Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-31 20:13:45

LOGOUT.hu

Tisztelettel megkérünk mindenkit, hogy először az összefoglalót olvassa el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) zsolt971 válasza Demonlaci2 (#800) üzenetére


zsolt971
csendes tag

Köszönöm szépen a gyors választ. Sajnos a dolog állása az hogy az enyémen nem ment végig a rom twrp frissités és azota a 4G logon áll ki se lehet kapcsolni. Recovery modba és a faktory reset menübe be tudom rakni. A pc is látja de vagy ött kissebb meghajtot amiből kettő nem írásvédett de mindkettő csak 60 mb nagy. Probáltam a lenovo recoveryből obd kábellal pendrivéről nem ment faktori reset hibát ir ki. Egy meghajton van egy img mappa ami tele van filékkel. De ennyi. Az eszközkezelőben felismer egy portot Quallcom testdrive néven vagy hasonlon. De nagyjábol ennyi. A Quallcom progiban viszont már zölden érzékeli a telot de nem haladok tovább. Tuti az én bénaságom de ez van. Sajnos itt a környékemen még szerviz sincsbhogy hozzájuk forduljak pedig szivessen fizetnék is érte csak már jo lenne.

(#802) lazlogogola válasza arnd (#797) üzenetére


lazlogogola
tag

Megvan!
Thanks!

[ Szerkesztve ]

(#803) arnd válasza zsolt971 (#801) üzenetére


arnd
senior tag

Most nem érek rá,de este leírom majd, hogyan hoztam rendbe az enyémet.

(#804) zsolt971 válasza arnd (#803) üzenetére


zsolt971
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm előre is!

(#805) Demonlaci2


Demonlaci2
tag

Ez a Telemax tényleg ennyire f...s cég lenne? Tapasztalata van valakinek???

(#806) WOT-H-A-C válasza Demonlaci2 (#805) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

A telemax ról regényeket lehetne írni!! Keress rá... Érdemes!

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#807) Demonlaci2 válasza WOT-H-A-C (#806) üzenetére


Demonlaci2
tag

A francba...

(#808) miquci válasza RedCactus (#793) üzenetére


miquci
tag

Köszönöm szépen a válaszod, sikerült beállítani és működik.

(#809) vrgcsaba


vrgcsaba
csendes tag

Valaki tudja, mit tartalmaz a mostani frissítés?

(K920_S230_150506_ROW)

[ Szerkesztve ]

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#810) Demonlaci2 válasza arnd (#792) üzenetére


Demonlaci2
tag

Ha ez hamarabb kiderül nem vittem volna a szervizbe. De legalább fejlődünk. :)

(#811) RedCactus válasza miquci (#808) üzenetére


RedCactus
senior tag

Szívesen.

(#812) arnd válasza zsolt971 (#804) üzenetére


arnd
senior tag

[link]

Telepítsd fel ezt: QPST 2.7 Build 422 és töltsd le a "Lenovo K920 Vibe Z Pro Unbrick Rom"-t vagy valami mást ami kompatibilis a telefonoddal, de ilyen xml stb.-s féle kell, a qsb és zip-es nem jó, értelemszerűen.
A QFIL-t indítsd el a QPST mappából. Az első elindulásakor nekem bekérte a telepítőjét, tehát jobb ha kicsomagolod egy könyvtárba, és onnan telepíted.

Select Programer ---Browser (megkeresed a kicsomagolt ROM bin mappájában a "prog_emmc_firehose_8974.mbn"-t)

A Select Build-et automatikusan betölti, nem kell browsolni.

