Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-31 20:13:45

LOGOUT.hu

Tisztelettel megkérünk mindenkit, hogy először az összefoglalót olvassa el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8701) berek21


berek21
senior tag

Nos tehát, minden szép és jó. Illetve, még rendelnem kellett egy pici szalagkábelt, a hang le-fel helyére, ugyanis lefelé nem működik. Amúgy minden szuper.

LG Velvet eladó!

(#8702) WOT-H-A-C válasza berek21 (#8701) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Szép munka! :C

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#8703) Luissimo válasza berek21 (#8701) üzenetére


Luissimo
veterán

Bocsi Haver,
Tudom ,hogy igértem Neked valamit, de még mindig nemtalaltam meg, de latom megoldottad.
GRATULA (taps)
Hamar igy szetszedted aruld mar el legyszi, hogy az, hogy gyengebb a mobiljelem, a wifim, a bluetoothom es abszolut nincs GPS jelem, azis valami szalagkabelproblema lehet, mert akkor rendelek kettot, de izibe :)

[ Szerkesztve ]

(#8704) berek21 válasza Luissimo (#8703) üzenetére


berek21
senior tag

Lehet, de nem biztos hogy rossz a kábel. Lehet csak kicsúsztak a foglalatukból. Szemből bal oldalt például egy antenna vezetéket lehet látni, ami nem is szalagkábeles.

LG Velvet eladó!

(#8705) Luissimo válasza berek21 (#8704) üzenetére


Luissimo
veterán

igen, de nekem az a gyanus, hogy a gyenge blututi, gyenge wifi, gyenge GPS vételt valoszínűleg nem ugyanazon az egy kábelen lévő rossz kontakt okozhatja...
a mobiljel is gyengült a telon, ahol máskor volt gyenge térerő, ott most nincs vele.

mennyire deritetted fel, hogy melyik antenna melyik részhez tartozik?

(#8706) berek21 válasza Luissimo (#8705) üzenetére


berek21
senior tag

Azokra annyira nem figyeltem, de ha megjön a hangerő szabályozó szalagkábel, akkor úgyis szétszedem mégegyszer. Akkor majd fotózom, és felteszem ide.

LG Velvet eladó!

(#8707) Mtomasz81


Mtomasz81
tag

Sziasztok! Egy kis segítségre lenne szükségem már nem emlékszem egészen pontosan hogy a lenovo vibe z2 pro telefonon hogy tudok a a gyári visszaállítás után google fiókot létre hozni. A telefonon eredeti gyári 5.1.1 android van. Sajnos már törölték az általános tudni valók linket. Előre is köszönöm a segítséget!

(#8708) WOT-H-A-C válasza Mtomasz81 (#8707) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Hard reset után az első indulásnál a beállítás varázsló fel fogja ajállani, hogy állíts be google fiókot.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#8709) Mtomasz81 válasza WOT-H-A-C (#8708) üzenetére


Mtomasz81
tag

Úgy emlékszem legutóbb a sima gyàri visszaállítás után valamit trükközni kellett, hogy be lehessen állítani a Google fiókot. Mindenképpen hard reset kell? A hard resetet hogy lehet ennél típusnál?

(#8711) king1963


king1963
csendes tag

Sziasztok.
Van egy makulátlan nem buherált,arany színű, Lenovo Vibe Z2 Pro telefonom.
Szerintetek mennyit kérhetek érte,ha eladom?

(#8712) berek21 válasza king1963 (#8711) üzenetére


berek21
senior tag

Mivel szinte 60 ezerből össze lehet rakni egy újat, ezért...

LG Velvet eladó!

(#8713) king1963 válasza berek21 (#8712) üzenetére


king1963
csendes tag

Akkor 35 reális lehet?

(#8714) berek21 válasza king1963 (#8713) üzenetére


berek21
senior tag

Kb. Ha hibátlan.

LG Velvet eladó!

(#8715) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

Sziasztok! Tudnátok ajánlani boltot, ahová elpostázva cserélnek Vibe Z2 Pro aksit? Bátyámé már elég rottyon van, aztán jó lenne.. :R

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#8716) Luissimo válasza Ferenczi Áko (#8715) üzenetére


Luissimo
veterán

ittvannak a megrendelhető akkuk.

