Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Mi a Warez? Bűn vagy kényszer? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#51) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Én egyszerűen nem egy olyan típus vagyok, hogyha tetszik egy játék akkor megveszem, mert ismerem magam annyira, hogy tudjam, hogy valószínűleg nem fogom levenni mégegyszer a polcról és végigjátszani. De ha mégis (van pár játék ami igazán tetszik), abból sem következik az, hogy nekem meg kell vennem eredetiben és ha nem, akkor ne is játsszak. :W

(#52) No-kia válasza TazLeacher (#36) üzenetére


No-kia
őstag

megkérdezheted, 17, tudom,dolgozhatnék dolgozok is de sajnos nem játékra költöm,mert másra kell

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#53) kai_sehmet válasza __Psion__ (#44) üzenetére


kai_sehmet
csendes tag

"(azért megnézném a gépüket) ;]"
...én is pont ezt akartam írni. :DDD

Én egy dvdért kb 1000 max 2000 ftot tartanék reálisnak. Valaki írta, hogy megvette a Legenda vagyok-ot 990ért. Léttam az MM újságban gondolkodtam is, hogy lehet be kellene szerezni... De ha kb olyan minőséget hoz mint az 5. elem amit nemrég vettem meg 390ért akkor nem. Anak megbocsátottam a ronda szitázást mert hát négyszázért mit várjak... mikor a dvd írható
felét megnéztem kezdtek kétségeim támadni, hogy el fog-e indulni, de elindult. Ha 1000-2000 ftért normális minőség lemezen lehetne beszerezni a filmeket, megvennék néhányat, de amíg 4000-6000 ft... hát addig nem...
A játékok legális kiadásairól meg annyit, hogy ismerősöm aránylag járon vette meg a Splinter Cell talán 3. részét MMben. Mire kipörgette a játékot ott tartott hogy legközelebb jobban meggondolja mikor vegye meg, mert többet szívott a gyári cdvel mint bármelyik tört verzióval. A játék kb fél óra után indult el, addig ellenőrizte a lemezt hogy legális-e stb.stb...

Nem értem, hogyha olyan nagy költség szoftvert fejleszteni pl. akkor miért maradnak fenn azok is akik nyílt forráskódú dolgokat fejlesztenek. Szerintem, ha normális, megfizethető áron adnák a dolgokat, bevétel terén tartanának ott a szofvergyártók mint most, mert sokkal többen megvennék. :K

csak szubjektív véleményt írok, nem biztos hogy így is van, csak így gondolom... :) "Az egyetlen baj a semmittevéssel, hogy sohasem tudod mikor végeztél."

(#54) No-kia válasza 7 (#38) üzenetére


No-kia
őstag

amint írtam már nem játszok,egyébként örülök hogy soha nem vettem meg játékot, eddig egy játék kötött le a gta:sa, az összes többi játékkal max egyvagy 2 órát játszottam és töröltem,szval már vagy 1 fél éve nem érdekel semmilyen játék, inkább sport

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#55) ABE


ABE
őstag

Nekem egyszer az ügyfélszolgálattal gyűlt meg a bajom. Vettem occsóér' egy játékot a Tecskóban, és telepítéskor nem volt jó a kód. Vélhetően össze lettek keverve a lemezek, mert nem fóliás csomagolású volt a cucc, csak át volt pántolva. Felhívtam a forgalmazót, hogy mi a gond, erre a hölgy adott egy mobilszámot, hogy hívjam azt, mert csak egy másik kollégája tud segíteni. Többször próbálkoztam, nem vették fel, visszahívást sem kaptam. Inkább visszamentem a boltba, elmondtam a gondom, bevették, letesztelték, és visszahívtak, hogy tényleg rossz, menjek vissza. Felajánlották, hogy vagy visszaadják az árát, vagy kapok egy bontatlan másikat. Így is lehet csinálni, meg úgy is, hogy tojok a vevőre, és egy elérhetetlen mobilszámmal szúrom ki a szemét. Ezen el kéne gondolkodni.

A másik pedig, hogy futottam már bele olyanba is, hogy látatlanban megvettem a játékot, mert bíztatóakat olvastam róla, demo pedig nem volt. Persze a játék egy fos volt, kenhettem a hajamra az egészet. Szóval felmerül bennem a kérdés: a kiadókat miért nem lehet felelősségre vonni? Mert ők minden jogot fenntartanak, de ha irreális minimum gépigényt írnak a játék dobozára, ha egy játszhatatlan akármit adnak ki a kezükből, akkor semmi felelősség, ugye.