Load xml -betöltöd a rawprogram0.xml-t és a patch0.xml-t

Na és most jön a lényeg, hogy nem recoveryben kell csatlakoztatni a telefont (amikor feltelepít pár soros portot).
Hanem, kikapcsolt telefonnál nyomva tartod a felfele hangerő gombot és így csatlakoztatod az USB kábelt. A gombot nem engeded fel.
Eszközkezelőben megjelenik egy újabb sorosport (a driverét is fel kell telepíteni, ha jól csalódom akkor én a needrom-ról töltött Qualcomm Flash-ból való drivert raktam fel. De mivel rengeteget próbálkoztam... passz.
Na ha az idétlen hosszú nevű port megjelenik az eszközkezelőben akkor a QFIL Select Port jával kiválasztod azt a portot. Ez ilyen fix idő után lecsatlakozik, újra csatlakozik, El kell "kapni" a megfelelő időpontot. Ha minden igaz még valami auto connect is volt valahol kiválasztható...
Én amikor éppen jelen volt az eszközkezelőben a port, rányomtam a downloadra... és bejött :)

Mondjuk ezután nem akart felmenni a gyári OTA frissítés, így én bemásoltam inkább ezt a tartalmat http://www.needrom.com/download/vibe-z2-pro-cee-multilingual-version/
és felraktam a két gombos indítású flashelővel. Ezután a mindennek oka frissítés is szépen felment, hiba nélküli a gép. Minden mac adress, meg imei a helyén, perfect. :DD :DD :DD

(#813) arnd válasza Demonlaci2 (#810) üzenetére


arnd
senior tag

Sajna nem volt elég időm vele foglalkozni, így kicsit elhúzódott.
Már nézegettem, hogy milyen telefont vegyek addig amíg ez szervizben van...

(#814) zsolt971 válasza arnd (#812) üzenetére


zsolt971
csendes tag

Köszönöm szépen a leirást holnap neki látok és jelzek a kimenetelről. Üdv Zsolt

(#815) Demonlaci2


Demonlaci2
tag

A telefont még kedden leadtam az Edigitalban, még ma sem érkezett meg a Telemaxhoz. Úgy döntöttem visszakérem, mert szerintem még át sem adták a futárnak, pedig azt mondták szerdán jön.Megbízhatatlan kóklerek ezek. :(((

(#816) Ombre85


Ombre85
tag

Fogalmam sincs, miért csípitek ennyire ezt a két koppos ébresztést. Nálam minimum 4 ből 1 esetben nem érzékel, és olyankor hiába kopogtatom fél óráig, nem segít csak a gomb :DDD Ez ugyanígy vonatkozik a huzigálósdira is. Vagy csak engem tisztel meg vele valamiért?
Tipp: akkor nem nyit, amikor front a kamera előtt van a kezem, lehet, hogy ez zavar be neki néha, amikor nincs is leárnyékolva? Ezt ki lehet valahogy kapcsolni?

A két koppos lezárást viszont nagyon szeretem, az tökéletesen működik.

(#817) PrimaMateria


PrimaMateria
csendes tag

Kinek milyen kijelzőfólia vagy üveg van fent?

Egy jó temperált üvegen gondolkozom most! :)

Valakinek esetleg van fent a telefonján?

Lg 4x HD ----> Lenovo VIBE Z2 Pro

(#818) ctibor válasza Ombre85 (#816) üzenetére


ctibor
senior tag

"Tipp: akkor nem nyit, amikor front a kamera előtt van a kezem, lehet, hogy ez zavar be neki néha, amikor nincs is leárnyékolva? Ezt ki lehet valahogy kapcsolni?"

Így van, ha fent van a kezed, a szelfi-kamera, szenzor táján, akkor nem fog sikerülni. Ezt sok kísérlet árán megtanultam. Szerintem nem lehet kikapcsolni, hogy figyelembe vegye a szenzort...

Ha viszont nem takarom el azt a területet, akkor 10-ből 9 alkalommal szépen felold a két kopp. :)

Nekem viszont a két koppos lezárás nem megy. Nincs is rá beállítási lehetőség a ROM-ban. :(

[ Szerkesztve ]

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#819) mesehabbal válasza PrimaMateria (#817) üzenetére


mesehabbal
tag

Én előző hónapban rendeltem tempered glass cuccot, de még nem jött meg és olyan faszán felraktam elsőre az előkészített fürdőben a gyárit, hogy megvárom, míg magától lejön a sarkoknál, vagy összekarcolódik nagyon.

(#820) PrimaMateria válasza mesehabbal (#819) üzenetére


PrimaMateria
csendes tag

Én is most adtam le egy rendelést egy temperált üvegre, pár hét és megjön ha minden igaz!

