Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) eL Geri válasza scyllarus (#1100) üzenetére


eL Geri
őstag

Köszönöm nektek a válaszokat!

Közben én is arra jutottam, hogy ha akarom a noti-kat, akkor természetesen be kell kapcsolni végig.

Következő alap kérdések:
- Hogy lehet kikapcsolni a karpercet? Tudom, hogy igazából sose kellene kikapcsolni, de akkor is. Eddig nem sikerült :D
- Ebben van beépített GPS-is. Amit csak akkor kapcsol be az ember, ha pl. telefon nélkül elmegy futni az ember, mert különben sokat fogyaszt. Na de hol kapcsolom be/ki a karperec GPS-ét? iOS-el használom a kütyüt.

Előre is köszi!

Egyébként azt vettem észre, a lépésszámlálója elég felé lő :( De az alvást teljesen jól detektálta :)

[ Szerkesztve ]

(#1102) scyllarus válasza eL Geri (#1101) üzenetére


scyllarus
veterán

Az első kettőre nincs válaszom, nem akartam még kikapcsolni ill. sosem használtam a GPS-t.
A fölélövés meg mindegyik karperecre jellemző, hiszen a kéz mozgását érzékeli, ami minden integetésnél, karlengetésnél léptet, szóval csal. Amúgy elég jó, egy gyors fejvakarás pl. nem számolódik.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#1103) eL Geri válasza scyllarus (#1102) üzenetére


eL Geri
őstag

Köszi a választ!
Nagyon jó, hogy ez a fórum is ilyen aktív :)

(#1104) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Sziasztok !

Androidról lecseréltem a telefonom iPhone-ra. Ott is kell a Huawei Wear és a Huawei Health ?

Köszönöm szépen !

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#1105) eL Geri válasza eladogeppc (#1104) üzenetére


eL Geri
őstag

Szia!
Nekem azt mondták, hogy iOS-re csak a Huawei Wear van / kell. Az pedig tudásban valahol a másik két app között helyezkedik el.

MÁS:
Hogy kell kikapcsolni ezt a karkötőt? Most pár napig csak a polcon fog pihenni. De banyek, nem jöttem rá, hogy miként tudnál lekapcsolni :(

[ Szerkesztve ]

(#1106) scyllarus válasza eladogeppc (#1104) üzenetére


scyllarus
veterán

A Huawei Wear kell csak, ami - ahogy előttem is írták - integráltan tartalmazza a Health bizonyos elemeit.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#1107) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Köszönöm szépen !

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#1108) Hopsz


Hopsz
tag

Hello mindenkinek,

Tegnap vettem meg ezt a kis drágaságot, még ismerkedünk de lenne 1-2 kérdésem.

Beállítottam, hogy milyen appok értesítései jelenjenek meg rajta (hívás, sms, gmail, messenger) de csak a hívásokat jelzi. 1 messenger üzenet egyszer megjelent de annyi, azóta semmi, sms és gmail egyáltalán nem. Kell még az appokban is engedni vagy csinálni vmit velük? (Honor8, és csak a Huawei Health-el van összekötve)

Amúgy nekem se akart először összekapcsolódni a telefonnal egyik alkalmazásban sem, de egy telo restart megoldotta, azóta rendben van a kapcsolat köztük. :))

(#1109) #14841344 válasza Hopsz (#1108) üzenetére


#14841344
törölt tag

Amikor jött az értesítés és nem jellzet a perec BT távolságon belül volt a készüléked?

(#1110) Hopsz válasza #14841344 (#1109) üzenetére


Hopsz
tag

Igen, vagy a zsebemben van vagy az asztalon mellettem.
a kapcsolat folyamatos.
Lehet megpróbálom újra rakni a Health-t hátha segít.

(#1111) bandigyerek


bandigyerek
senior tag

Hali!
Ha újra kell telepítenem a telefont, akkor megmaradnak az addigi adatok (alvás, edzés, stb...)?
Köszi.