Ha megveszel egy programot, akkor persze sasolni kell a frissítéseket, mert összeakad valamivel, instabil, hibás, stb. Inkább megpróbálom megkeresni az ingyenes alternatívákat, mert ott legalább szavam nem lehet, ha gond van vele...

[ Szerkesztve ]

(#56) nygma válasza kai_sehmet (#53) üzenetére


nygma
addikt

Szerintem, ha normális, megfizethető áron adnák a dolgokat, bevétel terén tartanának ott a szofvergyártók mint most, mert sokkal többen megvennék

Akkor nem lenne értelme fejleszteni,mert nem lenne hasznuk belőle...csak az időjüket pazarolnák... ;)

(#57) Egon válasza Jhonny06 (#51) üzenetére


Egon
nagyúr

Hát, próbáld egy picit a másik fél (fejlesztő) oldaláról nézni a dolgot.
Sztem te sem örülnél neki, hogy a hónapokig feljesztett cuccoddal sokan játszanak olyanok, akik 10 fillért nem hajlandóak annak juttatni, aki létrehozta azt.

Pl. én megvettem eredetiben a NOLF 1-2-t, amivel jó eséllyel soha nem fogok játszani, de akkora élményt nyújtottak, olyan jól szórakoztam velük, hogy ezzel a gesztussal próbáltam tisztelegni a fejlesztők előtt... :U

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#58) Vistaboy válasza Jhonny06 (#51) üzenetére


Vistaboy
veterán

"Én egyszerűen nem egy olyan típus vagyok, hogyha tetszik egy játék akkor megveszem..."

Ez a baj. Hogy akkor sem veszik meg sokan, ha megtehetik. Ha meg nem tehetik, akkor meg azzal jönnek, hogy "ha megtehetném"... :U

Ui.: Bocs, hogy válaszként írtam, általánosságban értettem, de mivel te is elismered, ezért idéztelek. :)

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#59) bambano válasza #64791808 (#13) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Engem érdekelne egy elemzés arról, hogyha neked van egy legális terméked, amit legálisan is használnál, akkor a helyette felrakott törött verzió mennyiben illegális...

Elvileg darabra nem, de az eula-nak a visszafejtés tiltásáról szóló részt vélhetőleg sérti...

Egyébként a warez sokszor betegség. Beteges gyűjtőszenvedély.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#60) kai_sehmet válasza nygma (#56) üzenetére


kai_sehmet
csendes tag

És így miért van? Ismeretségi körömből kiindulva így se vszik meg se a régebbi, se a fejlesztett verziót...
Van most pl egy jó antivírus progim (AVG). Az alapverzió ingyenes és jó. Van egy fizetős verziója is ami természetesen több funkciót tartalmaz, van rá diákkedvezmény (na ilyet se hallottam még sok helyen...) és úgy kb 4k egy évre.... elgondolkodtam rajat hogy megérné megvenni, ha megemhoz térek kicsit anyagilag. Ez a Norton, nod32 áraihoz képest igencsak jutányos, és szerintem van olyan j vagy még jobb mint az előbbi kettő. Elgondolkodtató, miért létezhet egy ilyen cég? Mert amugy baromi gazdag a tulaj és puszta jószándékból, vagy üzleti érdekük is fűződik a fejlesztéshez?

csak szubjektív véleményt írok, nem biztos hogy így is van, csak így gondolom... :) "Az egyetlen baj a semmittevéssel, hogy sohasem tudod mikor végeztél."

(#61) TazLeacher válasza Jhonny06 (#51) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Én egyszerűen nem egy olyan típus vagyok, hogyha tetszik egy játék akkor megveszem

Na, ezen jót röhögtem. Amikor valaki ilyet ír, akkor mindíg megfogalmazódik bennem a kérdés:

Ha én meg nem olyan típus vagyok, aki elmegy dolgozni, elmegyek hozzád, jól összeverlek, elveszem minden pénzed, kirabolom a lakásod (persze viszem a gépet is!), akkor ezt simán megbocsájtod, hiszen én nem olyan típus vagyok. Nekem valahogy nem következik egyenesen abból, hogy nem keresek pénzt, akkor miért ne legyen lakásom, autóm, számítógépem. Ja, hogy ezt más kárára teszem. Kit érdekel? Én nem vagyok olyan típus...

