Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) bandigyerek válasza nylontacsko (#1450) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Az tuti! Engem ez nem nem kelt fel. Csak a szívbe adott adrenalin! :DD

Vicc volt. Én nem kelek rá fel. Megvakarom,ahol rezgett, aztán ennyi. Anyámnak is van, neki működőképes a dolog.

(#1452) axlfsi válasza ferasorion (#1446) üzenetére


axlfsi
veterán

Engem siman felebreszt, pedig eleg hulla vagyok mindig (4-5-6+ ora alvassal).

Az alvasmonitor pedig jobb, mint amit eddig valaha lattam; korabban volt valamennyi Mi Band verziom (1, 1S, 2), de kozelebe nem ernek. Azok pl nem merik a delitani alvast... illetve, sokkal reszletesebben elemez (REM, stb), majd meglatod, szeretni fogod ;)

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#1453) mrrr74 válasza ferasorion (#1446) üzenetére


mrrr74
aktív tag

Tökéletes az alvásfunkciója. Nemrég tettem be egy képet, amikor álmomból keltem és nagyon szépen mutatta a REM fázist amiből jött az ébredés. Felkelt, bár a Bip erősebben rezeg.

Mindent érzékel és nagyon elegáns. Kifejezetten szép. Egyedüli hátránya, hogy tűző napon le kell takarni, hogy le tudd olvasni az értékeket.

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#1454) ferasorion


ferasorion
kezdő

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Ma már meg is vettem volna, de a srác nem találta a raktárban, igy késik még pár napot 😅

(#1455) dhcodoki


dhcodoki
senior tag

Sziasztok! Mi lehet a gond? Pár napja beüzemelt karperec szépen tette a dolgát. Rezgett, ha mail-t, vagy üzenetet kaptam. Aztán ahogy merült a telefon akksija, megszakadt a bluetooth kapcsolat. Áttettem a wear és health alkalmazást védett helyre, azaz nincs rajta akksikímélő korlátozás. Azóta újra van bluetooth, viszont nem rezeg üzeneteknél, csak hívásoknál. Az értesítések közzött ki van pipàlva a gmail, messenger és az üzenetek is.

(#1456) ferasorion


ferasorion
kezdő

Sziasztok! Meglett a karperec! :) A kérdésem az lenne : en ugy értelmeztem hogy a folyamatos pulzusmeres folyamatos percenkénti adatokat szolgaltat az appnak, de ezzel ellentétben csak akkor amikor az órán ràbökök. Minden engedélyezve van. Mit ronthatok el?

(#1457) bandigyerek válasza ferasorion (#1456) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Hát percenként nem mér, inkább 10 percenként kb.

13:17 112bpm
13:29 94bpm
13:40 97bpm

és az utolsót is időben eltolva írja, mert ezt most olvastam le, és 14:07 van.

Ja! A karperec nem írja, hogy mikor mér, ne is nézd!

[ Szerkesztve ]

(#1458) ferasorion válasza bandigyerek (#1457) üzenetére


ferasorion
kezdő

Szóval akkor mérni mér, csak nem ugy mint azt megalmodtam. Tegyük fel ha megnezem egy ora mulva akkor benne kellene lennie az appban 4-5 új meresnek?

[ Szerkesztve ]

(#1459) scyllarus válasza ferasorion (#1458) üzenetére


scyllarus
veterán

Az appban egy grafikont fogsz látni, folyamatos vonallal berajzolva a mért értékeket.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#1460) ferasorion válasza scyllarus (#1459) üzenetére


ferasorion
kezdő

Köszönöm a segítséget! :)

(#1461) dhcodoki válasza dhcodoki (#1455) üzenetére


dhcodoki
senior tag

Újraraktam az alkalmazást, így megoldódott a probléma.

(#1462) bigsee válasza dhcodoki (#1461) üzenetére


bigsee
addikt

Amúgy nem elég csak a Health?

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#1463) bandigyerek válasza bigsee (#1462) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Androidon az kell csak a band2 pro-hoz.

(#1464) scyllarus válasza bandigyerek (#1463) üzenetére


scyllarus
veterán

Már IOS-en is :)

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#1465) dhcodoki válasza bigsee (#1462) üzenetére


dhcodoki
senior tag

De, elég csak a Health. Csak egyikhez tud kapcsolódni, így felesleges mindkettő telepítése. A Health részletesebb, azt érdemes telepíteni.

(#1466) SimonJanos


SimonJanos
aktív tag

Sziasztok!

Most szeretnék egy ilyet venni.