(#1112) konyi79


konyi79
addikt

Hali,
vettem egy band2 pro-t. A folymatos pulzusmérést engedélyeztem, először a wear-ben, a Health-ban is, de nem ad trendet hozzá, nem látok benne csak egy min max 90 nyugalmi 74 értéket. Hogy lehet ezt működésre bírni? Már alkalmazás, pl sports tracker nem tudja beolvasni az adatait sehogy, csak a hüvelyével lehet használni?
Köszi

(#1113) scyllarus válasza konyi79 (#1112) üzenetére


scyllarus
veterán

Koppints a min-max-nyugalmi értékes részre, kapsz trendet.
Adatot jelenleg az Up by Jawbone, Google Fit és MyFitnessPal appoknak tud átadni.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#1114) Blac1


Blac1
aktív tag

Sziasztok! Meg tudnátok mondani hogy mekkora karakterrel írja ki az értesítéseket? A Mi Band 2 ami nekem jelenleg van nagyon kicsivel. Van valakinek viszonyitása? És kültérben mennyire marad látható a kijelzője? Előre is köszönöm a válaszokat.

(#1115) scyllarus válasza Blac1 (#1114) üzenetére


scyllarus
veterán

Nekem nem igazán jó a szemem, de nekem megfelel a karakterméret.
Viszont a tegnapi, tavaszi napsütésben már alig látszott valami, szóval ebből a szempontból nem túl jó a kijelző.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#1116) bandigyerek válasza Blac1 (#1114) üzenetére


bandigyerek
senior tag

A betűméret kicsit nagyobb, mint a Mi Band 2-ben és a fényerő is nagyobb, de ahogy az előző fórumtárs írta azért a napfényt ugyanúgy nem szereti, takargatni kell.

(#1117) Blac1


Blac1
aktív tag

Köszönöm a válaszodat.

(#1118) kali


kali
legenda

Sziasztok,

Beszereztem ma egy Huawei Band 2 Pro-t, Huawei Mate 10 Pro telefonom van, nem töltöttem le külön a Wear alkalmazást, hanem a telefonon alapban adott Egészségben eszközöltem párosítást, ahol csak sima Band 2 volt listában (külön Pro nem, ez nem gond, ugye?), az alapján párosítottam, majd dobott fel firmware frissítést, azt telepítettem, utána beállítottam mindent, frankón működik.
Keresgéltem és olvasgattam itt a topikban és ellentétes infókat találtam, hogy kell külön a Wear, többet tud a Health ellenében, vagy elég utóbbi is, olyat is írt valaki, hogy a Health már mindent tud, amit korábban csak a Wear, ebben tud valaki segíteni, hogy mi a jelenlegi helyzet Androidon? :R
Mert ha nem muszáj, akkor nem töltöm le külön a másik alkalmazást és nem kísérletezgetek, már ha elég és megfelelő a Health is.
Runtastic okosórám volt eddig, de abban nem volt GPS és még néhány funkció, amiket a Band 2 Pro tud, ezért került sor a cserére.

(#1119) bandigyerek válasza kali (#1118) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Én feltettem a Wear-t is az elején, de kiírta, hogy a "health" mindent tud, amit a "Wear". Gondolom, látta, hogy nem okosóra, csak egy pánt van rajta. Most is csak az (137-es frissítés után) Egészség app van fent.

(#1120) scyllarus válasza kali (#1118) üzenetére


scyllarus
veterán

Régebben kellett a Wear is, azóta frissült a Health és "megáll" önállóan.
A Wear sosem tudott többet a Healthnél. Ami félreérthető lehet, hogy IOS-en nincs Health, hanem egy Wear/Health tudását ötvöző Wear van, de droidra ez értelemszerűen nem vonatkozik.
Összefoglalva: neked nem kell a Wear.
Egyébként: azt írtad, neked frankón működik csak a Health telepítésével. Ilyenkor sosem érdemes piszkálni egy appot sem, bárki bármit ír bárhol :)

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#1121) kali válasza bandigyerek (#1119) üzenetére


kali
legenda

Szuper, köszi, akkor marad így. :)

scyllarus: Köszi neked is, nagyjából ezt vettem ki a hozzászólásokból, csak nem mindenki írt oprendszert, néhol tippelni kellett, ezért inkább rákérdeztem.
Az Egészség alkalmazás gyárilag telepítve volt a telefonon, csak eddig nem használtam, mert a Runtastic okosórához külön a saját alkalmazása kellett, de így már házon (gyártón) belül megoldva minden.
Az ingatott meg kicsit, hogy Band 2 volt csak kiválasztható a párosítási listában, külön Pro nem, holott más típusból volt valami Lite, de mivel minden okés így is, ezért azon is túlléptem végül.

