Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Mi a Warez? Bűn vagy kényszer? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#451) bambano válasza Zé_Mester (#432) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Szerinted attól, hogy itt hmcs stílusban mellébeszélsz, változott a megítélése a plextorodnak? A lopott szoftvert kényszerűségből tűri valamennyire a rendőrség, mivel nem tudnak kimenni 2 millió háztartásba.

De ha valaki hirdette, hogy másoknak pénzért sw-t másol, azt már a kezdetektől fogva keményen pofánverte a rendőrség.

Nyomjad még, öreg, nyomjad, a börtönből nem lehet ph!-zni...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#452) Volkov


Volkov
aktív tag

Warez. 1000 mentség, 1000 érv, 1000 ellenérv.
Én sem vagyok makulátlan (de a Windows-om pl jogtiszta), ahogy gondolom a cikk írójának is van fent legalább 1-2 szoftver ami nem teljesen legális. Ez tényleg a PC velejárója.
A játékokkal én is úgy vagyok, hogy ami tetszik, azt megveszem. Sajnos nincs sok a palettán, 6-7 vásárolt szoftvernél tartok (ez pakkok miatt ugy 20 játék kb)

De itt egy másik eset is, ami nem tudom hogy a jog szerint mi:
hívtak valahová XP-t telepíteni. Teljesen legális XP, eredeti CD, eredeti martica, stb. De az eredeti CD-t az istenért sem akart menni. Karc nem volt rajta, zsír új volt, de mégse ment (ezért hívtak mert nekik se ment)
Na mi legyen?! CD-t visszavinni, visszaküldeni sok idő, a gép MOST kell. Fel torrent, le egy XP 40 perc alatt, és csókolom, megy a gép. Na, ienkor mi van? :U
(hozzáteszem, hogy NEM tört XP-t szedtem le, hanem original ISO-t. de ugye elvileg a biztonségi mentés is warez... szal :F sok a kiskapu, a nem egyértelmű dolgok. ez is lopás, de mégsem)

:)

(#453) extralama


extralama
csendes tag

Sziasztok!

Én egyetlen dolgot nem értek, ill kettőt:
Miért vitatkoztok és min?

1.)
- az aki megveszi azt amit szeretne mert ez tetszik neki vagy megteheti vagy kényszeresen szereti a legális dolgokat az, (maradva a játékoknál) feltelepíti és eltölti vele a szabadidejét---> Szórakozik kikapcsolódik!
- az aki nem veszi meg mert nem teheti meg hogy megvegye mert lusta vagy mert nem tiszteli más szellemi termékét, hanem letölti telepíti és eltölti vele a szabadidejét----> Szórakozik kikapcsolódik!

- Milyen kára származik a két csoportnak egymás tevékenységéből? ........
- Azok akik gyártják forgalmazzák és eladják miért nincsenek itt vitatkozni érdeket képviselni? .....
Az én válaszom a fenti két kérdésre:
Semmi.
Mert meg éri nekik így is.Amugy igy nem igazán érnének el vele semmit tehát még erre se pazarolnak időt és energiát. Akinek megéri energiát és időt ráforditani az sincs itt, mert nekik így éri meg ha van illegális letöltés. Tehát nem téritenek "túl"(ASVA,Artisjuce)

2.)

Miért gondoljátok, hogy csak olyanok vannak akik értik és érteniük kell azt hogy mi az a warez?
Vélelmezhetően a jelenlegi internet előfizetések megnövekedésével párhuzamosan nagyon sokan bekerültek azon fogyasztói körbe ahol nem ismeretes a warez fogalma és azt sem tudják hogy lehet elérni az illegállis tartalmakat.(pedig elég egyértelmű :Y )

A fentiekből következően nagyon sokan megveszik a legális tartalmakat, előfizetnek, fogyasztanak. Nézzétek meg a hipermarketek szaporodási ütemét, mintha osztódással szaporodnának. És mindegyiknek van PC-s játék részlege. És ők már felvásárolták a forgalmazótól áttételesen a gyártótól tehát a készítője már vélhetően hozzájutott a pénzéhez.Ezek a negy áruház láncok nem linkre tartják a raktárkészleteket. Előbb utóbb el is adják őket.

(#454) Morden24 válasza Volkov (#452) üzenetére


Morden24
nagyúr

A kódot vásárolod meg, a média le van sz*rva.
Ha egy nem buherált, eredeti állapotban lévő telepítőt használtál ÉS a legális kulcsot, akkor tiszta a terep.

Sectumsempra - For Enemies

(#455) fateless válasza Volkov (#452) üzenetére


fateless
veterán

Ez az eset érdekes, egyszer én is jártam hasonlóképpen. Megkérdeztem e-mailben erről egy hozzáértőt (név, cím nem kiadható), aki azt mondta, hogy feltehetek egy másikat, az eredetiség-matrica ott fityeg a gépen, nem fogom megütni a bokámat. Garantálni persze nem tudta...

