Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1951) scyllarus válasza Jank (#1950) üzenetére


scyllarus
veterán

Köszönöm én is, ez jónak tűnik! :R

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#1952) bigsee válasza Jank (#1950) üzenetére


bigsee
addikt

Köszi a linket én is. Mennyi idő múlva jött meg?

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#1953) Jank válasza bigsee (#1952) üzenetére


Jank
tag

20 nap....... békeidőben. Nem tudom a karácsonyi időszak ( a Magyar Postára gondolok) mennyiben módosítja ezt. :N

[ Szerkesztve ]

(#1954) axlfsi


axlfsi
veterán

Szerintetek mi okozhatja a különbséget és melyik az igazi? :F

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#1955) scyllarus válasza axlfsi (#1954) üzenetére


scyllarus
veterán

Igazából az segítene eldönteni, ha számolnád. Nyilván nem egész nap :), de csinálni egy 500-1000 lépéses tesztet, az max 5-10 perc, és megnézni, melyik mennyit mutat.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#1956) kali válasza axlfsi (#1954) üzenetére


kali
legenda

Az a biztos, amit előttem is írtak, én megcsináltam nyáron - talán írtam is itt a topikban -, hogy sétáltam és számoltam a lépéseket, kellően pontos volt a Band 2 Pro.
Nem kell sok ezer lépést számolnod, néhány száznál már látható, ha mérvadó eltérés van és az arányosan kivetíthető több ezer lépés tekintetében.

(#1957) bandigyerek válasza axlfsi (#1954) üzenetére


bandigyerek
senior tag

A telefonon a készülék meg a perec egyesített adatait látod. Ha egy nap végén megnézem csak a band értékeit, van hogy 5-600 lépés difi is van.

(#1958) mcsm88 válasza kali (#1956) üzenetére


mcsm88
senior tag

Én két nagyobb próbát is tettem.

Egyiknél a bevásárló központba mentem gyalog. Kb 2 km-t. Mind a karperec, mind a telefon (redmi note 5) alig tért el az általam számolt lépésektől (kb 5 % lépés különbség, ami elég pontos).

A másik a bevásárlás közben, ahol kb 1000 lépés volt számolva. Itt már volt eltérés, egyik feljebb, másik lejjebb mért kb 15%-al (arra már nem emlékszem melyik melyik volt).

A két teszt között az volt a különbség, hogy az odaúton egyenletes "normál" lépések voltak, míg bevásárlás közben jobbra-balra, előre-hátra lépések, forgások, meg egyebek is voltak, amitől mind az én, mind a telefon, mind a karperec számolása kissé pontatlan lehet.

Amúgy az egész napos mozgás alatt inkább a második mozgástipus a jellemző, de 15% játék belefér.

(#1959) mcsm88 válasza axlfsi (#1954) üzenetére


mcsm88
senior tag

Próbáld megcserélni a kezeiden. Ha jobbkezes vagy, lehet, hogy a jobbkezeden lévő perec azért is mér többet, mert önkéntelenül is azzal nyúlsz a legtöbb dologért, amit akár lépésnek is számolhat és egy nap alatt sokat nyúlkál az ember.

(#1960) axlfsi válasza mcsm88 (#1959) üzenetére


axlfsi
veterán

Ez jó ötlet, köszönöm! Megcserélem a holnapi napra és meglátjuk mi lesz az eredmény ;)

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#1961) kali válasza mcsm88 (#1958) üzenetére


kali
legenda

Nyilván amiatt is lehet eltérés, hogy mennyi olyan mozdulati műveletet végzel, ami nagyon hasonlít a lépésmintájához.

