Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-31 20:13:45

LOGOUT.hu

Tisztelettel megkérünk mindenkit, hogy először az összefoglalót olvassa el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) Mazsika válasza omega68 (#300) üzenetére


Mazsika
őstag

Az jo meglepodnek ha lenne barmi galiba ebbol! :U

[ Szerkesztve ]

Dáccsika

(#302) Mazsika


Mazsika
őstag

A széles érintés gyorsmenüs ikonba hogy tudom cserelni a parancsikonokat!?

Dáccsika

(#303) broland79


broland79
csendes tag

Sziasztok
Sony Xperia Z3-ról áttérni egy ilyen Lenovora csalódás, vagy feljebb lépés lesz? Lehet érzékelhető különbség valamiben a méreten kivül?
Mindenképpen két szimes telefonra van szükségem és az elmúlt években végigkóstolgattam a kategóriát. Nagyon jó alternativának tűnik. Ami fontos még a megbizhatóságon kivül, az a fényképek minősége. Arról nem sokat olvastam feljebb.
Köszönöm a tanácsokat!

(#304) 5423r válasza broland79 (#303) üzenetére


5423r
tag

Szia.

Hogy a Sony-hoz képest mennyire lesz előre lépés, azt nem tudom. Nekem előtte LG G2 meg Honor 6 volt, inkább partiban érzem velük.
Minőségre jobb érzés, nem vagyok fém fan, de azért jó kis háza van a készüléknek. Ezeknél szerintem szebb képeket készít, bár nem fotózok túl komoly dolgokat.
Ami hiányzik az a dupla koppos felébresztés, de az nekem nagyon, ha azt megszoktad Z3-on a akkor kicsit rossz lesz.
A rendszer stabil, szerintem akadás mentes, hibát csak azt találtam eddig (másfél hét), hogy a kisegítő lehetőségeknél mindig kikapcsolódnak a cuccok. (E-robot, Pushbullet).

Ha dual kell, és csúcsra vágysz akkor szerintem ajánlott készülék.
Bár van ugye Sony Xperia Z3 dual is, ha szereted az is megfontolandó, utána már csak Huawei Ascend Mate 7 dual vagy Xiaomi Mi Note marad a szinten szerintem, ha meg nem kell csúcs ott a kistesó is. A Lenovo Vibe Z2 5.5 collal. :)

Remélem segítettem kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#305) PrimaMateria válasza 5423r (#304) üzenetére


PrimaMateria
csendes tag

Linkelj már pls akárhonnan 5,5 colos kistesót,mert sohasem láttam mèg...

[ Szerkesztve ]

Lg 4x HD ----> Lenovo VIBE Z2 Pro

(#306) süti5 válasza PrimaMateria (#305) üzenetére


süti5
őstag

Szerintem X2-esre gondolt, csak az meg nem dual sim-es.

(#307) 5423r válasza PrimaMateria (#305) üzenetére


5423r
tag

Vibe széria

A szomszédoknál hivatalosan kapni is lehet, én ott vettem, majdnem a Z2-t adták oda nekem.
Ugye ez meg a hivatalos lenovo.sk, azért így linkeltem, hogy ne legyen összekeverhető a két készülék, és egyértelmű legyen, hogy nem elírás.

Sőt, a magyar szervíz is javítja. Ezt a választ tőlük kaptam.

"Az alábbi típusokat fogadjuk garanciális javításra a Lenovo okostelefonok közül (csak akkor, ha az EU országaiból származnak, azaz Svájcból és Norvégiából sem):

A316i
A319
A328
A369i
A536
A606
A680
S580
S660
S850
S856
S860
A859
K920
Z2
X2"

(#308) PrimaMateria válasza 5423r (#307) üzenetére


PrimaMateria
csendes tag

Nem rossz,de jóval gyengèbb kijelző ès kamera tèren!

Lg 4x HD ----> Lenovo VIBE Z2 Pro

(#309) süti5 válasza 5423r (#307) üzenetére


süti5
őstag

Mennyibe került?

(#310) 5423r válasza PrimaMateria (#308) üzenetére


5423r
tag

Igen, minden tekintetben kis testvér. :DD Kis méret, kis felbontás, kis teljesítmény...
Viszont az csak 300 Euro környékén van. :)

(#311) süti5 válasza 5423r (#310) üzenetére


süti5
őstag

Huh az nagyon baráti.... kár, hogy nem forgalmazzák itthon....
90-100 rugó között best buy lenne.