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#62) Dr. Romano válasza kai_sehmet (#60) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Az AVG tényleg nagyon szuper! A 8-as free változatban már integrált spyware is van, tehát már fizetni sem kell egy jó kis védelemért :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#63) bambano válasza Jhonny06 (#46) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Ha neked nem éri meg megvenni a játékot, akkor ne töltsd el. Ha nem veszed meg és letöltöd, az bűn.
Ha nem fizettél érte, ne játssz vele.

Ezek ennyire egyszerű dolgok.

Az, hogy egyébként se vennéd meg, egy hamis önámítás, önigazolás, a tényleges jogi helyzethez és a normális valósághoz semmi köze.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#64) Vistaboy válasza Dr. Romano (#62) üzenetére


Vistaboy
veterán

Megerősíthetem!
Jelenleg én is az AVG 8-as Free változatát használom (Ingyenes), a COMODO Firewall Pro-t (szintén), és a Spyware Terminator-t (Na, szerinted?).

Ha játékot ingyen nem is lehet szerezni, de vannak elég jó ingyenes alternatívák a többire. Akkor arra az egy-két játékra, amivel játszok, miért is ne érné meg a ráfordított pénz?

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#65) Eugene Roe válasza Skizz (#6) üzenetére


Eugene Roe
őstag

(#5) (#6) Őőőőő szerintem is.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#66) nygma válasza kai_sehmet (#60) üzenetére


nygma
addikt

van rá diákkedvezmény (na ilyet se hallottam még sok helyen...) és úgy kb 4k egy évre.... elgondolkodtam rajat hogy megérné megvenni, ha megemhoz térek kicsit anyagilag.

Van rá diákkedvezmény... :DDD :DDD

Na ez a nem kicsi marketing... :U

(#67) Kiskokó válasza Skizz (#6) üzenetére


Kiskokó
veterán

Ennnyi...Gyerekek hagyukk má ezt a PC re ezé nem adják ki.. minnekitől ezt hallani.. hagyukk máá.. ezzel nem azt monodm hogy a warez mellet állok. de ezt akkor is hagyuk már ez nevetséges.. Gondolj már bele hány milliárdan élenk a földön... ne csak maygarországot vedd... sok helyen megveszik a játékot.. sőt ittmagyarországon is vanank akik megveszik...
miért jelenik meg később ? mert egyszerűbb megirni konzolra. aztán ha kész egy játék akkor megint kicsit egyzserűbb PCre átirni mint rögötö nelsöre PC-re emgirni.
Gyerekek itt oylna mennyiségről beszélünk hogy be is baszna ha nem érné meg nekik.akko tényleg nem adnának ki pc-re játékokat ha nem érné meg nekik... miért ? mert lesazrják hogy jaj szegényeknek nicns pc-re játék.. DE van... szóval megéri nekik csak enm anynira mint a konzol.. ennyi
jaaa és a warez meg a torrent között mia a különbség már nemazé ? :U ugyanugy nem legálisan töltöd le a dolokat. csak torrenten tudsz beszélni róla megvan egy közösség..
a torrent olyan mitn a myvip csak lehet tölteni ..

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#68) Thrawn válasza Kiskokó (#67) üzenetére


Thrawn
félisten

Elég baj ha neked a torrent egyet jelent a warezzel :U

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#69) TazLeacher válasza Kiskokó (#67) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Az első részhez csak annyit, hogy jól....nyugodjál meg, neked van igazad.

A másodikhoz meg annyit, hogy amiről nem tudsz, abba ne szólj bele. Sem a torrent, sem a különböző fájlmegoszók nem illegálisak. Csak, ha illegális tartalommal látják el őket.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#70) k.


k.
őstag

Nem irtad le a warez egyik okát.Volt osztálytársaim engem aki vett jópár filmet lecsesztek hogy hülye állat le lehet szedni ingyen luzerség kiadni rá lóvét.Mondták ezt ugy hogy 200nm-es házuk volt elég menő helyen jó kis kocsijuk anyja számitástechnikus keres egy valagot.Tehát egyfajta minden erre lóvét adni ha lehet ingyen is.Hiába van rá pénze akkor sem.
Szerintem ilyen szempontból a szülők is-jó persze a fiatalabbak- egyfajta elllenerő.Az elöbb emlitett oszt társam anyja olyan volt hogy nem volt meg valami szolt a gyereknek hogy tölsd le.Itthon szolnak azért ha letöltök valamit(oké elismerem nekem is van de törekszem mindenből vagy olcson vagy ujság mellékleteként megszerezni vagy letölteni valami ingyenes verziót.)Tehát az nem mindig igaz hogy nincs rá pénze.Van csak leszarja az egészet.