(#1962) axlfsi válasza axlfsi (#1960) üzenetére


axlfsi
veterán

... és milyen igazad volt! A két csukló között, lépésszám mérés tekintetében sajnos nagy különbség van. Hogy melyik a releváns, egyelőre nem tudom, nem volt időm a teszteléssel szarozni, de az egy nap csere után egyértelműen látszik, hogy nem a készülékekkel van a baj;

Ugyebár, a Gear mért szignifikánsan kevesebbet. A csuklócserével ez megváltozott:

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#1963) mcsm88 válasza axlfsi (#1962) üzenetére


mcsm88
senior tag

Hát igen. Pontos lépésszámlálásra a cipőn, vagy cipőtalpban elhejezett érzékelő való. Pulzusmérésnél meg a mellkaspánt jobb. Alvásfigyelésre meg fejre helyezett, az agyhullámokat figyelő elektródák.

[ Szerkesztve ]

(#1964) bandigyerek válasza mcsm88 (#1963) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Mindet megvesszük! :DD

(#1965) Black_Raven válasza mcsm88 (#1963) üzenetére


Black_Raven
veterán

Van Fasza Alufólia sapka is, hogy az ufók ne olvassák ki a gondolataidat éjszaka.:D

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#1966) axlfsi


axlfsi
veterán

:DDD :DDD :DDD dicsak, most ugy csinaltok, mintha Ti csak a pontos idot olvasnatok le a perecrol es semmit masra nem hasznalnatok! :P

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#1967) mcsm88 válasza Black_Raven (#1965) üzenetére


mcsm88
senior tag

Olyat nehogy vegyél! Nemhogy leárnyékolja a gondolataidat, hanem felerősíti és továbbítja a laposföld felett állomásozó reptiliánok űrhajójára. 😃

(#1968) Black_Raven válasza axlfsi (#1966) üzenetére


Black_Raven
veterán

Miért, jó másra is? :Y

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#1969) mcsm88 válasza Black_Raven (#1968) üzenetére


mcsm88
senior tag

Jól néz ki.

(#1970) bandigyerek


bandigyerek
senior tag

:DD

(#1971) Black_Raven válasza mcsm88 (#1969) üzenetére


Black_Raven
veterán

Én már kinéztem helyette egy olcsó kínai okosórát. A neve: Huawei Watch2.:D

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#1972) bandigyerek válasza Black_Raven (#1971) üzenetére


bandigyerek
senior tag

filléres cucc...

(#1973) Busikaa


Busikaa
újonc

Sziasztok!, Nekem olyan kérdésem lenne (nem igazán értek a kütyükhöz), hogy férjemnek vennék Huawei Band 2 pro aktivitásmérőt, érdekelne, hogy ez kompatibilis a Samsung 8 telefonjával.?? Előre is köszi :)

(#1974) scyllarus válasza Busikaa (#1973) üzenetére


scyllarus
veterán

Samsung 8? S8, A8, J8?
Egyébként igen, biztos hogy kompatibilis lesz. A szóba jöhető telókon biztos 4.4-nél újabb android van.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#1975) Busikaa válasza scyllarus (#1974) üzenetére


Busikaa
újonc

S8, köszi akkor :)

(#1976) Black_Raven


Black_Raven
veterán

Sziasztok! Búcsúzom a topiktól. Lecseréltem a perecet. Nektek további jó használatot és sok üzemidőt kivánok!

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#1977) kali válasza Black_Raven (#1976) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Milyenre váltottál?
Többször elcsábultam már én is, de végül nem szántam rá magam, annyira nem fontos a váltás, amire használom, arra jó a Band 2 Pro is, külsőben kell majd csak változatosság, mert idővel minden unalmas lesz, de találtam ki most mást, amire jócskán költhetek. (Veszek inkább egy jó szoftvervezérlőt, az keresi is majd a pénzt, igaz, a kinézett Huawei Watch GT árának a sokszorosa kell rá.)

(#1978) NPeete


NPeete
tag

Mostanában, hogy rászoktam a futópados futásra, elkezdtem használni az Indoor Run opciót - viszont a perec elég pontatlanul méri a távolságot. Lehet valahogy igazítani rajta szerintetek (pl hatással lehet rá ha átírom hogy milyen magas vagyok -ha egyáltalán lehet olyat)?