(#312) PrimaMateria


PrimaMateria
csendes tag

Maga a dizájn szerelmeseinek jó lessz,de aki "csillagrombolót" szeretne,az ne várjon tőlle csodát,mert abban a kategóriában sok jó ellenfele akad!

Lg 4x HD ----> Lenovo VIBE Z2 Pro

(#313) BakyG


BakyG
csendes tag

Egy-két tapasztalat a szerviz után. A térerő gondok valamennyit javultak, de ez inkább a legutóbbi firmware frissítésnek köszönhető. Amit láttam egy network signal info nevű alkalmazással, hogy a térerő állandóan ingadozik (dB) /váltogatott a sávszélességek között, ami az energia gazdálkodásnak is lehet a következménye/, feleségem htc one x-ben ugyanaz a telenor kártya fixen stabilan tartotta a térerőt. Szerintem még mindig a telenor lefedettséggel is lehet gond, amin a fém hátlap nem sokat javít (blokkolja a térerőt). Ettől függetlenül nagyon jó telefon és szerencsére hamarosan a telenort is elhagyom.

Másik probléma az automatikus újraindulás volt, de az már a szerviz előtt is megszűnt az új firmware-nek köszönhetően. Mostanában semmi gondom nincs a telefonnal, kiválóan működik, gyönyörű a kijelzője, a méretei éppen elfogadhatóak, soha nem akadt még meg és két napot fixen kibír az akkuja még játékkal is.

Alig várom a Lolipop frissítést, ami szerintem végleg megoldhatja ezeket az apró gondokat. Én még nem bántam meg hogy megvettem, nálam a dual sim volt a legfontosabb, a gyors internet (4G), és a komoly hardver. És még a szerviz is korrekt és gyors (főként ennek a tesztelésére adtam le szervizbe).

Ja és még egy nagyon fontos dolog. Az ütéseket is jól bírja. Már kétszer leejtettem egyszer a sarkára, egyszer a kijelzőre, de semmi baja nem lett egy két esztétikai sérülésen kívül, de azok se annyira feltűnőek.

(#314) süti5 válasza PrimaMateria (#312) üzenetére


süti5
őstag

Pl. milyen jó ajánlat van 90-100-ig dual simben?
Én most eléggé körülnéztem dual sim piacon, és bizony 90-100 között egy fenti Z2 nagyon is jó vétel lenne, ha forgalmaznák itthon.
Kamerában, prociban és kijelzőben gyengébb valóban, viszont van benne optikai stabi ahogy olvasom, ami azért egyáltalán nem általános....
A kamerája meg így is 13mp, és egyáltalán nem rossz.

(#315) zizol válasza süti5 (#314) üzenetére


zizol
aktív tag

Vibe Z

Üdv, zizol

(#316) süti5 válasza zizol (#315) üzenetére


süti5
őstag

Köszönöm...

(#317) broland79 válasza 5423r (#304) üzenetére


broland79
csendes tag

Köszi a választ!
Sony Z3-on nincs kopogtatós kijelzőfeloldás, legalábbis én nem használom, ha van is rajta. Az LG G3-on volt, azt használtam.
A Z3 dual is elgondolkoztató, de az jóval drágább (550-600 eur), ez a Lenovo Z2 Pro pedig 450-ből kijön.
Fotó és videóminőség miatt visszakozok még egy picit. Illetve a méret elég nagy, de az talán megszokható lenne. Őrlődök még...

(#318) Ombre85 válasza broland79 (#317) üzenetére


Ombre85
tag

Én ezzel a PRO-val nem nyúltam mellé méretben sem.
A korábbi telefonom kijelzője éppen 3x elfér ennek a telefonnak a kijelzőjén, emiatt aggódtam kicsit, de rövid idő alatt úgy megszoktam, hogy már zavarna is, ha akár fél collal kisebb lenne :DDD

(#319) xsad60


xsad60
csendes tag

Nekem is előjött a probléma, hogy púpos a hátlapon található fekete lemez. Azt vettem észre, hogy a led melletti területet lenyomva, mintha egy ideig odaragadna. Nem szedtem szét a telefont, szóval nem tudom pontosan mi található mögötte, de szerintem ott spóroltak a ragasztóval, vagy pedig egyszerűen nem raktak ahova kellett volna. Így kicsit nehéz elhinni, hogy a fém ház miatt van az anyagmozgás...bár...fene tudja. Gondolkozom, hogy gariztassam-e, bár nem zavar túlságosan.

