Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) #14841344 válasza Luck Dragon (#750) üzenetére


#14841344
törölt tag

Nekem "jobb" munkanapokon is össze jön 130 körüli vagy a fölötti érték...

(#752) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Azt hol kell beállítani ah értesítés érkezik,hogy egyből megjelenjen a perec képernyőjén,ne keljen megérinteni ahhoz hogy lássam?

(#753) gyuri2008


gyuri2008
veterán

A push üzenetek az mit jelent?

Azt is be kell jelölni?

(#754) Luck Dragon válasza #14841344 (#751) üzenetére

Hát nem vagyunk egyformák. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#755) scyllarus válasza gyuri2008 (#753) üzenetére


scyllarus
veterán

Igen, be kell. Megjelenni nem fog, csak rezeg a perec. Ha egyből látni akarod, jelöld be az automatikus csuklóforgatást. Így, amikor rezeg, felemeled, hogy ránézz, és ott lesz :)
A Push üzenet röviden kb. annyi, hogy nem a teló tart fent kapcsolatot a szolgáltatások (email szolgáltatók, messenger, whatsapp stb.) szerverével ls szkenneli, jött-e üzenet, hanem a szerver küld üzenetet (hivatkozást), ha továbbítani valója van.

[ Szerkesztve ]

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#756) gyuri2008 válasza scyllarus (#755) üzenetére


gyuri2008
veterán

A másik nem irja ki a nyugalmi pulzust csák a maximumot még a minimumot a nyugalmit nem.Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#757) lindermen


lindermen
aktív tag

Sziasztok!

A hétvégén volt alkalmam kipróbálni a perecet egy gyógyfürdőben, és bár kicsit féltettem, de mindenhova jött velem, bevittem a gyógyvízbe is, ami elég sósnak tűnt, illetve voltunk gőzfürdőben is, azt is simán bírta. Szóval a vízállóság bizonyítva ;)

(#758) #14841344 válasza gyuri2008 (#756) üzenetére


#14841344
törölt tag

Szia!

Szerintem az lehet a gond, hogy nem volt egész nap rajtad. Nálam a nyugalomi pulzus alvás közbeni érték szokott lenni.
Amikor megvettem és csak félnapot volt rajtam az nap nekem sem számolt nyugalmi pulzust.

(#759) gyuri2008 válasza #14841344 (#758) üzenetére


gyuri2008
veterán

szia
Igazad van.
Éjjel már mért.

(#760) keriimi


keriimi
csendes újonc

Sziasztok.
Kettő darab kérdésem lenne.
Először is, hogy mit takar az automatikus követés a Huawei egészség alkalmazásba.
A másik pedig, hogy a Huawei wear és az egészség miért mutat különböző megtett lépésszámot, métert és kalóriát?

(#761) gyuri2008


gyuri2008
veterán

A rezgés erősségén lehet valahol állítani?
Ötlete valakinek?

(#762) #14841344 válasza gyuri2008 (#761) üzenetére


#14841344
törölt tag

Tudtommal nem állítható.
Én nem találkoztam ilyen lehetőséggel.

(#763) #14841344 válasza keriimi (#760) üzenetére


#14841344
törölt tag

Szia!
Az első most nem ugrik be.
A másodikra az a válasz, hogy a perecen csak az általa mért adatokat látod, az app-ban viszont a perec 3s a készülék által közösen mért adatokat látod.

(#764) Luck Dragon

Valahogyan nem tudom sárgába át vinni az edzés színét.
Ideje lesz bele húzni. Vagy nem tudom mi lehet a baj.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#765) keriimi válasza Luck Dragon (#764) üzenetére


keriimi
csendes újonc

Akkor jól sejtettem.
De azt még mindig nem értem hogy az hogy lehet hogy egész nap rajtam volt a perec és az 200al kevesebbet mutat mint a telefon?
Akkor ha nálam van a telefon meg a perec akkor duplán méri?

(#766) #14841344 válasza keriimi (#760) üzenetére


#14841344
törölt tag

Séta közben beugrott az első is.
Az a nap közbeni aktivitás mérés.
Tehát számolja a lépéseket, elégetett kalóriát, meg tett távot amikor nem kimondottan edzést indítasz.