A gyári fólia amit adnak hozzá,elég gyengécske. :)

Nekem minden karc meglátszódik rajta.

Lg 4x HD ----> Lenovo VIBE Z2 Pro

(#821) Ombre85 válasza ctibor (#818) üzenetére


Ombre85
tag

Na majd figyelni fogom, mert lehet, hogy ez volt minden baj forrása :)

Én itt állítottam be: Asztali beállítások/További beállítások/Asztali mozdulatok beállításai/Dupla kattintás
Lehet, hogy Z2-n nincs ilyen :F

PrimaMateria: Nekem is a gyári van fent, boltban rakattam fel és olyan jól sikerült, hogy tökéletesen illeszkedik, minden vonal párhuzamos. Megérte az 500 pénzt :)
Viszont a natúr kijelzőnél jobban ujjlenyomatosodik és jobban tükröződik. Nálam a karcolódással nincs gond, jobb, mint a 150 Ft-os kínai vackok. És legalább nem gyengítette az érzékelést, ami nagyon tud idegesíteni.

(#822) ctibor válasza Ombre85 (#821) üzenetére


ctibor
senior tag

"Én itt állítottam be: Asztali beállítások/További beállítások/Asztali mozdulatok beállításai/Dupla kattintás
Lehet, hogy Z2-n nincs ilyen?"

De van, csak nem egészen ott, ahol a Pro-nak. Nálam a Beállítások >> Funkciók beállításai' menüpontjában van egy 'Kijelző be/kikapcs. kettős érintéssel' opció. Ezt engedélyezve a bekapcs működik, de a kikapcs nem. :)

Pedig a kép szerint kellene:

4.4 alatt működött mindkettő.

De gond nincs, beállítottam a rázással kikapcsolást, az annyiból jobb is, hogy nemcsak a záró képernyőt sötétíti el, hanem bárhol használható.

[ Szerkesztve ]

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#823) zsolt971 válasza arnd (#812) üzenetére


zsolt971
csendes tag

hát ma hosszas probálkozások után se jutottam tovább. A telot három féle modban tudom bekapcsolni.
1: a "Factory resetes" modba ahol a hangerö gombal tudom kivállasztani a menüket. ahonnan egy kis idö után fekete háttérrel de kéken világito kék LED el megjelenit több meghajtot is.
[link] [link]
[link]
2: Lenovo recovery menü ahol ki lehetne választani a update.zip es mod ami nálam nem müködik mivel nem tudom rámásolni a belsö memoriara a zipet.
[link]
3: a hangerö fel gombot nyomva usb rádugva megjelenik középen egy kis androidos figura
[link]
[link]

minden esetbe eszközkezelö probálja talapiteni de kis idö után sikertelen telepitéssel jeletkezik.

csak az elsö esetben talál a QFIL portot de itt sem müködik.
[link]

a QUALLCOM csomagbol a drivert telepitettem de ennyit csinál.
Képeket az állapothoz a linkek tartalmazzák nem akartam feleslegesen széthuzni az oldalt :-)

[ Szerkesztve ]

(#824) geco31


geco31
újonc

Szevasztok.Egy hete van nállam a vas,brutális jó teló csak sajnos énis a térerő ugrállásával vagyok gondba,szlovák o2-s kártyával használlom.Valakinek született megoldás a problémára?Bitang jó telefon,nem szeretnék töle megválni.Elöre is köszi. :W

(#825) arnd válasza zsolt971 (#823) üzenetére


arnd
senior tag

Nincs itt semmi gond, drivert kell találnod ehhez:

Azért nem tudok ebben segíteni, mert kismillió programot feltelepítettem, a drivereikkel egyetemben.

[ Szerkesztve ]

(#826) zsolt971 válasza arnd (#825) üzenetére


zsolt971
csendes tag

SIIIIIIIIIIIIKKKKKEEER! hát ugy örülök mint egy kisgyerek!
nagyon nagyon köszönöm. Most a Kinai rom van rajta és müködik most már csak azt kellene tudnom hogyan tudom és melyik romot lehet rárakni hogy használhato is legyen :) :) :) :) :R :R :R :R :R :R :R :R :R

Arnd örök hálám neked!!!!!!!!!!!!!

