Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-31 20:13:45

LOGOUT.hu

Tisztelettel megkérünk mindenkit, hogy először az összefoglalót olvassa el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) arnd válasza zermi (#1000) üzenetére


arnd
senior tag

http://prohardver.hu/tema/re_lenovo_vibe_z2_pro_csillagrombolo/hsz_675-675.html

(#1002) Demonlaci2 válasza arnd (#1001) üzenetére


Demonlaci2
tag

https://yadi.sk/d/jzzy0dzngtKqj :)

(#1003) zermi válasza arnd (#1001) üzenetére


zermi
aktív tag

Köszi a linket. Sikerült a rootolás. :C

(#1004) lazlogogola válasza zermi (#1003) üzenetére


lazlogogola
tag

Miért akartad rootolni?

(#1005) zermi válasza lazlogogola (#1004) üzenetére


zermi
aktív tag

Egypár alkalmazásnak kell a root jog. Ilyenek pl. az E-Robot, reklámmentesítő, SD Maid és nem utolsó sorban a fölösleges rendszeralkalmazások törlésére.

(#1006) lazlogogola válasza zermi (#1005) üzenetére


lazlogogola
tag

Értem.
Nem kockázatos?

(#1007) arnd válasza lazlogogola (#1006) üzenetére


arnd
senior tag

Az élet maga kockázatos...

Bocsánat, de nem tudtam kihagyni.

(#1008) arnd válasza zermi (#1005) üzenetére


arnd
senior tag

Milyen reklám mentesítőt használsz?
Én csak a host file-t szoktam cserélni...
Én nem találtam semmi felesleges gyári programot... :)

(#1009) qgtmisi


qgtmisi
újonc

Sziasztok, lenne egy olyan problémám, hogy 3 hete vettem egy K920-ast, feltettem rá az 5.02-t (ROW), viszont amióta használom, 6x lefagyott a teló. A fájlböngészőben találtam egy kernel_mini.txt naplófájlt, ami azt írja, h volt egy kernel crash (type: kernel panic), illetve egy system_mini.txt fájlt, ami szerint volt 5 Android crash (type: unknown). Valamint van egy üres crashmark.txt fájl is... Tudna nekem valaki segíteni, hogy ezek a fájlok milyen hibá(k)ra utalhat(nak), illetve egy gyári visszaállítás + új install megoldaná-e a problémát, v mindenféleképp szervíz? A telemaxba nem sok kedvem lenne elvinni az alapján, amiket hallottam róluk...előre is köszi a segítséget!

(#1010) FOX888


FOX888
tag

Autóban milyen tartóban használjátok a telefont?
A méretei miatt kérdezném!

(#1011) Ombre85 válasza FOX888 (#1010) üzenetére


Ombre85
tag

Anyósülés ;]

(#1012) FOX888 válasza Ombre85 (#1011) üzenetére


FOX888
tag

Nem rossz ötlet! :D

(#1013) zermi válasza lazlogogola (#1006) üzenetére


zermi
aktív tag

Csak saját felelősségre. Ez a mondat általában minden leírásban szerepel. De ha kellő körültekintően és a leírásokban szereplő utasításokat betartod, akkor nem. Már jó pár darab telefon megfordult nálam (Sony, LG, ZTE, Huawei, Motorola) mind rootolva voltak és még egyszer sem volt gond a rootoláskor.

(#1014) zermi válasza arnd (#1008) üzenetére


zermi
aktív tag

Reklám szűrésre az AdAway programot használom.
Felesleges gyári programnak (előre telepített) tartom és törlöm is pl.: Chrome böngésző,Google+, Gmail,
Google Play Játékok, Google Play Filmek, Hangouts meg még sorolhatnám. Ezek helyett általában mindig van jobb, energia takarékosabb alkalmazás.

(#1015) mesehabbal válasza zermi (#1014) üzenetére


mesehabbal
tag

A fentiek tükrében a külön ad blokkoló app nagyon amatőr és olcsósított megoldás. Inkább buheráltad volna te is a hosts fájlt. Rövidebb idő, mint felinstallálni és beállítani az appot és helyet sem foglal. A megspórolt energiáról nem is szólva. ;]

[ Szerkesztve ]

(#1016) Alabástrom


Alabástrom
senior tag

Sziasztok!