(#320) Ombre85 válasza xsad60 (#319) üzenetére


Ombre85
tag

Sajnos nem találtam még olyan képet, vagy videót, ahol szétszednék, így nem tudom elképzelni, mi lehet mögötte, de eléggé érdekel. Ha nem vetemedik tovább, engem nem zavar, hogy eláll, főleg, ha többeknek ilyen. A led mellett megnyomkodva nekem is odaragad, ezek szerint tényleg igazad lehet, és csak a ragasztó engedte el...
Van olyan csavarhúzóm, ami oda illene a műanyagot tartó csavarokhoz, de nem merném szétszedni :)

(#321) xsad60 válasza Ombre85 (#320) üzenetére


xsad60
csendes tag

Azthiszem meglett a probléma. Az alábbi képen jól látható hogy ott, ahol az a panel van és van rögzítve azzal a 4 csavarral, ott nincs a hátlap mögött tulajdonképpen semmi. Egy kicsit alább pedig fogja valószínűleg a ragasztó, ott már oda van ragasztva valamihez. Ezért van hogy a teteje áll csak el a panel alsó része már nem, az a rész gondolom jobban ragasztott, és valszeg a fenti részre kevesebb ragasztó jutott, és amúgy sincs mögötte semmi ami megtámasztaná. Pozicionáltságát tekintve pedig teljesen egyezik azaz üres tér azzal, ahol felpúposodik a lemez.

[ Szerkesztve ]

(#322) Ombre85 válasza xsad60 (#321) üzenetére


Ombre85
tag

Hm.. Ezt jó, hogy meglelted :)
Akkor ezek szerint szervízben sem tudnák nekem mihez odaragasztani, ha bevinném. Marad így, ahogy van :)

(#323) xsad60 válasza Ombre85 (#322) üzenetére


xsad60
csendes tag

Esetleg ha konkrétan tudnák orvosolni azt a hibát, hogy kevés ott a ragasztó. Pont ezért, mert ha odanyomod akkor ottmarad, szal a lentebb lévő ragasztás megtudná fogni, csak gondolom kevés a gyári ragasztó mennyisége.

(#324) PrimaMateria


PrimaMateria
csendes tag

Valaki hozta már elő a Hidden menüt,eme csodánál? :-)

[ Szerkesztve ]

Lg 4x HD ----> Lenovo VIBE Z2 Pro

(#325) Mazsika válasza PrimaMateria (#324) üzenetére


Mazsika
őstag

Milyen hidden menüt?

Dáccsika

(#326) PrimaMateria válasza Mazsika (#325) üzenetére


PrimaMateria
csendes tag

USSD vagy MMI kód alapján vannak különböző belső menük.

Lg 4x HD ----> Lenovo VIBE Z2 Pro

(#327) Mazsika válasza PrimaMateria (#326) üzenetére


Mazsika
őstag

Hmm.. Ilyenekről még nem is hallottam...

Más:
Valaki tud hozzá jó autós tartót?

Dáccsika

(#328) BakyG válasza Mazsika (#327) üzenetére


BakyG
csendes tag

Én a Samsung EE-V200SA tartót használom. Tökéletesen tartja a telefont, nem remeg benne, pikk-pakk lehet ki/betenni, bármikor forgathatod álló és fekvő között és még utána is fixen tartja, nem konyul le, vagy rázkódik. Ezelőtt egy olcsó csipeszes autós tartóm volt. Nem ajánlom senkinek, ez viszont tökéletes. Most a speedshop-ban akcióban 6 eft-ért kapható, amúgy nem tudom mennyibe kerül máshol, mert én csak kaptam.

(#329) Mazsika válasza BakyG (#328) üzenetére


Mazsika
őstag

Köszönöm, be is rendeltem egyet, jónak néz ki! ;)

Dáccsika

(#331) süti5 válasza #45553408 (#330) üzenetére


süti5
őstag

Ahogy nézem még mindig 154 körül van az új ára, nekem az még sok.
Lg g3-mal szemezgetek, ugyanazt tudja kb és 125 körül van az ára.

(#333) jacis válasza broland79 (#317) üzenetére


jacis
nagyúr

Van dupla koppintos feloldás a Z3-ban :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#334) zizol válasza #45553408 (#330) üzenetére


zizol
aktív tag

Talán Szlovákiából a legkedvezőbb.

Üdv, zizol

(#335) zizol válasza zizol (#334) üzenetére


zizol
aktív tag

(#336) zizol válasza süti5 (#331) üzenetére


zizol
aktív tag

Csak az nem dual sim.
Illetve a dual simes D3 nem tudja a 800MHz-es 4G-t!

