új szakmák tanulását az elfogadom érvnek. Bár ezek pénzbe kerülnek nem kevésbe! És a jelenlegi foglalkozásomal sem éppen az a baj, hogy nem kell a kutyának sem! Vállalkozás? Most amikor az összes kisvállalkozó csak adócsalással tud éledben maradni? Nem azért mert adót akarnak csalni hanem mert másképp szó szerint nem marad semmi a zsebükben! Kimaradt a szocializmus ez igaz, de már itt is jó ideje elméletben vége van és épülnie kéne az országnak! Egyszerűen rossz kezekbe van és nem csak erre a gyurcsánykormányra értem! Az úgy nem működik ,hogy elvesszük az emberek pénzét mondván adóság van, de nem arra költjük hanem lenyúlják. Aztán megint kölcsönt veszünk fel és annak is a felét lenyúlják a másik felével meg tüzet oltunk! aztán mégjobban lenyúljuk az embereket! És sopánkodunk, hogy lopnak csalnak hazudnak, hogy megéljenek!

D-day 2002-01-04 01:54

(#820) g@bo válasza sztikac (#816) üzenetére


g@bo
nagyúr

" nyugati kereset mellett azért szeretnéd ha a Mo.-i árak azért megmaradnának "

gondolom te nem láttad a tv2 tényekben /se/, hogy a nyugatmagyarok ausztriába járnak át vásárolni, mert olcsóbb.

szal nemkéne itt üvöltözni, mert hót balkáni bérek mellett keményen adózunk, és nyugati árakat cumizunk.

(#821) dabadab válasza g@bo (#820) üzenetére


dabadab
titán

"a nyugatmagyarok ausztriába járnak át vásárolni, mert olcsóbb"

Nyugatmagyar vagyok, de ez igy, ebben a formaban, nem igaz.

DRM is theft

(#822) Vistaboy válasza katt777 (#789) üzenetére


Vistaboy
veterán

"Vistaboy: Hát az Oblivion-topic? :F Egyébként tényleg az volna jó, ha lenne az embereknek egy csöpp türelmük, csakhogy éppen a gyártók és a forgalmazók mossák bele az agyukba, hogy mindent most és rögtön kell megvenni. Gondolj bele, egy játék 1-2 év múlva 2-4k, és akkor már azt a hardvert is bagóért kapod, amelyen gond nélkül elfut, ráadásul minden patch megvan hozzá. De hát ehhez gondolkodni kéne, nem menni a marketing után, tehát itt megint a gyártók felelősségére lyukadunk ki."

Mi van vele? Attól még hogy nem irkálok bele, még meg van a játék eredetiben. De ha esetleg nem hinnéd el, lefényképeztem neked a dobozt, és mögötte a monitoron a te hsz-edre válaszolok éppen. Bocs a képminőségért, ez csak egy mezei telefon.

A többi is igaz, mert például az Oblivion-nal is csak most tudok full grafikán játszani, amióta megvettem a 8800GT-t. De attól még egy játék nem csak attól lesz jó, hogy full grafikán nyomatod. Amúgy a Tomb Raider-es példát pont ez miatt írtam. :DDD

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#823) katt777 válasza g@bo (#820) üzenetére


katt777
félisten

Úgy biza! 1/2-1/3 ár a bp-iekhez viszonyítva. 10-15 éve még ide jártak a sógorok sajtot, húst, miegyebet vásárolni, ma már elvétve is alig akadnak, mert kajáért sem éri meg nekik. A nyugati árakat rég meghaladtuk, elég csak megnézni, mennyivel kerülnek többe nálunk csak a hardverek pl. Egy ismerősöm Olaszországba járt dolgozni, a Mo-on 250k-s számítógépét 150k-ból építette meg. Egy másik No-ban vett 80k-ért Mo-on 400k-s hifit, csak mert ott rögtön utána dobták, ahogy kijött az új széria. Itt meg bemegyek az outlet-be, és drágább minden, mint a belvárosban a márkaboltban.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#824) g@bo válasza dabadab (#821) üzenetére


g@bo
nagyúr

akkor hazudott a tv2. mennyé, nyird ki a stábot. ennyi.

(#825) sztikac válasza g@bo (#820) üzenetére


sztikac
őstag

"gondolom te nem láttad a tv2 tényekben "
na a tv2 és hasonló színvonalú adókat régóta kerülöm mert az esetek 50%-ban hülyeséget beszélnek a maradék 50%-ban meg még nagyobbat.

