Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-31 20:13:45

LOGOUT.hu

Tisztelettel megkérünk mindenkit, hogy először az összefoglalót olvassa el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) Luissimo válasza DarkByte (#3995) üzenetére


Luissimo
veterán

én "csak" 600 dpi-re vettem vissza, így is elfér egy képernyőn 6x4 ikon...

(#4002) DarkByte


DarkByte
addikt

Egyébként ha most leszedem róla a root-olást akkor mi történik? Elvileg gondolom a DPI csökkentés megmarad.

Amíg root-olva van a telefon nyomhatok rá factory reset-et vagy az előtt sem árt unroot-olni?

(#4003) ollie válasza DarkByte (#4002) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Factory resetnél megmarad a root. És igen, leszedheted ha akarod, megmarad a DPI állítás.

***

(#4004) ollie


ollie
MODERÁTOR

Srácok, most 78%-on az akku, és már 1 óra 40 perc SoT. Valamit azért csak sikerült javítania a Lenovónak az új patcchel. :)

***

(#4005) fenergie84 válasza ollie (#4004) üzenetére


fenergie84
addikt

Sokkal jobb lett az aksi :K
Tegnap reggel hatkor húztam le a töltőről, és éjfélkor 70%on volt. Igaz nem nyüstöltem, de 4g, két sim, egész nap...

(#4006) kmóricka válasza rdt89 (#3999) üzenetére


kmóricka
aktív tag

Mondjàtok meg miért mindenki csak viràgokat tud fotózni?:DDD

Ma kb.4 óràt telefonàltam, (:D) s jelentem aki doboz hangott hallott az nem tudom hogy lehet..,tökéletes a hangminőség oda-vissza:))..remélem így is marad..
Üzemidő így ezzel együtt eddig 38 óra( harmadik töltes mióta meg van a teló)..és még 29%on van..:)2 simmel.én 3gn hasznàlom.

Asszem én nem.frissítek, nem kockàztatok..ez így egyelőre mindenben tökéletes..

[ Szerkesztve ]

(#4007) rdt89 válasza kmóricka (#4006) üzenetére


rdt89
addikt

Speciel az én esetemben azért, mert édesanyám mindenhova virágot tesz, ha nem zárnám a kocsimat abba is kerülne biztos 3-4. :)

Nekem sose volt bajom az üzemidejével. Nagyon korrekt, pláne a felbontást tekintve. :)

[ Szerkesztve ]

(#4008) WOT-H-A-C válasza rdt89 (#3999) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Beraktam őket! A nem HDR képek milyen módban készültek?Csak, hogy tudjak valami értelmes nevet adni nekik! :D

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#4009) kmóricka válasza rdt89 (#4007) üzenetére


kmóricka
aktív tag

Jóvanna:D
Fotózàst illetően még sokat nem próbàltam..
Egy villàmfelvétel reggel 6kor, még sötét van kinn, természetesen vaku nélkül..(tudom, h xar, de még beàllítani se volt időm)gyors a rengeteg varjúról, újabban hitchcocki jelenetek zajlanak nàlunk minden reggel, teljesen meg vannak hülyülve..ezresével jönnek mennek:D

A màsik meg egy snassz nappali..de elég szépek a szinek

[ Szerkesztve ]

(#4010) arnd válasza DarkByte (#3995) üzenetére


arnd
senior tag

A bejövő hívás fogadása, húzogatós rész Neked nem torzult el? Nekem tök aszimmetrikus lett.

(#4011) rdt89 válasza WOT-H-A-C (#4008) üzenetére


rdt89
addikt

Köszi szépen. :)
A HDR-ek, automatában, semmi nyúlka-piszka nem volt benne. :) Valamint ez már a legújabb frissítéssel készült képek.

(#4009) kmóricka:
Hát ezekkel az a baj, hogy ha ekkora sereglet elkezd üríteni, a szép kocsi, nem sokáig lesz ilyen tiszta. :)

(#4012) WOT-H-A-C válasza rdt89 (#4011) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Még annyit akkor, hogy írd be ide kérlek az aktuális verzió számot, és akkor az alapján lesz beazonosítva. :R

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#4013) rdt89 válasza WOT-H-A-C (#4012) üzenetére


rdt89
addikt

S271-es 5.0.2-es droid. :)

(#4014) WOT-H-A-C válasza rdt89 (#4013) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

:R :R

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#4015) DarkByte válasza arnd (#4010) üzenetére


DarkByte
addikt

De igen, az nekem is fos most így. Nem tud mit kezdeni a tárcsázó a DPI változtatással. :(

Egyébként végül is úgy döntöttem hogy túladok rajta. Nagyon jó telefon, de nem igazán csiszolódtunk össze a négy hónap alatt. Ha valakit esetleg érdekel, neadj' Isten szegedi, akkor privátban keressen nyugodtan.

(#4016) rdt89 válasza DarkByte (#4015) üzenetére


rdt89
addikt

Meg fogod bánni, ilyen szép kijelzője egy telefonnak sincs. Esetleg szabad tudni az utódot?