Ami érdekel:
- napfényben jól látszik a kijelző? (eltérő véleményeket olvastam, volt aki azt írta hogy a ~ legjobban látszódó kijelző)
- csukló forgatásra képernyő bekapcsolást tudja?
- ugye ebben van beépített GPS (?)
- applikációja képes megosztásra pl. Google Fit stb.?
- a kerékpározást (jól) méri (?)

Tudom, nézzem át a leírást teljes fórumot stb. de ... Elég sok infót gyűjtöttem és biztosan tisztább annál a kép aki használja!
Válaszokat előre is köszi
főleg ha PÜ is elküldöd :R !

[ Szerkesztve ]

stuffZ - értékelések stb.: https://prohardver.hu/tag/simonjanos.html

(#1467) Luck Dragon válasza SimonJanos (#1466) üzenetére

Szia a kijelző fényereje elfogadható, de néha a kezemmel árnyékot kell tartanom.
Csukló elfordítása után igen, ha ez a funkció be van kapcsolva.
Igen, van benne GPS.
Számomra elfogadható a kerékpározás adott mérési pontosság.
Bár itt meg kell jegyezni, hogy hosszabb távon, mondjunk egésznapos túrát nem fogja kibírni, itt érdemes a mobilodat használni mint GPS.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1468) SimonJanos válasza Luck Dragon (#1467) üzenetére


SimonJanos
aktív tag

Köszi!
Hm, egy egész napos / pl. 8-10 órás túra betesz neki? Mondjuk az akksi ugye nem lehet "nagy" :U (és amúgy is egyre ritkábban track-elek csak Google Fit/ness/ : )
GPS-t ki lehet kapcsolni?
= Mennyi ideig bírja töltés nélkül "átlagos" használattal? Főleg Te ha kerékpározol - nem mindennap de gyakran tekerek : az a fő közlekedési eszköz, olyankor napi egy óra min.

Erős napfénynél, ha rásüt a nap kell "árnyékolni"? Bringázásnál ha magam felé fordítom ált. leolvasható az idő, stb.? (Nekem ez az egyik legfontosabb - ami miatt a Mi Band 2-m ****t sem ér : (((

stuffZ - értékelések stb.: https://prohardver.hu/tag/simonjanos.html

(#1469) kali válasza SimonJanos (#1468) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Tűző napon árnyékolni kell, vagy úgy magad felé fordítani, hogy a nap ne nyomja telibe, különben nem látni a kijelzett értékeket.
A Google Fit szinkronizáció megy (amellett Up by Jawbone és MyFitnessPal van).
A GPS-t még nem használtam hosszabb távon, így azt passzolom, hogy úgy mennyit bír.

(#1470) SimonJanos válasza kali (#1469) üzenetére


SimonJanos
aktív tag

Kösz - pont azt érdekel hogy kikapcsolható a GPS?! ;]

stuffZ - értékelések stb.: https://prohardver.hu/tag/simonjanos.html

(#1471) kali válasza SimonJanos (#1470) üzenetére


kali
legenda

Ellenkezőleg, bekapcsolható! ;]

(#1472) SimonJanos válasza kali (#1471) üzenetére


SimonJanos
aktív tag

LOL :))

stuffZ - értékelések stb.: https://prohardver.hu/tag/simonjanos.html

(#1473) Luck Dragon válasza SimonJanos (#1468) üzenetére

Nálam átlagban 3-4 nap ha van időm, ha nincs edzés vagy bringa akkor " az örökkévalóságig" szinte semmit nem merül . :)

GPS alapból ki van kapcsolva, csak ha a perecen az érintés érzékeny tapipad megnyomása után aktiválódik a hozzá kapcsolódó tevékenységgel, például kerékpár.
Ugyan úgy leállítható a tapipaddal.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1474) nylontacsko


nylontacsko
senior tag

Ha megválnék a készüléktől, azt kell-e vagy lehet-e resetelni?
Nem találtam ezzel kapcsolatban semmit.

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#1475) mrrr74 válasza SimonJanos (#1468) üzenetére


mrrr74
aktív tag

Ha a telefon GPS-ét használod akkor kibírja, ha a perecét, akkor max 3-3,5 óra.
A többire már kaptál választ :)

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#1476) kali válasza nylontacsko (#1474) üzenetére


kali
legenda

Lehet, a főképernyőn két határozott koppintás ujjheggyel, majd s kapcsolódó menü megjelenésekor lapozgatás és a Restore opciónál hosszan nyomsz az érintőre.

[ Szerkesztve ]

(#1477) nylontacsko válasza kali (#1476) üzenetére


nylontacsko
senior tag

Köszönöm.
Ezt a funkciót eddig nem is "láttam" :B

Sajnos, mivel rosszul látok, így kénytelen leszek átadni a páromnak (aki teljesen oda van meg vissza, hogy neki is kell egy ilyen).
Én meg nézek magamnak valami nagyobb kijelzős cuccot.

