Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) eladogeppc válasza scyllarus (#950) üzenetére


eladogeppc
veterán

Köszi a tesztet.

Bejöttem a munkahelyemre, és itt is kipróbáltuk.
Hauwei P10 - gondolom elég márkahű a dolog - szintén nem méri a megtett távolságot.
Itt is, ha a P10-et lóbálom, akkor furcsa módon annak a mozgását méri... :F :F

Szóval úgy gondolom, ez a része a szoftvernek egy halom szar a korábbi 8eFt-os Mi Band 2-höz képest, ami egy azaz 1 db külön tool-al ugyanezeket tudja.

A lépésszámláló viszont menet közben ettől függetlenül működik, mert ugyan nem tölti fel rövid edzés esetén az adatokat, viszont a megtett lépéseket szépen méri.

Én úgy gondolom, hogy ez egy banális szoftver hiba.

Csuklóról indítva természetesen mindent mér ahogy kell, csak épp a szoftver nem jelez semmit.

Az Mi Band 2 csinálja szerintem megfelelően, hogy edzés indítása esetén a perec nem mutat semmit, viszont mobilon követhető, és amint végeztem az edzéssel, az egész vissza is nézhető.
Szerintem ez a logikus.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#952) scyllarus válasza eladogeppc (#951) üzenetére


scyllarus
veterán

Szerintem meg pont nem.
Azért vesz az ember perecet, hogy a telót ne kelljen cipelnie/nézegetnie. Különben nem is lenne perecre szükség, ott a telóban a lépésszámláló.
De mindenki maga dönti el szerencsére, neki melyik megoldás jön be.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#953) eladogeppc válasza scyllarus (#952) üzenetére


eladogeppc
veterán

Szerintem ez pont rossz gondolkodás.

Én úgy gondolom, nem véletlenül van 2 fajta indítási mód.
- Az egyik, amikor nincs nálad a telefon, akkor a perecről indítod az edzést, és nézed a karodon mi történik

- A másik opció, hogy a telefonodon indítod, és akkor látod is online mi történik. De akkor basszus fityegtetnem kell a telefont.

Mi Band 2 annyival kevesebb, hogy GPS nuku, viszont menet közben ugyanúgy rá tudsz nézni, mennyi a pulzusod, illetve mennyi a km.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#954) huhorvba


huhorvba
csendes újonc

Akkor ha jól értem, amikor a perecről indítod a beltéri futást akkor méri a pulzust, megtett távot, lépést pontosan és a végén szinkronnal beviszi az adatokat az app-ba mindezt úgy h a telefon egy helyben van letéve.
Viszont ha a telóról indítod az edzést és leteszed akkor nem mér megtett távot?

(#955) eladogeppc válasza huhorvba (#954) üzenetére


eladogeppc
veterán

Egészen pontosan így van.
Ezt itt egy P10-el is teszteltük.
Ha telefonról indítod, akkor az időn kívül meg a pulzuson kívül nem mér semmit. :U :R
Mindez ugye a Futópad-os mérésre igaz.

[ Szerkesztve ]

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#956) scyllarus válasza eladogeppc (#955) üzenetére


scyllarus
veterán

Mennyi ideig próbáltátok?
Csak kíváncsi vagyok most már, hogy kell neki valamennyi idő/távolság vagy abszolút nem működik így.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#957) eladogeppc válasza scyllarus (#956) üzenetére


eladogeppc
veterán

Én úgy gondolom összesen 30m megtétele is elég kell legyen e kijelzéshez, főleg, hogy ez a perecen meg is történik.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#958) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Hi !

Valami biztos nem OK a szoftver körül, mert ezt kaptam levélben:

Kedves Gábor!

Köszönjük türelmét!

Üzenetét továbbítottuk az ügyben kompetens kollégáknak, akik mindent megtesznek a hiba mihamarabbi kijavítása érdekében. Valószínűsíthetőleg a következő hetekben érkező frissítés kiküszöböli majd a rendellenes működést, addig is szeretnénk türelmét kérni.

Megértését köszönjük!
Üdvözlettel,
Ádám
Huawei Ügyfélszolgálat

[ Szerkesztve ]

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#959) Blizzardking válasza eladogeppc (#958) üzenetére


Blizzardking
őstag

Szerintem neked okos futópad kéne...