A cserét magad is eltudod végezni, néhány csavar, de ha mégsem, akkor van itt a fórumtopikban néhány jelentkező. :D

(#8717) zsozsoooooo


zsozsoooooo
tag

Sziasztok. Nekem még mindig megvan ez a telefon , 5 éve ezt használom, és továbbra is imádom. Mindig tökéletesen kiszolgált arra , amire kellett, nem szívesen cserélném le.
Viszont nemrég meghalt a jack csatlakozóm, néha érintkezik, néha nem. Ezzel még együtt tudok élni, bluetooth fülhallgató haználatával.
Amivel viszont már nem, az a GPS. Az is meghalt pár napja, legalábbis akkor vettem észre. A GPS antenna ott van a jack csatlakozónal? A kettőnek köze lehet egymáshoz?
Próbáltam Blizzardking által javasolt megoldást, a gps.conf tartalmának megváltoztatásával, de semmi. GPS Tester -rel és GPS Lockerrel próbálkoztam, Satellite-k száma : In View: 22 , Use : 0 folyamatosan, derült ég alatt udvaron, fél óra után is.
Amíg nem jelentkezett a probléma, 3 méteres accuracy-t produkált, nagyon pontos volt, imádtam használni.
Egészen eddig RR volt rajta (7.1.1) évek óta. Most hogy előjött a hiba, megpróbáltam gyári visszaállítást, RR újraflashelést, új ROM rakását (Lineage OS 16.0) , midnegyiknel alapértelmezett gps conffal és az átírttal is. Persze próbáltam a Clear and update AGPS data-t is , és csak vártam, vártam.
Tippre ez kuka. Az a baj, hogy enélkul mar nem használnám a telefont, kell a gps.
Van még esetleg valami ötletetek a telefon megmentésére? Láttam a fejlesztői beállításoknal, "Tejles GNSS-mérés indítása" opciót esetleg onnan lehet talán megutdni adatokat, valaki használta már ezt ?
Köszi, ha segítetek! (Bár lehet már senki se olvassa ezt :) )

Zsozso

(#8718) berek21 válasza zsozsoooooo (#8717) üzenetére


berek21
senior tag

Ezzel a telefonnal az a szerencse, hogy darabokra szedhető. Mivel a gps, az alaplap szerves része, ezért csak azzal együtt lehet. Nem nagy művelet, és az aliexpress kb 40 dollárért segít neked alkatrészben. Youtube tele van szerelős videókkal. Ott lestem el én is ezt-azt, és azóta már szinte mindent kicseréltem az enyémen. Ha mindenből újat akarsz, az kb 100 dodo.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet eladó!

(#8719) zsozsoooooo válasza berek21 (#8718) üzenetére


zsozsoooooo
tag

Köszi az infokat, találtam is alaplapot. Videokat a szerelésről már korábban is néztem, csak kicsit félek tőle :) Megrendelem, aztán meglátjuk mi lesz :) A teló megéri, hogy megpróbáljam megmenteni.

Üdv!

Zsozso

(#8720) berek21 válasza zsozsoooooo (#8719) üzenetére


berek21
senior tag

Meg bizony. Nem lesz baj.

LG Velvet eladó!

(#8721) Luissimo válasza berek21 (#8720) üzenetére


Luissimo
veterán

Miazhogy?
Nagyonis.
Bár az én gpsem sem müxik, de lehet élni a hiányával😎
Köszi bereknek, hogy megprőbálta.
Még egyetlen telom sem nőtt igy a szívemhez, sajnálom hogy nem vitték tovább a vonalat.👍👌

(#8722) Luissimo


Luissimo
veterán

sziasztok,
Cserélt már valaki kinából kapott alaplapon kinai helyett európai szoftverre?
és ha igen mi a titka?
koszi,
üdv,
Lui

(#8723) zsozsoooooo válasza Luissimo (#8722) üzenetére


zsozsoooooo
tag

Huh, követem, nemrég jött meg az alaplapom. Még nem cseréltem ki, de gondoltam hogy valami kínai rom van rajta.