Nem vagyok igazán otthon a telefonok világában, de vásárlás előtt állok. Pár hónap múlva lesz feltétlenül szükséges egy új teló, és pillanatnyilag a Z2 pro a befutó. Mit gondoltok, érdemes még várnom vele, vagy lassan már kifut ez a széria? Mik az előjelei annak, hogy egy tipus el fog tűnni a piacról, és nem szabad tovább várni?

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#1017) Alabástrom


Alabástrom
senior tag

Jah, és a Z2 pro mindkét SIM-en tud szélessávú mobilnetet?

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#1018) arnd válasza mesehabbal (#1015) üzenetére


arnd
senior tag

Mondjuk root így is úgy is kell hozzá...

(#1019) arnd válasza Alabástrom (#1017) üzenetére


arnd
senior tag

Nem tudja. Még csak át sem kapcsolható.
Szerintem a sárkányos környezet adja ezt.

(#1020) arnd válasza Alabástrom (#1016) üzenetére


arnd
senior tag

A megjelenés után kb. egy évvel, jelentős áresés után én már megvárnám a következőt. Vagy ennek a még nagyobb áresése miatt, vagy az új vásárlása miatt.

(#1021) zizol válasza arnd (#1019) üzenetére


zizol
aktív tag

De, átkpcsolható. Csak éppen a sim2 csak 2Gt tud, ami nem sok mindenre jo...

Üdv, zizol

(#1022) arnd válasza zizol (#1021) üzenetére


arnd
senior tag

Ja, vagyis nem kapcsolható át... :N :N :N
Egy MTK procis gépnél bármikor tudsz váltani, hogy melyik legyen a nagyobb sebességű... :K

(#1023) maggi1886076


maggi1886076
addikt

Sziasztok!

Gondolkodom ezen a készüléken. Van vmi hibája, hátránya a telefonnak, a dual standby mellett? Romok milyenek rá? Főzött romok vannak rá?

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#1024) Alabástrom válasza arnd (#1022) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Köszi a választ, ez fájó pont... :(((

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#1025) TOZ válasza Alabástrom (#1016) üzenetére


TOZ
addikt

Egy hét alatt felére csökkent a készlet az általam látott nagykerben. Ez azért nem rossz, de még közel 280 darab van rendelhető státuszban. Akciós sok helyen, fogy is rendesen.

(#1026) Ombre85 válasza TOZ (#1025) üzenetére


Ombre85
tag

Ezzel ellentétben érdekes módon én még utcán nem találkoztam vele, pedig állandóan azt nézem, valakinek van-e... :)

(#1027) TOZ válasza Ombre85 (#1026) üzenetére


TOZ
addikt

Tizmillios orszagban elfogy 2xx darab egy hét alatt a nagykerből azért az még nem fog az utcán érezhető változást okozni. A fogy rendesen alatt azt értettem, hogy a 500+ darabos készlet fele egy hét alatt eltűnt a rendelhető mennyiségből.

No offense.

(#1028) maggi1886076


maggi1886076
addikt

Erre vki: (#1023) maggi1886076

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#1029) geco31


geco31
újonc

Szevasztok.valakinek tapasztalat illetve megoldás,tèrerőugrállásra?most jött vissza szervizböl,azt mondták valami nem volt rendesen lerögzitve benne azèrt ugrált,egy fokkal jobb lett de nem az igazi.
:R

(#1030) arnd válasza Ombre85 (#1026) üzenetére


arnd
senior tag

Nekem ez speciel előny. De én soha nem állítottam magamról, hogy normális lennék...

(#1031) arnd válasza maggi1886076 (#1028) üzenetére


arnd
senior tag

A gyári szerintem eléggé stock közeli, nem éreztem késztetést, hogy cseréljem.

(#1032) zizol válasza maggi1886076 (#1028) üzenetére


zizol
aktív tag

Nincsenek custom romok.

Üdv, zizol

(#1033) arnd válasza zizol (#1032) üzenetére


arnd
senior tag

A needrom-on mint ha láttam volna...

