Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-31 20:13:45

LOGOUT.hu

Tisztelettel megkérünk mindenkit, hogy először az összefoglalót olvassa el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) zsolt971 válasza rdt89 (#849) üzenetére


zsolt971
csendes tag

ez enyém CMCC a végzödése a tipusnak szerintem ez jelzi azt ha nem tévedek

(#852) WOT-H-A-C válasza zsolt971 (#851) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Meg kell nézni a Build számot. Ha CN van benne akkor kínai, ha ROW akkor globál.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#853) rdt89 válasza WOT-H-A-C (#852) üzenetére


rdt89
addikt

Köszönöm szépen az információt. :) Nekem már egyből az 5-ös Androiddal érkezett, így összehasonlítási adatom nincs, de már 6 óra játékon vagyok túl és 1 óra mobilneten, és amint 15%-ra esik a töltöttség, csinálok egy képernyő fotót. Jelenleg 27%-on van az akkumulátor. :)

(#854) dome008


dome008
csendes tag

Ha valakit érdekelne, eladó egy MOFI flip tok. Egyszer próbáltam ki, teljesen új.

[MOFI Flip PU bőr tok (fekete) - Lenovo Vibe Z2 PRO (K920]

[ Szerkesztve ]

(#855) BakyG válasza Demonlaci2 (#805) üzenetére


BakyG
csendes tag

Szia!

Én közvetlenül a Telemax-ba vittem kétszer is. 5-6 napon belül mindig visszakaptam (ennyit is ígértek) és korrektek voltak. Neten minden mozgást tudsz követni. Szerintem az edigital-lal van a gond. Mert egyszer hallottam a telemaxosoknál egy beszélgetést, hogy amiket az edigitalban adtak le azokról semmilyen infót nem tudnak kiadni az ügyfélnek csak az edigitalban lehet érdeklődni. Van egy olyan sanda gyanúm, hogy megvárják míg egy pár készülék összejön és utána küldik csak fel a szervizbe. De ez csak feltételezés.

[ Szerkesztve ]

(#856) Demonlaci2 válasza BakyG (#855) üzenetére


Demonlaci2
tag

Köszönöm a hozzászólásodat, remélem már tényleg a szervizben van, az Edigital emailben és telefonon is ezt mondta. :F

(#857) 5423r válasza BakyG (#855) üzenetére


5423r
tag

Ne haragudj, de a te készüléked tuti azért ment olyan gyorsan,mert alig csináltak valamit. Talán csak szoftvert?

Az enyémen az értesítési led nem működött, és volt 2 illesztési hiba.
Előbbin 1 hónapig ültek, utóbbi 2-höz csak azután nyúltak, hogy nem vettem át, és beszéltem egy Lenovo szerviz managerrel.
A két illesztési hibából vegül az olcsóbbat (fekete kamera keret) egy hátlap cserével orvosolták. Szóval szólnék mindenkinek,hogy az hiba.
A másikat,hogy gyakorlatilag a képernyő üvege rövidebb, mint a készülék. Le se szarták. Végül sikerült csereutalványt kiharcolnom, de abból direkt csak magyar nyelvűt adtak, mikor tudták hol vettem, és az üzlet kérésére azonnal tudtak küldeni szlovák nyelvüt. Érdekes.
Megjegyzem több kiállítási darabot, és csere darabot is ellenőriztem, egyiknél sem volt a képernyőnél rés.
A hátlapi probléma sokszor előfordul, de megtudták csinálni tökéletesre.

Szóval akinek szervizelni való telefonja van, készüljön fel. Az ügyfélszolgálat normálisnak tűnik, de a papíros gondból kiderült, hogy ők is telemaxosok.

Szóval sajnos én távoztam a Lenovo Vibe Z2 Pro klubjából, pedig imádtam volna a telefont, ha tökéletes.
Ha bárkinek problémája van a szervizzel irány a Montevideo utca 16!