Üdv, zizol

(#337) süti5 válasza zizol (#336) üzenetére


süti5
őstag

Ez azért nem izgat annyira, mert az év 99%-ában úgyis városban használom, ott meg ez nem érdekes.
A maradék egy százalékban ha szükségem lenne netre, marad a 3g, na bumm:)

(#338) dome008


dome008
csendes tag

Sziasztok!
Immáron én is csatlakozom hozzátok :) Nagyon jó kis mobil, és örömmel olvastam, hogy Q2-ben érkezik az 5.0 is.

(#339) Ombre85 válasza dome008 (#338) üzenetére


Ombre85
tag

Gratulálok hozzá :)

Én már pár hete barátja vagyok az enyémnek és eddig semmilyen hiányt nem találtam benne, bőven kielégíti az igényeimet. Az én használatom mellett (néha 1-1 weboldal, menetrend app, viber, napi 1-2 telefon) 4 napot simán kibír :)
Egy apróság: Az akku kezelő alkalmazás az utolsó töltés óta eltelt időket csak akkor frissíti, amikor épp kedve van, van, hogy napokig 2 napot jelez. Ezt nem tudom, miért, de ha kellő ideig néztem, vagy ki-be lépkedtem, néha magához tért :DDD

(#340) süti5


süti5
őstag

Azt néztem, hogy az emag-nál most 150 akcióban a teló.

(#341) dome008


dome008
csendes tag

Azt esetleg meg tudjátok mondani, hogy új témákat, háttérképet stb honnan tudok letölteni? A volt Vibe Z1-emen a témakezelőben volt ilyen lehetőség, de itt csak pár adott van és semmi egyéb lehetőség.

(#342) miquci


miquci
tag

Üdv!Abban kérnék segítséget hogy lehet e az országban arany szinben kapni ezt a telefont.Köszönöm!

(#343) PrimaMateria


PrimaMateria
csendes tag

Akik vásároltak már a telóhoz tokot,tudnának pár képet feldobni róla ?

Lg 4x HD ----> Lenovo VIBE Z2 Pro

(#344) PrimaMateria


PrimaMateria
csendes tag

A zárolási kèpernyőn hogy tudok hátteret váltani a kamerakèpekből?

[ Szerkesztve ]

Lg 4x HD ----> Lenovo VIBE Z2 Pro

(#345) 5423r válasza PrimaMateria (#344) üzenetére


5423r
tag

Én sajnos nem tudom, de engem is érdekelne. :)

(#346) Mazsika válasza PrimaMateria (#344) üzenetére


Mazsika
őstag

Ezzel en is kuszkodtem egy darabig... A kepen amelyiket be akarod allitani, jobb felul van egy menu gomb (harom pont egymas alatt). Majd felhasznalva es onnan mar megtalaljatok...

Dáccsika

(#347) Mazsika válasza Mazsika (#346) üzenetére


Mazsika
őstag

Héé most már nem találom!?!? :O ezt nem értem!

Dáccsika

(#348) PrimaMateria válasza Mazsika (#347) üzenetére


PrimaMateria
csendes tag

Rájöttem! :)

Az albumban a jobb felső sarokban van a 3 pötty függőlegesen.A Felső "Háttérképet" kell kiválasztani(két háttérkép van,gondolom elírás,az egyik jelen esetben a felső zárolási képernyő lenne) és meg is van a zárolási képernyő! :)

de azért thx! :D

Lg 4x HD ----> Lenovo VIBE Z2 Pro

(#349) Mazsika válasza PrimaMateria (#348) üzenetére


Mazsika
őstag

Legeloszor ezt irtam en is... :DDD csak nem tudom hogy lett belole hatterkep. Regen nekem ott zarkepernyo volt.

Dáccsika

(#350) Ombre85 válasza PrimaMateria (#343) üzenetére


Ombre85
tag

Még amikor megvettem a telefont január végén, akkor rendeltem öbölből egy ilyen golyóálló tokot hozzá (úgy reklámozzák, hogy repül felé a töltény :DDD ) de persze csak annyi a különleges benne, hogy az előlapjában van egy vékony acéllemez. Azért ezt választottam, mert elegánsnak tűnik a telefonhoz, vékony, nem bumszli. Ha megérkezik (remélem hamarosan), akkor felteszek képet. Akkor is, ha bűn ronda lesz :D

[link]

Szemeztem még a bőr tokkal is 7-8k-ért, de a minőségétől félek ennyiért.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.