(#1034) rdt89 válasza arnd (#1033) üzenetére


rdt89
addikt

Azok a gyári rendszerek, semmi moddolt oprendszer. De szerintem nincs is rá szükség, egy ilyen kaliberű telefonnál. Tudom, hogy nem te kérdezted, de már ne mtudom módosítani azt kinek válaszotlam bocs. :)

Más infó:
A telefont 4.-ik napja használom és 50%-os még az akkumulátor, de napi szitnen 2-3 óra buherálás simán benne van, kiváncsi leszek a végeredményre, mikor kér enni, előtte majd teszek fel ide egy "éhezéssel töltött napok" számáról képet. :)

[ Szerkesztve ]

(#1035) Demonlaci2 válasza rdt89 (#1034) üzenetére


Demonlaci2
tag

Van, csak fizetős, rootolt stb: http://www.needrom.com/download/lenovo-k920-vibe-z2-pro/

(#1036) WOT-H-A-C válasza Demonlaci2 (#1035) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Baralajbi jó munkát végez, de ő a kínai romokat honosítja. Gyakorlatilag, implementálja a gappsot és kidobálja szemetet belőlük. Illetve multilangosítja. Ami fontos még , hogy a kínából rendelt CN verziókhoz jó.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#1037) Dinger0 válasza rdt89 (#1034) üzenetére


Dinger0
csendes tag

Az igen! :R Hogy sikerült ezt összehozni? :Y Milyen beállitásokkal vagy milyen appokkal? Üdv

(#1038) rdt89 válasza Dinger0 (#1037) üzenetére


rdt89
addikt

Van benne 2 olyan kímélő funkció ami a teljesítményen nem látszik, de az időtartamon igen. Akkumulátorkímélő mód bekapcsolva és a képernyő és GPU energiatakarékos mód is be van kapcsolva. Fényerő automatikusra van kapcsolva. Most 42%-on van, de a képernyő időre még csak 2ó47 percet ír a készülék, pedig az már az első nap meg volt. Ma a hangszóróján hallgattam 30 percen keresztül, teljes hangerőn zenét. :) (megjegyzés: 2 sim-el használom) :)

[ Szerkesztve ]

(#1039) DarkByte


DarkByte
addikt

Végre sikerült eljutnom edigital-ba megfogdosni egyet. Sajnos bekapcsolni nem lehetett de videók alapján szerintem a teljesítményével nem lesz gond, még Nexus 5 után sem.

Óriási telefon. Volt Note2-m, de ez még ahhoz képest is brutális. Ellenben a fém külseje és összeszerelése példa értékű, jó volt kézbe venni. Viszont a zsebmérettel már gondban lennék ami ezzel kompatibilis. Illetve kérdeztem az eladót és se tokot, se autós tartót nem tudnak hozzá adni. Ezen mondjuk annyira nem lepődtem meg, a 6"-os kategória még nagyon új, egy nem olyan túl nagy réteg érdeklődik utána.

Szóval nem tudom :) Elkapott a birtoklás vágy, csak a mérete nem teszi egyértelművé. A Nexus 5 is bár kisebb képmérettel bír, méretre jobb a Note2 után. Viszont ebben a mobilban MINDEN benne van amit szeretnék. Visszaváltható stock Android UI (ráadásul Lollipop is van rá, bár erre még nem láttam sem videót, se képet hogy hogyan néz ki), két SIM, QHD panel, 4G modem (B20 LTE képes), 32GB ROM, fém ház. Egyedül a Qi charging hiányozna a Nexus5 után, de 3-4 napos üzemidővel szerintem túl tenném rajta magam. Nehéz dönteni :D Egyébként Nexus 5 + Nexus 10 együttes kiváltása a feladat, úgy hogy a tablet-et az utóbbi időben alig használtam.

Már a Nexus sem annyira indok, erre is van Lollipop, az Android M kb. nulla olyan újdonságot hoz ami miatt érdemes Nexus-t tartani (most kicsit úgy nézem belassul az Android fejlesztése, legalább is nem a rendszer komponensek iterációja nagy hanem azon Play-ből települő szoftvereké amelyeket a Google ad, de ezeket még az 5.x, sőt 4.x is megkapja jó ideig).

[ Szerkesztve ]

(#1040) DarkByte


DarkByte
addikt

Bocs, már annyit edit-áltam a fentit hogy kifutottam az időből :D

Lehet itt kérdeztem még sokkal régebben. A SIM1 elvileg az LTE képes. Lehet olyat csinálni hogy SIM1 helyre berakok egy data only SIM-et, a SIM2-be a hangelőfizetést (mert annak tökéletesen jó a GSM) és azt mondom a hívásokhoz a SIM2 legyen az alapértelmezett, a SIM1 akár ott nem is kell hogy látszódjon? Sosem volt még két SIM-es mobilom.

Hotspot esetén van valami limitáció a két SIM miatt? (pl. még a hotspot aktív a SIM1-es mobilnettel, a SIM2-n nem jöhet be hanghívás? ilyesmire gondolok)

[ Szerkesztve ]

(#1041) ctibor válasza DarkByte (#1040) üzenetére


ctibor
senior tag

Lehet. Én pontosan így használom.

