Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:00:57

LOGOUT.hu

LG G4 téma-összefoglaló
[ Gyakran Ismételt Kérdések, Tippek, ROM-ok, Letöltések ]
Hivatalos OFF-topik: G4-csúcstalálkozó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26151) Stauffenberg válasza szizoka (#26150) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ha nincs vele gondod ne piszkáld (tök felesleges), várd meg míg jön magától frissítés (értesít majd).

Feltehetsz manuálisan frissebbet (V10e), de csak a telefon típusához passzoló KDZ-ből. Erről az összefoglalóban olvashatsz.

[ Szerkesztve ]

(#26152) szizoka válasza Stauffenberg (#26151) üzenetére


szizoka
csendes tag

Köszi!

akkor inkább nem piszkálom még, eddig nem találtam rajta hibát
remélem így is marad! :)

(#26153) zombinyul válasza szizoka (#26150) üzenetére


zombinyul
addikt

Ezzel a verzióval én maximálisan elégedett vagyok minden szempontból, én is azt tudom Neker tanácsolni, hogy ne piszkáld. :)

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#26154) #86973952 válasza szizoka (#26150) üzenetére


#86973952
törölt tag

HA csak nem akarsz mókolni a ROM -ban, akkor én is azt támogatom, amit felettem írtak. Bár azt gyanítom nincs ilyen vágyad.

(#26155) jolti05


jolti05
őstag

Stauffenberg + E2E4: Köszi a válaszokat és a tippeket. Semmire sem számítok az eladó részéről, de majd elválik :)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#26156) toto0569


toto0569
addikt


Hát megjött a VERUS tok.De nagy bumszli a teló benne. :(

(#26157) kp78


kp78
addikt

A google fotók törlése esetén nem is marad program, ami képszerkesztést tudna? Picsart nem rossz, de netet akar mindig.
Mit érdemes esetleg feltenni? Google fotók nekem nem annyira szimpi.

(#26158) toto0569 válasza kp78 (#26157) üzenetére


toto0569
addikt

Playről a Pixlr-t...

(#26159) Stauffenberg válasza kp78 (#26157) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Snapseed, tényleg mindent tud amit kell (még többet is), villámgyors és ez a szakmai körökben (mármint fotós szakmai körökben) is ezt tartják a legjobb mobilos szerkesztő appnak. Mellesleg ez is Google (megvették a fejlesztőket).

Ezzel rögtön a készüléken tudod szerkeszteni a RAW fájlokat is, nem csak a Jpeg-et.

[ Szerkesztve ]

(#26160) koxx válasza toto0569 (#26156) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Sajnos az összes impact protectionos toktól ilyen bumszli lesz a teló :/

(#26161) lukacsik válasza toto0569 (#26156) üzenetére


lukacsik
tag

Úgy nézem ugyan ilyen tokom van nekem is. Sajnos eltörik az alsó keret úgy kozéptájt. Nekem küldtek újat utána de a másik is ugyan így járt... Nagyobb szerencsét hozzá mint nekem!

(#26162) Saccco válasza Stauffenberg (#26159) üzenetére


Saccco
nagyúr

Azért az Aviary sem rossz, bár szerintem is igen jó a Snapseed.

szerk.: Tapasztalataim alapján ez a kettő a legjobb. :))

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#26163) Stauffenberg válasza Saccco (#26162) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Vannak még jó fotószerkesztők, de a Snapseedre mondják sokan, hogy a legjobb. Sokat kipróbáltam már és szerintem is.

Nálam a Snapseed + VSCO párossal le van tudva minden ami kell. Utóbbi nem a szerkesztőeszközökben erős, hanem a filterekben.

(#26164) kp78


kp78
addikt

Mindenkinek köszönöm, megnézem őket, vmelyik biztos bejön nekem is. :R

(#26165) toto0569 válasza koxx (#26160) üzenetére


toto0569
addikt

Sajnos...

lukacsik:már párszor beletettem meg kiszedtem belőle. Még jó...

link most ez van rajta

[link]Meg egy ilyenben tartom...

