Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18301) korpicschess válasza leonel (#18300) üzenetére


korpicschess
veterán

Eszerint már van cwm a telefonodon. Ugyanúgy letöltöd a gyári alapú ROMot, recoveryből telepíted a kellő wipe-okat elvégezve, etc. Szerintem az első hsz-ben illetve az xda-n akár a ROMok topikjában is találsz leírást. :)

ntomka:
Igen, nagyon jó lenne... + az ICS megjelenése is nagyban felgyorsulhat ezzel.

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#18302) Remekelek28 válasza leonel (#18300) üzenetére


Remekelek28
őstag

Smartflash
Amennyiben az LG Mobile Support Tool nem a legfrissebb gyári romot telepítette, úgy lehetőség van a smartflash nevű programmal elvégezni a frissítést. Ez az eljárás teljes egészében törli a telefon belső SD kártyáján tárolt adatokat, így javasolt azokat lementeni pl. az LG Pc Suite segítségével. Smartflash programmal a .zip kiterjesztéjű romok telepíthetőek.
A gyári rom flash-elésének menete:
- telepítsük a smartflash alkalmazást majd indítsuk el SmartFlashTool_P990.exe-t
- kapcsoljuk ki a telefont és vegyük ki belőle az akkumulátort
- csatlakoztassuk a telefont az USB kábellel a számítógéphez miközben folyamatosan nyomva tartjuk a „hangerő le” gombot. Ekkor a telefon képernyőjén meg fog jelenni egy „szoftver frissítés” üzenet, miközben a futtatott smartflash program COM ablakában az adatok betöltődnek
- válasszuk ki a „ROM Copy D/L” fület és ezen belül a „Normal Mode”-ot. Az ’ERASE CAL” ne legyen kiválasztva
- az előzőleg letöltött és kicsomagolt rom .fls (baseband) részét illesszük be a CP bin sorba, míg a .bin (rom) részét az AP bin sorba
- kattintsunk a start ikonra és várjuk meg amíg az új rom flash-elése megtörténik
- a folyamat végén a telefon képernyőjén az LG felirat fog villogni
- csatlakoztassuk le a telefont a számítógépről, tegyük vissza az akkumulátort és indítsuk újra.
A beállítások/telefonról menüpontban már az új rom és új baseband lesz feltüntetve.
A fenti eljáráshoz két program telepítése szükséges, SmartFlash P990 és SmartFlash drivers: [link]

(#18303) peter_27 válasza Balázs1986 (#18297) üzenetére


peter_27
aktív tag

A hw azonos mindenkinél, a gyári sw is, de a használt appok egyénenként változnak. Ebből kiindulva ha nekem a gyári sw-vel jelentkezik ez a hiba, de custum rom-nál ugyanazokkal az appokal viszont nem, akkor ebből egyértelműen az következik hogy nem hw hanem sw hiba. Vagy tévedek? Ezért van az is hogy a gyárival sw-vel, van akinek jelentkezik van akinek nem.

Galaxy S10

(#18304) leonel válasza Remekelek28 (#18302) üzenetére


leonel
aktív tag

Köszönöm!!! :R

www.wrcauto.hu - autóalkatrészek legolcsóbban

(#18305) Remekelek28 válasza leonel (#18304) üzenetére


Remekelek28
őstag

Ha kellene gyári rom irj egy email cimet és feltöltöm neked...mert sok oldalról törölték...

(#18306) Tutu7030 válasza leonel (#18300) üzenetére


Tutu7030
veterán

Ne tedd! :DD

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#18307) user1.0 válasza Balázs1986 (#18290) üzenetére


user1.0
csendes tag

Köszi a munkádat kíváncsi vagyok rá de nem tudom letölteni.

Gyári romnál hogy lehet telenoros logót varázsolni a bal felső sarokba?

(#18308) zorromoto


zorromoto
senior tag

Hogy az a jó büdös .......