(#1979) Black_Raven válasza kali (#1977) üzenetére


Black_Raven
veterán

Szia! Huawei Watch 2 e-simre váltottam, de lehet jobb lett volna a aemmit tudó Watch GTre váltani. Ez okos, Oreo van rajta, de zabálda. Lehet eladom a francba, nem töltögetem naponta. :W

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#1980) mcsm88 válasza NPeete (#1978) üzenetére


mcsm88
senior tag

Elvileg a magassághoz igazítja a lépéshosszt, szóval használhat.

(#1981) kali válasza Black_Raven (#1979) üzenetére


kali
legenda

Attól a típustól engem is a gyenge üzemidő tántorított el, megszoktam, hogy a Band 2 Pro-t van, hogy csak minden második héten töltöm.
Kibírnám persze, ha hetente mondjuk kétszer is kellene tölteni, de az már nem jó egy okosóránál, ha szinte minden nap töltőre kell nyomni.

[ Szerkesztve ]

(#1982) Black_Raven válasza kali (#1981) üzenetére


Black_Raven
veterán

A helyzet az, hogy mindegyik okosóra ennyit eszik. Előtte kicsit körbe szaglásztam, de másnapra szinte az összes tipus lemerül. Eredetileg Samut akartam, hát ott sem jobb a helyzet, csak még drágább. Aminek jó az üzemideje az a Hu Watch GT, de az elég messze áll az órától, karkötőnek meg túl drága Szóval akksit kéne már feltalálni rendeset aztán jöhet az óra.:)

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#1983) gyvince válasza Black_Raven (#1979) üzenetére


gyvince
senior tag

Csere band pro 2 re??? :C :C :C

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#1984) Black_Raven válasza gyvince (#1983) üzenetére


Black_Raven
veterán

Az enyém is meg van még(perec),Tegnap délelőtt 10-kor vettem le a töltőről az órát, azóta használom, (éjjel is fent voltam)és most van 47%-on, szóval nem tragikus a helyzet.(Watch2) De ha a perecben is négymagos proci lenne, Oreo-val és egy telefon tudásával, akkor az sem ketyegne 2-3 hétig. Szóval erősen nem egy kategória.:)

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#1985) Kroni1


Kroni1
veterán

Sziasztok! Megjött a band 2 és nagyon jó! Szerencsére angol nyelvű úgy is, hogy a teló magyar, tehát nem kínait kaptam.. nem merül, a truesleep elég jó.

Azt meg lehet valahogy szüntetni, h a Samsung S7 kijelezze a lépésszámot?! Folyton ott az ertesitési sávon meg az Always on displayen is.. ha bezárom a health-t, akkor meg az az info van folyamatosan, h a háttérben fut, és ezt se lehet kitörölni.

A 10k lépést mindig rezgéssel jelzi, ezt ki lehet kapcsolni?! Nem találtam ilyen menüpontot..

(#1986) kali válasza Kroni1 (#1985) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Az Egészség alkalmazáson belül lehet módosítani:
Én (Te :D ) -> Beállítások -> Értesítések kezelése
A cél alapesetben 10.000 lépés, annak elérésekor pedig rezgéssel (is) jelez, módosíthatod magasabb értékre, amit ha nem érsz el, akkor nem fog rezegni.
Én Note9-cel használom, bár ezen 8.1 van, de ha bezárom, akkor valóban bezáródik, meg betehető az alkalmazáskezelő azon szekciójába, hogy ha manuálisan elfelejtem bezárni, akkor automatikusan tegye a rendszer alvóba és ne futhasson a háttérben.
Más gyártónál és bizonyos 8.0 verziónál volt az említett értesítési gond, ott ha az értesítés lassan elhúzásra került oldalra, akkor megjelent a kapcsolódó opció és kikapcsolható volt az értesítés, vagy ha úgy sem működött a dolog, akkor a Play Áruházban van rá külön alkalmazás: Hide "running in the background" Notification

[ Szerkesztve ]

(#1987) Kroni1 válasza kali (#1986) üzenetére


Kroni1
veterán

:R

"ha az értesítés lassan elhúzásra került oldalra, akkor megjelent a kapcsolódó opció és kikapcsolható volt az értesítés,"

Ez megoldotta nálam is, köszi szépen!!!