(#826) katt777 válasza Vistaboy (#822) üzenetére


katt777
félisten

Félreértettél, én csak rácsodálkoztam, hogy nem találkozunk veled. Nem tudom, honnan vetted, hogy feltételezem, nincs meg a GAME. Oblivion pont az a játék, amelyet minden játékos megvesz, van, aki az összes kiadását is. Bocs, ha valamit félreértelmezhetően írtam, eszem ágában sem volt megvádolni semmivel. :R Főleg egy Oblis bajtársat.
Éppen egyetértettem veled, hogy okosan olcsón is lehet legálisan játszani kedvenceinkkel.
Amúgy tényleg ez az egyetlen játék, amely miatt új VGA vásárlásán gondolkodom, mert minden látványjavítóval felspécizve városban 20FPS alá is leesik a megjelenítés elég szépen megtuningolt 3870-nel. Nálam 8800GT-vel sem volt jobb, mert az is maximális látványjavítókkal ment (HDR + 16XAF + 8X Temporal 24X Edge-detect AA + minden graf. mod), és ott a 3870 pariban van a konkurenssel.
És az bizony szent igaz, hogy egy játék nem a grafikától lesz jó (lásd AC vs. HL1 ;] ).

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#827) katt777 válasza Vistaboy (#822) üzenetére


katt777
félisten

2x ment. Kicsit szarul megy ma ez a PH (vagy a netem lassult be).

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#828) edipqe válasza katt777 (#817) üzenetére


edipqe
senior tag

igaz, de én most csak a kötelezőt számoltam, a megélhetés költségei hát igen az is hozzá adódik, de nem kötelező enni, inni, vezetni :D

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#829) katt777 válasza edipqe (#828) üzenetére


katt777
félisten

Igen, ahogy játszani sem. Sokan viszont elfelejtik, hogy a kikapcsolódásra (játékra) az emberi (és az állati) szervezetnek ugyanúgy szüksége van, mint a táplálkozásra, alvásra, stb. Én spec. az autón spórolok, és ahogy elnézem az ismerőseimet, rengeteget. ;]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#830) edipqe válasza dabadab (#821) üzenetére


edipqe
senior tag

van Soproni barátnőm aki bizony kint veszi az élelmiszereket, és a muszaki dolgokat, és Ukrajnában a benzint és a designer ruhákat :DDD
én ezt a kérdést ugy fogalmaznám meg h mindenhol olcsobb mint itthon. Tehát nem csak az osztrákoknál :R

Kat777: Én régi TT-t készulok venni. :C

[ Szerkesztve ]

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#831) g@bo válasza sztikac (#825) üzenetére


g@bo
nagyúr

akkor én mondom neked, ausztriában olcsóbban vettem a sört, spanyolországban a gyümölcsöt, olaszországban a sajtot, hollandiában a füves sütit, angliában a ruhát. soroljam?

itt rablógazdaság van.

(#832) katt777 válasza edipqe (#830) üzenetére


katt777
félisten

Modellvasutazol? ;]

g@bo: Azért azt kiszámolják, mennyibe kerülne kimenned érte.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#833) edipqe válasza katt777 (#832) üzenetére


edipqe
senior tag

:P nem. 3kk-ból egy nagyon jó állapotu, jól felszerelt már kijön ha utána keresgélsz alaposan.

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#834) katt777 válasza edipqe (#833) üzenetére


katt777
félisten

Hú, hát én annyi pénzre nem is gondolok. Ha pár kiadó kifizetné a tartozásait nekem, akkor persze gondolnék, csak itt valahogy eltűnik a szerzői jogvédelem, mintha sosem lett volna.

Részemről amúgy vennék egy Alfa Sprintet (kicsi, lapos, stabil, gyors), 1.5-2 millából felújíttatnám és megtuningolnám (esetleg összkerák-hajtással), mint az atom, aztán otthagynék vele minden menő BMW-st és merdzsóst. Haveromnak volt egy 1.3-as 15 éve, az 195-öt ment csak egy sport vezérműtengellyel, kicsit megültetve. Ja, és nem igazán volt ellenfele, mert a nagymenő kocsikkal csak az egyenesben lehetett gyorsan menni, ezzel meg mindenhol. Városban sem lassított derékszögű kanyarnál soha, mert 50-nel (vagy akkor még 60-nal?) engedélyezett menni. ;] De a régi TT tényleg nem rossz, ha már rajta van a stabilizáló szárny, az új szimplán randa, szerintem.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#835) Drenadar válasza edipqe (#814) üzenetére


Drenadar
veterán

nem is velem vitáztál ezügyben! :D

(#836) Vistaboy válasza katt777 (#826) üzenetére


Vistaboy
veterán

Semmi baj, bár az igazsághoz hozzátartozik, hogy amióta a Mass Effect megvan, nem nagyon játszok más játékkal - és már abba a topikba sem nagyon irkálok -, de az Oblivion-t már minden létező kaszttal és fajjal végignyomtam, és a Shivering Isle-t is mindkét oldalt választva. Bár igaz, hogy a második esetben - a jó oldalt választva - nem a legelejétől kezdtem a gamét, csak a szigetre való megérkezéstől.

