Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:34:14

LOGOUT.hu

LG G3 összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21851) bigdigit


bigdigit
addikt

Pár észrevétel korábbi témákhoz:
A current version not....akármi csak akkor jön elő indításkor ha nem telenoros romot rakok fel a telefonra.Egyéb esetben nincs hibaüzenet sem.Szóval nem is értem ez miért lenne garanciális probléma.
A másik téma még mindig az SD kártya elérése.Mint egy napja volt szó róla A TC frissült és valamit mókoltak vele mert ahogy le van írva benne ha eljátszuk az általa felkínált választási lehetőséget már lehet törölni SD-ről ezzel a programmal is.Korábban nem lehetett.Szóval továbbra is 5.0 alatt nem menedzselhető csak úgy az SD kártya.
Telenoros gyári rom minden piszka nélkül.

De van egy kérdésem is.Központi szervizbe csak simán beeshetek az utcáról is vagy érdemes előbb telefonálni?Repedés sz infránál szindróma.Mondjuk ha nem adnak valami cserét engem elérni sem tudnak utána mert másik telefonom nincs.

(#21852) hito


hito
nagyúr

Itt ajánlották az XCam LG nevezetű appot, mint amivel lehet 60fps 1080p videót felvenni. Kipróbáltam, hiába állítjuk át 60fps-re, ugyanúgy 30-cal rögzít, mint a gyári. Legalábbis VLC codec információ szerint, és szemre sincs semmi különbség.

Esetleg nincs valami valóban működő megoldás 1080p@60fps-re?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#21853) RECSKA válasza hito (#21852) üzenetére


RECSKA
veterán

Nekem mukodik xcam lg-vel.

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#21854) hito válasza RECSKA (#21853) üzenetére


hito
nagyúr

KK, vagy LP? VLC is 60fps-t ír?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#21855) waces válasza bigdigit (#21851) üzenetére


waces
aktív tag

ha cserekészüléket is akarsz, akkor célszerű egyeztetni, de egyébként beeshetsz az utcáról és pár óra alatt kész

Every living creature on earth dies alone.

(#21856) RECSKA válasza hito (#21854) üzenetére


RECSKA
veterán

Lolli. De szemmel lathatoan jobb a 30fpsnel.

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#21857) hito válasza RECSKA (#21856) üzenetére


hito
nagyúr

Na akkor itt valami turpissag lesz :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#21858) vatomi válasza hito (#21854) üzenetére


vatomi
aktív tag

Nekem is Loli

(#21859) hito


hito
nagyúr

Erdekes dolgot tapasztaltam: ha az ujjammal letakarom a lezeres fokuszt, akkor is rendesen tud fokuszalni, ugyanolyan elesek lesznek a kepek. Ez akkor csak egy seged? Nelkule is ugyanugy mukodik a fokusz? Bocs a csapongasert, meg a sok kerdesert, uj nekem meg a gep :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#21860) Meggyi001 válasza hito (#21859) üzenetére


Meggyi001
veterán

Anélkül is tud, csak vele kicsit gyorsabban.

https://gamergep.hu/

(#21861) hito válasza Meggyi001 (#21860) üzenetére


hito
nagyúr

Hm, őrület :))

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#21862) Meggyi001 válasza hito (#21861) üzenetére


Meggyi001
veterán

:D

https://gamergep.hu/

(#21863) andreas49 válasza hito (#21852) üzenetére


andreas49
senior tag

Az XCam-nak külön van KitKat-ra és külön Lollipop-ra apk-ja, nem jó keverni. Nálam is ment azokkal a beállításokkal, amikor kipróbáltam.

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#21864) hito válasza andreas49 (#21863) üzenetére


hito
nagyúr

Tudom, es az L-t raktam fel. Fene tudja mi lehet.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#21865) radirr85 válasza hito (#21859) üzenetére


radirr85
csendes tag

De vaksötétbe nem tud fókuszálni kipróbáltam. Hiába lézeres és nem kéne neki fény nem megy...