(#71) kai_sehmet válasza nygma (#66) üzenetére


kai_sehmet
csendes tag

Miért? Feleannyiért megvehetném mint rendesen. Az nem kedvezmény? Persze marketing is van benne, még jó hogy, de akkor sem a szokésos adunk 5-10% engedményt(az tényleg csak merketing), hanem 50%ot (jelentős kedvezmény is).

Amugy meg: a warez meg a megosztó is csak akkor illegális ha illegális tartalmat töltenek fel rá. Ha ha. Valóban, csak legális tartalmakból van ezeken a portálokon kevés, úgyhogy ilyen szemponból valóban ugyonaz a kettő....ugyonazt a célt szolgálja: inygyenesen letölteni nem ingyenes dolgokat.

[ Szerkesztve ]

csak szubjektív véleményt írok, nem biztos hogy így is van, csak így gondolom... :) "Az egyetlen baj a semmittevéssel, hogy sohasem tudod mikor végeztél."

(#72) Morden24 válasza k. (#70) üzenetére


Morden24
nagyúr

Így va, főleg idehaza ez állati jellemző.

Sectumsempra - For Enemies

(#73) Vistaboy válasza k. (#70) üzenetére


Vistaboy
veterán

Ebben a formában nem írtam le, de ők abba a bizonyos "Akkor sem veszem meg, ha van rá pénzem..."-kategóriába tartoznak. Az ilyeneket meg megemlítettem. (Ha nem, akkor sorry, mindjárt csekkolom, és beírom, ha kimaradt). :P

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#74) 7 válasza Kiskokó (#67) üzenetére


7
addikt

Hm.

- fogalmad sincs a torrentről
- fogalmad sincs a játékfejlesztésről
- fogalmad sincs a többi ország statisztikáiról (legalábbis ilyen téren)

Ergo:

- fogalmad sincs semmiről, amit ebben a hozzászólásodban megemlítettél
- még helyesen sem tudsz/akarsz írni

:C

(#75) Kiskokó válasza Thrawn (#68) üzenetére


Kiskokó
veterán

akkor lécci ird má le hogy mia torrent. De ha aztmondod hogy oda a cuccok legálisan vanank elehylezve hogy akárki próbaüzemmódba letölthesse akkor elmeygek vietnámba..
meg ugye elterjed ezt a "ezek a játékok/stb csak a bemutatást szolgálják letöltés után 24 órával tölrni kell" attól hpgy egy ilyet kiirnak már nem illegális ? hagyuk má..
bocsi de akkor téleg modn el mia torrrent.. avgyis bocs. tudod hogy mondom.
Igen a torrent NEM warez... de ugyanugy illegális és ugyanugy "lopod" a játékot/stb-t onnan is.

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#76) Vistaboy válasza Kiskokó (#75) üzenetére


Vistaboy
veterán

Olvasd el ezt.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#77) 7 válasza Kiskokó (#75) üzenetére


7
addikt

A torrent egy p2p (peer to peer, azaz klienstől kliensig, tehát nem serverről, hanem egymástól húzzák a delikvensek a naftát) protokoll, annak minden előnyével és hátrányával. A rajta megosztott tartalom emiatt még nem lesz feltétlenül illegális. Lehet rajta legális dolgokat is terjeszteni, és használják is rá.

[ Szerkesztve ]

(#78) Morden24 válasza Kiskokó (#75) üzenetére


Morden24
nagyúr

Torrent az egy terjesztési módszer, a fájlcserélés egyik módja. A "torrent" nem lehet illegális, a "tartalom" lehet az.

Te kb. azt mondtad, hogy a légmentes zacsi illegális, mert füvet árulnak benne.