Meg a kedvencem az Oscuro's Oblivion Overhaul nevű MOD is, nagyon sok jó tartalmat ad a játékhoz. És a Knights of The Nine-t is végigvittem, azóta is ott csillog a páncél a HQ-n. :DDD

Na de félre az OFF-al... :U

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#837) Dr. Romano válasza katt777 (#826) üzenetére


Dr. Romano
veterán

...minden látványjavítóval felspécizve városban 20FPS alá is leesik a megjelenítés elég szépen megtuningolt 3870-nel...

Ott valami gáz van. Az Oblivionban a város és ingame területek egyáltalán nem gyilkolják annyira a konfigot mint a kinti erdős részek...
Nem lehet hogy valami mod bekavar nálad?

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#838) priti


priti
addikt

Fals ez a topic cím, igazábol ahogy nézem ez ilyen szemetes topic is lett.

Eleve rossz a kérdés.
Ha én jóhiszemű vásárlóként ár-érték arányban kiválasztom a legolcsóbb szolgáltatást abban hol a bűn vagy a kényszer? Sehol.
Ha az apróneten látok egy alufelnit a kocsira olcsón akkor se kérem az eredeti számláját, hogy jajj Istenem nem lopott e véletlenül. Ha olcsó és tetszik és szükségem van rá, akkor jóhiszemű vásárlóként megveszem. Ennyi.

Mit érdekel engem, hogy xy ftp szerveren lévő adott díjért letölthető adatok jogvédettek e vagy sem, se időm, se szakértelmem, se energiám leellenőrizni. Megvettem a hozzáférést, mert eladó volt és ennyi.

Az 1TB-os vincsik korát éljük, a per-to-per hálózatok megállíthatatlanok, inkább a warezszerverek üzemeltetőivel kéne leülni és megvenni őket, mint kész márketingcsatornát, csak ez nem jó a luxusprofitot bezsebelő kedves kereskedőknek se többek között, akik 10.000 Ft-ért adják azt a játékot, amit valós időben megnézek egy amerikai weblapon és dombornyomott hitelkártyával fizetve megveszek 5000Ft-ért eredetiben és mit tölthetek le a pénzemért? Ugyanazt, mint a warezszerverről csak eredeti kulccsal. Szvsz, egyszerűbb lenne kulcsokat árulni és a szovtvereket meg adatforgalmi szinten egységáron "warezszerűen" adni.
Nekem ne sírjon egyik jogvédő se, mert pontosan tudják ők is.

Hardverlesen

(#839) edipqe válasza Dr. Romano (#837) üzenetére


edipqe
senior tag

nekem is városban szaggat, de csak ha a tukrozodo feluleteket maxra veszem, mert sok az ablak.

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#840) pajinka válasza priti (#838) üzenetére


pajinka
tag

Először azt írod, hogy nem érdekel, hogy az adatok jogvédettek-e, jóhiszemű vásárlóként megveszed, utána meg azt, hogy egy amerikai weblapról is ugyanazt töltheted le, csak eredeti kulccsal.

Ergo tudod, hogy amit a warezszerverről letöltesz, annak a kulcsa nem eredeti. Miért is vagy Te jóhiszemű vásárló, hm??? Ennek az okfejtésnek neki kellene futni mégegyszer...

kat777: Ezzel a másolásvédelmi elméleteddel hirtelen még vagy hárman oltottak le. Valahogy másban is felmerült, hogy "biztos a CIA törölte le a bizonyítékokat" ha véletlenül nem tudsz hivatkozni egyre sem. Van pár dologgal kapcsolatban védhető meglátásod, de ezeken szerintem gondolkozz el.

♫ Trying hard now, it's so hard now, getting strong now, won't be long now... B.É.R.CS.A.R.O-V.