(#21866) Khelben válasza radirr85 (#21865) üzenetére


Khelben
nagyúr

Parasztvakítás... :)

(#21867) gusthy válasza radirr85 (#21865) üzenetére


gusthy
veterán

Azért lássuk be, hogy vaksötétben te se látod, hogy mit akarsz lefotózni :P

(#21868) varmi2 válasza radirr85 (#21865) üzenetére


varmi2
nagyúr

A lézer nem világítja meg a tárgyakat, hogy tudjon fókuszálni, csak beméri, hogy az adott tárgy milyen messze van. Így gyorsítja a fókuszt. Ennyi, nem több, nem kevesebb. Vak sötétben nem kell csodálkozni, hogy nem tud fókuszálni.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#21869) hito


hito
nagyúr

Ebben kérnék szépen egy kis segítséget. 1. hsz-ben lévő letöltések között van jópár fájl. Én ebből az apk-t töltöttem le és telepítettem a készülékre, de a választható fájlformátumok között nincs raw, sem dng. Ha a jpeg-en kívül mást választok (pl. bayer-mipi-10bggr, vagy bármi mást), nem menti el a képet, csak exponál és ennyi.

Akinek jó az angolja, meg érdekli a téma, kicsit beleolvasna a topicba, hátha rájön mi a titka a raw-ba való fényképezésnek. :R

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#21870) RECSKA válasza hito (#21869) üzenetére


RECSKA
veterán

Xcam lg.

Tokeletesen rogzit raw-ba. :)

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#21871) hito válasza RECSKA (#21870) üzenetére


hito
nagyúr

A Settings kiegészítővel. Az meg nem elérhető számomra, mert valamiért nem tudok fizetni a Play-ben egy ideje :O :(((

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#21872) Zolio3 válasza hito (#21869) üzenetére


Zolio3
senior tag

Már nem azért, de ettől a rawtól sem kell hanyat vágni magát az embernek. A legtöbb ki sem használja. Már most mint 100 fajta raw formátum van, melyek egy része még csak nem is kompatibilis egymással. Ezt most eltárolod évekig, foglal csomó helyet, aztán 20 év múlva ki tudja mi lesz. Rosszabb esetbe már nem fognak hozzá kompatibilis programot gyártani, letölteni sem, aztán csak ott van. 20 éve még mindenki floppyra mentett mindent, most meg csak múzeumba tudsz meghajtót venni. Ha neked most és azonnal szükséged van a "digitális negatívra", akkor oké, de én hosszú távra semmi esetre nem terveznék vele. Már most eltérések vannak raw formátumok között, tényleg ki tudja mit hoz a jövő. De a kész fájlok formátumai, amin átment egy egyébként veszteséges tömörítési eljárás is, az sicher 20 év múlva is használatos formátum marad.

(#21873) hito válasza Zolio3 (#21872) üzenetére


hito
nagyúr

Nem eltárolni szeretném, hanem jobb minőségű képeket lőni, utána saját ízlésemnek megfelelően az arra érdemes képeket feldolgozni és menteni 100% minősgében jpegbe. Nem kell ezt túldimenzionálni. Számomra a készülék jpeg motorja használhatatlanul szar. Persze ha nem nagyítok vele, akkor semmi baj nincs vele.

S5-öm jpeg kimenete teljesen használható volt (nem tökéletes), de a G3-é jóval gyengébb. Gyanítom a technika is gyengébb alatta. S5-ben pl. 1/2.6"-os érzékelő van, míg a G3-ban 1/3" ha jól tudom.

Illetve amiért még egy picit mérges vagyok az LG-re, az a kamera látószöge. Gyatra még mobilos mezőnyben is.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#21874) Meggyi001


Meggyi001
veterán

(#21875) hito válasza RECSKA (#21870) üzenetére


hito
nagyúr

Mégis sikerült fizetnem érte :C Mondjuk érdekes, mert utána küldött is a bankom egy sms-t, hogy tranzakció mégsem sikerült :U Az appot meg le tudtam tölteni playből.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#21876) Zolio3 válasza hito (#21873) üzenetére


Zolio3
senior tag

Semmiképp nem vitázni akarok veled, de ez még mindig csak egy okostelefon, és nem fényképező. Aki profi képet, és kidolgozást akar, az fektessen be egy fényképezőbe.

(#21877) Speedy86


Speedy86
aktív tag

Sziasztok!
Hamarosan én is csatlakozok hozzátok csak még azt nem tudtam eldönteni hogy 16 vagy 32 gb! Minnél többet olvasok utána annál bizonytalanabb vagyok! 30 ezer felárat megér szerintetek a 32es? Gyorsabb? Dual az csak az hogy 2 simes és lte?Tarhely annyira nem érdekel inkább a gyorsaság! 2 évig biztos megtartanam a telot!