(#827) Mazsika válasza Ombre85 (#821) üzenetére


Mazsika
őstag

Ezt hol találjátok? Nekem nincs ilyen... :(

Dáccsika

(#829) arnd válasza Mazsika (#827) üzenetére


arnd
senior tag

Beállítások gomb, és ott van egy Asztali Beállítások menü.

Én a %-os akku mutatás opciót nem találom...

[ Szerkesztve ]

(#830) arnd válasza zsolt971 (#826) üzenetére


arnd
senior tag

Tudom milyen érzés :DD
Már nézegettem, hogy milyen telefont vegyek arra az időre amíg szervizben lesz...

(#831) ulysse válasza arnd (#829) üzenetére


ulysse
csendes tag

Értesítési központba lehet akku%-ot állítani.

Ugyan öreg szálkásabb vagy ,mint egy egész kárászraj.

(#832) ctibor válasza ctibor (#822) üzenetére


ctibor
senior tag

Megnéztem ugyanezt angolul: a kikapcsolás ott nincs benne, csak a bekapcs.

Ezek szerint a Z2-ből kivették ezt a fícsört (De a magyar fordításban bent maradt)

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#833) arnd válasza ulysse (#831) üzenetére


arnd
senior tag

Köszönöm! :)

(#834) zsolt971


zsolt971
csendes tag

Sziasztok jo reggelt. Most igy kipihenve neki látnék egy multi lang rom rárakására. Tudnátok segiteni hogy melyiket és hogyan rakjam fel hogy nehogy megint porul járjak. :-)
Köszönöm a segitségeteket.
Üdv Zsolt

(#835) Ombre85 válasza ctibor (#822) üzenetére


Ombre85
tag

Ez nem is pont ugyanaz a funkció, mert az én változatom nem a zárképernyőn működik, hanem az asztal egy üres részére duplán koppintva.
A rázogatós zárást használtam én is eddig, de elég hülyén néztek rám a metrón, úgyhogy átszoktam erre a koppintgatósra.
Korábban találkoztam olyannal, amikor megráztam, és egy felugró ablakban közölte, hogy "Ön megrázta a készüléket" :D Ezen jót derültem...

arnd #829: Igen, a dedikált gombon kell keresni, nem a beállítások menüben :)

[ Szerkesztve ]

(#836) dome008


dome008
csendes tag

Sziasztok!

Összességében mi a véleményetek az új rendszerről? Érdemes áttérni? A két koppos lezárás nem érdekel, nem is értem sokan miért vannak oda ezért, kérem ott a gomb oldalt :)) Gyorsaság gondolom nem romlott, üzemidő kérdéses, ennyi idő után talán már lehet konkrétabb tapasztalat. Külcsínyben változott-e valami? Láttam, hogy bizonyos funkciók "eltűntek", amik egy része csak máshova került. Mi az ami ténylegesen kikerült? Állítólag ebben az android verzióban már igen fejlett lopásgátló rendszer van, pl visszaállítással sem lehet a telefont használhatóvá tenni, ha nem tudod a kódod, stb... Ezt valaki próbálta? Nem tudom még mi lehet érdekes, de szívesen veszem. Köszi!

(#837) 5423r


5423r
tag

Sziasztok.

Aki nem használja a gyári fülhallgatóját, vagy megválna tőle valamiért az legyen szíves írjon rám.
Ha lehet rögtön elérhetőséggel. Budapest előnyben.

[ Szerkesztve ]

(#838) Mazsika válasza arnd (#829) üzenetére


Mazsika
őstag

vakuljak meg ha látom...

Dáccsika

(#839) dome008 válasza 5423r (#837) üzenetére


dome008
csendes tag

Fülhallgatóról jut eszembe. Ezelőtt volt egy K910-es telóm, ahhoz is járt a füles. Nagyon jó volt, hangosan és viszonylag szépen szólt. Mostohán bántam vele, így kb 8 hónap után a kábel megadta magát. A K920-hoz adott füles külsőre ugyanolyan (szerintem belsőre is). Viszont! Hangerőre nagyon erőtlen, kb 1,5-2-sére feljebb kell tolnom a hangerőt, ugyanahhoz az erősséghez... Lehet csak nálam rosszabb, de nem egy nagy durranás az ehhez kapott füles.

