Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-31 20:13:45

LOGOUT.hu

Tisztelettel megkérünk mindenkit, hogy először az összefoglalót olvassa el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) Demonlaci2 válasza zizol (#897) üzenetére


Demonlaci2
tag

Így van. Az én második Z2-esemen is KitKat-volt, de a 230-as romot egyben telepítette fel frissítésként, a 226-ost törölhették, mert hibás volt a kikapcsolt telefon töltés közben nem kacsolta ki a kijelzőt, szerintem így már tökéletes. A Lenovo Smart Assistant segítségével frissítettem, az update.zip-et jól eltettem, hátha még szükség lesz rá. :)

[ Szerkesztve ]

(#902) omega68 válasza Demonlaci2 (#901) üzenetére


omega68
csendes tag

Ha esetleg megint behalna az új telefonod ! :DD

(#903) FOX888 válasza FOX888 (#890) üzenetére


FOX888
tag

A jótállási jegyen a következő szerepel az jótállás időtartamára (bélyegzővel ráütve): Gyártó által megadott!

Akkor már csak azt kellene tudni, hogy mennyi időt ad a gyártó?!

(#904) csokisüti


csokisüti
csendes tag

Sziasztok!

Légy szíves valaki mondja meg mitől van lollipop 5,0.2 van Vibe Z2 Pron a facebookon teljesen " mindegy milyen bejegyzést nyitok meg" általában lefagy fekete kockák jelennek meg vagy vissza megy facabook elejére vagy kilép.
Válaszokat előre is köszönöm. :K

István

(#905) TOZ


TOZ
addikt

Eldolni latszik a helyezte. Nagyon jo arat kaptam. :C

Sok ev stock droid utan remelem megbaratkozunk, es a meret sem lesz nagy problema. Mondjuk 190/95 vagyok. ;]

Vagy inkabb sima Z2?!

[ Szerkesztve ]

(#906) Demonlaci2 válasza omega68 (#902) üzenetére


Demonlaci2
tag

Ja,ja... :D

(#907) dome008 válasza csokisüti (#904) üzenetére


dome008
csendes tag

Szintén zenész. Ugyanez idegesít engem is. Szerintem Facebook lehet a ludas, mert ha Chrome-ból nyitod meg az oldalt akkor tökéletesen fut.

(#908) arnd válasza TOZ (#905) üzenetére


arnd
senior tag

Van stock módja, nem kell lemondanod erről.

(#909) TOZ válasza arnd (#908) üzenetére


TOZ
addikt

Azt tudom. Nezegettem a videokat, a Vibe UI azert ad bőven komoly kényelmi funkciókat, ha jól látom.
Az egykezesre kicsinyített képernyő pl. parádésan néz ki.

A mérettől fostolok pöppet.
Ugyanakkor 100 alatti arat kaptam a nagykeren keresztül... Ami sokat nyom a latban. Kár, hogy a Z2 (mini) csak 720p...

(#910) arnd válasza TOZ (#909) üzenetére


arnd
senior tag

Jópofa ez a kis kijelzős mód, de gyakorlatban még soha sem használtam...
Nem lesz nagy elhiheted.

(#911) zizol válasza arnd (#910) üzenetére


zizol
aktív tag

Én néhányszor már használtam. Jópofa és ami a fontos, használható!

Üdv, zizol

(#912) TOZ válasza arnd (#910) üzenetére


TOZ
addikt

Ma valahol megfogdosom, remelem az Orson valamelyik boltban (MM, Edig, Euronics) csak lesz egy kirakva. Aztan, ha fajin, lerendelik nekem.

Szombaton volt a kezemben, de akkor még nem volt ennyire képben. X2 méretre elég lenne, de ott az akku kicsi, illetve elég műanyag az egész.

(#913) RedCactus válasza csokisüti (#904) üzenetére


RedCactus
senior tag

Nálam is ezt csinálja, de a facebook beállításai között ki lehet választani, hogy külső böngészőt nyisson meg a hivatkozásoknál. Így már nem fagy le, igaz egy kicsit macerásabb a váltás.

(#914) Womb válasza TOZ (#909) üzenetére


Womb
senior tag

190/95 méretű emberfiának kell, egy ilyen méretű telefon. :)
Legkésőbb egy hét múlva azt mondod, soha kisebb telefont.