(#841) euforia


euforia
tag

Az audió anyaghoz tennék hozzá csak annyit: Sír rí az összes gány zenekar akik a fos zenéikből akarnak megazdagodni, h igy töltik a zenéiket meg ugy cserélgetik a neten! És ezért nem megy a bolt meg alig kapnak vmit! Akkor kérdem én h miért van az h egy raklap DJ-nek a mixét teljesen hivatalosan és legálisan a saját oldalárol le lehet tölteni. Akkor ők miből élnek? Talán a fellépésekből? biztos! Talán az ilyen nox meg hapy geng meg fresh meg mittoménmég mik nem, nekik is dolgozni kéne és akkor lenne lóvé nem sírni meg reklámot csinálni az asvával h ne lopj meg stb ! monnyuk én sose töltöttem le egy ilyet sem de sajna tényleg ezekkel a fosokkal van tele a DC ahelyett h inkább jo kis mixek lennének na de mind1 ezvan sajna:(

(#842) euforia válasza Vistaboy (#822) üzenetére


euforia
tag

ilyen dobozt én is tudok csinálni nem kell hozzá eredeti gém;):)

na de ez csak poénból;)

(#843) edipqe válasza euforia (#841) üzenetére


edipqe
senior tag

jogos, pl Basshunternek a számai fent vannak 1-2 legális helyen asszem.

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#844) TazLeacher válasza katt777 (#818) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Mindketten tudjuk, hogy az nem igaz, amit mondtál, mert sokan vannak akik tényleg azok, és belefér nekik egy drága autó. De továbbra is kérdem én: sok olyan ismerősőm, barátom van, akik tiszességesen dolgoznak, gyereket nevelnek, meg miegymás, de sajnos nem fér bele az autó a családi keretbe. Akkor miért annak az embernek jár (aki, ha önhibáján kívül is), de nem dolgozik. Azok az emberek az én, illetve a barátaim fizetéséből kapják a segélyt, és mégis: nekik van autójuk, akik meg dolgoznak éjjel-nappal, azoknak sajnos nem futja rá. Nem érzel ebben egy kis ellentmondást? Vagy vegyük a 8 gyerekes "brazil" anyát, akit bemutatnak a tv-be, hogy szegények 30 m2-en élnek 10-en. Na, és ki a f@szt érdekel? Én mondtam, hogy szüljön 8 kölyöt? Utána meg megy a Fókuszba, hogy ajándék lakást kaptak. Megint kérdem én: azok a fiatal (vagy nem fiatal) párok, akiknek 1 gyerekük van és az egész életüket végigdolgozzák, miért nem Ők kapnak, és miért azok akik sosem dolgoznak egy rohadt percet sem, és a családi pótlék a bevételi forrásuk meg a munkanélküli? Folytassam, mert tudok még jó néhány hasonló példát mondani arra, hogy az embereknek egy (sajnos) igen jelentős része ingyenélő. És, igen engem, mint dolgozó embert rohadt módon felháborít, hogy utána meg pont ezek az eberek jönnek és sírnak, hogy erre nem telik, meg arra nem telik, azok akik meg dolgoznak tisztességesen, azok meg mégsem sírnak, hanem dolgozik, és megveszik, vagy nem veszik meg, de nem sírnak. És pont erről szól az egész, csak, hogy visszakanyarodjunk. Itt is mindenki sír, meg minden. 15 éves korom óta dolgozom, a szüleim végigdolgozták az egész életüket, és igen, ha tetszik, ha nem büszek vagyok arra, hogy amink van senki másnak nem köszönhetjük, csak a családunknak. És igen, ugy sz@rok mindenki másra, mint itt a warezvédők többsége sz@rik azkora az emberekre, akik a szoftverekbe időt, pénz és enerigét fekettek. Akkor ki az ostoba? Én, aki tisztességesen dolgozom, ami kell megveszem (és nem ELveszem), adózom, és nem sírok, vagy azok, akik azzal próbálják a "lopásukat" magyarázni, hogy nekik nem futja rá.

De nagyon tévedsz, pont olyan környezetbe forgolódom, hogy lássam, napról napra, hogy teszik tönkre az emberek a saját életüket.

A táppénzel kapcsolatba meg annyit, hogy szívesen elküldöm privátba a TB számomat, leelenőrizheted, még soha abüdös életben nem voltam táppénzen, bár ehhez aztán rohadtul semmi köze senkinek.

Egyébként megjegyzésképpen: bármikor tudok kb 1 nap alatt olyan állást ajánlani, amiből tisztességes munkával az átlagkereset felett lehet keresni. Csak ezért dolgozni kell és nem a pöcsödet verni 6-8 órán át. Csak elég fura, hogy amikor ezekre a helyekre embreket keresünk, rohdt nehéz találni, mert az emberek nem akarnak dolgozni, aztán meg sír a szájuk.