(#767) #14841344 válasza Luck Dragon (#764) üzenetére


#14841344
törölt tag

Ez egy sétámak az adatai?

(#768) Juliuska válasza Luck Dragon (#764) üzenetére


Juliuska
senior tag

biz' Isten, magamtól én sem jövök rá, hogy miféle mozgásforma lehet ez?

Szabad kérni egy kis segítséget? :)

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#769) scyllarus válasza Juliuska (#768) üzenetére


scyllarus
veterán

Súlyzós edzés.
2 másodpercenként lépett egyet (átlagosan), ez nem lehet futás jellegű edzés.
(Plusz kérdezte korábban :D )
Pont ezért nincs a magasabb zónában, azt kardióval lehet feljebb tornászni.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#770) Juliuska válasza scyllarus (#769) üzenetére


Juliuska
senior tag

Jól logikázol Főnök, de egy cm-rel sem kerültünk közelebb a megoldáshoz :F

Milyen súlyzós edzés lehet az vajon, ami éppen csak átlépi a "bemelegítési" zónát? Nem jövök rá...

Szerk.
Lehet hogy pontosan ez a cél? (fatburning?)

[ Szerkesztve ]

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#771) keriimi válasza #14841344 (#766) üzenetére


keriimi
csendes újonc

Én úgy vettem észre, hogy akkor is számolja a lépést, távolságot, kalóriát ha az automatikus követés nincs bekapcsolva health app beállításai között, tehát nem tudom mire lehet jó. :((
És az előbb próbálgattam csak sima sétálás közbe, hogy hogyan számolja a lépést és azt vettem észre, hogy ha nálam van a telefon is, az mindig kicsit többet számol (kb 20%-kal) tehát a health app mutat mondjuk 12-őt akkor a perec 10-et mutat, ha pedig a telefont otthagyom az asztalon és sétálgatok, aztán visszamegyek és frissítem a helalth appot akkor ugyan annyit mutat mint a perec, de ugye aztán ha megint nálam van a telefon is, akkor megint kicsit többet fog mutatni és ez így megy folyamatosan, ez így normális?
Nem lehet valahogy a telefon lépésszámolóját kikapcsolni (Mate 10 pro), mert ugye akkor elvileg csak a perec mérné mindig.

(#772) Luck Dragon válasza scyllarus (#769) üzenetére

Lényegében súlyokat helyeztem pontról pontra. Ebben volt hét és tizenöt kilogramm súlyú testek.

Távolság megközelítőleg nyolcvan négyzetméter és egyik sarkából a másikba kellett eljuttatni. Vagy éppen különböző formációban.Lehet elsőre butaságnak tűnik, de egyenlőre teljesen bevált az álló képesség növekedés szempontjából.

És egy nap végi zárás az egyik kedves fórumtárs számára. :)

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#773) #14841344 válasza Luck Dragon (#772) üzenetére


#14841344
törölt tag

Azért az 1200 körüli kalória szép teljesítmény.
A teljesítményt tapasztalataim alapján pulzus alapján határozza meg.
Minél több ideig van a pulzusod magasabb tartományban annál nagyobb lesz a szám.
Nekem a legmagasabb érték az esti sétáim során 1,8 volt egy 2 km körüli séta során. Visszont ez közvetlenül munka után volt 3s elég ideges voltam, így alapból magasabb volt a pulzusom.
De egy általános 5 km körüli séta során 1,7 szokott lenni.
Egy laza könnyed séta viszont csak 1,2.

(#774) gyuri2008 válasza #14841344 (#773) üzenetére


gyuri2008
veterán

Nekem a tegnapi eredmény.

(#775) #14841344 válasza gyuri2008 (#774) üzenetére


#14841344
törölt tag

Akkor én csinálok valamit nagyon rosszul :(

(#776) Juliuska válasza #14841344 (#775) üzenetére


Juliuska
senior tag

Mi van akkor, HA nem csak a szívfrekis értékek vannak az egyenletben? Mi van ha (az előbbi mellett még a mért eredményekből kalkulált) "fittséget" továbbá a felhasználó által közölt kort is beleveszi az edzési eredményekbe? :U

Te fiatalabb vagy Gyurinál és biztosan többet is mozogsz nála. Ebből az következik, hogy nagy eséllyel fittebb is lehetsz, mint ő, így ugyanazt a terhelést Te könnyebben teljesíted, mint Gyuri bá'
Azaz, alacsonyabb pontszámokkal "jutalmaz" az alkalmazás, hiszen simán tudnál Te ettől többet is...