(#26166) karcsi3


karcsi3
tag

Sziasztok,

Olyan problémám lenne hogy nem jelentkezik be a google fiókba a telefonom , frissítettem v20g-re de csak upgraddel gondoltam először az a baj ugyh ment a factory reset ezután se lett jó ugyh vissza rajtam a v20b-t mert azzal nem volt gond de most se tudok bejelentkezni a google profilomba azt írja h sikertelen ehhez képest gépen kapom az emailt h megtörtént a bejelentkezés :S

Esetleg van valami ötletetek mi lehet a gond ?
Előre is köszönöm a segítséget.

(#26167) GEIL


GEIL
addikt

Hülye kérdésem lesz mert még nem fogtam kézben "quick circle" tokkal se G4-et se G3-at.....szóval a Quick circle toknak mindig van telóra pattintós "hátsó lapja is" ? vagy van olyan "qc tok" aminél fentmaradhat a gyári bőrős hátlap pl ? :U :U :U :F

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#26168) dkovizoli válasza GEIL (#26167) üzenetére


dkovizoli
addikt

Van mind a kettő fajta. Ami a hátlap helyére megy, abban van vezetéknélküli töltés is. Ami a gyári hátlapra megy pluszba, abban nincs.

(#26169) Mikemend válasza FerNandor (#26124) üzenetére


Mikemend
senior tag

A Cache-t a Beállítások -> Smart Cleaning -> Ideiglenes és Raw fájlok alatt törölhetsz :) Azért tudom, hogy ez a cache, mert van külön cache törlő is fent (még), ami az előbbi helyen lévő törlés után már nem talált más törölni valót. Úgyhogy a fenti útvonalon gyárilag beépítették.

A Verus tokról: nekem is bumszlivá tette, de fogásra masszívabb és kissé súlyosabb is lett a készülék, de néha ez valahogy biztosabb érzést adott, mint korábban a nagy, de könnyen kiesős korában. Most mondjuk a szilikonos (ál-bőr) hátlap van fent, ami bár alul nem védi, de vékonyabb, mégis jobb fogást ad, mint tok nélkül. Úgyhogy a Verus marad olyan esetekre, ha kirándulok vagy hasonló, napi használatra a szilikonos is elég.

A ROM-okról: a V20d után nem jött ki itthon más hivatalosan, legalábbis a Bridge szerint. Viszont hiába van Telekomos V20g, nem tenném fel mondjuk Vodás romra, mert fene sem tudja, mit állítana át. Viszont elgondolkodtam, hogy akkor a gugli kiadja a javítást, az LG el is végzi, erre hol akad meg? A szolgáltatóknál... Mert a gyártó is elvégezte a javítást, ha van Telekomos, de vodás nincs... :U

Végül a Snapseedről: ennek elődje volt gyárilag rajta, aztán lecserélte a Google Fotók. Szomorú is voltam, de most, hogy a Snapseed fent van, máris helyén a nyugalmam, mert tényleg az egyik legjobb! Az Adobe cucca sem rossz, de ez a Snapseed baromi könnyen kezelhető és tényleg nagyon tuti végeredmények hozhatók ki vele, ha játszani akar az ember. Még asztali gépes programokban is gondolkodom, hogy melyik tudná ezt. Talán a Perfect Effects, de ahhoz is izomgép kell, míg ez a Snapseed telefonon műveli szinte ugyanazokat (igaz, nem túl részletes beállításokkal)

[ Szerkesztve ]

(#26170) MaxxDamage válasza zack (#26139) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

V10-el csak jól jársz! :K :B
Ha jól néztem, akkor 130k+ környékén van (142k 24hó garral) mint mikor én vettem a G4-em (az 130k alatt volt 24hó garral mobilkereskedesből) :P ;]

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#26171) tirszin válasza Mikemend (#26169) üzenetére


tirszin
senior tag

Épp ma Próbálgattam az Adobe Lightroom ingyenes verzióját (asztalin kb. a best).
A mobilra nem ajánlom: nehézkes a használata, élesítést sajnos nem találtam benne, a magas tónusokat hiába húzom vissza minimumra, alig sötétednek. Szóval nem az igazi.