[ Szerkesztve ]

Zsozso

(#8724) zsozsoooooo válasza Luissimo (#8722) üzenetére


zsozsoooooo
tag

Olvasgatva a fórumokat, elviekben mehetne is a ROW-os rom a telóra, csak a megfelelő modem packaget kell hasznáni (NON-HLOS.bin)

Sikerült olyat letöltenem, amit twrp-vel kell flashelni es elviekben S137 alá jó. Legalábbis ezt az infot láttam a zip fileban (MODEM_CN2.zip\META-INF\com\google\android\updater-script" )

Én majd a resurrection rom 5.8.3-at szeretném rá visszatenni , de ahogy látom az S288-as alapú szal kérdés hogy megeszi majd-e ezt a modem packaget (tippre nem), újabbat nem találtam :(

Más infom egyelőre nincs, ha neked van, lesz, oszd meg légyszi!

Üdv

Zsozso

(#8725) berek21 válasza zsozsoooooo (#8724) üzenetére


berek21
senior tag

Ne add fel! Luissimo kolléga régi-új telója! Szintén kínai alaplappal!

[ Szerkesztve ]

LG Velvet eladó!

(#8726) zsozsoooooo válasza berek21 (#8725) üzenetére


zsozsoooooo
tag

Ááhh, de jóó neki, grat! Annyit tudnátok segíteni hogy ment fel a row-os ROM? Van LTE? Ha van, kellett NON-HLOS.bint flashelni?

Köszi

Zsozso

(#8727) berek21 válasza zsozsoooooo (#8726) üzenetére


berek21
senior tag

Nem kellett más, csak egy nyitott kínai bootloader, utána qfil-el ment fel az alap rom, rowos.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet eladó!

(#8728) zsozsoooooo válasza berek21 (#8727) üzenetére


zsozsoooooo
tag

És így megy az LTE ? Közben kicseréltem én is az alaplapot, elindult a telo.

Zsozso

(#8729) berek21 válasza zsozsoooooo (#8728) üzenetére


berek21
senior tag

Igen ROW-os rom alapból tudja.

LG Velvet eladó!

(#8730) zsozsoooooo válasza berek21 (#8729) üzenetére


zsozsoooooo
tag

Oks, thx.

Még egy kis segítség kellene.
A telón most a S102-es 4.4.2-es Kitkat van. CWM 6.0.5 recovery (kínai nyelv) és a bootloader modban elindítva a telót a fastboot oem device-info eredemenye : "Device unlocked: false"

Egyelőre egy műholdat se lát most, de gondolom a kínai ROM miatt, de gondolom abban olyan gps.conf file van amivel itt nem sokra lehet menni. Szal kellene a ROW.

Azaz nyilván ki kellene nyitnom a bootloadert, az xda-n viszont már csak a lollipop alá van bootloader nyitó : itt néztem : [link]

A telefont elindítva a rendszerbe belépve a system update lefagy ("A Beállítások alkalmazás leállt." üzenettel)

Ti melyik verziójú rendszer bootloaderét unlockoltátok ?

Köszi

Zsozso

(#8731) zsozsoooooo válasza zsozsoooooo (#8730) üzenetére


zsozsoooooo
tag

Ja megvan onnan továbbdob egy orosz forumra, ott van kinai 4.4 rom ala unlockbootloader. Csinálom is :)

Zsozso

(#8732) berek21 válasza zsozsoooooo (#8731) üzenetére


berek21
senior tag

Vagy a lap tetején az összefoglalóban, a hasznos dolgok között minden ott van ami kellhet.

LG Velvet eladó!