Később aztán meglett az eredeti szoftver is :DDD

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#456) bambano válasza Morden24 (#433) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A jelenleg érvényes magyar törvények szerint magánfelhasználásra filmet letölteni legális. Ezért fizetnek az adathordozó matricáért díjat. Azt lehetne firtatni, most ne tegyük meg, hogy ez így mennyire tiszta dolog, az kap-e díjat az artisjus matricáért, akinek a jogvédett anyagát másolod, vagy mennyire versenyszerű, életszerű ez az egész. Ezt mind lehetne firtatni, viszont a jogászok meg a jogtulajdosok ezt az egyezséget küzdötték ki, eszerint kell élni.

Szerintem az, (amit másik hsz-ben írtak), hogy felveszed magadnak és akkor nézed meg, amikor akarod, pláne legális, mert ha fel tudtad venni, fizettél a műsorért (például kábeltv-s előfizetési díjat). Abba ne szóljon bele senki, hogy te nem éjjel tv-zel, hanem vasárnap, tömbösítve.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#457) fateless válasza extralama (#453) üzenetére


fateless
veterán

:)) :)) :)) :))

Adót is csak az fizessen, akinek kedve van hozzá

:W :W :W :W

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#458) Morden24 válasza extralama (#453) üzenetére


Morden24
nagyúr

1. Először is, nem mindegy. A warez szült olyan dolgokat, mint a gusztustalanul brutális másolásvédelmek, az aktivációs cécók, a félmillió ellenőrzésen áteső regisztrációk és társaik. Ergo engem (aki legális szoftvert vesz) károsítanak meg a warezosok, mert nekem lesz kényelmetlenebb miattuk.
Érted, mintha egy gyorshajtó miatt a te kocsidat korlátoznák le 10km/h-ra.

(És mellesleg, mert én azt vallom, hogy a munkáért kompenzáció jár, és mert rühellem az ingyenélőket.)

Nézzétek meg a hipermarketek szaporodási ütemét, mintha osztódással szaporodnának. És mindegyiknek van PC-s játék részlege.

Nézzél már meg egy hipermarketet. Az akciós majonéznél áll a sor, vagy a PC-játék részlegnél?
Mellesleg attól, hogy én (valaki) megveszi, az még nem legitimálja azt, hogy más (valaki) meg ne fizessen érte, de ugyanúgy használja.

Előbb utóbb el is adják őket.

Egyszer nézz meg egy TESCO-s PC-részleget, és majd mesélj, találtál-e nálad öregebb cuccot ott :)) (ennek semmi köze az egész témához, csak mondom)

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#459) Morden24 válasza bambano (#456) üzenetére


Morden24
nagyúr

Oké, így tiszta. THX

Sectumsempra - For Enemies

(#460) extralama válasza fateless (#457) üzenetére


extralama
csendes tag

Hi!

Olvasd el mégegyszer!
Itt nem az adóról van szó hanem egy választható alternatíváról. (hozzáteszem sajnos).

Az adó törvény egész komolyan bünteti a kihágásokat mégis sokan megszegik!
Amugy az adó befizetése mindenki érdeke. A warez esetében a két említett csoport nem okoz közvetlen és közvetett kárt sem a másiknak. A harmadik csoportról nem beszéltem (direkt). Hiszen nincsenek itt.

üdv

:W : ezt meg nem értem

[ Szerkesztve ]

(#461) bambano válasza joey04 (#438) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Mondtam én, hogy a vista használata általában szívás? Akárhogy is olvasom, oda az van írva, hogy telepíteni nehéz, olyannak pedig, aki sose csinálta, még nehezebb.
Nem tudom különben, az-e a bonyolultabb, hogy betolsz egy debian cd-t, megválaszolsz pár egyszerű kérdést és felmegy a debian, vagy az a bonyolultabb, hogy betolsz egy xp installt, megválaszolod teljesen ugyanazokat a kérdéseket, és felmegy az install.

Utána te sp-t raksz rá, én új kernelt. Mindkét esetben illik rebootolni imho.

Majd te pakolgatod a cd-idet, hogy rátold az általad használatos cuccokat, én meg beírok egy méteres parancsot, egy sw repository-ból leszed nekem mindent és felrakja. Kellene kicsit tornázni azon, hogy rábeszélj, sok cd-t egymás után betolni a meghajtóba, vagy sok letöltő lapról leszedni a progikat és egyesével felrakni, az egyszerűbb, mint bevésni egy parancsot és békénhagyni, hagy szöszöljön magának.

Tehát, ha vitatni akarod a hsz-emet, nem 100 millió vista user szokásaival kell vitatkoznod, hanem kizárólag az én szokásaimmal, az állítás ugyanis ez volt. Állok elébe.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#462) fateless válasza bambano (#456) üzenetére


fateless
veterán

Így van, a film letöltése nem bűncselekmény

Ennek ellenére rég nem töltöttem le filmet, merthogy a feltöltés viszont illegális. Én meg úgy érzem magam, hogy ha letöltenék azzal:
1. bűnrészességet vállalok
2. generálom az illegális feltöltést
3. nem fejezem ki nemtetszésemet ("bűnösök közt cinkos, aki néma")
Ezzel nem azt mondom, hogy illegális, hanem ez az én privát véleményem

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#463) dabadab válasza Morden24 (#458) üzenetére


dabadab
titán

"A warez szült olyan dolgokat, mint a gusztustalanul brutális másolásvédelmek"

A feneket. Azokat a kapzsisag es a butasag elegye szuli.