Ma csupán 2-szer kapcsolt ki. Egyszer alvó állapotban, egyszer meg közvetlenűl a telefon beszélgetés után mikor leraktam.

Lassan kezdem érteni ,hogy miért vállt sorra mindenki más márkára.Még bírom egy darabig de ha továbbra is így alakulnak a napjaink együtt akkor lesz egy eladó O2X.

Sajnálnám mert amúgy anyaghasználatban meg design nagyon ott van.

(#18309) Balázs1986 válasza peter_27 (#18303) üzenetére


Balázs1986
addikt

Ezt meg azért nem tudom felfogni, mert egyrészt ha egy process beragad és terheli / melegíti a procit, attól még a töltés nem látom át, hogy hal be.
Gyári rom esetén pedig az sw is azonos mindenkinél. Leszámítva a felhasználói alkalmazásokat, amikről végképp nem tudom felfogni, hogy szól bele a töltésbe (kivéve ha valami idióta battery app).
Meg nem is nagyon értem az utolsó mondatokat. Tehát a töltés zavar a gyári rom hibája, de mégis egyértelmű, hogy gyárival van akinek jelentkezik és van akinek nem? :F Ha kizárólag rom hiba, akkor gyári rommal mindenkinek jelentkezni kellene.
És egy hardvert könnyebb 23242x-féle minőségben gyártani, egy totál azonos rendszert ugyanazon a hardveren hasonló számú féleképp futtatni (ha feltételezzük, hogy a felhasználói app-ok nem szólhatnak bele...de ha beleszólhatnak, akkor meg már azoknak a hibája, és nem a rendszeré...). Szóval sehogy se tudom összerakni, hogy lehet ez tisztán rom hiba.

[ Szerkesztve ]

(#18310) kmisi99


kmisi99
addikt

Most hogy az nvidia kiadta a forráskódokat így már lehetséges hogy jókis ics costum romok készüljenek hamarosan?

(#18311) kmisi99


kmisi99
addikt

Egy gyári v20o hoz tudtok linket adni? Most gyári romot szeretnék egyenlőre használni és a v20l kicsit régi.

(#18312) jooker82


jooker82
nagyúr

Itt az új 3D is,elvileg ez is ICS-el jön...a spec már konkrét,v csak találgatás??

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#18313) dergander


dergander
addikt

Rotate írd már be létszives aláírásba hogy az LG Optimus 2x egy szar,de ird utána te is megvetted,addig nemvolt szar,mint a kisiskolások...hááát!
Ebbe a topicba 1000hszböl 800 off és abból 700fikázó jellegű...mikor hagyod abba? Mert 1000x leírhatod h rossz meg ocsmány van akinek más a véleménye...más ROM csodákra képes :K

(#18314) kristoof92


kristoof92
tag

nem akarok nagyon lámának tűnni, de a most lassan két és fél hónapja folyamatosan használt cm7-esnél tudok kernelt cserélni vadonka kernelre?

(#18315) MrChris


MrChris
nagyúr

megtenné valaki, hogy kipróbálná vagy biztosra megmondaná, hogy videofelvétel indításkor, vagy video módban van e fokuszálás, mert nekem ekkor egyáltalán nem fókuszál!

(#18316) jamesvitaze


jamesvitaze
csendes tag

Sziasztok!

Kíváncsi lennék valamire van itt három kép:

1.kép http://kepfeltoltes.hu/120123/398385_312617648773961_100000771841394_798377_303842246_n_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

2.kép
http://kepfeltoltes.hu/view/120123/401052_312617095440683_100000771841394_798375_63326901_n_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

3.kép
http://kepfeltoltes.hu/view/120123/402759_349526715082335_100000750291003_1080434_1006457358_n_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ezek közül 1db kép lg optimus 2x lett készítve a másik 2 iphonnal szerintetek melyik a jobb?

