Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) bandigyerek válasza SamiCsillag (#1699) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Mi mindent? A GPS használata pár óra alatt leeszi az aksit. Mi mindent?

(#1702) SamiCsillag


SamiCsillag
senior tag

Srácok, nem volt még gps-es órám, ezért érdeklődöm. Miért kell egyből nekem esni?
Hagyjuk. Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#1703) kali válasza SamiCsillag (#1699) üzenetére


kali
legenda

GPS-es eszköz nincs szerintem olyan, ami 1 hétig bírná (sőt!), de anélkül elég jól adja, sok értesítés...stb. mellett nem kell hetente sem töltenem.

[ Szerkesztve ]

(#1704) SamiCsillag válasza kali (#1703) üzenetére


SamiCsillag
senior tag

Köszi!
A gps-t nyilván csak kültéri futásnál használnám, ez max 1 óra, nem mondom, hogy naponta, mert legtöbbször padon futok.

(#1705) bandigyerek válasza SamiCsillag (#1704) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Nekem be van kapcsolva a folyamatos pulzusmérés, hívás, sms, hangouts, gmail értesítés. (kb napi 20-30 db) A csuklóforgatás, a csukló felemelés nincs.
Nagyjából.
Kéthetente töltöm kb. és nem merítem fullra. Ebben nincs GPS. Az eszi rendesen, ha a pántét használod (magyarán nincs nálad a telefon).

Az enyém 40-50%-ig nagyon jól bírja, utána csúnyán elkezd merülni. (mondjuk a MiBand 2 is ilyen volt)

(#1706) scyllarus válasza bandigyerek (#1705) üzenetére


scyllarus
veterán

Nekem is kb így bírja. Két hetente töltöm 20-30%-nál.
Minden értesítés, folyamatos pulzusmérés, csuklómozgatásra felébredés is bekapcsolva.
GPS-t viszont soha nem használok.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#1707) axlfsi válasza bandigyerek (#1701) üzenetére


axlfsi
veterán

Nem akarok en ebbol vitat nyitni, csak azt irom le, amit tapasztalok: H-P kozott 4x10perc (cca. 10km) GPS, plusz az ertesitesek, reggel ebreszto, de nem egy, hanem tobb, mert nem vagyok konnyen ebredos es kb. 2 hetente kell tolteni...
Ennyire jo karperecem meg nem volt es nem is tudok jobbat... De nyitott vagyok, szivesen megnezek mast is, ha tudtok ilyen jot ajanlani.

UI.: ja, a pulzumseres folyamatos

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#1708) bandigyerek válasza axlfsi (#1707) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Ez nem vita tárgya, az enyémmel ez a tapasztalatom.

(#1709) axlfsi válasza bandigyerek (#1708) üzenetére


axlfsi
veterán

Persze, vilagos, de a par ora az abszolut korrekt. Nem? Mutass jobbat - komolyan erdekel!

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#1710) bandigyerek válasza axlfsi (#1709) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Nem tudok. Mi Band 1, meg 2 volt amit használtam, de nem összehasonlítási alap, mert abban nem volt folyamatos pulzusmérés, de úgy bírt kb 3 hetet (többet is). Ebben van, megy is. Meg is lenne a saomi pántja, ha nem veszett volna össze a Mate 10 pro rendszerével a MiFit progi. Ezért lett ez, és meg vagyok vele elégedve. A tapasztalatomat írtam le, és nem az elégedetlenség szólt belőlem.

(#1711) Balázs1986 válasza bandigyerek (#1710) üzenetére


Balázs1986
addikt

Én is ugyanezért váltottam erre a perecre.
Nekem a MI Band 2 jóval kevesebbet bírt azonos feltételek mellett, mint ez. Ha be volt kapcsolva 10percenként mérés és a Messenger áttolása, akkor max egy hét volt, de inkább 5 nap. Plusz a telót is jobban nyírta, gondolom az app amit használtam ezekre (Tools and MI Band) nem volt túl takarékos. Ez 10+ nap.
Mondjuk ha jól rémlik akkor az MI perecnek kisebb akksija volt, mint ennek.
A MI Band 1 meg ugye kijelző nélküli, az bírta rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#1712) janosibaja válasza Balázs1986 (#1711) üzenetére


janosibaja
őstag

Egy hiányzik a Mi-ről: az intenzív rázással jelzés. Ezt néha nem veszem észre, olyan gyengén rezeg.