(#840) zsolt971


zsolt971
csendes tag

Jo reggelt! Léhyszi valaki segotsen hogyan és mtelyik row os romot tudnám rárakni a telomra. Ehy párat már kiprobáltam a kézgombos modsuertel (sdfuse) sd update vel de igazán egyik se indult el ehy másik kinai anglló azt rá tudtam óakni de hát auzal se jutok előbbre. Köszo a válaszokat ésba segitséget. Üdv Zsolt

(#841) ctibor válasza dome008 (#839) üzenetére


ctibor
senior tag

Sajna a (nem Pro) Z2-höz adott füles is ugyanilyen gyenge minőségű és halk. Valszeg ugyanazt adják gyárilag mindkét típushoz.

Vettem egy Xiaomi Piston 2-t, azzal tök jó.

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#842) zizol válasza dome008 (#839) üzenetére


zizol
aktív tag

Én nem vettem észre különbséget a K910 és K920 gyári fülhallgatója közt. Mindkettő gyatra. Korábban az csúcs LG-khez, egészen jókat kaptam, ahhoz voltam szokva, de a Lenovoéi szerintem csak telefonálni jók.
Mostanában Xiaomi-t használok. 100x jobb mint a gyári. Mindenkinek ajánlom, mert olcsó is, csak vigyázni kell a sok hamisítvánnyal. Csak megbízható webshopból szabad venni, semmi ebay, vagy ali, mert az mind hamis.
[link]
[link]

Üdv, zizol

(#843) Demonlaci2 válasza zizol (#842) üzenetére


Demonlaci2
tag

Én egy Sennhaiser CX 200-ast vettem hozzá az Auchanban, 5000-ért. :)

(#844) zsolt971


zsolt971
csendes tag

Szisztok. Időlözben sikerült az arnd által metodus alapján :R. Row rajta row update rajta. Minden ok csak nincs modem. Két piros x van fent. Ötlet erre? Köszönöm előre is

(#845) Demonlaci2 válasza zsolt971 (#844) üzenetére


Demonlaci2
tag

A telefont itthon vetted vagy kínai változat, mert arra nem lehet ROW-os romot tenni, orosz oldalakról lehet hozzá modem fájlokat letölteni: http://lenovo-forums.ru
Sorry, éppen rabotajut:Технические работы
На сайте проводятся технические работы. Скоро вернёмся! Az oldalon technikai munka folyik,gyorsan visszatérünk. ;)

[ Szerkesztve ]

(#846) nekoptasd95


nekoptasd95
újonc

Üdv. Lenne eladó Lenovo Vibe Z2 PRO fügettlen készülékem. 2,5 hónapos ( Garanciás ) Média Markt ban vásárolt .
Számomra kihasználatlanság miatt eladó.A készülék hibátlan , karcmentes fólia + tokban használt semmi sérülése nincs rajta . Akit esetleg érdekel írjon : nekoptasd95@gmail.com

(#847) zsolt971 válasza Demonlaci2 (#845) üzenetére


zsolt971
csendes tag

Sajna Kinai. Hát nagyon csalodotzt vagyok pedig elöször ment jol csak elég gagyi volt a forditás és az idözonát nem tudtam állitani ezért akartam ujra rakni ebböl lett a galiba.

(#848) Demonlaci2 válasza zsolt971 (#847) üzenetére


Demonlaci2
tag

Akkor tedd vissza a kínai romot, válassz innen: http://www.needrom.com/category/lenovo/serial-k/k920/

(#849) rdt89


rdt89
addikt

Honnan tudja az ember kiszűrni, hogy a telefonja a kínai vagy európai piacra szánt modell?

(#850) zsolt971 válasza Demonlaci2 (#848) üzenetére


zsolt971
csendes tag

felraktam ujra a kinai verziot igy megy is csak a gapp ot hoyg varázsolom rá még a nyelv nem is nagy gond bár jo lenne. igy müködik a telo viszont.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.