(#18317) korpicschess válasza jamesvitaze (#18316) üzenetére


korpicschess
veterán

Az iPhone általánosságban jobb képeket készít. Legalábbis nagyon jó iKépeket láttam, a saját tapasztalatom az LG-vel elég vegyes. Tegyük hozzá, hogy CM7-en rossz a képminőség.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#18318) Rotate válasza dergander (#18313) üzenetére


Rotate
veterán

mit provokálsz mr. "tegra4" dergander? :)

egy percig sem fikáztam, ma is segítettem itt valakinek... te hány embernek segítettél? na látod :)

btw olyan szó nincs, hogy "létszives"...

[ Szerkesztve ]

(#18319) peter_27 válasza Balázs1986 (#18309) üzenetére


peter_27
aktív tag

"A hw azonos mindenkinél, a gyári sw is, de a használt appok egyénenként változnak."
Balázs1986
"Gyári rom esetén pedig az sw is azonos mindenkinél. Leszámítva a felhasználói alkalmazásokat, "
A fenti mondatomban ugyan ezt írtam!
"Ezt meg azért nem tudom felfogni, mert egyrészt ha egy process beragad és terheli / melegíti a procit, attól még a töltés nem látom át, hogy hal be."
Úgy, hogy ilyenkor semmivel nem foglakozik a processzor, csak azt az egy feladatot végzi megállás nélkül újra és újra... ami beragadt. Tehát a töltés vezérléssel sem fog foglalkozni. (Az akku pedig ilyenkor azért nem tudja túltölteni, mert az akkuban van védőelektronika.)
Balázs1986
"Meg nem is nagyon értem az utolsó mondatokat. Tehát a töltés zavar a gyári rom hibája, de mégis egyértelmű, hogy gyárival van akinek jelentkezik és van akinek nem? Ha kizárólag rom hiba, akkor gyári rommal mindenkinek jelentkezni kellene."
Igen a gyári rom hibája. A gyár rom (ez mindenkinél azonos)+feltelepített app-ok (ez mindenkinél más) Ebből adódik hogy nincs két teljesen egyforma szoftverkörnyezet ugyan azon a hw-n. Ezért van az, hogy nem jelentkezik ez a hiba minden gyári sw-t használónál.
DE ha ezt egyénre lebontva vizsgáljuk. Például esetemben:
HW+gyári SW+ alkalmazások.=Néha fagy töltés közben.
HW+custom SW+ alkalmazások (ugyan azok az alkalmazások )=Nem fagy töltés közben.

De ott van példának a gyári GB rom, gps hiba. Ez is olyan hogy van akinek jelentkezik és van akinek nem. Pedig régebbi gyári sw-vel nem volt gond a gps-el. Akkor ez is hw hiba? Az hogy ez olyan hiba amitől nem fagy le a telefon nem azt jelenti hogy nem lehetnek további olyan hibák a gyári sw-ben, ami pl a töltés közbeni fagyást okozza.

Galaxy S10

(#18320) Dusee válasza kristoof92 (#18314) üzenetére


Dusee
őstag

tudsz, simán cwm-ben telepíted a zip-et.

MrChris:
nekem 2x is fókuszál, egyszer mikor belépek a videófelvevőbe, és még egyszer mikor megnyomom a rec gombot.
én nem használok fullhd modot.

[ Szerkesztve ]

(#18321) manoska válasza dergander (#18313) üzenetére


manoska
tag

igaz igaz

(#18322) MrChris válasza Dusee (#18320) üzenetére


MrChris
nagyúr

köszi, nekem aszem xda-s cammod van fent és még gyári 2.2.2 v10d, ha ez számít és nemüxik. Vajh tegyem vissza a gyárit? Neked milyen a rendszer?

(#18323) Balázs1986 válasza peter_27 (#18319) üzenetére


Balázs1986
addikt

Így már értem, mire gondolsz.
De ha a proci vezérli a töltést, az azt is jelenti, hogy kikapcsolt állapotban nem tölthető, valamilyen szinten fel kell éleszteni a vasat. Biztos jó így ez az elképzelés? Nekem az a perverz meglátásom, hogy a procinak a töltéshez annyi köze van, hogy amikor fut a rendszer, tudja felügyelni. De a vezérlés egy külön áramkör...szerintem. Aztán ha tévedek, akkor elnézést.