Bocsi, a hosszu rinyálásért. :DD

(#858) Ombre85 válasza 5423r (#857) üzenetére


Ombre85
tag

Érdekes hibák... :(

Egy tökéletesen működő telefont én nem mernék szervízbe adni csak azért, mert a fekete hátlaplemez kicsit kidudorodik.A végén visszakapom lollipoppal meg hasonlók, és cseszhetem.
Inkább óvatosan szétszedem és megragasztom normálisan valami gyantával. Kívülről nem látszik, hogy ez garanciavesztéssel járna. Szerintetek belül lehet ennek nyoma?

(#859) 5423r válasza Ombre85 (#858) üzenetére


5423r
tag

Sajnos engem nagyon zavart az illesztés, nehéz leírni, de csúnya volt.
Inkább az üvegről van szó, de a kamera keretnél is kerülhet be szennyeződés.

A saját szakállra ragasztást nem vállalnám. Fix, hogy észre veszikn hogy nem a megfelelő anyag. Kivéve lersze, ha van hozzá cuccod. :)

(#860) PrimaMateria


PrimaMateria
csendes tag

Vajon ehhez a telefonhoz belehet szerezni valami spéci ütés/víz álló tokot ?:)

Az almás telókra a Thule nagyon király kis bumpereket gyárt,de erre sehol sem találok még hasonlót sem!

Lg 4x HD ----> Lenovo VIBE Z2 Pro

(#861) BakyG válasza 5423r (#857) üzenetére


BakyG
csendes tag

Egyszer volt szoftverfrissítésen. A másik alkalommal a teljes belsőt kicserélték, új imei számot kaptam és újra indult a garancia is. A hátlap teljesen rendben van szerencsére nem dudorodik. A képernyő valóban érdekes, hogy miért van illesztési hézag és most hogy már régóta használom, így a kosz is elkezdett berakódni oda, ahonnan már nem igazán lehet takarítani. Azt én is tapasztaltam, hogy nagyon verni kéne az asztalt a csereutalványért, de ez szerintem a gyártó hibája. Ha valóban csak egy pár készüknél van ez a probléma akkor még az is lehet, hogy én is megkockáztatom a csere kiharcolását.

(#862) 5423r válasza BakyG (#861) üzenetére


5423r
tag

Nekem is volt fődarab csere, új IMEI jött ezzel nekem is, de akkor sem értek még a hátlaphoz sem, pedig ugye leszedték, de visszarakták a púposat :D :D
Ez volt az első egy hónap.

Amúgy biztos a gyártó hibája is, miután felvettem a kapcsolatot a Lenovo emberével, azután még kétszer vissza akarták adni. Ő is lehet csak megelégelte, hogy két naponta írok neki, meg felhívom. :DD

Ha neked is rés van, akkor harcolj, hiszen valahogy a kiállított darabok mind rendben vannak.
(Jó a kamera ragasztás nagyobb százalékban hibás.)

Én csak azért mondtam le a telefonról, mert sokat utazom, és nem tehetem, hogy folyton a telefonomra várjak.

Ismétlem egyébként mielőtt valaki félre érti, nagyon jó készülék ez, csak érthetetlen, hogy miért hagyja a Lenovo az ilyen hibás készülékeket forgalomba kerülni, és miért hagyja (ő is) a Telemax-ot garázdálkodni.

(#863) magyarattila


magyarattila
tag

Sziasztok!

Most néztem ki magamnak egy ilyen készüléket. Az elődje egy Huawei p6, de utálom a hibáit. Mi az általános vélekedés erről a készülékről? Milyen hibái vannak?

Az ember vágyik valakire, akivel törődhet, akinek minden kérdésére válaszol, anélkül, hogy tudna róla.