Sectumsempra - For Enemies

(#79) nygma válasza kai_sehmet (#71) üzenetére


nygma
addikt

inygyenesen letölteni nem ingyenes dolgokat

Ez a warez,de eltértünk a témától... ;]

(#80) TazLeacher válasza Morden24 (#78) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

5 pont a hasonlatnak! :C

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#81) k. válasza 7 (#77) üzenetére


k.
őstag

Rengetek olyan honlapot ismerek ahonnan demokat lehet leszedni, ingyenes progikat torrentről.Az messze nem illegális.
Tehát sokan használják legálisan is de a sok warez miatt a torrent összefort a warezzel.

Ez kiskokónak szolt csak összefüggött a te hozzászolásoddal is. :)

(#82) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Ha már ennyire beindult ez a topic, akkor én is leírom az álláspontomat ezzel kapcsolatban.

Nem egyszer mondták, hogy a biztonsági másolat készítés illegális, mégis kapsz fillérekért DVD írót és tudsz hozzá lemezt is venni minden további nélkül. Sőt, a DVD-ken rajta van a kis matrica, ami azt jelzi, hogy tárolhatsz adatot a lemezen. Szóval amíg árulnak írókat és lemezeket, addig ne is várják hogy a warezolók száma csökkenjen.

Úgy kb ennyi. Köszi hogy elolvastátok. :R

Sic Parvis Magna

(#83) bambano válasza 30z.Samu (#82) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Késsel lehet ölni, légmentes zacsiba lehet füvet rakni, ettől még van legális felhasználása is.

dvd íróval lehet archiválni, saját anyagot menteni, kutyákat dobálni :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#84) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Ja addig ok hogy a p2p -n lehet legális és illegális tartalom..
de itt leirták a lényeget
"inygyenesen letölteni nem ingyenes dolgokat" ez illeáglis
tökmind1 hogy torrent vagy warez vagy akármi.. ennyi én ezért tarto atorrentet is wareznek.
sztem akkor a torretn hiába p2p rálehet fogni hogy haakrjuk warez ha nem akkor nem.. de inkább inygyenesen letölteni nem ingyenes dolkoat-ra ahsználják..

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#85) Vistaboy válasza 30z.Samu (#82) üzenetére


Vistaboy
veterán

"Nem egyszer mondták, hogy a biztonsági másolat készítés illegális, mégis kapsz fillérekért DVD írót és tudsz hozzá lemezt is venni minden további nélkül. Sőt, a DVD-ken rajta van a kis matrica, ami azt jelzi, hogy tárolhatsz adatot a lemezen."

Igen, a TE ADATAIDAT! Nagy különbség. Ha például felveszed egy videó kamerával a nyaralásodat, és kiírod DVD-re, az nem illegális.

Ami az üres lemezeket illeti:

"A szabad felhasználásnak erre a formájára hivatkozik az Artisjus, amikor azt mondja, hogy a szerzőket, előadóművészeket és kiadókat "a magáncélú másolásokra tekintettel külön díjazás is megilleti". 2003-ban 1,8 milliárd forint bevétele volt az egyesületnek üres cd-k és DVD-k jogdíjaiból, az írható dvd-k után idén 4,7GB-ig darabonként 150, afelett 300 forint jogdíjat állapított meg a jogvédő iroda."

Azaz a "kintről" behozott 50.Ft.-os DVD-k nem tartoznak ezek közé... :DDD

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#86) Morden24 válasza Kiskokó (#84) üzenetére


Morden24
nagyúr

Figyi, amit meg kéne érteni, az a következő:

A torrent nem warezolásra lett feltalálva, és egyébként elég keményen, nagy jelentőséggel használják (legális) terjesztésre is. Pl. Linux-distróknál elég gyakori a letöltés ilyen módja, de ez csak egy példa.

"Ráfogni" sem lehet, a torrent nem warez. Ugyanúgy, hogy a "weboldal" sem warez attól, hogy valami hülye csinált egy letöltősite-ot. Te összevonsz két dolgot, ami problémás, mert így születnek a szarabb közhelyek.