Gyuri bá'-nak viszont jobban meg kell küzdenie (ugyanannál a szívfrekvenciás érték mellett), így őt magasabb pontszámokra értékeli az app. Vagy másképpen: Gyuri kevesebbet bír fizikailag, mert az ő fittsége már nem a "régi".

Visszaolvastam....ööö,...lehetett valamennyire érteni a gondolatmenetemet? :B

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#777) Juliuska válasza Luck Dragon (#772) üzenetére


Juliuska
senior tag

Bevallom férfiasan láttam már életem során ezt-azt, a huszat is betöltöttem már...2x is, sőt a sport sem idegen tőlem, no de én ilyenről még csak nem is hallottam... :Y

Ettől függetlenül lehet benne ráció. Az egyetlen hasfájásom pont a pulzus. Hogy a csudába fejlődik úgy az ember, ha nem pörgeti fel magát?

Mire gondolok?

Vegyünk egy lépcsősort, olyat, amit elsőre nem is tudok megmászni. Megállok, lihegek, aztán megyek tovább, +10-nél jobban lihegek, újabb 10-nél pedig visszafordulok és vad találgatásba kezdek, milyen lehetett vajon a tervező anyukája? ;]
Ha erős az akaratom, többször is megpróbálok feljutni (persze egyszer sem sikerül) viszont egy idő után az tűnik fel, hogy az első x db lépcsőig úgy sikerül eljutni, hogy már nem fáradok ki annyira. Na ez a fejlődés.

Ha nem pörgeted fel magad szerintem, ez a fejlődés sokkal de sokkal lassabb...

[ Szerkesztve ]

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#778) gyuri2008 válasza Juliuska (#776) üzenetére


gyuri2008
veterán

Ha jól veszem ki a hozzászólásodból akkor értsem azt,hogy nem vagyok elég fit? :U

(#779) Juliuska válasza gyuri2008 (#778) üzenetére


Juliuska
senior tag

Jaj dehogyiiis! :Y
(pont ettől féltem, hogy félre érti valaki)
Az általános elmélet az, hogy egy fiatalabb (aki nem a képernyő előtt kockul) az mindig fittebb, mint egy éltesebb korú. Vagyis hozzá viszonyítottan nem tudsz annyit fittséget felmutatni.

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#780) Juliuska válasza Luck Dragon (#772) üzenetére


Juliuska
senior tag

Lenyűgözően szép eredmény toltál elénk :R

Lépés legyen, vagy távolság a következő cél?

[ Szerkesztve ]

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#781) Luck Dragon válasza Juliuska (#777) üzenetére

Vérnyomás kalkulátor érdekes, mert szerintem kevesebbet mér, vagy tényleg ilyen hidegvérű vagyok. Nem tudom. Önmagában nincs is ilyen jellegű sport, ez csak egy gyors kitaláció volt, mert a terem zárva volt. Így maradt a "találd fel magad" kategória. :D

Szép eredmény. Talán egy órában tett legnagyobb távolság lehetne a következő kihívás?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#782) #14841344 válasza Juliuska (#776) üzenetére


#14841344
törölt tag

Értem mire gondolsz..
Azért elég messze áll tőlem a sport kivéve ha sport csatorna nézés nem számít bele, akkor valamivel jobb a helyzet... :)
Sajnos ezt a kijelentésemet az okos mérlegem (amiről egy rövidke bemutató írásával még adós vagyok nektek) adatai is alátámasztják.
De pont ezért is vásároltam ezeket az eszközöket.

(#783) Juliuska válasza Luck Dragon (#781) üzenetére


Juliuska
senior tag

ahhha...értem
viszont a súlyok hurcibálása nem egy elvetendő gondolat, mert valóban van állóképességi vonzata is. Ha 2 súlyzós etap közé aerob jellegű gyakorlatsort is (pl. 4x10 guggolást, fekvőtámaszt stb) csempésznél, az emelné igazán az állóképességi szintedet. De vigyázat ennek van rizikója!