Beállítottam, hogy adatra mindig a SIM1-et, beszédre és sms-re pedig a SIM2-t használja.

Hot spot - passz.

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#1042) WOT-H-A-C válasza DarkByte (#1040) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

A hanghívás mindíg elsőbbséget élvez az adatforgalommal szemben.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#1043) RedCactus válasza DarkByte (#1040) üzenetére


RedCactus
senior tag

Én rendszeresen használom hotspot-ként az adatkártyát, de hívásról még sohasem maradtam le emiatt. Nincs olyan, hogy foglaltat jelezne amig letöltök valamit. Viszont az tény, hogy amig telefonálok a netet nem tudom használni, de utána gond nélkül visszakapcsol.

(#1044) DarkByte válasza WOT-H-A-C (#1042) üzenetére


DarkByte
addikt

Vagyis simán van net a hotspot-on, amikor hívás van akkor megszakad. Ez így teljesen korrekt, elég keveset telefonálok, viszont útközben hasznos ha le tudom osztani laptopra.

RedCactus: köszi! :R

---

Más: van itt olyan aki Lollipop-ot használ rajta stock UI-val? Tudna feltenni róla pár képet ha megkérem? :)
Stock UI-ban van valami limitáció amit két SIM-el nem tud kezelni? Például default adat SIM, hív/SMS SIM beállítás a Google tárcsázóban. Ilyesmire gondolok.
Én szerintem boltból kihozva egyből váltanék a Google UI-ra mert azt jobban preferálom mint a gyártóit. Nexus után is azt szoktam meg.

[ Szerkesztve ]

(#1045) Demonlaci2 válasza DarkByte (#1044) üzenetére


Demonlaci2
tag

[L:/dl/upc/2015-06/06/509518_ag87pjfkgbfbpk6r_screenshot_2015-06-06-17-49-57-563_2.jpg](IMG:/dl/upc/2015-06/06/509518_ag87pjfkgbfbpk6r_screenshot_2015-06-06-17-49-57-563_2.thumb.jpg)[L:/dl/upc/2015-06/06/509518_ag87pjfkgbfbpk6r_screenshot_2015-06-06-17-49-57-563_2.jpg](IMG:/dl/upc/2015-06/06/509518_ag87pjfkgbfbpk6r_screenshot_2015-06-06-17-49-57-563_2.thumb.jpg)(/IMG)[/L](/IMG)[/L]

[ Szerkesztve ]

(#1046) Demonlaci2


Demonlaci2
tag

[L:/dl/upc/2015-06/06/509518_ag87pjfkgbfbpk6r_screenshot_2015-06-06-17-49-57-563_2.jpg](IMG:/dl/upc/2015-06/06/509518_ag87pjfkgbfbpk6r_screenshot_2015-06-06-17-49-57-563_2.thumb.jpg)(/IMG)[/L][L:/dl/upc/2015-06/06/509518_vmkzsvlkp5qaneob_screenshot_2015-06-06-17-50-15-658_3.jpg](IMG:/dl/upc/2015-06/06/509518_vmkzsvlkp5qaneob_screenshot_2015-06-06-17-50-15-658_3.thumb.jpg)(/IMG)[/L][L:/dl/upc/2015-06/06/509518_jraqhie3newdejml_screenshot_2015-06-06-17-50-15-658_4.jpg](IMG:/dl/upc/2015-06/06/509518_jraqhie3newdejml_screenshot_2015-06-06-17-50-15-658_4.thumb.jpg)[L:/dl/upc/2015-06/06/509518_jraqhie3newdejml_screenshot_2015-06-06-17-50-15-658_4.jpg](IMG:/dl/upc/2015-06/06/509518_jraqhie3newdejml_screenshot_2015-06-06-17-50-15-658_4.thumb.jpg)(/IMG)[/L](/IMG)[/L]Tessék

[ Szerkesztve ]

(#1047) DarkByte válasza Demonlaci2 (#1045) üzenetére


DarkByte
addikt

Szervusz!

Ha jól látom ez nem a Google UI-val lett csinálva hanem a Lenovo UI-val. Én az előbbire lennék kíváncsi hogy milyen, sajnos neten nem nagyon készített még vele tesztet vagy videót senki. Csak annyit tudok hogy Lollipop-on is lehetőség van a Developers settings-ből átváltani rá.