Az Adobe Photoshop Express sokkal jobb volt még a G2-n, de itt nem nyitja meg a RAW-okat.
Kipróbálom ezt a Snapseed-et, aztán referálok.

Egyébként jól jönne még egy olyan képnézegető, ami a RAW-ot is mutat.

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#26172) toto0569 válasza tirszin (#26171) üzenetére


toto0569
addikt

(#26173) sszemtelen


sszemtelen
őstag

Sziasztok!

Az mitől lehet hogy néha automatikusan átkapcsol a GPS Nagy pontosságúba akku kímélőről?
Sajnos meglátszik az üzemidőn is, így elég zavaró :/

Köszönöm!

(#26174) zombinyul válasza sszemtelen (#26173) üzenetére


zombinyul
addikt

Nem tudom, előfordult már nálam is. Szerintem valamelyik alkalmazás hülyíti meg.

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#26175) S. Laci válasza sszemtelen (#26173) üzenetére


S. Laci
tag

Nem kapcsolod időközben a GPS-t ki/be? Mert minden GPS bekapcsolással, vagy készülék újraindítással visszaáll "Nagy pontosság"-ra, ez az alapértelmezett beállítás. Nálam egy OFF készüléken így működik.

(#26176) OPiiPO


OPiiPO
addikt

Hali,

Ha valakinek dual SIM változata van, leírná hogyan történik pl. egy szám felhívásánál a két SIM közti váltás? Ki tudom választani hívás előtt hogy melyikről történjen, vagy fixen hozzá van rendelve egy személyhez egy szám? Tehát valahogy így, mint a Honor 4X-en?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#26177) tatraitamas


tatraitamas
csendes tag

Sziasztok!
Lg GFlex-ről váltottam. Volt azon egy funkció, amit itt nem találok, de nagyon hiányzik. GFlexen beállítható, hogy a főképernyő is forduljon el. Valaki tud erre megoldást? Köszi

(#26178) sszemtelen válasza S. Laci (#26175) üzenetére


sszemtelen
őstag

Nézd, itt volt a kutya elásva! :)

Múltkor véletlen állapotsávról ki, majd be kapcsoltam a Hely opciót, akkor valószínű akkor állhatott vissza a kis hamis..

Köszönöm! :)

(#26179) Ubul86 válasza Mikemend (#26122) üzenetére


Ubul86
őstag

nem nagyon szoktam semmit se bekapcsolni, meg kb a facebook és gmail ami állandó figyelem alatt van. A gps most le van véve közepesre (nem a nagy pontosságra), de akkor még ki is fogom kapcsolni ezek után, ha munkában vagyok. A cache dolgokat én is szoktam törölgetni mindig, meg mindig ürítem az appokat is a memóriából, ha befejeztem a nyomogatását a telefonnak, ezekkel én is elvagyok.

A lényeg: tegnap előtt este 10kor 100%-ra töltöttem fel újra, ma reggelre 71%-on van (vagyis majdnem 1.5 nap elteltével), tegnap pl fél órát skypeoltam a telefonnal pluszba, meg a városban voltam kb 1-2 órát császkálással töltve (gps-t érintve ezzel)

Szóval nem a teló a ludas és nem is a töltő, hanem az a napi 20 km-es mozgás, amit végzek hétköznap valószínűleg :D a gps meg gondolom állandóan logolja, hogy hol vagyok (LG health miatt is pl)

mondjuk a tegnap előtti esti töltésnél samsung gyorstöltőt használtam, már az angliai csatlakozóval, az kb 1.2 óra alatt feltöltötte...remélem azzal nem baszom szét, hogy másik töltőt használok, ami nem is ehhez a telefonhoz tartozik (samsung s6-hoz van)