(#864) rdt89 válasza magyarattila (#863) üzenetére


rdt89
addikt

Helló! :)

Barátnőmnek is P6 van, és ahhoz képest ez a telefon majdnem még egyszer akkora. Súlyra is több, de megszokható.
Hibák általánosságban:
- a kamera síkjában lévő díszítő fekete lemez kiáll a hátlapból (emberenként változó)
- lötyögő gombok (ez is emberenként változik)
- könnyen sérülő/kopó fém burkolat (nálam még nem fordult elő, de erről is számoltak be felhasználók)
- melegedés (csak erősebb igénybe vételnél, de ez nem meglepő a hardver/kijelző párosítás miatt)
- Telemax szervízeli ( :D :D :D )
- Hálózatot dobálja (ez is egyénenként változó)

Egyébként egy nagyon jól összerakott telefon, zseniális okosságokkal teletömve. Kijelző minősége és fényereje messze átlagon felüli, kamerája szép képet lő, nagyon gyors készülék és a 3 gb ram érezteti jó hatását. Nálam egyik hiba se jött elő (kopp-kopp), de a telefon nagyon jó. Minden porcikájában átgondolt készülék. Üzemideje is nagyon jó. Rosszul nem fogsz vele járni, főleg a mostani árfolyamán nincs vetélytársa. :)

[ Szerkesztve ]

(#865) mesehabbal válasza magyarattila (#863) üzenetére


mesehabbal
tag

Én edigitaltól vettem és semmilyen hibája nincsen. Ha most kéne telefon, szintén ezt venném. Főleg, mivel 160-ról le van árazva 125-re.

(#866) Ombre85 válasza mesehabbal (#865) üzenetére


Ombre85
tag

Egyetértek, ennél testhezállóbb telefont nem is vehettem volna. Igaz, én Media Marktból, de hasonlóan akciós áron szereztem be. Semmilyen komolyabb kompromisszumot nem kötöttem vele.
A hibái közül egyedül a hátlap dudorodás jelentkezik nálam, de egyáltalán nem zavaró, minimális, alig látható dolog. Bár néha becsípi a hajam telefonálás közben :DD

(#867) Demonlaci2


Demonlaci2
tag

Na gyerekek nem bírtam tovább várni a szervizre, úgyhogy vettem egy másikat, a régi meg ha kész lesz eladom- vagy nem. :DD :C

(#868) rdt89 válasza Demonlaci2 (#867) üzenetére


rdt89
addikt

Jól tolod :) De ezek szerint nagyon szereted, ha ismét őt választottad. Mondjuk én is teljesen elégedett vagyok vele, oly annyira, hogy írok egy felhasználói tesztet is róla, ami jelenleg 50%-on áll. Használd egészséggel és ez bírja sok sok évig nálad :)

(#869) Demonlaci2 válasza rdt89 (#868) üzenetére


Demonlaci2
tag

Köszi, valóban e nélkül nem lehet élni. :DD

(#870) arnd válasza Demonlaci2 (#869) üzenetére


arnd
senior tag

Nyalókával nekem is perfect. Jó az akksis ideje is.

(#871) rdt89 válasza Demonlaci2 (#869) üzenetére


rdt89
addikt

Nekem az apró kis odafigyelések tetszenek amit a rendszerbe raktak bele funkcióként. :) Sok a hasznos dolog az egyik legjobb, bár nem nagy szám még is ez nyerte el a legjobban a tetszésemet, az a vízszintes módba a home gomb letiltása. Mennyi bajtól szabadított meg. Sokszor léptem ki böngészésből és játékból a home gomb véletlen megnyomása miatt. :)

(#872) Camel


Camel
csendes tag

Sziasztok. Ma vettem egy ilyen csodat az Edigitalban. Honor 6 plus es e kozott kellett dontenem. Amit nem nagyon ertek hogy 3giga ram van benne, ha meg van nyitva par program marad kb 800 mega. Mi eszi meg ennyire a memoriat? Fb messenger van megnyitva meg par alap dolog...

[ Szerkesztve ]

Camel

(#873) arnd válasza Camel (#872) üzenetére


arnd
senior tag

A droid ilyen. Betölt mindent. Nem kell aggódni miatta.