(#8733) zsozsoooooo válasza berek21 (#8732) üzenetére


zsozsoooooo
tag

Igaz, tényleg, ez is ott van :)

Zsozso

(#8734) zsozsoooooo


zsozsoooooo
tag

Sajnos, szívás van nálam. Frankon felment a Rowos rom, de sajna így se jó a GPS, ugyanazt csinálja, mint a ROW-os alaplappal. Kb 20-as SNR értéken látja a műholdakat, nem is lockol vagy ha igen, akkor 100 méteres pontossággal. Szal nálam nem alaplap hiba van. Ez van , itt az ideje hogy elengedjem ezt a telot, szép 5 év volt, szerettem. Kösz a segítséget.

Zsozso

(#8735) berek21 válasza zsozsoooooo (#8734) üzenetére


berek21
senior tag

Csak szólok, hogy a gps az alaplapon van. Luissimo kolléga telójával is ez volt a probléma. A csere megoldotta.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet eladó!

(#8736) zsozsoooooo válasza berek21 (#8735) üzenetére


zsozsoooooo
tag

Igen, írtad már, így nem is értem ezt az állapotot ami nálam fennáll. Alaplap csere megvolt ugyebár , bootloader unlock és S126 ROW flashelve. GPS Test app indít és ugyanolyan erősséggel látja a műholdakat, mint az előző alaplappal. Megállt a tudomány nálam itt.

Zsozso

(#8737) zsozsoooooo válasza berek21 (#8735) üzenetére


zsozsoooooo
tag

Üdv!

Jók a hírek! Megoldottam a problémát, tökéletes lett a telefon. Ugyebár nekem az eredeti alaplappal és a cserélttel is gyenge GPS jelem volt, így én kizártam hogy alaplap probléma legyen. Viszont miután mondtad (és ezúton is nagyon köszönöm), hogy szinte mindent lehet kapni a telefonhoz, rendeltem egy ilyet:


Gondoltam, benne van az "Antenna" szó a nevében, hátha segít. Hozzáteszem, a google-t kiolvasva sem találtam információt arra vonatkozóan, hogy hol is van szeretett készülékünk GPS antennája.

Szétszedtem megint a telót, és mikor kiemeltem a bent levő ezen alkatrészt, a 3. képen látható (tehát nem a jack dugó oldali) szélső derékszögű fülecske letört teljesen a derékszögnél. Ezen a fülön láthatóan van meghajtva az a két fémlapka, ami mint kiderült minen bajom forrása volt. Az alaplapon ugyebár vannak kivezetések, apró meghajtott drótdarab szerűségek, amik önmagukban rugóerő szerű feszüléssel kapcsolódnak ezekhez a fémlapkákhoz. Ezeket leellenőriztem, hogy megfelelően kiállnak-e, nehogy összeszerelés után ne érjenek hozzájuk, elpárolgós elektronikai kontkakt sprayt haszálva megtisztítottam őket.

Korábban írtam, hogy a jack dugóm is is érintkezési hibás, akkor még azt hittem, maga a foglalat rossz. De most hogy kicseréltem ezt az elemet, az is megjavult. Lehet kicsit deformált volt az elem, és lehet, hogy akár csak tized mm-ekkel, de megemelte a bedugott jack dugót. A fene tudja.

Szóval minden tuti, nálam boldogabb embert most nemigen találtok, akárhol is keresitek :)

Végszóként még egy képet hadd csatoljak:

Kösz minden segtítséget, remélem hű társam lesz még évekig ez a gyönyörűség!

Üdv,

[ Szerkesztve ]

Zsozso

(#8738) zizol


zizol
aktív tag

Sziasztok!
Használ még valaki Z2 Pro-t napi szinten? :)
Kíváncsi vagyok.
(De szerettem ezt a készüléket!)

Üdv, zizol

(#8739) zsozsoooooo válasza zizol (#8738) üzenetére


zsozsoooooo
tag

Hali,

Mind a mai napig ezt a telefont használom, elmúlt 8 éves.

Zsozso

(#8740) Luissimo válasza zsozsoooooo (#8739) üzenetére


Luissimo
veterán

Nekem abban volt a Digis kártyám, életben tartottam, mert 30 giga adattal nagyon jol lehetett vele streamingelni és webrádiozni.
Na, most ahogy a vodafon átvette és áratemelt így befejezte működését, marad a wifin otthon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.