[ Szerkesztve ]

(#26180) Stauffenberg válasza Ubul86 (#26179) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ha nem ragaszkodsz az LG Health-hez, akkor ajánlom a Google Fit-et, nálam az soha nem lökte még át a helymeghatározást nagy pontosságúra, cserébe nullához közeli fogyasztással mér mindenféle aktivitást (lépésszám, megtett kilométer, elégetett kalória, de automatikusan érzékeli a futást és a kerékpározást is, amiket külön aktivitásként számol).

(#26181) jimmedly


jimmedly
senior tag

Tegnap voltunk a Sólyombércen. Igen jó képeket csinál ez a teló! :-)
https://www.dropbox.com/s/k2cv4gwj9je3c4j/20160507_155559_HDR.jpg?dl=0

(#26182) Ubul86 válasza Stauffenberg (#26180) üzenetére


Ubul86
őstag

annyira nem ragaszkodok, mert anno, mikor még futottam, másik telót vittem (ezt nem mertem a párásodás miatt, ha úgy leizzadok :D ), ez az Lg Health tényleg annyira volt jó számomra, hogy mutatta kb, mennyit mentem - ha pontos volt egyáltalán - ami számomra épp elég volt, most, hogy szüneteltetem a futást.

Szóval akkor a Google Fit-et kipróbálom, köszi a tippet. :)

(#26183) e72pali


e72pali
csendes tag

Sziasztok!
Bénaságom véget kitöröltem a "Management"alkalmazást....hogy tudnám visszahozni,vagy újra letölteni???

(#26184) Viktor0610 válasza e72pali (#26183) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ha jól értelek, az nem egy alkalmazás, hanem egy mappa, különböző ikonokkal.
A gyorsabb (de "durvább") megoldás az LG Home adatainak törlése, így visszaállítja az alap "asztalt".
A bonyolultabb (de "finomabb") megoldás az ikonok pótlása. Erre az alapképernyőn a Widgets alatt a Settings ikonok között lesz lehetőséged. :)

Most én a "durvább" módot választottam. :D

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#26185) Jumbozorz


Jumbozorz
senior tag

Sziasztok,

Melyik a legújabb, legstabilabb firmware a telefonra?v20d van most az enyémen.

(#26186) Heisenberg69 válasza Viktor0610 (#26184) üzenetére


Heisenberg69
senior tag

Honnan van az a háttér? Nagyon tetszik.

Jumbozorz - az általad említett jelenleg.

[ Szerkesztve ]

SONY Xperia™ XZ Forest Blue

(#26187) e72pali válasza Viktor0610 (#26184) üzenetére


e72pali
csendes tag

Köszönöm szépen!😊

(#26188) Viktor0610 válasza Heisenberg69 (#26186) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nekem is. :D

Zedge appból töltöttem le. :)

Samsung Galaxy A54

(#26189) vigyori78 válasza Heisenberg69 (#26186) üzenetére


vigyori78
őstag

LINK

Viktor0610 beelőztél :)

Másik

[ Szerkesztve ]

(#26190) racerx válasza OPiiPO (#26176) üzenetére


racerx
őstag

VAn adual sim beállításoknál, egy költségtakarékos üzemmód, amivel minden egyes sim kártyához hozzás lehet rendelni, hogy melyik simmel hívja. (mondjuk nálam a 2. slotban adat van, úgyhogy nem próbáltam -de a leírásában ez van)

(#26191) bigrock válasza OPiiPO (#26176) üzenetére


bigrock
addikt

Az előlapi érintő gombok közé be tudsz illeszteni egy SIM váltó gombot és itt kiválasztod, hogy melyikről hívjon. A stock dialer ilyen szempontból eléggé fapados, én a PixelPhone-t használom, abban nagyon részletesen lehet testre szabni a dual-sim funkciókat.