[ Szerkesztve ]

(#1122) ro3000


ro3000
tag

Sziasztok!

Mennyire lehet érezni a 2 pro rezgését? Nekem a honor zero van, de azt szinte észre sem venni.

(#1123) scyllarus válasza ro3000 (#1122) üzenetére


scyllarus
veterán

Én mindig hamarabb megérzem a rezgést, mint meghallom a csörgést.
Sőt, a mozdulatlanságra figyelmeztető 1 óránkénti rezgésről sem maradok le soha.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#1124) kali válasza ro3000 (#1122) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Igaz, nekem még csak egynapos tapasztalat, de elég határozott rezgése van, az eddig használt Runtastic valamivel gyengébb volt.

Mai feladatom: A feleségemnek venni egy ilyen vagy hasonló pros-fekete Huawei példányt a jelenlegi (szintén cserére ítélt) Runtastic helyett. :)

[ Szerkesztve ]

(#1125) ro3000


ro3000
tag

És hol vettétek? Ha kínából rendelem, akkor csirkelábakat fog írni, vagy tudja az angolt? Még egy fontos kérdés. A band pro 2 vagy a band 3? A gps nem érdekel.

(#1126) scyllarus válasza ro3000 (#1125) üzenetére


scyllarus
veterán

Én még az Edigitalból vettem tavaly.
Tudni fogja az angolt - ha a telefonod is átállítod angolra...

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#1127) kali válasza ro3000 (#1125) üzenetére


kali
legenda

Az egyik hivatalos hazai viszonteladótól vettem, az enyémet, illetve szintén onnan - csak másik üzletükből - rendeltem ma a feleségemnek is.
Elkerülnek általában a műszaki meghibásodások (lekopogom), de ettől függetlenül is törekedni szoktam a megfelelő és esetlegesen a közelben érvényesíthető jótállásra/szavatosságra.
Csak lesz angol nyelv úgy is a megfelelő beállítással, ha onnan szerzed be, Band 3 videót találni is a neten (YT), ahol csirkelábakkal indul, de a srác átállítja utána angolra.
Ahogy a teszteket nézem, a Band 3 nem csak a GPS-t nem tudja, hanem vannak más negatívumok is, nem látok például véroxigén mérésére szolgáló opciót sem.

[ Szerkesztve ]

(#1128) ro3000


ro3000
tag

A véroxigén mérés ilyen kütyükben kb. olyan értelmes mint a vérnyomás mérés. Ezt nem hátránynak tartom....Az ilyen szemfényvesztést nem hiányolom.

(#1129) kali válasza ro3000 (#1128) üzenetére


kali
legenda

Elég pontosan mér pedig, bár ezen nem lepődtem meg, mert volt korábban olyan okostelefonom, ami szintén tudta mérni (Galaxy Note 4 például), azt is összehasonlítottam anno orvosi eszközzel és az is jól mért.
A pulzust is jól méri, kíváncsiságból számoltam manuálisan párhuzamosan és rendben volt.

[ Szerkesztve ]

(#1130) scyllarus


scyllarus
veterán

Frissült az Egészség, bekerült a Honor Band 3 támogatás.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#1131) ro3000 válasza scyllarus (#1130) üzenetére


ro3000
tag

Miért, eddig nem volt? Elég régen piacon van, eddig mi kezelte le?

(#1132) kali válasza ro3000 (#1131) üzenetére


kali
legenda

A Wear kapcsán találni régebbi teszteket és hozzászólásokat a neten már tavalyról is, azzal tesztelték és használták.

(#1133) eL Geri válasza kali (#1129) üzenetére


eL Geri
őstag

Sziasztok!

Ezt a véroxigén mérést hol, hogyan tudom végezni, illetve az eredményeket megnézni?
Feleségemnek vettem egy ilyen kütyüt, de az első két nap én használtam, közben nem jöttem rá.

Ja igen, mi iPhone-nal használjuk, a Huawei Wear app-al.
Előre is köszi!

(#1134) kali válasza eL Geri (#1133) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Az órán lapozva az opciók között az utolsó: Breathe, direktben mérni úgy lehet, hogy arra hosszan kell nyomni, kiírja, hogy relax...stb., aztán írja és mutatja grafikusan, hogy milyen tempóban kell belélegezni és kifújni a levegőt, azt kell csinálni több körön át, amíg ki nem értékeli és jelzi az eredményt.
Az iOS féle Wear passz, nekem az Androidos Egészségen belül a saját adatoknál, fizikai képesség néven részletezi, ha olyan edzést futtatok, ahol azt is méri.