Erre gondolok ha nem lenne egyértelmű, de ezt a review-t Ash még a 4.x-es ROM-al csinálta, nem az 5.x-essel: [link]

Azért köszönöm hogy fáradtál vele hogy feltöltsd! :R

#1048: én jobban szeretem a natúr Android-ot, amit úgy lakok be ahogyan szeretnék. Ez preferencia kérdése, természetesen megértem ha valakinek a Lenovo UI jobban bejön. A Nexus 5-öm is nagyon alapra van belőve, és szeretem hogy nem ütközök bele állandóan valami gyártói dologba amire nincs szükségem.

[ Szerkesztve ]

(#1048) Demonlaci2


Demonlaci2
tag

Screenshot:
Igen, a Lenovoval, de szép nem? :D

A Google UI-is érintetlen android, csak telepített alkalmazások vannak benne, teljesen letisztult, nekem a Lenovo UI jobban tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#1049) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Egyik barátom Óriás telót keres és véletlenül beleszaladtam a teló tesztjébe.

Kinézetre már megnyert magának a Z2 pro és nagyon megfogott, amit leír Bone a telefonról, tapasztaltakról.
Valahogy így képzelek el egy igényesen megépített telefont, melyet szoftveresen még szépen meg is lehet fejelni, mint ahogy tették ezen telefon esetében is, így örömmel olvastam, hogy eszükbe jutott a gyártóknak hogyan lehetne megoldani az egykezes kezelést a nagyméretű kijelzős eszközök esetében.

Én nem igazán vagyok híve az egész estét betöltő nagyságú telefonoknak. Jelenleg egy Razr Maxx-ot használok és már ennél is vannak problémák mikor (jobb kezes lévén) a bal felső sarokban kell matatnom valamivel. Az olvasott szoftveres trükkök - jobbra megborítva a telót pl. oldalra csúszik a tartalom vagy C betűt rajzolva kicsinyítődik a képernyő - miatt igen csak elgondolkodtam azon, hogy végre talán megvan a Maxx utódja. Gyorsan vágtam is a cikkben olvasható méretre egy karton lapot, hogy mégis valamilyen szinten képbe kerüljek a valódi nagyságával és bepróbálgattam nadrágok, ingek zsebeibe, ahol eddig a Maxx lapult.

Nem volt gond, mindenhová simán befért, bár vastagságot nem "szimuláltam".

Viszont olvastam, hogy elméletben érkezik egy kisebb verzió a telefonból mini néven.

Na erről a készülékről lehet tudni valamit? Pl. mi változik a "nagytesóhoz" képest, mit fognak vissza, vesznek ki belőle? Mekkora lesz annak a mérete?

Gyorsan ránéztem gsmarena akkutesztes táblájára, hogyan viszonyul a Z2 Pro a Razr Maxx-hoz. Vegyes a kép. Telefonálásban másfélszer hosszabb időt bír, de böngészésnél a Maxx picit jobban bírja, míg videózásnál rádupláz a Z2 Pro-ra. Szóval kiderül, hogy a képernyő a nagy energianyelő Z2 Pro esetében, aminél az cikkben is említett energiatakarékossági trükkök nem tudom mennyit javíthatnak.

Sony Z3 vagy Z3 Compact is szóba jöhetne, de kinézet és az olvasott szoftveres megoldások miatt jobban bejön a Z2 Pro......csak jobb lenne kisebb méretben

read-only mode on the forum

(#1050) mesehabbal válasza AtHoS (#1049) üzenetére


mesehabbal
tag

Én nem félnék a mérteitől. Pár nap alatt meg lehet szokni. Én például ma bicajoztam vele. Az oldalzsebes rövidgatya normál zsebében volt bal oldalt és nem hogy nem zavart a tekerésnél, mozgásnál, de nem is éreztem, hogy ott van. Pedig nem vagyok egy nagy darab XXXL-es méretekkel. Ha valaki M-es mérettől nagyobbat hord, akkor meg főleg ne aggódjon, mert ott még lötyög is a telefon együtt, minden mással. :)

A kedvencem, hogy minap volt a kezemben egy nagyon kellemes Microsoft teló. Kisebb kijelzővel, viszont pár milliméterrel nagyobb házzal. Vicces volt. Az meg főleg, mimkor az 5.5-ös telók nagy része bizony nem sokkal kisebb ennél. Ha valakinek mindenképp nagyobb telefon kell, mint a 4col, akkor nincs min filózni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.