(#1713) Balázs1986 válasza janosibaja (#1712) üzenetére


Balázs1986
addikt

Igen, ezt anno írtam is itt első tapasztalatok között, hogy itt vagy gyengébb, vagy csak jobban elnyeli a ház (hangja van rendesen, ezért gondolok utóbbira). Megszoktam, többnyire észreveszem, de azért az tényleg jobb volt.

(#1714) keszi1991


keszi1991
tag

Sziasztok, ma reggel akartam szinkronizalni az elmult 2nap dolgait, de valamiert nem akar kapcsolodni az ora a telohoz(h8)! Előtte minden rendbe volt, a Bluetooth latja a perecet de nem kapcsolodik rá... Valami tipp, ötlet amit megprobalhatnek? Lassan egy eve van meg a perec, eddig ilyen problemam soha nem volt, de most nagyon zavar..

(#1715) keszi1991 válasza keszi1991 (#1714) üzenetére


keszi1991
tag

Telo ujrainditasa megoldotta a problemat

(#1716) ferasorion


ferasorion
kezdő

Az utolsó frissítés óta nektek is 2 percenként méri a pulzust? Nem mintha zavarna, csak most meglepett a dolog.

(#1717) bandigyerek válasza ferasorion (#1716) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Nem hiszem. Ahogy húzom a pöttyöt a sávon, az 2 perces időt mutat, de a pulzus még mindig olyan 10 + percenként változik.

(#1718) ferasorion válasza bandigyerek (#1717) üzenetére


ferasorion
kezdő

Oh, jól mondod. Nem figyeltem eléggé. 😅

(#1719) janosibaja


janosibaja
őstag

Sziasztok, mióta meg van a Band, azóta csak futás, gyaloglás mérésére használom. Szeretem, hogy térképen látszik, statisztikákat ad, hogy mit végeztem el.

Mostantól viszont úszásra is használnám, de ebben az új, nekem kissé zavaros dizájnú szoftver menüjében nem is találok úszás menüpontot azon kívül, hogy a karpánton megjelenítem az Úszás opciót. :F

Eddig mindig a telefonról indítottam az edzéseket, s úgy le is tudtam állítani-újra indítani közben. Az úszásnál csak a karperecről tudom indítani egy hosszú nyomással, meg a végén leállítani? Szünet nincs, ugye?

A mobilon lehet látni valami részleteket a teljesítményről? (Nem szoktam mutogatni másoknak, de engem inspirálnak a számok).

Ugye ezer százalék, hogy vízálló a Band, s a kis fémcsíkot sem kezdi ki a klórozott medence vize?

:R

(#1720) calvin76 válasza janosibaja (#1719) üzenetére


calvin76
tag

Én rendszeresen használom vízben (medence, zuhanyozás), de semmilyen elszíneződés nincs rajta.
A Health-ben van auto-pause lehetőség az edzés beállításoknál, de nem tudom, hogy az úszásra vonatkozik-e.

(#1721) janosibaja válasza calvin76 (#1720) üzenetére


janosibaja
őstag

Köszi, beállítottam ezt az auto pause-t (bár úgy nézem, úszásra nem jó). Hátha.

Ad valami értelmes adatot mobilon a karperec? Egyáltalán, melyik menüpontban látsz valamit?

(#1722) gyvince


gyvince
senior tag

Sziasztok most vásároltam egy ilyen karperecet tengetvizet is bírja??

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#1723) calvin76 válasza janosibaja (#1721) üzenetére


calvin76
tag

A health első oldalán van egy kártya az edzéseknek (Nálam: Exercise record), azon belül vannak az adott tevékenységhez tartozó statisztikák, GPS adatok.

(#1724) axlfsi


axlfsi
veterán

Az auto-pause funkcioval kapcsolatos, gyakorlati tapasztalatokra lennek kivancsi; bringazaskor, ha megy a (perecrol inditott) edzes es megallok, akkor X perc utan, leallitja a logolast (merest; GPS, szivritmus), majd ha elindulok - ezt erzekeli es - folytatodik a naplozas?

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#1725) janosibaja válasza calvin76 (#1723) üzenetére


janosibaja
őstag

Köszönöm!