(#1136) eL Geri válasza kali (#1134) üzenetére


eL Geri
őstag

Oh köszi!

Hát igen, azt a funkciót pont nem próbáltam, mert azt hittem csak ilyen nyugtató hatású program akar lenni, az meg nem érdekelt :)
De ha mér is közbe valamit, akkor már érdekesebb.

(#1137) #14841344 válasza scyllarus (#1130) üzenetére


#14841344
törölt tag

Én ismét kicsit megkésve kaptam meg a frissítést.
Viszont találtam benne két újdonságot:
Edzés eredményeknél megjelent egy plusz statisztika illetve napi pulzus értékeknél és a napi alvás adatoknál egy egy része rábökve időpontot és az akkori értéket is megjeleníti a szoftver.

(#1138) gege321


gege321
tag

Sziasztok!

Tudok valahol csak szíjat venni a Huawei Band 2 Pro-hoz, mert elszakadt?
Mindegy, hogy eredeti vagy utángyártott csak legyen.
Fél éves kb , gariba cserélnék vajon?
Köszönöm!

(#1139) konyi79 válasza gege321 (#1138) üzenetére


konyi79
addikt

Band 2 pro strap kifejezés lesz a barátod az online kereskedőházakban.

(#1140) gege321 válasza konyi79 (#1139) üzenetére


gege321
tag

Azt vágom, találtam szartig, csak azért kérdeztem hátha van közelebb is, mert ilyen 40 napot nem várok.
Na mindegy nem kérdeztem semmit.
Kösz!

(#1141) konyi79 válasza gege321 (#1140) üzenetére


konyi79
addikt

Itthon én még nem láttam.

(#1142) FireFox1996 válasza konyi79 (#1139) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Ebay-en láttam, Németországból, így kb. 1 hét az út hazánkba.

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#1143) Tacsilaci válasza gege321 (#1140) üzenetére


Tacsilaci
tag

Küldtem privátban!

(#1144) Darksiders84


Darksiders84
aktív tag

Sziasztok érdekelne Huawei Band pro 2 milyen távolságból képes a mobillal kapcsolatban maradni 10 akár 20 méterről jelezne?

(#1145) scyllarus válasza Darksiders84 (#1144) üzenetére


scyllarus
veterán

10 biztos. Ha én az irodámban hagyom a telót, és átsétálok a folyosó másik végén lévő irodába, ott még simán jelez, az olyan 15m lehet, egy fallal útközben.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#1146) kali válasza Darksiders84 (#1144) üzenetére


kali
legenda

Szia,

10 méter még biztos nem akadály, nekem legalábbis ezen a távolságon egy fal (panel főfal) közbeiktatásával is jelez, pedig elég szennyezett 2.4 GHz tekintetében a környezet - sok az elérhető idegen 2.4 GHz wifi hálózat -, ami befolyásoló és akár akadályozó tényező is lehet.
Valamilyen szinten a használt telefon típusától is függhet, mert nem mindegyikben azonos a bluetooth modul ilyen tekintetben sem.

(#1147) Looserke


Looserke
őstag

Sziasztok!

Van egy ilyen karperecem, Annyi kérdésem lenne, hogy az értesítések mikor tűnnek el maguktól a karperecről, ha a telefonon már megnéztem az adott sms-t, emailt, chat üzenetet? Mindenképpen végig kell lapoznom a karperecen is? Vagy egy idő után szinkronizál a telefonnal, hogy én azt már megnéztem ott?

(#1148) kali válasza Looserke (#1147) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Kapok például egy SMS-t, jelez a karkötő, megnyitom a telefonon az üzenetet és a karkötőről már el is tűnik az értesítés, hozzá sem kell nyúlni, ha nem akarok.

(#1149) scyllarus válasza kali (#1148) üzenetére


scyllarus
veterán

Így van, nem kell mindkét helyen megnézni.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#1150) bandigyerek válasza scyllarus (#1149) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Érdekes, nekem ott marad amíg meg nem nézem. Ha jön másik fajta, akkor az is ott marad.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.