[ Szerkesztve ]

(#18324) korpicschess válasza Balázs1986 (#18323) üzenetére


korpicschess
veterán

Tuti, hogy külön van. Túltöltés elleni védelem. Esetleg az nézi be...

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#18325) janes74 válasza dergander (#18313) üzenetére


janes74
senior tag

Melyik rommal képes csodákra?(A gyárival rommal mondjuk megtörtént a csoda,mert földhöz b@sztam és semmi baja nem lett)Amúgy CM is csak használhatóvá tette.:-(

(#18326) Balázs1986 válasza korpicschess (#18324) üzenetére


Balázs1986
addikt

Én is így gondolnám, ezért nem értem, hogy lehet a töltésgond kizárólag sw hiba.

(#18327) Dusee válasza MrChris (#18322) üzenetére


Dusee
őstag

ott van az aláírásomban.
de ha arra gondoltál, hogy hogy szuperál, akkor azt kell mondjam hagy némi kivetni valót maga után, de teljesen használható a hétköznapokban, és melyik custom rom tökéletes :U
szubjektív vélemény, nekem nagyon bejön a miui rom, a kezelőfelülete, az egyszerűsége, hogy sok minden integrálva van benne, és a wajkiui (miui az alapja ugyebár) még javít is ezen, modokkal, tweakekkel, stb.

btw az hogy lehet, hogy vadonka kernellel nem működik pár játék (pl. pes 2012, plants vs zombies)?
próbáltam már a ramhack nélkülit is, és a 32mb shared memorysat is, ugyan az... :F

[ Szerkesztve ]

(#18328) korpicschess válasza janes74 (#18325) üzenetére


korpicschess
veterán

Mi a fő problémád? Én azon kívül, hogy nem találtam tökéletesen smooth launchert meg vagyok elégedve. Ezért az árért korrekt szvsz. Aztán ki tudja, hogy később mennyit fogok szívni..

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#18329) peter_27 válasza korpicschess (#18324) üzenetére


peter_27
aktív tag

A túltöltés elleni védelem az akkuban van! De olvassatok már utána!

Galaxy S10

(#18330) peter_27 válasza Balázs1986 (#18323) üzenetére


peter_27
aktív tag

Fel is ébreszti. Ha kikapcsolt állapotban felteszed töltőre, felvillan az lg logo majd egy nagy akku animáció a képernyő közepén. Nem hinném hogy mindezt csak a töltő elekrtonika el tudná végezni.

Galaxy S10

(#18331) Naras válasza korpicschess (#18328) üzenetére


Naras
őstag

ADW Launcher EX - et próbáltad? Nekem elég smooth... :P
Az SPB Shell 3D sem volt rossz... az sem igazán szaggatott...csak letöröltem, mert nem vettem meg... meg annyira be sem jött, jobb szeretem a jobban testre szabható launchereket...

[ Szerkesztve ]

Don't worry, be happy! ( with LG G2, Lenovo Y560/T430, stb...:)

(#18332) janes74 válasza korpicschess (#18328) üzenetére


janes74
senior tag

Csupán a csoda jelző.Mint írtam a CM használhatóvá tette.