"Ergo engem (aki legális szoftvert vesz) károsítanak meg a warezosok, mert nekem lesz kényelmetlenebb miattuk."

Aki meg tort verziot tolt le, azt meg nem. Ebbol is latszik, hogy mennyit is ernek valojaban ezek a "masolasvedelmek" meg hogy mennyire racionalis dontes ilyeneket alkalmazni.

DRM is theft

(#464) Volkov válasza Morden24 (#454) üzenetére


Volkov
aktív tag

Elvileg. De ha jól tudom, akkor a "biztonsági másolat" is tilos, mivel normál körülmények közt sok mindent (eredeti CD-kre gondolok) le se lehet(ne) másolni.

Vagyis, ha van egy eredeti CD-m, eredeti kulcsal, a CD-t a kistesó kinyírja, és lekapom a netról a cuccot, DE mivel másolt, csak crack-el megy, bár eredeti kulcsom van...

És végül még egy kérdés (ez is saját tapasztalat, mert az eredeti progimat így használom):
megvettem egy játékot, örültem neki, stb. Rohadtul zavart, hogy a DVD-t mindig magammal kell vinnem a notival együtt, mert kéri, meg lassú, (meg sajos hangos mikor felpörög óra közben :DDD) stb, szal szedtem le hozzá noCD cracket. Warez-e vagyok? :U

Tudom, szélsőségek, de szerintem egy jogász sem lehet telejsen tisztában minden esettel

[ Szerkesztve ]

:)

(#465) For357y


For357y
aktív tag

Aki eddig warezolt, az ezután is warezolni fog, hiába próbáljátok meggyőzni. Én bevallom, hogy én is warezolok. A gépet örökségből vettem, a pénz már el is fogyott, játékra nem futja. Ha játszani akarok, töltenem kell. Gépet se fogok mostanában fejleszteni(majd ha már elvégeztem az egyetemet, és melózok) és akkor majd TALÁN futja játékokra is. De amíg ketten élek édesapámmal, aki nyugdíjas, és a pénz épp arra elég, hogy megéljünk, addig sajna nem fogok játékra költeni. Tudom, hogy rossz, és végülis magam alatt fágom a fát ezzel, mert a warez miatt egyre kevesebb játék jön majd PC-re, de sajnos ez van.

"Az idővel egy úton rohan az élet, De az utat a célig mi építjük meg."

(#466) joey04 válasza bambano (#461) üzenetére


joey04
titán

nem vista volt a lényeg hanem a win.
ez volt a mondat amire reagáltam: Kell a francnak az xp-vel járó összes szívás

egyébként a leírásod után is nekem jóval értelmesebb az xp továbbra is inkább azt használom

telepítés: életembe nem raktam fel egy rendszert se, amikor anno megkaptam az xp-t.semmi gondom nem volt vele 0 tapasztalat mellett.azt se tudtam hogy az XP az egy windows.mégis mindent gond nélkül segítség nélkül feltettem, nekem ez az egyszerűbb

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#467) Morden24 válasza dabadab (#463) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ne nevettess.
Ha nincsen tolvaj, nem kell lakat.

Aki meg tort verziot tolt le, azt meg nem. Ebbol is latszik, hogy mennyit is ernek valojaban ezek a "masolasvedelmek" meg hogy mennyire racionalis dontes ilyeneket alkalmazni.

Számomra huszadrangú az, hogy egy cég mennyit költ másolásvédelemre, vagy hogy valami hackergyerek mennyi idő alatt tudja feltörni. Számomra egy dolog a fontos, az, hogy nekem felesleges kényelmetlenségem ne adódjon. A többi az csinosítás.

Sectumsempra - For Enemies

(#468) fateless válasza extralama (#460) üzenetére


fateless
veterán

Arra utaltam, hogy ez a fajta gondolkodásmód idáig vezet. Hol van a határ? (ha tudok egy pedofil állatról, aki a környéken több gyereket is molesztált, akkor odamehetek hozzá és lelőhetem? Ezzel jót teszek a gyerekeknek is, a szülőknek is, az egész környéknek. Mindenki örülni fog nekem)
Extrém példák, tudom, mind az adó, mind a pedofil durvább, mint a warez, de miként döntöd el, hogy mi az, ami még eltűrhető csalás/lopás, mi az, ami már nem.
Erre próbáltam utalni.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#469) edipqe válasza bambano (#451) üzenetére


edipqe
senior tag

ha olvastad abban az idoben tolta amikor még megérte, és ez nem tegnap volt, tehát vszleg már rééééééééééééégen elévult, ennyit errol.

És képzled a borton sittek konyvtárábol tudz PH!-zni ;]

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#470) Morden24 válasza Volkov (#464) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ha másolatot készítesz, másolod a másolásvédelmet is.

Ha változatlan az adat, amit lemásoltál, és nem krekkel, hanem a kódoddal aktiválod, akkor zöld a lámpa.

a kistesó kinyírja, és lekapom a netról a cuccot, DE mivel másolt, csak crack-el megy, bár eredeti kulcsom van...