Hálásan köszönöm a segítséget!

(#21878) hito válasza Zolio3 (#21876) üzenetére


hito
nagyúr

Több sebből vérzik amit írsz:

- ha ki lehet belőle hozni többet raw-val, akkor miért ne tenném?
- a fényképező nincs mindig az embernél, akkor meg miért ne lőhetnék vele a lehető legjobbat?
- a mai mobiltelefonok egyre inkább alkalmasak lesznek egy közepes kompakt kiváltására
- észrevettem, hogy ez egy mobiltelefon

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#21879) varmi2 válasza Speedy86 (#21877) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ha több évre tervezel vele, akkor érdemes a 3GB -t venni. Az árkülönbség meg 20k legalabb is ahol en vettem 3 hete.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#21880) Speedy86 válasza varmi2 (#21879) üzenetére


Speedy86
aktív tag

Te hol vetted? Én a vip phonenal néztem 95 ért!

Valakinek van amúgy z3al összehasonlítási alapja?

(#21881) varmi2 válasza Speedy86 (#21880) üzenetére


varmi2
nagyúr

terero.com
Itt sokan vették innen, és korrektek, én sem mondhatok mást. Elégedett vagyok velük.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#21882) Speedy86 válasza varmi2 (#21881) üzenetére


Speedy86
aktív tag

Biztos ez az az oldal? :)

The project is to create a company that stands out in the market for the production of silver jewelry designed and produced exclusively in Italy.

(#21883) varmi2 válasza Speedy86 (#21882) üzenetére


varmi2
nagyúr

Kell bele egy kötőjel :B
ter-ero.com

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#21884) Speedy86 válasza varmi2 (#21883) üzenetére


Speedy86
aktív tag

Köszi, így már jó :)
Tényleg korrekteknek tünnek a weboldalt leszámítva :)
Aránylag olcsó ha tényleg gyártói gari van rá nem bolti.
Ezek eredeti dobozosak magyar menüvel ugye? nem csak valami OEM cucc?

(#21885) varmi2 válasza Speedy86 (#21884) üzenetére


varmi2
nagyúr

Rendelés előtt felhívtam őket, és azt mondták, hogy 1év teljeskörő gyártói, és utánna 1 év teljeskörű bolti.
De az itt a tapasztalatt, ha van áfás számla, akkor a szervízbe javíítják.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#21886) gusthy válasza hito (#21878) üzenetére


gusthy
veterán

Alapvetően igazad van szerintem, az, hogy "képesek lesznek egy közepes kompakt kiváltására", nagyon limitáltan igaz egyelőre. Ugyanis még a leggagyibb kompakt optikája is köröket ver a mobilokéra, nem véletlen az se, hogy az LG pont ezen javított a G4 esetén.
És nem nagyon vannak nem fix objektíves mobilok.

[ Szerkesztve ]

(#21887) Zolio3 válasza hito (#21878) üzenetére


Zolio3
senior tag

Nem vérzik. Amennyibe ez a telefon kerül, annyiért - bár még olcsóbban is - már elég komoly optikával bíró masinát veszel manuális móddal, optikai zoommal, és 20 megapixel felett, és valószínűleg wi-fi képes is lesz. Ha én kirándulni megyek, vagy buliba, családi, vagy egyéb összejövetel, akkor olyan ketyerét viszek magammal, amit kifejezetten erre készítettek. Vannak helyzetek, hogy nincs nálam fényképező, jó lenne valamit megörökíteni, de akkor beérem azzal, ami van. És még ez is bőven jó arra külön flancolás nélkül. Ja! Itt komoly optika alatt azt értem, hogy a g3-hoz képest. De g3 ár környéki fényképező is kenterbe veri optikailag a g4-et is.

[ Szerkesztve ]

(#21888) hito válasza Zolio3 (#21887) üzenetére


hito
nagyúr

Ok, akkor hadd fogalmazzak maskepp. Ha nem gond, akkor eldontenem magam, hogy hogy hasznalom es hogy hasznom ki a mobiltelefonom adta lehetosegeket. Neked nem muszaj, de ne fajjon mar annyira, hogy rawba akarok fenykepezni vele, amit mar meg is tettem es jelentem erdemes volt azt az 1-2orat raszanni a dologra.