(#915) rdt89 válasza TOZ (#905) üzenetére


rdt89
addikt

161 vagyok de lapát kezekkel áldott meg a jó isten és nekem is még éppen elbírja az egykezes módot. Hozzám képest nagy a telefon, de kézbe véve még a éppen elviselhető kategória. :)

[ Szerkesztve ]

(#916) Demonlaci2


Demonlaci2
tag

Azt ugye tudjátok, hogy a teló a GPS, GLONASS, műholdakon kívül a kínai BEIDOU jeleit is veszi. Az hittem ez csak kamu, de ma délután Miskolcon 5 kínai műholdat is érzékelt. :DD :C :R

[ Szerkesztve ]

(#917) arnd válasza Demonlaci2 (#916) üzenetére


arnd
senior tag

Ezt nem tudtam. De azt igen, hogy nagyon jó a vevője. Itthon az igen megvasalt monolit födém alatt is 16 holdat lazán lát...

(#918) Demonlaci2 válasza arnd (#917) üzenetére


Demonlaci2
tag

Jól ki van ez találva.

(#919) arnd válasza arnd (#812) üzenetére


arnd
senior tag

Izé-mizé, jött egy újabb frissítés, de olyan DéJá vu érzésem van.
Legalább rutinosabb vagyok :)

Legközelebb frissítés előtt kikapcsolom a root-ot...

[ Szerkesztve ]

(#920) Demonlaci2 válasza arnd (#919) üzenetére


Demonlaci2
tag

A root-ot szerintem is el kell távolítani, amivel felrakjuk abban van egy eltávolítási lehetőség is. Van már esetleg valaki aki feltelepítette az újabb frissítéstítéstí???

(#921) arnd válasza Demonlaci2 (#920) üzenetére


arnd
senior tag

Nem nagyon látok különbséget... de még alig raktam csak éppen vissza a legszükségesebb dolgaimat.

(#922) Demonlaci2 válasza arnd (#921) üzenetére


Demonlaci2
tag

Ezek szerint, ha a root-ot levesszük csont nélkül frissül?

(#923) arnd válasza Demonlaci2 (#922) üzenetére


arnd
senior tag

Remélhetőleg...

(#924) omega68 válasza Demonlaci2 (#922) üzenetére


omega68
csendes tag

ROOT-al is frissül ! Csak nem szabad közben kikapcsolni ! :D

(#925) Demonlaci2 válasza omega68 (#924) üzenetére


Demonlaci2
tag

Biztos?

(#926) WOT-H-A-C válasza Demonlaci2 (#925) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

A root nem kavar be ilyen esetekeben, legrosszabb esetben ujra kell rootolni. Viszont ha van egy módosított recovery flashelve, vagy nem megy végig a telepítés az gond.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#927) vrgcsaba


vrgcsaba
csendes tag

Egy kicsit csalódott vagyok a „nyalókától”, Kit Kat simán nyomott az AnTuTu-ban 44k-t, frissítés után ez lecsökkent 41k-ra. Jött egy update és már csak 39k, és a mai frissítés után már csak 37k. :W
Nem akarom ezért még eladni, mert szeretem, de roppant bosszantó hogy elkapkodták ezt a váltást, és nem értem mire ez a kapkodás. Míg a samuk csúcs gépei csak mostanában kapjál a nyalókát. Nagyon reménykedem, hogy javítanak helyzeten, és vissza teszik a kivett szolgáltatásokat is.(két kopp, stb…)

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#928) arnd válasza WOT-H-A-C (#926) üzenetére


arnd
senior tag

Nálam semmi más nem volt csak root... Még csak nagyon régi sem volt a telepítés.

(#929) arnd válasza vrgcsaba (#927) üzenetére


arnd
senior tag

Érzésre nem lassult.

(#930) ctibor válasza vrgcsaba (#927) üzenetére


ctibor
senior tag

Ez érdekes. A "sima" Z2 a 4.4-es Android ROM-mal éppen csak 20 ezer feletti Antutu pontot adott, viszont most, a Lollipop frissítés után 24 800 valahányat mutat. :)

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#931) WOT-H-A-C válasza arnd (#928) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Attól függetlenül a root nem okoz ilyet!!

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#932) Demonlaci2 válasza vrgcsaba (#927) üzenetére


Demonlaci2
tag

Memória tisztítás és optimalizálás, felesleges fájlok törlése, CM Cleaner használata, feleslegesen induló appok letiltása és máris jobb a helyzet: 41421 pont
Egyébként sikeresen frissítettem a az új verzióra, de előtte azért a rootot eltávolítottam, amikor kész lett újra rootoltam. Szerintetek factory reset kell vagy nem, Samsungoknál mindig csináltam.