Akkor warezoltál.

szedtem le hozzá noCD cracket. Warez-e vagyok?

Ha nem hivatalosan kiadott noCD crack, akkor warez vagy.

Sectumsempra - For Enemies

(#471) -kdM-


-kdM-
senior tag

Az teny, hogy ha az xp nem lenne hasznalhato csak eredeti vasarolt licencel, akkor en csak linux-ot hasznalnek (most is hasznalom, de jonehany alkalmazas kenyelmesebb windows alatt)

Az xp pedig meg mindig 30e forint korul van (ha jol tudom...majd kijavitanak)

Jatekokkal kapcsolatban pedig en mindig a guild wars-szal peldalozom. Lehetoseget adnak/adtak beta teszt-re, sneak-peak hetvegekre es 14 napos probajatekokra, ezzel nallam kivaltottak a warezt (mivel nincs is), bejott es megvettem. Legutobb warez-zal kiprobaltam a mass effect-et 1x vegigjatszottam, bejott megvettem. (Ugyanez a sztori a world in conflict-tal)

Es akkor negativ pelda is. Sajnos az assassins's creed, relative nem draga (8k), de az a 3-4 ora jatek nekem nem eri meg szemben azokkal amiket megvettem (mass effect: 50h++, guild wars. 800h++). Az elejen lelkesedtem erte videok es kepek alapjan es aztmondtam hogy amint kijon megveszem, de elotte csak kiprobaltam es ugy erezten, nem erte volna meg. (sry) Jo pelda, hogy a videok, leirasok, kepek nem feltetlenul elegendok. Akkor vegigjatszottam, letoroltem es azota nem erzem ugy, hogy megint jatszanek vele.

Akik pedig azzal peldaloznak, hogy aki letolt az mar akar monitort meg kocsit is lophatna...nem szivesen kommentalom az ilyen primitiv erveleseket, de:
1, nem egy fajsulyu a dolog
2, lehetoseg nem feltetlenul adott olyan szinten mint egy letoltesnel, amikor betoltod a kis kliensedbe es legroszabb esetben 5 ora alatt lent van a cucc es mosod kezeidet

p2p-t pedig betiltani egyreszt lehetetlen masreszt felelotlenseg lenne, en pl tegnap azon szedtem le az opensuse 11.0-at ami teljesen legalis

(#472) edipqe válasza bambano (#461) üzenetére


edipqe
senior tag

Kellene kicsit tornázni azon, hogy rábeszélj, sok cd-t egymás után betolni a meghajtóba, vagy sok letöltő lapról leszedni a progikat és egyesével felrakni, az egyszerűbb, mint bevésni egy parancsot és békénhagyni, hagy szöszöljön magának.

ez nem kicsit sántit, ismered te a win blade-et és barátait? amikor 1, igen képzeld van ilyen, egy lemezt betolsz és minden felmegy mint a kisangyal?
a virusirtotol a diagnosztikai progin át a lejátszo kodekkekig minden.

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#473) Morden24 válasza fateless (#468) üzenetére


Morden24
nagyúr

Extrém példák, tudom, mind az adó, mind a pedofil durvább, mint a warez, de miként döntöd el, hogy mi az, ami még eltűrhető csalás/lopás, mi az, ami már nem.
Erre próbáltam utalni.

A rómaiak ezért alkották meg a mai jog alapjait.
Senki nem mondja, hogy a jogrend tökéletes, ellenben lefektetett és mindenki számára hozzáférhető, nem kell kitalálni a gondolatait, hogy most "legális-e pedofilt lőni".

Sectumsempra - For Enemies

(#474) Morden24 válasza -kdM- (#471) üzenetére


Morden24
nagyúr

Az teny, hogy ha az xp nem lenne hasznalhato csak eredeti vasarolt licencel, akkor en csak linux-ot hasznalnek

Egy kérdés: miért nem használsz csak Linuxot már most?

Az xp pedig meg mindig 30e forint korul van (ha jol tudom...majd kijavitanak)

Nem tartozik a tárgyhoz, de Vistát jóval olcsóbban is kapsz.

Többinek az elméletével végülis egyetértek, meg már úgyis ezerszer el lett mondva :U

Sectumsempra - For Enemies

(#475) Morden24 válasza edipqe (#472) üzenetére


Morden24
nagyúr

ismered te a win blade-et és barátait

Ezek a gyakran irtózatosan gagyi buherák amúgy mióta legálisak?

Sectumsempra - For Enemies

(#476) dabadab válasza Morden24 (#467) üzenetére


dabadab
titán

Nem nevettetlek. (Hatter: programozo vagyok, abbol elek, hogy emberek megveszik azt, amit irok es ugy negyed evszazada kovetem tobb-kevesebb figyelemmel a masolasvedelmi modszereket).

A masolasvedelmek kb egy dolgot nem akadalyoznak meg: a nagyaranyu masolast. Innentol kezdve meg felesleges a letukre azt a magyarazatot adni, hogy "mert a warezolok".