Jó ötlet az idő alapú séta. Legyen az a következő kihívásunk :)

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#784) Juliuska válasza #14841344 (#782) üzenetére


Juliuska
senior tag

Meglátásom szerint, mindegyikünk valami hasonló indíttatásból vesz ilyen kütyüket. Ki ezért ki azért. Én például majdnem meghaltam, most pedig szeretném visszakapni mindazt, ami a balesetem előtt volt... Ez persze nem jön vissza egyik pillanatról a másikra; hosszú, fáradtságos és iszonyú sok lemondással járó feladat.

No jöjjön hát az a beígért mérlegteszt ;)

[ Szerkesztve ]

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#785) Luck Dragon válasza Juliuska (#783) üzenetére

Érdekes amit írsz, ugyanis az előző hozzászólásomban erre asszociáltam hogy különböző formációk alatt azaz súllyal guggolás, lépcsőzetes fel és le mozdulatok voltak.

UI: versenyünket próbálom minél hamarabb pótolni , csak holnaptól vizsga időszak . Lesz egy nagyobb kiesés.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#786) Juliuska válasza Luck Dragon (#785) üzenetére


Juliuska
senior tag

Másra gondoltam: tolod a súllyal végzett gyakorlatsort. Két ilyen között pedig, azzal múlatod az idődet -
amolyan pihenés gyanánt - hogy felpörgeted a szívedet a saját testsúlyoddal végzett gyakorlatsorokkal. Ha jól csinálod, a Band 2 Pro gyönyörűen fogja is majd jelezni ezen kiugró értékeket a szívfrekis grafikonon a Health-ben.
(csak zárójelben írom: nem baj, ha szem előtt tartod az izomantagonizmus hatását, és nagyon figyelsz a kardiovaszkuláris "rendszered" visszajelzéseire). Ezzel a kombinációval ugyanis nagyobb mértékben és keményebben (=látványosabban) tudsz állóképességet növelni, viszont ennek meg vannak a veszélyei, amit nem szabad félvállról venni!

Rendben, akkor a versenyünk bizonytalan időre felfüggesztve.
Sok sikert a vizsgáidhoz. Milyen jellegűek?

[ Szerkesztve ]

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#787) OkZsoké


OkZsoké
újonc

Sziasztok!

Ilyen kütyü megvásárlását fontolgatom magam is. Az összes hozzászólást nem olvastam el (elégé meghízott a topic :) ), úgyhogy ha véletlen már feltette valaki a lenti kérdéseket, akkor bocs.

Kedves aktív használók!
Mennyire megbízható a telefonnal való kapcsolata? Ok, hogy párosodnak, de ha pl. kimentek hatókörön kívül, akkor visszatérve megint automatikusan összekapcsolódnak, vagy manuálisan újra párosodásra kell őket kényszeríteni?
Előfordul, hogy hatókörön belül csak úgy megfeledkeznek egymásról?
Hatókör tényleg 10 méter?
Ha kapcsolat van, a bejövő hívásokat, SMS-eket késlekedés nélkül jelzi, hiánytalanul és stabilan?

Előre is köszönöm a válaszokat.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#788) scyllarus válasza OkZsoké (#787) üzenetére


scyllarus
veterán

Megbízható.
Automatikusan.
Nekem még nem felejtették el egymást.
Kb. annyi, nekem a 15m-es folyosó végén lévő másik irodában még látta a sajátomban hagyott telefont.
Igen, eddig nincs rá panaszom.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#789) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Sziasztok !