(#1726) janosibaja válasza janosibaja (#1725) üzenetére


janosibaja
őstag

Hát az úszásmérés nem kényeztet el olyan sok adattal: kalória, plusz eltöltött idő, ezeket méri. És tényleg vízálló. :)

(#1727) djDanee válasza janosibaja (#1726) üzenetére


djDanee
csendes tag

Szia(sztok)!
Február környékén vettem a perecem. 2 okból választottam ezt a többivel szemben: - jól néz ki, van benne egy kis elegancia is, - heti rendszerességgel úszok.
Az úszás terén sajnos eddig csak csalódás számomra, vicces hogy pont ahhoz vettem és gyakorlatilag az öltözőszekrénybe hagyom inkább már. Érdekes, hogy tényleg húzó "marketinge" a perecnek az úszás, közben pedig szoftveresen nem igazán foglalkoznak az úszókkal.
Ha a pereccel úszok, arról indítom az edzést nyilván (teló az öltöző szekrényben). Közben túl sok adattal nem tájékoztat: kalória és idő. A kijelző a víztől egyfolytában bekapcsol, mert sajnos gombnyomást generál (de ezzel együtt lehet élni.) Pause nincs, ami a pihenéseknél jól jönne. Ha vége az edzésnek akkor nagyon szegényes mennyiségű adatot tesz be róla a Health-be: Edzés időpontja, időtartama és kalória. Távolságot nem mér sajnos, ami pedig kulcs fontosságú lenne. Én 50 méteres medencében úszok, számolom a hosszokat, örülnék ha nem kellene. Oké nem használ GPS-t (bár egyébként simán van GPS jel odabent), de akkor legalább lehetne egy faék egyszerű módszer amivel strigulázhatnám a hosszokat. - de nincs.
+ Az úszás mellett szaunázni is szoktam. Az infra szaunába (65 celsius) még bevittem próbára, kibírta, de a finn szaunába (105 celsius) nem merem bevinni tartósan. Ez azért szívás, mert akkor le kell venni szaunázás előtt meg elrakni valahova, mindez túl macera.
Ezért leveszem úszás előtt az órát, és utólag kézzel viszem fel az edzést a Health-be. Ami vicces, hogy így több adatot kapok a statisztikában mintha a pereccel mérném + extra vicc hogy a kalóriának így mást számol (nyilván), mintha mértem volna a pereccel. Időpont, távolság, időtartam, átlagtempó, kalória.
A pulzus mérés sokak szerint a vízben nagyon nehézkes technológia szempontból, ezért nyilván a kalória számolás sem túl valós. Ezért lenne még nagyobb szükség arra, hogy a távolságot mérje legalább valahogy. Ha megnézek egy biciklizés vagy futás edzés statisztikát, arról brutális részletes okosságokat ad ki a Health. Na hát ez kellene úszással is, akkor lennék elégedett. Ez így nagyon kevés.
A régebbi Health-ben a főképernyőn összesített havi edzéseimről egy nagyon rossz grafikon alakult ki, mert néha biciklizek is, nyilván sokkal több km-ert, mint amennyit úszok, a statisztikai grafikon pedig a km-ert figyeli, tehát ha épp tekertem az adott héten/hónapban egy 20km-ert akkor a 2km-eres úszásaim szinte meg se látszanak az ábrán :(
Az új Health-ben még talán rosszabb a helyzet az úszással. Az edzéseim között látszanak az úszások, de minden szűrőből és egyéb listázásból szépen kihagyták, csak akkor látszik ha "összes"-et nézek. A kézi edzés felvitel is már csak a listába lépés után érhető el. Plusz, a telóról nem lehet úszás edzést indítani (nincs a választható edzés fajták között) - bár ezt eddig sem használtam.

Összegezve, nagyon szomorú vagyok, hogy úszás edzésre gyakorlatilag használhatatlan, amit az igazol a legjobban, hogy jelenleg a szekrényemben van miközben úszok és bőven elég lett volna egyetlen app letöltése is perec vásárlás helyett. A vízállóság max arra jó, hogy a strandon bemehetsz vele a vízbe. De egyébként ott meg a naptejjel szívás kerülgetni, de úgyis olyan lesz, az meg elszínezi a szíjat (nagy-nehezen levakarható utólag) illetve kárt tehet magában a készülékben is. Tengerbe meg nem mertem egyébként se bevinni, a sós víz nagyon alattomos. Tehát vízállóság arra jó (jelenleg) hogy esőbe meg kézmosáskor nem lesz baja, hurrá! :D
++ 1.2.13. firmware van rajta. Updatelési kísérletek minden formában kudarcba fulladnak "ellenőrzés sikertelen" "hálózati hiba". Arra jöttem rá, hogy ez valószínűleg Android verzió függő, az én telómon (Z1C) 4.4.4 KitKat van, ami a minimum szükséges a perechez. Ha párosítom egy másik telóval, amin 6-os Android van, akkor tudnám updatelni a fw-t, de nem mertem, hátha akkor nem fog működni a KitKat-el rendesen.
Tudnék még írni róla, de így is pofátlanul hosszú lett. Bocsesz!