DRM is theft

(#477) Elmör válasza -kdM- (#471) üzenetére


Elmör
senior tag

Az teny, hogy ha az xp nem lenne hasznalhato csak eredeti vasarolt licencel, akkor en csak linux-ot hasznalnek Bizony, akkor eléggé sokan nem használnának XP-t vagy pedig crackelnék, mint egyik ismerősöm a Vistát! Azért az már durva nem? Úgy tette fel a Vistát, hogy közben egy progival valahogy belőtte az aktiválást, mert anélkül is lehetett használni, de csak 1 hónapig. Mondjuk Ő megveszi a játékokat eredetiben, de op. rendszerre nem hajlandó annyit kiadni. Valahol megértem. Nekem XP-m van és az oktatási intézmények programjának (Campus vagy mi) keretében vettem kemény 5K-ért! Vistát is be lehet így szerezni, talán még mindig 5K környékén, tehát akinek van ilyen lehetősége én ajánlom, mert ennyit mindenképpen megért!

Játékokból keveset szoktam megvenni, de viszont cserélgetni szoktam, így megvannak azért eredetiben mindig, amikkel játszok. Más kérdés, hogy ez sem teljesen okés így asszem. :D

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#478) troller válasza Morden24 (#450) üzenetére


troller
senior tag

Az OK, hogy nagyon sok dologra van nagyjából hasonlóan jó ingyenes progi. És az is OK, hogy illegálisan másolt progit használni törvénybe ütköző. Csak azt nem értem, hogy pl a Micrsoftnak (csak a példa kedvéért, lehetne bármely más cég) mért jobb, ha nem warezolom le a Windowst, hanem inkább használok helyette Linuxot??? ;]

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#479) fateless válasza For357y (#465) üzenetére


fateless
veterán

Ne úgy vedd a hozzászólásomat, hogy ezzel most elítéllek, mert nem az a célom, hanem csak a véleményemet írom le:
Ha nincs pénzed a játékra, hogy megvedd, akkor ne játssz. Ez tudom, hogy "köcsögül" hangzik, de amikor nincs pénzem moziba menni, akkor nem megyek moziba, amikor nincs pénzem új bicajra, akkor nem veszek új bicajt.
Ha nincs pénzem az élményfürdő belépőjére, akkor elmegyek egy szabadstrandra. (ami nincs a közelben :DDD ) Szóval vannak ingyenes játékok, vagy van a "régi bicikli", hogy azzal szórakozz.

MORÁLIS ELMÉLKEDÉS ON
Az a baj, hogy a mostani kultúrában nem azt tanuljuk meg, hogy mi a mértékletesség, hanem hogy hogyan szolgáljuk ki a magunk vágyait, mással nem törődve.
MORÁLIS ELMÉLKEDÉS OFF

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#480) Volkov válasza Morden24 (#470) üzenetére


Volkov
aktív tag

szedtem le hozzá noCD cracket. Warez-e vagyok?
Ha nem hivatalosan kiadott noCD crack, akkor warez vagy.

Létezik hivatalod noCD crack? Itt épp a CD behelyezése a védelem, ami engem mint usert rohadtul idegesít. (kocsimból is kikaptam a immo-t, kell a ráknak a védelem :B )

Kis logikai buktát érzek a dolgoban amugy. Mikor szoftvert veszek, mint mondtad, nem az adathordozót veszem meg. Vagyis gondolom akkor a jogot veszem meg, hogy használjam a szoftvert. Nem? Vagy ha nem akkor mit fizetek ilyenkor? S ha egyszer megvettem akkor a noCD miért minősul wareznak?

Gondolom most kezdesz utálni :DDD

:)

(#481) -kdM- válasza Morden24 (#474) üzenetére


-kdM-
senior tag

khm...vistat warez-zal sem vagyok hajlando hasznalni

azert nem hasznalok csak linux-ot mert mint mar korabban elmondtak a warez-nak koszonhetoen az xp elterjedtebb -> jobban tamogatott, nehany alkalmazast egyszerubb futtatni/hasznalni

es vegul az erv amit sok warezolo nem ismer be, mikozben remesen egyszeru...megtehetem
ha nem tehetnem meg, sem vennem meg annyiert amennyiert most adjak (regebben meg dragabb volt), es ilyen alapon nincs csorikaimnak kieses

de azoknak a kiadoknak lenne veszteseguk, akiknek az programjait megvettem, mert xp alatt tudom hasznalni, linux alatt pedig nem

[ Szerkesztve ]

(#482) Morden24 válasza dabadab (#476) üzenetére


Morden24
nagyúr

Oké, akkor vegyük a te verziódat.

Az iszonyatosan kapzsi és buta kopaszodó vezetőségi tagok kitalálták, hogy legyen másolásvédelem, mert a hozzáértetlen piacelemző szerint ez vissza fogja szorítani az illegális másolatok használatát. Oké, nem tette.

Ez nem változtatta meg a véleményemet a dologról, ha buta döntés, ha zseniális döntés, engem szivatnak vele, a warezos meg ingyenél továbbra is.

(Mellesleg azt nem hiszem, hogy ha megszűnne hipphopp mindennemű másolásvédelem, akkor változatlan maradna a warez/original arány. Az "adat mindenkié" elvekben meg szimplán nem hiszek.)

Sectumsempra - For Enemies

(#483) extralama válasza fateless (#468) üzenetére


extralama
csendes tag

Ok!