En ezzel a gyozkodest befejeztem, kerlek Te se probalj meggyozni az igazadrol, nem ertunk egyet, pont.

gusthy: kb. De remeljuk ez a folyamat csak felgyorsul.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#21889) Zolio3 válasza hito (#21888) üzenetére


Zolio3
senior tag

Nem, nem szeretnélek meggyőzni! Ez egy nyilvános fórum, amit sokan olvas(hat)nak. Jó volt kivesézni ezt a dolgot, hogy aki kevésbé ért hozzá az meg tudja érteni mi a raw, és egyáltalán kell e neki, ki tudja e használni. Sokan így azt hihetik, hogy ez valami pluszt hoz ki, de egy átlagember számára (aki elfogadja a képet olyannak, amit a készülék dolgoz ki), annak ez "felesleges", és az minek akarjon rawot. Nyilván, aki tudja mit akar, és mire jó, az használja ki, ebben semmi kivetnivaló sincs!

[ Szerkesztve ]

(#21890) gusthy válasza hito (#21888) üzenetére


gusthy
veterán

Valóban reméljük, de itt van egy ellentmondás. Egyre vékonyabb telefonokat akarnak a "zemberek", miközben az optikának térfogata van. Mindenesetre én is kíváncsian nézem a fejlődést. (Az optikai zoomra fogalmam sincs, milyen megoldás tud születni.)
Egyébként van egy egyszerű tesztem erre : három méterre a könyvespolctól lefotózom azt, és akkor jó, ha el lehet olvasni a könyvek címét. Ezt a tíz éves kis Canon kompakt is tudja, és még nem láttam olyan mobilt, ami szintén.

(#21891) lacruise


lacruise
tag

Nem tudom, hogy irto nagy hulyeseget csinaltam e vagy sem, de rendeltem magamnak egy G3-at (3/32 verziot). Elvileg jovoheten megkapom.
Ahogy ezt a forumot elnezem lesz mit olvasgatnom.

LG G5 & BB Z30

(#21892) varmi2 válasza lacruise (#21891) üzenetére


varmi2
nagyúr

Szerintem nem követtél el hülyeséget, abból a pénzből, amit ráköltöttél, kihoztad a maximumot. :)

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#21893) lacruise válasza varmi2 (#21892) üzenetére


lacruise
tag

remelem is :D eleg pici penzert vettem, kartyfuggetlenul, ugyhogy szerintem jol jartam, de majd meglatjuk, hogy hogy fogom tudni megszokni

LG G5 & BB Z30

(#21894) hito válasza Zolio3 (#21889) üzenetére


hito
nagyúr

Ebben egyetértünk.

gusthy: hát, nekem nincsenek elvárásaim a készülék vékonyságát illetően, volt S4 Zoom-om és K Zoom-om is :D Nokia 808-cal próbáld meg, kölcsönadom! Garantálom, hogy jobb lesz, mint a 10éves Canon kompaktod ;]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#21895) takika258


takika258
tag

Valaki nem tudna adni egy linket jo hatterkepekhez mert a mit neten talatam az csak szetvanm huzva :))

Sony Xperia P,Sony Xperia SP,LG G3

(#21896) Meggyi001 válasza takika258 (#21895) üzenetére


Meggyi001
veterán

Parancsolj

https://gamergep.hu/

(#21897) Viktor0610 válasza Meggyi001 (#21896) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Hát ez meg milyen oldal? :D

Pénzért tudok letölteni háttérképet? Akkor már inkább Zedge vagy Google képkereső. :))

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#21898) Meggyi001 válasza Viktor0610 (#21897) üzenetére


Meggyi001
veterán

Úhh, bocs, tavaly még ingyen tudtam róla szedni asszem, még a nokiaprogramok.hu oldalon találtam a linket anno. Akkor hagyjátok ha fizetős lett, menjenek a francba, és bocsi mindenkitől :) Lehet csak pár lépet tudtam leszedni, próbából...

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#21899) Meggyi001


Meggyi001
veterán

És ez? Itt jó sok kép van vegyesen, csak nem tudom a méretük jó e.

https://gamergep.hu/

(#21900) Viktor0610 válasza Meggyi001 (#21899) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Egyet néztem meg, pici méretű, még csak HD sincs.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.