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#960) scyllarus válasza eladogeppc (#958) üzenetére


scyllarus
veterán

Na, ez jó hír, legalább foglalkoznak vele.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#961) huhorvba


huhorvba
csendes újonc

Amúgy értem a problémádat csak a miértjét nem :D Szóval most ha futópadon futsz akkor alapból látod a megtett utat a padon,a többi infót a perecen...

(#962) eladogeppc válasza huhorvba (#961) üzenetére


eladogeppc
veterán

Csakhogy a futópadok valamelyike mérföldben számol, plusz legtöbbnek szar a pulzusmérője. :R

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#963) Willego


Willego
újonc

Sziasztok!

A fórum át olvasása után se találtam egyértelmü választ a kérdésemre.

Az érdekelne hogy az óra a kapott értesitéseket mennyire jelzi ki ? Gondolok itt arra hogy például csak egy ikon/feladó vagy az üzenetet is lehetőség van-e elolvasni (ha igen mennyire? pl: egy részét vagy teljeset) ?

Mert láttam hogy a honor band 3 forumában irták hogy az meg tudja jeleniteni és a két óra vásárlása közt vacilálok.

Köszi a válaszokat!

(#964) Crondore válasza Willego (#963) üzenetére


Crondore
tag

Ikon/feladó/hívó részleges üzenet(első pár szó).

[ Szerkesztve ]

(#965) huhorvba


huhorvba
csendes újonc

Üzenet: Feladót és az üzenet első kb 5 szavát írja ki.
E-mail: Feladó + tárgy.
Facebook értesítés: Nekem írta, hogy "Toth Jánosnak ma van a szülinapja" kb ennyit képes megjeleníteni.
Messenger: Ha nincs olvasatlan üzeneted és érkezik egy akkor kiírja, a feladót és kb 5 szót, ha már többen írtak akkor csak annyit jelez, hogy "x új chat ablak"
Hívásnál: A hívóazonosítót kiírja legyen az név vagy telefonszám mind1.

Nincs lehetőség arra, hogy visszanézd az értesítéseket jelenleg.
Remélem tudtam segíteni :)

[ Szerkesztve ]

(#966) scyllarus válasza huhorvba (#965) üzenetére


scyllarus
veterán

Nekem jóval többet ír 5 szónál, emailnél is belefér az első pár szó a feladó+tárgyon kívül.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#967) huhorvba


huhorvba
csendes újonc

Gondolom függ az üzenet hosszától nekem pl most jött egy e-mail "(kis üzenet ikon) Neptun Debreceni Egyetem Művészeti Ösztöndíj..."
Konkrétan ennyit jelenített meg

(#968) Tacsilaci


Tacsilaci
tag

Ma frissült a Huawei Egészség alkalmazás! Állítólag már felismerés a smartband 2 - t! Nem kell két külön alkalmazás!

(#969) Blizzardking válasza Tacsilaci (#968) üzenetére


Blizzardking
őstag

Igen, én is tapasztaltam. Sőt, a wear-ból kikerül az eszköz, és a wear állítgatós panelje (ébresztő, éjjeli mód stb) egy az egyben átkerült a health-be. Innentől a wear létjogosultsága kérdőjeles.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#970) eladogeppc


eladogeppc
veterán

És ugyanúgy hiába indítom a Futópad alaklmazást a programból, kell neki a telefont is mozgatni.

Továbbra is az a kérdésem, hogy ha a telefon mozgásérzékelőjét használja, akkor minek a karperec ? :F

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#971) huhorvba


huhorvba
csendes újonc

Nekem a P Smarton alapból már az volt fent ami egyedül kezeli a perecet és nem kellett hozzá a Wear.
Ha telefonról indítod a futást akkor a telefon nézi a mozgást ez pusztán azért van, hogy akinek nincsen perece is tudjon élni ezzel a lehetőséggel.
Ha van pereced akkor meg arról indítod és felszinkronizálja szépen..... Az emberek általában vagy egy távolságig vagy egy adott ideig futnak/kocognak, ha Te mindig 20 percet futsz akkor beállítod 20 perces edzésre és már indítod is a perecről.
Viszont ha megadott távolságot akarsz lefutni akkor van 2 lehetőséged,
1, beállítod az adott távra az edzést és indítod a perecet, hidd el jelezni fog h vége.
2, minden futópadon van kijelzése a megtett távnak, igen van olyan gép ami mérföldben mér tudom... egy
kis segítség a dologhoz 1 km = 0.621371192 miles

(#972) eladogeppc válasza huhorvba (#971) üzenetére


eladogeppc
veterán

Hát ez meg a másik. Miért nekem kell számolgatnom?
Így is csak alapból lépésszám kijelzés van. Szerintem a megtett kilométer inkább ismertető adat, nem ?