Értem az álláspontodat, de most konkrétan a warezról van volt és lesz szó.
A határt a jogalkotónak kell meghúzni és felvállalni annak következményeit (pl:adótörvény;pl: Btk.)
Ezt a bűncselekmény, jogszabálysértést, jelenleg nem értelmezi a jog semilyen ekzakt formában ami ne okozna vitát. Azon miért nem vitatkozunk a mi szintünkön hogy mért 18% 38% az adókulcs? Mert ekzakt törvény aminek a tartalmát lehet vitatni, de legalább létezik.

A warezzal kapcsolatos jogszabályok törvények ezzel szemben nem ekzaktak, így mindig lesznek olyanok akik a jelenlegi törvénykezdeményt így vagy úgy értelmezik, attól függően hogy nekik hogy jobb.---> köveztkezésképen "önbíráskodásra" ad okot.

üdv

(#484) -kdM- válasza Elmör (#477) üzenetére


-kdM-
senior tag

most szeptemberben en is felsoktatasban fogok tanulni (ha minden igaz :D ) es 5k-t hajlano vagyok fizetni az xp-ert, de nekem ez a felsohatarom ezert a szoftverert

amig viszont ez a lehetoseg nem adott csak a bolti 30k-s addig sajnos ez van...

(#485) #65755648


#65755648
törölt tag

Nem olvastam fégig a hsz-eket, de már az elsőben leírták szerintem a lényeget: a warez azért él és virul, mert a kiadók túl szűklátókörűek ahhoz, hogy belássák, az internet és a dvd-író korában halott a hagyományos szoftverkereskedelem. A fizetésekhez képest irreálisan magasak az árak. Ha mondjuk 10k helyett 500Ft lenne egy játék, akkor nem csak 4-5% fizetne érte, hanem szinte mindenki, aki használja. Így ráadásul sokan megvennék olyanok is, akik jelnleg egyáltalán nem használnák az adott játékot, mert mondjuk warez-olni nem akarnak/mernek/tudnak, annyi pénzük meg nincs egy játékra, amit talán 10 perc után letöröl a gépéről. És nem kéne akkor boltban venni a játékot, hogy még a kerskedők is szépen rátegyék a maguk hasznát, hanem lehetne szépen töltögetni p2p, és csak a kódért kéne fizetni.
Ugyanez dettó igaz a filmekre, egy mozijegy árát szvsz sokan kifizetnék egy filmért, amit letölthetnek dvd minőségben és akárhányszor megnézhetnek, de ennek az árnak 5-10-20-osát nem szívesen fizeti ki sok ember...
A zenekiadók meg aztán tényleg elvetik a súlykot amikor 5-6k-ért árulnak egy CD-t, amiről sokszor csak 1-2 szám hallgatható, a többi csak azért van ott, hogy ne kislemezként adják. Még szép, hogy alig fogy már ezekből! A bunkók meg azt hiszik úgy tehetnek szert nagyobb haszonra, ha emelik az árakat...pedig lehoznák az árakat tizedükre és százszor annyit adnának el belőlük... Legalábbis is itt K-Európában biztosan!

Na de nem fog ez a jelenlegi elavult, igazságtalan, pocsékoló és kapzsi rendszer sokáig fennmaradni már. Max pár év, vagy pár évtized és győzni fog a letöltés-jogdíjfizetés olcsón. Sőt, a zeneiparban már elindult valami, lásd azok a zenekarok, akik maguk adták ki lemezeiket az interneten, és annyit fizetsz a számért, amennyit akarsz. Ezzel több legyet is ütöttek egyszerre:
1. nagy hírverés körülöttük, sok letöltő
2. aki tőlük töltötte le, de nem fizetett az másképp is letöltötte volna valahonnan, jogtalanul, de sokkal többen fizettek az albumért, mint ha cd-n vették volna
3. nem a kiadó keresi a nagy pénzeket, aki gyakorlatilag csak a médiakampányt intézi, de a termék létrejötte nem neki köszönhető, hanem a szerzőtől közvetlenül a felhasználóhoz kerül a termék. Így persze a szerő sokkal jobban jár.
4. a kereskedők nem fölözték le a nem kis hasznukat
5. nem volt jelentős gyártási, szállítási és sok egyéb költség feleslegesen, környezetkímélőbb is! (nem kell legyártani a rengeteg cd-t, szállításnál is sok a környezetszennyezés stb.)
6. a felhasználó számára kényelmesebb a használat, nem kell 100darab CD-nek tokkal együtt helyet találnia a szobában, az egész elfér 1 dvd-n, vagy az mp3-lejátszóján
stb.

Szóval mit is akarok mondani: rossz a warez, az biztos, de jelenlegi adatértékesítési rendszer (legyen az akár filmz, zene, játék, softver, vagy bármi más) egyáltalán nem jobb nála, és ezért van a sok warez. Hiába állítják be úgy, hogy mindenki gonosz bűnöző aki csak tönkre akarja tenni szegény kiadókat és rossz szándékból lop tőlük, mert ez nem igaz. Majd ha változik a rendszer, csökkenni fog a warez is.