-IBM-

(#1728) janosibaja válasza djDanee (#1727) üzenetére


janosibaja
őstag

Köszi a beszámolót. Kezdő úszóként ugyanezt találtam. :((

Itt említem meg, hogy más csacskaság (hogy finoman fogalmazzak) is van a szoftverben. Ha gyalogolok, akkor szintén alig ad adatot róla. Ellenben, ha "futásnak" nevezem ugyanazt a gyaloglást, akkor elégedett, s térképet, mifenét ad róla.

(#1729) scyllarus válasza djDanee (#1727) üzenetére


scyllarus
veterán

Sajnos az úszással kapcsolatban maximálisan igazad van.
Én is ezért vettem, de arra egyáltalán nem használható.
Amúgy hétköznapra kiválóan bevált, csak éppen arra nem jó, amire vettem.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#1730) djDanee válasza scyllarus (#1729) üzenetére


djDanee
csendes tag

Bizony! Szeretem hordani és az ébresztőjét is (bár lehetne több intelligens időpontot állítani), illetve gyakran kihasználom az értesítési képességét is: ha szerelek/pakolok akkor nem kell a zsebemben tartani a telefont, amit nagyon féltek. Tehát jó kis perec ez, de úszásra nem való. ;)

-IBM-

(#1731) janosibaja válasza djDanee (#1730) üzenetére


janosibaja
őstag

@scyllarus, @djDanee:

Megijesztettetek, mert én is látom, hogy alig jó valamire úszáskor, de nekem még így is jól jön, mert nagyon rossz a szemem, ezért sajna nem tudom elolvasni az uszoda óráját, s a kalórián, időn kívül azért az időt mutatja...

Szóval az "úszásra nem való" fogalmazással csak azt akarjátok mondani, hogy kevés adatot mutat, de ugye azért nem károsítja a karperecet semmilyen módon a klóros uszodavíz?

(#1732) djDanee válasza janosibaja (#1731) üzenetére


djDanee
csendes tag

Neeem, dehogy! Kárt nem tesz benne az uszoda víz, bár csak néhányszor vittem be az elején (amíg ki nem derült a mocskos igazság :D ).

-IBM-

(#1733) scyllarus válasza janosibaja (#1731) üzenetére


scyllarus
veterán

Nem, azt bírja. Csak én elsősorban a VO2Max mérésére vettem, és azt nem tudja úszáskor, sőt, alig ad infót.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#1734) calvin76 válasza scyllarus (#1733) üzenetére


calvin76
tag

Azt én sem értem, hogy a VO2Max-ot miért csak futáskor, illetve Relax üzemmódban lehet belőle kikönyörögni :F

(#1735) janosibaja


janosibaja
őstag

Kösz a válaszokat

(#1736) Juliuska válasza calvin76 (#1734) üzenetére


Juliuska
senior tag

"Relax üzemmódban" hogyan csalod ki belőle?

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#1737) ferasorion válasza Juliuska (#1736) üzenetére


ferasorion
kezdő

Sehogy. De váltig állítja..

(#1738) sanyi78


sanyi78
újonc

Sziasztok.
Ez az egyik kinézettem a feleségem részére.Olyan kérdésem lenne,hogy kicsi,vékony csuklója van,illene neki ez a karkötö?Sajna élöben nincs lehetöségem megnézni,mert nem lehet venni a környékünkön.

Alvás monitotozás mennyire pontos?Ez lenne neki a legfontosabb funkció.

Ha elmegy biciklizni,nem indit el semmi programot,csak a kezén van,akkor automatikusan felismeri a karkötö,hogy bringázott vagy sétának számitja?