Csak egy rövid szösszenet: a minap sétálgattam a TES*O parkolóban, és odajött egy ember, hogy adjak neki pénzt, mert éhes. Mondtam neki, hogy nem adok pénzt, de ha szeretné szerzek neki munkát, kap napi 5K-t, egész napra ételt, és be lesz jelentve. A válasz: áááááááá az nem jó, inkább adjak pénzt. Ennyit erről.

Elnézést mindenkitől, hogy ennyire eltértem a tárgytól.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#845) Zeratul válasza priti (#838) üzenetére


Zeratul
addikt

Szvsz, egyszerűbb lenne kulcsokat árulni és a szovtvereket meg adatforgalmi szinten egységáron "warezszerűen" adni.
Nekem ne sírjon egyik jogvédő se, mert pontosan tudják ők is.

Erről papoltam én is. A toszver maga legyen ingyenes, a licensz kulcsért kellene csak fizetni, megspékelve azzal hogy toszverben kötelezően kellene lennie teljese értékű próbaidőszaknak hogy a vásárló eldöntse hogy van e rá szüksége, helyette mi van. Azonnal fizetés és ha nincs szerencséje nem csak hogy nem nyeri el a tetszését, hanem még kárt is okoz a bugos másolásvédelmével, meg hibáival.

(#846) Vistaboy válasza euforia (#842) üzenetére


Vistaboy
veterán

Persze, és azt is tedd hozzá, hogy most már olyan nyomtató is van, amivel még olyan DVD-t is lehet gyártani, mint az eredeti... :DDD

Amúgy ezzel a játékkal kapcsolatban van egy bejegyzésem a blogomban, olvasd el. ;)

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#847) Vistaboy válasza TazLeacher (#844) üzenetére


Vistaboy
veterán

"...de ha szeretné szerzek neki munkát, kap napi 5K-t, egész napra ételt, és be lesz jelentve."

Merrefelé? Mert az asszony le van százalékolva, és ez miatt alig talál melót. Pedig tud dolgozni, akar is, csak nem talál helyet. Neki álom lenne ez a meló. :K

"És, igen engem, mint dolgozó embert rohadt módon felháborít, hogy utána meg pont ezek az eberek jönnek és sírnak, hogy erre nem telik, meg arra nem telik, azok akik meg dolgoznak tisztességesen, azok meg mégsem sírnak, hanem dolgozik, és megveszik, vagy nem veszik meg, de nem sírnak."

Ezzel is 100%-ban egyetértünk. Mindazonáltal szerintem mostantól hanyagolni kellene ezeket az OFF-okat, mert rövid úton be lesz zárva a topik. Pedig jó lenne megérni legalább az 1000.hsz-t. :DDD

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#848) Vistaboy válasza priti (#838) üzenetére


Vistaboy
veterán

Szerintem nem lett szemetes. Igaz, elég sok az OFF, de legalább nem veti el senki a sulykot. Eddig még kulturált mederben folyt az OFF-olás... ;]

"Szvsz, egyszerűbb lenne kulcsokat árulni és a szovtvereket meg adatforgalmi szinten egységáron "warezszerűen" adni.
Nekem ne sírjon egyik jogvédő se, mert pontosan tudják ők is."

Ezzel a résszel egyetértek. Csak éppen abban a formában - ahogy korábban is említettem - mint ahogy a WoW-ban is van: Letöltöd a full játékot, egy ideig ingyen használhatod megkötések nélkül, utána meg kell venned az aktiváló kódot, és interneten keresztül aktiválni.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#849) Drenadar válasza Vistaboy (#848) üzenetére


Drenadar
veterán

Igen, a Blizzard mindig is jól kitalálta hogy legyen. És lásscsodát ,10 millió embert rávettek, h megvegyék a játékot, esetleg a kieget is, és még havonta perkáljanak is egy összeget... így kéne az összessel :) Akárhogy is nézzük, a wow igényes is, látszik van benne pénz. [Senki ne jöjjön a grafikával, mert egy wowost se érdekel, h nem crytek engine-s!!! ]
Igazából a single player résznek kellene ingyenesnek lennie, a multit meg csak azok tudják futtatni, akiknek megvan a key

(#850) Vistaboy válasza Drenadar (#849) üzenetére


Vistaboy
veterán

És még hányan veszik majd meg, ha kijön a Wrath of The Lich King... ;]

Gondolkoztam már rajta, hogy most kellene GC-t venni, mert lehet hogy a kiegészítő megjelenése után felmegy 10K-ra... :DDD :DDD :DDD

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Mi a Warez? Bűn vagy kényszer? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.