[ Szerkesztve ]

(#1988) Buccer


Buccer
tag

Sziasztok!
A gps miatt néztem ki a Huawei Band 2 Pro-t. Van ebben az árkategóriában más, ahol van gps? Nem vagyok képben ezekkel a cuccokkal.
Aki használ ilyet, mennyire jó agps rész? Minden erős jel kell hozzá. Ismerős garmin órája egy sima lemez fedésű csarnokban még fog gps jelet, ahova focizni járunk.

Pécs City

(#1989) NPeete válasza Buccer (#1988) üzenetére


NPeete
tag

Egész elfogadható a GPS (nálam inkább lefele csal, de jellemzően a nagy házak miatt, valamint azért viszonylag lassan talál elsőre jelet, viszont a végén egész pontosnak tűnik a rajzolat), de nem sok mindent tudsz kezdeni az adatokkal, nem lehet kiexportálni semmilyen formátumba, csak Huawei Health-en keresztül láthatod - számomra ez egy rohadt idegesítő dolog.

(#1990) haiduo82 válasza Buccer (#1988) üzenetére


haiduo82
aktív tag

Szerintem is egész jó a GPS vétel - miután már megtalálta a jelet, mert azzal azért elmegy egy-két-három perc. A távot tényleg jól méri, én korábban direkt összehasonlítottam a Suunto Quest órám által mértekkel és alig-alig van eltérés.

Benti körülmények között nem teszteltem.

És az tényleg rohadt idegesítő, hogy semmilyen "normális" helyre (pl. Strava) nem exportálhatók a rögzített edzés adatai :((( Nem is értem, hogy ezt miért nem teszik lehetővé legalább valamilyen frissítés keretében.

"Együtt vagyunk senkik"

(#1991) Kroni1


Kroni1
veterán

A GPS amugy mikor aktív? Csak akkor ha elinditok mondjuk egy outdoor futást?

(#1992) NPeete válasza Kroni1 (#1991) üzenetére


NPeete
tag

Igen, csak outdoor run/outdoor cycling. Eléggé zabáljaba az akksit.

(#1993) Buccer válasza NPeete (#1992) üzenetére


Buccer
tag

1-1,5 órát azért lehet gps-ezni? Focizni járok csak, max néha bringa.

Pécs City

(#1994) Kroni1 válasza Buccer (#1993) üzenetére


Kroni1
veterán

Olvastam itt korábban h GPS-el kb 3-3,5 órát bír..

(#1995) viewed válasza Buccer (#1993) üzenetére


viewed
tag

Nekem volt, hogy 8 órát is kibírt. Gondolom függ a jelerősségtől is.

(#1996) NPeete válasza viewed (#1995) üzenetére


NPeete
tag

Perecről indítva?? Nekem 2 és fél volt a max

(#1997) NPeete


NPeete
tag

Más: olyat lehet esetleg beállítani, hogy edzés alatt bizonyos pulzus felett rezegjen? Gondolom nem, de hátha mégis

(#1998) mcsm88 válasza NPeete (#1997) üzenetére


mcsm88
senior tag

Lehet.
Jobb alul én->beállítások->pulzusszám és figyelmeztetés.

(#1999) Black_Raven válasza mcsm88 (#1998) üzenetére


Black_Raven
veterán

Én lejjebb vettem 156ra a gyári értéket, de még sosem szólt, mert a közelében sem volt a pulzusom. Igaz az ágyon fekvéstől inkább lefelé megy.:D futni meg nincs időm(kedvem)mást meg nézni szeretek. De a lustaság fél egészség! ja vagy nem így van?:D

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#2000) viewed válasza NPeete (#1996) üzenetére


viewed
tag

Igen, perecről indítva. De nem mindig egyforma üzemidő jön ki GPS-el, ezért gondolom, hogy a jelerősség erősen befolyásolja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.