Köszönöm

(#1739) bandigyerek válasza sanyi78 (#1738) üzenetére


bandigyerek
senior tag

A kis kéz nem gond, nekem is az van. Ha a hölgy egy kicsit is sportos, szeretni fogja. A pánt szép. A bringás kérdésre nem tudok választ. Én azzal járok melóba, vissza, de sosem néztem. Annyi a megfigyelés, hogy mivel a telefon mindig az oldalamon van, a telefonon több "lépés" van, mint a karperecen. Talán attól.

Más.

Észrevette valaki, hogy az alvásfigyelő hibázik a legutóbbi firmware óta? Az inaktív állapotot (TV, olvasás) is alvásnak veszi alkalmanként.

(#1740) calvin76 válasza sanyi78 (#1738) üzenetére


calvin76
tag

El kell indítani a bringás programot, de lehet az órán is nem kell hozzá a telefon.

(#1741) calvin76 válasza bandigyerek (#1739) üzenetére


calvin76
tag

Én nem tapasztaltam ilyet, inkább azt, hogy éjszaka még olyan ébrenléti szakaszokat is ír, amire nem is emlékszem :)

(#1742) scyllarus válasza bandigyerek (#1739) üzenetére


scyllarus
veterán

Az eddig is így volt, és kb mindegyik perecen így van. Ha nem mozdul a kezed, akkor alvásnak veszi. A MiBand-en pl. pont ezért kell kézzel megadni az elalvás idejét.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#1743) bandigyerek válasza scyllarus (#1742) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Az elalvással-ébredéssel nincs gond. Napközbe bekamuzik alvást, pedig csak leültem olvasni. Eddig nem csinálta. Nem katasztrófa, csak eddig nem csinálta.

(#1744) eL Geri


eL Geri
őstag

Sziasztok!

Eddig volt a feleségemnek egy ilyen karperece, kiismertük IOS alatt.

Most lett édesanyámnak is, neki viszont Android (Huawei) telója van. Kérdésem, hogy itt elég a már gyárilag a telefonon lévő Egészség app, vagy kell még a Wear-is? Most csak az Egészség-gel lőttük össze, és nem láttam okát, hogy más is kellene még (pl. a Wear-ből).

(#1745) kali válasza eL Geri (#1744) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Én Mate 10 Pro-val csak az Egészség alkalmazással használom és minden általam igénybe vett funkció tökéletesen működik.
Valaki írta itt korábban, hogy így már nem is települt külön a Wear, hanem hivatkozott az Egészség integrációra.

[ Szerkesztve ]

(#1746) eL Geri válasza kali (#1745) üzenetére


eL Geri
őstag

Köszönöm a segítő választ :)

(#1747) Juliuska válasza eL Geri (#1744) üzenetére


Juliuska
senior tag

A Wear-ra (szerencsére) már jó ideje nincs szükség. Ha a Health-ben sikeresen párosítottad a telefont és a percet, akkor már csupán a finomhangolás maradt hátra (apk értesítések, riasztás, jobb/balkezes viselet, stb).

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#1748) eL Geri válasza Juliuska (#1747) üzenetére


eL Geri
őstag

OK, ezek mind megvoltak!.
Akkor kész vagyunk :) Köszönöm!

(#1749) hatD


hatD
tag

Az értesítések fogadásával kapcsolatos kérdéssel fordulok Hozzátok.
Valahol azt olvastam, hogy a BT 4.0 verzió megjelenése óta nincs szükség arra, hogy a telefonon folyamatosan bekapcsolva tartsuk, mert olyan intelligens már, hogy üzenet vagy hívás esetén ezekről értesíti a "perecet" és utána kikapcsol.
A Wikipédiában ezt olvastam róla "Intelligens csatlakozás: a Bluetooth eszköz igény szerint fel-le csatlakozik a mester eszközre, így energiát takarít meg;" Ez viszont a 4.1 verzióra vonatkozik.
Próbáltam a Huawei Band 2 prot Samsung S5 mini és Huawei P 10-zel a telefonon kikapcsolt BT-vel, a hívást nem jelezte a perec, sajnos nem találtam olyan beállítást ami megodást jelentene.
A válaszokat előre is köszönöm.

(#1750) calvin76 válasza hatD (#1749) üzenetére


calvin76
tag

Szia, hol olvastál olyat, hogy manuálisan le kell/lehet kapcsolni a BT-t és visszakapcsolja magát?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.