Csak kérdezem, hogy a perecen hol állítasz be edzés időtartamot vágy kilométert? Nem tudod.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#973) scyllarus válasza eladogeppc (#972) üzenetére


scyllarus
veterán

Egyszer kell beállítanod az Egészségben. Utána, ha a perecről indítod az edzést, már nem kell állítgatnod semmit, csak elindítod. Szerintem ez a legkényelmesebb megoldás.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#974) eladogeppc válasza scyllarus (#973) üzenetére


eladogeppc
veterán

Szia !

Lehet, hogy béna vagyok, de hogy kell ?

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#975) huhorvba


huhorvba
csendes újonc



Itt tudod az időt és a távolságot is beállítani. Remélem tudtam valamennyit segíteni :)

(#976) djDanee


djDanee
csendes tag

P8 Lite felhasználóknak jó hírem van!
Kollégámnak ilyen telefonja van, nekem meg ilyen perecem. Először nem akart létrejönni a kapcsolat a perec és a telója között (ahogy azt sokan írtátok). Aztán sikerült megoldanunk a problémát! Működik!
A telefont kell frissíteni! Méghozzá kicsit trükkösen... Telefonon: Beállítások > Frissítések > MENÜ!! (alul) > Legfrissebb teljes csomag letöltése (klikk). Kb. 1,5 GB frissítés jön le. A mókás az, hogy a sima keresés azt mondta, hogy nincs új frissítés. Tehát mindenképpen kell a plusz menü-s setupolás!
Az új verziószám, amivel működik: ALE-L-21C432B632 (A telón egyébként Android 6.0 van)
Ezek után párosodik a telefon és a perec, és minden működik ahogy kell!
A perecen egyébként még a 13-as firmware van, tehát nem feltétele a dolognak az újabb 21-es!
Így tehát a kolléga is megrendelte magának a perecet :) ...nálam 2 hete van és sok tapasztalatom van vele, amit majd egy hosszabb postban készülök kifejteni!
Remélem sokaknak segíthettem!

[ Módosította: radi8tor ]

-IBM-

(#977) Luck Dragon

Ezzel az új dologgal kapcsolatosan, ugyan úgy a stock androiddal még a healt alkalmazáson belüli kapcsolódás
megoldása még mindig katasztrófa. Ugyan azt az indítási mechanizmust használja, mert a tünetek változatlanok, de Miui alatt gond nélkül megy. Egyszerűen nevetséges. :W

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#978) eladogeppc válasza huhorvba (#975) üzenetére


eladogeppc
veterán

Ez mind szép és jó, de ehhez a karodon kell lennie a telefonodnak.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#979) huhorvba válasza eladogeppc (#978) üzenetére


huhorvba
csendes újonc

Nem kell mert ezt a telefonon beállítod és utána a perecről indítod. A perec indítja az általad beállított edzést.

(#980) eladogeppc válasza huhorvba (#979) üzenetére


eladogeppc
veterán

Nálam nem.
Vagy a perecen indul vagy a telefonon

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#981) left177


left177
csendes tag

Nállatok az új health alkalmazással párosítva a perecet megjönnek az üzenetek? Ha törlöm a huawei weart akkor nekem nem. Viszont ha nem törlöm megjönnek. Bár így is nyögvenyelősen. Nem üzembiztosan mint a régivel.