Az izzadtságot hogy viseli a pulzus mérője ? Sajnos az MI BAND 2-esem hülyeségeket kezd méri kb 40 perc futópad után.
Az izzadtságot nem szereti.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#790) #14841344


#14841344
törölt tag

Csak, hogy én is jelentkezem egy kis pozitív eredményel.
Ma végre sikerült rájönnöm, hogy hogyan tudom mérni a esténkénti sulyzós próbálkozásaimat.
Az megvolt, hogy a beltéri futást kell használni, de eddigi mindig az app-ból indízottam és úgy mindig amikor befejeztem közölte velem, hogy nem csináltam semmit. Most próba ként a perecről indítottam és lás csodát mérte a gyenge kis próbálkozásomat.
Sőt rögtön a szenvedéseimért kaptam is 2,8-at. Na jó azt azért hozzá kell tennem, hogy még csak 10 napja tart az újabb ilyen jellegű fellángolásom. De remélhetőleg most tovább kitart majd a motivációm mint az előző évek hasonló fellángolásaim estében.
Illetve remélem, hogy nem csak a perec, hanem a mérleg is pozitív vissza jelzéssel ösztönöz majd súly, zsírszázalék és izom tömeg értékei tekintetében.

[ Szerkesztve ]

(#791) Luck Dragon válasza #14841344 (#790) üzenetére

Csak azt nem értem hogy miért offban írod mindezt. Ez egy fontos információ.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#792) Juliuska válasza #14841344 (#790) üzenetére


Juliuska
senior tag

Csak hogy én is mondják valami pozitívat: ezt pont ugyanúgy megszivtam, ahogyan Te :D szívesen elmondtam volna, ha rákérdezel. Ejnye no! Néma gyereknek... :N

Más:
szerintem, jó az irány! De ha módodban áll, ne állj meg a súlyzós edzésnél. Ha megy, ugrálj pár percet is a súlyzózás után. (Ha akarod, elmondom, ha nem, akkor nem mondom.)

Amennyiben teheted, változtass az étkezési szokásaidon is: egyél többször... ;] (csak ne annyit, hanem felezd le a megszokott adagodat)

Jah majd elfelejtettem a legfontosabbat: merj NAGYOT álmodni, mert ezúttal másképp lehet, ha akarod.

Akarod? ;)

[ Szerkesztve ]

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#793) #14841344 válasza Juliuska (#792) üzenetére


#14841344
törölt tag

Köszönöm a jó tanácsokkat. Sajnos az ugrálással csak annyi gondom van, hogy jelenleg panelben lakom, ahol ha 7-8 körül elkezdenék ugrálni nem igazán díjaznák, ezért inkább utána egy pár km-s városi sétát szoktam beiktatni.

Étkezésemre is igyekszem oda figyelni, de nem szeretnék teljesen mazoista önsanyargatóba se át menni.

Inkább kicsi de megvalósítható célokat próbálok magam elé most kitűzni, hogy közben legyenek rész sikerek amik segítenek fen tartani a motivációmat.

[ Szerkesztve ]

(#794) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Eladás előtt mit kell csinálnom,hogy gyári állapotba kerüljön a perec?

(#795) #14841344 válasza gyuri2008 (#794) üzenetére


#14841344
törölt tag

Eladod?
Huawei wear-en belül van a gyári beállítások vissza állítása, szerintem az a személyes adataidat is törli.

(#796) gyuri2008 válasza #14841344 (#795) üzenetére


gyuri2008
veterán

De a perecen még látszik az utolsó nap.
Eladom mert 2 db van a családban a nejemén gyakoroltam. ;]
Amit eladok csak ki lett próbálva.

(#797) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Szerintetek blackberry android mobillal kompatibilis a perec?

(#798) scyllarus válasza gyuri2008 (#797) üzenetére


scyllarus
veterán

Mivel az is már 95% android és 5% BB, valószínűleg igen.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#799) #14841344 válasza Juliuska (#792) üzenetére


#14841344
törölt tag

De ha van bármi ötleted, tipped, tanácsod az nagyon szívesen fogadom.

(#800) Juliuska válasza #14841344 (#799) üzenetére


Juliuska
senior tag

Asztaaa' így látatlanban és ismeretlenül? :Y
De hiszen, ez így totál vakrepülés volna!

Ismered ezt a fütyit?
(ha nem, katt a képre)

Szóval azt kéred, legyek jobb nála? :D
Még aktív edzői éveim alatt sem mertem volna bevállalni ilyet :(
Mi van, ha bajod esik, ha lesérülsz, stb...pusztán azért, mert így ismeretlenül tanácsolok valamit, amire még nem állsz készen? Elnézésedet kérem, de inkább megmaradnék a szerencsesütis motivációk szintjén...
Peace :R

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.