(#874) mesehabbal válasza Camel (#872) üzenetére


mesehabbal
tag

Máshogy kell ezt nézni. Pont emiatt jó a 3 giga ram. Fut a rendszer, beleértve mindent, ami a működéshez szükséges és a szolgáltatások, amiket beállítasz, plusz az általad aktuálisan indított cuccok. És még mindig van 800 mega. :K

[ Szerkesztve ]

(#875) Demonlaci2 válasza mesehabbal (#874) üzenetére


Demonlaci2
tag

Vagy ott van a Cm cleaner.

(#876) fri55 válasza dome008 (#854) üzenetére


fri55
újonc

Szia érdekel a tok tel. 36 30 9929001

(#877) TOZ


TOZ
addikt

Sziasztok!

Szemezek ezzel a telefonnal.
Nexus 5-rol valtanek.
Te tennetek?

A meret mennyire elviseleto? Farmerzsebben meg elfer, vagy teljesen felejtos?

(#878) arnd válasza TOZ (#877) üzenetére


arnd
senior tag

Nekem a régi 5,5" telefonom nagyobb volt, és nem zavart...
Valahol nézd meg élőben.

(#879) Optika01


Optika01
tag

Sziasztok.
Most vettem 1 hete az E-digitalban egy készüléket. Nagyon tetszik. A méret szerintem teljesen viselhető, korábban egy 5.5 colos telefonom volt, és az sem volt kisebb.
Viszont ragaszkodjatok a 2 év garanciához. Első körben nekem is az egy évet mondták, de a Lenovo honlapra hivatkoztam, ahol 2 évet írnak, kb 20 perc telefonálás után elismerték, hogy igazam van. ☺
Más :
- Nektek is körülményes a fenti értesítési sáv lehúzás? 5 alkalomból 4* nem sikerül elsőre. Mindig visszaugrik 😡.
- 5.0 van rajta, a dupla kopp se ki se be kapcsra nem lehet beállítani?
Üdv

Optika

(#880) zizol válasza TOZ (#877) üzenetére


zizol
aktív tag

Méret nem gáz Nexus 5 után.
Hibája, hogy nagyon magasra teszi lécet, minden teló béna ez után. Most nem tudnám lecserélni semmire, talán majd az utódjára?
:)
Egyébként az kiderült számomra innen a fórumból, hogy sok gyártási hibája lehet, amire érdemes figyelni vásárláskor. Nekem szerencsére egyik sem jelentkezett.
Egyedül a kicsit lötyögős gombokat, de az nem zavar, főleg ha tokban van...

Üdv, zizol

(#881) zizol válasza Optika01 (#879) üzenetére


zizol
aktív tag

- Nektek is körülményes a fenti értesítési sáv lehúzás? 5 alkalomból 4* nem sikerül elsőre. Mindig visszaugrik 😡.
Nem is tudom miről beszélsz.
- 5.0 van rajta, a dupla kopp se ki se be kapcsra nem lehet beállítani?
Sajnos ez kimaradt valamiért.

Üdv, zizol

(#882) Womb válasza Optika01 (#879) üzenetére


Womb
senior tag

Nem körülményes, nem volt még ilyen problémám az értesítési sávval.
Kit Kat-en vagyok még mindig, itt működik a két kopp ébresztés.

(#883) arnd válasza Optika01 (#879) üzenetére


arnd
senior tag

Ha nem legfelül húzod le, akkor csak üres "asztal" felületen működik. Ikonok vidgetek felett nem.

(#884) Optika01 válasza arnd (#883) üzenetére


Optika01
tag

Köszönöm, így már ok. ☺

Optika

(#885) TOZ válasza zizol (#880) üzenetére


TOZ
addikt

Igazából az N6 van a másik serpenyőben. Árban már nem számottevő a különbség.

(#886) arnd válasza TOZ (#885) üzenetére


arnd
senior tag

Minimális proci különbség, ami az akksi különbséggel egyben már azért mérhető készenlét különbség lehet.
Illetve amoled vs ips.
No meg 1 vagy 2 sim.