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#1478) Looserke


Looserke
őstag

Sziasztok. Huawei Mate 9-en futó Health alkalmazás tökéletesen együtt működik a Band 2 Pro-val, egy dolgot kivéve. Igazából a Health alkalmazással van baj. A megosztás nálam egyáltalán nem működik. Kiválasztom az adott edzést, rányomok a jobb felső sarokban lévő megosztás gombra, be is jön a megosztás felkínált témái (megtett útvonalas Google térképes, háttérképes stb...), de utána hiába nyomok alul a megosztás gombra, semmi sem történik. Nálatok megy a funkció?

[ Szerkesztve ]

(#1479) SimonJanos válasza Luck Dragon (#1473) üzenetére


SimonJanos
aktív tag

Köszönöm mindenkinek az eddigieket,
& (#1475) mrrr74 !
Remek fórumtársaság! :K
Remélem holnap már meg is veszem: Mi Band 2-vel tekerek oda és kíváncsi vagyok a két kijelző közti különbségre (napfényben láthatóság). ;]
Tapasztalat: ilyet ezentúl télen nem veszek még ha újonnan is.

stuffZ - értékelések stb.: https://prohardver.hu/tag/simonjanos.html

(#1480) scyllarus válasza SimonJanos (#1479) üzenetére


scyllarus
veterán

A napfény alatti láthatósága szerintem katasztrofális, már enyhe napsütésben sem látok rajta semmit.
Persze, az én szemem már nem túl jó. A MiBandekhez képest dicsérték, akiknek mindkettő volt.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#1481) nylontacsko válasza scyllarus (#1480) üzenetére


nylontacsko
senior tag

+1

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#1482) bandigyerek válasza scyllarus (#1480) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Szerintem jobb mint a MiBand 2 fénye. De csak jobb mint az. Fényben, napon nem látom én sem.

(#1483) axlfsi


axlfsi
veterán

Apropó, én a sokadik MiBand után váltottam erre, amit alapvetően nem bántam meg, mert mindenben veri.

Egy dolog azért mégis bosszantó (és amiben jonbb volt a MiBand); a reggeli ébresztő még akkor is intenzíven rezeg, miközben már nagyban ágyazok, stb - ezt a Xiaomi ügyesen kezelte és érzékelte, ha már ébren voltam, egy rezgés után, már le is lőtte magát. Ehhez képest, itt nem, hogy hozzá kell érnem, hanem konkrétan tartani rajta az ujjbegyem ugyebár, 1-2 mp-ig. Ezzel nem is lenne feltétlenül baj, de a reggeli rohanásban, még ez az 1mp is drága! :)

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#1484) scyllarus válasza axlfsi (#1483) üzenetére


scyllarus
veterán

Ezzel nem értek egyet. Ez embertípustól függ: aki az ébresztőre kipattan az ágyból és tesz-vesz, annak jobb a Xiaomi megoldása. (Te ilyen lehetsz)
Viszont én pl. nagyon lassan térek magamhoz. Ha az ébresztés után egy kézmozdulatra vagy felülésre leállna, utána simán visszaaludnék. Jobb ez, hogy magamhoz kell térni teljesen a kikapcsoláshoz :)
Mondjuk, nekem nem kell reggel kapkodnom, ez is közrejátszik.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#1485) Luck Dragon válasza scyllarus (#1484) üzenetére

Ezzel én is így vagyok, olyan vagyok mint a tv maci le sem teszem a fejem de már alszok. :))

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1486) SimonJanos válasza axlfsi (#1483) üzenetére


SimonJanos
aktív tag

#LOL Én nem is találtam meg ezt a funkciót! :DDD
/ MiBand 2 : asztalon van éppen és ott zizeg x. ébresztésnél (mert mondjuk már rég fent vagyok) megyek oda kinyomni és szidom :D
Plz help ;)

stuffZ - értékelések stb.: https://prohardver.hu/tag/simonjanos.html

(#1487) SimonJanos válasza SimonJanos (#1486) üzenetére


SimonJanos
aktív tag

+ bocs az önválaszt: kiegészítést: Mi Band 2 rezgés: ha viselem, nekem akkor sem áll le, hosszan kell nyomni. Van hogy bringázás közben pl. orral :DDD

Időközben (egy órája) vettem / próba egy Huawei Band 2 Pro-t: elsőre: a kijelző erősen ráver a Mi Band 2-re ... de nagyon!
E-Ink (paper) kijelző kéne amúgy komolyan (persze sötétben megvilágítással)! (Mintha vki csinált volna amúgy ilyet / okospánt, -óra?)
Amit nem értek hogy miért kell a Wear mellé még Mobile Services? :U
Ill. a Wear nem tudja megosztani az adatokat csak a Health? Akkor Wear kuka (? vagy elsőre még megtartom, egy ideig)... (sőt írja is hogy a Health alatt megvan minden : )))

Tetszik hogy eleve van bringázás a képernyőn és légzéstechnika, úszás, stb. :K

Na mindegy, tesztelem majd holnap erősen.