(#18333) korpicschess válasza Naras (#18331) üzenetére


korpicschess
veterán

Jaja, azt használom. Az alap scroll akad mint az állat (nem tudom, te milyen beállításokkal?), más animációkkal tűrhető, de nem jó. Bent a drawerben nincs ilyen gond.

peter_27:
Right... az nem hw-es hiba szerinted? Én oda sorolnám inkább. Bár örülnék, hogyha szoftveres lenne a gond. Igazából nekem reboot megoldotta. Viszont itt több mindennek kell közrejátszania

janes74:
:R

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#18334) Marteen4 válasza janes74 (#18332) üzenetére


Marteen4
tag

Na emberek a félre értések elkerülése véget, tisztázom a Development Kit-et amit kiadtak, idézem: Vorkkernel készitője írta:

"Guys, what we have hear is not the driver code we need. This is code for the ventana dev board, which has nothing to do with our dear O2x. Most of the stuff in here is only useful if you have a Tegra 2 development board, and want to write apps that use the Tegra 2 platform to it's fullest. So no usable drivers from nvidia or LG yet D:"

Magyarul: Amit kiadtak ez nem az ami kell a ICS rom készitéshez, voodoo sound készitéséhez, semmiben sem segíti, csak annak jó aki alkalmazást akkar csinálni tegra-hoz, ilyen egyszerű.

Nvidia elvileg kifogja még adni az O2X-hez szükséges kódokat meg a többi telefonhoz, de ez nem az.

Edit: bocs janes74,nem neked akartam válaszként küldeni :D

[ Szerkesztve ]

LG Optimus 2x - CM7 - 7.2 RC0 KANG - BB 0725

(#18335) Balázs1986 válasza peter_27 (#18330) üzenetére


Balázs1986
addikt

Persze. Csak feltételeztem, hogy utána kilövi, mert minek fusson.
Na mindegy...ez akkor rejtély marad nekem :D

(#18336) Naras


Naras
őstag

Valaki felküldte már Vadonka barátunk legújabb csodáját (kernelét)?

Tapasztalat?

Don't worry, be happy! ( with LG G2, Lenovo Y560/T430, stb...:)

(#18337) korpicschess válasza Naras (#18336) üzenetére


korpicschess
veterán

Én a 14 órásit, de közben lett 18 órási is. Nem észleltem különösebb változást. :)

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#18338) vadonka válasza korpicschess (#18337) üzenetére


vadonka
csendes tag

azért van ez a sok verzió mert az xda-n vannak páran akiknek még csak be sem bootol, valszeg valami nagyon macerás telójuk lehet de próbálom megtalálni azt a verziót ami elindulna végre mindenkinek hiba nélkül :) szóval apróbb dolgokat változtattam hátha meglesz ami miatt nem bootol nekik.

a teszt verzió amit most tettem fel az amiben igazán újítások vannak. hibátlanul megy vele mindkét o2x-em gyors és jó az akuidő is.

csak azért neveztem teszt verziónak, hogy ne álljon neki egyből mindenki installálni :)
de amúgy semmi hiba nincs vele.

elég gáz, hogy ennyire rapszódikus a teló hardvere és ezerféle van belőle, ami egyiken megy csont nélkül a másikon be sem bootol.

az enyémen pl a kóreai testvér az su660 kernele is bebootol mindenféle trükközés nélkül. pedig nem egy baseband-hez készültek :)

[ Szerkesztve ]

Dedicated kernel developer

(#18339) janes74 válasza Marteen4 (#18334) üzenetére


janes74
senior tag

Most az 1x :D

(#18340) korpicschess válasza vadonka (#18338) üzenetére


korpicschess
veterán

Felteszem. :) Úgyis akartam kamerát is módosítani. :R

Őőizé.. mi a 32-es shared és a 32-es között a különbség? :B Tippem már volt korábban.

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#18341) Dusee válasza Naras (#18336) üzenetére


Dusee
őstag

nekem is az van, eddig semmi extra.
wifi drivert, meg ilyeneket állított vissza vadonka benne a v20l-ből, meg lett egy olyan fícsör, hogy automatikusan lecsatlakozik a nagyon gyenge wifiről, hogy spóroljon az akksival.

látom megjött közben az illetékes :R

[ Szerkesztve ]