A "warez" az egy tevékenység: tartalom beszerzése illegális módon. Ne akarjunk egyesíteni fogalmakat, főleg, ha nem egymás szinonímái. Az, hogy te milyen módot választasz (DC, torrent, warezsite, a szomszéd hekker Pistike, piac), az állatira lényegtelen.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#87) k.


k.
őstag

(#88) 7 válasza Kiskokó (#84) üzenetére


7
addikt

Még mindig fofalmad sincs róla, mit beszélsz :U

(#89) Vistaboy válasza k. (#87) üzenetére


Vistaboy
veterán

Ez már számítógépes bűnözés. Megint csak külön téma. :DDD

Ui.: Amúgy tényleg "nemgyenge". ;]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#90) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Szerinem hagyjátok. Kár a szóért.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#91) bdav


bdav
őstag

egyszer valami Microsoft (?) fejes nyilatkozott ilyet hogy "inkább tőlünk lopjanak mint mástól" :) Esetemben bejött nekik a dolog mert sokáig biztonsági másolat windowsom volt, meg Campus licences, de tavaly amikor vettem laptopot akkor már befigyelt mellé a Vista Ultimate is, szóval MS várt pár évet és máris rendes fizető júzer lett belőlem :)

kb. ugyanígy vagyok sok már programmal is. Pl. ha valamit rajzolni kell akkor Corel-t használok hozzá. Pénzt azt nem keresek a használatával csak saját magamnak van, akkor saját jól felfogott érdekük hogy békén hagyjanak, mert ha esetleg oda kerülök, hogy kelleni fog munkához, akkor ezt fogom megvenni mert ezt ismerem.

Szerencsére mostmár nagyon sokminden elérhető diákoknak ingyenesen (a fent említett Corel is valami egyetemi licence-el fut, vagy pl. msdnaa is jodolog)

Játékokra utóbbi időben szoktam rá hogy megveszem. Kb amivel most játszom az már mind eredeti (Civ4, HL2 holiday edition az 1 jó volt volt, Baldur's Gate egybecsomag szintén)

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#92) k. válasza Vistaboy (#89) üzenetére


k.
őstag

Ha már igy belejötttél irhatnál egyet róla :DD .

(#93) Vistaboy válasza Kiskokó (#84) üzenetére


Vistaboy
veterán

Sajnos a fájlcserélõ protokollt is sokan illegális dolgokra használják, így néhány külföldi torrent oldal már be is zárt.

Minden esetben neked kell ellenõrizni, hogy a letöltött anyag után kell-e fizetni jogdíjat. Ugyanis a torrent fájl árában még nincs benne a jogdíj, mint az üres CD/DVD árában. Kérjük ne használd ezt a protokollt illegális fileok letöltésére, hiszen sok minden másra is remek megoldást nyújt. A BitTorrent jelentése "bitáradat", egy peer-to-peer (egyenrangú) fájlcserélõ protokoll. Lényege, hogy nem egy központi szerver gépről történik a letöltés, hanem a felcsatlakozott partnerekről. Így kihasználja a letöltõ feltöltési sávszélességét, és nem terheli a szervert, mivelhogy az nincs. A fájl információit egy un. torrent kiterjesztésû fájl hordozza, amit különböző torrent oldalakról lehet leszedni. Néhány torrent honlapon szükség lehet regisztrációra. A letöltési sebesség annál nagyobb, minél többen töltik le az adott fájlt. Hiszen annál többen töltenek is fel. Jelentõsége a frissen publikált fájloknál van, mikor sokan akarják megszerezni az adott fájlt.

A torrent fájlhoz szükség van egy kliens programra, amelynek ma már számos verziója létezik. Ezek mindegyike általában ingyenes.

Nagyjából ez a lényeg.

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#94) Vistaboy válasza k. (#92) üzenetére


Vistaboy
veterán

Majd esetleg a jövő héten. Hacsak addig valaki meg nem előz. :DDD

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#95) Kiskokó válasza Vistaboy (#93) üzenetére


Kiskokó
veterán

ennyi.

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#96) 30z.Samu válasza Vistaboy (#85) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ez mind igaz, de amióta van író, többszörös lett a warezolási arány.

Sic Parvis Magna

(#97) Morden24 válasza 30z.Samu (#96) üzenetére


Morden24
nagyúr

A warezt inkább az olcsón elérhető nagysebességű internethozzáférés virágoztatta fel, nem a dvd-írás.