[ Szerkesztve ]

stuffZ - értékelések stb.: https://prohardver.hu/tag/simonjanos.html

(#1488) axlfsi válasza SimonJanos (#1487) üzenetére


axlfsi
veterán

"Tetszik hogy eleve van bringázás a képernyőn és légzéstechnika, úszás, stb. :K "

Az opcionalis, hogy mi legyen lathato a kijelzon. Szemelyreszabhatod Health alatt ;)

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#1489) SimonJanos válasza axlfsi (#1488) üzenetére


SimonJanos
aktív tag

OK beállítottam rögtön és vs MI Band 2 neveztem' ;] Ott is be lehetett állítani mi látható de nem volt elég XD :P

[ Szerkesztve ]

stuffZ - értékelések stb.: https://prohardver.hu/tag/simonjanos.html

(#1490) Balázs1986


Balázs1986
addikt

Ma nekem is megérkezett, gyors beállítás után eddig nagyon tetszik. Talán a rezgése kicsit gyengébb a Mi Band 2 után, de szokható, főleg a többi előnyért cserébe.

(#1491) scyllarus válasza SimonJanos (#1487) üzenetére


scyllarus
veterán

Wear nem kell egyáltalán.
A Mobile Servicesről nem tudok nyilatkozni, Huawei mobillal használtam, gondolom, azon alapból fent volt.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#1492) Luck Dragon válasza scyllarus (#1491) üzenetére

Huawei Mobile Servicesről miatt is kell tudni azon kívül hogy engedélyeket biztosít a készülék számára, van amit belehet állítani?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1493) scyllarus válasza Luck Dragon (#1492) üzenetére


scyllarus
veterán

Mint mondtam, én nem tudok róla nyilatkozni, a fórumtárs telepítette, én azt sem tudtam, hogy létezik :)

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#1494) bandigyerek válasza Luck Dragon (#1492) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Huawei mobilom van, de ezt a Mobile Services-t nem találtam sehol (csak a Play Áruházban láttam, hogy fel van telepítve), szóval nem hiszem, hogy lehetne állítani benne valamit. Gondolom, beásta magát a rendszerbe, valamit egyszerűsít. Valamit. Nem hinném, hogy szükség lenne rá a band 2-höz. Inkább úgy zu complette a huawei termékekhez lehet valami köze.

[ Szerkesztve ]

(#1495) Balázs1986


Balázs1986
addikt

Huawei alatt nekem is gyárilag fent van, a leírása alapján ez kezeli a Huawei fiókot, és ez szinkronizál a Huawei felhővel. Szóval összesen annyit tud, hogy az appok csak ezen keresztül léphetnek be\kommunikálhatnak a Huawei profillal-tárhellyel, direkt módon nem.

(#1496) Luck Dragon válasza bandigyerek (#1494) üzenetére

Akkor azért, köszi a megerősítést.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1497) Balázs1986


Balázs1986
addikt

Smart alarm csak így elbújtatva található meg, vagy létezik erre widget, vagy valami? Edig nem találtam, de jól jönne mert erősen változó mikor kell kelnem, nem tudom sablonra állítani.

(#1498) Jorgos01


Jorgos01
tag

Sziasztok!

Vásárlás előtt állok.
Egy "egyszerű" kérdés.
Aki használ(ja)ta mindkettőt, Huawei band 2 pro vagy Amazfit Bip?
Csak objektíven. :)

Előre is köszi.

Ha az építészek úgy építkeznének, ahogy a programozók programoznak, az első harkály romba döntené a civilizációt.

(#1499) Lili32 válasza Jorgos01 (#1498) üzenetére


Lili32
csendes újonc

Szia. Nekem kinézetre nem tetszik a Bip. De ez ugye ízlés kérdése. Barátnőjének van olyan. Amibe jobb mint a band hogy a kijelzőn mindig látod az adatokat, és napon jobban látszik mint a banden. Viszont a kalóriát furán számolja, majdnem fele annyit mér mint a band. Amúgy a b.nom szereti. Én meg a band-et szeretem.

(#1500) nylontacsko válasza Jorgos01 (#1498) üzenetére


nylontacsko
senior tag

A napokban érkezik meg a Bip.
B2P-t több mint 2 hónapja használok.
Szerintem, nagyon rövid idő alatt tudok majd "mesélni" :)

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.