(#18342) Magnat válasza peter_27 (#18303) üzenetére


Magnat
veterán

Biztos h nem az alkalmazott appoktól függ, nekem az első készülékem v20b-vel gyári állapotban a legelső töltésnél azonnal bsod-t produkált... 2 nap múlva visszavittem, kicserélték másikra, az is csinálta, de ritkábban.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#18343) vadonka válasza Dusee (#18341) üzenetére


vadonka
csendes tag

a v20l wifije a legjobb a friss verzióban benne van alapból amit írtál. ha nagyon szar az rssi és erőlteti a wifit a teló az nagyon bírja enni az aksit a hibajavítás miatt ezért van egy térerő limit benne ami alatt egyébként is használhatatlan lenne a wifi és akkor lekapcsolódik az ap-ról.

Dedicated kernel developer

(#18344) vadonka válasza korpicschess (#18340) üzenetére


vadonka
csendes tag

a sharednél a gpu memória megmarad 128mb-on 32 megát megoszt a rendszerrel. egy workaround patch oldja meg, hogy ne fagyjon de vannak ritka és ismeretlen hibái :F

a sima ramhack meg 32 megát elszív a gpu-tól marad neki 96mb így nincsenek ezek a gondok de cserébe nem megy a reboot. a teló kikapcsol a rebootnál, vissza kell nyomni a power gombbal.

van akinek semmi baja a shared verzióval de van akinek akadnak gondjai, ezért van ez is az is.

lassan már fura, hogy nem angolul kell vakerálnom :U
az orosz meg a távolkeleti fórumok még poénabbak, ott senki nem tud angolul normálisan :)
a google fordító hotkeyen van már egy ideje :D

[ Szerkesztve ]

Dedicated kernel developer

(#18345) Dusee válasza vadonka (#18343) üzenetére


Dusee
őstag

igen, ezt szerettem volna én is kifejezni :D

(#18346) korpicschess válasza vadonka (#18344) üzenetére


korpicschess
veterán

Aha. :) En is igy ertettem, nalam ott sem volt gond. A testes is felment siman. Vicces az iron kerneles bootanim.. bencheltem, ahhoz felraktam a 96osat, aztan az anim maradt.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#18347) peter_27 válasza Magnat (#18342) üzenetére


peter_27
aktív tag

ok. Akkor ti vigyétek szervizbe. Én majd felteszek egy másik romot. (mint ahogy az első hsz.-ben is írják.) De azért örömmel olvasnám a ti érveléseteket a hw hibáról, mert azt egy reboot nem javítja meg.

Galaxy S10

(#18348) vadonka válasza peter_27 (#18347) üzenetére


vadonka
csendes tag

nem hardver hiba, gagyi a vas sajnos. kicsit lutri kifogni egy jó verziót. én kóreából rendeltem ebay-en keresztül, nincs is vele semmi bajom. amit a t árul azok közt vannak érdekes darabok..

Dedicated kernel developer

(#18349) vadonka válasza korpicschess (#18346) üzenetére


vadonka
csendes tag

/system/media/ vagy /data/local/ alatt lehet eldugva, ha zavar onnan szedd ki :)

Dedicated kernel developer

(#18350) Balázs1986 válasza peter_27 (#18347) üzenetére


Balázs1986
addikt

Gyenge minőségű hw, megbízhatatlan működés -> ha szoftverrel beszabályozható, bele lehet nyúlni, hogy stabilabb legyen. Erre jó lehet egy friss rom. Itt egy érvelés, hogy miért nem zárom ki, hogy hw és egyben sw gond is lehet. Még mindig nem tudom elvetni. Már csak azért is, mert ha tisztán sw, akkor csak tényleg érdekes, hogy van akinek előjön akármilyen rom mellett, meg van, akinek semmilyen rom mellett se. Ráadásul már áprilisban is beszéltünk olyanokról, hogy úgy érezzük, mint ha a régebbi és újabb Telenor készletek között is lenne különbség, és akkor is változó anyagminőségre jutottunk.

vadonka: "nem hardver hiba, gagyi a vas sajnos." Ezt hogy kell érteni? :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.