(#982) Crondore válasza left177 (#981) üzenetére


Crondore
tag

Néha mintha akadozna(csak a levelk, sms, hívás soha...), én már régebb óta használom a wear nélküli verziót. Bár többnyire jó, igaz nálam túl sok minden nincs rá átirányítva. Nekem mindig megjönnek néha kicsit késve. A wear eltávolítása után, ha leválasztod a perecet és újracsatlakoztatod akkor is fent áll a probléma? A wear ha fent marad és elindítod, párosíthatod is az eszközzel, ha jól emlékszem, de be fog dobni a health alkalmazásba...

[ Szerkesztve ]

(#983) #14841344 válasza left177 (#981) üzenetére


#14841344
törölt tag

Szia!

A frissítést után minden korábbi beállítás áthoz, kivéve az értesítéseket. Ott default-an minden alkalmazás értesítése ki van kapcsolva.

(#984) left177 válasza #14841344 (#983) üzenetére


left177
csendes tag

Letöröltem minden health és wear alkalmazást. Csak az új heath-ot raktam vissza. A gmail és hívás meg sms átjön perecre, de a messenger üzik elég kaotikusan. Vibert még nem tudtam kipróbálni..

[ Szerkesztve ]

(#985) #14841344 válasza left177 (#984) üzenetére


#14841344
törölt tag

Messengert nem használok, így ezzel kapcsolatosan nincsen tapasztalatom.

(#986) Tacsilaci


Tacsilaci
tag

Sziasztok! Végre megjött a band 2 pro m! Sajnos ha csak az új egészség alkamazással párosítom akkor nem jönnek meg a viber üzenetek, ami nekem fontos! Így marad a Wear alkalmazás! Meg tudnátok mondani hogy a perecen hol lehet indítani a beltéri edzést? Vagy azt csak a telefonon lehet?

[ Szerkesztve ]

(#987) Tacsilaci


Tacsilaci
tag

Még valami, az én perecem 1.2.13. láttam a neten hogy van új firmware, de hiába megyek a frissítésre semmi! Van esetleg valami trükk?

(#988) give3


give3
tag

Sziasztok.
Van valaki aki Samsung A3 2016 telefonnal használja a készüléket?
Ebben a telóban 4.1 bluetooth van, a Band2 pro viszont 4.2-es ha jól tudom.
Az érdekelne hogy párosítható-e a két készülék?
Köszi.

(#989) Tacsilaci válasza give3 (#988) üzenetére


Tacsilaci
tag

Az én feleségemnek Samsung S4 van, az új egészség alkamazással működik!

(#990) give3 válasza Tacsilaci (#989) üzenetére


give3
tag

Ezek szerint nem kell a bluetooth 4.2 a működéshez?

(#991) Tacsilaci válasza give3 (#990) üzenetére


Tacsilaci
tag

Ezek szerint nem! Próbáltam működik!

(#992) scyllarus válasza give3 (#990) üzenetére


scyllarus
veterán

Nem kell. Én használom 4.0-ás (Huawei G620S), 4.1-es (Huawei P9 Lite Mini) és 4,2-es (Iphone SE) készülékkel is, mindegyikkel működik.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#993) Tacsilaci


Tacsilaci
tag

Mindenki másnak frissült a perece? Az enyémnek van valami problémája?

(#994) Liller7 válasza Tacsilaci (#986) üzenetére


Liller7
tag

Nekem is maradt a wear,mert a health a viber üzeneteket nem jelzi,minden mást igen.Kár érte.

Galaxy A54+Galaxy Watch 5

(#995) Tacsilaci


Tacsilaci
tag

Sajnos... Neked jött frissítés a perecre?

(#996) Liller7 válasza Tacsilaci (#995) üzenetére


Liller7
tag

1.2.21 van rajta.

Galaxy A54+Galaxy Watch 5

(#997) Tacsilaci válasza Liller7 (#996) üzenetére


Tacsilaci
tag

Nekem 1.2.13 van.Volt valami trükkje a frissítésnek? Vagy egyszerűen magától felajánlotta?

[ Szerkesztve ]

(#998) eladogeppc válasza Tacsilaci (#997) üzenetére


eladogeppc
veterán

EUs vásárlású?

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#999) Liller7 válasza Tacsilaci (#997) üzenetére


Liller7
tag

Semmi különleges nem volt.Felajánlotta.

Galaxy A54+Galaxy Watch 5

(#1000) give3 válasza scyllarus (#992) üzenetére


give3
tag

Akkor megrendelem, köszi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.