Ha zamzung lenne akkor az amoled miatt én dobnám, de RGB amoled az lehet jó is, bár köze nem lehet a valósághoz. Viszont ha fotókat nem nézeget az ember, akkor energia felhasználása optimálisabb az amolednek.

Marad a sim kérdés, hogy mire van szükséged.

(#887) FOX888 válasza Optika01 (#879) üzenetére


FOX888
tag

Milyen formában kaptál 2 év garanciát a készülékre?

(#888) Optika01 válasza FOX888 (#887) üzenetére


Optika01
tag

Mire gondolsz?
A gari papírra 24 hónapot írtak, tehát gyártói 2 év garanciával kaptam.

Optika

(#889) TOZ válasza arnd (#886) üzenetére


TOZ
addikt

Ha egész nap használom, durván. (nem játék, mail, viber, telefonálás, Pebble óra) akkor amíg ágyba kerülök ne sírjon töltő után.

Játék nem érdekel. Nem jatszom.
A dupla sim nem számít, remélem nem is lesz soha ilyenre szükség. (Munkahely adja a flat rates simet és a 4 giga netet.)

[ Szerkesztve ]

(#890) FOX888 válasza Optika01 (#888) üzenetére


FOX888
tag

Pont arra amit írtál!
Holnap megnézem a garancia papírt, hogy nekem mennyit írtak rá!

[ Szerkesztve ]

(#891) rdt89 válasza TOZ (#889) üzenetére


rdt89
addikt

Amiket leírtál csak pluszba játékkal 2 napot kihúzza simán ez a "fenevad" :D

(#892) TOZ válasza rdt89 (#891) üzenetére


TOZ
addikt

Akkor már csak a méret és a ui lehet a "probléma".

Lehet kihozom és ha nem jön be megy vissza 14 napos opcióval elállva.

A két év garancia hol van a honlapon?

[ Szerkesztve ]

(#893) 5423r válasza TOZ (#892) üzenetére


5423r
tag

A Dual Boot miatt az UI sem lehet probléma, van stock UI mód is a telefonon. :)

(Ha van még Lollipop alatt is)

[ Szerkesztve ]

(#894) arnd válasza 5423r (#893) üzenetére


arnd
senior tag

Van.

(#895) Gaben-1971


Gaben-1971
tag

Sziasztok.
Lehet hülye kérdés, de létezik hogy az értesitési led nem jelzi hogy teljesen fel van töltve a teló?
A töltést jelzi pirosan, az üzenetekre is müxik kékkel, de a teljes töltést nem jelzeki ki. Nincs benne zöld led, vagy csak speciel az enyémben elhalálozott?

A sík hülyéken az okos telefon sem segít.

(#896) Gaben-1971


Gaben-1971
tag

Ma vettem a telót, lövélsem nincs hogy ez normális vagy nem ennél a tipusnál :B :B :B

[ Szerkesztve ]

A sík hülyéken az okos telefon sem segít.

(#897) zizol válasza Gaben-1971 (#895) üzenetére


zizol
aktív tag

Így működik. Amíg tölt, piros. Ha fel van töltve, elalszik. Van zöld led, nem fogadott hívást jelzi.

Üdv, zizol

(#898) zizol válasza TOZ (#892) üzenetére


zizol
aktív tag

Ahogy a többiek is írták, van benne stock android.
Mondjuk en tobbek kozt pont a vibe ui miatt vettem ezt a keszuleket. A k910nel nagyon megszerettem.

Üdv, zizol

(#899) Gaben-1971 válasza zizol (#897) üzenetére


Gaben-1971
tag

Köszi, megnyugodtam, :)
Különben hibátlan teló, :D

A sík hülyéken az okos telefon sem segít.

(#900) rdt89 válasza TOZ (#892) üzenetére


rdt89
addikt

Az UI tökéletes (számomra), a méret meg a mérnököknek hála az 5.5"-os telefonokkal van versenybe, sőt legtöbbjükre alá is licitál. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.