Sectumsempra - For Enemies

(#98) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Egy érdekes bejegyzés a Techline.hu-ról:

"Az utóbbi években a torrent egyeduralkodóvá vált a fájlmegosztás terén. A torrent alapú fájlcserét (nagyon helytelenül) a kalózkodással azonosítják, ami természetesen óriási félreértés: maga a torrent ugyanis egyáltalán nem illegális, sőt az egyik legjobb p2p protokoll. A torrent olyannyira nem illegális, hogy több cég is torrent alapú klienseket használ, hogy frissítéseit eljuttassa a felhasználókhoz (torrent alapokon működik például a World Of Warcraft frissítője is, így terjesztve javítócsomagjait a több mint tízmillió felhasználónak.)

A torrent tehát nem illegális, a felhasználók azonban „gondoskodtak” róla, hogy a torrent alapú tartalom több mint kilencven százaléka illegális legyen… Nem csoda tehát, ha egy átlagos felhasználónak a „torrent” szóról a „kalózkodás” jut eszébe. A torrentnek van azonban egy nagy hátránya: ha nem gondoskodunk önmagunk „elrejtéséről”, akkor letöltés/feltöltés közben az IP címünk látható – s ez bizonyos esetekben igencsak hátrányos lehet. Nem titok, hogy a RIAA és egyéb jogvédő szervezetek hajlamosak „csapdákat” állítani, azaz ők maguk osztanak meg illegális(-nak látszó) torrenteket, majd egyszerűen figyelik, hogy kik és honnan próbálják meg letölteni azt. Bár ez az eljárás körülbelül olyan, mintha a földre dobnánk egymillió forintot az újpesti aluljáróban, majd figyelnék, hogy ki viszi haza, és az illetőt lecsuknánk lopásért – de hát a „torrent háborúban” sok minden megengedett".

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#99) JoeYi


JoeYi
őstag

Persze a warez rossz dolog, de...

...de ez egy baromság, hogy mindent megkell venni. A 30 napos próbaidős szoftverek az igazán jók, mert tényleg kipróbálhatod, hogy megéri-e az árát. Nemúgy a filmek és a játékok.

Játékoknál elég sűrűn fordul elő, hogy a demójukat hetekkel a teljes bemutatása utána adják csak közkéézre. Ilyenkor egy zsákbamacska, ha úgy döntesz, hogy megveszed próba nélkül. Mert ugye ha megveszed, és a 10. percnél kiderül, hogy egy rakás szar az egész, akkor cseszheted a 7-8-9k-dat, mert vissza nem veszik. Gondoljunk csak a transformers game-re. Röhej volt, egy szégyen.

Másik a filmek&zenék: amerikai kiadók sulykolják, hogy mekkora szemét vagy ha letöltöd, meg a 10 évvel ezelőttihez képest már csak harmada bevételük van. Szegények, nem tudnak 130 méteres jachtot venni 4 hónap munkával, csak 100-asat. Tényleg szomorúvá tesz engem...

És persze az örök igazság, amit nyiltan belát a nyugati és az amerikai szoftver és média ipar: az árakat ahhoz szabták, hogy náluk átlag 250-280 ezer nettó a minmálbér, és ők is tudják, hogy egyre keletebre menve egyre elfogatlhatatlanabbak a náluk szabott árak, de nem vihetik lejjebb lokálisan, mert megindulna a szoftver turizmus.

No és az Artijus meg a BSA: szarnak ők a magyar szoftverkalózkodásra, csak azért csinálják, mert iszonyat pénzt kaszíroznak belőle.

Én mondom a warez a valódi szocializmus, melyben a szegények és a gazdagok is egyenlően részesülnek az olyan javakból, melyekhez egyébként csak a gazdagok férhetnének hozzá.

ui.: Én ha tehetem, akkor free megoldásokat használok, mivel alig van olyan dolog, aminek ne lenne majdnem tökéletes free változata. Egyébként nálam filmek -> TV, zene -> winamp schoutcast, game -> helyett munka

[ Szerkesztve ]

(#100) TazLeacher válasza JoeYi (#99) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

2 dolog:
1. Enyém a 100. hsz.
2. Miért muszáj rögtön megvenni. És ha 2 héttel utána jelenik meg a demo, akkor mi van? Vagy annyira égeti a "zsebed" az 50Ft-os DVD, hogy nem tudsz várni 1 hetet? Tipikus magyar mentalitás, és ez az összes ilyen meberre igaz:

1. Mindent!
2. Ingyen!
3. Most!

Miért van az, hogy aki fizet érte, az tud várni?

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Mi a Warez? Bűn vagy kényszer? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.