(#4017) DarkByte válasza rdt89 (#4016) üzenetére


DarkByte
addikt

Motorola Moto X Play Dual SIM. Nem a hardver miatt választom, hanem a Nexus közeli vegytiszta Android-ért amit a Z2 az ígértekkel ellentétben nem ad meg. A gyártói brand-elt felületeket pedig sose szerettem Android-on. Nem a Z2 hardvere nem tetszik, de ezt már párszor leírtam itt.

[ Szerkesztve ]

(#4018) rdt89 válasza DarkByte (#4017) üzenetére


rdt89
addikt

Akkor nem kerülsz messze a Lenovo-tól. :) Én nekem meg pont azért tetszik a Lenovo, mert hasonlít a Vibe UI a Huawei kezelőfelületéhez, amit nagyon szerettem baránőm telefonján nyomkodni. :)

(#4019) Na persze


Na persze
csendes tag

A gyári kamera programban állítható a fénykép felbontás 5.0.2 alatt?

(#4020) zizol válasza Na persze (#4019) üzenetére


zizol
aktív tag

Nem. Ahhoz kulso progi kell

Üdv, zizol

(#4022) Sir Riccio


Sir Riccio
addikt

Az Android L zárképernyőtémánál be lehet valahogy állítani, hogy ne sötétítse be a hátteret? :)

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#4023) Montjoie21


Montjoie21
újonc

Tisztelt Hozzáértők!

Ezidáig csak lelkes olvasója voltam a fórumnak, de most kérdeznék is.

Szeretném telepíteni az s271-es frissítést, szépen le is jön az OTA felületen, aztán 'OK', majd mintha elindulna az újraindítás, legalábbis a leállítást jelző első hosszabb rezgés. Utána meg semmi vártam 5 percet, se kép, se hang. A telefont bekapcsoló gomb hosszú nyomásával újra tudom indítani. Amint ez megtörtént kiírja, hogy sikertelen volt a frissítés.

Valami ötlet, hogy mit csináljak?

s246-ig OTA-val ment föl, amint kivettem a dobozból. Nincs rootolva. Valami program kavarhat bele?

Előre is köszönöm a tanácsokat!

(#4024) ollie válasza Montjoie21 (#4023) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Esetleg csinálj egy factory resetet előtte, és utána próbáld meg.

***

(#4025) LPG Doktor válasza ollie (#4024) üzenetére


LPG Doktor
csendes tag

Én is ma szántam rá magam. Lollival elindult, de google alkalmazások sajnos leállt c. üzenetet kaptam, innen sehova tovább. Factory resettel felment utána szépen minden nekem is, estére végre belaktam újra..

(#4026) Montjoie21 válasza ollie (#4024) üzenetére


Montjoie21
újonc

Köszönöm, gondoltam rá én is, de ezért a 63 MB-s frissítésért most nem biztos hogy belefognék egy jól "belakott" rendszer újrahúzáshoz. Ha nem lesz más, majd egy nagyobb frissítés előtt.

Még bízom benne, hátha van kevésbé invazív megoldás.

(#4027) darnyi


darnyi
tag

Frissítettem, s örömmel konstantálom, hogy a telefon és a Tescopendott bluetooth fejhallgató kapcsolata már fél órája folyamatos, reccenésektől mentes. Vki akinek ez probléma volt és frissített, nyilatkozna arról, hogy nála ia megszűnt-e ez a probléma? :)

(#4028) ollie válasza Montjoie21 (#4026) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Még értelme lehet a cache törlésének recoveryből, talán az is segít. Ez esetben semmilyen adatod nem veszik el.

***

(#4029) kmóricka


kmóricka
aktív tag

Egy kérdés.Az a sim foglalat ami net alkalmas, szoval az egyes sim ugyanugy alkalmas beszedhivasokra is?ugy ertem azzal lehet mindkettot? Pl ha csak egy kartyank van amin beszelnenk is es neteznenk is mert ugye van rajt mobilnet.. Lehet hulye kerdes de ez nem tiszta..

[ Szerkesztve ]

(#4030) ollie válasza kmóricka (#4029) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Igen persze. Teljes értékű foglalat. Nekem pl. csak ott van SIM-em.

***

(#4031) kmóricka válasza ollie (#4030) üzenetére


kmóricka
aktív tag

O,koszi,pasim fuzom h vegyen mar..:D mert h szuper,note3ja van most..de note4 minek? Ez jobb es fele annyi se..es mindenkeppen nagy kijelzo kell ugye..es csak 1 sim kartyaja van

(#4032) natiz


natiz
csendes újonc

Sziasztok! Új boldog tulajdonos vagyok, de láma még :B
Azt szeretném kérdezni, hogy a frissítések az első bekapcsolásnál automatikusan töltődni fognak ha talál netet a készülék? Szeretném ha nem, ezért kérdezném hogy előre hol tudom kikapcsolni az ilyet, ha van a telón? Még egy utolsó kérdés: a dpi-t hol tudom állítani (lehet e 4.4.2 alatt)? Köszönöm szépen a válaszokat és az eddig olvasott sok tanácsot tapasztalatot is!