(#26192) zombinyul


zombinyul
addikt

Mikor rossz volt az üzemidő, töröltem a Chrome frissítéseit.
Hogy tudnám azokat újra telepíteni? Ha Playben rámegyek, csak a megnyitás, meg az eltávolítás opció létezik.
Mióta töröltem a frissítéseket, nem tudok háttérben Youtubeozni, ezért érdekelne a dolog.
Köszi!

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#26193) Viktor0610 válasza zombinyul (#26192) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Miért? Lehetett háttérben Youtube-ozni? :Y

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#26194) zombinyul válasza Viktor0610 (#26193) üzenetére


zombinyul
addikt

Igen. Elindítottál egy tetszőleges videót, nyomtál egy szünetet, megnyitottál egy új lapot, ésértesítési sávba kirakta. Onnan lehetett folytatni a háttérbe rakott videót.
De most az istenért se tudom frissítebi a Chrome-ot.

[ Szerkesztve ]

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#26195) sszemtelen válasza zombinyul (#26194) üzenetére


sszemtelen
őstag

Ez inkább egy kis sunyi trükk, mint tervezett fícsör ;] :DDD

(#26196) Viktor0610 válasza zombinyul (#26194) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nálam nem jön össze. :( :D

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#26197) zombinyul válasza Viktor0610 (#26196) üzenetére


zombinyul
addikt

Ez a baj, hogy már nálam se... Se táblagépen (bár ott eddig se működött a funkció), se a telefonon...

sszemtelen: az lehet. ;]

[ Szerkesztve ]

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#26198) Brain75 válasza OPiiPO (#26176) üzenetére


Brain75
senior tag

van egy ikon alul.
Ezzel kell váltani a kártyák között.
Amelyiken áll azzal hívsz.

ÜDv

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#26199) s3nsitivity


s3nsitivity
addikt

Sziasztok!

Erősen gondolkozok, hogy a következő hetekben beszerzek egy ilyen jószágot dual sim-es verzióban. :)

Az összefoglalót végig nyálaztam természetesen de azért lenne pár kérdésem. :D

- Mi a különbség az N-es és a P-s verziók között?
- Mind a 2 sim tudja a 4G-t? (Az egyik kártyám csak adat így az lenne a másodlagos de arról menne a net)
- Lehet és ha igen megéri-e utángyártott bőr hátlapot vásárolni?
- A Qi töltés milyen sebbességet produkál?
- Van már nem gari vesztéses root 6.0 alá? (Esetleg 5.1-et rootolni és OTA survival létezik?)
- ADB-s DPI állítás után szétcsesződnek a system appok?

:R

[ Szerkesztve ]

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#26200) E2E4 válasza s3nsitivity (#26199) üzenetére


E2E4
aktív tag

Gyors válaszolok, amikre tudok:

- Mi a különbség az N-es és a P-s verziók között?
- A P-s tudja a B20 (800 MHz) LTE-t ha EURÓPAI régió kódos.

- Mind a 2 sim tudja a 4G-t? (Az egyik kártyám csak adat így az lenne a másodlagos de arról menne a net)
- Tudomásom szerint, igen.

- Lehet és ha igen megéri-e utángyártott bőr hátlapot vásárolni?
- Én csak filip toknál végeztem felmérést, abban gyatrább az utánagyártott minősége a gyárinál. Jómagam a bőr hátlapnál sem vennék utángyártottat. (Persze ez egyéni preferencia kérdése.)

- A Qi töltés milyen sebességet produkál?
- Dupla SIM-esnél semmilyent. Ott ez az elehetőség nem él. (A QI csatlakozó helyén van a 2. SIM kártya.)

- Van már nem gari vesztéses root 6.0 alá?
- A fórumban írtak alapján, még nincs.

A többi kérdésre válaszolnak majd a szakértők. :)

[ Szerkesztve ]

SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.