(#486) AND1


AND1
őstag

Nem akarok, nagyon belebonyolódni én sem a dolgokban, de az igaz, hogy itthon csak a megszállottak veszik meg a szoftvereket. Sajnos vagy nem sajnos, ez van.

Én utálom kiírni a dolgokat, meg elpakolászni, sőt töltögetni egyenesen rühellek, nincs hozzá türelmem, sem időm sem. Viszont azt kifejezetten rühellem mikor okos kis majmok leszólnak, hogy megveszem eredetiben a Caesar III-at, - 1000Ft-ért, mert nagyon a szívemhez nőt anno - , hogy hülye vagyok, miért nem töltöm le/másolom le róluk.

Egy felől igaz, hogy pénz persze, de másfelől a hozzállás is teljesen más sokaknál.

Egy régi PH-s.

(#487) win3dot1 válasza Volkov (#480) üzenetére


win3dot1
csendes tag

Ha nincs pénzem biciklire, akkor nem veszek, jó!
Ha programozónak nincs esze hibátlanul megirni egy progit, akkor ne írjon progit, főleg ne kérjen pénzt bugokkal teli szarokért! Majd ha lesz használható hibamentes normális progi, akkok fizetek érte, de sajnos ezt nem fogjuk ezt megélni soha. Adni pénzt ezzek a nyilvánvaló hibákkal teli fos progikért? Az a fejlesztés ezeknek a hülye programozóknak, hogy már nem 10115436436243 hibát, hanem 2-3mal kevesebbet tartalmaz az ujabb verzió... :))

(#488) Morden24 válasza Volkov (#480) üzenetére


Morden24
nagyúr

Létezik hivatalod noCD crack?

Volt már rá példa, hogy adtak ki ilyet egyes cégek.

Mikor szoftvert veszek, mint mondtad, nem az adathordozót veszem meg.

Megveszed, mert persze az árban benne van, de a termék legalitását reprezentáló cucc a kód, nem a média (a dvd-n a hologram a felismerhetőség miatt van, ne keverjük a dolgot:) )

Vagyis gondolom akkor a jogot veszem meg, hogy használjam a szoftvert.

A kódot veszed meg, ami biztosítja a jogot arra, hogy használhasd a szoftvert (Win-ről beszélünk).

S ha egyszer megvettem akkor a noCD miért minősul wareznak?

Ha veszek egy korsó sört, de a haverom kiönti, nem vehetek el még egyet a bárpultról. Ez az Így Jártál klasszikus esete.

(Nem, nem utállak még... ellenben a jog sosem volt amúgy nagykedvenc témaköröm, szóval nem szentírás, amit itt mondok, de jótudomásom szerint így van)

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#489) Morden24 válasza -kdM- (#481) üzenetére


Morden24
nagyúr

khm...vistat warez-zal sem vagyok hajlando hasznalni

Te bajod. Ha nem felel meg a termék, akkor választanod kell másikat. Ha az a termék drágább, akkor így jártál. Welcome to the real world.

az xp elterjedtebb -> jobban tamogatott, nehany alkalmazast egyszerubb futtatni/hasznalni

De most mondtad, hogy ha csak pénzért tudnád használni, akkor mennél kizárólag Linuxra...

es vegul az erv amit sok warezolo nem ismer be, mikozben remesen egyszeru...megtehetem

Végre valaki nem kibebaszott álszent... értékelendő.
Persze ez messzire visz. Én is megcsinálhatok mindent, amit megtehetek?

de azoknak a kiadoknak lenne veszteseguk, akiknek az programjait megvettem, mert xp alatt tudom hasznalni, linux alatt pedig nem

Már ugyan nem lenne veszteségük, mert megvetted.

Sectumsempra - For Enemies

(#490) edipqe válasza Morden24 (#475) üzenetére


edipqe
senior tag

arra céloztam , h ha nem akarsz telepitést követően 2 napot azzal elvesztei h telepitgetsz akkor van alternativa!

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#491) -kdM-


-kdM-
senior tag

Egyebkent az is nevetseges amit a kiadok es tarsaik muvelnek...egyedul ok nem ismerik fel, hogy csak szelmalomharcot vivnak a warez ellen. (es felesleges dollar milliokat dobnak ki a semmire...)

Biztos megvan a kiadoknak erre az emberuk (alle piackutatas) hogy felmerje, megis mennyiert erdemes adni a cuccot, hogy legnyersegesebb legyen

akkor viszont el kene donteni, hogy mi a cel? nagy nyereseg es ezzel egyenloen aranyos nagy warez vagy kisebb nyereseg, keves warez (mivel ha 500 ft-ert is adjak, biztos letolti valaki)

szerencsere a steam jo uton halad, 1-2000ft-ert jo jatekokat lehet kapni, par klikk, leemelik a penzt a szamladrol es van egy licenced aranylag olcson es meg csak fel sem alltal a szekrol

[ Szerkesztve ]

(#492) liksoft válasza win3dot1 (#487) üzenetére


liksoft
nagyúr

A bicikli sem tökéletes, a hibákkal teli f.s program meg minek kell? Egyébként mondj egy dolgot ami tökéletes. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#493) TazLeacher válasza #65755648 (#485) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Ja, ha meg 50M helyett 1M lenne a fullos S8, akkor lehet többen vennének. De lehet, hogy a profit is cél egy ilyen vállalkozásba? Lehet nem jótékonyságból csinálják a játékokat? Vannak olyanok is, azért nem kell fizetni...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#494) edipqe válasza -kdM- (#491) üzenetére


edipqe
senior tag

nagy nyereség nagy warez
kis nyereség kicsi warez.....hát nem kell hozzá matek h a nagy warezt- és a szélmalomharcot válasszák. Mert ha ne adj isten gyznének, akkor minden fillér amit a szélmalomharcra forditottak hirtelen busásan megtérul, nem?