(#4034) ollie válasza natiz (#4032) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

DPI-t nem tudsz állítani root nélkül.

***

(#4035) Montjoie21 válasza ollie (#4028) üzenetére


Montjoie21
újonc

Lehet, hogy amatőr kérdés, de hogy?? A lenovo recovery-ig jutok el, ott nem találom. A hagyományos androidos recovery-t elő lehet varázsolni? Ott lenne?

Köszönöm!

(#4036) DarkByte válasza natiz (#4032) üzenetére


DarkByte
addikt

A DPI állításnak vannak nem kívánt mellékhatásai, pl. a beérkező hívás képernyőn a felvevő ikon elcsúszik. Szóval bár tényleg több minden kifér, el is ront dolgokat. Sajnálom hogy ezt a beállító opciót Lenovo-nál nem tudták gyárilag beleálmodni egy ekkora telefonnál. A gyári beállítás egyértelműen pazarló.

[ Szerkesztve ]

(#4037) Luissimo válasza DarkByte (#4036) üzenetére


Luissimo
veterán

Ajanlanam, hogy apro tyuklepesekkel haladva probalkozzatok, mert az egyszerre nagy valtoztatas megviseli a kulcsint 😃
Javaslom 480 - 550 kore beloni es ott keresni az optimalis felbontast 😃

(#4039) Luissimo válasza #45553408 (#4038) üzenetére


Luissimo
veterán

Lám a láma is majd megtanulja egyszer , hogy annyit leirni, hogy köszönöm, az két másodperc, annyit, hogy kösz, az csak egy, viszont az álmoskönyvek szerint jo benyomást hagy az emberekben 😃, kapcsolatépitö és teljesen ingyen van, akárcsak egy mosoly 😃

(#4040) natiz


natiz
csendes újonc

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat és a türelmet :) (nem tudtam írni hamarabb).
Működik minden szépen rendben...

(#4042) martinkeet


martinkeet
aktív tag

Nézegetem a két sim kártyás "flagship" telefonokat ,de mindegyik lazán 150K felett kezdődik.
Note 5 duos negyed millió!!Ugyan már!!
A miénk ,hogy jött ki ilyen jó áron??
Komolyan kíváncsi vagyok rá...

(#4043) ollie válasza martinkeet (#4042) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ez is 170 körül kezdett.

***

(#4044) martinkeet válasza ollie (#4043) üzenetére


martinkeet
aktív tag

A processzort kivéve mi az amivel többet tud egy mai dual simes flagship?
Rosszul dönt az aki a név alapján vesz telefont...ha lenne 250K forintom telefonra ,akkor is ezt vásárolnám meg.

(#4045) Luissimo válasza #45553408 (#4041) üzenetére


Luissimo
veterán

Na Persze hogy nem ;)

Open Eye with Open Camera everytime
csak nemugrik az a nyul
(de azis lehet hogy elsem olvasta, mert nagyonujonc)

[ Szerkesztve ]

(#4046) stilo18 válasza martinkeet (#4044) üzenetére


stilo18
addikt

Hangyányit fürgébb működés illetve stabilabb kamera teljesítmény, ennyivel adnak többet a mai csúcsok!

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#4047) Luissimo válasza #45553408 (#4041) üzenetére


Luissimo
veterán

De VALAKI öltözködjön már fel végre, mint Hofi mondtottavolt :o

egyébirántmeg igen, övé is és mindenki érezze magát megszólítva, mert ez tényleg elemi udvariassági effektus, ha kérünk,kérdünk valamit és kapunk vagy választkapunk egy köszönöm elmormolása a minimum.
nem kerül semmibe, viszont jobb a légkör.
KÖSZÖNÖM ! :P

(#4048) rdt89 válasza martinkeet (#4042) üzenetére


rdt89
addikt

Ez egy roppant jó kèrdès. Sonynál is hasonló tudás 200k. Lehet, hogy 170ről indult, de már akkor se volt vetèlytársa a hazai piacon, most meg ezzel az árral a közèpkategória ellen versenyez, így mondhatjuk, vitathatatlanul a legjobb ár/èrtèk arányú kèszülèk a piacon. :D A Note 5 tesztet is nem règ olvastam el, de nem győzött meg, pláne annyièrt. Egyèbkènt az Allview csúcskèszülèke plasztikból 170ről most 140 re van leèrtèkelve, tehát mèg a noname se tud versenybe szállni ellene.

[ Szerkesztve ]

(#4049) Luissimo válasza rdt89 (#4048) üzenetére


Luissimo
veterán

jaja és a Note5 tesztben a Z2 képernyője nem maradt ám alul egyáltalán... :C

(#4050) kmóricka


kmóricka
aktív tag

Én ilyen àllvànyt vettem, tök olcsó, sima csipeszes megoldàssal és stabilan megtartja a telót..nagyon szeretem..làbai hajlíthatóak...arra amire néha kellhet tökéletesen megfelel...bàtran ajànlom..a csipesze belül gumis..egyàltalàn nem sérti meg ezért a kijelzőt:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.