[ Szerkesztve ]

(#933) zizol válasza vrgcsaba (#927) üzenetére


zizol
aktív tag

Nyomj egy FR-t és rögtön 40e felett lesz. Antutu érzékeny arra, hogy mennyire van belakva a rendszer.
Egyébként a valós használatban semmivel sem lassabb a nyalóka. Ez nem a nyalóka és még csak nem is a Lenovo hibája, hanem az Antutué. Aminek egyébként sincs semmi relevanciája a valós használatra vonatkozóan. (Khmm, mint az közismert.) :) :)

Üdv, zizol

(#934) zizol válasza Demonlaci2 (#932) üzenetére


zizol
aktív tag

lassú voltam :)

Üdv, zizol

(#935) Demonlaci2


Demonlaci2
tag

Másodszorra 41701 pont.

(#936) Demonlaci2


Demonlaci2
tag

Milyen javítások vannak ebben a frissítésben, én különösebb változást nem látok.

(#937) arnd válasza WOT-H-A-C (#931) üzenetére


arnd
senior tag

Kettő esetben már nem érzem véletlennek. De az is lehet, hogy van még valami program is plussz ami bezavar(hat).

(#938) WOT-H-A-C válasza arnd (#937) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Inkább.. az lehet. Viszont ha azert rootoltad, hogy eltávolíts pár gyári appot, akkor meg van a válasz!

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#939) rdt89


rdt89
addikt

A majdnem 50 megás rendszerfrissítésből ami feltünt: Gyorsabb UI, a térerő erősebb, ha valaki észrevett még valamit, ne féljen megosztani. :)

(#940) arnd válasza WOT-H-A-C (#938) üzenetére


arnd
senior tag

Gyakorlatilag szinte csak a host file miatt szoktam.
Nyalóka alatt szinte nincs is felesleges program, illetve használom őket.

(#941) arnd válasza WOT-H-A-C (#938) üzenetére


arnd
senior tag

Legközelebb, hard reset után nyomom rá a frissítést.

(#942) ZoleeWolf


ZoleeWolf
aktív tag

Srácok segítség!!!

Ma jött egy frissítés a telóra, elindítottam, szépen le is ment a lenovos recoverybe majd újraindul és megállt a lenovo felíratnál és kész :W
Kikapcsolni kitudom, a lenovos recoverybe betudok lépni, de hiába indítom újra a telót ugyan ott megáll.
Szét vet az ideg :Y
Mit lehet evvel kezdeni?

(#943) Demonlaci2 válasza ZoleeWolf (#942) üzenetére


Demonlaci2
tag

Én is így jártam a múltkori frissítéskor. Beadtam a szervizbe, majd pár nap múlva vettem egy másik ugyanilyen telefont.Meg kellett volna várni a frissítést egészen az újraindulásig. De van megoldás, olvass vissza két oldalt. Ha hamarabb tudom a megoldást nem adom a szervizbe, ma két hete és még semmi, még jó hogy van tartalék. :D

[ Szerkesztve ]

(#944) ZoleeWolf


ZoleeWolf
aktív tag

Nem nyúltam bele, volt újraindulás, de leállt a lenovos felíratnál és 15 perc után is ott volt nem ment tovább.
Van megoldás? Jó lenne, keresem de tiszta ideg vagyok...

(#945) WOT-H-A-C válasza ZoleeWolf (#944) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Módos8tottál valamit a telefon szoftverén? Root cwm ilyesmi...

Érdekes , hogy már 3 telefont kinyírt a frissízés. Lehet , hogy az edigitál localizált romjaival van a probléma. Már ha mindegyik1 forgalmazótól azármazik.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#946) Dinger0 válasza ZoleeWolf (#944) üzenetére


Dinger0
csendes tag

Én is így voltam vele! Letöltötte a frissítést, telepitett majd ujraindult és csak állt a Lenovos kezdőképnél! Ujraindiottam a telefont és egyből befejezte a programok optimalizálását! Én médiába vettem!

(#947) Demonlaci2 válasza WOT-H-A-C (#945) üzenetére


Demonlaci2
tag

Nem a rommal van a gond, sajnos mi bénáztuk el a dolgokat. A rootot vegyétek le frissítés előtt, meg a vírusírtót is meg a Busyboxot is. Sőt frissítés előtt nem árt egy root nélküli busybox mentes factory reset.

(#948) WOT-H-A-C válasza Demonlaci2 (#947) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Mondjuk a tiszta telepítés tényleg ajánlott...

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#949) arnd válasza ZoleeWolf (#942) üzenetére


arnd
senior tag

(#950) arnd válasza Demonlaci2 (#947) üzenetére


arnd
senior tag

Pontosan, viszont ma reggel kb. negyed óra alatt helyrehoztam :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.