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#495) Morden24 válasza win3dot1 (#487) üzenetére


Morden24
nagyúr

Minek használsz hibákkal teli fos programokat? Ezek szerint fizetni nem akarsz a fosért, de ingyen kéred és fürösztöd magad benne?

Nekem ingyen sem kell fos.

Sectumsempra - For Enemies

(#496) adalbert1 válasza Volkov (#464) üzenetére


adalbert1
veterán

Szerintem win telepítésnél teljesen oké az hogy nem eredeti szitázott cd-d van, hanem írott lemezen van a telepítő, amíg egy eredeti kulccsal telepíted.

Nekem is van pár eredeti játékom, amik minden indításnál kérnék az eredeti cd-t, ezeket én is nocd crackel oldottam meg, szerintem ez se akkora probléma.

(#497) Neck válasza TazLeacher (#3) üzenetére


Neck
veterán

A monitor nem egy olyan dolog, amivel egy hétig vagy addig se játszol aztán megunod, hanem a számítógép egy nélkülözhetetlen kelléke. Van olyan, hogy a játékból nincs Demo, és csak akkor szembesülsz vele, hogy nem jó, nem élvezetes, mikor már kiadtál rá 10+x ezer forintot. Vagy (kevésbé hozzáértő felhasználók esetén) akkor döbbennek rá, hogy nem indul el a játék a procijukon mert nincs SSE3, stb. (Kaptam ilyen telefont ismerőstől, hogy miért nem megy, ezért nem ment).

Én a magam részéről meg szoktam venni azokat a játékokat, amelyeket annyira jónak tartok, hogy megéri megvenni, de ezeket is kipróbálom először warezről letöltött formában, és ha tényleg beigazolódnak az elvárásaim, akkor megveszem. A maradék meg megy a süllyesztőbe.

Tessék, meg lehet dobálni, nem vagyok milliomos hogy minden játékot megvegyek.

MOD: most beszélgetünk haverral, és ha 10.000 forint helyett 2.000 forint lenne egy játék, szerintem lenne 5x annyi ember aki megvenné...

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#498) liksoft válasza extralama (#483) üzenetére


liksoft
nagyúr

Warez-hez jogszabály? Minek?

A programoknak és játékoknak vannak szerzői jogszabályaik. Mindegyikét meg lehet nézni (van amit csak felbontás után - ez disznóság és a másik semmibe vétele, de ez más dolog), és ha nem tetszik, nem veszem meg. Ott leírják a használat és terjesztés lehetőségeit. Ami attól eltér, az tiltott! Vagyis lopásnak minősül. Csak azért, mert a programnak nincs súlya (valódi súlyról (kg) beszélek), azért az attól még ugyanolyan termék, mint egy bicikli. Ha biciklit nem lopok, akkor programot sem. Vagy fordítva is igaz? Vagy az már durva?

Elnézést, megbántani Senkit nem szeretnék, de a program írója határozza meg a feltételeket. Vagy elfogadjuk, és akkor használható, vagy nem, és amennyiben használjuk, bűntettet hajtunk végre. Függetlenül attól, hogy szórakozásból, vagy kényszerből tettük (ritka!).

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#499) Neck válasza Morden24 (#488) üzenetére


Neck
veterán

A sörös hasonlatod erőteljesen sántít. A noCD crack nem azt jelenti, hogy kiöntötte a sört, hanem inkább hogy megitta, és "magában" tárolja. Mindenesetre egy képzavar az egész.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#500) -kdM- válasza edipqe (#494) üzenetére


-kdM-
senior tag

na ,de ezt nem ismerik fel...hogy nem gyozhetnek...mit csinalnak? figyelik a vilaghalo teljes adataramlasat es ip alapjan visszakeres? illegalis ergo ez alapjan nem jelenthet fel

razziaznak server parkokban? elkapnak jo esetben 5 terjeszto oldalt ahol a tartalom a serveren volt...maradt eleg

torrent servereket foglalnak le? semmit nem ernek mivel semmi olyat nem tarolnak ezeken a gepeken ami barki ellen bizonyiteknak minosul...ismet csak penzkidobas, de ez mar nem csak a erszukrol hanem az adofizetok penzebol is mivel a rendorseg jar el ilyenkor es o fizeti a "szakertoket"

a mai jogoknak "koszonhetoen" meg ha le van kodolva a gepem, nem vagyok koteles megadni a jelszavamat mert senki nem koteles magara terhelo bizonyitekot kiadni...meg akkor sem ha pedofil vagy terrorista

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Mi a Warez? Bűn vagy kényszer? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.